Bakker v.cLHoven's Centra-winkel nu zelfbediening De Klaveet bouwt grote overdekte manege J ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Familie Van Wegen: doe-het-zelvers in optima forma Distriktsfokveedag 1971 JL uw aandacht speciaal voor: i|c 5|C 3jc 5jc LEUSDEN/CENTRUM - Voor de goede orde delen wij onze le zers en adverteerders mee, dat de redaktie en administratie der Leusder Krant, Finnmark 3 - Leusden/Centrum, terug zijn van vakantie. Ons kantoor te Leusden/ Centrum is dagelijks weer voor publiek opengesteld van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zaterdag en zondag gesloten. LEUSDEN-C. - Donderdag 2 sept. vond de heropening plaats van de Centra- winkel van bakker H. v/d Hoven. Het interieur is zodanig veranderd, dat men kon overgaan op het zelfbedienings-systeem, waarbij de klanten hun waar zelf kun nen pakken en bij de uitgang aan de kassa kunnen afrekenen. Voor de verkoop van brood en gebak is een speciale hoek ingericht, zgn. broodboetiek, deze smaakvol ingerichte verkoopruimte biedt een goed overzicht van het assortiment gebak, koekjes, chocolade, bonbons, etc. De winkelbetimmering is uitgevoerd door de firma W. S. B n.v. uit Scherpen- zeel, die ook een gekoeld wandmeubel heeft geplaatst, waarin een groot assorti ment zuivelproducten voor het grijpen staat. Deze ingrijpende verandering door bakker v/d Hoven is ongetwijfeld een aan winst, waardoor de clienten een snellere bediening kunnen verwachten. (Foto's Janus Visser) Sportieve HUNTING HERENSCHOENEN in diverse prtzen LtUSDEN-C. Roda '46: Amusante geschiede nis in vogelvlucht van jubile rende vereniging. Tractorwedstrijden KPJ ge slaagd. Feestelijke opening Achter- velds gymnastieklokaal op za terdag a.s. Grootse plannen van ,,De Kla veet" Centra-winkel werd zelfbedie- ning. Bijna 600 jaar oud. Hoeve Groot Zandbrink. Onze vaste rubrieken En ten slotte, Kerkdiensten, Medische diensten en Burgerlijke Stand. De uitslag van onze weekend puzzels. En niet te vergeten: Sport Donderdag 9 sept. 1971 3e jaargang no. 20 usder Krant Verschijnt wekelijks in: ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOuIENBURG ITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N. V. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS maal paardrijden kan, een paard te ko pen en te gaan rijden waar hij wil? ,,Dit hangt helemaal van de per soon af", zei ons Harold.er zijn men sen die, als ze eenmaal een beetje kun nen rijden, tevreden zijn en dan ver der niets meer willen bijleren, af en toe komen ze dan naar hier en maken met een paard een buitenritje Anderen leren zo flink mogelijk rijden en kopen dan zelf een paardje om verder mee te oefenen en zich in de rijkunst te ver volmaken' Harold is met paarden begonnen als hobby, maar hij wil er in de toekomst zijn beroep van maken. Aangezien het nu reeds bijna zover is, zit dit er ze ker in PAARDEN ZIJN ZORGENKINDEREN ,,De Klaveet' beschikt over een tien tal paarden en pony's. Het spreekt voor zichzelf dat dit een grote toewijding en een groot onderhoud vraagt ..Indien 1 persoon de tien paarden en pony's zou moeten onderhouden, dan besteedt hij daar zo ongeveer drie dagen per week aan. Een paard goed onderhouden bete kent heel wat, en dan spreken we nog niet over het geval van een ziek paard; in zo n geval gebeurt het wel meer dat je 's nachts verschillende keren uit je bed moet om het paard een bepaalde behandeling te geven. Je moet werkelijk van paarden hou den, anders moet je er nooit aan be ginnen", meent Harold Ook financieel zijn paarden zorgen kinderen, reken maar eens wat paar den kosten aan onderhoud, aan voeder, aan uitrusting, aan verzorging in geval van ziekte, enz DE OVERDEKTE MANEGE EEN GROOTSE OPZET! Genoodzaakt door het teit dat straks, als de winter begint, de buitenmanege niet meer bruikbaar zal zijn en bijge volg de paarden, de lessen en de ma nege diverse maanden stil zou liggen, werd besloten een overdekte mange te bouwen Men hoopt met een eerste ge deelte van 20 bij 18 meter nog vóór deze winter klaar te komen Op deze manier zullen tijdens de winter deles sen en de oefeningen kunnen doorgaan en zal de winst van de zomermaanden er niet bij inschieten De gehele overdekte manege wordt eigenhandig door de familie Van Wegen gebouwd met behulp van vrienden die op het gebied van bouwen deskundig zijn. ,,We zijn niet beschaamd om te zeg gen dat het bakje regelmatig leeg is en dat we het niet aankunnen om de zaak in handen van een aannemer te stoppen zei Bert van Wegen spontaan. We kunnen alleen maar bewondering opbrengen voor de moed en het zelf vertrouwen waarmee deze mensen hun zaak opbouwen. De bouw van deze overdekte manege die in totaal 40 bij 18 meter groot zal zijn, zal ongeveer twee tot drie jaar duren. Naast de manege zelf worden nog stallen, een kantine en eenvterras gebouwd. Een overdekte manege zal met zich meebrengeh dat een steeds groter aan tal mensen rijlessen kan nemen en dat zodoende meer paarden aangekocht zul len moeten worden Wij wensen de hardwerkende familie Van Wegen dan ook veel succes toe met hun plannen' en uitkomt op de Bavoortseweg, mo menteel de beste weg van de gemeente is. Geasfalteerd, mèt fietspad. Met dat voorbeeld voor ogen moetende toekom stige reconstructies net zo goed kun nen worden aangepakt KOPSPIJKER ACHTERVELD/LEUSDEN - De ma- e ,,De Klaveet" tussen Achterveld Leusden-C heeft grootse toekomst- innen, namelijk hef bouwen van een •rdekte manege. De eigenaars, de nlie Van Wegen, hebben alles eigen- idig opgebouwd in de loop van een ital jaren, hetgeen een voortreffelij- prestatie mag heten, ioe alles begon, vertelde ons de heer rt van Wegen ,.We woondenaanvan- ijk in Den Haag waar ik een heren- dezaak had. Elk jaar kwamen we hier t vakantie in een gehuurd zomerhuis - In die tijd was ,,De Klaveet een irdenjtje waar een bejaarde vrouw ande In 1964 - we waren hier weer t vakantie - meldde het vrouwtje ons, we het volgende jaar niet meer te- zouden kunnen komen, aangezien ze r boerderijtje verkopen wilde. We •ben niet lang geaarzeld. Mijn vrouw ;we kopen het, en we hebben het ge- ht" ii die tijd werkte de heer Van Wegen ivonds als conferentier Hijwasaan- loten bij een theaterbureau in Rot- dam en werkte vaak samen met be ide cabaretiers uit Den Haag. 'enmaal in Achterveld, kon hij ook i liefde voor de planken niet opge- i. Via een plaatselijke zanggroep, zag kans een cabaretgroep te vormen die naam ,,De Korvetten" kreeg Bert Wegen werd er de bezieler en leider Veelvuldig trad men op, vooral r gehandicapten en voor mensen in gevangenissen Nu bestaat de groep maar komt slechts sporadisch er op het toneel Als we een aan- ag binnen krijgen", aldus de leider. >men we met enkele mensen samen zetten een programma in elkaar" REREATIEOORD WAS DE BEDOELING igenlijk heeft Bert van Wegen het rderijtje gekocht met de bedoeling ien recreatieoord van te maken. Dit HOOGLAND - Op vrijdag 10 september (morgen dis) organiseren de fokverenigingen: Achterveld, Hoogland, Leusden enStoutenburg de distriktsfokdag Noord Oost Utrecht 1971 op ,,De Schottorst" te Hoog land Ongeveer 200 dieren zullen vrijdag weer bijeen worden gebracht ter beoordeling aan de jury Aan deze distriktsfokveelag mag bij de NRS of Fokvereniging geregistreerd zwartbontvee dednemen als het vóór 1 juli 1971 bij één der verenigingen is ingeschrevei, Burgemees ter G. Laumans van Hoogland zal de opening vernchen Omstreeks twee uur volgt tot besluit van de fokveedag het defih, waaraan alle eerste prijswinnaressen zullen deelnemen. Uit deze pa ade zullen dan de kampioen en reserve-kampioen worden aangewezen Het keurings terrein is gratis ter beschikking gesteld door het instituit voor moder ne veevoeding De Schothorst De geluidsinstallatie en virzorging wordt 'gratis ter beschikking gesteld door de S O.L. te Utrech. Verschillen- de bedrijven fokverenigingen en gemeenten schonken firuneiele bijdra- J gen en/of prijzen. De keuringen zullen om negen uur na d' officiële ope- l ning beginnen. 1 Het is altijd weer even wennen, als je voor enige weken wegens vakan tie uit de roulatie bent geweest. Wen nen aan de dagelijkse gang van zaken, die zo anders zijn dan tijdens je zo zuur verdiende vakantie-dagen, wennen ook aan het feit, dat je er weer elke week voor moet zorgen, dat de Leusder Krant zo compleet mogelijk wordt af geleverd bij de lezers. En met zo com pleet mogelijk bedoel ik niet, dat er geen stukjes af mogen zijn. maar dat "alles" er in moet staanNiet zo erg gemak kelijk, maar met behulp van verschil lende medewerkers ter plaatse zal het ook weer best lukken. En daarbij moe ten we uw hulp natuurlijk ook niet on derschatten. Want als u eens iets weet, wat aardig is voor plaatsing in onze krant, dan geeft u dat natuurlijk aan ons door. Dat geldt zeker voor Achter veld, waar onze correspondent, de heer V. d. Berg helaas wegens ziekte niet kan meewerken aan onze krant. Wij hopen, dat de nieuwsvoorziening uit dat (be langrijke) gebied, desondanks, niet zal stagneren. Bij voorbaat al dank voor uw hulp! De Leusdense middenstand heeft altijd getracht met de groei van haar gemeente mee te groeien. Zo ook de heer V. d. Hoven aan de Hamersveld- seweg, die het interieur van zijn Cen tra-wikkel aanzienlijk wijzigde, zodat de cliënten zich nu zelf kunnen bedie nen Elders in dit nummer meer over deze interne verbouwing Binnenkort zal de zogenaamde we gennota (eindelijk) in de raad van Leus den worden behandeld. Wat deze nota allemaal aan nieuws te bieden zal hebben is op dit moment nog niet bekend, maar we hopen wel, dat ver schillende belangrijke verbindingswe gen een aanzienlijke reconstructie zul len ondergaan Wegen zoals de Hes senweg. Burgemeester de Beaufortweg en Asschatterweg worden momenteel wel zo goed of kwaad als dat gaat opgelapt, maar dat is op langer ter mijn natuurlijk niet het doel, waarna we moeten streven. De Lapeerseweg werd nog niet zo lang geleden van een asfaltlaag voorzien, een nieuwe laag Het wachten is nu op het moment, dat bovengenoemde slechte wegen even eens asfaltwegen worden Zodat de be faamde bordjes Slecht wegdek" kun nen verdwijnen. Tijdens mijn vakantie moest ik (nood gedwongen) verschillende wegen in Bel gië berijden. Het wegennet in België is berucht om haar slechte kwaliteit, met uitzondering van misschien de Ar dennen, Men treft in België dan ook ver schillende malen de bordjes .Route degradé" aan .Slechte weg") Het is mij echter opgevallen bij terugkomst in Leusden, dat de Belgische wegen helemaal nog niet zo gedegradeerd" zijn Leusdense wegen kunnen wat dat betreft best wedijveren met die van het Vlaamse land Hopenlijk niet zo lang meer Het zij in ieder geval een troost, dat de (verlengde) Heiligenbergerweg, die nu voor hPt publiek is opengesteld is echter nooit gelukt daar de nodige vergunningen uitbleven. Ondanks alles ging mendoor. Er werd heel wat verbouwd en tenslotte kwam het cafeetje klaar aanvankelijk een verlof B (alcoholvrije dranken) en la ter. na ongeveer vijf jaar een verlof A. Zo werd het café volledig Het is er gezellig, sfeervol en vooral rustig VAN HOBBY NAAR BEROEP Toen de familie Van Wegen Den Haag verliet, reed de zoon Harold reeds 1 jaar paard. Hij hield heel veel van paar den en paardrijden. Eenmaal in Ach terveld, zag hij de kans schoon om zijn hobby met pony's uit te breiden Ten slotte is zijn liefhebberij uitgegroeid tot het geven van lessen. Het is nu reeds drie jaar dat hij leer meester is. Destijds is hij begonnen met 1 persoon, nu geeft hij les, samen met zijn zuster Monique, aan 110 mensen 80 kinderen en 30 volwas senen). Dit betekent een 110 lesuren in 1 week Harold en Monique nemen zelf nog elke week privé-lessen ,,Men is nooit klaar met leren, zeker niet als het om paardrijden gaat", aldus Bert van Wegen De rijschool ,.De Klaveet' is nog niet erkend Toen men begon bestond de Nederlandse Rijscholen- federatie nog niet. Harold en Monique streven echter naar het diploma van rijmeester: op die manier zou hun rij school dan erkend kunnen worden We informeerden verder naar het nut van het kunnen paardrijden, want niet iedereen is toch in staat, als hii een- (Van de redaktie)

Leusder Krant | 1971 | | pagina 1