ieugdwielrensterssport Anne had week Tourdorp Achterveld komt op voor Tour de Junior 1972 volgeboekt Corry Almekinders hoelang nog Op naar Enter (O.) Stella van Kuyen (9) één van de jongs ten 11 jarige Janny versloeg 18 jongens Henny de Jongh wint weer I Politie helpt een handje V HM^crnotionaal Jeugdwieleriectijn „TOUR DC JUNIOR ACHTCVELD" Tourkflntoor: H«u«nw«g 317«, Actoeveid fel. 03425 - 461 Giro 4643*7 ACHTERVELD - De 15-jarige Mar lies Geelkens uit Stein (L) staat ge concentreerd voor de start. Haar zus jes Petra (9 jaar) en Marjan (11 jaar) zijn ook actieve wielrensters. De drie sportieve zusjes zijn lid van de wie lersportclub ,,De Ster" te Geleen. CHTERVELD - Toen vorig jaar Nederlandse Dames Wielren Club de Achterveldse Tourleider ver- bt om o.m. het clubkampioenschap de Nederlandse Dames Wielren te organiseren, betekende dit [lig een opleving van de rensters- rt die tot vorig jaar toe (behou- het wereldkampioenschap van •tie Hage) een kwijnend bestaan I fanuit Tourdorp Achterveld werd blijde copie geleverd voor het (nog) lerkte jeugdblad ,,Zettumop". Heel werk is er in het afgelopen jaar richt en wel in het bijzonder voor jeugdwielrensterssport. Er werd eisd van Noord tot Zuid, vele ge- ekken gevoerd, gecontroleerd, ge- j, de pers werd ingeschakeld, geld i er losgepraaten nog steeds en moet er nog veel gebeuren om jeugdrensters te helpen. Ze ver- oen het zeker: de moedige door- sters-pioniersters! forig jaar werd gestart met zes isjes, veel te weinig. Er werd ge- urd naar aankomend talent en niet komend talent, nu zijn er al meer veertig meisjes die in eigen wed- Ijden kunnen uitkomen! En nog is lang niet tevreden, ondanks enkele resultaten. Willie Kwantes uit indam kwam voor het eerst in Ach- veld in een meisjeswedstrijd uit. heeft doorgezet, enorm, maar ze ft het zelf waar moeten maken dit voudige schoolmeisje en de belo- p is er, want ze mag meedoen aan wereldkampioenschappen in Italië, at is Willy Kwantes die vorig jaar Achterveld voor het eerst in een Isjeswedstrijd uitkwam, die dit jaar in Achterveld clubkampioene werd van de N.D.W.C. Vanzelfsprekend is het hoofdzakelijk haar eigen verdienste geweest dat zij nu werd uitverkoren voor het wereldkampioenschap, maar voor de Tourorganisatoren in Achter veld was het toch wel leuk zoiets te mogen vernemen. Verder werken met fantasie en improvisatie is veel te bereiken. Voor het eerst' in Nederland werd in Tourdorp Achterveld het officieus kam pioenschap voor jeugdrensters van 14- 15 jaar georganiseerd. Vijf grote sier lijke bekers, het rood wit blauwe kam pioenslint, de gele trui dat waren de trofeeën voor de gewone doorzettende hardfietsende schoolmeisjes. Wie wil beweren dat de wielersport niks is voor meisjes, had eens op die dag moeten zien hoe keurig, hoe sportief, hoe stijl vol b.v. Hennie de Jongh uit Apeldoorn het officieuze kampioenschap van Ne derland behaalde. Om nog meer cachet aan dit kampi oenschap te geven zag de Tourorgani satie toch maar kans om ook enkele wielrensters uit Duitsland en Engeland te „contracteren". Het was en bleef keurig en stijlvol dankzij o.m. ook de rensters Anne Solomon uit Engeland, de Duitse rensters Barbel Brabender en Christa Mense en de Nederlandse rensters Gerda Heupink, Greet Bosch, Els Gerritsen en vele anderen. In de Tourweek kwamen naar het Tourdorp toe een zestiental renstertjes van 7-15 jaar, ze hebben er een fantastische week gehad met een bijzonder gezellige feestelijke middag in „Buitenlust". Veel dank gaat vooral uit naar de Tour- gastgezinnen, jawel, Achterveld heeft zich gastvrij getoond! ACHTERVELD/KAMPEN - Verlegen stond ze bi^ de wedstrijdverslaggever voor de microfoon tijdens de jeugdwie- lerwedstrijden in Kampen, maar de invaller-verslaggever kofi er geep dui delijk gesprek uit krijgen. Ja, wat wil je. Je bent elf jaar jong, je heet Janny de Jongh uit Apeldoorn, 's avonds voor de wedstrijd lig je in je bed (om half elf nog) een boek te lezen en de volgen de dag zie je als meisje kans om maar eventjes achttien jongens van dezelfde leeftijd achter je te laten. Of nog beter gezegd, je verslaat maar eventjes achttien hardfietsende knapen. Janny de Jongh die al enige ervaring had opgedaan tijdens de jeugd- rensterswedstnjden in Tourdorp Ach terveld, liet in Kampen nog eens zien wat hard fietsen is Drie veel grotere knapen waren haar voor, maar toen volgde de klein doorzetster en in een grootse eindspurt versloeg ze acht tien knapen en het negenjarige ren- stertje Anita van de Engh uit Hooge- veen Janny gaat nu gewoon weer naar school, leest boeken in bed, kent geluk kig nog geen trainingsschema's maar ze is nu al „gecontracteerd" voor 1972 in Achterveld ACHTERVELD - Gelukkig voorHen- T de Jongh is ze veel charmanter dan P foto zou doen vermoeden. Het kiekje Jfcrd n.l. gemaakt direct na haar off. Impioenschap van Nederland, terwijl ■arde microfoons worden voorgehou- |n van de A.V.R.O.-radio en de Ach- |rveldse Tourleider, henny is tot nu er een gewoon nuchter meisje om ibleven, want zelf stelde ze: „Vroeg J later komt er best een meisje dat lij zal verslaan" IHenny is goed „microfoonvast" Ze Nft niet alleen eerlijke, maar ook ltsvondige antwoorden en hierin won I het stellig van de radioreporter, jvendien kan gesteld worden dat ze Pr favoriete sport op bijzonder stijl- lle en charmante wijze toont' ■Zelfs de zwartkijker zal dan moeten pven de jeugdwielrensport is ook Joi en goed voor de sportieve meis- |j Henny is een goede ambassadrice j"de meisjeswielrensport! ACHTERVELD/WINTERSWIJK - Steeds meer jeugdrensters verschijnen er aan de meet, misschien ook al door de jeugdbelevenissen en wedstrijden in Tourdorp Achterveld en een iets be ter contact tussen de jeugdrensters via o.m. het Tourkantoor in Achter veld. De off. kampioene van Nederland (op 25 juli j.l. in Achterveld behaald), de 15-jarige Henny de Jongh uit Apel doorn, bouwde op een parcours van 600 meter een goede voorsprong op samen met de slanke Ans Nijmeijer uit het kleine Tilligte. Na iedere ronde werd de voor sprong groter van het soepel draai ende tweetal. In de spurt bleek Henny de Jongh sterker te zijn en behaalde hierdoor haar derde overwinning in drie weken tijds. De spurt van het peloton werd gewonnen door de off. revanche kampioene van Nederland, Els Gerritsen uit Apeldoorn. Daarachter volgden achtereenvol gens. 4. Rieneke Stamsnijder uit Enter 5. Greet Bosch uit Apeldoorn 6. Marlies,Geelkens uit Stein Losgereden van het peloton waren de jeugdrenster Gerda Heupink uit Glanerbrug, Annemieke Mulder uit Oldenzaal en Dineke v.d. Willige uit Rijssen. Door de uitstekende resul taten van Henny de Jongh zijn er be sprekingen gaande met wielercoach Bob Mansell uit Engeland dat Neer- lands off. jeugdkampioene enkele wed strijden in Engeland zal gaan rijden. ACHTERVELD - De belangstelling voor de 15e internationale Tour de Junior Achterveld - in de laatste volle week van juli - is zo enorm groot dat zeker enkele honderden jongens helaas zullen moeten worden afgewezen. De reeds binnengekomen tiéntallen nieuwe aanvragen voor deelnemers van 14-15 jaar moeten direkt al terzijde worden gelegd, zo ook die van 13 jaar zeer waarschijnlijk. Indien er nog enkele plaatsen vrij zouden zijn, dan komen alléén de 12-jarigen (gerekend naar de Tour 1972) heel misschien aan bod, maar ook dat is niet zeker daar wijziging in het deelnemerstal wel is te verwachten. Het heeft dan ook ab soluut geen zin om zich nog te mel den voor de Tour de Junior 1972. Wel kunnen de jeugdwielrensters steeds blijven opgeven aan het Tour- kantoor dit vanwege eventuele wed strijden die in 1972 in verschillende plaatsen van Nederland misschien kun nen worden gehouden J. M. Schouten, tourleider. Achterveld. Willy Kwantes ACHTERVELD - Nooit hebben deze jeugdrensters gereden voor zoveel pu bliek als in Tourdorp Achterveld Toe gejuicht door meer dan tweeduizend kijkers hebben zij zojuist de bloemen en prachtige bekers ontvangen. Van links naar rechts. Els Gerritsen re- ACHTERVELD - De Engelse Anne Solomon uit Bristol - Engeland die tweede werd in de tijdritten en strak daarachter Greetje Bosch uit Apel doorn die zich de sterkste tijdrijd- ster toonde. Beide rensters werden gekiekt net voor de start van een tijd rit. ANNE SOLOMON WRITES: „Thank you very much for the most anjoyable week I've ever had. 1 shall never forget it. I only hope that you will write me and my brother to come again next year." Love Anne Solomon. Anne dankt dus voor de fantastische week die ze mocht meemaken en ze zal zoiets niet gauw vergeten. Haar hoop dat ze volgend jaar met haar broer Michael weer mag meedoen, zal wel kunnen opgaan. ACHTERVELD - De achtjarige blon de Connie Meyer uit Vlaardingen heeft even moeite om zich vast te zetten in de teenhaken, maar gelukkig is er één van de actieve Leusdense politieman nen bij om daadwerkelijke hulp te ver lenen. Links achter Connie staat het Victorierenstertje de even oude Jo- landa Voors uit Amsterdam is gedach ten verzonken. De tienjarige Hilda Dijk uit Vianen staat al vol ongeduld te wachten om te starten en later zal blijken dat ze uit stekend heeft gereden, een tweede plaats. Rechtsachter de politierug is het de 12-jarige Marianne Gardenier uit Vlaardingen die maar rustig staat af te wachten op de dingen die zullen gaan gebeuren. vanche off. kampioene van Nederland; een jeugdrenster uit Bielefeld-Duits- land die tweede werd, Henny de Jongh uit Apeldoorn die off. kampioene van Nederland werd, Jeannette van de Plaat uit Arkel, die in haar eerste wedstrijd sterk debuteerde met de vierde plaats ALMELO - Kennelijk geinspireerd door de Achterveldse jeugdwiel- renstersuccessen zit men in de stad Almelo ook niet stil Niet alleen dat de burgemeester van Almelo, de heer Schneiders (voorheen burgemeester van Leusden) een grote sportbeker schonk aan de Tour de Junior, maar nu ook nog vanwege de jeugdwielren sterssport Het was de jeugdsecreta- ris van de wielerclub in Almelo, de ambitieuze heer Westerink, die zich n 1. in verbinding stelde met de Ach terveldse Tourleider omtrent verschil lende jeugdwieleraangelegeheden In het Oosten begint nu ook de vic torie voor de jeugdrensters. Over morgen zal in het wielerdorp Enter (wereldkampioen Bert Boon en Rieneke Stamsnijder wonen er) voor het eerst in Overijssel een echte grote jeugdrensterwedstrijd worden geor ganiseerd mede dankzij wieleranima- tor de heer G. Westerink. Naast de vele jeugdrensters die in Achterveld furore maakten zullen ook de Overijsselse renstertjes sterk aan de meet ver schijnen en vooral Ans NijmijeruitTil- ligte behoort tot een van de grootste kanshebsters voor de eindzege. Voorts weten Rieneke Stamsnijder uit Enter en Gerda Heupink uit Glanerbrug stel lig wel wat een sterke kopgroep is. Als nieuwe renstertjesn de dop komen ook aan de meet, de achtjarige Denise Westerink uit Nijverdal. de elfjarige Rita Lammertink Oit Wierden en Anita van Eng uit „de Jan Bolsplaats" Hoo- geveen. De jeugdwielerzon gaat steeds meer schijnen voor de actieve door zettende renstertjes! ACHTERVELD - Stella van Kuyen (9 jaar) is één van Neer- lands jongste wielrenstertjes Heel wat keertjes prijkte haar kopje in verschillende kranten (ook in de Leusder Krant) maar ze kan ook goed schrijven Het actie ve wielrenstertje zond geheel uit haar zelf de volgende brief „Lieve Tourleider, Hier dan een briefje van Stella uit Naald wijk. Ik vond het fijn fietsen in Achterveld, weet u waarom? Om dat ik nu voor het eerst alleen met meisjes heb gereden. Bij De Spar taan en in jeugdwedstrijden rij ik altijd tussen de jongens, daar om vraag ik nu aan als er weer een meisjeswedstrijd is, mag ik dan weer meedoen? O ja, die mooie foto van mij, die in de krant stond kunt u die mij een keer opsturen. Ik heb nog twee zusjes één van twaalf en één van tien en nu hebben we pas een broertje van 4 weken, leuk hè? Andere is een oom van mij, wist u dat al? Dag lieve tourleider een kusje van Stella. Ja en daar zit je dan, want te gen zulk lief „geweld" kan zelfs de grote Tourleider niet op en de lieve wens van Stella zal dan ook ingewilligd worden, want in 1972 mag ze weer naar Achterveld ko men! INDERDAG 19 AUGUSTUS 1971

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3