1ELEID GEMEENTEBESTUUR WORDT GEKONTINUEERD b estuurslid groenstichting ozendaal protesteert tegen ;ang van zaken Wil van Veen naar Katanga M „HANDELSWIJZE BESTUUR NIET DEMOKRATISCH" ontakt o verheid - b urge rij 3 Aehterveldse KPJ- zeskampploeg naar Gew. K.P.J. Sportdag Is ID n 18; en o> snes :DAG 12 AUGUSTUS 1971 erd t etd( achtf; -rgr. kge ten redaktie) SDEN - Bij de behandeling van riftelijke beantwoording van )Ta :elijk gestelde vragen van D'66 D* dA ten aanzien van kontakt over- Jj evolking, ontstond een uitvoerige ieiei sie- voorname^jk gericht opde- jsties, maar in het algemeen wa- vragenstellers bijzonder tevre- ÏÏeV iel het bereikte resultaat. „We sei ïominste niet met een kluitje in iew iet gestuurd," konstateerde de r, Van Spaendonck, ,,uit de beant- iog blijkt een bepaald beleid en jfel er niet aan, dat u dit ook SSEF tvoeren." De heer Mandemaker dat deze nieuwe vorm van rond- aaobeveling verdient boven de g kelijke vorm. Burgemeester Van CU ost was het daarmee niet eens. r oodvraag is bedoeld voor kleine ledèr 'es een direkt antwoord ople- ina OP wUze zoals u het voor- tje; lit er grote kans in, dat de be- gevi ling van de schriftelijke vragen Simi twoord, gebundeld en gericht op rha= i*e zoals u nu tot een tweede ergadering kan uitgroeien en dat de bedoeling. Schriftelijke vra- oren niet thuis in de rondvraag, vragen om behandeling als nor- igenda-punt. Het college isover- vooral de Eurowoningen-affaire q b* enorm veel tijd. Door de beant- hetS jog van de door u gestelde vra- rde' moesten andere belangrijke za- Roi achten. Het stellen van dit soort is niet overbodig, maar het met redelijkheid gehanteerd wor- i° q§toders krijgen we eerder behoef- een antwoordman beantwoording van het gemeen- rrasltDur is als volgt. We nemen, dwr is met de vragen is gebeurd, de soording in haar geheel over. 4 Diskussie-nota onderhavige discussie-nota isbe- tot het geven van een totaalbeeld geplande ontwikkeling van de fase van het structuurplan voor n (centrum) in de jaren 1970 tot om als basis te dienen voor de •iding van de verdere uitwerking Joaijlil^atie van de in de eerste fase nemen bestemmingsplannen en de ?n;feede samenhangende voorzienln- Eet Niet verouderd Ons college deelt niet de vrees van de vragenstellers, dat bij een behande ling van deze nota in september a. s. gesproken moet worden van een ver ouderde nota, in dien zin, dat de te'r discussie staande gegevens en de ge formuleerde doelstellingen van het be leid zodanig door de feiten zouden zijn achterhaald, dat deze voor de begelei ding van de verdere uitwerking en rea lisatie van de in de eerste fase tot 1975 op te nemen bestemmingsplannen geheel of in belangrijke mate onbruik baar zouden zijn geworden. Bij voortschrijding van de tijd zul len altijd een aantal gegevens in min dere of meerdere mate aan verande-» ring onderhevig zijn. Ook na behande ling van deze nota door de raad zal dit het geval zijn. Een en ander vraagt van het dagelijks bestuur der gemeente alle aandacht om deze wijzigingen tijdig te onderkennen, opdat noodzakelijk ge worden bijsturing van doelstellingen en/of beleid zal kunnen plaatsvinden Sedert mei j. 1. zijn de beschikbare ge gevens of de geformuleerde doelstel lingen in het algemeen niet zodanig door de feiten achterhaald, dat deze niet meer zouden kunnen dienen als basis voor de voorbereiding van de in de eerste fase op te nemen bestem mingsplannen. Dit neemt niet weg. dat partiële wijzigingen van in uitvoering genomen of in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen vóórdat deze ge realiseerd zijn, nimmer uitgesloten Veel publiciteit Ons college overweegt zoveel mo gelijk publiciteit en toelichting aan de discussie-nota te geven via de pers en door het tegen een redelijke ver goeding beschikbaar stellen vandege gevens van de discussie-nota, aan de inwoners dezer gemeente Openbare com m issie vergadering Voorts wordt overwogen, vooraf gaand aan de behandeling van de dis cussie-nota in openbare raadsverga dering, deze in een openbare bijeen komst van de commissie ruimtelijke ordening aan de orde te stellen met gelijktijdige toelichting door onze ex terne adviseurs. Daarbij gaan de ge dachten uit naar het geven van gele genheid tot het stellen van vragen dooi de aanwezig zijnde belangstellende in woners Waar het feitelijk onmogelijk was een discussie-nota eerste fase voor te bereiden en in de raad te behandelen alvorens de voorbereiding en zelfs de gedeeltelijke uitvoering van de eerste bestemmingsplannen voor deze fase ter hand was genomen, streeft ons col lege ten aanzien van de voorbereiding van de tweede fase er met alle kracht naar de discussienota voor die fase, tijdig vóór de ter handneming van de uitvoering daarvan in de raad te be handelen. Juist teneinde een continu verloop van de woningbouw in de komende ja ren te verzekeren, is aan de samen stelling van de discussie-nota tweede fase absolute prioriteit gegeven. De samenstelling van deze nota ver loopt vlot, zodat verwacht mag worden dat de eindtekst met bijbehorend glo baal bestemmingsplan nog dit jaar in concept gereed zal zijn. Gedacht wordt de behandeling van deze nota reeds in de loop van 1972 te doen plaatsvinden op de wijze als hiervoren is geschetst ten aanzien van de discussie-nota eer ste fase. Zoals laatstelijk in overleg met de raad is afgesproken zal de wegennota in september a. s. in openbare raads vergadering worden behandeld. Burg. De Beaufortweg Het gevraagde crediet voor de ver betering van de Burg. de Beaufortweg is door Gedeputeerde Staten op advies van Provinciale Waterstaat niet goed gekeurd, omdat men de verbetering van de Burg. de Beaufortweg te ingrijpend vond en derhalve met een minder dure oplossing kon worden volstaan. Der halve diende een nieuw verbeterings plan te worden ingediend. Zoals de raad al eerder is medegedeeld, is met de inzending van dit herziene verbete ringsplan gewacht, om subsidiëring van het nog aan te leggen weggedeelte ten zuiden van het plan Rossenberg niet in gevaar te brengen De laatste visie inzake de wegen- structuur, is met de inzending van dit structuur in Leusden-centrum leidt tot de conclusie, dat de Burg. de Beaufortweg een minder belangrijke verkeersfunctie zal hebben dan voor heen werd gedacht. Eerste helft 1972 begin verbetering Wij streven er naar de verbetering van de Burg. de Beaufortweg in het eerste half jaar 1972 ter hand te ne men Een en ander blijft afhankelijk van de goedkeuring van de noodzakelijke credieten door Gedeputeerde Staten Ten aanzien van de vraag of het mogelijk is aan te geven waarvoor de extra belastingopbrengsten zijn be steed, die verband houden met de in 1970 ingevoerde verhogingen van de personele-, de straat- en de rioolbe- lasting, delen wij U mede, dat het niet mogelijk is exact aan te geven waar voor bepaalde belastingopbrengsten zijn besteed. Hoewel bij de behandeling van de desbetreffende voorstellen de dekking van kapitaalslasten voor de verbete ring van de Burg de Beaufortweg en de aanschaffing van een nieuwe vrachtwagen met name zijn genoemd, mag niet uit het oog worden verlo ren, dat belasting - voorstellen een budgettair karakter dragen Slechts bij hoge uitzondering zijn belastingen bestemmingsheffingen (b.v. een baat belasting). In de onderhavige voorstellen is o.m. door ons college gesteld, dat de verhogingen noodzakelijk waren in geval van een begrotingstekort, als mede om voor toekenning van een aanvullende bijdrage uit het gemeen tefonds in aanmerking te komen. Belastingen De belastingen dienen in dat ge val tot een redelijk peil en in elk geval tot de door de minister van binnenlandse zaken gestelde minimum normen voor gemeentelijke belastin gen worden opgevoerd. Om dezelfde reden zijn voormelde belastingen ook in 1971 verhoogd Als voorbeeld van een berekening waarvoor de extra belasting-opbrengst is besteed kan de volgende opstelling worden gemaakt. De geraamde méér- opbrengst als gevolg van de verhoging van de straat- en rioolbelasting, alsmede van de per sonele belasting bedroeg f46.500,-- De geraamde rente en afschrijving van de kosten van aanschaffing van een D A F. - vrachtauto bedroeg in totaal f12.600,--. De afschrijving van de plan-kosten voor het verbeteringsplan Burg de Beaufortw bedroeg (afger.) f7.600,--. De extra kosten voor sneeuw- en glad heidbestrijding bedroegen in 1970 (af- sonele belasting bedroeg f46 500,-- De geraamde rente en afschrijving van een D A.F -vrachtauto bedroeg in totaal f 12.600,—. De afschrijving van de plan-kosten voor het verbe teringsplan Burg de Beau fortweg bedroeg (afgerond) f 7.600,--. De extra kosten voor sneeuw- en gladheidbe strijding bedroegen in 1970 (afgerond) f26 000,-- f46 200,- Openheid wordt gacontinueerd De door de opvolgende colleges van burgemeester en wethouders reeds se dert de jaren 1962 bij de totstandkoming van diverse bestemmingsplannen voor gestane openheid (verwezen moge wor den naar de presentatie en voorlichting in een aantal openbare bijeenkomsten in de Mof, 't Ros Beyaart, het Dorps huis Achterveld en het Kerkelijk Cen trum in Leusden-Centrum; de openbare presentatie en toelichting van het ont- werp-structuurplan Leusden-Centrum en het bestemmingsplan Achterveld) zal bij de voorbereiding van nieuwe be stemmingsplannen zoveel als mogelijk worden gecontinueerd. Men dient wel te beseffen dat de reali satie van de woningbouw voor de eerste fase direct na de vaststelling van het structuurplan ter hand diende te worden genomen. Rekening houdend met de omstandigheid dat de vaststel ling van een bestemmingsplan gewoon lijk een aantal jaren in beslag neemt, betekent dit derhalve, dat reeds direct sprake was van een even zo grote achterstand in tijd. Tijd nodig Om openheid, informatie en inspraak zo veel mogelijk tot hun recht te laten komen dient men over voldoende tijd te beschikken. Bovendien mochten de belangen van de sociale woningbouw niet worden geschaad door een latere realisatie. Om de inwoners zoveel mogelijk te betrekken bij de gemeente lijke activiteiten zullen alle ontwerp- bestemmingsplannen in het openbaar op een informatie-avond worden toege licht Pon driehoek De voortgang van de voorbereiding van het bebouwingsplan in de driehoek tussen de Roo van Alderwereltlaan en de spoorbaan in Leusden-Zuid heeft vertraging ondervonden, doordat de opdrachtgever van de architect, die een alternatief plan zou ontwerpen, waarbij zoveel mogelijk stedebouwkun dig verantwoord rekening zou worden gehouden met de tijdens de openbare commissie-vergadering gemaakte op en aanmerkingen, als gevolg van andere bouwactiviteiten onvoldoende aandacht kon schenken aan de herbewerking van dit plan. Naar reeds vorige maand ver kregen inlichtingen mag worden ver wacht, dat binnenkort met het uittekenen van de nieuwe situatie kan worden aan gevangen. Zodra hieromtrent de gegevens zijn ingekomen, zal de commissie ruimte lijke ordening worden ingelicht en de verdere procedure worden bepaald Enquête Leusden Z. De enquête is vertraagd, omdat de kosten van ontwatering door een andere methode zo zeer verlaagd kunnen wor den, dat de keuze van de ten laste van de bewoners komende kosten op een geheel andere grondslag komen te berusten De enquête zal op korte termijn plaatsvinden evenals naar wij verwachten de verwerking vande gege vens daarvan, zodat de bewoners met het nieuwe plantseizoen rekening kun-,' nen houden met de nieuw te geven aan wijzingen. Geen dagtaak voorlichter Blijkens bij de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten ingewonnen in formatie wijst de ervaring elders uit, dat in een gemeente van de grootte als Leusden een voorlichtingsambte naar bepaald geen dagtaak heeft Een dergelijke ambtenaar met voldoende ervaring in ambtelijke en bestuurlijke aangelegenheden en duidelijk journa listieke bekwaamheden is voor een ge meente van onze omvang financieel geen haalbare kaart Het part-time vervullen van deze werkzaamheden door een secretarie-ambtenaar stuit momenteel nog op moeilijkheden zoals u reeds bij eerdere gelegenheid is uiteengezet Voorlichting omtrent belangrijke ge meentelijke zaken dienen zolang deze gemeente geen full-time werkzamege- klassificeerde medewerker kan aan trekken, indien nodig aan op dit gebied werkzame voorlichtingsbureaux of op free-lance basis werkzame personen te worden uitbesteed. Publieke tribune Ten aanzien van de aan het publiek geboden gelegenheid tot het bijwonen van de openbare raadsvergadering van 17 juni j.l kan worden opgemerkt, dat de toehoorders deze vergadering kon den bijwonen op de voor hen bestemde tribune Aan de voorzitter van uw raad staat ter beoordeling of meer toehoorders Kunnen worden toegelaten. Ondanks het feit dat een deel van de toehoorders zich eerst meldde op het moment na aanvang van de vergadering is, voor zover geen stoornis van de vergadering behoefde te worden ver wacht, door de voorzitter alsnog op dracht gegeven tot het bijplaatsen van een beperkt aantal zetels binnen de vergaderzaal. Ons college is van oordeel, dat het publiek zoveel mogelijk bij de open bare raadsvergaderingen dient te wor den toegelaten. Dit mag niet ten koste van een ongestoord verloop van de vergadering of van de arbeid van de met het notuleren van de vergadering belaste ambtenaren gaan De praktijk wijst uit dat meerdere malen, nog tij dens de vergaderingen een deel van het publiek opstaat om zich te verwij deren. Vooral omdat de publieke tribune een aparte op de hal uitkomende deur heeft geeft het zich verwijderen van uit de publieke tribune minder stoornis dan het opstaand en zich verwijderen vanuit de vergaderruimte. Met name om deze reden kan toelating van het publiek binnen de eigenlijke vergader ruimte niet onbeperkt plaatsvinden. B iat T de redaktie). EUSDEN/CENTRUM - reven wij vorige week onder )MMENTAAR/MENING- iets over de aanwezige roverse in het Groenstich- sbestuur Rozendaal, deze i geven wij de feiten, zo- die door drs. J. Maes, be- irlid van de Groenstichting endaal èn bewoner, in een aan voorzitter en bestuur vastgelegd, met daarbij motieven waarom de heer >s protesteert tegen de gang zaken in de Groenstichting. de Groenstichting Ro- toal een experiment is, rin het er juist om gaat bewoners van een wijk meer iraak te geven over de wij- *aarop hun wi jk wordt,, aan- eed", achten wijhetschrij- van de heer Maes belang- genoeg om het in haar ge- te plaatsen. heer Maes schrijft het jende ONBEHAGEN gang van zaken rond het zwembad bij mij een sterk gevoel van onbe- i opgeroepen. Dit gevoel was al der aanwezig thans is het duide- formuleerbaar. heeft te maken met het aloude iidiariteitsbeginsel, dat in elke de- ratische structuur moet worden ezenlijkt en dat ik maar kortweg tal formuleren, zoveel vrijheid Hogelijk, zoveel gezag als nood- ïlijk gezagsapparaat heeft van natu- neiging zijn gezags-actie-radius Tersterken of minstens te stabili- op grond van de juridische vör- oordelijkheid en aansprakelijkheid bet draagt Als zodanig is elk ge- japparaat in principe een voortdu- dreiging voor de individuele vrij en ieder mens GESTELD de Nederlandse democratische sturen is de verhouding tussen ge- vrijheid al jaren gestold, daar- Jen is de behoefte aan individuele beid door allerlei factoren sterk gnomen Dit heeft tot logisch ge- dat er een toenemend verzet valt te nemen tegen, wat men noemt. een paternalistische en bevoogdende houding van overheid, die n 1. slechts uiterst moeilijk een stuk van haar ver antwoordelijkheid durft los te laten Het is te vergelijken met het typische probleem tussen ouders en opgroei ende kinderen, waar in wezen ook te vaak de verhouding tussen gezag en vrijheid te tragisch wordt gezien door de ouders, terwijl het als gevolg van de voortdurend groeiende zelfstandigheid van de kinderen een voortdurend zich wijzende houding zou moeten zijn EXPERIMENTEEL - DEMOCRATISCHE - STRUCTUUR De Groenstichting heeft zich gepre senteerd als een experimenteel - de mocratische structuur, waarbinnen meer dan in de grbruikelijke z g de mocratische structuren de inspraak van de leden zou worden gehonoreerd. Dit betekent onherroepelijk, dat men zich opnieuw moet bezinnen op de verhou ding gezag - vrijheid; dat het gezags apparaat schijnbaar vanzelfsprekende verantwoordelijkheid moet durven o- vergeven, dat vertrouwen de plaats moet innemen van ,,law and order" mentaliteit; dat niet alles tot in detail in juridische regeltjes moet worden vastgelegd Dit betekent ook. dat het gezagsapparaat risico's moet durven nemen, zoals ouders risico nemen wan neer zij hun kinderen voor het eerst al leen op de fiets het verkeer in laten gaan Welnu, ik ben van mening dat het be stuur van de Groenstichting hierin tot nu toe ernstig heeft gefaald Laat ik als voorbeeld, om deze bewe ring te staven, nu eens nemen de wijze, waarop het bestuur het protest van de heer Bloemhof tegen de aanleg van een speelsloot heeft behandeld NAUWELIJKS SERIEUS Dit protest wordt nauwelijks serieus genomen, er wordt eenvpudig besloten om de speelsloot te handhaven op grond van een argument, dat absoluut onbewe zen is, n 1 dat er bewoners zouden zijn die wel wisten, dat er een speelsloot zou komen" Ik heb nu een wel naar de mening van alle betrokken inwoners gevraagd; het blijkt dat alle bewoners, wonende op de oneven nummers van Galiciê van 1 - 27 tegen de aanleg van een speelsloot zijn Alleen de heer Jansen op no. 23 is niet benaderd i.v.m. afwezigheid). Hun argumenten wegen zwaar. Op de tekening, op basis, waarvan men de koop sloot, staat, geen speel sloot aangegeven (radiaal 6612, febr. •70). Het is in strijd met de filosofie van de architect, die de voorkant, middels het plein, een gemeenschapskarakter wil de geven en aan de achterkant maximale privacy wilde garanderen. Men kan aan de achterkant met rustig een middagslaapje doen of zieken, die stilte behoeven, neerleggen, als er vlak achter het huis voortdurend kinderen spelen. De voorkant van het huis is ook voortdurend rumoerig door de vele spelende kinderen op het plein. Het is volkomen overbodig, want vlakbij komt een avontureneiland. Het zou dus alleen maar peuters aantrek ken en dat is alleen maar gevaarlijk. ONDEMOCRATISCHE HANDELSWIJZE. Nog afgezien van de vraag of het be stuur het met deze argumenten eens is, vind ik het zéér ondemocratische han delswijze om zonder meer tot iets te be sluiten. waar de direct erbij betrokken inwoners het niet mee eens zijn. RUSSISCHE DIPLOMAAT Iemand zei mij laatst: ,,De heerBij- leveld is het type van de Russische di plomaat als je zegt, dat iets wit is, dan zegt hij. je hebt gelijk het is wit, en handelt daarna alsof het zwart is. Hier mee vind ik het beleid van de Groen stichting aardig getypeerd. Er wordt belangstellend naar de mening van de bewoners geluisterd: onbelangrijke detailpunten worden welwillend aan vaard (b.v het voorstel om een idee ënbus in het zwembad te plaatsen); ten slotte gebeurt er op de belangrijke pun ten uitsluitend wat de gemeente en de architect willen Dit is nu precies wat de oudere jeugd tegenwoordig inkap seling door het establisement noemt Terug nu naar de procedure rond het zwembad; hierin vind men een glasheldere illustratie van hetgeen hierboven in theorie werd betoogd Het voorstel van de gespreksgroep van de bewoners steunde geheel op de fundamentele gedachte van z.g. hori zontale gezagshantering in de plaats van op verticale gezagshantering. d.w z gezamelijk gedragen verantwoordelijk heid met groepscontroleals enige sanc tionerende factor Vandaar geen reg lement, geen met gezag beklede toe zichthouder eet ,,LAW EN ORDER - ZUIL" En juist op deze essentiële punten is niets van het oorspronkelijke voorstel behouden gebleven. Het bestuur heeft, helaas inmijnafwezigheid.dehiërachi- sche ,,law and order" - zuil weer in volle glorie neergezet en pas daar na weer de woorden vertrouwen en me de - verantwoordelijkheid in de mond genomen Heeft men dan niet in de gaten, dat deze mooie woorden daarmee in wezen zijn ontkracht? Als men met een reglement begint te werken, dan zit men onherroepelijk op het hellende vlak van het ontnemen van verantwoordelijkheid, van het aantasten van het vertrouwen, in feite op een steeds verdergaande infantilisenng van de maatschappij, die er tenslotte toe leidt, dat men b v in bussen en trams bordjes moet ophangen die het spuwen verbieden Ik vraag mij dan ook af. waarom het zwembadreglement slechts 17 regels behelst, als men zich toch eenmaal op deze weg begeeft, moet men ook conse quent zijn dan ook regels opnemen als 18) het is verboden in het zwembad te plassen 19) het is verboden zich in het openbaar te ontkleden 20) het is ver boden blikken te werpen in de hokjes van de andere kunne 21) het is verbo den zich in indecente kleding in het zwembad te vertonen, een en ander ter beoordeling van het bestuur of de toe zichthouder enz. enz enz. MET OF ZONDER ZEEP? Met regels als: Alvorens zich in het bassin te begeven, moeten de bezoekers gebruik maken van de douche (hoe lang0 Met of zonder zeep0 enz; Zij die de zwemkunst niet machtig zijn, mogen geen gebruik maken van het diepere bassin. Het is niet toegestaan de ruim ten eet. te verontreinigen enz. enz. wor den begrippen als eigen verantwoorde lijkheid tot een lachertje gemaakt. Zo is dan ook b v. de verantwoorde lijkheid die de ouders dragen voor hun kinderen door het bestuur nooit echt se rieus genomen Het zal U inmiddels duidelijk gewor den zijn, dat ik het met het inmiddels ingevoerde zwembadreglement princi pieel oneens ben en daar dit samenhangt met fundamentele vragenvandemocra- tisch beleid, vraag ik mij ernstig af, of ik überhaupt nog medeverantwoorde lijkheid kan dragen voor het door het bestuur gevolgde beleid en of het daar om niet beter is, dat ik uit het bestuur treed. OP TWEE GEDACHTEN HINKEN Ik begin steeds meer het gevoel te krijgen, dat de hele opzet van de Groen stichting op twee gedachten hinkt. Aan de ene kant wil men het zien als een de mocratisch experiment met werkelijke medezeggenschap van de bewoners; aan de andere kant is men juridisch volkomen met handen en voeten gebon den aan B en W en gemeenteraad en feitelijk functioneerd de Groenstichting naar mijn gevoel als een semi - ge meentelijk apparaat Omdat ik van mening ben, dat alle be woners er recht op hebben te weten, hoe de mening van hun enige vertegen woordiger in het bestuur is, en welk aandeel in de beleidsvorming zij van hem mogen verwachten, omdat ik er bovendien prijs op stel, dat iedereen weet welke de reden is, dat ik eventu eel uit het bestuur treed, heb ik een afschrift van deze brief aan alle bewo ners van Rozendaal doen toekomen Met de meeste hoogachting, get. Drs. J Maes. De mening van de heer Maes wordt on getwijfeld gedeeld door anderen en er zullen ook bewoners zijn, die het met de handelwijze van het bestuur eens zullen zijn Het is echter de vraag wat juist is Wat dat betreft zullen de sta tuten uitsluitsel moeten geven en wan neer dat niet iedereen genoegdoening geeft, zal een uitspraak van de bewo ners moeten worden gevraagd Voor lopig is het wachten op het antwoord van wethouder Bijleveld, die tevens voorzitter is van het Groenstichtings- bestuur Intussen heeft een informeel ge sprek plaatsgevonden tussen de heer Maes en de heer Bijleveld. Volgens de heer Maes verliep dit gesprek bijzonder plezierig en heeft geresul teerd in een spoedige bijeenroeping van het volledige Groenstichtingbestuur, volgende week. Over de aard van het ge sprek wilde de heer Maes verder niets meedelen. LEUSDEN/ZUID - Al eerder dit jaar vertrokken de here Bleijs en Smeele vanuit Leusden naar de Kongo om zich daar aan ontwikkelingswerk te gaan wij den. Zaterdagavond nam Wil van Veen afscheid omdat ook hij gaat werken in bouw opleiding genoten met als diffe rentiatie landbouwtechniek. In de toe komst zal deze opleiding hem goede diensten gaan bewijzen, want hij zal in Sambwa, in de provincie Katanga, aan een groot landbouw-ontwikkelingspro- ject gaan deelnemen Dit project staat onder leiding van deSalesianen van Don Bosco. Tot deze congregatie behoort Wil zelf ook In het ontwikkelïngspro- jekt gaat hij vooral helpen bij de vor ming van jonge Kongolezen, die opge leid worden om zelfstandig een land- of tuinbouwbedrijf te kunnen uitoefe nen. De twee en twintigjarige Wil zal daar geen gemakkelijke taak krijgen, maar gezien zijn enthousiasme en zijn optimisme zullen ze zeker een goede kracht aan hem hebben Het is dan ook niet verwonderlijk dat de ge meenschap in Leusden maar moeilijk afscheid van hem kon nemen Wij wensen hem veel succes in zijn nieuwe werkkring Jr Wil vanVeen de Kongo. Gedurende de laatste twee jaren woonde hij in Leusden, waarbij hij vooral werkzaam was in het inter naat van ,,Don Bosco". Bovendien ge bruikte hij de weinige vrije tijd om zich voor te bereiden op de taak die hij in Katanga gaat vervullen. Voordat hij in Leusden kwam had hij in s Heerenberg een middelbare land- ACHTERVELD - Door de goede pres tatie van dezeskampploeg van de K.P.J afdeling Achterveld op de zomersport- dag te Amersfoort - zij werd daar eerste- gaat deze ploeg op zondag 15 augustus a.s. naar de Gewestelijke K.P.J Sportdag te Apeldoorn Er is in de afgelopen weken intensief ge traind om ook in Apeldoorn tot een goed resultaat te komen. Niet alleen de zeskampploeg, maar ook enkele at leten van de afdeling Achterveld zullen die dag hun krachten meten met diver se andere sportieve K.P.J.-ers. Voor Achterveld nemen aan de wedstrijden deel: Bep van de Hengel - versprin gen en kogelstoten; Liade Vette - hoog springen; Betha van Ruitenbeek - 400 meter; Willy Middelaar - 100 meter estafette; Theus Valkenburg - 3000 me ter; Herman van Ruitenbeek - 800 meter Bert van Hamersveld - 800 meter. De wedstrijden worden gehouden in het fraaie sportpark ,,Berg en Bos". Ook supporters zijn van harte welkom. De bus vertrekt om 10.15 vanaf het Coöperatieplein De sportdag in Apel doorn wordt besloten met een dans avond waaraan ,,The Explains" hun me dewerking verlenen.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5