Tourdorp Achterveld: jeugdrenstersdag 1971 voor al uw kwaliteits drukwerk 1E GERO M.RAVENHORST HEUGAFLOR Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer barneveldse drukkerij uitgeverij n.v. IK ZOEK DE VROUW Pech voor Annemarie Mulder 2e keus voor een zeer speciale prijs Nieuwe SPORT- medewerker Leusden Lezers, adverteer ders Let op Klassiek of modern, altijd een sierraad op Uw tafel BOEKHANDEL VOS Feuilleton door Henk van Heeswijk zy l'Cy.K DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1971 2 ACHTERVELD - Van links naar Te rechts. Bovenste rij: W. Meinten en Joh. Ossendrijver (dagelijkse mede werkers), Reinalda van Geest uit Utrecht, Corrie Almekinders uit Amersfoort, Maria van Geest uit Utrecht en vaste medewerker H.C.van Dijk. Tweede rij. Ellis Kerstens, hostes, Marlies Geelkens uit Stein, Marion Bax uit Rotterdam en penningmees ter J. C. de Jong. Derde rij van boven Rieneke Stam- snijder uit Enter, Anne Solomon uit Engeland en net daarachter Greet Bosch uit Apeldoorn, Annemieke Mulder uit Oldenzaal, José van Gestel uit Arn hem en Marianne Gardenier uit Vlaar- dingen. Onderste rij. Conny Meyer uit Vlaar- dingen. Marjan Geelkens uit Stein, Pe tra Geelkens uit Stein, Ria Meyer uit Vlaardingen en Helma Tomassen uit» Utrecht Knielend- junior gastheer AndréAu- pers (gele-tmi-winnaar 1969) uit Pur- merend ACHTERVELD/KAMPEN - De 15- jange wielrenster Annemieke Mulder uit Oldenzaal die in Achterveld ook al van geen opgeven wist, toonde ook in Kampen haar doorzettingsvermogen Bij de doortocht over een ronde brug, was zij betrokken bij een valpartij waardoor ze lichte schaafwonden op liep. Maar hierdoor was de ketting van de fiets af. Annemieke verhielp dit snel en zette de achtervolging in. Enkele ronden later weer de ketting van de fiets af. weer zette Annemieke door en een derde plaats mag dan zeker ook met ere worden genoemd. Winnares bij de meisjes werd Henny de Jongh uit Apeldoorn, die hierdoor bewees dat haar nationale kampioen schap zeker juist was geweest. Tussen acht koplopers in liet zij zich niet verslaan door de vaak demarerende knapen, die evenals Henny vijftien jaar jong waren. Pas in de laatste ronde, toen ze even bleef „hangen", bleef ze vierde Ze reed bijzonder handig, meestentijds in derde positie, nim mer midden in de groep en uiterst links op de vrije baan. De jongens probeerden Henny kwijt te, raken met felle demarages maar op bijzonder stijlvolle wijze wist zij telkens deze demarages af te slaan' De 15-jarige Els Gerritsen reed ook ook al heel handig in de vrije ruim te door steeds bijna tien meter achter de kopgroep te rijden, minder risiko nemend, maar in de laatste ronde kan vanwege het vele werk niet worden meegespurt José van Gestel (die bin nenkort een nieuwe racefiets krijgt!), van de RETO uit Arnhem eindigde nog niet voorin, maar het goedlachse meisje kan met goede steun zeker meer gaan bereiken. Wij hebben weer een prachtige partij HESSENWEG 72 TELEFOON 03490 - 20840 STOUTENBURG LEUSDEN - Met ingang van he den is tot sportmedewerker van de Leusder Krant benoemd de heer J. Hoogendam, Kon. Julia- nalaan 89, Leusden/Zuid, tel. 03490-12464. De heer Hoogendam zal, samen met 'de sportverenigingen in de gemeente Leusden, er voor zorg dragen, dat de sportberichtge ving voor de Leusder Krant in het vervolg zo volledig mogelijk zal zijn. De heer Hoogendam, van beroep vertegenwoordiger, is lid van de ltv Lockhorst en de v.v. Roda 46! Op het gebied van voet bal zal hij echter niet actief zijn. Dit is het werk van onze medewerker, de heer J. P. van den Berg, Hamersveldseweg 91, Leusden/Centrum, tel. 1580. De heer Hoogendam wil graag een gesprek hebben met verte genwoordigers van de sportver enigingen, voorzover dit nog niet is gebeurd, om zodoende tot een zo volledig mogelijke sportbe richtgeving te kunnen komen. Uiteraard is dit ook in het belang van de verenigingen Wij vertrou wen erop, dat deze de heer Hoo gendam behulpzaam willen zijn bij zijn werk. Bij voorbaat dank. Redaktie LEUSDEN - Wegens VAKANTIE van de administratie en de redaktie der Leusder Krant (Finnmark 3 te Leus den/C.), is ons kantoor gesloten. Ko pij voor de Leusder Krant kunt u voor dinsdag 12 uur zenden aan onze cor respondente mevr. T. de Wijze-Van Doorn, Meidoornhof 29, Leusden/C tel. 1695. Advertentie's en betalingen e.d. via de administratie der B.D.U Postbus -67, Barneveld, tel. 03420- 3141 (tijdens kantooruren) Adres: Nieuwstraat 15. Bij voorbaat dank voor uw medewerking afgebeelde modellen slechts 85,60 voor 6 personen Zie de Gero-afdeling bij Hessenweg 323 - ACHTERVELD Telefoon 03425 - 472 - 469 barneveld - telefoon 03420-3141 nieuwstraat 15 - 19 - Toch begon hij ue niuea ie verlie zen. Het zal wel een vergeefse reis zijn geweest. Wat ben ik toch een stom meling geweest die zondagavond in de trein Al had ik maar een paar woor den met haar gewisseld. Wie weet, wat daar noch uit voortgekomen zou zijn. Maar nu De grote deur werd met een vaart open gesmeten. Een onderdeel van een sekonde later zag hij Jannie, he- vie geëmotioneerd en met een kleur als een roos. Automatisch draaide hij de kontaktsleutel om en startte, bijna gelijk in de richting van het school-hek rijdend. Bijna gelijktij dig waren ze er Willem boog zich op zij en opende het portier Ze zag de wagen en keek hem in het gezicht ..Stapt u in, juffrouw Emussen," z£i hij op gebiedende toon, „voor u nog meer consternatie verwekt. Of wilt u hier in de stad een schandaal ontke tenen?" Jannie aarzelde één enkel ogenblik, toen boog ze zich voorover en stapte in de wagen naast hem. terwijl ze het portier dichttrok, liet Willem de wagen snel optrekken Onder het weg rijden hoorde hij haar snikken. Zacht legde hij zijn rechterhand op haar bevende arm. „Stil maar, Jannie," zei hij op kalme toon, „het komt allemaal wel in orde hoofdstuk 23 „De kwestie is alleen maar. dat wij -mijn vriend en ik- een stommi teit hebben uitgehaald, waarin Jannie min of meer is betrokken Het was allemaal heel goed bedoeld, maar de uitwerking was toevallig averechts Dat heeft ze zich erg aangetrokken Ze is daardoor wat over haar toeren heen géraakt Ik heb geprobeerd haar tot réden te brengen, maar het is me niet gelukt. Ze heeft zo plotseling dé idéé fixe, dat ze daardoor niet hier kan blijven. Wat natuurlijk grote onzin i^, want alles was een heel onschul dig geval en had bovendien in Apel doorn plaats. Laten we zeggen, een opeenhoping van kleine misverstanden Vandaar, dat ze op staande voet haar ontslag wilde. Maar dat stond helemaal niet in verband met hetgeen in Haar lem is gebeurd met meneer De Gree- ve Ja, ik ben zo'n beetje op de hoog te van een en ander, mevrouw En trekt u hieruit alstublieft geen verkeer de conclusie. Evenmin als Jannie zal ik het ooit in mijn hoofd halen hier over te praten. Met wie dan ook Heus, gelooft u me, mevrouw, u kunt uw man niets, maar dan ook absoluut mets verwijten. Zolang uw man hier school hoofd is. heeft hij zich op uiterst kor- rekte wijze zich gedragen. Er is niets, maar dan ook absoluut niets op me neer De Greeve aan te merken. Mij dunkt, mevrouw, dat ik als vrouw daarover toch wel kan oordelen, niet waar? En Jannie denkt er net een der over U hebt zeer beslist ver keerde conclusies getrokken Nora de Greeve schudde haar hoofd „Maar ik heb toch zelf gezien., begon ze De Greeve verduidelijkte. „Ik greep haar arm beet. Ik dacht, dat ze weg wilde om hetgeen ze over mij ge hoord had Het is allemaal zo pijnlijk Ik dacht, Nora, dat jij juffrouw Emus sen wel beter kende „Ik kon het me eigenlijk niet voor stellen zo'n keurig meisje. „En dat is ze nog," zei Ans op be slissende toon „Alleen. ze is wat overstuur. Dat is alles Kom. mevrouw, u hebt spoken gezien op klaarlichte dag Zo er in het verleden al eens ge gronde redenen waren om uw mande les te lezen, vandaag in geen geval Als er sprake is van schuld, dan ligt die bij Jannie In geen geval bij mijn baas Kom. kom, ik wil hem helemaal niet missen, mevrouw. We hadden aan meneer Poeltuin een fijne baas. En we waren erg geschokt door zijn plot seling overlijden. Weet u. wat de collega's zeiden, toen we na de begra fenis nog even in het sterfhuis waren? Dit Zo'n fijne baas krijgen we nooit meer. Maar het wonder is geschied: we hebben weer zo'n fijne baas. We willen hem niet missen, mevrouw. Vraagt u het maar aan Pinkers, En aan Wipstra Kortom aan iedereen En vraagt u het maar eens aan de kin deren in zijn klas. Zo kort als me neer De Greeve hier is zo populair heeft hij zich al gemaakt De Greeve begon te glimlachen. Ans keek van de een naar de ander. Ten slotte zei Nora: „Ik heb lelijke din gen tegen u gezegd, juffrouw Siebels en...." „Ans. alstublieft, mevrouw En wat u zoéven in de gang zei, dat ben ik alweer vergeten hoor. Ik zou in uw plaats misschien op eenzelfde manier gereageerd hebben. Zo zijn wij, vrou wen, toch immers9 Dat zal de liefde wel zijn. Ik weet het nu ook, want ik heb een schat van een jongen ge troffen. Ja, zo neei erg lang zult u me niet meer hebben, meneer Terwijl ze begon te blozen, keek ze lachend naar haar baas. Gelijk stond ze op. „Zo, alweer een misverstand opgehelderd. Ik smeer'm, want ik wil nog met Jannie praten. Ik zal haar ver tellen, dat er niets aan de hand is en dat ze gewoon morgenochtend weer wordt verwacht We zetten een dikke punt achter dit intermezzo en gaan mor gen gewoon over tot de orde van de dag. Alsof er niets gebeurd is. We verge ten het allemaal zo snel mogelijk, dat is voor alle partijen het beste." Nora kwam met uitgestoken hand naar de onderwijzeres toe. „Wil je mijn excuses aanvaarden, Ans?" Het meisje lachte verlegen, maar drukte toch de hand van de oudere vrouw. „Als u daar prijs op stelt, natuurlijk. Helemaal, voor honderd procent geaccepteerd," Ze keek naarde man, die nog steeds in de stoel zat. Lachend zei ze: „Tot morgen, baas Enne ik zal proberen Jannie mee te brengen. Al zou ik er haar daarvoor bij de haren moeten pakken Maar een nieuwe consternatie ont stond, toen Ans tot de ontdekking kwam. dat Jannie nog niet in haar kosthuis was. „Is ze er helemaal nog niet ge weest?" „Nee. We verwonderden ons al," zei mevrouw Veenekamp „Is er wat gebeurd soms?" „Welnee," antwoordde Ans non- cholant „We hadden nog een bespre king met de baas, met de meneer De Greeve over het rooster. U begrijpt wel: nieuwe heren, nieuwe wetten. Al les overigens in de beste harmonie, hoor," fantaseerde Ans. „Jannie is even eerder weggegaan Ik geloof, dat ze het had over een boodschap. Zo, ik ga me even wat opknappen Ik kom zo wel theedrinken." Toen realiseerde ze zich, dat ze nat was van de transpiratie. Wat een wonder, na al die emoties. Ik mag me wel helemaal verschonen. Weet je wat, ik neem even een douche Terwijl ze onder het water stond, schoot het haar opeens in de gedach te, dat ze een wagen had horen weg rijden, vrijwel onmiddellijk nadat Jan nie naar buiten was gerend Zou zou Willem dan toch gekomen zijn9 Hoe verder ze er over nadacht, hoe logischer het haar leek Als hij het nu maar tactisch aanpakte, kon hij misschien nog iets bereiken Maar hoe kom ik het te weten? Waarheen zijn ze gegaan, als het zo is? Ach het moet wel haast Anders was ze toch zeker al lang weggeweest! Of zou ze zo maar in het wilde weg dooi de stad of de omgcing rondlopen0 Je haalde je van alles in het hoofd Wat er allemaal uit zo'n snertige ad vertentie kon voortvloeien. Gelukkig, dat ze snel in staat was geweest om de dreigende breuk tussen De Greeve en zijn vrouw te herstellen. Dat man keerde er nog maar aan: een school- schandaal. Om zes uur was Jannie er nog niet en toen Ans aan tafel schoof, ant woordde ze op de vragende blik van mevrouw Veenekamp. „Het is me ont schoten, dat haar vriend haar stond op te wachten met de auto. Je kunt merken, dat ik oud begin te worden Ik kan niets meer onthouden. Nanda Veenekamp schoot in de lach. „Dan zou ik onderhand mijn pensioen maar aanvragen, als ik je was." „Het zit er wel in," was het raad- y selachtige antwoord van de onderwijze res. „Ze had voor hetzelfde geld we' even een boodschap kunnen achter la ten," meende de hospita Ans knikte „Dat had ze. Maar lief de doet waarschijnlijk alles vergeten. Hebt u dat nooit ondervonden, mevrouw? De vrouw keek gegeneerd voor zich „Dat is al zo lang geleden Om half zeven ging de bel Ans, die bij het raam een sigaret zat te roken, keek verschrikt op. Een man in het uniform van de PTT stond op de stoep Even later kwam Greet bin nen met een brief „Een oproepbericht voor de telefoon." „Voor mij?" „Ja" Ans bekeek het briefje en sprong overeind. „Ik ga even naar het post kantoor Iemand wil me spreken". „Er is vast wat aan de hand, hè?" hield mevrouw Veenekamp hardnekkig aan. Ans bleef even staan en keek naarde vrouw. „Dat is er En weet u wat? Dat we hier nog altijd geen telefoon hebben. Daarom moet ik nu naar het postkantoor". En weg was ze Terwijl ze zich naar het postkan toor repte, dat ze Akelige bemoeial, maar goed, dat ik nu mijn ventje heb Als hij wil trouwen en hij kan een huis krijgen, zeg ik ja. Waarom zal ik nog langer wachten. Ik verlang soms ge woon naar dat jong... In het postkantoor zei de loketbe- ambtenaar: ..Bent u juffrouw A. Sie bels? Juist Draait u dan dit nummer maar U kunt gindse cel gebruiken". Ans trok de celdeur achter zich dicht en bekeek de cijfers, waarna ze begon te draaien Dat moet van Willem en Jannie zijn, dacht ze Dat kan niet mis sen. Tenzij Maar daar wilde ze niet aan denken Ze hoorde de bel aan de andere kant overgaan: één. twee, drie keer. Een klik en een mannenstem meldde: „Res taurant De Boshut". „Restaurant De Boshut9" herhaalde Ans onthutst, „ik eh.. ik weet niet, of ik .dan wel goed verbonden ben". „Bent u juffrouw' A. Siebels in Win terswijk9" „Ja". „Blijft u dan aan het toestel. Een ogenblik" Jannie hield de hoorn tegen haar oor en wachtte. Restaurant De Boshut, waar hangt dat ergens uit? Geen idee Wie weet, hoe ver het hier vandaan is Plotseling hoorde ze een stem „Hier is Willem Doggenaar. Bent u het, juffrouw Siebels?" „Ja, is Jannie bij jou9" „Ja, maakt u zich maar niet onge rust Enneik denk, dat nu wel alles in orde is Ik heb haar bij school op gepikt en onderweg heeft ze me zo het een en ander verteld. Ze denkt nu^ "dat ze een grote bïïïnder heeft 'gemaakt". „Ik kan haar en jou gerust stellen, Willem. Er is niets aan de hand Zeg haar dat al vast maar en voeg er aan toe, dat ze morgenochtend gewoon wordt verwacht op school. Opde normale tijd. En als je dat gezegd hebt, zal ze wel aan de telefoon willen komen" „Dat denk ik ook wel. Dat is ten minste goed nieuws" „Zeg, hoe heb jij dat zo gauw voor elkaar gefikst, jongeman? Jannie is helmaal niet het ype, om zo gauw toe schietelijk te worden". „Misschien m'n charmes? Wie zal het zeggen. Maar wacht even, dan krijg je haar zelf. Ik zal haar het belangrijk ste alvast vertellen. Ans wachtte een minuut, toen hoorde ze Jannie's stem „Is het heus waar, Ans?" „Ja, domkop. Toen jij met je boze kop wegrende, heb ik het echtpaar De Greeve bij de armen genomen en in het spreekkamertje gedeponeerd Zonder in al te veel bijzonderheden te treden, heb ik verteld, wat de eigenlijke oor zaak was van je overijld besluit. En dat werd begrepen. Noraheeft haar excuses aangeboden en ik heb gezegd, dat we De Greeve niet willen missen, omdat hij zo'n baas is Apropos, mede namens jou.' „Dat is ook zo. Ans. Hij is echt hele maal veranderd. Ik zou het mezelf nooit vergeven hebben, als ik de schuld was geweest van een schoolschandaal. Is het allemaal echt in orde?" „Zo goed in orde, dat ik je desnoods met geweld mee naar school sleep. Of wil je je pukken in de steek laten?" „Ik geloof niet, dat ik het zou kun nen. Kind. 't is een pak van m'n hart". „Over het hart van jou gesproken, hoe zit het er mee?" Het was even stil. „Willem is wel een aardige jongen, hè?" klo^k het zacht uit Jannie's mond „Meid, het is dat ik dol verkikkerd ben op mijn Piet, maar anders je had geen schijn van kans. Je mag hem een kus van me geven, omdat hij op het juiste ogenblik ter plaatse was. Hij had een nooit beter ogenblik uit kunnen kiezen". „Daar kon je wel eens gelijk in hebben. Maar een kus. zeg, dat doe je toch niet de eerste keer?" „O, nee? Wedden, dat hij het wel doet? Hij is eindelijk over z'nschroom wees zuinig op hem. Hij lijkt me een reuzeknul toe" „Hij was erg lief voor me, toen ik zo overstuur was. En hij heeft me helemaal opgemonterd" „Nou, profiteer van die gelegenheid, gelukskind. Ik zal je bij ma Veene kamp wel verontschuldigen En hoe laat je ook thuiskomt, Ik blijf wakker. Ik wil jou ervaringen wel eens verne men, zie je?" „Zeg, Ans „Ja?" „Bedankt hoor, dat je het nog in orde kon maken. Het is toch heus dwaas, hè? Je houdt me niet voor de gek9" „Tegen De Greeve heb ik gezegd, dat we morgenochtend alles vergetei zijn en gewoon overgaan tot de ordt van de dag. Moet ^e nog meer9" „Geweldig. Echt bedankt hoor Nuga ik naar Willem. Tot ziens. Ik kots nog even bij je op de kamer". Terwijl Ans naar huis wandelde, dacht ze. We moeten het eigenlijk zo kunnen versieren, dat we samee trouwen Dat zou even leuk zijn? Moet ik morgenavond eens over hebben met Piet. Mevrouw Veenekamp keek de onder wijzeres vragend aan „Toch geen na righeid, hoop ik9" Ans knikte. „Ja, juist wel". „Zie je wel", reageerde de vtouï triomfantelijk, „ik voelde het de hek tijd al" „Jannie's vriend heeft pech met z's wagen Ze zitten in restaurant De Bos hut. Ze laat zich verontschuldigen' Het gespannen gezicht van de hospi ta betrok. „Is dat alles9" Ans knikte. „Ja. Wat had u dan ge dacht? Een moord?" Ze keek naar Gree! Veenekamp en vroeg: „Waar is dater- gens De Boshut?" „Dat is tussen Ruurlo en Lochen) Een aardig eindje hier vandaan" Hebben ze nog een mooie rit voor dê boeg, dacht Ans. Laten we hopen, data er van zullen profiteren met z'n tweeën Enfin, dat kan ik wel aannemen; d: plotseling ontstane voortvarendheid va? die Willem Doggenaar in aanmerkio- nemende, staat het wel vast, dat beide: aan hun trekken zullen komen. Even later liep ze de trap op naar haar kamer, een vrolijk liedje neu riënde. EINDE. C'r - 47 De meester had genoeg gehoord. ,,Die vent wil de meteoorstenen hebben' dacht luj. „Ik moet ze wegpakken, voor dat hij er naar gaat zoeken en voordat de maat het hem vertelt, waar ze zijn! Ze zullen wel in Kappies hut zijn. De meester vloog de hut van Kappie binnen en hij slaakte een zucht van ver lichting toen hij het loden kistje op het bureau zag staan. Hij griste het weg, holde de hut weer uit, en kon zich nog net in de gang verstoppen, toen de kapi tein eraan kwam, de maat voor zich uitduwend. Ik weet het niet' Heus niet'" gilde de maat. „Ik weet alleen, dat Kappie een paar vreemde stenen had en toen ging het jacht los'" „Aha! Vreemde stenen.' Is dit de& van je kapitein? Hier zullen ze dan zijn!" Ze verdwenen in Kappie's hut en meester maakte van de gelegenheid ft bruik om de loopplank af te Holle „Ik moet de stenen naar Kappie bref gen!" dacht hij

Leusder Krant | 1971 | | pagina 2