Uitstekend debuut van Roda46" IJsclub „Zwanenburg' Clubkampioen schappen 1971 van „De Haaien 99 s.v. Achterveld zeer actief K.C. Antilopen staan voor een nieuw seizoen handbal Greetje Bosch: strijdlustig O.V.A. op zoek naar musici „Roda '46" KPJ begint activiteiten Trekkers behendigheid Tenniskam pioenschappen hij Lookhorst DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1971 LEUSDEN - Debutant RODA '46. dat bet eerste optreden in de hoogste klas se van de afdeling Utrecht met een zo gunstig mogelijk resultaat wilde af sluiten, slaagde uitstekend De Leus- denaren bezaten zeker niet minder ca paciteiten dan de ploeg die de laatste yier jaar aan de poort van de KNVB had aangeklopt. Het op papier sterker iijnde Utrechtse Boys, getraind door éx-Feyenoord, HVC-er Mosje Tem ming, mag gemeten naar de gevaar lijkheid van de aanval eigenlijk het (neest tevreden zijn met deze uitslag Al met al een juiste einduitslag, 0-0, van een wedstrijd met soms uitstekend veldspel van RODA '46, dat goede hoop geeft voor het verdere verloop van de zojuist aangevangen competitie. Na het fluitsignaal van de goed lei dende scheidsrechter A W ten Hoven liet RODA 46 al spoedigblijkengeens zins onder de indruk te zijn van de re putatie van Utrechtse Boys In de dei- de minuut reeds schoot Jan Drost van uit een vrije schop in het zijnet en zou hij even later, uit een door Wil van de Boom genomen vrije trap naast koppen Maar ook de thuisklup kreeg een kans op de eerste treffer, maar ook hier wist de linksbuiten de juiste richting niet te vinden Na een half uur spelen wisten Utrechtse Boys een licht veldoverwicht op te bouwen, maardeze aanvallen werden telkens juist op tijd door de goed optredende Leusdense verdediging geattaqueerd Bij deze at taques kreeg Utrechtse Boys tot twee maal toe een vrije schop op de rand van het strafschopgebied toegewezen, doch ook hieruit vielen geen doelpun ten Na dit kortstondige offensief ging RODA '46 met frisse open aanvallen hoe langer hoe meer het wedstrijdrit me bepalen. Henk van 't Klooster faal de in goede schietpositie en Utrechtse Boysdoelman Hoefakkers moest bij een schot van Drost in tweede instantie juist voor de doellijn redding bren gen In de laatste minuut voor het rustsignaal kwam RODA opnieuw dicht bij een doelpunt maar de bal werd na een genomen corner juist langs de krui sing van lat en paal gekopt. RODA kon bij een 0-0 ruststand terug zien op een goede eerste periode, waarindoel- man Gerrits en Jan Drost vele malen te fel werden geattaqueerd maar bles sures gelukkig uitbleven. Zoals te verwachten viel wilde de thuisklub in de tweede helft spoedig een doelpunt forceren. En bijna geluk te het hen ook In de 48e minuut schoot men een bal rakelings voorlangs, ter wijl men even later vanaf korte afstand huizenhoog overde RODA-vesteschoot Ondanks dit offensief wist vooral doel man "Gerrits steeds tijdig in te grij pen. en ging -men- nog- beter spelen dan in de eerste vijf en veertig minu ten De tegenstoten van RODA '46, die steeds veelvuldiger werden, waren bijzonder gevaarlijk Na een kwartier kopte Jos van Kooy vanuit een hoge voorzet van linksbui ten Fred de Smalen de bal precies in de handen van de doelman. Weinige minu ten later verkeek deze doelman zich op een hoge voorzet van dezelfde speler, maar wist nog juist totaal uitgestrekt de bal te plukken Utrechtse boys ging over tot egoïsme, waardoor deze spe lers steeds in de opgezette fuik vie len Ondanks het goede voorbereiden de werk van hun aanvoerder Wessels stond de RODA-defensie met de steeds beter zijn draai vindende spil van de Belt hun mannetje De ijverige Gerard Hoogland stuwde steeds zijn voorhoede met diepte passes waardoor RODA gevaarlijk bleef tot de laatste minuut Pech voor Drost toen de bal via spe ler en paal uit het vijandige doel bleef en voor Fred de Smalen toen hij juist iets tekort kwam om vallend te kunnen inkoppen. Aan de andere zijde wist echter doelman Gerrits lang uit gestrekt liggend op de grond nog juist met zijn vingertoppen de weg van de bal in het doel af te stoppen Een enthousiaste rood-zwarte ploeg met zijn trainer, de heer van Keeken, konden even later dik tevreden, ge zien het resultaat en spelpeil, het zware Utrechtse kleiveld aan de Zui- lenselaan verlaten Soesterberg 2-Roda 2 5-5 Soesterberg 3-Roda 3- 0-1 LOOSDRECHT-RODA (afd zat.) 1 -1 Ook hier is RODA 16 de .kompe titie goed begonnen tegen een van de sterkste ploegen in de 4e klasse van het zaterdagvoetbal. Hoewel RODA tevreden mag zijn met deze punten verdeling. heeft de kans tot volle wiust ei t(x-li volledig ingezeten. Voorrust tornden de Leusdennren tegen de harde wind op Alhoewel de gastheren veel in de aanval waren kwamen zij toch niet tot doelpunten Daar tegenover stonden de veel gevaarlijker RODA- aanvallen. die vanuit het middenveld via Prophitius en Snel of vanuit de vleugels via Bokhorst en Baan wer den opgezet RODA-spits Kolthut werd vaak uitstekend gelanceerd en kreeg zodoende enkele fraaie sco ringskansen, waarvan hij er één wist te benutten 0-1 Na rust beheersten de gasten hét spel volledig en met veel geluk van Vrouwe Fortuna wist F C Loosdreclit-goalie van Doorn zijn ddel verder schoon te houden. RODA raakte hierdoor enigs zins aangeslagen waardoor de thuis klub tonic kon komen, Het was voor al voor de uitstekende RODA-defen sie met uitblinker Snoek aan het hoofd met lede ogen moesten toezien hoe Lousdrecht s invaller Versluis zijn ploeg tien minuten voor tijd naast RODA kon brengen. 1-1 Gezien de kansen een teleurstelling voor RODA 46 Pupillennieuws RODA 1-Quick 1-1 VVZA 2-RODA 2 4-1 RODA 3-SEC 3 0-7 KV VA 5-RODA 4 10-0 Soest lb-RODA lb 3-3 SEC 3b-RODA 2b 2-1 Zoals uit deze uitslagen blijkt zijn de jongere RODA-Ci uyfties tussen de 8 en 12 jaar niet al tebestuit de start blokken van het nieuwe seizoen geko men De meesten proefden dus tiet zoet der overwinning niet. met als excuus dat enkele elftallen helaas on volledig waren Programma zondag a s RODA 1-Allen Weerbaar aanv 2 30 u Scherpenzeel 2-RODA 2 aanv. 2 u RODA 3-Amsvorde 4 aanv. 12 u Zaterdag a s RODA 1-VOP aanv 4 uui LEUSDEN/ZUID - De eerste wed strijden van de clubkampioenschappen 1971 van ,De Haaien" zijn gestreden Op 21 en 28 augustus kwam de recre atieve jeugdgroep in het water (dit zijn de zwemmers zonder startnum mer onder de 20 jaar) met de volgen de resultaten: (Achtereenvolgens schoolslag, vrije slag en totaaltijd) Onder 6 jaar Mariette Leusink 1.29 2. 1.28.4 2.57.6 Wenna Noordijk 1 49 1 1 40 4 3.29.5 Onder 8 jaar Matthijs te Seldam 1 01.1 51.5 1 52.6 Olga Jagers 59 5 53.4 1 52.9 Frits van Lingen 1 03 - 52.6 1 55 6 Bertus Stegeman 1.00.6 1.00.1 2.00 7 Caro- lien Jansen 1 03 7 1.02 5 2.06.2 Hans Birnie 1 07 6 1 05 5 2.13.1 Ellen Ger ritsen 1.05.6 1.15.4 2.21.-FrankGoed- hart 1 10 9 1.14.8 2 25 7 Laurens Bos man 1.17.7 1.15.9 2 33 6 Olga Gerth 1.20 4 1 21 1 2 41.5 Lex vanDijkl 30.6 1 22.4 2.53 - Marian Jansen 1.31- 1 26.2 2 57 2 Onder 10 jaar Hans van Gils 56.4 43.8 1 40.2 Sander de Vries 58 5 45 3 1 43 8 Frank Leu sink 59 4 44.9 1.44 3 Enk Japenga 55.2 55.5 1 50.7 Reiné van Egmond 1.00.- 54 - 1.54.-Anita v d Bos 1.01.8 54.9 1.56.7 Jon Gerth 58 8 59 9 1.58.7 Bart v.d Glind 1 00 - 1 02 - 2 02 - JYees Roest 1 10 6 59 6 2.10.2 Anneke de Kruyff 1 09 8 1 02.2 2.12.7 Ada Louw 1.04.3 1 09 2 2.13.5 Eric van Dijk 1.05.6 1.12.3 2 17 9 Tineke Haag 1 38 6 1 10 9 2.49.5 Onder 12 jaar Taco ten Seldam 46 4 40.1 1.26.5 Yvet- te Bovens 50 1 47 7 1.31.8 Janetta v.d Veen 49.5 46 1 1 35 6 Ton van Kloos ter 56.1 40 - 1 36 1 Monique van Klom penburg 53 - 51 - 1 44.- Ali Witten berg 52 7 52 2 1.44.9 Marian Witten berg 57 9 50.8 1 48 V Rixje Wisse 57.6 54 4 1 52 - Tanja de Ruyter 59 4 55.3 1.54.7 Monique Bosboom 1.02.4 57.- 1 59 4 Yolanda Oosterbroek 58.6 1.03.4 2.02*- Onder 14 jaar Mark ten Seldam 45 3 34 8 1 20.1 Ge rard Pasker 57.- 34 3 1.31.3 Hans Spoor 50 4 41 8 1 32.2 Willy Schwenc- ke 48.7 46.8 1.35.9 Bob Stam 52 - 45.1 1 37 1 Edward Stam 55.- 46 9 LEUSDEN - Zaterdag a s. begint voor de Leusdense korfbalvereniging het nieuwe seizoen. Na het spelen van diverse toernooien en vriendschap pelijke wedstrijden heeft men zich goed voorbereid voor het komende seizoen Antilopen 1 pas gepromoveerd naar de le klasse, vindt op haar weg een paar bekende ploegent w. Huizen 1 K V O. 1 (Soesterberg) Meeuwen 1 (Put ten) en verder nog Desto l(Utrecht), Dindoa 1 (Ermelo), D V S. (Utrecht) en O D I K 2 uit Barneveld. Het moet mogelijk zijn voor dit team bij de eerste 3 te eindigen Het team heeft een kleine verandering ondergaan door het vertrek van Betsy van de Belt en Nel Tijmensen, hiervoor zijn in de ploeg opgenomen Herma Stoffer en Janneke Kas We wensen dit team veel succes toe. Antilopen 2 is ingedeeld bij Arena 3 (Rhenen), Meeuwen 2 (Putten) M.I.A 2- (A' foort), S K F. (Veenendaal), S.V.M M. 2 (Maarn), Telstart (Hoeve laken), en Unitas 1 uit Harderwijk Er wordt hard aan gewerkt om dit team dit jaar uit de 3e klasse te krijgen en zodoende aansluiting te krijgen met het le team Antilopen 3 is dit jaar ook van de partij en zal er voor moeten knokken. Hun tegenstanders zijn Din doa 2, D O.S C 2 (Den Dolder), Hellas (Nunspeet), O.D I K 3. Telstar 2 en Unitas 1 Junioren zijn ingedeeld bij K V.O., Meeuwen. S K.F., Soesterkwartier^en Spirit en Sparta. Adspiranten A krij gen het dit jaar ook wat moeilijker met hun tegenstanders t.w. Amersfoort, Dindoa. DO.SC. Meeuwen. O.D I K en Soesterkwartier. Adspiranten B vindt op haar weg Amersfoort D en E, Dalto(Driebergen), Doorn, K V.O., M.IlA. en S V.M.M De pupillen behoeven niet ver te reizen twee van hun tegenstanders zijn Amersfoorters, t.w Amersfoort en Soesterkwartier en als laatste Telstar Het programma voor a s. zaterdag: 14 00 Antilopen pupillen-Amersfoort pupillen 14 15 Antilopen 2-M.I.A. 2 14.30 Soesterkwartier A-Antilopen A 16 00 Antilopen 1-0 DIK 2 16 00 Antilopen jun 1-S K.F jun 2 1.41.9 Willem Nico Wisse 57.8 56.7 1.54.5 De wedstrijden voor de wedstrijd- groep zijn bijna gestreden Als sluit stuk komen zaterdag nog de 1500 me ter zwemsters en zwemmers aan start. Een ieder die getuige wil zijn van dit spannende nummer, zal om 6 uur 's avonds in het zwembad aanwezig moe ten zijn ACHTERVELD - De R.K. Sportver eniging Achterveld heeft een zeer aktief verenigingsjaar afgesloten. Op de ge houden jaarvergadering kwam dat nog weer eens duidelijk tot uiting. De ope ning van het Kerstens Sportpark en de viering van het 25-jarig bestaan vorm den de hoogtepunten. Helaas trof de ver eniging ook een zware slag door het overlijden van haar voorzitter, de heer A P G M. Kerstens. Door de bouw van het clubhuis zit de vereniging tegen een groot financieel tekort aan te kijken. Maar de vereniging is gezond en daar om was de pnningmeester en met hem het gehele bestuur toch optimistisch wat de toekomst betreft. Op de jaarvergadering, die in de kantine van het clubgebouw werd gehou den onder leiding van voorzitter H Legdeur werd het wel en wee van de sportvereniging uitvoerig besproken Uit het verslag van sekretaris P Smink kreeg iedereen een duidelijke indruk van de vele aktiviteiten die de vereniging in het afgelopen jaar heett ontplooid. Niet alleen voetbal maai ook puzzelritten, droppings, kaart- en dans- bingo en carnavalsavonden wer den gehouden En dat steeds met een goede belangstelling De sekretaris bracht een uitvoerig verslag van zowel de competitie- alsde tournooiwedsti ij- den De penningmeester, de heer W Schouten gaf het financiële verslag Hieruit bleek ondermeer dat de sport- toto voor de vereniging een goede bron van inkomsten is Het algelopen jaai vloeide ruim 1000 gulden hierdoor in de verenigingskas Bij de bestuursverkiezing werd de lieer A. van Dalen (periodiek altre dend) herkozen. Ook de heren H Smit en C van Marwijk (jeugdsekretans) werden in het bestuur gekozen Het bestuur bestaat nu uit 9 personen. De commissie van beroep - nieuw voor de Sportvereniging Achterveld - bestaat uit de heren G. P j Wijntjes. C. van Burgsteden enH Schouten Deze laatst genoemde werd tijdens de vergadering aan de commissie toegevoegd na een voorstel uit de vergadering de com missie tot drie personen uit te breiden De vergadering ging accoord met de diverse aanvullingen van het huis houdelijk reglement Vanuit de ver gadering kwa men enkele voorstellen om op meer punten aandacht aan de rechts zekerheid van de vereniging te beste den. Het bestuur zag er de noodzaak ook van in en zal deze voorstellen uit werken. Wegens vakantie van de jeugd- sekretaris gaf de heer J. Ochse een verslag van de aktiviteit"van de sectie jeugd Momenteel telt de vereniging 127 jeugdleden en dat aantal groeit nog steeds. Dit brengt wel eens problemen met zich mee, vooral wat betreft het beschikbaar zijn van jeugdleiders en het vervoer naar de wedstrijden. Ook het damesvoetbal werd besproken Aan leiding hiertoe was een schrijven van de K N V B waarin enkele richtlijnen werden bepaald Beslissingen hierom trent werden niet genomen Het be stuur zal de diverse mogelijkheden on- l.l-.t'SDl.N-t 1 M Hl M Yooi di< teams van Impala begon de veldcfmi- petitie met 2 thuis- en 1 uitwedstrijd Als eersten de dames junioren, en wel tegen het eerste juniorenteam van S D O uit Bussum. Het dient gezegd te worden men sloeg zich er uitste kend doorheen. Namen de veel gerou tineerde!' S D O -dames al heel spoe dig de leiding, zells met 3 doelpun ten tegen, men wist bij Impala van geen ojigeven Bij de rust was de stand nog 4-1 in het nadeel, doch daarna ging het veel beter. Men begon aan het spel te wennen en nam het initiatief over. zodat er 'n heel ander spelbeeld ont stond Had men eerst ook niet veel geluk bij het schieten, nu werd er scherper gericht en bleef het succes ook niet uit In de verdediging klopte liet vrijwel de gehele wedstrijd heel aardig en vooral na de rust is er bijna geen kans meer weggegeven Toen Wil Schoonderbeek met scherp begon te schieten was er geen houden meer aan en begon het hele team weer in het bekende verband te draaien Het eind resultaat van 8-5 voor Impala was 'n "erdiende beloning voor het betere spel. Engelien Lagerweij was 'n rustige en bekwame doelverdedigster Wil Schoonderbeek en Yvonne de Valk na men respectievelijk 6 en 2 doelpunten voor hun rekening Het team dat wederom door Henk Snijders getraind wordt, zal nog wel wat moeten leren, doch het is nog zeer jong en bezit enthousiasme, conditieen inzet genoeg om ook bij de junioren redelijk mee te komen Daar de scheidsrechter zonder be richt van verhindering niet op kwam dagen, was Nel v. d Boom bereid de plaats van de afwezige in te nemen Zij floot n uitstekende partij, tot tevredenheid van beide partijen Meteen daarna was de beurt aan de dames-senioren voor hun eerste echte wedstrijd in de competitie. Dit werd 'n merkwaardige gelijkenis met de junioren. Tegen Limvio 2 uit Baarn liep de achterstand zelfs op tot 6-2, wat geen onredelijke voorsprong voor een veel beter en schotvaardiger Limvio was. En ook luer werd men de ware geest na de rust weer vaar dig en kwam Impala pas goed uit de verf Verdedigend liet men nog te veel gaten vallen, doch aanvallend ging het nu veel beter De bekende schut ters van weleer vonden hun gerichte schot van weleer terug en dat resul teerde in 'n gelijke stand van 9-9. derzoeken. Vanuit de vergadering werd er niet bepaald enthousiast op gerea geerd Tijdens de rondvraag werd uit voerig gediscussieerd over o a de fi nancien de samenstelling en leiding van de elftallen en dergelijke. Het was niet ver van het middernachtelijk uur toen voorzitter Legdeur de geanimeer de vergadering sloot ACHTERVELD - Voor zaterdag 4 september a.s staat er een attrac tief gebeuren op de K P.J. agenda van de afdeling Achterveld Dan zal op het terrein van de Gebi Zwambach 'aan de Hessenweg te Achterveld de jaarlijkse trekkerbeliendigheidswed- strijd worden gehouden Aa n deze wed- stnjd zal ook de ABTB deelne men. Door deze deelname - dit jaar voor de eerste keer - verwachten de organisatoren een nog grotere belang stelling dan in voorgaande jaren. Alle K P.J. afdelingen van de Kring Amers foort zijn door de afdeling Achterveld uitgenodigd om aan de wedstrijd deel te nemen Er zijn een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld door di verse bedrijven uit Achterveld. Barne veld, Hamersveld, Hoogland, Hooglan derveen en Nijkerk De wedstrijd vangt aan om 13 00 uur Na afloop zal er een gezellige dansavond zijn. ACHTERVELD - Op dinsdag 7 sep tember a s belegd de K P J afdeling Achterveld haar eerste bijeenkomst in het nieuwe winterseizoen Deze avond zal voor een groot deel worden besteed aan een nabeschouwing over de akti viteiten van het afgelopen jaar en aan het programma van het komende sei zoen Op deze avond zal ook afscheid worden genomen van twee bestuursle den - Regina van de Burgwal zal na 4 jaar, waarvan het laatste als vice- voorzitster, haar functie neerleggen Ook Johanna van Dijk gaat de K P.J verlaten Gedurende twee jaar heeft zij een bestuursfunctie bekleed Zij treedt binnenkort in het huwelijk De bijeen komst vindt plaats in ..Ons Gebouw' en vangt aan om 20.00 uur Ook nieuwe leden en zij die kennis willen maken met de KPJ zijn van harte welkom wat tevens de einduitslag werd Als geheel een leuke wedstrijd en volop het aanzien waard. Lr zal bi| Impala vooral op het gebied van de c.piMitie nog hard getraind moeten worden, wat in deze wedstrijd tocti wel zeer duide lijk naar voren kwam Verder deed ill het doel Nel v d Boom zeer verdienstelijk weik Zij had bij verschillende schoten tegen paal en lat niet over geluk te klagen, terwijl voor de doeljjunten tekenden Annie Hoogland 3x. Giiia v Lijden 3x In.i v. Hoornen 2x en Agnes van t Kloos ter lx Daar hier dezelfde scheidsi echtei als bij de junioren had moeten I luiten was de heer heer G v Tiel bereid in te vallen Hij deed dit op overtuigende manier en liet zich door de nogal eens protesterende Linivio-danies met in timideren. Vooral bij een vrije worp. dat door Ina van Roomen razendsnel in een doelpunt werd omgezet, werd woei luid geprotesteerd, zodat tenslotte één der dames naar de zijlijn verwezen werd. Dit was voldoende om de-reste rende minuten zonder incidenten uit te laten spelen Daar de heer Van Tiel geen erkende scheidsrechter is. werd dit op het formulier vermeld, zulks ter beoorde ling van het Bondsbestuuidie dan beslist of de wedstnjd geldig is ol niet Dus wat dat betreft, atwachten maar Programma voor zondag 5 septem ber. Dames senioren A A V - Impalj te Amersfoort om 12 uur Heren senioren Impala-A V V 2 om 14.00 uur. alhier Dames junioren H H C 2 - Impala om 15 00 uur in Hilversum E.M.M. (Hilversum) - IMPALA De heren-senioren hebben op de le competitiedag niet veel geluk gehad. Ze togen vol goede moed naar Hil versum om daar aan te treden tegen E M M E M M nam al gauw de leiding in handen en voerde deze zelfs op tot een 5-0 voorsprong. De „Impala "- heren lieten het er niet bij zitten en kregen er ook zin in zodat de rust in ging met de stand 7-8 in het voordeel van Impala. Er werden leuke aanval len opgezet, die netjes werden afge werkt met doelpunten van H Uneken(3). H. Snijder (3), K Ceiveld (1) en G. de Kruijff (1) Na rust maakte E.M.M. degelijkma- ker. ze kwamen zelfs met één doel punt voor te staan. De heren hebben de kansen niet benut om de achterstand weg te werken, zodat de eindstand is geworden 16-14 in het voordeel van E.M M Na de rust werden de doel punten gescoord door G de Kruijff (1), Jac. v. Doorn (1), Hank Snijder (1) en Henk Uneker (3), waarvan 1 penalty Over het algemeen werd door onze heren zwak gespeeld, er waren enkele mooie spelmomenten, maar toen ze na de rust met één doelpunt achter stonden, was de fut er uit en werd het een rommelig spel. ACHTERVELD - Een bijzonder prachtig parcours op Papendal bij Arn hem, een zeer goede speaker de heer Hulzebos, een perfecte organisatie: de Arnhemse wielerclub RETO (met eigen jurywagen en geluidsinstallatie!) met haar actieve voorzitter de heer Mar tens en jeugdleider Holdermans heeft zorg gedragen voor een uitstekende jeugdwielermiddag. Aan de meet ver schenen ook renners en rensters die actief hebben deelgenomen aan de in ternationale Tour de Junior Achterveld De stnjdlustigste renster in dit jeugdwielergeweld was ongetwijteld de 15 jarige Greet Bosch uit Apeldoorn De speaker bracht in zijn verslag dui delijk naar uiting dat Greet Bosch inde Tour de Junior Achterveld alle tijdi it- ten op haar naam had gebracht Naast deze sterke tijdrijdstër kan zeker ook genoemd worden de even jeugdige Hen- me de Jongli uit Apeldoorn die in Ach - terveld off kampioene van Nederland werd. Hennie in haar knalgele Kam- pioene-van-Nederland-1971-ti ui' le verde met zes jongens-medestrevers een hevige strijd die zij in haar voor deel besliste Direct na de eerste ronde was het de vermetele H Schuffelaars uit Gelten die er meteen vandoor ging. De zes achtervolgers wilden er te weinig aan doen om de vluchteling terug te pakken Daarom was het enkele keren dat Ben nie demarreerde, maar prompt gingen de jongens achter haar aan. De Ach- teiveldse Tourleider adviseerde toen Blijf in derde positie meedraaien hetgeen zij prompt bleef volhouden De LLUSDLN-C KNTRUM - Langzaam maai zeker knjgt de ïjsclub ..Zwanen burg vorm Het ledenaantal stijgt per dag en bedraagt op liet ogenblik 80 leden en 169 gezinsleden. Helaas schijnt er nog enig misvei stand te zijn over de hoogte van de kontributie en de manier waarop deze ik samengesteld. Ter verduidelijking nogmaals hetgeen in de oprichtingsvergadering is be sloten. Het lidmaatschap kost per per soon (van 16 jaar en ouder) f G,-- per, seizoen, echtgenote en kinderen beneden 16 jaar kunnen in aanmerking komen voor gezinskaarten a f 1.-- per stuk. echter alleen als vader of moeder of gezinshoofd lid is a t 6.-- per sei zoen Het lidmaatschap van een oudere broer ol zuster geeft dus geen recht op gezinskaarten! Degenen die foutief hebben betaald verzoeken wij het te weinig betaalde alsnog over te maken Zij die er nog steeds niet toe zijn gekomen de kontributie te voldoen mo gen wij erop attent maken dat vol gens het huishoudelijke reglement bij betaling na 1 december de kontri- Vutie wordt verhoogd met een entree geld van f 5,-- per persoon Het giro nummer van de Coöp Raiffeisenbank is 278135. Hierbij vermelden: ten gunste van de IJsclub ..Zwanenhurg" De trainingsgroep is onder "leiding van de heer Bross begonnen met de konditietraining in de Treek Plaats van samenkomst is het Jeugdcentrum ,.De Kuip". Ooievaarshorstweg. Er wordt getraind in 2 leeftijdsgroepen, n.l 12-16 jaar: dondersavonds van 6-7 uur, 17 jaar en ouder, dinsdag- en donderdagsavonds van 7-9 uur Vermoedelijk zal er straks op de volgende tijden op de kunstijsbaan in Utrecht getraind kunnen worden: Senioren: Woensdagavond 19.40-21 10 uur Zaterdagmorgen 7 30-9.00 uur- Junioren: Zaterdagmorgen 7 30-9 00 uur. In tegenstelling tot eerder gepubli ceerde berichten zullen de kosten on geveer bedragen: voor jeugdnjders, geboren na 31-3- 1956 f 67, voor junioren, op 1-10-1971 nog geen 19 jaar f 87,-- ïdem voor 2x per week ïjstraining f 114,50 voor senioren, op 1-10-1971 19 jaar of ouder f 97,-- idem voor 2x pér week ïjstraining f 134,50 Hierbij is geen rekening gehouden met eventuele reiskosten sterkte van de bijzonder stijlvol rij dende Hennie de Jongh ligt in de spurt op een 200 meter van de meet. Door de laatste bocht ging ze enorm op de pedalen staan en toen was het al te zien dat ze het zou redden. Met miniem verschil vatte zij het eerst de meet (na de genoemde Schuf felaars) en zodoende versloeg zi| op bijzonder steike wijze niet alleen de zes mede-pelotonrenners maar nog een twaalftal renners waarvan de meesten waren ..gedubbeld" Een groot applaus viel haar ten deel. Ben nie is een bijzonder sterke renster. nog steeds een charmant eenvoudig meisje en als zij zo blijft zal zij ge liefd blijven bij een verstandig sport publiek' Greetje Bösch heeft vier grote jon gens volkomen terecht beschaamd ge zet Zij zat in de tweede groep en heeft enkele ronden lang enorm goed getracht bij de eerste groep te komen, steeds hield ze kop en de wieltjes plakkers deden niets. Behalve in de laatste ronde, toen werden een paar jongens eindeliik wakker en wilden een nog niet moegestreden Greetje ver slaan Maar zover kwam het niet en werd de strijdlust van Greetje Bosch beloond door het feit dat zij haar in de rugkijkers achter wist te houden! Corrie Almekinders uit Amersfoort reed deze keer niet bijzonder sterk, terwijl José van Gestel uit Arnhem echt goed heeft volgehouden Jannie de Jongh uit Apeldoorn die teveel werk had verricht in de kopgroep viel in de laatste twee ronden helaas terug. Dienstplichtige militairen krijgt; een belangrijke reduktie op de toe gangsprijzen voor de ijsbaan, eenjuij. te kostenopgaaf kunnen wij geïnter esseerden verstrekken. Momenteel kunnen wij nog een b*. perkt aantal nieuwe leden voor trainingsgroep aannemen; mocü u hiervoor interesse hebben (ookevec- tueel alleen de ïjstraining) dan ver zoeken wij u voor 15 september a.i kontakt op te nemen met de heer l Dijkstra, Oranjelaan 14 teLeusden-Z tel 03490-11308. Bij aanmelding moe ten 3 pasfoto's worden ingeleverd, ter wijl de deelnemingskosten vooruit mot ten worden betaald. LEUSDEN/ZUID - Voor de eera keer is de tennisvereniging ,,Locl- horst" ingeschakeld bij de Amers foortse tenniskampioenschappen De jeugd komt op de banen van maai dag 30 augustus t/m zondag 5 septere ber. De senioren spelen hun wëdstnj den van donderdag 2 september t/i zondag 12 september, zodat de kome» de weekends heel wat spaonende strijden te zien zullen geven De eerste jeugdwedstrijden zijn ie middels gespeeld met de volgende uil slagen. JE A R. Groenendijk-H. teLoo 6-2.6- R de Wilde-W v d. Stadt 3-6.2- J W v. Lieshout-H. Schippers 6-2,6- M Dirkzwager-R Driebergen 6-3,6- H Y Kwee-B. v Wingerden 4-6,0 J.E.B H. Liefferink-P v. Melle 6-0,6- A. v Rooyen-P de Wilde 3-6,1-1 H. Bregman-K. Boom 6-4.0 J.E.C H. v Haast-J Elsackers 0-6,3- LEUSDEN - ,,De Orkest Verenigü Amersfoort" vangt thans haar nieui seizoen aan onder de enthousiaste 16 ding van haar dirigent Qui van Woei dekom uit Leusden. De vereniging, die naast de muziel beoefening ook een gezelligheid* vereniging is, heeft een grote behöéS aan aktieve medewerkenden, voot namelijk voor de strijkersgroepen In een stad van de allure van Amen foort en ook in de direkte omgevn daarvan b.v. Leusden. moeten volgt! ons muziekbeoefenaars wonen, die ste' lig in aanmerking komen om onsO.' kest te kunnen versterken Het is op deze mensen dat de O V.I gaarne een dringend beroep doet a met het Orkest te komen meespels Het is werkelijk noodzakelijk dat u deze oproep een positief gehoor won gegeven en laat men zich niet weerhot den om redenen van al te grote beschs denheid Onderhandelingen zijn aan de gai om de repetitie-avonden van woensds naar dinsdag te verschuiven Het kontakt met de Orkest Verenigii Amersfoort kunt u opnemen bij c sekretaris de heer J. Kuis, Fahru heitstraat 32, Amersfoort, tel 171! of bij de ondergetekende, tel. 16033 die u gaarne verdere inlichtingen wills verschaffen. LEUSDEN - In de week van 11 Ij 18 september gaat de voetbalveren ging met tal van aktiviteiten haar 25 jarig bestaan vieren Zo staat er vos dinsdagavond 14 september een puzzel rit voor auto's op het programma P start is om 8.00 uur bij de Raiffeisei bank te Leusden-centrum, en a 11ele den/donateurs en ingezetenen van gemeente Leusden kunnen hieraandee.' nemen. Er is alléén voorinschnjvii mogelijk en wel vanaf heden t/m september a s Het inschrijfgeld draagt f 3 50 voor leden en f5.- voê niet leden Opgeven kan men zicht de volgende adressen J. Daatselat v Boetselaar van Oosterhputlaan 1 Leusden-zuid en C Vermeulen. Zwal teweg 8 Leusden-centmm KINDERPROGRAMMA De RODA-feestweek zal op zaterd 11 september van start gaan met« sportmiddag voor alle jeugdleden 1 aanvang is om 1 00 uur op het sporl park. Voor woensdagmiddag staat een kindermiddag tot en met 12 op het programma, dat in het ..R'- Beyaart" gehouden zal worden vang 2 00 uur. Alle jeugdleden t/m 1 jaar worden verzocht hun gratis tc< gangsbewijs af te willen halen opJ volgende adressen. J van Santen. Wü genlaan 1 en K de Kruyff WilgenU 22 Leusden-centrum Het afhalen did te geschieden vanaf heden tot 10 sej tember. na deze datum w orden de oy« blijvende bewijzen ter beschikking-*! andere kinderen gesteld. ACHTERVELD - Spelmoment uit de wedstrijd Achterveld - Hooglander veen die met 2-0 door Achterveld werd gewonnen

Leusder Krant | 1971 | | pagina 4