Co Haring wint het Lockhorst"- tennistoernooi Recreatief schaken „Roda" won laatste oefenwedstrijd Rustige jaarver gadering van Roda '46" hoelang nog WIJ VERTELDEN HET U REEDS VORIGE WEEK: WEGENS VAKANTIE GESLOTEN ZIJN Ruiterdemonstratie voor gehandicapten 99 KERKDIENSTEN NEIISCHE DIENSTEN J. C. den Toom LEUSDER KRANT 99 Opening gym nastieklokaal Overwinning voor Ans Nijmijer Clubkampioen schappen 1971 van „de Haaien" oco<>coooocoooooooooooooooooooooo DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 ~>n 3 LEUSDEN/ZUID - Het open C, D j Veteranentoernooi van de tennis- vereniging „Lockhorst" is wederom ieer succesvol verlopen. Het afgelo- vd weekeinde werden ongeveer 60 prtijen afgewerkt, dankzij het feit, dit de weergoden zeer gunstiggestemd varen. Een grote slag voor iedere tennis - liefhebber was het tragische ongeluk de Randenbroek-speler H. Kwee. Woensdagavond werd 1 minuut stilte in icht genomen, terwijl zaterdag een de letie van Lockhorst op de begrafe- dis aanwezig was. De heer Kwee zal bij en ieder in herinnering blijven als een ;portieve tegenstander. Het C-toernooi werd gewonnen door ie Stortspeler Co Haring. Hi] won nu zijn derde C-toernooi en zijn naam zal iel komende seizoen waarschijnlijk wel ep de B-lijst prijken. In twee sets T.erd gewonnen van de Randenbroe- ier Maarten Dirkzwager, diedus twee- werd Bij de dames won mej. Groe- rendijk uit Nijkerk van de Amsterdam se mej Roelof sen. Het D-toernooi werd bij de heren jewonnen door Rob Groenendijk Hij versloeg in 2 sets de Alta-speler Win ked v d Stadt Bij de dames won de 13-jarige Ellen Driebergen' in 3 sets jn de Lockhorstspeelster M Bunnik. Door een zege op de heer Dros, zet- e de heer Groenewegen het Vetera- centoernooi op zijn naam Het dames dubbel C werd in een marathon partij van' 2 uur en 10 minuten in 3 sets ge ronnen door de Lockhorst dames Bolk en van Keulen. Hierdoor kon pas rond 6 uur voor zitter Elsackers een begin met de prijs - uitreiking maken. Alle winnaars ontvin gen een boeket bloemen en een waar debon. Hiermee brak Lockhorst met de traditie door geen asbak of peper- molen cadeau te geven De aanwezig heid van Anke Rijnders, onze Europe se zwemkampioene, werd dermate op prijs gesteld, dat ook zij inde feest vreugde deelde De uitslagen zijn: Halve finales. H E D Groenendijk- v d. Brink 1-6 6-1 6-1, Buitendijk- v.d Stadt 6-8 4-6 D.D.C. v. Dijk en De Groot- Bolk en Van Keulen 2-6 1-6 H.D.D Bloemendaal en Lepelaars- v Kuik en v Kuik 6-4 3-6 6-8, Bolle en Driebergen - Noordkamp en Dijk graaf 6-4 2-6 6-4. G D.D.: Vos en Scholten- v. Berkel en Hermsen 5-7 2-6 H.D.C.. Jansen en Geurtsen-Heilij- gers en Haring 7-5 4-6 6-1, Nijhuis en Oosterman-De Graaf en De Graaff 6-4 6-0 G.D.C.; Driebergen en Dnebergen- Keersemekers en Nijnens 6-4 6-4. Finales: H.E.V. Dros-Groenewegen 2-6 4-6; H E.D Groenedijk- v.d. Stadt 7-5 6-0; H E.C Haring-Dirkzwager 6-2 6-2; D.E D. Ellen Driebergen-M. Bunnik 7-5 2-6 6-4; D.E.C Groe- nendijk-Roelofsen 7-5.9j-7; H.D.D. v Kuik err V. Kuik-Bolle en Driebergen 8-10 4-6; H.D.C: Nijhuis en Ooster- man-Jansen. en Geurtsen 3-6 4-6, D D.D Bunnik en Vos-Koot en Hehen- kamp 1-6 1-6; D.D.C.Bolk en v Keu len-Koot en Hehenkamp 5-7 6-2 10-8; G.G D. Bolk en Bloemendal-v. Berkel en Hermsen 6-3 7-5; G.D.C.: Groe nendijk en Noë-Driebergen en Drie bergen 6-3 6-2, D.D Vet.: Rekké en Rekké-Driebergen en Driebergen 7-5 1-0 daarna opgegeven LEUSDEN - Enkele beelden van de prijsuitreiking. De uitreiking werd ver- >REDIKBEURTEN latum 29 augustus. LEUSDEN/CENTRUM Ned. Herv Kerk 10 u.ds W Sirag, eerste prediking over Ruth, 19 u.: ds-J. H Meesters, Doorn, jeugd dienst. RKK. za. 7 u. m.m.v. dameskoor, zo 7.30 u., 9 u. Lat. Hoogmis; 11 u.: dienst met samenzang; 16.3C u LEUSDEN/ZUID Ned. Herv. erk 10 u.. dhr A. E. van Eeden. Utrecht; 18.30 u. ds W Sirag leerdienst. Onderwerp ..Af goderij!" R-K K Huize Don Bosco; za 19.15 u zo 10 u Hoogmis; 11.30 u. Weekend 28-29 augustus, 1971. (Alleen voor spoedgevallen) -eusden Voor de praktijken van de artsen Boersema, Lantink en Den Toom zal komend weekend waarnemen dr. Boersema, Julianaweg 5, Achterveld, tel- 03425-222 (Dienst van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur). Be wijkverpleging wordt waargeno men door: zr. Rosa. Hamersveldse- 57, Leusden-C., tel 03496-1271 ARTS Maria Stuartlaan 5. Leusden Afwezig van 28 aug. tot 8 sept. Voor spoedgevallen neemt Dr. Lantink waar. De redaktie en de administratie van de zullen tot en met vrijdag 3 september a.s. Uiteraard blijft onze krant gedurende deze periode normaal verschijnen De werkzaamheden zullen echter vanuit Barneveld worden uitgevoerd. Redaktie: De redaktie van de Leusder Krant zal worden waargenomen door onze Barne- veldse collega s Adres Postbus 67. Barneveld. Tel 03420-3141 Berichten e.d. kunt u rechtstreeks aan bovenstaand adres zenden of afgeven bij onze correspondente in Leusden-C. Mevr T de Wijze. Meidoornhof 29. Telefoon 03496-1695 en andere administratieve zaken dienen rechtstreeks te worden afgehandeld met de advertentie-afdeling of administratie te Barneveld. postbus 6V. tel 03420-3141 Achterveld: Voor wat Aehterveld betreft hiet zorgt onze correspondent, dhr A. M v. d. Berg er voor. dat alles op de juiste plaats terecht komt Zijn adres De Verjaegde Ruijterweg 10. tel. 311 Vanaf 6 september zullen wij u weer van dienst kunnen zijn op ons kantoor, Finnmark 3 te Leusden-C tel. 03496-1495 Sluitingstermijn: Ook in de vakantie'-tijd geldt een sluitings- termijn, zowel voor nieuws als advertentie van dinsdag 12 uur. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! richt door mevrouw Schaap en de heer Elsakkers LEUSDEN/ZUID - Volgens statis tische gegevens, is één op de tien Ne derlanders in staat een partij schaak te spelen. Duizenden hiervan zijn geor ganiseerd en spelen in competitie ver band onder leiding van de KNSB. en de onderbonden Tienduizenden schuiven echter al leen maar een partijtje met de buur man, een kennis of alleen maar als de gelegenheid zich voordoet. Het spel boeit hen wel, maar de kunst van het combineren en varieeren is niet gebon den aan een consequente opening, mid den- of eindspel Een nuttig en leuk tijdverdrijf, zo af en toe een spelletje schaak. Ongetwijfeld zullen er ook in onze gemeente bewoners zijn die bij gele genheid wel eens een partijtje spelen of willen spelen De schaakvereniging Leusden, meent het initiatief te moeten nemen gelegenheid te geven tot recrea tief schaken. Waarom deze concessie als schaak vereniging, waarvan een elementaire voorwaarde is een stringent competitie systeem Omdat vele huisschakers den ken aan ontspanning en niet aan inspan ning Georganiseerd schaken associ eert men met wedstrijden, schaaktech niek. klokken en tijdnood Theorieen, openingen, offers, schijnoffers, varia ties, tekstzetten enz. enz zijn moge lijkheden, waarmee men elke week geconfronteerd kan worden Elke week van het bord geveegd t£ worden, lijkt het perspectief voor een huisschaker Deze stellingname is mogelijk een indicatie voor de bestaande drempel vrees. Leusdense schaakvereniging meent daarom de mogelijkheid te moeten bie den tot recreatief schaken We kunnen hieronder verstaan, het zomaar een LEUSDEN - Zondagmiddag was het Sclnedamse s.v. D P W met twee elf tallen op bezoek bij RODA '46 voor het spelen van vriendschappelijke wed strijden Zowel voor de Leusdenaren als voor de Schiedammers was dit hun laatste oefenwedstrijd voor het grote gebeuren van zondag a.s Dan n 1 gaat de kompetitie in de afdeling Utrecht van start en zal RODA '46 be ginnen met de moeilijke uitwedstrijd tegen Utrechtse Boys, een serieuze karnpioenskandidaat voor het komende voetbalseizoen. Alvorens de goed leidende scheids rechter Leyenaar Jr het beginsignaal gaf mocht RODA '46 via aanvoerder Van de Belt een fraaie wedstrijdbal uit handen van de bezoekende vereni ging ontvangen Dit als dank voor het gastvrij onthaal en reeds alvast voor het komende jubileum De Schiedam mers gingen direkt met fraaie kombi- naties van start en kwamen na een kwartier voetbal dicht bij het eerste doelpunt. Nadat rechtsback Hoogland mistastte op een D P W. aanval, kon doelman Gerrits nog juist op het nip pertje redding brengen Derood-zwar- ten kwamen steeds beter in hun spel. alhoewel de achterhoede nog al eens paniekerig ingreep. In de 20e minuut leek liet er op of Henk van 't Klooster zou scooren inaar zijn schot was juist iets te zacht om de bal de doellijn te doen passeren. Nadat de bezoekers nogeens rakelings hadden over geschoten, wist Drost in de 30e minuut vanuit een corner de bal via de paal in het Schiedamse doel te kop pen Nauwelijks twee minuten later passeerde Jos va nKooy de gehele DPW- defensie. inkluis de doelman 2-0. Het spel ging aardig over en weer zonder dat vooral de bezoekers nu direkt ge vaarlijk werden. Toch zouden zij de stand voor hen een gunstiger aanzien geven, en wel door vlak voor rust van uit een vrije schop vanaf de rand van het strafschopsgebied te doelpunten 2-1. Na rust was in de beginperiode RODA opnieuw iets gevaarlijker dan de gasten In de 55e minuut schoot o a Fred de Smalen tegen hel latwerk en weinige ogenblikken juist over. In de 59e minuut werd Jos van Kooy in het strafschopgebied gemangeld en zonder pardon wees scheidsrechter Leyenaar naar de stip Een matig genomen straf schop door Jan Drost, was voor de Schiedamse doelman evenwel teveel en dat betekende 3-1. Hiermede geloofden beide ploegen liet wel, wat door het drukkende weer ook weer niet helemaal onbegrijpelijk was. Verdere uitslagen RODA 2 - s.v. DPW 3-4 RODA 3 - Barneveld 2 0-2 RODA 4 - Barneveld 3 6-0 Achterveld 3 - RODA 6 8-1 Achterveld 4 - RODA 7 2-0 Zaterdag j 1 ging de afdeling zater dag met twee elftallen op bezoek bij Hoevelaken om deel te nemen aan een door die vereniging georganiseerd toernooi. Het eerste elftal kwam gedu rende de drie te spelen wedstrijden tot geen enkel sukses Zo werd onder meer met 3-0 verloren van Hoevela ken en Maarn, terwijl de rood-zwar- ten ook tegen de uiteindelijke winnaar Zwart-Wit met 3-1 het onderspit moest delven Twee andere elftallen gingen op bezoek bij Z.V.V in Zwammerdam. Ook hier brachten deze wedstrijden al leen verlies en wel met resp 6-1 en 5-2 Jammer was dat gezien het groot aan tal spelers in deze afdeling, en ondanks het in bruikleen stellen van enkele zon dagspelers. de vier zaterdagelltallen nog in-kompleet waren, wat opnieuw gezocht moet worden in het gemakke lijke afschrijven voor wedstrijden bij de zaterdagvoetballers Zondag a.s Utrechtse Boys - RODA 1 2 30 u. S'terberg 2 en3 - RODA2en3 12.00 u. Soest 5 en 6 - RODA 5 en 6 12.00 u. RODA 4 - Soesterberg 4 12.00 u. Zaterdag a.s.: F C. Loosdrecht - RODA 1 4.00 u. partijtje schaken, zonder wedstrijd ele ment. Het zonder verplichting lid wor den van de vereniging en zeil bepalen hoe en wanneer men zich wenst te ont spannen Voor Velen hopelijk een be hoefte, waarin wij. wat onze sector Re creatie betreft, willen voorzien Elke dinsdagavond vanaf 8 uur. in de voetbalkantine op het Burg. Burning Sportpark, kunnen schaakliefhebbers terecht, om ongedwongen zomaar een partijtje te schuiven Er is altijd een tegenstander, die uw gewaardeerde in teresse in het edele schaakspel zal bevredigen. LEUSDEN - Het gemeentebestuur van Leusden deelt ons mede dat het nieuwe gymnastieklokaal, dat is gebouwd aan de Walter van Amersfoortstraat te Achterveld binnenkort gereed zal ko men. In verband met dit heuglijke feit zal het lokaal op zaterdag 11 septem ber des namiddags om 15 00 uur, door de voorzitter van het college van b en w. officieel worden geopend. Na de opening zullen enkele gymnas- tiekdemonstraties in het lokaal wor den gegeven. LEUSDEN - Maandagavond heeft de voetbalvereniging RODA '46 zijn 25e jaarvergadering gehouden. Het is een zeer rustige vergadering geworden, waarop geen schokkende dingen aan het licht zijn gekomen, of het moet de goede opkomst van de leden geweest zijn. Nadat voorzitter Wendel alle aan wezige leden in het ,,Ros Beyaart"van harte welkom had geheten, liet hij in zijn openingsrede, in het kort, het af gelopen verenigingsjaar de revue pas seren en bracht speciale dank aan alle medewerkers die op een of andere wijze hun steentje hadden bijgedragen aan RODA '46. In zijn rede bleef hij uiter aard stilstaan bij de bouwaktiviteiten van het klubhuis en het komende jubi leum van de vereniging. Een bijzonder trieste zaak was. aldus voorzitter Wendel, het gemakkelijke afschrijven van vele spelers bij de zaterdagafde ling, waardoor er in deze afdeling in het afgelopen jaar nogal eens een gespan nen situatie en handen vol werk voor de desbetreffende kommissie was ont staan. De punten twee t/m zeven van de agenda, achtereenvolgens de notulen van de vorige vergadering, jaarver slag van de sekretaris en penningmees ter, alsmede de financiële begroting werden zonder veel woorden aangeno men. Aan het jaarverslag van de hand an sekretaris Van den Berg ontlenen we ^nige punten. In het afgelopen jaar waren er volgens de sekretaris bij RODA '46 een drietal gebeurtenissen, welke, meer dan welke ook. de aan dacht vragen. Deze betreffen: 1 de uitstekende prestaties van de afdeling Zondag. Door vooral mentali teit, inzet, opofferingsgezindheid in zich te verenigen werden hier het eer ste en vierde team kampioen, terwijl daarnaast het tweede team door het be reiken van een 2e plaats binnen de promotieregeling was gevallen. 2. De bijzondere toename van het aantal aktieve voetbalbeoefenaren. Op nieuw bleek dat de voetbalsport nog steeds een onweerstaanbare aantrek kingskracht op de jeugd uitoefende Hoe verheugend en spektakulair de ver richtingen van de diverse elftallen en groei van de vereniging ook moge zijn. nimmer zal men de zorg en de verant woordelijkheid voor de meer dan 360 beoefenaren, waaronder zo n 150 jon geren. mogen vergeten. Zij zijn het fundament van de vereniging. 3 De verwezenlijking van een eigen klubhuis. Wat dit betreft, kunnen we kort zijn, aldus de heer J P H. van den Berg in zijn verslag, want we zou den kunnen volstaan met te verwijzen naar wat hierover intussen reeds in alle toonaarden is geschreven en ge sproken. Met recht kan men trots ziin op zo n bezit waar men allen, de één meer dan de ander, aan heeft gewerkt Ook op andere gebieden kwam de ver eniging tot grote aktiviteiten Extra financiële akties bleven ook in het af gelopen verenigingsjaar broodnodig Gunstiger was het met de groei van de vereniging gesteld, een vermeerdering van maar liefst 20%. waardoor dit nu is gekomen op 322 leden, waarvan 152 jeugdleden Het aantal spelende senio ren elftallen in de afdeling Zondag be draagt nu zeven en in de afdeling Za terdag vier. De afdeling jeugd bestaat uit zes junioren en zes pupillen elftal len. De training zal net als in het af gelopen seizoen onder leiding staan van de heren van Keeken en Leander, resp voor de afdeling zondag en za terdag Het jaarverslag en de begro ting voor het komende jaar leverden ook weinig problemen op inde vergadering. Een ieder was vol lof over het gevoerde beleid door de wnd penn.meester Kla- sens en de man achter de schermen in het afgelopen jaar, oud penningmeester A. J Houtveen Uitdeakkurateversla gen kwam naar voren dat RODA '46 met zorg zijn financien zal moeten blij ven beheren, om de touwtjes aan el kaar te kunnen blijven knopen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P A M. Wendel en C A. Leyenaar her kozen, terwijl de heren Klasens (penn.in.) en A Snoek (afd. jeugd) de opvolgers werden van de heren Klun- der en KFeikamp Na de verkiezing vari de diverse kom missies, zijn deze als volgt samenge steld Zondag; de heren H Houtveen, H Morsing en W. J. Snoek. Zaterdag de heren R v d Velde, H de Vries en R van Buren. Jeugd; de heren J Hof land. W Kreikam en J. Kramer. Verder kwam de heer A v.d, Braak de tech- moeilijk punt van deze avond was opvolger te vinden voor de redaktie van Roda-Sport. Sekretaris Van den Berg, had de afgelopen vier jaar op zijn eentje het klubblad geredigeerd en vond het nu tijd om er voorlopig een punt achter te zetten Glukkig bleken enkele personen be reid om deze taak over te nemen, zo dat het noodzakelijk voortbestaan van dit verenigingsorgaan verzekerd werd Na de gebruikelijke rondvraag, kon voorzitter Wendel deze vergadering sluiten en wenste zijn jongens, ondanks de problemen rond het te kleine trai ningsveld op het Burg. Buiningpark, veel sukses in de komende kompetitie. ACHTERVELD/TOURDORP - Voor een enthousiast publiek werd in het Overijsselse Enter een uitstekende wielermiddag georganiseerd waarbij vooral de jeugd enorm goed aan bod kwam. De strijd bij de rensters was boeiend en er werd in hoog tempo ge reden. Door de speaker-medeorganisa tor de heer Westerink werd goed ver slag gegeven en temeer daar hij vele rensters in aantocht zijnde al kende, kon iedereen de strijd extra goed vol gen. De plaatselijke favorite Rieneke Stamsnijder was meestentijds voorin te vinden en haar rijden wordt steeds sterker Als favorite voor de eindzege had men gerekend op Henny de Jongh uit Apeldoorn die in Achterveld als vijttienjange het off. kampioenschap van Nederland behaalde. Echter Ans Nijmijer gaf niets toe als Hennie een korte demarrage ondernam De slanke renster uit het kleine Til- ligte toonde nog eens duidelijk aan dat de wielerrensport zeker stijlvol kan worden genoemd Op 120 meter af stand van de finish lag zij in eerste positie en Neerlands jeugdkampioene Hennie de Jongh in vierde positie. Ze drong naar voren in rechte lijn, pas seerde drie tegenstreefsters, maar kon net niet over de banddikte verschil van Ans Nijmijer heenkomen. Het be tekende dus een onverwachte, maar zeker toch wel verdiende overwinning voor de sympathieke keurige renster Ans Nijmijer van de Huttenweg uit Tilligte. Zelfs de verslagen Henny de Jongh vond het fijn dat het Ans was ge lukt om een overwinning te behalen. Rieneke Stamsnijder uit Enter werd derde, 4 Els Gerritsen uit Apeldoorn, 5. Alie de Ber uit Hoogeveen, 6 Greet Bosch, uit Apeldoorn. 7 Maria de Boer uit Hoogeveen, 8. Annemieke Mulder uit Oldenzaal en 9. Gerda Heu- pink uit Glanerbrug. Bij de jongere rensters durfde Janny de Jongh (misschien wel iets begrijjie- lijk) uit Apeldoorn niet tussen de kop groep te rijden, maar niettemin wist zij verschillende jongens goed achter zich te laten De kleine charmante Anita van der Engh uit Hoogeveen reed een heel goede wedstrijd. LEUSDEN/ZUID - De clubkampioen schappen zijn reeds in volle gang en worden gehouden voor de onderstaande groepen a zij, die een startnummer hebben (wedstrijdgroep) b zij, die geen startnummer hebben en nog geen 20 jaar oud zijn (re creatieve jeugdgroep) c zij. die geen startnummer hebben en 20 jaar of ouder zijn (recreatie ve seniorengroep) De wedstrijden omvatten voor groep a 100 meter van elk der vier slagen groep b: 50 meter schoolslag en 50 meter borstcrawl of rug- slag (naar keuze van de zwemmer) groep c. als groep b De wedstrijden worden gehouden voor: groep a: op de maandagavonden (aan vang 18 30 uur) 23 augustus 1. rugslag 2. vlinderslag 30 augustus: 3. schoolslag 6 september- 4. vrije slagen 1500 meter groep b: op de zaterdagochtenden (aanvang 8 00 uur) 21 augustus schoolslag 28 augustus: borstcrawl of rugslag groep c- eveneens op 21 en 28 augus tus ACHTERVELD/LEUSDEN - In de Tour de Junior-week gal de ruiterclub ..De Klaveet' in haar open manege een leuke demonstratie met haar charmante ruitergroep. Vooral tiet optreden van de allerkleinsten, alsmede van clown Harold, oogstte heel veel bijval. Door dit succes zijn er verschillende ver zoeken binnengekomen om het optre den nog eens te herhalen. Bij deze ver zoeken was er ook één van de Stichting voor Gehandicapten. Aan dit verzoek hebben leider Bert van Wegen c s. ge hoor gegeven en zo zal er a.s. zondag om 3 uur het optreden plaats vinden in de eigen open manege aan de Post weg (tussen Achterveld en Leusden-C Ruim vijftig gehandicapten zullen dit optreden mogen mee beleven. Ook alle inwoners van Leusden, Achterveld en Stoutenburg kunnen dit optreden bewon deren hetgeen geheel gratis is. Dus a.s. zondag 3 uur en het programma duurt ruim één uur. >00000000000000000000000000000000

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3