JUNIOR ATLETIEK- KAMPI0EN- SCHAPPEN KPJ y;i w öfaoe. /chte NDWC Kompetitie indeling Roda '46 Els Gerritsen Jeugdrenstertjes en Jeanette op de koffie v. d. Plaats sterkste 15- jarige rensters Greet Boseh sterkste tijdrijdster Hulde aan de TdJ W ielrenstert jes in de dop JRDAG 5 AUGUSTUS 1971 5 vervolg PRIJSUITREIKING ;avonds vond in ,Ons Gebouw" de ilijke prijsuitreiking plaats. De zaal barstte bijna uit haar voegen [inde vele rennertjes, hun ouders ourouders" en Tourmedewerkers lijks bevatten. Velen moesten ge- d nemen met een staanplaats De werd geopend door Tourleider >r\ fcsdag s Ruiter ontvangt de welverdiende O van de tourmissen. Schouten. ,,Ik vraag van alle aan ren een applaus voor de deelne- I aan de Tour de Junior 1971. lebben ook ons, ouderen, een fijne ibezorgd. Zij hebben in deze week Bezet, zich van hun goede kant te heugd dat ook deze Tour zogoed is ver lopen. Het was een der beste inde 14jaar, dat de Tour de "Junior bestaat. Een spe ciaal woord van dank wil ik richten tot de ,,Tourouders". Zonder hun gast vrijheid - er moeten ieder jaar een 100- tal rennertjes in Achterveldse gezinnen worden ondergebracht zou de Tour de Junior in haar huidige vorm niet mo gelijk zijn. Ook dank ik alle Tourme dewerkers, die wederom een hele week in touw zijn geweest om het evenement te doen slagen", aldus de heer Van Burgsteden. De prijsuitreiking werd voorafgegaan door de voorstelling der 22 ploegen aan de aanwezigen Tour- leider Schouten bleek hierbij over een enorm geheugen te beschikken, wat na men en verdere bijzonderheden van de rennertjes betreft. Na de ..Ode aan de Tour" van mevrouw Schouten, demoe der van de Tourleider, werd met de prijsuitreiking begonnen. Deprijzen- schat was enorm. Het podium leek een welvoorziene winkel van bekers, me dailles en sportartikelen. Ook de burgemeester van Leusden, mr A. H van der Post was op deze slotavond van de Tour de Junior aanwe zig. ,Ik ben blij, dat een dergelijk groots sportevenement in onze gemeen te kan plaatsvinden. Een compliment aan de inwoners van Achterveld, die zich allen nauw bij de Tour betrokken voelen en waarvan velen zich inzetten om het te doen slagen, is zeker op haar plaats De gastvrijheid die bij dit sport evenement een zo grote rol speelt, is kenmerkend voor de Achterveldse ge meenschap. De Tourde Junior, waaraan INT^V/ -jteia-O - i "-r*/ 'v f -- zien Hulde voor deze sportieve aldus de heer Schouten. Het us was enorm Er werden geen urige toespraken gehouden, ook door de voorzitter van de Tour de Or, de heer J. van Burgstede. ,,Wij rganisatoren zijn bijzonder ver- Een gelukkige winnaar van de Tour de Junior 1971, Jaap Meyer, kreeg de beker van de Leusder Krant uit handen van het Engelse meisje Anne Solomon met de felicitatie-kus. ter, Amsterdam die 4 keer een etappe won kreeg hiervoor een bijzonder fraai trophee. De prijsuitreiking werd even onderbroken voor de door het bedrijfs leven of personen beschikbaar gestelde fraaie prijzen Een fiets, camera en horloge werden a. gratis aan de ren ners vrrloot Robert Nixon ontving daarna demedaille van de Britse Am bassadeur in ons land Jochen Coppen- rath werd de trotse eigenaar vande me daille van de Duitse Bondsambassadeur in Nederland De snelste Nederlander. Jaap Meyer uit Badhoevedorp ontving de medarile van Prins Bernhardt. De me daille van Koning Boudewijn van Bel- gie was voor zijn onderdaan Hugo van Malden. Tot slot vond de huldiging van de gele truidragers, de allersnelsten van de Tour 1971, plaats. Fraaie bekers en kransen gaven de gele truien een triom fantelijk aanzien. De 12-jarige Heinz Peoer Aager, de 13-jarige Robert Nixon, de 14-jarige Bartvan Estende 15-jari- ge Jaap Meyer ontvingen voor hun prestaties een oorverdovend applaus. En zo is de Tour 1971 weer verleden tijd. De vele uren, die de organisatoren vooraf en tijdens het evenement heb ben besteed, hebben geresulteerd in een organisatorisch goed verlopen Tour. Nu nog een avond nakaarten" en dan INT. Ol/RC'^NlOn Salemink kwam dinsdagavond le- 'ea val, maar kon na behandeling E.H.B.O. toch met zijn vader oaar huis. De vier gele truidragers van de Tour de Junior in debloemen en met de prachtige bekers, v.l.n.r. Bart van Est, tourwinnaar Jaap Meyer, Robert Nixon en Heinz Peter Jager. Foto Janus Visser. rennertjes uit vier lande deelnemen is een uitstekend middel om tot de zo nodige verbroedering van de jeugd uit alle landen te komen. Ik wens u ook in de toekomst heel veel succes met de Tour de Junior", aldus de burge meester. Daarna reikte hij de beker van de gemeente Leusden uit aan Dick Willigenburg als snelste Leusdenaar De medaille van de commissaris vande Koningin in de provincie Utrecht reik te hij uit aan Harry Jansen uit Amers foort als snelste deelnemer uit de pro vincie Utrecht. Tom Gase enFredWil- lems, de groene truidragers, ontvin gen hun trophee eveneens uit handen van de burgemeester. Gerrie Jansenen Rinus Stroes uit Hilversum ontvingen de tropheeen van de extra sportieve rit. De prijs in de Tour de Junior - was voor de mannen van de Radio Veroni- caploeg Vijf fraaie bekers voor Wim Jurriens, Erik van Harmeien. Patndge Rodney, Henk Oskam en Co Nagtegaal De winnaars van het ploegenklasse- ment 1971 werden de renners van de Luyck's ploeg. Ook voor hen fraaie bekers. De winnaars van de tijdrit, de nummers 2, 3 en 4 van elke leeftijds groep in het algemeen klassement, ook voor hen waren er prijzen. Louis Rui- begint voor de organisatie - in het bij zonder voor Tourleider Schouten - al weer de voorbereidingen voor de 15 Internationale Tour de Junior Achter veld. De laatste etappe van de Tour voor 12 en 13-jangen werd gewonnen door de Engelsman Michael Sherwood, Si mon Meyn werd tweede, derde werd de duitser Wolfram Kolks. kampioenschappen ACHTERVELD - Direct na afloop van de Tour de Junior 1971 kwamen een 25-tal wielrensters van de Neder landse Dames Wielrenclub aan de start voor het clubkampioenschap van N.D.W.C. Er moesten 13 ronden, een afstand van 50.7 km worden gereden. De grote vedetten, Ketie en Bella Hage ontbraken echter. De kampioene 1970, Bella Hage zou haar titel dus niet ver dedigen. Maar de afwezigheid van de zusjes Hage maakte de strijd wel inte ressanter, er waren nu meerdere se rieuze kanshebsters voor de titel. Op wedstrijden waar zij aan de start komen is namenlijk meestal een van beiden winnares Minie Brinkhof was de eerste die uit de kopgroep ontsnapte Zij deed dat in de tweede ronde met nog46km voorde boeg Er werd niet op gereageerd, het peloton hield zich rustig Gedurende drie ronden reed Mime Brinkhof alleen. Haar voorsprong liep op tot 23 secon den Toen vond het peloton het welle tjes. Onder aanvoering van Willy Kwan- tes, Greet Donker en Hennie Faber- Hondeveld werd de achtervolging inge zet. De overmoedige Mime Brinkhof was tegen dit geweld niet opgewassen en moest zich weer in de groep laten opnemen. Er werd in de volgende ron den nog wel gedemarreerd, maar Willy Kwantes en Greet Donker lieten niets meer toe In de 10e roade nam Greet Donker zelf het initiatief en ontvluchtte uit de kopgroep. Alleen Willy Kwantes zette de achtervolging in Greet Don ker was snel ingehaald. Gezamenlijk reden zij de laatste ronden, hun voor sprong op het peloton geleidelijk ver grotend. Op 100 m. voor de finish werd aangezet voor de eindsprint Deze werd met enige lengten voorsprong gewonnen door Willy Kwantes, met haar 15 jaren n.b de jongste van het gehele gezel schap. De sterke Greet Donker moest genoegen nemen met de tweede plaats. Mime Brinkhof die de gehele coürsezo bijzonder aktief geweest was, won de sprint van het peloton en werd derde. Uitslag: 1. Willy Kwantes, Zaandam 50 7 km. in 1.19.59. 2. Greet Donker, Krommenie 3. Mime Brinkhof. Zevenaar 4 Truus van de Plaat, Geldermalsen 5. Cirry Boon, Den Helder 6. Anneke Luten, Castricum 7 Nelly Streef, Nieuw Lekkerland 8. Eef Helder, De Rijp 9. Hennie Faber-Hondeveld, A'doorn 10. Marike Langedijk, Opmeer 11. Ans Nijmeijer, Tilligte 12 Karin Vos, Rotterdam LEUSDEN-CENTRUM - Op 15 au gustus worden er in Apeldoorn de ge westelijke atletiek kampioenschappen gehouden Aan deze dag doen uit de kring Amersfoort de volgende personen mede DAMES: verspringen: Marian Stoutenburg. Gerda Hilhorst. Bep van de Hengel hoogspringen: Ans Hilhorst, Ria van Daatselaar. Bep Blom kogelstoten: Geertje Wouda, Bep van de Hengel, Rina Roest 100 meter Ria Berg. Riet Tondeur, Ida van de Breiner 4x100 meter Riet Tondeur, Greet van de Belt, Lia de Vette. Berta Rui tenbeek 400 meter Ida vande Bremer. Ag nes van 't Klooster. Ria Berg. HEREN: verspringen. Herman van Roomen. Ries van Middelaar, Jan van Middelaar hoogspringen. Antoon van Roomen. Willem Tijmensen, Wim van Dijk of Henk Blom. kogelstoten. Wim Voskuilen, Jan Wiggerts, Herman van Roomen hink-stap-sprong. Jan van Middelaar Jan Wiggerts, Ries van Middelaar De vier gele truidragers van de Tour de Junior 1971, v.l.n.r, Tourwinnaar Jaap Meyer, Bart van Est 14 jr., Robert Nixon 13 jr., en Heinz Peter Jager 12 jr. 100 meter Joop Veen, Sjaak Hoks- bergen. Jan van Houten 4x100 meter Sjaak Hoksbergen, Jan van Houten, Joop Veen Hans vanKooy 800 meter Ab Hoogland. Jan van de Bremer, Henk Pronk. 3 000 meter Theus Valkenburg, Ber- tus Borsen, Ab Hoogland Aanvang volksdansen 11 00 uur. atle tiek 11.30 uur. :er d het bestuur van de KNVB. afd. Utrecht de kompetitie-indeling voor het komen de voetbalseizoen bekendgemaakt. Ro- da'46 dat opnieuw zal uitkomen in de eerste klasse, is voor 1971/1972 inge deeld in de le klasse A. Het lijkt ons de sterkste, maar anderzijds toch wel de aantrekkelijkste met diverse streekderby's le klasse A Amersf. Boys Allen Weerbaar EMM Kampong Ministerpark Roda'46 Sp Org. Soest Scherpenzeel Utr. Boys De Vesting Voorwaarts VVZA Res. 2e klasse A Arnf Boys 3 Baarn 3 HVC 3 KVVA 3 NSC 2 Quick 3 Roda'46 2 Scherpenzeel 2 Soesterberg 2 VVOG 3 VVZA 2 Res. 3e klasse B Amf. Boys 4 Amsvorde 4 APWC 4 Hoogland 4 KVVA 6 Soesterberg 3 Sp Org. Soest 4 Quick 6 Roda'46 3 4e klasse A (zat.) v.v. Achterberg v.v. Bussum De Glind Horsterbuurt Loosdrecht Lage Vuurse Laren Roda'46 Unicum VOP Bij de zondagafdelingen zal de kam pioen van de eerste klasse en die van de reserve 2e en 3e klasse promove ren naar respektievelijk de 4e klasse KNVB, Res. le klasse en res. 2e klasse. De nummers laatst en voorlaatst in deze drie klassen zullen degraderen. In de 4e klasse bij het zaterdag voetbal zullen de nummers 1 en 2 promoveren naar de 3e klasse, terwijl degradatie niet mogelijk is. Willy Kwantes uit Zaandam werd club kampioene van de Nederlandse Dames Wielrenclub, voor de 15-jarige Willy wellicht een retourtje naar Italië. Foto Janus Visser. 13. Betsy van IJken, Baarn 14. Carla Nolten, Geleen 15. Frieda Fobbe, Apeldoorn 16. Annie Klein, Schiedam De voorziter van de K.N.W.U. mr J van Ballegoijen de Jong huldigde naaf loop de winnares en de nrs. twee en drie van de titelwedstrijd. Dit speelde zich af op hetereschavot van de Tour de Junior. De K N.W.U. voorzitter, die tevoren ook de laatste etappe van de Tour de Junior had gade geslagen, maakte van de gelegenheid gebruik een lans te breken voor hetda- meswielrennen. ,,Ik weet dat velen er sceptisch tegenover staan, maar ik ben beslist een voorstander van het dameswielrennen Ik heb goede erva ringen opgedaan tijdens hun wedstrij den, hun inzet en sportiviteit staan op een hoog peil. Laat toch iedereen, ook de dames, die sport beoefenen waar men plezier in heeft", aldus mr van Ballegoijen de Jong Deze wedstrijd was ook belangrijk voor de definitieve selectie voorde wereldkampioenschap pen wielrennen, die, ook voor dames eind augustus in Italië zullen worden ge houden De 15-jarige Willy Kwantes op het hoogste trapje van het erepodium ge huld in de kampioenstricot, tweede werd haar medevluchster Greet Donker en derde werd Mime Brinkhof. (Foto Janus Visser). ACHTERVELD - Aan het off kam pioenschap van Nederland voor jeugd- rensters van 14-15 jaar werd op de slotdag van de int. Tour de Junior kampioene 1971: Els Gerritsen uit Apeldoorn en op de tweede plaats de sterk debuterende Jeanette van de Plaat uit Arkel. Goede strijd werd er gele verd o.m. door Annemieke Mulder uit Oldenzaal, de Engelse Anne Solomon en een jonge Duitse renster uit Biele feld. TOURDORP - De jeugdrensters die tijdens de Tour de Junior voorwedstnj- den hadden gereden kwamen in ,,Bui- tenlust'gezellig bijeen. De .overdag" vaste medewerkers Henk v. Dijk, Wout Meinten, Johan Ossendrijver, Rijk Rijnders, de Tourleidef en penning meester Joop de Jong hebben zorgge dragen voor een bijzonder gezellige onbevangen bijeenkomst. Na de koffie met gebak werden vele geschenken uit gereikt aan de renstertjes. Iedere renster kreeg een bos rozen aangeboden en als gastheer trad op de 14-jarige André Aupers die een mooie Delfts Blauwe lamp mocht aan bieden aan de gelukkige (lot) winnares Corne Almekinders De charmante En gelse renster Anne Solomon bood een fles Schotse whisky aan Onderdegas- ten waren ook Achterveldse tour gast- gezinouders aanwezig. Verschillende ook zeker als een waardige sport voor meisjes kan worden beschouwd en waar in charme en keurige stijl goed samen gaan. Bij de allerjongsten viel op het bij - zonder sterke rijden van de 10 jarige Hilda Dijk uit Vianenende 9 jarige Stel la van Kuyen uit Naaldwijk. Als aanko mende sterretjes kunnen zeker ook ge noemd worden: Jolanda Voors uit Am sterdam 8 jaar, Chnsta Sandbrink uit Amersfoort 10 jaar. Marianne Janssen uit Rotterdam en Janny de Jongh uitA- peldoorn en Maria den Tieter uit Utrecht allen 11 jaar jong; Trudy Goossen uit Leiden en Romy Pieters uit Brummen en Willy den Tieter uit Utrecht en Helma Tomassen uit Utrecht en Marianne Gar denier uit Vlaardingen allen 12 jaar; Corrie Almekinders uit Amersfoort en Rienalda van Geest uit Utrecht beiden 13 jaar. TOURDORP - Tijdens de individuele tijdritten van de jeugdrensters heeft Greet Bosch uit Apeldoorn duidelijk aangetoond dat zij hierin vrij sterk is en werd hierin eerste Op de tweede plaats kwam Anne Solomon uit Enge land en op de derde plaats Rieneke Stamsnijder uit Enter (O.). Tegenover een duizendkoppig publiek, staande op het ere 1-2-3- podium en beschenen door de felle blitzlampen van ver schillende fotografen en filmopera teurs werden de rensters in de bloe men gezet, gei'ntervieuwd door de Tour- verslaggever terwijl de gele truidrager Bart van Est uit Dinteloord zich een waardige Tourmister toonde. De jeugd rensters toonden hun favorite sport op keurige stijlvolle wijze! Aan dit succesvolle evenement namen voorts deel Barbel Brabender en Christa Mense uit Duitsland. Uit Ne derland: José van Gestel uit Arnhem, Dineke v. d. Willige uit Rijssen, Marly Stevens uit Elsloo (L.Marion Bax uit Rotterdam. Greet Bosch uit Apel doorn, Marlies Geelkens uit Stein, Maria van Geest uit Utrecht, Gerda Heupink uit Glanerbrug, Henny de Jongh uit Apeldoorn (off. kampioene van Ne derland 1971), Ineke Muilwijk uit Rot terdam, Rieneke Stamsnijder uit En ter (O.), Rianne van Treyen uit Hal steren (NB), Anneke Been uit Doe- tinchem, Netty Loudy uit Munsterge- leen en Thea Schakel uit Hardinxveld. Voorts hadden zich voor dit interna tionale jeugdtreffen aangemeld de Duit se Barbara Pawslovski, Mariet Beckers uit Geleen, Willy Merts uit Arnhem en werd off. revanche kam pioene van Nederland 1971 de 15- jarige Els Gerritsen uit Apeldoorn jeugdrensters gaven hun bloemen aan de organisatoren en uit alles bleek meer dan overduidelijk dat zij bijzonder enthousiast en dankbaar waren om deze mooie sportweek in wielerdorp Ach terveld te mogen meemaken Greet Bosch uit Apeldoorn dankte op heerlijke onbevangen wijze de Achterveldse Tourleider c.s voor de fijne week en de bijzonder gezellige bijeenkomst ACHTERVELD - Naast de reeds ge noemde jeugdrensters, die aanwezig waren tijdens de feestelijke bijeenkomst in ..Buitenlust waren er ook talrijke andere jeugdrensters die op duidelijke wijze aantoonden dat de jeugdrensters- sport niet alleen in opkomst is maar Opgedragen door de 76 jarige Oma Schouten, de oudste Tourmoeder van Achterveld. Wat was het toch mooi de hele week Wat hebben wij weer genoten Wij scheerden als in vogelvlucht Langs struiken en langs sloten Een kapotte broek kwam ook al voor Maar daar gaan we niet om treuren We zullen vast eer we honderd zijn Nog wel eens onze kleren scheuren Nu is de Tourweek weer voorbij Het was alweer de veertiende Dus dank aan allen die deden mee En alle lof verdienden Die met kado's en geld en pleeggezin Of met werk hun hulp betoonden Wat was het fijn voor iedereen Wat waren wij in de wolken De wielersport is het idee Van ons en allerhande volken Wij hopen dat ook volgend jaar De Tourzon weer zal schijnen En dat de schone wielersport

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5