ïofstede van De Kruijff an gekocht voor 4 ton 341 donors Kleuter overleden na ongeluk Verkeersveiligheid en onverzorgde wegen besproken tijdens rondvraag aad Leusden snel door agenda Ned. Ver. van Huisvrouwen Uitwisselingsweekend niet KPJ-AJbergen weer een groot succes Uitslagen Ons C jenoegen KPJ houdt stemt den Treek Trimmen in Zwangerschaps- gymnastiek PREDIKBEURTEN MEDISCHE DIENSTEN ONDERDAG 2 SEPTEMBER 1911 LEUSDEN - De Leusdense ge meenteraad heeft vorige week donderdagavond niet zo erg veel tijd nodig gehad om de veertig punten tellende agenda af te wer- ten Het waren voornamelijk voorstellen, die snel onder de hamer doorgingen. Even leek het erop, dat de vergadering al binnen een uur bekeken zou zijn, maar daar stak de rondvraag een stokje voor. Ook nu weer waren er tal van zaken, die daarin aan de orde kwamen. De wegen en de verkeers veiligheid overheersten het vra genuurtje. SUBSIDIE VVD-er G G van Tiel is niet erg :e spreken over het subsidiebeleid n de gemeente Leusden Volgens lem wordt er veel te snel een be roep gedaan op de algemene mid- lelen. Bij die constatering alleen vil de heer Van Tiel het niet laten komt op deze aangelegenheid erug bij het behandelen van de legroting, zo beloofde hij rigen$ waren de raadsleden ze- niet aan de zuinige kant. Bij twee tellen tot het verlenen van sub- werd zelfs aangedrongen op een bedrag. Dat gold respectievelijk Imersfoortse ziekenomroep De reker en de afdeling Leusden van irenigingDe Zonnebloem. De heren ,n Woudenberg (CHU) en J. C. T >rs (PvdA) waren het met name ch van de gulle kant lieten horen gestelde bedragen ble<vfefma é*n ■->' hting van de voorzitter burge ier mr A. H. vander Post evenwel anderd. schoollokalen, bestaan geen bezwaren tegen het beschikbaarstellen hiervan ten behoeve van het onderwijs 28 WONINGEN Van Nationaal Grondbezit N V te 's Gravenhage kwam het verzoek kavels in het ontwerp-bestemmingsplan Ro- zenboom te mogen kopen bestemd voor de bouw van 28 woningen en 14 garages De raad besloot daartoe. Bedrag f614.400 De heer A. Sanderse. Dashorst 18 te Leusden-centrum heeft verzocht hem een strookje grond grenzende aan de achtertuin van het hem in eigendom toe behorende perceel Dashorst 18 te ver kopen teneinde hierop een radioama teurzendmast te plaatsen. De raad ging daarmee akkoord te gen een bedrag van f200.-. GRONDVERKOPEN De heer F J. P van Geet, Bali- straat 1 te Amersfoort heeft verzocht hem een perceel bouwterrein aan de Van Diepenheim Scheltuslaan te Leus- den-zuid te verkopen. Daartoe werd besloten. Bedrag f637 125,- De raad besloot in het kader van de realisering van de 2e fase van het plan Rozendaal 1 de percelen grond met op stallen van de heren A van de Biezen, Asschatterweg 18 en D L. Uppelscho- ten, Asschatterweg 16 beiden te Leus- den-cent rum aan te kopen voor res pectievelijke bedragen van. L50.Q0.Q en f63.000 USD EN - De heer Van Tiel (VVD): idiebeleid klopt niet- OPENBAAR irgemeester en wethouders hebben ingang van heden openbaar ver- d ft gedeelte van de Torenakkerweg naf de Asschatterweg tot Arden- n ruinhorst t nieuw geprojecteerde wegge- nieuw geprojecteerde wegge- feite van de Maanweg t nieuw geprojecteerde wegge- lelte van de Heiligenbergerweg naf het Zwanenwater tot aan de B. Beaufortweg. LOKALEN VOOR SCHOOL raadsbesluit van 25 maart 1971 op grond van artikel 72 der Lager- >'ijswet 1920 medewerking ver- aan het Bestuur van de Stichting onderwijs in de Parochie van de •zet te Achterveld voor het stich- m een 6-klassige school voor ge- lager onderwijs te Achterveld nieuw te bouwen school is nodig de huisvesting van de leerlingen eper 1 augustus j.l door afsplit van de bestaande R.K. lagere 1 in het leven geroepen nieuwe school voor gewoon lager onder mens het ontbreken van de ver- urgentieverklaring kan voorlopig iet met de realisering van het ge- schoolgebouw worden aange- Vandaar dat voorlopig een tij onderkomen zal moeten worden Uen voor de leerlingen van de flitste school. koeling is om voor de tijdelijke isting gebruik te maken van 4 lo- van het schoolgebouw aan de Jan rkelweg en wel die lokalen waar- ramen uitzien op die weg. Aan- genoemde lokalen in het verle- Mijd dienst hebben gedaan als van de commissie onderwijs Met name dat aspect werd door de heer Van Tiel geprezen. Hij noemde het een eerste stap op weg naar een volledige bege leiding van het basis-onderwijs De heer A Meinema (CHU) was niet zo erg ingenomen met een opmerking van zijn raadscollega H B Ossendrij ver (KVP) die zei te verwachten dat het nu wel beter zal gaan dan me het advies van de schoolhoofden De heer Kuijpers tot slot: ,,Wel wil ik er nog even op wijzen dat jaren ge leden de raad al met een dergelijk voor stel kwam. Dat voorstel werd toen door het college van b. en w. met een veeg van tafel geveegd VERGISSING Het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van een nieu we leesmethode voor het onderwijs in de parochie van de H Jozef te Achterveld (schoolgebouw J van Arkelweg 6) viel voor de heer Van Tiel niet zo makkelijk. Hij wees erop dat het oude be stuur drie jaar geleden een nieuwe methode kocht op het moment dat die methode al weer verouderd was De heer Van Tiel drong daarom aan op betere oriëntatie, voordat tot aanschaf wordt over gegaan. AANKOOP HOFSTEDE De raad besloot van de gebr. W. A. en F. de Kruyff, Hamersveldseweg 88 alhier, hun hofstede met landerijen aan te kopen voor een bedrag van f400.000. Genoemd onroerend goed is gelegen in het ontwerp-bestemmings plan Groenhouten. NOODWONING De heer H. R. van Maanen (AR) zei het zacht gezegd vreemd te vinden dat de gemeente als onderdeel van een 'grondaankoop een noodwoning beschik baar gaat stellen aan een bejaard echtpaar. ,,Als een particulier moeilijk zit mag hij ook geen gebruik maken van een noodwoning, waarom de ge meente dan wel? Dat lijkt meten me twee maten". De voorzitter: ,,Dit draagt een zeer tijdelijk karakter. Na vijf jaar zal de woning in ieder geval weer verdwijnen. Daar komt bij dat het een oplossing is die meewerkt aan yle bouw van veel andere woningen". Ter realisering van het in voorbe reiding zijnde bestemmingsplan Groen houten besloot de raad onder andere de eigendom te verkrijgen van een deel van het perceel van de heer J C van Kooy, Hamersveld 78 alhier Met de heer Van Kooy werd overeenstem ming bereikt Koopsom f64 200 NAMEN VAN WEGEN Besloten werd tot de volgendenaam- geving van wegen. a De scheidingsweg tussen de be stemmingsplannen Rozendaal 1 en Rozendaal II de naam te geven. Torenakkerweg De toenakker was een akker die de vorm had van een toren. Wanneer men zich op de ze weg bevindt heeft men uitzicht op de kerktoren b De nieuw aangelegde weg. zijnde het verlengde van de Heiligenber gerweg tot aan de noord-zuid be- grenzingsweg de naam te geven Heiligenbergerweg. c. Voor het verlengde van de Maanweg ook de naam Maanweg te gebruiken d De naam Rossenberglaan ook te geven aan de weg aan zijn ver lengde aan de overzijde van de Ba- voortseweg Ten aanzien van de overige in het structuurplan gelegen wegen 1 De Westelijke noord-zuid verbin dingsweg De Groene Zoom. 2. De oostelijke noord-zuid weg, wel ke een oostelijke begrenzing van het hoofd-centrum vormt Midden weg. 3. De oost-weg weg door het centrum Centrumweg. 4 De zuidelijke oost-west verbinding Zuiderinslag. 5 De noordelijke oost-west verbin ding noorderinslag. BEROEPSKEUZE De gemeente Leusden gaat gebruik maken van de diensten van de Amers- foortse School- en beroepskeuze voor lichting. Daartoe heeft de raad be sloten. na een voorstel in die richting LEUSDEN - De heer Kuijpers (PvdA): -van tafel geveegd- VEILIGHEID KLEUTERS Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scho len met de Bijbel te Leusden heeft bij brief van 3 juni j.l. verzocht medewer king te willen verlenen vpor het tref fen van een aantal voorzieningen in het belang van de veiligheid van de leer lingen van de Chr kleuterschool ,.De Springplank" te Leusden-centrum Regelmatig wordt geconstateerd, dat de kleuters bij het verlaten van de school zonder voldoende op te lettende Asschatterweg oprennen Het behoeft geen betoog dat dit - mede gezien de intensivering van het verkeer op deze weg - grote gevaren in zich bergt In dertijd is bij de bouw van de betref fende school dit gevaar reeds onder kend. Vandaar dat toentertijd aan het einde van het tegelpad, leidende van de hoofdingang naar de Aschatterweg twee hekken zijn geplaatst Deze hekken zijn op geringe afstand van elkaar ge plaatst, lopen parallel en overlappen elkaar gedeeltelijk. De bedoeling hier van is dat de schoolkinderen tussen de twee hekken doorlopen, waardoor een plotseling oplopen van de straat wordt voorkomen. Gebleken is nu. dat voor melde hekken in de praktijk niet func tioneren Dit komt omdat de kinderen niet worden gedwongen tussen de hekken door te lopen, aangezien het mogelijk is om ook via het grasveld de straat te bereiken Het ligt nu in de bedoeling van het betreffende schoolbestuur om aan weerszijde van het toegangspad naai de school zg dranghekken aan te bren gen Hierdoor kan worden bereikt, dat de in een eerder stadium bij de weg geplaatste hekken aan hun doel gaan be antwoorden. Opgemerkt wordt nog. dat de te treffen voorzieningen aan de oostzijde van het toegangspad een pro visorisch karakter zullen moeten dra gen, zulks met het oog op de bestaande plannen om de school met een derde lokaal uil te breiden Een tweede voorziening, die het be treffende schoolbestuur gaarne gerea liseerd zou willen zien. betreft de aanleg van een pad waardoor een rechtstreekse verbinding ontstaat met de speelplaats van de chr lagere school aan de Lijsterbeslaan Eender- gelijke verbinding brengt met zich mede dat de onderhavige kleuterschool de beschikking krijgt over twee toegangspaden De aan te leggen ver binding kan in de praktijk van veel nut zijn. het komt namelijk veel voor. dat een leerling van de lagere school aan de Lijsterbeslaan een jonger broertje of zusje meebrengt dat de kleuter school aan de Asschatterweg bezoekt De meegebrachte kleuters verplaat sen zich nu vaak via de openbare weg van de ene school naar de andere school Door een onderlinge verbin ding kan zulks worden voorkomen Aldus werd besloten Het Bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scho len met de Bijbel te Leusden verzocht om met toepassing van artikel 72 dei- Lager-onderwijswet 1920 medewer king te willen verlenen voor de aan schaffing van een bandrecorder ten behoeve van de Chr lagere school, Lijsterbeslaan 54 te Leusden-cen- trum. Het verzoek werd ingewilligd "De school kan verder rekenen op gemeentelijke medewerking wat be treft de aanschaf van leerlingensets, een nieuwe methode Nederlands mate riaal voor de speelleerklas en andere leer- en hulpmiddelen Het bestuur van de Katholieke stich- tin voor Onderwijs in de Parochie van de H Jozef te Achterveld krijgt mede werking ingevolge artikel 72 der La- gerwonderwijsweg 1920 voor het aan brengen vanj zonwering en de uitbreiding van de opbérgruimte in het schoolge bouw gelegen aan de Jan van Arkelweg 6 te Achterveld Met betrekking tot de opbergruimte zij vermeld, dat een dergelijke ruimte in de huidige situatie nauwelijks aan wezig is Een bestaand vertrekje deed tot nu toe dienst als leermiddelenber ging. doch dit vertrekje zal binnenkort worden ingericht als hoofdenkamer Het ligt nu in de bedoeling een aantal rekken te vervaardigen Deze rekken zullen worden geplaatst in de hall in het handelarbeidlokaal en in de perso- neelskamer Men is voornemens de rekken te vervaardigen van het vrijkomende ma teriaal uit de binnenkort voor een an der doel in te richten leermiddelen- berging RONDVRAAG CHU-er Meinema maakte van de rondvraag gebruik door te vragen naar de vorderingen van de in oprichting zijnde woningbouwstichting ..De sta tuten zijn reeds lange tijd in bezit van b. en w., maar antwoord daarop heeft de stichting nog steeds niet ontvan gen' De heer Meinema kreeg van de voor zitter te horen dat er binnenkort een vergadering gehouden zal worden met het bestuur van de stichting ONVERZORGD De heer Meinema was daarmee nog niet aan het einde van zijn vragenlijst. Daarop prijkte ook nog een kritische opmerking over de wegen in het alge meen in Leusden en de gesteldheid van de wegen in Leusden-zuid in het bij zonder. Het raadslid was daarover niet zo best te spreken. ,,Op enkele plaatsen worden de mensen soms be sproeid door het water dat op de weg blijft staan. De wegen maken een onver zorgde indruk", aldus de heer Meine ma. SLIJTLAAG De voorzitter gaf toe dat enkele punten aan een opknapbeurt toe zijn, maar voor een meer gedetailleerd ant woord liet hij gemeente-architect J H Roggenkamp aan het woord Deze kon meedelen dat een groot aantal wegen voorzien zal worden van een nieuwe deklaag. De kosten daarvan en verdere uitvoering zullen zonder twijfel aan de orde komen bij het behandelen van de op til zijnde wegennota. zo stelde de architect in het verschiet HOGE HUREN PvdA-politicus Kuijpers maakt zich bezorgd over de steeds hoger worden de huren. Hij had vernomen dat in het plan Rossenberg een woningwetwoning al een bedrag van f 270 in de maand moet gaan opbrengen Dat kan eenvoudig niet door iedereen opgebracht worden Ruilen met goedkope flats in Amers foort is dan vaak de enige mogelijk heid die overblijft voor mensen met een smalle beurs ZORG De voorzitter, liet er geen twij fel over bestaan dat deze prijsont wikkeling ook het college van b en w. met grote zorg vervult .We proberen zoveel mogelijk de wo- ningruil uit te buiten Daarnaast hebben we nog eens met klem aan de minister gevraagd of we nu eens eindelijk gemeente eerste klas mo gen worden We voldoen aan alle voorwaarden. Daarom zie ik niet in waarom dat geweigerd zou kunnen worden Als we eerste klas ge meente zijn kunnen de huurprijzen van de woningen enkele tientjes la ger worden We krijgen dan name lijk een belangrijk hogere bijdrage van het rijk" LEUSDEN - De heer Van Maanen (A.R.): -gemeente wel noodwoning?- POL1TIEPOST De heer J J Mandemaker. fractie genoot van de heer Kuijpers kreeg des gevraagd te horen dat de politiepost Leusden verbouwd zal worden Eerst was het de bedoeling dat de poliie dan tijdelijk gebruik zou gaan maken van een houten bank-gebouw, maardat blijkt niet nodig te zijn SCHOLEN De scholenbouw vordert te traag vindt de heer Mandemaker. Nadat zes maan den geleden één en ander aan de orde kwam is er nog niets concreets te be speuren ,,We hebben nog geen toestemming van de bouwkundig hoofd-inspecteur en zonder die toestemming kunnen we niets doen Het heeft alle aandacht,zo bena drukte de voorzitter GEVAAR De heer Van Tiel vroeg aandacht voor het nu gevaarlijk geworden kruis punt Heiligenbergerweg-Lokhors ter- weg. Na aandringen van dit raadslid kreeg hij van de voorzitter de belofte dat één en ander onder de aandacht van de provincie gebracht zal worden Overigens zal ook de beplanting aan de veiligheid gaan meewerken. Na een opmerking van de heer Jac Berg (KVP) over het illegaal vuil stor ten vroeg zijn partijgenoot L R. Huur- deman een onderzoek naar meer effi cient werken op adminifratief gebied De voorzitter zei dat een dergelijk on derzoek alleen bij deskundigen in goe de handen is. Hij vond de raadscom missie daarvoor minder geschikt KERKDIJKJE De heer H. B Ossendrijver ook al uit de KVP-stal, brak een lans voor het ophalen van huisvuil op geregelde tijden Verder sprong hij in de bres voor het behoud van het Kerkdijkje in Achterveld dat volgens hem te vaak wordt gebruikt voor puzzelritten ..Daarvoor geven wij nooit toestem ming Als men ziet dat er een puzzel- rit gehouden wordt, laat men dan de po litie bellen, want dat mag niet" PAALTJES De heer J. H. van Dijk (KVP) wees op het gevaar, dat betonnen paaltjes langs de wegen kunnen opleveren. LEUSDEN/AMERSFOORT - De Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd Amersfoort en Omstreken verzoekt ons het volgen de te plaatsen Nederlandse vereniging van huis vrouwen is er voor huisvrouwen Waar om is het voor alle huisvrouwen van belang lid te zijn van deze vereniging?? Omdat alle huisvrouwen eenzelfde taak en dezelfde moeilijkheden kennen en te- samen 80% van het volksinkomen be steden Omdat ons Instituut voor Huis- houdtechnisch advies voorlichting geeft en u allen ons goedkeuringsmerk moet kennen Omdat u doormiddel van lezin gen, excursies, demonstraties en cur sussen op de hoogte blijft van alle nieu wigheden op allerlei gebied Omdat u gratis 2 maandbladen ontvangt, zowel plaatselijk als landelijk. Omdat uw be langen behartigd worden bij de rege ringsinstanties en adviescommissies, die werken in het belang van de consu ment. Omdat u misschien pas in Amers foort of omgeving bent komen wonenen u meer contacten zoekt Omdat u het programma vanaf September tot Janu ari 1972 niet wilt missen PROGRAMMA 28 september Openingsavond mode show door modehuis Parello 4 October excursie Flevohof 6 October koffieuurtje, lezing over antiek 12 October lezing Ned. Spoorwegen 21 October yoga-demonstratie 26 October: excursie kaarsenfabriek 4 november koffieuurtje, S O S. kin derdorp. 18 november excursie Ubica 24 november, voorlichtingsmiddag over groenten en fruit 30 november koffieuurtje sinter klaas 9 december adventsmiddag. dhr O Sterman 21 december kerstmaaltijd De Ned v H. telt meer dan 60 000 leden, waarvan afd Amersfoort en om geving ruim 500 en bestaat volgend jaar 60 jaar Het bestuur wil ieder een in de gelegenheid stellen kennis te maken met onze afdeling en nodigt u uit voor een INSTUIF op Dinsdag 21 september, aanvang 10 00 uur in Cen- tiaim de Brug, Schuilenburgerw 2. Amersfoort. Toegang vrij het verplicht u tot niets. Het lidmaatschap bedraagt 1 14,25 per jaar en van sej>t tot jan f 7.25. Het dag. bestuur bestaat uit Mevr J de Haas-Ek presidente tel 20747. Mevr J G Zwart-Verveld penningrn esse tel 17457, Mevr. K Spoor- de Ronde secretaresse tel 17318 Ver- meerstr 138 Komt u allen op 21 sept en wordt lid. want EENDRACHT MAAKT MACHT"'" LEUSDEN - De vierjarige Johanna A. M Houtveen uit Leusden, die dins dag zwaar gewond werd toen ze plot seling de Schuttershoeklaan in Leus den op rende en werd geschept door een personenauto, is woensdagavond in het St. Elisabethziekenhuis in Amersfoort overleden. LEUSDEN-CENTRUM - Het tegen bezoek van de K P.J. Albergen aan de KPJ Hamersveld in het kader van de uitwisselings week-ends is een groot succes geworden. Om 11 00 uur zaterdagmorgen 28 au gustus kwamen de 38 gasten aan. bij ,,de Til in Leusden-Centrum Op het programma stond een wandel- puzzeltocht die 's middags om 2 uur begon De deelnemers vertrokken in groepjes, terwijl onderweg allerlei op drachten moesten worden vervuld Als winnaars kwamen tenslotte de vol gende groepen uit de bus le prijs Ida Wissing. Thea Drosten. Henk van Roomen, Wim Tijmensen 2e prijs Gerne Maathuis. JohanWen- sink. Corrie Ligtenberg 3e prijs Rikkie Hagenvoort, Mieke Maathuis. Arie Berg. Medewerking aan deze tocht is ver leend door de heer A J. de Wijne, oud-trainer van de K.P.J Om half zeven 's avonds startten de dames- en heren voetbal wedstrij den op het Burgemeester Buining Sport park De dames voetbalwedstrijd werd een glorieuze Hamersveldse overwin ning Het lukte de Albergse gasten niet om maar een doelpunt te maken De eindstand was 5-0 voor Hamers veld ACHTERVELD - De schutters van ..Ons Genoegen" hebben de wedstrij den met geweer op de buitenbanen te Scherpenzeel er bijna opzitten De uitslagen van de voorlaatste wed strijd zijn als volgt 1 G. Schimmel 92 pnt 2. C. Bothof 90 pnt 3 J J. van Hamersveld 83 pnt 4 C. van Dort 89 pnt 5 J. van de Hengel 84 pnt 6 J. E van Hamersveld 83 pnt 7. J Pepping 80 pnt 8 H van Nimwegen 79 pnt 9 J Voorburg Gzn 79 pnt 10. W Lagerwey 75 pnt Totaalklassement 1 J. van Rossum 938 pnt 2. J van de Hengel 395 pnt 3 C. Bothof 883 pnt 4 H Ruitenbeek 872 pnt 5 J van Nimwegen 870 pnt. 6 C. van Dort 857 pnt 7. G. Schimmel 828 pnt 8 H van Nimwegen 770 pnt 9 J. J van Hamersveld 758 pnt 10. W Lagerwey 758 pnt LEUSDEN/CENTRUM - De bloedaf- nameavond op maandag 30 augustus in het Ros Beyaart te Leusden-centrum is een grandioos succes geworden. Maar liefst 341 donors meldden zich om een halve liter bloed af te staan voor de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Roode Kruis. Dit is een op komst van 70 personen meer dan vorig jaar. Het Ros Beyaart was evenals vorige jaren weer omgetoverd tot een nood hospitaal. In de groote zaal stonden 20 brancards terwijl inde andere vertrek ken koffie geschonken werd aan dege nen die net hun halve litertje hadden afgestaan Ook was er een kamer waar iemand voor wie het teveel werd even kon gaan liggen, maar daar is deze avond weinig gebruik van gemaakt. De afdeling Roode Kruis Leusden had assistentie van het bloedtransfusie team van het Roode Kruis uit Amster dam en van het Roode Kruis uit Amers foort. De ruim 50 helpers en helpsters hadden het erg druk Ruim drie uur. van 19 00 uur tot 22.00 uur, was het een komen en gaan van donors. De koffie- ploeg onder leiding van mevrouw Smal echtgenote van de voorzitter, functio neerde voortreffelijk Niemand hoefde op koffie te wachten en zo werden er wel 500 kopjes ingeschonken Burgemeester Mr A H vander Post bracht een bezoek aan het Ros Beyaart en hij was erg onder de indruk van het feit dat Leusdens inwoners zo enthou siast hun bloed gaven Ook het raads lid van de VVD de heer G. van Tiel, toonde zijn belangstelling en bezocht geruime tijd de bloedafname avond Aan het einde van de avond dankte de voorzitter de heer J Smal alle me dewerkers en medewerksters voor het vele werk dat was verricht. De voor zitter was bijzonder verheugd over de grote opkomst en het stijgen van de do nors Ook was hij overtuigd dat als het Roode Kruis een beroep deed op het Ne derlandse volk er dan altijd weer goed gehoor werd gegeven. De heer Smal dankte het bloedtransfusieteam en ook de afdeling Roode Kruis Amersfoort, voor hun hulp. Hij noemde de bloedtransfusie avond een van de jaarlijkse hoogte punten van de bloeiende afdeling Leusden die ruim 70 leden telt De heer J. Eeman. leider van de bloedtransfusie dienst uit Amsterdam was eveneens erg blij met het resultaat Maar ook verheugd was hij over het feit dat er in Leusden zo n fijne vereni ging is waar een goede teamgeest heerst en een goed onderling samenspel. Dit is noodzakelijk, want het Roode Kruis werk is een taak die inoet worden ver vuld en hij had het als bijzonder pret tig ervaren, dat het Roode Kruis Leus den bestaat uit mensen die leuk met elkaar omgaan en vrijwillig zo hard werken voor een goed doel De heren uit Albergen hadden meer geluk Zij behaalden een 2-1 overwin ning. Na de voetbalwedstrijden was er een feestavond in ,.De Til". Tot mid dernacht werd er gedanst en feest- gevierd onder leiding van Disc-jockey,, ..Goofy" Zondagmorgen om elf uur was er een jongerenmis met omlijsting van gospelsongs. Deze eucharistieviering was één van de hoogtepunten van het programma en werd bijzonder gewaardeerd Mede-A werkenden aan de gospelgroep waren - Theo de Groot. Joke de Groot-Greef- horst, Ria Greefhorst, Annie en Gina van Eijden. zuster Ineke en Annie Greefhorst 's Middags om half drie begonnen de volleybalwedstrijden in de gymzaal te Leusden-centrum voordames en heren. Met volleybal was Hamersveld het sterkst. De heren wonnen met 3-0 en de dames behaalden eveneens een 3-0 overwinning. 's Avonds deelde voorzitter van de K.P.J Hamersveld. Antoon van Roo men, tijdens de afscheidsavond de prij zen uit van de gespeelde wedstrijdenen wandelpuzzeltocht in het jongerencen trum ..De Til" 11 LEUSDEN/CENTRUM - Op 5 sep tember organiseert de KPJ kring ..Rond de kei." een sterrit Het is een kring sterrit en daarom zal hij deze keer in een wat andere omgeving ver reden worden als vroeger de gewoonte was De start en tevens finishplaats zal zijn in het prachtige dorpshuis ,.De Dissel" in Hooglanderveen De start is precies om half twee Het inleggeldbe draagt voor auto's 15.- en voor brom fietsen f2,50 Voor de eerste maal kun nen ook hi .1 K P J -ers meedoen ech ter buiten mededinging naar de prijzen. Fraaie prijzen zijn er weggelegd voor de eerste tien De prijsuitreiking met dansavond vindt plaats op een nog na - der vast te stellen plaats en zaal. 11 LEUSDEN - Nu de vakantieperiode weer ten einde loopt en de scholen be gonnen zijn, wordt het weer tijd om aan onze lichamelijke conditie te gaanden- ken. Om een goede en verantwoorde licha melijke en geestelijke ontspanning te verkrijgen is het belangrijk ook buiten de zomer de spieren in beweging te hou den. Daarom gaat IMPALA ook dit sei zoen weer trimmen Bovendien krijgt u de gelegenheid door middel van regel matig terugkerende proeven uw eigen konditie te controleren. Wilt u het ook eens proberen, kom dan, geheel vnjblijven, zaterdag4 sep tember a.s. half negen naar het kruis punt Ooievaarshorsterweg en Treker- weg in Leusden. daar wordt elke za terdag op dat uur gestart Verdere inlichtingen, tel 03496-1785. HAMERSVELD - Op dinsdag 8 sep tember begint er een nieuwe cursus voor zwangerschapsgymmastiek. In het Wit-Gele Kruisgebouw. De tijden zijn. van half tien tot half elf 's morgens Daarna van kwart voor elf tot kwart over elf gym mastiek voor bejaarden, waaraan elke bejaarde kan deelnemen Datum 5 september 1971 HAMERSVELD NHK 10 u ds Willemse, bedie ning H. Doop, 19 u ds. terSteege, Overveen. R K. Kerk. za. 7 uur m m v.dames koor. zo. 7 30 uur 9 uur Lat Hoogmis; 11 uur dienst met sa menzang. 16.30 uur. LEUSBROEK N H K 10 uur ds Kuiper. Leusden. 18 30 u ds. Vlietstra, Doornspijk R.K.K Huize Den Bosch za. 19 15 zo 10 uur Hoogmis; 11 30 uur ACHTERVELD Geref Kerk Postweg 10 u ds.Aal- bersberg (H A 19.00 u ds Aal- bersberg (H A Ned Herv Kerk 9.30 u eerw. nr Liefting, Voorthuizen. R.K Kerk maandag t/m zaterdag 8 u (uitgez woensdag); woensdag 19 30 u Avondmis; donderdag H Missen om 13.30 en 19.00 uur, vrijdag 19 30 u H Mis, zaterdag 19 00 u Avondmis, zondag 8.00 u Om 10 u Hoogmis (Ned tekst); 18 00 uur Lof Weekeind 4-5 sept. 1971 (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema. Lantink en Den Toom zal a.s weekend waarnemen: dr Lantink. Burg de Beaufortweg 61, tel 03496-1210. (dienst van vrijdag avond 18 00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur). De wijkverpleging zal worden waar genomen door zr Van Kalker. de Roo van Alderwereltlaan 11Leusden Zuid, tel 03490-15818

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3