IN ROSSENBERG HEBBEN WIJ MISGEGREPEN WETHOUDER VAN ZANDBRINK: Enthousiast mannen koor Con Brio geeft jubileum-uitvoering I W. VAN HAMERSVELD 25 JAAR LID DWS 200ste leerling voor de Chr. Basisschool flamersveld" officieel verwelkomd Bouwvergunningen voor Schu tterhoeflaan Geslaagde puzzelrit van de AMBC Achterveld VERVOEG VAN PAGINA 1 Raad wil ander subsidie- beleid Raadsleden vinden uit spraken erg tegenstrijdig UIT HET POLITIE RAPPORT Via boom de sloot in Zonnebloem- St. Nicolaas surprise DONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 3 MISGEGREPEN Voorzitter Van Zandbrink. We be loven dat niet alleen, we werken er naar toe. Ook al moet ik toegeven dat we wat Rossenberg betreft heb ben misgegrepen" Wethouder Bijle veld voegde er nog aan toe er ook wel van overtuigd te zijn, dat pastoor Ritselaar uit sociale bewogenheid heelt gesproken ACHTER DE FEITEN De heer Huurdeman (KVP): ,,Ik ben geen woningspecialist en heb dan ook niet als zodanig dat stuk in de Leus- derkrant geschreven. Ik heb geschre ven, omdat ik als raadslid van de KVP op de jubileum-avond van de ABTB ■aanwezig was en de kritiek van pastoor Ritselaar daar heb gehoord Ik blijf volhouden, dat pastoor Ritselaar achter ■de feiten aanloopt. De pastoor had beter ■zijn kritiek tijdens de openbare com- missie-vergadering kunnen spuien. ■De KVP heeft beslist wel een sociaal ■woningbeleid voorgestaan. Allefrakties ■hebben overigens aan het huidige beleid ■meegewerkt. Het streven was goedkope [woningen, maar de kosten werden te Daar konden we gewoon niets aan We zullen er naar blijven stre- INTRAPPEN OPEN DEUR De heer Van Tiel (VVD). ,,Er zijn inderdaad een aantal zaken uit de hand ;elopen. Dat is niets nieuws en het is ieerdere malen in de raad gezegd De ntiek van pastoor Ritselaar is hetin- irappen van een open deur en dat vind niet erg plezierig. De pastoor zegt, lat de raadsleden geen inbreng hebben Jat is beslist niet juist Maar we kun- len eenvoudig niet alles realiseren wat se willen En de woningbouw wordt be slist niet als een spelletje opgevat inde ■aad. We hebben getracht een beleid te oeren voor de minst-draagkrachtigen H De heer Van Woudenberg (CHU): „Gelukkig, dat er maar twee pastoors in de gemeente zijn De heer van Maanen (AR): .Reeds vaker gewaarschuwd tegen te dure so ciale woningbouw We wilden graag, maar we mochten niet We hebben ons als taak gesteld om goedkope woningen te bouwen. Als raad en college zijn we ervan overtuigd, dat in de nabije toekomst gestart kan wor den met een aantal woningwetwoningen, die betaalbaar zullen zijn voorde minst draagkrachtigen" LANDELIJK PROBLEEM Wethouder Bijleveld (VVD)- ,.Het uit de hand lopen van de prijs, en dat moet ook nadrukkelijk gesteld worden, is geen Leusdens probleem alleen. Ook landelijk speelt dit in grote mate Pastoor Ritselaar heeft overigens zelf met de bouw van Gertrudishof ktfnnen konstateren hoe moeilijk het is de huurprijs in de hand te houden Deze huurprijzen zijn in dezelfde mate ge stegen als de woningwetwoningen van de gemeente De heer Mandemaker (PvdA) ,,We draaien om het kardinale punt heen Het is namelijk zo, volgens een desbe treffend rapport van de commissie Roelsen, dat de bouw van sociale wo ningbouw zich niet verdraagt bij stads uitleg. Bij een versnelde groei, zoals in Leusden het geval is, ontbreekt een voudig het geld om aan voldoende so ciale woningbouw te denken Juist wo ningbouw in de vrije sector levert voldoende financien op om de ver snelde groei te kunnen realiseren En dat is, aldus het rapport, vanzelf sprekend met in overeenstemming met voldoende planmatige uitbreiding van sociale woningbouw. Onze fraktie heeft in de afgelopen periode herhaalde ma len tegen het financieel beleid van de stadsuitbreiding gereageerd We zijn begonnen met dure woningen om tot een sluitende exploitatie te komen, en daarna is het vrijwel onmogelijk om tot voldoende sociale woningbouw te komen' Wethouder Bijleveld. ,,In het alge meen ben ik het wel met u eens" GROEI AFREMMEN? De heer Van Spaendonck (D'66): on derstreepte .nogmaals, dat het uiter- ACHTERVELD - De muziekvereni- ïng ,,Door Wilskracht Sterk" heeft ïonenkort weer een jubilaris in haar lidden. Op 6 november a s. hoopt de eer W. van Hamersveld en met hem de ehele vereniging de dag te herdenken at hij 25 jaar geleden lid werd van W.S. Dat is beslist geen kleinigheid, ir melden zich wel regelmatig nieuwe den voor de vereniging, maar 25 jaar e partij meeblazen komt maar zelden oor. Vooral de jaren onder de zozeer ewaardeerde dirigent, de heer Wa- elkamp sr waren beslist niet gemak- elijk. Menig leerling, en daaronder ok de jubilaris ging met lood in de choenen naar de repetitie. Iedere leerling-muzikant wist maar te goed, dat de heer Wakelkamp at dirigentstokje niet uitslutend ge mikte om de maten van de muziek in te geven Meer dan eens kwam at stokje ook in aanraking met de ngers, die niet op de juiste manier 1 de ventielen van het instrument iren geplaatst En als op de volgende rpetitie het opgegeven partijtje niet ïilloos kon worden geblazen, dan laaide er wat! Maar Wout, de hui- ge jubilaris, hield dapper vol Al 'e jaren was hij een aktief lid van W.S. en sinds 1961 beheert hij de is van de vereniging. En niet alleen (n collegamuzikanten weten dat hij voortreffelijk doet, de resultaten zijn financieel beleid hebben vruch- n afgeworpen die iedere Achtervelder ■tend zijn. Toen hij de verenigingskas ernam stond D W.S. er niet roos- ^rig voor, maar zijn grote inspan- og om de zaak weer draaiende te 'ijgenbegon weldra vruchten af te prpen Instrumenten werden ver- mwd. het korps werd in uniform gestoken en er is in korte tijd een prachtig uitgeruste drumband aan de vereniging toegevoegd Dit alles heeft duizenden guldens gekost en meer dan eens was de penningmeester de wan hoop nabij Maar altijd weer vond hij een oplossing voor de aanvankelijk welhaast onoplosbare problemen Met de benoeming van Wout van Hamersveld als penningmeester van de vereniging destijds is een goede keuze gedaan Zijn medebestuurders en alle leden zijn hem dan ook zeer erkentelijk voor het gevoerde beleid. ,,Door Wilskracht Sterk" hoopt het jubileum van de heer van Hamers veld op zaterdag 6 nov a.s. te vieren in ,,Buitenlust". Alle leden met hun dames of heren zullen hierbij aanwe zig zijn De voorzitter van de Aarts diocesane Bond van Muziekgezelschap pen ,,St. Willibrord", de heer Sprong, zal de jubilaris het zilveren insigne uitreiken op deze avond. VERLOREN EN GEVONDEN (Van de redaktie) LEUSDEN - Bij de Rijkspolitie te Leusden is een portemonnee met in houd van de heer Schimmel, Dashorst 2 te Leusden als verloren opgegeven, terwijl een zwarte poedel aan is komen lopen. Inlichtingen verstrekt de poli tie. tel 03490-17673 aard niet de opzet is een luxe stad te bouwen, maar dat hij blij was, dat de diverse frakties hebben toegege ven, dat er misgegrepen is. ,,Dat mag echter niet weer gebeuren!" ,,Als het werkelijk zo is, zoals de heer Mandemaker en de heer Bijleveld zeg gen, dat de versnelde uitbreiding voor een groot gedeelte schuldig is aan het feit, dat we met te weinig betaalbare woningwetwoningen zitten, dan zou ik er veel voor voelen die groei af te remmen. We moeten in de eerste plaats zorgen voor onze eigen bewo ners. Pastoor Ritselaar kan in ieder geval op zijn naam zetten, dat door zijn uitlatingen hier in de raad uit voerig over het woningbouwbeleid is gesproken En dat is op zich al een pluspunt. De KVP heeft vele malen over het woningbouwprobleem verga derd en ik mocht toch veronderstel len, dat daaruit op z'n minst plannen tevoorschijn zouden zijn gekomen, die een oplossing voor het probleem zou den betekenen. Dat dit niet schijnt te zijn gebeurd, komt de duidelijkheid ten goede". GEEN ZELFBESCHULDIGING Wethouder Bijleveld. ..We moeten niet de indruk wekken van zelfbeschul diging. De woningnood is een landelijk probleem We moeten daarop nuchter reageren, en het beter proberen te doen' De heer Van Dijk (KVP)- ..Het is allemaal uit de hand gelopen. De re- aktie van pastoor Ritselaar is niet De heer Van Zandbrink (KVP) juist Dankzij het harde werken van alle frakties is er echt wel wat ge beurd. Maar we moeten er ook voor waken, dat we geen woningen gaan bou wen, zo goedkoop, dat het over tien jaar de krotten van de toekomst zul len zijn Ik heb vertrouwen, dat het allemaal wel goed komt" SCHOON PRATEN? De heer Van Woudenberg (CHU)- ,,Er is vanavond ontzettend veel gespro ken Net alsof we beladen zijn met schuldgevoel en ons schoon moeten praten. In feite hebben we al een flink deel van onze komende algemene be schouwingen gespuit, als ik dat zo beluister Aan de ene kant ben ik blij met de uitlatingen van de pastoor, hoewel ik van mening ben, dat alles wat gezegd is in de algemene beschou wingen thuishoort, aan de andere kant ben ik blijdat we maar enkele pas toors in de gemeente hebben we praten nu al een halve vergadering over deze zaak Ik vind deze reaktie op een krante-artikel teveel van het goede". Overigens wees de heer Van Wouden berg erop. dat ook zijn fraktie kritiek heeft op het woningbouwbeleid van b en w. Hij was van plan dit in de ko mende algemene beschouwing van zijn fraktie tot uiting te laten komen. Het voorstel, waaruit deze diskussie was ontstaan, verhoging van de grond prijs voor de 56 woningwetwoningen in Rossenberg, werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming algemeen aan vaard. LEUSDEN - AMERSFOORT - Op vrijdag 5 november a.s. om acht uur geeft het mannenkoor Con Brio uit Leusden ter gelegenheid van haar tien jarige bestaan een jubileum-uitvoering in de Markthallen in Amersfoort. De belangstelling voor dit gebeuren is bijzonder groot. In de voorverkoop zijn meer dan 500 kaarten verkocht, zodat men bijna volgeboekt is. Dat is overigens geen wonder, want Con Brio heeft in de loop van haar tien jarig bestaan een enorme bekendheid gekregen, zowel in Leusden zelf als in andere delen van ons land. in de afgelopen tien jaar werden totaal 220 uitvoeringen gegeven in verschillende delen van Nederland Het koor, dat onder enthousiaste leiding staat van de heer JoopSchiijer, bestaat uit veertig mannen, allemaal leden van het burger personeel der Tankwerkplaats. Toen men begon met zingen, waren er tal van leden, die nooit hebben geweten, dat er nog zo iets als zingen bestond Dat is inde loop der jaren wel aanmerkelijk veranderd Als het andere burgerpersoneel van de Tankwerkplaats hun pauze's hiel den in de kantine, verdwenen de leden van Con Brio in een andere zaal. waar ze hun pauze s vulde met enthou siast oefenen. Dat dit niet zonder re sultaat is gebleven, behoeft geen be toog Con Brio is afgestapt van het tra ditionele mannenlied zo vertelde diri gent, de heer Schrijer ons, en even eens van het traditionele kostuum voor mannenkoor-leden Het Koor zingt hoofdzakelijk spirituals, musical songs en volksliederen uit de hele wereld, gekleed in hun rode colbert met zwarte sjaalkraag en zwarte pan talon Bovendien zingt het koor niet van papier: het langdurige oefenen tijdens de lunchpauzes van de Tank werkplaats zijn voldoende geweest om alles uit het hoofd te kunnen leren Staande op verhogingen in de gloed van felle spots, die het rood en zwart van hun kostuums extra doet opschit- teren. weet het koor iedere keer weer het publiek enthousiast te krijgen voor hun kunst (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Maandagmid dag werd de 200ste leerling van de Chr. Basisschool Hamersveld" aan de Lijsterbeslaan officieel verwel komd. Dat gebeurde om half twee op het moment, dat de lessen weer be gonnen. De zevenjarige Juliette Rijn- frank werd met vader, moeder en zusjes tussen een ere-haag van zin gende kinderen naar de ingang geleid, waar het hoofd der school, de heer B. Gerritsen en de heer P H. v. d Burg, bestuurscommissaris. reeds met bloemen en een geschenk gereed ston den. Juliette kreeg een boekenbon, ter- (Van de redaktie) LEUSDEN - De meeste raadsleden van Leusden hebben bezwaar aangete kend tegn het huidige subsidiebeleid van de gemeente. De heer van Maanen '(AR) was de eerste, die erover begon en hoewel hij aanvankelijk dacht, dat hij alleen stond, bleek toch dat o.a. ook D'66 en PvdA dezelfde mening waren toegedaan. Het grootste bezwaar richtte zich tegen de verkapte subsidie, zoals het verlagen van huren voor lokalitei ten, vrijstelling vermakelijkheidsbe lasting etc. Het college en met name voorzitter Van Zandbrink, voelde voor lopig echter nog weinig voor verande ring, zodat het er niet naar uitziet, dat binnen afzienbare tijd een nieuw subsi diebeleid zal worden ingevoerd. wijl mevrouw Rijnfrank een boeket bloemen kreeg aangeboden. Juliette, die in de tweede klas bij mevr J A. Vis-Kleinjan is gekomen, woont in het plan Rossenberg op Krak- horst nr 6. De heer V. d. Burg heette haar en haar ouders welkom en memoreerde in het kort de enorme groei van de school. In september 1963 startte het Chr. Basisonderwijs in de brandweer kazerne en in een direktiekeet In 1968 kon een vierklassige school aan de Lijsterbeslaan in gebruik worden ge nomen. Op 15 september 1970 werden twee lokalen - die er bij moesten De ui t voerngT n de Markt ha 1 liefó kri jg t overigens verschillende aparte accen ten. die het geheel een vierdeinensio- naal karakter zullen geven. Zo zal de balletstudio van Ton Wakelkamp op eén der twee podiums optreden, terwijl tijdens het optreden van het mannenkoor een film over het dage lijkse werk der leden in de Tank werkplaats zal worden getoond. Ook zal er dia-projektie plaats vinden. Con Brio begint de uitvoering met de Vrijmetselaars-cantate van Mozait. waarvan het tussendeel met choreo grafie gedanst wordt en met Volks liederen. musicalsongs en negro-spi- rituals zal een afwisselend pragram- ina worden gebracht, waaraan de stads- trompetters van Amersfoort mede werking zullen verlenen, alsmede de talentvolle jeugdige hoboist Ton van der Kielt. Ook de vaste begeleider van het koor, de pianist Jan van der Knaap, zal uiteraard zijn medewerking ver lenen De projektie wordt verzorgd door Ane van der Werf Gastvrouwe van deze avond is Marlies Kooreman Kortom het tienjarig bestaan van Con Brio zal ongetwijfeld op een apar te, aantrekkelijke wijze worden gevierd. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID- Bij een serie aan vragen voor bouwvergunningen, vast gelegd in een raadsvoorstel, bevonden zich twee aanvragen van bewoners van de Schutterhoeflaan De heer W. A. in 't Veld te Dubbeldam verzocht om een bouwvergunning voor de bouw van een woning aan de Schut terhoeflaan bouwen. Aangezien beide aanvragen in strijd zijn met het be staande bestemmingsplan, zou b en w afwijzend moeten beschikken. Om deze aanvragen toch te kunnen ho noreren, verzochten zij de raad een nieuw voorbereidingsbesluit voor dit gebied te willen nemen, waardoor het mogelijk wordt dat de aanvragen toch kunnen worden beloond. De raad had hiertegen geen bezwaar, maar de heer Kuypers (PvdA) vond het wel fair, de betrokkenen te waarschuwen, dat in de omgeving Schutterhoeflaan de nieuwe S 10 zal komen te liggen De heer van Woudenberg (CHU) vroeg naar aan leiding van de opmerking van voor zitter van Zandbrink, dat de betrok kenen zijn gewaarschuwd voor het feit, dat hun bezittingen eventueel zouden kunnen worden afgebroken bij de aan leg van de S 10, hoe dat te rijmen was met de opmerkingen, gemaakt tijdens de openbare commissie-vergadering. ,,Toen is toch duidelijk door de voor zitter en deskundigen gezegd, dat de bewóners van de Schutterhoeflaan ge rust kunnen zijn. Er zouden geen wo ningen worden afgebroken", aldus de heer van Woudenberg, die één en an der tegenstrijdig vond. Wethouder Bijleveld zag dit niet ,,Die tegenstrijdigheid is beslist niet aanwezig Het is de mening van het gemeentebestuur, dat er niet afgebro ken behoeft te worden. Maar het is in de eersteplaatsniet het gemeen tebestuur van Leusden, die de beslis singen ten aanzien van de S 10 neemt Bovendien kan ook sprake zijn van geluidshinder bij realisatie van de S n10 en het is daarom juist dat wij de betrokkenen waarschuwen voor de konsekwenties van hunbouwaanvraag Wethouder van Zandbrink ,,Het col lege doet alles om de belangen van de Schutterhoeflaan veilig te stellen De heer Van Spaendonck (D'66): ,,Een der overigens zeer spaarzame mededelingen tijdens de openbare commissievergadering was, dat de be woners van de Schutterhoeflaan gerust konden zijn. Nu lees ik in een verslag van een andere commissie -vergade ring. dat de bewoners aan het eind vap de Schutterhoeflaan de kans lopen, dat hun bezittingen zullen worden aange tast door de S 10- aanleg. Ik vind dat in tegenspraak met wat in het open baar is gezegd. Wethouder Bijleveld ..Dat is be slist niet tegenstrijdig Ik geloof be paald, dat het wel goed zal gaan. maar zeker weten doe ik het niet De heer Van Spaendonck: Allemaal goed en wel, maar dit is toch een an dere visie, dan tijdens de openbare commissie-vergadering naar voren werd gebracht door de gemeente." De heer Bijleveld bleef volhouden, dat het niet tegenstrijdig was en wees er nogmaals op, dat de gemeente ten aanzien van het tracé der S 10 geen enkele beslissingsbevoegdheid heeft. ,,Het is een zaak van de provinciale overheid", aldus de wethouder Niet helemaal overtuigd door het col lege ging de raad toch akkoord met het voorstel. worden gebouwd door de snelle groei van de school - in gebruik genomen Op 1 januari 1971 kreeg de school een zesde leerkracht Door de bijzonder snelle groei is men genoodzaakt geweest een zevende leerkracht aan de vragen bij het mini sterie Men hoopt hierop spoedig een positief antwoord te krijgen De snelle groei werd door de heer V. d. Burg geïllustreerd aan de hand van enkele cijfers: op 1 januari 1971 telde de school 169 leerlingen, naar het zich laat aanzien zal dit aantal op 1 janu ari 1972 aanmerkelijk zijn gegroeid Momenteel verwacht men voor het nieuwe jaar reeds 220 leerlingen, maar dit is nog geen eindgetal Leusden groeit elke maand en met die groei stijgt ook het aantal schoolgaande kin deren. Op de foto: Zingende kinderen halen de 200ste leerling binnen. ACHTERVELD - De deelnemers aan de puzzelrit van de Auto-motor en bromfietsclub Achterveld" hebben genoten van een fraai parcours dat bo vendien perfect was uitgezet. De uit zetters, de heren P. van Uhm en J. van Hamersveld hadden in het af te leggen parcours zoveel mogelijk de bossen in hun fraaie herfsttinten opgenomen. Dat het tevens toch een echte puzzelritwas mag blijken uit het aantal strafpunten dat de deelnemers op hun kaarten kre- (Van de redaktie) LEUSDEN - Een in Rhenen ont vreemde bromfiets werd vorige week in Leusden temggevonden. Het onder zoek is aan de politie td^henen over gegeven. nadat men in Leusden de bromfiets op vingerafdrukken heeft on derzocht. Een bromfiets, gestolen van V d B uit Leusden. werd in Amersfoort terug gevonden De dader liet geen visite kaartje achter (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Op 1 november vond op de Arnhemseweg omstreeks half zes een ongeval plaats, waarbij een auto, bestuurd door T T uit Am sterdam via een boom in de sloot terecht kwam. Een achter hem rijden de vrachtwagenchauffeur had ver klaard, dat de man vanaf Amersfoort al slingerend had gereden. Hoewel de man naar drank rook, verklaarde de ze, dat hij hartpatiënt was. Hij werd ter observatie naar het ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. De auto van T werd totaal vernield. gen genoteerd. Voor de winnaar van de rit, de heer C. van 't Klooster uit Ach terveld waren dat er zelfs nog 118. De rit was gecontroleerd doo de heer W. Meinten Uitslag C v 't Klooster, A'veld 118 strp Mej Hofland, Leusden 130 strp J. C Bakker.Amersfoort 136 strp. J lorist, Achterveld 156 strp J. Wimmers. Amersfoort 166 strp H Bebing. Woudenberg 240 strp J v Daatselaar, Leusden 250 strp 8. H. Mulder, Leusden 259 stip. 9 J v Dijk, Achterveld 259 strp 10 J Blotenburg, A veld 269 strp 11 E J van de Pol. Leusden 270 strp 12. G. Born. Achterveld 275 strp De overige deelnemers kregen een nog hoger aantal strafpunten Naafloop werden in hotel ,,De Roskam" de prij zen uitgereikt De AMBC Achter veld heeft voor deze maand nog enige belangrijke aktiviteiten op het pro gramma staan. Op 15 nov. wordt de jaarvergadering gehouden en op 27 no vember wodt de jaarlijkse grote feest avond gehouden Hieraan zullen o.a. medewerken Ab Hofland, Marion War denaar en het ..Midland Quintet" ACHTERVELD - Het Zonnebloem- comite in Achterveld gadt zich in spannen om ook dit jaar weer een aan tal langdurig zieken ofgebrekkigen met Sint Nicolaas met een surprisepakje te verrassen. Een ieder die dit mooie werk wil steunen en een dergelijk pakketje aan een zieke of gebrekkige medemens wil geven kan zich bij mevr Voets. De Verjaegde Ruyterweg 68. tel 540 en bij mevr. Schouten, Hes senweg 317 A tel 481 aanmelden Deze dames verstrekken dan een adres waar het pakketje zeer zeker heel welkom zal zijn Ook kan men daar een adres van iemand opgeven van ie mand die men graag met een Sint Nicolaaspakketje verrast zou willen zien. Een en ander moet wel snel ge schieden Het comité moet uiterlijk 15 nov de gegevens bijeenhebben om* Sint Nicolaas op tijd zijn ronde te kun nen laten maken.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3