'astoor Ritselaar bindt gemeentekat" de ïoodbel" aan „wonmg- Is verlichting fiets van uw kind in orde KVP-fraktie reageert op de aanklacht van past. Kitselaar Kampioenschap Er wordt een a-sociaal woning- beleid gevoerd anavond ads- ergadering leusden OUDERS LET OP! Concert door Utrechts Blaaskwintet in „Pon" dag ik alstjeblieft voor deze mensen opkomen FELLE AANKLACHT TEGEN LEUSDER GEMEENTEBESTUUR .22 WN-LEUSEN EN RIJKSPOLITIE GAAN SCHOOLFIETSEN CONTROLEREN OP VEIUGHEID Inbraak Maanweg Schapen aangevallen Natuurrit van AMBC Achterveld mimatuur- racen 1972 in Lensden Middenstanders op reis Kaarten bij s.v. Achterveld Discussie avond KPJ Helène week niet voor auto flFRDAG 28 OKTOBER 1971 5 a.s uur jnde ntds itual >l.v ïtel Jeu Tot am- Bouwvereniging de redaktie) lUSDEN/CENTRUM - Pastoor H. Kitselaar heeft vorige week aan ooodbel getrokken. Hij deed dat ens een toespraak ter gelegenheid de jubilerende verenigingen ABTB KPJ, in ,,'t Ros Beyaart". Hij inde het beleid van het gemeente luur van Leusden ten aanzien van woningnood a-sociaal. ,,Wij wil- een huis, dat te betalen is met het i, dat een man verdient, zonder zijn vrouw of hijzelf er bij moet rken", riep hij de aanwezigen toe. vond het een onverteerbare zaak, de oorspronkelijke bewoners van isden/Centrum (Hamersveld) door ten de gemeente een woning te zoe- Hij vindt dat -en met hem velen- mdalig. Ook vindt hij het bijzonder rzelig, dat er tot nu toe weinig of Is van is gezegd, noch door raads- :q, noch door anderen. Mond snoeren een gesprek, dat we later met hadden, zegt de pastoor ..Laatst een raadslid. We staan met de rug de muur. En zo is het ook. ir dat is de schuld van de raads- ;n zeil Zij hebben het zover laten ien Doordat het gemeentebestuur stedebouwkundigen met sociologen aken wat voor soort woningen er Hiwd worden, blijft er van de in- akgedachte door de burgers wei- over, terwijl de raadsleden eigen- weinig hebben in te brengen. Ze ;en wel regelmatig om goedkopere ingbouw, maar dan wordt hen met dooddoenertje de mond gesnoerd, dient men niet te accepteren. ISDEN - De raad van de gemeente M sdtn komt op donderdag 28 oktober om 19.30 uur ten gemeentehuize £usden-centrum bijeen, de agenda staan de volgende voor- len van B&W. pening 2 Mededelingen. 3. Ingeko- stukken. 4 Notulen. 5. Voorstel onderhandse aanbesteding van de raiding vande openbare basisschool Wegwijzer" foorstel tot voorlopige vaststelling de bedragen voor het openbaar •onderwijs over 1970. oorstel tot het verlenen van mede- king ingevolge artikel 72 der la- onderwijswet 1920 aan het Be- r van de Katholieke Stichting voor rwijs in de Parochie van de H Ef te Achterveld, voor de aanschaf een diaprojector met toebehoren, foorstel tot verkoop van een bouw- aan de Stichting Verpleeg- nzen Nederland. Voorstel tot vaststelling van een rbereidingsbesluit ing. art 21 van iet op de ruimtelijke ordening voor rse percelen. Voorstel tot 15e wijziging van de roting grondbedrijf 1970 (eindwij- 11. Begrotingswijziging aan- gronden in plan Groenhouten: 'oorstel tot 17e wijziging van de roting grondbedrijf 1971 (aankoop) van Kooy en W A enF.deKruijff). 'oorstel tot 53e wijziging van de roting algemene dienst 1971 (ka- ilverstrekking). Begrotingswijziging aankoop gron- ïn compex Rozendaal I en verkoop diverse percelen: Voorstel tot 18e wijziging van de roting grondbedrijf 1971 (aankoop Schoonderbeek. A v.d. Biezen L Huppelschoten en verkoop A. SchoonderbeekenF.J P van Geet Voorstel tot 54e wijziging van de roting algemene dienst 1971 (bui- ewone aflossing en kapitaalver- ikking) Voorstel tot 49e wijziging van de roting algemene dienst 1971 (voor gingen R K basisschool Achter- Voorstel tot 50e wijziging van de oting algemene dienst 1971 (leer- Melen openbare basisschool ,,t - it' en Chr. Basisschool „Loys- De stedebouwkundigen en sociologen en andere deskundigen beschouwen het klaarblijkelijk als een taak om mooie woningen en wijken te bouwen zonder naar de prijs te kijken Woningen moeten betaalbaar zijn En zeker in een gemeente als Leusden, waar meer dan 500 woningzoekenden zijn, dient men dat toch wel degelijk te begrij pen. Ieder mens heeft het recht te wonen waar hij wil. Men kan niet verwachten, dat iemand, die zijn le ven lang in dit dorp of in deze ge meente heeft gewoond en plaats moet maken voor de dure bouw, naar een flatje in Amersfoort trekt om daar te moeten wonen. Men moet HIER betaalbare woningen voor de gewone man bouwen. En niet," pastoor Kit selaar windt zich opnieuw op bij de gedachte. ..zoals tijdens de openbare commissie-vergadering werd gezegd een paar blokjes omdat het zo aar dig staat" tussen al die andere wo ningen Het is gewoon een eerste ver eiste. Die vijftien woningen in het plan Wetering bijvoorbeeld zetten geen zoden aan de dijk Woningbouw is politiek spelletje Pastoor Kitselaar komt dage lijks in aanraking met jonge en oudere mensen, die worstelen met het probleem woningnood. ,,Dat is mijn werk," zegt hij, .mag ik dan alsjeblieft voor deze mensen opkomen?" Het verwijl, dat de pastoor zich met de politiek be moeit. maakt hem een beetje kwaad ,,De echte noden van de mens (en de woningnood staat daar bij primair) worden in het poli tieke vlak getrokken en dan wordt het doodgepraat. De woningbouw is een spelletje tussen politieke partijen geworden. Een luguber spelletje, waarvan de gewone men sen de dupe worden Het is be slist niet nodig, dat woningwetwo ningen zo duur moeten worden. Het is beslist niet nodig, dat premie- huurwoningen onbetaalbaar worden voor de gemiddelde burger. Er kan volgens pastoor Kitselaar, beslist veel goedkoper gebouwd worden. Doofpot Boos wordt pastoor Kitselaar, als hij in een regionaal dagblad leest, dat wethouder W. A. van Zandbrink had verklaard ..niet gelukkig te zijn met de uitspraken van de pastoor" Deze zou liever gezien hebben, dat de pastoor eerst kontakt met het gemeen tebestuur zou hebben opgenomen. ,,Om het dan weer in de doofpot te kunnen stoppen!" is het commentaar van de pastoor. .Jawel, want zo gaat dat. En als de wethouder beweert, dat het bin nen afzienbare tijd stukken beter gaat worden, omdat er sprake is, dat de gemeente Leusden wordt ingedeeld in Klasse 1, wat goedkopere woningwet woningen betekent voor hogere rijks subsidie. dan waag ik dat sterk te be twijfelen De kans hierop is fifty- fifty. Want zoiets kost het rijk name lijk weer meer geld, terwijl die zelf sterk aan het bezuinigen is op alle mogelijke gebieden. Bovendien is er sprake van dat de huursubsidie volgend jaar omlaag gaat (nu nog maximum f800,-) en waar blijven we dan met on ze mooie beloften?" Niet aan handje van de KVP Pastoor Kitselaar laat er overigens geen enkele twijfel over bestaan, dat hij heeft gesproken als pastoor, als leider van katholiek Leusden. ,,Als ik niet als pastoor zou hebben gesproken, zou ik in mijn plicht tekort zijn ge schoten. Natuurlijk zal men nu snel geneigd zijn te zeggen, dat er onenig heid is tussen de kerk en de partij Maar dan gaat men uit van de gedach te, dat de pastoor aan het handje loopt van de KVP of dat we in ieder geval onder één hoedje spelen. Niets is min der waar. ook al ben ik altijd al lid van de KVP geweest. Ik ga er van uit, dat iedere groep, hetzij kerk of poli tieke partij, haar eigen verantwoor delijkheid heeft We hoeven elkaar geen verantwoording af te leggen Zelf heb ik een Parochie-raad, die haar me ning geeft en daar ben ik bijzonder blij mee. Als gemeente-bestuur zou ik het (Van de redaktie) LEUSDEN - In samenwerking met de rijkspolitie zal door de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Neder land een aktie worden gevoerd, waar bij vooral de verlichting van de „school-fietsen" zal worden gecon troleerd Ook wordt aandacht besteed aan banden, remmen etc. Deze aktie zal plaats vinden in de maanden november en december. De ouders van schoolgaande kinderen worden in een circulaire van de af deling der VVN erop gewezen, hoe belangrijk een goede verlichting voor de fiets van hun kinderen is. Vooral, omdat hun kroost s morgens steeds meer in het donker zal moeten rijden, evenals 's avonds, wanneer de zon vroeg onder zal gaan Ook is de mogelijkheid op mist nooit uitgesloten en niets is gevaarlijker, dan rijden in de mist zonder licht. De afdeling Leusden van VNN start in 1972 met een aktie betref fende de veiligheid van autogordel. Bij voldoende deelname wil men in januari weer starten met de bekende .sleutelcursus". Iedere verkeersge- bruiker, zowel automobilist als voetgan ger, fietser en bromfietsberijder zou dit sleuteldiploma moeten hebben. Men kan zich nu reeds opgeven bij het secretariaat, van Boetzelaar van Oos- terhoutlaan 5 Leusden/Zuid, tel 03490- 11398. Hoewel een veilig verkeer iedereen ter harte zou moeten gaan, is het aantal leden van de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland de laatste jaren achteruitgegaan, ondanks de groei van de gemeente. De afdeling wil ook hier wat aan gaan doen en spoort haar leden aan zich op te geven bij het sekretariaat voor een speciale ledenwerfaktie. Overigens kan men zich altijd als lid opgeven. De kontributie bedraagt vijf gulden per jaar. Mevrouw A. C. Spek-Rietdijk bereikbaar op bovengenoemd telefoon nummer wil ook u, nieuwe inwoner en u die tot nu toe geen lid was, graag in schrijven. Als lid ontvangt u bovendien tien maal per jaar het blad .Wegwijs" in de bus (niet te verwarren met de gemeente- gids). persoonlijk prettig vinden te weten wat er onder de mensen leeft Ik zou het een griezelig idee vinden om be sluiten te moeten nemen, die of tegen de wensen der bevolking ingaan, of waarvan ik niet wist of ze juist waren, omdat ik niemand eert mening heb ge vraagd." Niet alleen voor R.K. bewoners De oproep van pastoor Kitselaar aan de bevolking om te protesteren tegen het a-sociaal woningbeleid van de ge meente, is beslist niet alleen bedoeld voor Roomskatholiek Leusden ..Uiter aard met zegt de pastoor. ..Hetgeldt voor alle woningzoekenden en toe komstige woningzoekenden Ik word vaak geconfronteerd met de proble men van jonggetrouwden, die een veel te groot huis in hun maag gesplitst krijgen, die ze eigenlijk niet kun nen betalen. Op de lange duur zal dat scheef lopen Er moet beslist iets veranderen met het beleid van de ge meente Niets meer om over te stemmen Wethouder Van Zandbrink heeft ver klaard: ,,Er is echter geen sprake van ombuiging van het beleid om dat de pastoor het zegt." Pastoor Kit selaar ,,Nou, dat is dan erg aardig voor de raad. Dan valt er niets meer over te stemmen De deskundigen ma ken de plannen en b en w accepteren die Dat is een bijzonder griezelige ont wikkeling Ik heb me bijvoorbeeld bij zonder geërgerd aan die openbare com missie-vergadering enkele weken ge leden. waar een raadslid aandrong op goedkopere woningbouw, een nietszeg gend antwoord kreeg en daar verder niet meer op inging. Ik ben van pure ergernis dan ook om nen uur weggelo pen." Positieve reacties De pastoor heeft veel adhesie-be- tuigingen ontvangen Daar is hij erg blij mee Een groep van 100 parochi anen schrijven hem. dat ze achter hem staan Tal van teleloontjes be reikten hem na zijn roemruchte toe spraak voor de ABTB en KPJ vorige week En het gaat nog steeds door En het is beslist niet zo. dat het een katholieke aangelegenheid is. Integen deel Van alle kanten stromen de reac ties binnen. Uit één van die brieven leest pastoor Kitselaar het volgende voor: Schijnheilig en onoprecht ,,We waren ook op de bewuste voorlichtingsavond in het Her vormd Centrum. Mijn kritiek in beperkte kring geuit, was pre cies hetzelfde als de uwe in het openbaar. Wij mensen van mid delbare leeftijd zijn niet zo snel met het protesteren in het open baar. Nu men u gaat beschuldi gen van politiek bedrijven buiten de geëigende kanalen, kan ïkniet nalaten u deze brief te schrijven. Het is m.i. gewoon schijnheilig en onoprecht als men uw collega's predikanten en anderen zegt te bewonderen omdat ze opkomen voor sociaal onrecht in Latijns Amerika, Spanje of waar dan ook, terwijl men u er boos om aan kijkt omdat u hetzelfde doet. U werkt nu eenmaal niet overzee, maar hier. Het is daarom niet al leen uw recht, maar uw plicht om in opdracht van uw Heer op te komen voor de sociaal zwakkeren. Natuurlijk is de sociale nood in Leusden niet met de nood die in de ontwikkelingslanden wordt ge leden te vergelijken, maar dat is een gradueel, geen principieel ver schil. Als dan bij een voorlich tingsavond blijkt, dat noch raads leden, noch b. en w. precies weten hoeveel woningzoekenden er zijn, wat de behoeften en mogelijkheden financieel zijn van deze Leusdena- ren; als blijkt dat er wat kleinere huizen worden gebouwd omdat dit zo .aardig staat" en men op dit terrein de landelijke cijfers beter kent dan de plaatselijke- dan is men a-sociaal bezig, hoe begrijpe lijk in de gegeven omstandigheden dan ook de ruil met Amersfoort is. Daarom eerwaarde, ga door! Het gaat om de bewoonbaarheid van Leusden!" .Ik weet, dat in Leusden een groep jonge bouwkundigen bezig is met een plan voor goedkope, maar aanvaard bare woningbouw. Dit alles is nog in een voorbereidend stadium Men is van plan om een bouwvereniging op te richten. Kijk, dat geelt me moed voor de toekomst, ook al had ik liever ge had. dat het van de andere zijde zou zijn gekomen Tijdens het debat over de recht vaardigheid in de wereld op de bis schopssynode in Rome heeft kardinaal Alfrink het onderlinge verband gelegd tussen rechtvaardigheid en vrede De zogenaamde neutraliteit ol niet-inter- ventie van de kerk, zo zei dé kardinaal, is in feite een versterking van een partij kiezen voor de machtigen en de rijken. Of zij het wil of niet. De be moeienis van de kerk met politieke zaken mag zich niet beperken tot po gingen van kerkelijke gezagsdragers om door overleg en onderhandelingen met de regering verbetering te be werken van de situatie van de armen en onderdrukten. De kerk heeft ook de taak de armen en onderdrukten te hel pen, te vormen en aan te sporen op- Jat zij zelf de hun toekomende poli tieke invloed verwerven en niet langer de beslissingen van anderen onder gaan. maar zelf betrokken worden bij de voorbereiding ervan. Druk uitoefenen op raadsleden Pastoor Kitselaar bracht dat inprak- tijk. Zelf gaat hij geen verdere aktie ondernemen. Hij hoopt, dat de bevol king druk zal gaan uitoefenen op de raadsleden om dat te bereiken, wat volgens hem een noodzaak is: goedko pe woningbouw in eerste instantie met daarnaast de duurdere woningbouw En niet andersom, zoals nu het geval is. Pastoor Kitselaar neemt wel graag adhesie-betuigingen in ontvangst. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Zondagnacht, om streeks kwart over twee, werd een inbraak gepleegd bij de fam. Korstanje aan de Maanweg 15. De inbraak werd ontdekt, doordat een landbouwer in een aangrenzend weiland twee open gebroken geldkistjes vond, waarin pa pieren met de naam van de familie. Na onderzoek door de politie - de fa milie die in Utrecht verbleef was in middels gewaarschuwd - bleek, dat de dader via een gebroken ruitje aan de achterzijde van de woning was bin nengedrongen. Er ontbraken drie spaarbankboekjes. Van dedader(s) ont breekt elk spoor (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Bij de familie Pels Rijcken aan de Lockhor^tèrweg zijn zaterdag drie schapen aangeval len door een tot nu toe onbekend ge bleven hond Eén schaap werd dusda nig gewond, dat deze moest worden afgemaakt Twee anderen werden even eens gewond, maar hebben de aanval overleefd De één mist een oor, ter wijl de andere een flinke wond in de flank heeft opgelopen INGEZONDEN LEUSDEN - Naar aanleiding van uitlatingen, gedaan door pastoor H. A. M. Kitselaar op de feest avond ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der ABTB en KPJ, ontvingen wij het volgende commentaar der KVP-fraktie, op gesteld door het raadslid der KVP, ae heer L. R. Huurdeman te Stou- tenburg Red ,,Als één van de raadsleden, die ver tegenwoordigd was op de feestavond van het 35-jarig bestaan der ABTB. ïsenig commentaar op zijn plaats ten aanzien van de uitlatingen van de h e h pastoor Kitselaar Dene.h. pastoor Kitselaar heeft nogal scherpe kritiek geuit op het beleid van b. en w en de raadsleden. Hoewel het een ieder vrij staat kri tiek te uiten (hetgeen vaak op prijs wordt gesteld), laten we ons echter geen verwijten maken, welke niet juist gesteld zijn Of de heer pastoor dit gezegd heeft hetzij om werkelijke kri tiek hetzij om de raadsleden uit detent te lokken in beide gevallen begaf hij zich op gevaarlijk terrein en komt hij achter de feiten aan Zelden heeft de KVP-fraktie zoveel vergaderd over het woningbouwbeleid als de laatste tijd. Onze fraktie was het via haar wethouder al bekend, dat het college van b. en w voornemens was gezien de sterke stijging van de bouw kosten, een woningbeleid te voeren, dat voor de Leusdense inwoners aan vaardbaar is. Dit kwam op de openbare vergadering van de commissie Ruim telijke Ordening en Volkshuisvesting, gehouden in het Hervormd Centrum, duidelijk naar voren Als voorzitter van deze commissie heeft de burgemeester in zijn openings woord bekend gemaakt dat AL het mo gelijke zal worden gedaan om zowel in het plan De Wetering als in het plan Groenhouten woningen te bouwen voor minder draagkrachtigen van plusminus f200.- huur per maand De drastische prijsstijgingen zijn mede van invloed op de huren der woningwetwoningen, waardoor deze voor menige inwoner onbetaalbaar zijn geworden, hetgeen onze fraktie zeer betreurt De h.e.h. pastoor heeft echter als voorzitter van de „Stichting Gertru- dishof" ook ervaren dat de huur na het realiseren van deze woningen belang rijk hoger moest zijn dan aanvanke lijk werd verwacht, met alle respekt voor de wijze van realisatie Met de woningwetwoningen ligt het in hetzelfde vlak. al zijn we ons er heel goed van bewust, dat deze onbetaalbaar worden Wanneer de h.e.h pastoor spreekt van een a-soeiaal beleid, zal uit bo venstaande duidelijk zijn, dat dit be paald niet het geval is. Het is echter wel a-sociaal als men op een feest avond. waar geen andere sprekers zijn toegestaan, na het zeer terecht huldigen van enkele personen, anderen (die ook veel voor de gemeenschap doen) ten onrechte verwijten maakt, die zelfs op geen enkele waarheid be rusten Het zou juister'Zijn geweest als eerst eens geïnformeerd was wat de raadsleden WEL hebben gedaan De raadsleden der KVP hebben heus wel zo'n sociaal gevoel, dat zij bij de beleidsbesprekingen niet alleen aan dure woningen denken, doch zeker ook aan die voor de sociale sector, het geen bij de algemene beschouwingen tijdens de begrotingsvergaderingen meerdere malen is gezegd. Wij streven ernaar de gemeenschap te dienen voor iedereen die in onze ge meente wil wonen, ook de minderdraag- krachtigen. Namens de KVP-fraktie, L. R Huurdeman. COMMISSIE MUZIEK CONCERTEN LEUSDEN ORGANISEERT OP 2 NOVEMBER A5. ,,Dat is nu precies wat ik bedoel zegt de pastoor ..Deze brief zegt pre cies hetzelfde als ik heb willen zeggen tijdens mijn toespraak. Het is een voorbeeld uit alle reacties die ik heb mogen ontvangen. En tot nu toe is er geen enkele negatieve bij, op die van de heer Van Zandbrink en KVP-raads- lid van Dijk na. die in een krant hun misnoegen te kennen hebben gegeven. LEUSDEN/CENTRUM - De Com missie Muziekconcerten Leusden start het winterseizoen op dinsdag 2 no vember a.s des avonds om 8 uifr met het optreden van het Utrechts Blaas kwintet, bestaande uit Karin Kwant (fluit), John Schreuder (hobo), Wim Vink (klarinet), Anton Franken (hoorn) en Joost Westerveld (fagot) Het pro gramma vermeldt voor de pauze de Fantasie in f kl.t. K V. 594, een fanta sie voor 2 piano's van de late Mo zart. voor blaaskwintet bewerkt dooi de fagottist Westerveld-, en het beken de kwintet in F van Anton Reicha Na de pauze speelt het Utrechts ensem ble het Nachtegalenkwintet van Daniel Reyneman en het kwintet in D-gr.t. van Joseph Bohuslav Foerster, beide goed in het gehoor liggende werken uit de eerste helft van deze eeuw- Vond de afgelopen jaren het eerste winterconcert steeds plaats in het Her vormd Centrum in Leusden-Centrum, thans wordt gebruik gemaakt van de Zaal van Pon s Automobielhandel N V., Bavoortseweg 2, welke door de di rectie voor alle muziekliefhebbers van onze gemeente geheel belangeloos be schikbaar is gesteld In de pauze is de cantine geopend De Commissie Mu ziekconcerten spreekt hierbij haar er kentelijkheid uit voor dit sympathieke gebaar en is met alle bezoekers zeer benieuwd naar de akoestische kwali teiten van de zaal Dankzij het gemeentelijk subsidie kan de toegangsprijs zeer laag ge houden worden, n.l op f2,- zodat ook kinderen kunnen meegenieten. De kaar ten zijn verkrijgbaar des avondsaande zaal en in voorverkoop te Leusden-C bij mevr v d. Berg-v. d Hengel, Ha- mersveldseweg 6a, de heer A. J. van Kooy, Hamersveldseweg 130 en voor Leusden-Zuid bij de dames Cohen-v Ventum, Louise de Colignylaan 2 en Krekel-Aalberse, van Hardenbroek van Lockhorstlaan 19. Deze laatste regelt tevens vervoerskwesties voor hen die moeilijk de concertzaal kunnen berei ken Mevr Deernik, tel 03490-18134 zal gaarne haar medewerking geven aan baby-si t-problemen. Ten overvloede wellicht nog de op merking dat er ruim en veilig gepar keerd kan worden De Muziekcommissie. die uit haar werk veel steun van de Gemeente ge niet, vertrouwt, dat precies als vorig seizoen, de opkomst de verwachtingen zal overtreffen. Zij herinnertUaaneen opmerking vorig jaar door b. en w in een raadsgifting gemaakt, dat deze winterconcerten de enige culturele ma nifestaties zijn die in de gemeente zijn te beleven. Bij verdere uitgroei van het inwonertal zal ook op dit terrein nog wel een en ander worden aangevuld en verbeterd, maar voorlopig beperkt onze activiteit zich tot het tweetal kamermuziekconcerten per jaar. ACHTERVELD - De Achterveldse au to-motor en bromfietsclub organiseert a.s. zondag 31 oktober de Amstelrit. Het vertrek van deze orienteringsrit is om half drie vanaf ,,De Roskam" in Achterveld en aldaar is inschrijving mogelijk vanaf 2.00 uur. Deze rit zal voeren door de prachtige natuur rijke omgeving waar nu de herfst kleuren zich in allerlei schakeringen tonen. Niet alléén de auto en motor rijders maar vooral ook de bromfiets- rijders zullen genieten van deze mooie rit. (Van de redaktie) LEUSDEN - In maart 1972 zullen 24 dist rikt-kampioenen miniatuur-auto- racen in het gebouw van Pon aan de Bavoortseweg strijden om het lands kampioenschap De winnaar van deze race, die zal plaats vinden op het vijf tien meter lange driebaanscircuit van Pon NV. wacht een geweldige prijs. Hij wordt de Nederlandse afgevaardigde naar de wereldkampioenschappen, die in april in Londen worden gehouden. Bovendien is de nationaal kampioen verzekerd van een uitstekende plaats bij de 1000 km race te Brands Hatch. De geheel verzorgde reis naar Lon den duurt vijl dagen. Een vader of andere geleide kan de kampioen ver gezellen, De wedstrijden in Neder land worden georganiseerd door de Ne derlandse Algemene Miniatuur Auto Club (NAMAC). ACHTERVELD-LEUSDEN - Ruim dertig leden van het Nederlands Ondernemers Verbondafd Achterveld- Leusden maakten onder helaas slechte weersomstandigheden een jaarlijks uit stapje met o.m een 4% uur durende bootreis door de Biesbos met een uitgebreide lunch op de boot. In ho tel-restaurant „Huize Gadellaa" volg de het uitstekend verzorgde afscheids diner ACHTERVELD - De sportverenig ing Achterveld gaat ook al schut- en klaverjassen. De leden endonateurs (dames en heren) kunnen hieraan deel nemen. De eerste kaartavond is op maandagavond 1 novembera s. aanvang 8.00 uur in de kantine. Er zijn zes kaartavonden met elke avond prijzen De laatste avond wordt de kampioen bekend Er is een aparte puntentelling voor klaver- en schutjassen en de algehele leiding berust bij de heer Piet Smink. ACHTERVELD - Op donderdag 28 oktober a.s. zal de KPJ afdeling Hamersveld een grote discussie-avond organiseren Het onderwerp „Vrede zonder leger" is hoogst actueel enalle aspecten die ermede verband zouden hebben zullen ongetwijfeld worden be handeld. Voor deze avond zijn ook eruge militairen - zowel dienstplich tige als beroeps - uitgenodigd. Ook de MILVA zal vertegenwoordigd zijn. De onderwerpen oorlog, vrede, dienst- weigeren, vrouwelijkedienstplichte a waar de jeugd van nu zo haar eigen al of niet gefundeerde oordeel over heeft, geven ongetwijfeld veel stof tot discus sie De avond wordt gehouden in „Ons Gebouw" des avonds om 20.00 uur. ACHTERVELD - Het mooie paard He lène bereden door de 19-jarige cliar- mante amazone M.V. uit Achterveld week plotsklaps van haar baan en kwain onzacht in aanraking met een juist passerende auto. De bruine ros bleek sterker te zijn dan het stalen ros, dat meer dan tweehonderd gulden scha de opliep

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5