vos WORDT NU ABONNEE offset boekdruk Kappie en het verlaten eiland IK ZOEK DE VROUW Kleuterleidster FIRMA PATER i De gezamenlijke Auto-Rijschool Combinatie Feuilleton door Henk van Heeswijk FAMILIEBERICHTEN ADVERTENTIES gemeente leusden Loodgietersbedrijf Vermeulen ERVAREN LOODGIETER EN LEERLING LOODGIETER Advertenties zijn ook nieuws LEUSDER HEITJES BELAMI ALUMINIUM JALOEZIEEN i i i i i i i i i i i i i i 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Boekhandel DAMESKAPSALON „STEGGERDA" DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1971 Trage gang ran zaken bij (Ie bestem m ings/flan nen DEN HAAG - Het Tweede Ka merlid mej. Mr. E H. Haars (CHU)heeft minister Udink (volks huisvesting en ruimtelijke orde ning) gevraagd of hij wil onder zoeken hoe het tot standkomen van bestemmingsplannen kan wor den versneld. Mej. Haars zegt dat de pro cedures vele jaren duren, ^|de omdat de gemeentebestureffBet een groot aantal instanties voor overleg moeten plegen. Het ka merlid vraagt om een opsomming van alle instanties bij dit over leg. ..Jawel, maar niet met zulke koeie- letters op de voorpagina. Winterswijk is Apeldoorn niet!" ..Ik woon niet in Apeldoorn. ..Nu ja. Wiebscha dan nad ik eens moeten doen Een advertentie plaat sen in de krant die daar uitkomt Met uw volledige signalement erbij! Zoudt u, als gemeente-opzichter ge kleurd opgestaan hebben!" ..Juffrouw E mussen, ik was naar u toe gevlogen. Ze keek hem voor het eerst eens goed onderzoekend aan ,,U kunt op het ogenblik uw wooid- je beter doen als toen in de trein. Het enige, wat u toen kon doen, was kijken, de ogen uit uw hoofd, als u dat voor elkaar had kunnen krijgen Zelfs op het station, toen u wegliep, keek u nog een keer verstolen om ..Hoe weet u dat zo precies, juffrouw Emussen? Dan hebt u mij toch ook nagekeken?" antwoordde Willem droog. Jannie voelde dat ze rood werd. ,,Als u in de trein net zo bijdehand was als u nu bent, was al die narigheid, die u met uw advertentie hebt veroor zaakt, niet ontstaan. ,,Dan hadden Piet en ik elkaar waar schijnlijk ook niet ontmoet, Jannie." merkte Ans zacht op. ,,Zo is het maar net, jongens." bevestigde Piet, een knipoog naar Ans gevend. „Dat is dan het enige nut van die avj»erïentie geweest," meende oa.niie te moeten opmerken „Niet zo somber," meende Willem Doggenaar. „We zijn nu toch bij el kaar en eh.nu ja, achteraf beke ken is het zo als Piet heeft gezegd: we moeten alles maar van de sportieve kant bekijken. Piet, je keel zal wel droog geworden zijn na al dat redene ren Ik bestel nog een rondje En wat gaan we verder vanmiddag doen9 Piet, jij bent bekend in Apeldoorn. Noem eens wat op. Later in de middag liepen ze ge vieren in de Hoofdstraat en bekeken de winkels. Ans en Piet hand in hand. maar Jannie en Willem op enige af stand van elkaar Willem probeerde af en toe een gesprek met haar te be ginnen, doch omdat het meisje slechts korte antwoorden gaf, begreep hij, dat het voor hem een mislukte middag zou worden Jannie was op de een af an dere manier ongetwijfeld nog gepi keerd. Piet en dat meisje van hem hebben het verkeerd aangepakt, dacht hij. Ze hadden ons beiden tevoren moeten inlichten. Nu was het voor Jannie een ontgoocheling. Zoiets kun je niet forceren Op een gegeven ogenblik bleef Ans staan voor een etalage met zomer mantels „Kijk" zei ze tegen Piet, „die jas vind ik nu mooi. Zou me wel staan, he?" Ze keek hem vragend aan Piet bekeek de uitgestalde mantel „Waarom niet? Jou staat alles. Jij met zo'n figuur. Dat je geen mannequin bent geworden. Ze gaf hem een speels duwtje. „Hal ve gare Wees nu eens een keer se rieus." „Dat ben ik Ga hem maar passen Je kunt hem van mij kado krijgen." Ze keek hem schuin aan. „Kom nu. Ik geloof, dat je in staat zou zijn je uit te kleden voor mij „Ja, om jou aan te kleden," grap te Piet. „Wat denk jij ervan, Jannie? Vind je het geen leuke jas? Die kleur is mooi hè9 Zou-d-ie niet verschieten? Hé, Jannie Alle. waar is die ineens gebleven?" Het drietal keek verbaasd om zich heen en toen door de drukke winkel straat, maar Jannie was plotseling in de drukte verdwenen. En het drie tal stond elkaar schaapachtig aan te kijken. HOOFDSTUK 20 Met de trein van tien uur was «Ans weer in Winterswijk Ze repte zich naar de Bmkenhorstweg en rende in haar kosthuis de trap op, zonder eerst een groet naar de huiskamer te roe pen, zoals ze gewoonlijk deed. als ze niet te laat thuis kwam. Op de ovei - loop klopte ze aan de kamerdeur van Jannie, maar toen er geen geluid uit de kamer kwam, probeerde ze de deur te openen. Zonder resultaat, want die was op slot Ze klopte nog eens en zei zacht: „Jannie, doe eens open. ik ben het, Ans Ze luisterde even, maar hoorde niets Nog eens klopte ze. „Doe niet zo flauw, Jannie. Als ik iets verkeerds gedaan heb, bied ik je mijn excuses aan. Beneden ging de deur open Greet Veenekamp keek haar nieuwsgierig aan, toen de onderwijzeres weer onderaan de trap stond. „Hebben jullie herrie gehad?" „Welnee," antwoordde Ans rsutig, haar mantel uittrekkend. ,,^e was niet zo DANKBETUIGING Het afscheid van de kleuterschool is een onvergetelijke gebeurtenis voor mij geweest Hierbij dank ik mijn leerlingen, mevrouw van Mannen, bestuui Leden van Lisiduna. majorettes en alle anderen die hebben mee gewerkt om er een feest van te maken. In liet bijzon der dank ik mijn oud-leerlingen vooi het prachtige cadeau, het t v toestel Mejuffrouw M A Spek (Tante Rietje) Sollicitanten worden opgeroepen voor de per 15 september 1971 vacant komende functie van aan de tweeklassige openbare kleuterschool ..De Blokkendoos" te Leusden-zuid. Nadere inlichtingen omtrent de vacante functie zijn te verkrijgen bij de chef van de afdeling on derwijs/personeelszaken ter gemeentesecretarie (telefoon 03496-1247. toestel 17) Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan de burgemeester. vraagt vast werk Prettige sfeer en goed loon Zwarteweg 8. Leusden-C.. Tel. 03496-1346 Zaterdag 7 aug. a.s. zijn wij de gehele dag GESLOTEN Nadien kunt u weer bij ons terecht U weet toch. dat wij alleen "s maandagsmorgens ge sloten zijn en 's woens dagsmiddags wel open zijn. D. TERPSTRA TEXTIEL EN WONINGINRICHTING Kon Wilhelminalaaan 6-8 Leusden - Tel. 03490-17931 Van 1 tot en met 10 woor den 1,80. Elk woord meer 18 st. Brieven onder num mer of adres te bevragen aan het bureau van dit blad 50 cent extra. Plaat- dm ALLEEN na vooruit- Te koop ANDIJVIE, sla, prei en boerenkoolplanten. Arnhemseweg 84a t/o „de Mof". Leusden Voor u de foto-of FILM CAMERA die u zoekt (kom eens kijken). Foto De Sma len, Korte Gracht 6, Amersfoort. Bastion KAMERBIL JARTS. alles voor de bil- jartsport: Biljartmakerij Van Eeken, Hamersveldse- weg 139, Leusden-C. Tel. 03496-1558. Ook 'savonds. Voor al uw HENGEL SPORTARTIKELEN (ook maden) naar fa. J W v. d. Berg, Hamersveldseweg 58, Leusden-C. Z.g.a.n. nieuwe KIN DERWAGEN en babyzit kinderwagenzitje. Hamers veldseweg 108 Een goed verzorgde BRUIDSREPORTAGE ook in kleur Foto De Smalen, Korte Gracht 6, Amers foort. Even bellen 03490- 13536, of 's avonds 10638 r wij komen langs Gevraagd: HULP in de huishouding, halve dag per 14 d. W Voorn, Ardennen 20, tel. 1919 Gevraagd THUISWERK (gediplomeerd) Inlichtin gen: Brieven onder nr 624. PEDICURE. Gediplo meerde pedicure. Mevr. Graafland-De Vos, Kon. Julianalaan 56, Leusden, tel. 03490-18206 5 volle uren AUTORIJ LES, 1ste 5 f30,-- daar na f 11,50. F. v. d. Heijden, Vamor gediplomeerd, Zuidsingel 61, Amers foort, tel 21751. Uw adres voor PETRO LEUM, Esso gas, margas en klompen is J Greef- horst, Hamersveldseweg 121, Leusden, tel 03496- 1363. Voor ANTIEK liefheb bers- boerenwagen wielen en ouderwetse pompen. Te bevragen bij A. Steenbeek, Hessenweg 70. Stouten- burg, tel. 1)3490-24923. BARNEVELDSE DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ N.V. Nieuwstraat 15 Barneveld Telefoon 3141 BENT U PRIJSBEWUST? LEES DAN DEZE ADVERTENTIE Enkele maten en prijzen Breedte 60 90 120 150 180 210 240 270 290 Hoogte 100 35 43 51 63 71 80 97 107 115 130 41 51 60 72 82 93 111 121 137 160 45 58 68 82 94 107 125 138 149 190 51 63 76 92 106 117 139 153 164 220 57 70 83 102 116 133 153 167 180 250 62 76 92 111 127 144 167 182 187 (Prijzen in guldens) Geen plaatsingskosten. Hoge kwaliteit: Dunne bo venbalk;; Elke gewenste maat; Vele kleuren. Tevens leveren wij: Zonneschermen, geanodiseerd aluminium of stalen constructie, markies en zonne scherm bekledingen Scherpenzeelseweg 175 Barneveld (post Achterveld) Tel. 03497- 1561 J. B. VAN DAATSELAAR en G. H. VAN 'T KLOOSTER LID VAMOR en ABON en M l. Wij verzorgen voor U alle rij bewijzen De lessen worden gegeven in: B.M.W. en Ford Escort, DAF automatic Vrachtwagen, scooter Tevens verzorgen wij het ver lengen ven Uw rijbewijs De theorielessen worden beur telings dinsdag gegeven in Leusden/Centrurp en Leusden/ Zuid Deze avonden zijn voor idereen toegankelijk Aanmeldingsadressen: J B. van Daatselaar v. Boetzelaer v. Oosterhoutlaan 9 Leusden/Zuid Telefoon 03490-15144 G. H. v. 't Klooster Asschatterweg 54 Leusden/Centrum Telefoon 03425-421 j Achterveld. Hessenweg 323 Tel 03425-469- fi •r.i rv? ïpj O Ci_tL 473 Behandeling uitsluitend na afspraak Ook uw adres voor parfumerie en cosmetica LEUSDEN-CENTRUM - TEL. 1433 '.Si-, j nsi; :-o'eb r ;.i. lekker en wilde naar huis," loog ze, het eerste het beste antwoordend, wat in haar gedachte kwam „Ze zou anders het volgende weekend pas gaan." „Misschien is er bij haar thuis wat," veronderstelde Ans. „Ze vertelt mij ook niet alles." „U bent lekker vroeg. Komt u nog even een kopje koffie drinken?" „Dat doen we," besloot Ans, nu weer monter Wat' kon ze er nu nog aan doen? Jannie zat misschien al lang en breed thuis Alleen was het sneu voor Willem. Au fond was hij toch wel een knappe jongen Zondagsavonds was Ans weer met de laatste trein in Winterswijk Ondanks alles had ze met Piet een gezellige dag gehad. „We kunnen er op het ogen blik toch niets aan doen, Piet. Laten we genieten van deze dag. Piekeren helpt toch niet. Ik zal morgen wel rustig met haar praten Misschien is er nog wel een of andere oplos sing te vinden „Willem keek er mij gisteren lelijk op aan," verklaarde de jongen bedrukt „Wel nu nog mooier," stoof Ans op. „Uiteindelijk is het ioch zeker zijn éigen schuld? Waarom was hij gister middag niet wat aktiever9 Hij had kort en bondig Jannie's arm door de zijne moeten trekken en zeggen: „Meid, zet niet zo'n zuur gezicht, we maken er een lollige middag van Dan had het misschien heel anders gelopen." Piet grinnikte. „Iedereen is niet zo voortvarend als wij." „Nadat ik je een paar keer had ont moet, wilde ik je met meer kwijt, ventje", zei ze lachend zijn arm druk kend. De klok speelde half één, toen Ans op de overloop aan Jannie's kamerdeur luisterde. Ze zal wel slapen, dacht ze "Laat ik haar nu maar niet meer wakker maken. Morgen praten we er wel rus tig over Misschien ziet ze het dan ook heel anders. Maar de volgende morgen, toen bei den aan het ontbijt zaten, zag Ans aan het gezicht van haar collega, dat ze waarschijnlijk weinig zou kunnen be reiken Er werd nauwelijks gespro ken. want de hospita liepdekamei men uit Maar onderweg naar de school verweet Ans: „Je hebt ons lelijk in de steek gelaten, zaterdagmiddag Dat leek nu nergens naar'" Jannie keek haar verontwaardigd aan „Jij moet nodig met verwijten komen' viel ze tegen haai collega uit .Ik hen toch zeker tot en met voor de gek ge houden^ Het was gewoon een een bespottelijke komedie. Zoiets doe je toch niet Jullie leken wel een stel koppelaars. .Nou zeg we deden het met goeie bedoelingen „O ja? Nou. dan worden jullie be dankt 't Is 't is allemaal te zot om er nog meer woorden aan te be steden Ik zit niet om een man verle gen, wat denk je wel?" Ans keek haar van terzijde aan „Kind, maak er niet zo'n drama van Je bent toch zeker ook jong.' Als je wat soepeler was geweest, hadden we met z'n vieren kunnen gaan dansen en de jongens zouden ons een etentje ge geven hebben. Maar jij smeert 'm on verwacht. Weglopen is laf, weetjedat9" De ander haalde haar schouders op „Zal me ook een zorg zijn. Ik voel het als een belediging Ja, dat is het: ik voel me beledigd Zo. nu weet je het Als ik zin krijg on een avondje met een jongen uit te gaa zal ik hem zelf wel uitzoeken Daar heb ik jullie niet voor nodig. Ik heb het je meteen ge zegd, toen die idiote advertentie in de krant stond. Maar jij lacht er om. Ik ben niet zo iemand, die in tijd van een mum een man om de hals valt" „Ik snap niet, waarom je je zo op windt. Het had harstikke leuk kunnen worden en „O, houd er alsjeblieft over op. Ik had zaterdagmiddag wel door de grond willen zakken van schaamte Ik geneer de me dood Als je nog eens wat weet?" „Je bent een beetje over je toeren heen. Je dramatiseert het teveel. Als je wat kalmer bent, praten we er nog wel eens over. Dan zul je het heel ander bekijken „Er zal geen later meer zijn. Ik neem vandaag m'n ontslag. Ik zal het meneer De Greeve vanmiddag na schooltijd wel vertellen. Moet hij maar wat op zien te vinden Ziekteverlof of zoiets. En ik pak vanmiddag meteen m'n koffers en ga naar huis. Voorgoed." „Kind, doe niet zo mal! Waarom zou je weg gaan9 Daarvoor is toch geen en kele reden? En Joost geeft je nooit je ontslag. Die wil dan vast het naadje van de kous weten Enkele uren later bleek, dat Ans de spijker op z'n kop geslagen had. Joost de Greeve werd wit van schrik, toen zijn onderwijzeres van de eerste klas hem kort en bondig meedeelde, dat ze haar ontslag wilde en de volgende dag niet meer terugkwam. Hij zakte, volkomen overdonderd, in het kleine kantoortje in zijn stoel en keek ontzet naar de jonge vrouw, die met twee vurige plekken op haar wangen aan de andere kant van het schrijfbureau stond „Ja maar, juffrouw Emussen.dat gaat zo maar niet' U zult toch min stens met een heel aannemelijke reden voor de dag moeten komen Welke uit leg moet ik aan het schoolbestuur geven9 Ziekteverlof op staande voet wordt alleen maar gegeven in zeer na re gévallen Een ogenblik dacht hij aan zijn eigen plotseling afgebroken car rière in Haarlem.'/Het schoolbestuur had aanvankelijk een dergelijke maat regel willen neinen. Het koude zueet brak hem uit. toen hij er nog aandacht Dat zou immers betekend hebben, dat hij nergens meei als leerkracht tei echt zou kunnen.' Hier had hij zijn laatste kans en hij zou er nu wel voor zoigen. dat niemand ooit ook maar iets opzijn levenswandel zou kunnen aanmerken Alles liep net zo lekker opdezeschool die hem achteraf nog meegevallen was. En de mensen hier waren ook allemaal erg geschikt. Met zijn personeel kon hij uitstekend overweg, hij probeerde zo korrekt mogelijk tegen iedereen te zijn. wat kon hij nog meer? En nu gooide (li onderwijzeresje plotseling de knuppe. in het hoenderhok. Maar waarom? Dat vroeg hij dan ook nog eens „Waarom wilt u op stel en sprong hier vandaan, juffrouw EiuusseiiAls er iets is voorgevallen waardoor u op de een of andere wijze in bent be trokken, dan wil ik graag mijn mede werking verlenen, om het uit de weg te ruimen Maar zo ineens de school in de steek laten dat kunt u toch niet doen? Wat moesten de mensen in dit stadje er wel van denken?" „Meneer De Greeve, dit zal mealle- maal een zorg zijn. Ik handhaaf mijn verzoek om onmiddellijk ontslag. En ik verzoek u dringend mij dit te verle nen, zodat ik morgen niet meer behoef terug te komen. Trouwens, ik vertrek vanavond nog Ik ben er morgenochtend niet eens meer Hij kwam overeind en liep om het bureau heen. Vlak voor de jonge vrouw bleef hij staan Daarvoor moet toch wel een heel ernstige reden zijn. Als uw hoofd meen ik er recht op te hebben dit te weten. Op mijn dis cretie kunt u rekenen Mij dunkt, alser iemand is van de leerkrachten op deie school, die mij kent, bent u het zeker Heb ik niet altijd mijn best gedaan vooi mijn mensen9 In Haarlem? En hier9 Hebt u in dit opzicht ooit over mij te klagen gehad?" Jannie schudde het hoofd. „Dat is het niet, meneer De Greeve. De kwestie de kwestie ligt volkomen in het per soonlijke vlak. Het is louter eenprivé- aangelegenheid, waarover ik niet in bij zonderheden kan treden. U moet me laten gaan, meneer." De Greeve keek de jonge vrouw on derzoekend aan. Ze was altijd een knap ding geweest. Indertijd in Haarlem had hij al grote bewondering voor Jannie en op hoogtijdagen van de school was hij immer trots op zijn keurig geklede en gekapte juf van de eerste klas. Bo vendien was ze een uitstekende leer kracht Dat had hij in de korte tijd. dat hij hier werkte, al heel spoedig opge merkt. Doch nu ze zo voor hem stond, met die vurige blos op haar wangen, was ze ongetwijfeld een schoonheid Mis schien besefte ze het zelf niet eens Maar wat moest hij doen om deze vrouw tot andere gedachten te bren gen.' Onmiddellijk ontslag ze zou den alles gaan onderzoeken de ach tergronden vooral Hoe zou de logische gedachtengang zijn? He, juffrouw Emus sen plotseling weg? Waarom.' Om per soonlijke redenen? Welke persoonlijke redenen Was ze in Haarlem ook niet schooljul bij De Greeve Waren er toen soms ook moeilijkheden tussen deze twee.' Een verschrikkelijke gedachte kwam opeens in hem op Ze weet het van Haarlem begreep, hij. Ze weet, wat ik daar uitgehaald hel) Al is Haarlem een grote stad. haar ouders wonen er en misschien zal ze vroeger, toen ze daar nog bij me op school was. het een en ander te weten gekomen zijn Mis schien wil ze daarom opeens weg Van vrouwen krijg je immers nooit geen hoogte Neem nu die Clasien van Om meren allemaal een doorgestoken kaart geweest. Om hem ten val te brengen Zou zou zij soms geschre ven hebben naar Jannie Emussen? Zou ze nu opnieuw proberen hem hier on mogelijk te maken? Maar hij wilde hier blijven Hij wilde zijn leven beteren Dat had hij Nora heilig beloofd, en hij wilde deze belofte houden Zeer go*"' wetende, dat Nora een volgende keer geen enkel pardon meer zou accepte ren. Er zou geen volgende keer meer zijn Dat wilde hij niet. Maar hij kon zijn reputatie toch niet laten bedrei- gén door deze jonge vrouw? „juffrouw Emussen", vervolgde hij zacht, schichtig naar de deur kijkend, „ik weet niet of u weet, waarom ik weg gegaan ben uit Haarlem. Ik weet ook niet, of u indertijd om mij vertrokken bent. maar uw uitlatingen toen in aan merking nemende, moest ik toen aan nemen, dat dit het geval was Alstu blieft, juffrouw Emussen, ik zal heel eerlijk open kaart spelen tegen u. Er waren in het verleden dingen, die niet door de beugel konden Ik geef het eerlijk toe Maar hier ik ben vast van plan zo te leven, dat er nooit meer iets op me aan te merken zal zijn. Alstu blieft, neemt u dat van mij aan Gaat u toch niet weg, want dan zal men er iets achter zoeken. Dat kunt u me toch niet aandoen?" Jannie was enigszins geschrokken door deze onverwachte biecht. Eén ogenblik had ze medelijden met de man, voor wie ze altijd nog een beetje bang was. Maar meteen schudde ze deze *.wakte van zich af. Het heeft er allemaal Uets mee te maken Wat kan het mij s»helen, wat hij indertijd in Haarlem h(eft uitgehaald9 Dat is een zaak tussen hen en zijn vrouw en misschien het scholbestuur Daar sta ik helemaal buifen Hij snapt er niets van, maardat is ok niet nodig. Ik wil hier eenvoudig weg.meer niet. Hei meisje antwoordde nog steeds niet. 'loost de Greeve werd wanhopig Als zi.op staande voet vertrekt, zal dit mij^n'n carnere kosten. Ze zullen alles gap uitpluizen en dan komt men te wetenüat dat In een uiterste poging, het meisje te overreden, greep hij met beide han den haar arm. „Alstublieft, juffrouw Emussen, Jannie, dit kun je me toch niet aandoen? Heb alsjeblieft begrip voor mijn positie hier Jannie schrok van de heftige greep om haar arm Ze keek de man ontzet aan en probeerde zich los te rukken. „Laat u me alstublieft los, meneer, wie denkt u wel, dat ik ben?" üp dit ogenblik werd de deur geopend en trad Nora de Greeve binnen Ze knik te enkele malen, de dunne lippen stijf op elkaar geklemd. „Een vos verliest wel eens zijn haren, maar nooit zijn streken. Ik heb je gewaarschuwd, Joost, dat ik een volgende keer mijn conse quenties zou trekken, als je jezelf weer zou vergeten." Ze keek haar man nog eens van top tot teen aan met een ver achtelijke blik, om zich vervolgens tot de onderwijzeres te wenden: „En dit had ik van u nooit verwacht, juffrouw Emussen. U bent me ontzettend tegen gevallen. Enfin, jullie kunnen nu, voor wat mij betreft, jullie gang gaan Gelijk draaide ze zich om en verliet het kamertje, de beide mensen achterla tend. Een ogenblik leek het, of De Greeve zijn vrouw achterna wilde gaan Hij had de arm van Jannie al lang los gelaten Nu keek hij haar verontwaardigd aan. „Dank u wel, juffrouw Emussen, voor deze opvoering. Dat was zeker afgesproken werk, niet? Dank u wel, dat u me in deze minuten vernietigd heb. En u hoeft uw ontslag niet te nemen. Blijft u maar gerust hier, dan kunt u de martelares spelen Die rol zal u wel goed afgaan. Vanavond nog zal ik persoonlijk bij de voorzitter mijn ont slag vragen De reden zullen ze spoe dig genoeg vernemen. Dank zij uw wel willende medewerking Hoofdstuk 21. Ans Siebels was er niet helemaal gerust op, toen ze om vier uur haar collega naar het spreekkamertje van De Greeve zag lopen. Ze neemt een onberaden stap, waarvan ze later, als ze er weer nuchter over na kan denken, grote spijt zal hebben. Maar wat kan ik er aan doen? In de ochtendpauze, toen ze samen over het schoolplein liepen, had Ans op zachte toon gezegd: „Jannie, wees nu verstandig, neem geen overijlde be sluiten. Denk er eerst een paar dagen kalm over na. Dan zie je het misschien anders." De ander had koppig haar hoofd schuld. „Praat er niet meer over, want m'n besluit staat vast. Ik wil hier weg, zo spoedig mogelijk. Dat krijg je niet meer uit m'n hoofd." „Je moet het zelf weten," was Ans' zuchtende commentaar geweest ,,Ik heb je gewaarschuwd, ornaat je mijn collega en vriendin bent." „Dan word je bedankt", was het scherpe antwoord geweest. En verder was er niet meer over gesproken. Maar tussen de middag was Ans naar een telefooncel gegaan en had het sta tion in Apeldoorn opgebeld. Piet'sstem klonk niet bepaald vriendelijk *^en hij ontdekte, wie hem naar het ions kantoor had geroepen „Waarom doe je dat nou? Je weet, dat ik er geduvel mee kan krijgen." - 45 - V ,,Nu niet langer praten* zel Kappie „Varen! We gaan het jaö naar de kalief brengen Waarschuw k meester maat!" .Maqr die andere sleepl.t jan" wees de irtzuït met een bezwaarrecht ..Die zit nog met zijn sleeptr<\ijn het jac ht vast Hoe mopt dat dan Daar kunnen wé ons niet aan 3. en' zei Kappie, ..Het daat er inuna 0m. dat wij dit jacht njar de kaliel ipt,n en dat gaan we nu doen. Daarmee uit!' Zo kwam het. dat drie schepen even later achter elkaar over zee voeren, want de andere kapitein dacht er niet aan om zijn sleeptros los Ie maken Hij had een gemeen plan gekregen en daarom bleef hij vlak in de buurt van de „Kraak" 's Middags voer het groepje schepen de haven van de kalief binnen Toen ze aan de kant lagen, kwamen de twee afgezanten van de kalief op de „Kraak" en ze maakten Kappie hun compliment over de vlotte wijze waarop hij hel jacht had los gekregen Wees zo goed om met ons na3r kaliel Hatschie Ben Ras te gaan. Hij u persoonlijk de beloning willen geven, die gij verdiend hebt!" ..Ik zal met u meelopen, Signor Capi- tano!' zei Rivaldi „De kalief zal blij- vrolijk zijn mij te zien Hij een groot vriend-amigo van mij is!"

Leusder Krant | 1971 | | pagina 2