Nationaal ponyconcours Leusder Krant: le geschiedenis van een nieuwe woonwijk Commentaren/ meningen Watermerk ziekte in Leusden HUUR EN SUBSIDIE GEEN OPENBARE SCHOOL VOOR ACHTERVELD KERKDIENSTEN Weekendpuzzelaars: nog één keer puzzelen 67 School van „Tante Rietje wordt dependance van de „Woelige Hoek'" MEDISCHE DIENSTEN Botsing fiNOERDAG 5 AUGUSTUS 1971 Minister Schut van Volkshuisves ting onthulde in 1969 officieel de ma- uette van het Europarkstadplan, iervoor bestond reeds grote belang- itelling. Op dinsdag 24 maart 1970 werd een (ficieel begin gemaakt met het Euro- arkstadplan met het planten van een olwassen boom, kenmerkend voor de ehele conceptie van het plan- een park iet veel groen In het najaar van 1970 erden vier modelwoningen geopend, feneens met veel feestelijk vertoon, ier sportsterren, Anton Geesink, Ada ok, Rinus Israels en A rd Schenk open en onder leiding van Willem Duys de erdoor Ideaal Wonen ingerichte mo- ïlwoningen. Grootscheepse reclame-campagnes radio, TV en dag-en vakbladen volg- Europarkstad Leusden werd een grip in Nederland. De nieuwsgieri- en, belangstellende kopers endeskun- gen stroomden naar Leusden om met gen ogen dit.stedebouwkundige uto- 1te aanschouwen De meningen van deskundigen waren verdeeld De ■o's en contra's werden uitgevochten de vakbladen. Het publiek reageerde ithousiast, hoewel de toen al vrij hoge lopprijs voor velen een belemmering irmde om tot daden over te gaan. Reeds spoedig besloot Eurowoningen de afleveringssnelheid te halveren, plaats van 10 woningen per week, irden er vijf woningen per week afge- verd. De stroom nieuwsgierigen, die oral tijdens de weekends de model- mingen op Finnmark belegerde, nam hter niet af, dankzij de zeer inten- eve reclame-campagnes. Dit leidde protesten van de eerste Europark- ad-bewoners op Finnmark, die hun ndagse rust bedreigd zagen door de langstellenden, die zonder blikken of ozen de uitgangen van hun woningen okkeerden. Begin 1971 bracht prins Claus een zoek aan de reeds gebouwde Eurowo- ingen en bezichtigde het projekt, als- ede de bouwfabriek van het aanne- ersbednjf Van Gent NV. Prins Claus is vol lof over deze experimentele V. hel Am. zaterdag 7 augustus (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdag 7 augustus zal in Leusden/Centrum op het terrein van de heer R. P. v. d. £y- den, Hamersveldseweg 77 een groot nationaal ponyconcours worden gehou den. Ongeveer dertien verenigingen uit verschillende delen van Nederland doen aan dit concours mee: de Tournoyrui- ters, de Kasteelruiters, de Valleirui- ters, Amelisweerd, Gunsterstein, Ponyvriendjes, Nimmerdor, Loolee- ruiters, Voorwaarts, Rijnruiters, IJs- selsprong en Voornruiters. Het nogal uitgebreide programma van dressuur, voorspringen L. M. en Z tuignummer enkelspan, verklede paren, voltige en afvalspringconcours, zal 's mor gens reeds om half negen beginnen. Het belooft een bijzonder gevarieerd en ook spannend programma te worden. Zij die van dressuur houden en graag eens willen weten hoever de nog jeugdige ruiters en amazone's zijn gevorderd op dit gebied, kunnen 's morgens reeds te recht. Dan wordt er namelijk in elf ringen gestreden om verschillende prijzen. Het middagprogramma is voor iedereen erg aantrekkelijk, want er zal van alles te zien zijn. Naast het pro gramma-onderdeel eenspan tuigpony's, de wedstrijden slalom en kaarshap pen, wat vooral ook voor de kinderen onder het publiek altijd weer fijn is om naar te kijken en om te lachen. Het onderdeel verklede paren belooft ook bijzonder attractief te worden. Zes verenigingen, te weten Amelisweerd, Lekzoomruiters, Gunterstein, Voor- In het voorjaar van 1971 deden ge- chten de ronde, dat de verkoop van Eurowoningen niet zo best zou gaan bijzonder onpraktische ïnterieur- idelingen der modelwoningen zullen erwel gedeeltelijk debet aan zijn ge lest, gekoppeld aan de steeds ster- stijgende verkoopprijzen De geruchten bleven komen Nog geen zand geleden deed het verhaal de inde, dat Eurowoningen van plan zou om het bestaande bouwtype (de halenwoningen) sterk te vereenvou- ;en om de prijs te kunnen drukken die tijd waren geheime besprekingen et het gemeentebestuur van Leusden eds begonnen. Burgemeester Schneiders van Al- elo, die als burgemeester van Leus- zich aktief heeft beziggehouden el de ontwikkeling van dit projekt, t Leusden in stedebouwkundig op- :ht een vooraanstaande plaats in derland moest geven, kwam regel- tig vanuit Almelo terug naar Leus- om de vorderingen te bekijken, is één van de grootste promotors dit projekt geweest. Intussen was de Groenstichting ook van de grond gekomen. De eerste rgadering van de bewoners van Euro- rkstad, allen lid van deze Groen- ichting, vond plaats. Van de zoveel nadrukte inspraak kwam voorlopig g weinig terecht, omdat men steeds nest werken met het door stedebouw- ndigen en Eurowoningen opgezette sisplan Ook waren de bewoners raar ondervertegenwoordigd in het gelijks bestuur van de Groenstich- ig Naast leden van de raad en ver- [enwoordigers van Eurowoningen, d slechts één bewoner zitting in het stuur In de tweede vergadering van de oenstichting werd eenzwembadcom- ssie gekozen om problemen rond dit ivé-zwembad der Rozendalers tebe- ideren. Het advies van deze zwem- commissie, het eerste daadwerke- re resultaat van inspraak, werd door 1 bestuur vrijwel geheel genegeerd bestuur kwam tegen het advies van zwembadcommissie in. met een aar reglement, hetgeen door de be- ners werd opgevat als een bevoog- •g Volgens de zwembadcominissie ode bewoners zelf wel in staat-zon- reglementen- om hun zaakjes te leien. rEind juli werd het zwembad geruis- 105 in gebruik gesteld. Iedere bewoner teeg een sleutel. Er werd een bad- W fcster aangesteld. Op 29 juli 1971 viel het besluit in de neenteraad om het experiment Euro- "kstad af te sluiten. Op 30 juli werden bewoners van de eerste fase door de sktie van Eurowoningen ingelicht in besloten bijeenkomst in het Her- 'fnd Centrum. Landelijke dagbladen, n en TV namen het nieuws van de k pzetting over, nadat de regionale en 1 ïatselijke kranten er uitgebreid aan- r «t aan hadden besteed. y wat als een feestelijke bouwhappe- begon, eindigde in een trieste af- «ng van de grootse plannen. Euro- ungen, zo bleek,, had te hoog ge pen en moest het hoofd buigen och is het uiteindelijke resultaat J zo negatief als zou worden ver- Jt: ondanks alle moeilijkheden, die zal Ws begonnen bij de bouw van de efwoningen, is Eurowoningen er - zij niet verlies van bijna een miljoen 'e& - toch in geslaagd een afgerond Beel le bouwen van ruim 450 experi- oo'. "jele woningen. En dat is nog steeds in Nederland. jReakties zijn altijd welkom. <HeL*. 'V ladres is: Finnmark 3- Leusden/C. New Town Leusden de mist in Een regionale krant schreef vorige week naar aanleiding van de Eurowo ningen - affaire, dat tevens een eind is gekomen aan de droom van Leus- den's ,,New Town". Een onbegrij pelijke gevolgtrekking, want niets is minder waar. De ontwikkeling van de New Town Leusden is beslist niet af hankelijk van de prestaties van de Eurowoningen. De stadsontwikkeling kan hoogstens vertraagd worden door deze affaire, maar zelfs dat is, gezien de snelle grondverkopen donderdaga vond door de raad, nog niet eens het geval. Het is een misvatting te den ken, dat de New Town Leusden enkel en alleen uit de experimentele Euro woningen van Rozendaal zal bestaan. Het Bestemmingsplan Rozendaal is slechts een betrekkelijk klein gedeel te van wat straks de New Town, de nieuwe stad Leusden gaat worden. Een stad van meer dan 55.000 inwoners. De schrijver van het commentaar had dit kunnen weten, want er is niet voor niets zo'n deining geweest over de Engelandreis. Deze reis werd gemaakt om beter te kunnen oordelen oVer toe komstige ontwikkelingen ten aanzien van de New Town Leusden, niet voor de 1100 woningen in Rozendaal. Bo vendien is duidelijk gesteld, zowel in de raad als in verschillende verkla ringen van Eurowoning - funktionaris- sen, dat de 800 kavels in Rozendaal bestemd zullen worden voor alterna tieve plannen. Met andere woorden: hier zullen woningen worden gebouwd al dan niet door Eurowoningen, van traditionele vorm. En goedkoper ui teraard. Het enige wat men zal trach ten te handhaven is de groenplancon ceptie: veel groen rond de woningen. De rest, zoals een zwembad, een bas ketbalveld, een voetbalveld en een ten nisbaan, zullen hierin geen plaats krij gen. Geluk bij een „ongeluk" De financiële .misstap" van Euro- woningen NV., een verkeerde calcula tie in de tekentafel - periode van de schaalwoningen, betekent echter hele maal niet, dat de huidige bewoners van Europarkstad gedupeerd zouden zijn Velen zijn namelijk va n mening, datde oorspronkelijke conceptie, namelijk 1100 woningen van dezelfde type, een te eentonig geheel zou hebben gegeven Wat ons betreft zijn we in dat opzicht niet zo bijzonder teleurgesteld in de ont wikkeling van de laatste week. Wij zijn van mening, dat ruim 400 van deze wo ningen voldoende zijn om Leusden een stedenbouwkundig gezien, belangrijke plaats te geven. Het experiment op zich is daardoor gelukt, ook al zullen anderen daar anders over denken. Wel is't ech ter zaak, dat de wel gebouwde en te bou wen woningen in Europarkstad perfekt worden afgeleverd met een maximum aan service. Dat zal het door deze affai re opgeroepen wantrouwen wellicht waarts, Voornruiters en Nimmerdor zetten dan hun ,,paa$beste" beentje voor in verschillende shownummers De organisatie van dit nationale po nyconcours is in goede handen van de landelijke rijvereniging Nimmerdor, die zelf met zo'n zestien ponyruiters en amazones deelneemt. Het gehele programma zal deskundig worden toe gelicht en begeleid door de microfo- nist, de heer J. Liefferink uit Rhenen, die al heel wat pony- en paardendagen heeft .bepraat". De organiserende vereniging Nim merdor hoopt, dat er veel belangstel ling zal zijn voor dit voor Leusden toch bijzondere evenement Niet al leen, omdat het de moeite waard is om dit concours van nabij mee te ma ken, maar ook, omdat het organiseren ervan toch nog enorme'kosten met zich meebrengt. Vrienden,van de pony: za terdag 7 augustus a.s.: kom kijken! Zaterdag werd ijverig geoefend door de leden van de ponyclub Nimmerdor in de manage van het paardencentrum te Leusden. LEUSDEN - De Dienst Openbare Werken van de gemeente Leusden ver zocht ons plaatsing van de volgende me dedeling- WATERMERKZIEKTE Eén van de belangrijkste wilgensoor- ten, de schietwilg, wordt in ons bomen- arme land bedreigd door een zeer ern stige bacterieaantasting. De ziekte is te herkennen aan het verwelken van de bladeren die later bruin worden en verdrogen Daarna gaan hele takken en later gedeelten van de kroon dood. Wanneer deze ziekte voorkomt, kan men het beste de aangetaste takken uit snoeien en verbranden, wanneer de ziekte nog niet zo erg is. Als de ziekte ineen stadium gekomen is, dat de bomen geheel of gedeeltelijk dood zijn, kan men beter deze exem plaren rooien en verbranden, waar door uitbreiding van deze ziekte kan worden voorkomen Indien het vermoeden bestaat, dat ge noemde symptomen zich voordoen, is de gemeentelijke plantsoenen dienst gaar ne bereid een advies te geven omtrent de rpanier van bestrijding (Van de redaktie) LEUSDEN - De heer J. J. Mandema- ker (PvdA) vond de huur van f. 1500.-- per jaar voor het lokaal aan de Ooie- vaarshorsterweg, bestemd voor de de pendance van De Woelige Hoek, wel wat aan de hoge kant. ,,Het gebouw is eigendom van de Stich ting Jeugdbelang. Deze Stichting krijgt jaarlijks subsidie van de raad. Naar aanleiding van dit voorstel wil ik de subsidie van de Stichting Jeugdbelang bij de volgende begrotingsbehandeling graag aan de orde stellen Burgemeester Van der Post deelde de mening van de heer Mandemaker niet. Hij vond het een reële huurprijs. Meestal ligt een dergelijke huur ho ger. De kwestie van de subsidie is pas actueel, als er een verzoek om subsi die binnenkomt en dat betekent meestal, dat er een tekort is." wegnemen. En wat dat betreft kan er echt nog wel het één en ander verbe terd worden. Controverses in Groenstichting En nu we het er toch over hebben: er is nog een onderdeel in de Euro- parkstad, dat beslist méér aandacht verdiend. Toen de raad de beslissingen nam over deze Groenstichting Rozen daal, waarin alle bewoners van deze wijk participeren, werd door enkele raadsleden twijfel uitgesproken over het funktioneren van de toegezegde in spraak van de bewoners. Men vond on der andere de samenstelling van het da gelijks bestuur vooral voor de inwoners wat onder de maat. De twijfel was be slist gerechtvaardigd, want tot nu toe is de inspraak in de Groenstichting een wassen neus geweest. De eigenaren van de woningen betalen veertig gulden per maand om gebruik te mogen maken van de recreatieve voorzieningen, zoals zwembad, het extra groen en om mee te mogen praten over alles wat er er is en nog moet komen Dat is beslist duur betaald, als men nagaat, wat er tot nu toe aan werkelijke inspraak ge pleegd kon worden. Het is juist, wanneer 't bestuur (be staande uit raadsleden, Eurowoningen- vertegenwoordigers en één bewoner), stelt, dat voorlopig slechts vanuit een reeds vastgelegd basisplan gewerkt kan worden, waar minieme wijzigingen kun nen worden toegebracht. D3ar vallen be woners van Europarkstad ook niet over, hoewel niet iedereen het met dit mo tief eens is. Anders wordt het, als tijdens de twee de Groenstichtingsvergadering een zwembadcommissie wordt benoemd, bestaande uit leden van de bewoners, die moet uitzoeken op welke wijze het zwembad zal dienen te worden geëx ploiteerd en op welke wijze toezicht moet worden gehouden etc. De eerste daadwerkelijke mogelijkheid van de be woners om het inspraak - principe in de praktijk te kunnen brengen Het ad vies van deze commissie was: geen reglementen. De bewoners van Euro- parkstad, mede - eigenaar van het zwembad, dienen zelf zoveel verant woordelijkheidsgevoel te hebben, dat alles goed verloopt, aldus de commis sie. Het bestuur van de Groenstichting dacht hier anders over en nam de be slissing (op dat moment was het be stuurslid dat de bewoners vertegen woordigde niet aanwezig); dat er re glementen moesten komen. Tal van mensen uit Europarkstad hebben dit op gevat als bevoogding en zijn boos over de gang van zaken Terecht, dachten wij, want het bestuur, onder voorzitter schap van wethouder mr. Bijleveld, is voorbijgegaan aan de wensen der bewo ners en dat kan heel moeilijk als in spraak worden gezien. We hopen dat het inspraak - principe aanmerkelijk zal worden verbeterd, wanneer de Groenstichting - raad in werking zal treden. Deze raad bestaat alleen uit bewoners (van ieder plein twee personen) en is ook bedoeld als een soort parlement. Een controlerend lichaam, dat vaststelt wat wel en wat niet moet gaan gebeuren in de eerste wijk van de New Town Leusden, dat Rozendaal in feite is. In hoeverre dit allemaal soepel zal gaan werken zon der controverses, is nog de vraag L.V. Progressief. (Van de redaktie) LEUSDEN - Humor in de raad is helaas nog erg zeldzaam, maar in Leusden weet men er zo nu en dan wel raad mee. Zo ook donderdagavond. De heer Van Maanen (AR): .Voorzit ter, u slaat punt 14 over." Voorzit ter: ,,Maar we zijn pas bij punt 13." De heer Van Spaendonck (D'66): ,,Nu toont u zich bijzonder progressief, meneer Van Maanen!" Naar aanleiding van de diskussie rond de vragen van PvdA en D'66 kwam het gesprek op een gegeven mo ment op het citeren van uitspraken. Burgemeester Van der Post kreeg de indruk, dat de heer Mandemaker hem niet juist geciteerd had.Ik sprak beslist niet over St. Juttemis toen ik zei, dat het zo lang duurde, voordat bestemmingsplannen goedgekeurd kun nen worden. ..De heer Mandemaker (PvdA): ,,Dat weet ik voorzitter, maar ik wilde u wat meer speling geven..." Burgemeester: ,,Maar daar heb ik helemaal niet om gevraagd!" (Van de redaktie) LEUSDEN - Achterveld krijgt voor lopig nog geen openbare lagere school. Dit besloot de raad donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Wel be loofde burgermeester Van der Post om nauw kontakt te houden met de initia tiefnemers. Verschillende raadsleden drongen op spoed aan Voorzitter Van der Post: ,,U kunt ervan overtuigd zijn, dat we alles in het werk zullen stellen om de school zo spoedig moge lijk te kunnen realiseren." De heer Mandemaker (PvdA) vond een eenmans- school een aanvaardbare situatie voor Achterveld. ,,U wekt echter de indruk, dat u liever een tweemansschool wilt. Het is niet juist, dat u zolang wilt wachten. Burgemeester Van der Post: ,,Een eenmanszaak ontmoet bedenkin gen in onderwijskringen. Bovendien zal de kern Achterveld getemporiseerd groeien. Hierdoor zal een eenmans- school niet erg gauw uitgroeien tot een tweemansschool." Politie bellen Juiste nummer bellen (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Wanneer u - om welke reden dan ook - de rijks politie te Leusden/Zuid wilt bellen, dan draait u natuurlijk nummer 03490- 17673. Vergeet u het kengetal te draai en, dan krijgt u mevrouw Mars uit Leusden/Centrum aan de telefoon, die dat niet erg op prijs stelt Het gebeurt de laatste tijd herhaaldelijk, dat me vrouw Mars, midden in de nacht uit haar bed wordt gebeld-door iemand, die de politie wil Ook overdag gebeurt dat herhaaldelijk. Het is begrijpelijk, dat dit niet op prijs wordt gesteld U zou het zelf maar zijn! Daarom denk na voordat u de politie gaat bel len en draai het juiste nummer 03490- 17673' U bespaart anderen heel veel moeite en ellende! DATUM zondag 8 augustus 1971 LEUSDEN-C. N.H.K. lOu ds. VanGinkel, Amers foort, 19 u. geen dienst R K K. za. 7 uur m.m v dames koor. zo. 7.30 uur, 9 uur Lat Hoogmis; 11 uur dienst met sa menzang. LEUSDEN-ZUID N.H.K 10 u. de heer V d Hucht Soest, 18 30 u.. ds. Vennaat, Baarn. R.K.K. Huize Den Bosco, za 19.15 uur, zo. 10 Hoogmis; 11 30 uur. ACHTERVELD Geref Kerk. Postweg 10.00 u ds Aalbersberg. 19.00 u.: ds. Aal- bersberg. Ned Herv Kerk 9 30 u eerw heer de Koning. Putten. R.K Kerk: maandag t/m zaterdag 8 00 u (uitgez. Woensdag) woens dag 19.30 u.. avondmis, donderdag 14 00 u.: huwelijksmis, vrijdag 19 30 u. avondmis, zaterdag 19.00 u avondmis; zondag 8.00 uur. Om 10.00 u. hoogmis (Latijn), 18.00 u. Lof VERLOREN EN GEVONDEN (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Bij de rijkspoli tie te Leusden/Z. zijn de volgende voorwerpen als verloren en gevonden opgegeven GEVONDEN - hulpstukken voor tentstokken in zak VERLOREN autosleutels. (Van de redaktie). Alvorens we bekendmaken, wie de vijftig gulden heeft gewonnen, zullen we toch nog een weekje of wat moeten wachten Bij de uitein delijke controle van alle binnengekomen puzzles zijn ons enkele on juistheden gebleken, die we eerst willen rechttrekken, om iedereen een gelijke kans te geven.'Het betreft in de eerste plaats puzzel num mer 7, het aantal woorden zoeken van het woord LEUSDEN De mis verstanden waren hier niet van de lucht, zodat de jury heeft besloten deze opgave te laten vervallen Vandaag krijgt u hiervoor een nieuwe puzzel in de plaats, die iedere deelnemer aan de reeks weekendpuz zels nog dient in te zenden. U krijgt daarvoor de gelegenheid tot don derdag 12 augustus a.s. In verband met vakantie van de verantwoor delijk redakteur, kunt u de uiteindelijke uitslag pasin het nummer van 9 september verwachten, waarvoor onze excuses. Verder is ons ge bleken, dat meerdere oplossingen binnenkwamen van hetzelfde adres. Uiteraard is dat niet de bedoeling Onder de eventuele goede inzen dingen uit EEN familie, zal geloot worden. Wij hopen, dat u dat kunt billijken. Het enige wat de deelnemers nu nog dienen te doen is de volgende puzzel juist oplossen Het adres is Leusder Krant, week endpuzzel 7-a, Postbus 11. LEUSDEN/CENTRUM WEEKENDPUZZEL 7-A (VERVANGER VAN PUZZEL 7): 2 3 9 S 6 7 8 9 /o 9' V2 V-* 99 V5" 96 97 96 99 12 39 y* 73 79 7S 76 77 76 79 re 13 39 y w 9/ 9' 100 101 &o Si '9 *7 70 9 1/2 113 "9 US 102 61 S2 /s 36 63 99 III i.20 2 //6 I03 S3 /6 35* 66 93 no /fS k— nf ny 109 63 S9 '7 3* 9* toy /Of /cy 106 tos 69 ss 19 33 66 9f 90 '9 SS v 66 ss SÓ '9 32 és 69 ^3 6z 61 60 r9 ss S7 20 3i L 3a 29 29 27 26 2S 29 23 22 2J J Los de puzzel op volgens bijgaande gegevens. Wanneer u dat gedaan hebt (en deze gevonden woorden dienen eveneens opgezonden te wor den), vervangt u de cijfers door de corresponderende letters in de door u gevonden oplossing van de puzzel. De zin, die dan ontstaat voegt u bij de oplossing van de puzzel zelf Moeilijk is het niet, maar wel eventjes puzzelen geblazen. Voor velen een aangename tijdpassering en er is nog wat mee te winnen ook! De woorden in deze puzzel overlap pen elkaar gedeeltelijk. 1-7 roofvogel, 5-9 planeet; 8-12 ge deeltelijk, 10-13 plaats in de Betuwe, 12-16 zetel, 1*5-21 plaats opdeVeluwe; 20-23 gast, 22-24 hevig. 24-27 loL 25-29 slot 28-32 kwetsen. 31 -33 plaats in de N O-Polder; 33^S6~die* renverblijf; 34-39 gave, 37-43 paaien; 41--46 snelle gang: 45-48 bijzonder; 47-50 sneeuwhut; 49-53 gebladerte; 51-55 dons; 54-58 gewricht. 56-61 deel v e huis;. 60-63 roemen; 61-65 winst. 64-69 sarren. 67-73 uitzonder lijk; 71-76 vrucht; 74-81 bros voed sel; 79-84 mededeling. 82-89 inval; 87-93 tussenkomst; 92-94 plaats op de Veluwe, 93-96 bloembed. 94-98 uitbouw; 96-100 man; 98-104 betrek king. 102-105 telwoord. 104-107 reus; 106-110 bouwland; 108-112 omdraaien; 111-115 geweldig; 112-118 gewoon; 117-119 op de wijze van; 118-121 ver in de tijd. DE CIJFERS VOOR DE DOOR U TE VINDEN ZIN ZIJN ALS VOLGT 5 - 11 - 12 - 79 - 67 - 3 - 4 - 79 - 56 - 78 - 92 - 74 - 34 - 78 - 22 - 74 - 13 - 79 - 86 - 92 - 53 - 8 - 80 - 9 - 88 - 28 - 78 - 20 - 21 - 48 - 104 - 52 - 69 - 79 - 34 - 50 - 57 -96 - 14 - 115 - 64. Raad Lensden akkoord: 99 99 (Van de redaktie LEUSDEN- Het socialistische raads lid, de heer J.J. Mandemaker vroeg zich donderdagavond tijdens de raads vergadering af, waarom de neutrale kleuterschool aan de Ooievaarshors- terweg te Leusden/Zuid moest sluiten, terwijl b en w de raad nu voorstel len, om dit zelfde lokaal aan te wen den als dependance van de Chr. kleu terschool ,,De Woelige Hoek te Leus den/Zuid. Hij zou liever hebben ge zien, dat de huidige neutrale kleuter school zou zijn gehandhaafd. Het zou beter zijn geweest, aldus de heer Mandemaker, wanneer b en w de mi nister zouden hebben gevraagd de be schikking van opheffing van de school in te trekken Dan zou iedereen te vreden zijn geweest!! Burgemeester van der Post was het daar wel mee eens. ,,Maar", zei hij, ,.het is geprobeerd, de procedure was echter te ver gevorderd om ophef fing van de school nog te voorkomen. Dat was volgens de wettelijke voor schriften niet meer mogelijk" De heer van Spaendonck (D'66): ,,Het ingebruiknemën van deze depen dance van de Woelige Hoek is bedoeld als overloop van de bestaande kleuter scholen in de kern van Leusden/Zuid. Men heeft een keus moeten doen uit de Christelijke en openbare kleuter school en de keus is gevallen op de eerste school Ik neem aan. dat dit in harmonie is gebeurd. Maar er kan echter een konflikt - situatie ontstaan als ook dit lokaal vol is Wie heeft er dan voorrang het christelijke of het openbare kind? Zijn hier regels voor gesteld r>" Burgemeester van der Post. ,.Het kleuteronderwijs is niet verplicht. Wanneer er werkelijk sprake is van de door u geschertste situatie, dan zal een urgentie - verklaring van de in- spekteur nodig zijn. Als het zover is, zal het wel bekeken worden." De heer van Tiel (VVD .Er moet bijzondere aandacht worden besteed aan de veiligheid van de kinderen, die. om de dependance te kunnen bezoeken, veilig de Arnhemseweg over moeten kunnen steken Ik vertrouw er op, dat dit op dezelfde voortreffelijke wijze gebeurd als tante Rietje jarenlang heeft gedaan De Ooievaarshorsterweg is geen i- deale plaats voor een kleuterschool ten opzichte van de kern, maar ander zijds is er wel een prachtige natuur- omgeving Als er later blijkt, dat er meer belangstelling is voor openbaarkleuter onderwijs kan de nu onstane situatie dan gewijzigd worden en de depen dance overgeheveld worden naar de openbare kleuterschool? Burgemeester van der Post. ,,De dependance aan de Ooievaarshorster weg ligt het dichts bij de Woelige Hoek. De veilige oversteek van de kin deren is hierdoor beter te handhaven Volgens prognoses zal dit lokaal in de toekomst niet meer nodig zijn door vergrijzing van Leusden/Zuid Mocht door de verhuizingen anders blijken, dan zal de toewijzing aan de geldende situatie worden gepast". De raad ging zonder hoofdelijke stem ming akkoord met het voorstel WEEKEND 7-8 augustus 1971 (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal komend weekend waarnemen: dr Lantink Burg. de Beaufortweg 61, tel. 03496-1210 (dienst van vrij dagavond 18.00 uur tot maandagmor gen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Laudy. Kon Juliana- laan 26, Leusden/Z tel. 03490- 10628. LEUSDEN/ZUID - Maandag vond op de Arnhemseweg ter hoogte van de Trekerweg een botsing plaats. Een personenauto stond voorgesorteerd om af te slaan naar de Trekerweg. Een achter hem rijdende vrachtauto, be stuurd door W. F. W. uit Ederveen, stopte, maar de daarachter rijdende truck met oplegger, bestuurd door H. L. van D. uit Achterveld, kon niet tij dig tot stilstand komen en botste achter tegen de vrachtwagen op. Beide wagens werden beschadigd. t

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3