CARNAVALSFEEST IN ACHTERVELD liskussie-avond KPJ erd geen succes JEUGD IsTAAT OP [ET SPEL GESLAAGDE DORPS- KONTAKTAVOND [Jantje Beton tegt: )JNZE MEDE WEKKER IN ACHTERVELD WEER PRESENT Jeugdraad organiseert jongerenavonden Motto: „Uit in de dorpsgemeenschap NCVB- lezing Leusden 12 Kampioenschappen van De Snelpost Knappe prestatie van Frans Kerkhof Hoofdprijs Roria- loterij getrokken nr 266 Record aantal deelnemers kaaitconcours sv Achterveld SV Lensden verloor van Baarn Dl KPJ A'foort organiseert cursussen Het uiir der waarheid Oogstdank- feest te Achterveld DOELPUNTENSLAG Roda (za) aan kop door 9-0 overwinning )NDERDAG 4 NOVEMBER 1971 7 I aCHTERYELD - De diskussieavond nde K.P.J, afdeling Achterveld over jet onderwerp Vrede zonder leger" geen succes geworden. Het werd Iverwegend een discussie tussen enkele beroepsmilitairen en leden van deSha- jom-werkgroep. De K.P.J.'ers, voor Ijedeze avond toch uiteindelijk belegd |as, zaten er zodoende meer als toe- Kirders dan als gesprekspartners bij |ij kwamen doodeenvoudig niet aan bod! 1 Voor deze avond waren sergeant- la joor Visser en wachtcommandant fe klasse Opdijn als beroepsmilitairen. Teigeant mevr. Klien van de Milva en fee dienstplichtige militairen van de Jernhardkazerne uit Amersfoort uitge- fcdigd Bovendien waren drie leden Tin de Shalóm-werkgroep uit Odijk fnwezig Al direct na de opening door Jïorzliter Wim van Middelaar ontspon jih een heftig debat tussen de Shalom loep en de beroepsmilitairen Het landpunt van Shalom, een structurele jerandenng van de hedendaagse maat schappij en dat van de beroepsmili- liren stond vanzelfsprekend mijlenver It elkaar Onderwerpen als Navo, War- khau-pact, Vietnam, defensiebegro- Jrg en dienstweigeren kwamen aan de jrde De overwegend zeer jeugdige ip .J 'ers ging het allemaal wel een beetje boven de pet Op 19-1G jarige leeftijd heeft men nu eenmaal over deze zaken nog geen gefundeerd oordeel Enkele oudere K.P. J. 'ers zagen nog wel eens kans zich in het gesprek te men gen. maar liet antwooi'd van de een ontlokte meteen een felle reactie van de andere groep. Na de pauze werden drie groepen gevormd. Aan iedere groep werden twee militairen en een man van Shalom toegevoegd De discussie werd nu in deze voi m voortgezet, maar zij bleek al spoedig een voortzetting van het voorafgaande Na een uur probeerde men het maar weer gezamenlik. Wim van Middelaar trad op als gespreks leider Dit ging hem niet zo goed af Het is dan ook een wel zeer zware taak een dergelijke discussie te leiden. Op aandrngen van de voorzitter kwam ook de Milva-vertegenwoordigster nog even aan het woord Zij deed dit opeen wel zeer naïeve wijze ..Er zijn mannen in overvloed om te vechten, dus wij vrouwen kunnen ons beter bezighouden met de adm inistratie en de verpleging aldus mevr. Klien. Toen de voorzitter de avond besloot en de opmerking maakie dat het mis schien verstandiger zou zijn geweest om twee discussie-avonden te houden, één met de militairen en één met Shalom, ontlokte dit meteen weer een reactie van de beide groepen Voor zitter van Middelaar die toch weer een discussie op gang zag komen, maakte er echter snel een eind aan Hij zag er terecht geen heil meer in Onze medewerker in Achter veld, de heer A. M. v. d. Berg, Verjaegde Ruyterweg te Achter veld, telefoon 03425-311 is weer zover hersteld van een ernstig ongeval, dat hij de werkzaamhe den als correspondent voor de Leusder Krant weer kan hervat ten. KERKDIENSTEN ACHTERVELD Ned Herv. Kerk: zondag 9.30 u ds Entbraat, Scherpenzeel R.K Kerk: maandag t/m zaterdag 8.30 u. (uitgez. woensda): woens dag 19 30 u Avondmis, donder dag 16.30 u. H. Mis; vrijdag 11 u Huwelijksmis. 19.30 u Avondmis, zaterdag 19 u. Avondmis; zondag 8 u Om 10 u. Hoogmis met kin derkoor; 18 u Lof LEUSDEN/CENTRUM N.H.K. 10 u.. ds Sirag. H Doop; 19 u ds Kuiper R.K.K. za 7 u.. m m.v. dames koor: zo. 7.30 u 9 u Lat. Hoog mis; 11 u. Dienst^ met samen zang, 16.30 u LEUSDEN/ZUID N.H.K. 10 u.. ds Maarsingh, 18 30 u ds Van Boven. R.K.K Huize Don Bosco: za. 19.15 u.; zo 10 u Hoogmis; 11 30 u. LEUSDEN - Deskundigen spreken [van het Nederlandse kind als ,,het I straatkind van Europa". Maar elke I vader en moeder weet, dat zelfs dat I niet helemaal opgaat: het kind moet I van de straat af, want daar is de straat I veel te gevaarlijk voor geworden. Het I alternatief om de kinderen dan maar binnen te laten spelen wordt echter J ook steeds minder een echt alterna- I lief, want de moderne nieuwbouw houdt I geen rekening met spelende kinderen. I De wanden lijken wel van j^rar tot jaar I dunner te worden, met als gevolg, f dat kinderen zich permanent koest moe ten houden, wil er geen ruzie met de I buren ontstaan. Maar kinderen die in hun speelmo- I gelijkheden worden belemmerd worden in feite in hun ontwikkelingsmogelijk heden - en dus in feite in leefmoge- I lijkheden - beper kt En meer en meer I gaat men inzien dat dit kwalijke ge volgen zal hebben voor de opgroeiende I generatie Frustatie en agressie zijn V3ak direkte gevolgen van verveling en verveling is het gevolg van niet wer kelijk vrij te kunnen spelen Het is daarom dat het Nationaal Jeugd Fonds Jeugdgemeenschap georganiseerde (N.JF) - waarin alle in de Nederland se Jeugdgemeenschap georganiseerde jeugd- en jongerenwerk participeert - zich ter gelegenheid van de Nationale Jeugdkollekte in de week van 15-21 no- I vember a s. tot het publiek richt. Bij I monde van Jantje Beton", een mi- I litant jeugdig ventje, dat ons met op geheven vuistje toeroept. ,,DE JEUGD STAAT OP HET SPEL Het doel van deze landelijke kollekte is geld bijeen te brengen voor het jeugdwerk in al zijn vormen, geen uitgesloten. Spelen is no dig om mens te worden Het lijkt er veel op, dat de volwassenen die in onze maatschappij de dienst uitmaken, dit I gemakshalve maar vergeten Maar hoe en waar? Buiten is geen ruimte meer. En binnen evenmin - de huizen worden I steeds kleiner steeds gehoriger Het probleem van de leef- en speelruimte wordt een zeer urgent probleem. Het I Nationaal Jeugd Fonds wil daar wat I aan den Oplossingen helpen zoeken Eksperimenten mogelijk Ekspirimenten mogelijk maken Een nieuwe aanpak stimuleren. Daar is geld, veel geld voor nodig. Geld dat I bestaande organisaties (jeugd- en speeltuinverenigingen, crèches, etc.) in staat moeten stellen om de zaak I aan te pakken. Geld dat bijeen moet ko men via de jeugdkollekte inde week van 15 tot 21 november In onze gemeente zal op donderdag 18 november door de RODA-jeugd voor de Nederlandse jeugd een huis aan huis kollekte gehouden worden. Tot slot willen wij deze kol lekte van harte aanbevelen. Want, om nogmaals met Jantje Beton, het mili- tantesymbool bij het N.J F. te spre ken ,DE JEUGD STAAT OP HET SPEL" Plaatselijke kontaktpersoon N.J.F. J P. H. van den Berg, Hamersveldseweg 91. Leusden-Centrum. Tel. 1580 ACHTERVELD - Op soms rustige, maar wel bijzonder gezellige wijze vierden de Achtervelders hun zevende dorpskontaktavond. Het show-dans- stijlorkest „Twente Combo" was uit stekend en de jonge zanger bracht er nog meer vaart in dan er al was. De conference van Mas Bes was niet sterk, wel zijn pantomine. Als imita tor van Eddie Christianie en Lou Ban dy slaagde hij goed. De veelheid van costuums van het „Twente Combo" leverde naast de pittige muziek ook een kleurrijk geheel op. De polonaise bracht ook de „zittenden" op de vloer. „Prias Ruifius I" kwam iedereen persoonlijk uitnodigen om op de elfde februari volgende jaar grandioos Carnaval te komen vieren. Achtervelds zevende dorpscontact- avond was goed, het carnaval wordt doldwaas! OP DE FOTO: De stemming op de dorpscontactavond te Achterveld was weer eens uitbundig. Er werd flink gehost en gedanst zodat een ieder zich bijzonder amuseerde. Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Van 10 tot en met 13 november a.s. worden in Achter veld de Jongerenavonden 1971 gehou den. Deze door de Jeugdraad en een team van medewerkers (sters) geor ganiseerde avonden staan in het teken van het thema „Uit in de dorpsge meenschap". Het programma is niet strak omschreven. Er kunnen zich dus, al naar gelang van de animo en medewerking van de deelnemers voor het onderwerp, heus wel verrassingen voordoen. Maar dat maakt de deelna me juist zo attractief. Op één van deze avonden zal een bezoek aan het gemeen tehuis van Leusden worden gebracht. Daar zal ook een discussie met de burgemeester en wethouders van de gemeente plaatsvinden. Alle avonden vangen aan om 19.30 uur en eindigen om ongeveer 22.30 uur (zaterdag uit gezonderd). Programma: Woensdag 10 nov.: met medewerking van de heer Stolker (Amersfoort) zal een aantal punten voor de discussie inet B. en W. van Leusden worden doorgenomen. Donderdag 11 nov.: 19 30 uur ver trek naar het gemeentehuis. Alvorens de discussie begint zal een korte rond leiding met toelichting op de diverse gemeentelijke taken plaatsvinden Vrijdag 12 nov.: Afwerking van de donderdagavond.Indrukken, afwerking en uiting van de visie van de deelnemers in woord, beeld en schrift over de waarde van gemeenschapszin Zaterdag 13 nov De avond vangt aan om 19 00 uur met een Eucharistie viering. Het thema van deze dienst is verzorgd door enkele van de deelne mers in samenwerking met pastor Van de Ven. Daarna een gezellig sa menzijn met o.a. bingo en dansen De jeugdraad doet een beroep op de ouders om hun kinderen in de gelegen heid te stellen, deze avonden mee te maken. Behalve de Jeugdraadsleden werken aan deze avonden mee de heren H. Smit, H. Baaiman, H. Schouten, J. Letschert, F. Scholters (leraar Don Bosco) en pastor Van de Ven. De da mes, mevr. Letschert-van Dijk en mej. Van Dijk verlenen eveneens haar medewerking. De voorbereidingen voor het bezoek aan het gemeentebestuur zijn getroffen in samenwerking met wethouder mr. Bijleveldt. TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG De heer Frans Kerkhof uit Achter veld bij zijn complex duivehokken aan de Verjaegde Ruyterweg. BARNEVELD - Kampioenschappen (1971) Snelpost, Barneveld. Vitesse (vluchten onder 400 km.) 1 Fr. Kerkhof 980 punten 2. H. Schoonderbeek 867 punten 3. E. van Beek 859 punten Fond (vluchten boven 400 km.) 1. G van Zomeren 812 punten 2. Fr. Kerkhof 757 punten 3. H. Schoonderbeek 608 punten Jonge duiven 1. Fr Kerkhof 1199 punten 2 H Schoonderbeek 1082 punten 3 A. Pley 1011 punten Navluchten 1 B Gerestein 2. E. van Beek 3. J Roosedaal 441 punten 331 punten 325 punten Generaal (over oude en jonge vluch ten) 1. Fr Kerkhof 2936 punten 2. H. Schoonderbeek 2557 punten 3. G. van Zomeren 2067 punten 4 M Gorter 1887 punten 5. H. C. vanBrummelen 1615 punten KAMPIOENSDUIVEN (ONDER VOORBEHOUD) Vitesse 1 E. van Beek 2. Fr. Kerkhof 3 E van Beek 314 punten 302 punten 300 punten 332 punten 304 punten 258 punten 398 punten 364 punten 338 punten Fond 1. Fr. Kerkhof 2 Fr. Kerkhof 3 G. van Zomeren Jongen 1. A Pley 2 M Gorter 3. A. Veldhuizen Navlucht 1. M. Gorter 202 punten 2 B Gerenstein 115 punten 3 H. C. van Brummelen 112 punten KNAPPE PRESTATIE Hierbij nog een eervolle vermelding voor ons lid Frans Kerkhof die over de vlucht Ruffel Nat afstand 785 km. nummer één van geheel Nederland werd met duif H 67 - 693255 Dit is bij de „SNELPOST" Barneveld nog nooit eerder voorgekomen LEUSDEN/ZUID - Op 9 november a.s om kwart voor acht in het jeugd - gebouw aan de Ooievaarshorsterweg houdt de NCVB-afdeling Leusden/Zuid een ledenvergadering. De spreker van de avond is de heer J P H van _.,nnr» Ameide uit Driebergen, die aan de NEUSDEN - De loterij, die door de hand van dia's zal vertellen over de Leusder voetbalvereniging Roda 46 on- Zuidpool der het motto RODA'46 THUIS IN EI GEN HUIS, werd georganiseerd, met als doel de tekorten op het in aanbouw zijnde kluphuis te kunnen aanvullen, is woensdag 27 oktober ten kantore van notaris van Schaik te Amersfoort ten einde gekomen. Toen werd name lijk de laatste trekking gehouden, waar in de hoofdprijs, een V W. kever, er uit moest vallen. De door de minister Weekend 6-7 nov. 1971. goedgekeurde loterij bevatte in totaal (Alleen voor spoedgevallen). 1000 loten, waarvan op een kleine LEUSDEN vijftig stuks na allen eerden geplaatst Voor de praktijken van de artsen PnJS per lot bedroeg f25,--te be- Boersema, Den Toom en Lantink zal tulen ineens, of desgewenst in 10 gelijke a.s. weekend waarnemen, drBoerse- maandelijkse termijnen De hoofdprijs ma, Julianaweg 5. Achterveld, tel was de Volkswagen Kever. terwijLdaar- 03425-222 naast tien maandelijkse prijzen waren (Dienst van vrijdagavond 18 uur tot van f100.-- De trekking vond elke maandagmorgen 8.00 uur). laatste woensdag van de maand plaats,. De wijkverpleging wordt waargeno- begonnen op woensdag 27 januari 71 en men" door zr Van Kalkert. De Roo eindigend op woensdag 27 oktober jl van Alderwereltlaan 11, Leusden-Z., De hoofdprijs, de V.W.-Kever viel op tel 03490-15818 lotnummer 266 terwijl de maandelijkse honderd gulden ditmaal terechtkwam op no 461. De vorige trekkingen voor de maandelijkse geldprijs was als volgt Lotnummer 598 867. 600. 433. 652. 331, 540. 357 en 278 ACHTERVELD - Het kaartconcours van de R.K. Sportvereniging Achter veld heeft een record aantal deelne mers naar de cantine op het Ker- stens-sportpark gelokt. Niet minder dan 64 personen namen er aan deel De cantine was tot in de uiterste hoeken bezet. Er werd zowel klaver jas als schutjas gespeeld. Er wordt één puntentelling aangehouden. Iedere kaartavond zijn een aantal fraaie prij zen beschikbaar en aan het einde van de competitie, na zes kaartavonden, zijn er voor de best geklasseerden van het totaalklassement bovendien nog een aantal fraaie hoofdprijzen beschik baar. De eerste prijs is een koelkast. Voor dit totaalklassement tellen de punten van vijf kaartavonden. Deze eerste avond werd er geanimeerd ge kaart. Onder leiding van Piet Smink verliep alles perfekt. Het kantineper- soneel zorgde tussen de bedrijven door voor de droge kelen die door het kaar ten nu eenmaal on: staan. Winnaar van deze eerste ronde werd de heer J. Rijnsoever. Bij behaalde 5040 punten. Verdere uitslag: 2 A. de Jong 4938 pnt. 3. G. Born 4928 pnt. 4. B. van Ruitenbeek 4820 pnt. 5. Mevr. Van Marwijk- Blom 4739 pnt: 6. Mevr. Van de Heuvel- Voskuilen 4674 pnt. 7. H van Dijk 4654 pnt 8. A. Smit 4639 pnt. 9. J. Ochse 4619 pnt. 10. Fr. Kerkhof 4600 pnt. 11. C. van Marwijk 4600 pnt. 12. L. Theunissen 4587 pnt. 13. C. Ober 4581 pnt. 14. A. de Loor 4574 pnt. 15. H. Turan 4521 pnt. 16. J. Zieltjes 4517 pnt. 17. Mevr. Turan 4511 pnt. 18. Mevr. Hazeleger-Vos 4509 pnt. 19 H. Kerkhof 4480 pnt. 20 A. van Beekhoven 4454 pnt. De tweede kaartavond wordt gehou den op maandag 13 dec. a.s. LEUSDEN - De KPJ Amersfoort or ganiseert de kursus kreativiteit (han denarbeid). De kursus zal maximaal zes avonden zijn in de lagere agrarische school in Hoogland. Kosten voor deze zes avonden f 15,-- per persoon bijeen deelname van minstens twintig perso nen. Opgaven bij Annie Blom, tel. 03425-497 of bij je afdelingsbestuur De tweede kursus is een kursus En gels Engels is een wereldtaal en nu de K.P.J.'ers zelf of via de K P.J. steeds meer het buitenland intrekken, is het heel belangrijk een van de belangrijkste talen enigszins onder de knie te hebben De kursus zal worden gegven op dins dagavond in „Concordia" te Hoogland. Docent is drs. H. H. J Scholtens van het Eemlandcollege uit Amersfoort. Dinsdag 16 november a.s. van acht tot half tien is de eerste avond en deze zal wekelijks doorlopen tot het voor jaar. De kosten zijn f 15,-- voor de eerste drie maanden, te betalen op de eerste lesavond Hier komt dan nog 'n gering bedrag aan studieboekjes, et komt er op neer dat een lesavond pirn f 1per persoon kost bij een deelname van 15 personen Opgeven vóór 10 november bij Kees Tolboom, tel 03425-310 of bij Wim van Dijk, tel. 03494-1359 MODESHOW Zaterdag 27 november a s. mode show van eigen leden met discobal in ,,de Dissel" te Hooglanderveen van 8 tot 11 uur Burgelijke slain 1 LEUSDEN - Geboren 23 okt Eve lien Henriette d v T Zwart en R. Pot, Prins Hendriklaan 11; 27 okt Sander Cornells, z v. D van Nor ren en G I Bleichrodt, A. v Saksen laan 5. Ondertrouwd Geen Getrouwd H W. Bor en M. Rasch Overleden Jacobus Johannes Huj>- pelschoten. oud 75 jaar. ongehuwd; Ni- colaas de Krieger. oud 62 jaar. wo nende te Bunnik LEUSDEN - Het eerste tiental van de schaakverenigng „Leusden" speelde op 26 oktober zijn eerste wedstrijd van het nieuwe sezoen in de bonds - competitie S.G.S. en wel tegen Baarn III. Voorlopige uitslag - drie partijen oeten gearbitreerd worden - 5-2 in het voordeel van Baarn III. Geen geluk kig begin dus van de thuis spelende Leusdenaren. Een lichtpunt is dat alle drie afgebroken partijen gunstig staan voor „Leusden", met een beetje ge luk zit een gelijke stand er dus nog in. De individuele uitslagen waren- van Santen sr - Hut 0-1. v d Tang-Broers 0-1, de Jager-Pater Harlaar- Bangma afgebr Boogaard-Koopman 0-1, Mosterd-Rademaker 1-0; Lager- weij-v Dorsselaar 0-1; Zwart-Stotten- hof afgebr. Struiwig-Meijer Vee- nendaal-Muller afgebr. Struiwig liet zijn tegenstander, die met ernstige problemen kampte, door een onnauwkeurigheid toch nog ontsnap pen. Het verloop van deze partij was Struiwig (wit) - Meijer (zwart) 1 e4 e5 2 Pf3 Pc6 3 Pc3 Pf6 4 Lb5 d6 5 d4 ed4 Ld7 7. 0-0 g6. 8 Tel Pe7 9. Ld7 Dd7. 10 Lg5 Lg7 11 Pd5 Pfd5: 12. ed5: f6'> 13 Pe6' Tg8 14 Pg7 15 Lf6. TH 16 Dd4' Df5 17. Le7 Te7 18. Te7. Ke7: 19 Tel - Kf7 20 Te3 Dc2. 21 Tf3 Kg8 22 h3 Dc5 23 Dd2 c6 24 dc6 Dc6 25 Df4 Dd7 remise Wit had in plaats van 18 Te7- - 18. Dh 8+ moeten spelen, zwart is dan ver loren b.v. 18Df8 19 Te7: Ke7 20 Tel Kf7 21. Dh 7 Kf 6 22 Te6 KF 523 Dg 6. Kf 4 24. G3 Kf 3 25 Te 3 mal Uitslagen huiscompetitie groep 11. Van Doorn-v d. Steeg 0-1; de Graaf- Kuijper 0-l;Tonneman-vanEgdom 0-1. Mevr. Graafland-Horst 0-1; Emo- Schram 0-1. Philip K. Dick schreef in 1964 zijn SF-roman „The Penultimate Truth", een boek, dat kortgeleden bij Meulenhof in de speciale SF-reeks verscheen onder de Nederlandse titel: Het uur der waarheid. Schreven wij vorige week bij de bespreking van zijn boek „In de ban van de bom", dat dat niet z'n beste werk was, „Het uur der waarheid" maakt dat iets mindere niveau van het vorige boek helemaal goed. „Het uur der waarheid" is weer één van die fas cinerende Dickiaanse toekomstbeelden, waarbij de Verenigde Staten niet alléén zijn betrokken, maar de hele wereld. Het verhaal speelt zich af in 2025. De wereldbevolking leeft onder de grond, omdat er volgens de „gene raals" bovengronds nog steeds de grote oorlog woedt. Niets is minderwaar De oorlog is al dertien jaar voorbij Als enkele ondergrondse bewoners de waarheid ontdekken, gaan er verschil lende dingen gebeuren. Eigenlijk te laat, want verschillende mannen boven de grond hadden inmiddels gewetens wroeging gekregen en wilden een eind maken aan de diktatuur van een fictie ve oorlog. Op bijzonder spannende wij ze vertelt Dick dit overigens lugubere verhaal, waarin de miljarden mensen als mieren onder de grond hard werken om oorlogsrobots te leveren, terwijl de politici boven de grond in feodale weelde baden Het uur der waarheid js nabij. Hoe? PhilipK. Dickweetdespan ning tot het eind op te voeren tot een climax. „Maar het is tevens een anti climax Want hoewel het einde van de oorlog aan de ..mierenvolkeren" be kend is gemaakt, is het nog onzeker dat de toekomst zal brengen. De aarde, door de ontvolking een waar paradijs geworden, met slechts hier endaar nog radio-actieve delen, zal spoedig weer hetzelfde beeld vertonen als voor de grote oorlog: overbevolkt, smerig. Een kringloop De uiteindelijk moraal van dit bijzonder boeiende verhaal is: liever vrij op een smerige en volle wereld, dan geknecht ondergronds, met een onbereikbare schone wereld. Want dat de mensheid niets van de geschiedenis zal hebben geleerd, dat staat voor Dick wel vast Aanbevolen. Uitgegeven door Meulenhof Amsterdam in haar speciale SF-reeks. Prijs f4.25 ACHTERVELD - Zaterdag 6 nov a,s. vieren de A..B.T-B., de {y.£-,P en de K P J van Achterveld gezamen lijk het Oogstdankfeest. De viering begint met een gezongen Eucharistie viering (Latijn) in de parochiekerk De kerk zal voor deze gelegenheid fraai versierd zijn. Ook de kerkdien sten op zondag 7 november zullen ge heel in het teken van het dankfeest staan Zaterdagavond na de kerkdienst zal er een gezellige avond zijn in „Ons Gebouw". Enkele K P.J.-leden verzorgen dan een gedeelte van de avond met cabaret Het trio Prinsen uit Amersfoort neemt het muzikale gedeelte voor haar rekening. ACHTERVELD - Sinds enige jaren wordt ook in Achterveld jaarlijks carnaval gevierd. Dat gebeurt dan door diverse verenigingen die het feest voor hun leden organiseren. Maar als het aan de heren C. Blom (Stoutenburg) C. de Vette (Terschuur) en G. Voskuilen (Achterveld) ligt, zal er binnen afzienbare tijd in Achterveld één groot carnavalsfeest worden gehouden voor iedereen, al of geen lid van een vereniging. Reeds in de a.s. carnavalsperiode zal een dergelijk feest voor iedereen worden georganiseerd. Genoemde animators hebben reeds over leg gepleegd met de Achterveldse verenigingen. Slaagt deze proef dan wil men komen tot de oprichting van een carnavalsvereniging met alles wat daarbij be hoort. Het eerste grote carnaval - bij wijze van proef - zal gehouden worden op vrijdag 11 februari 1972. De dag daarop zal het carnaval zijn voor alle kinderen, compleet met Prins, Raad van Elf en een carnavalsorkest. Gezien de intensiteit waarmede de Achtervelders zich jaarlijksinhetcarnavalsrumoerplegen te stor-> ten, maken de heren een goede kans hun plannen verwezenlijkt te zien 9-u voor nei Leusdense Roda brengt deze ploeg direkt aan de leiding in de doelpuntenslag Maluku Muda en Barneveld (zo) staan gelijk oj> kop aan de ande- ie kant van de ranglijst Na acht wedstrijden zes treffers tegen is een uitstekende staat van dienst menen wij. Een opvallende zege noteerden wij van Veluwse Boys dat ineens schotvaardig lijkt te gaan worden De standen zijn Doelpunten voor: 1. Roda (za) 2 Woudenberg 3. Otterlo 4. Achterveld 5 Scherpenzeel(zo) 6. De Glind 7. Scherpenzeel(za) 8 SDCP 9 De Kieviten 10 Barneveld (za) 11 Barneveld (zo) 12 Roda (zo) 13 VVOP 14 Harskamp 15. Rood Wit 16 Stroe 17. Tersch. Boys 18 Advendo 19 SDVB 20 Maluku Muda 21 Lunteren 22 SDS 23. Valleivogels 24 Veluwse Boys 25 Renswoude Doelpunten tegen: 8-28 1 Barneveld (zo) 9-21 2 Maluku Muda 9-20 3 SDVB 8-19 4 Rood Wit 9-19 5 Roda (za) 8-17 6. Veluwse Boys 8-17 7. Valleivogels 10-16 8. Woudenberg 8-14 9 Otterlo 9-14 10 Renswoude 8-13 11 Achterveld 9-13 12 De Kieviten 9-12 13. Stroe 9-12 14. Roda (zo) 9-12 15 Scherpenzeel (zo) 9-12 16 Lunteren 10-12 17 Advendo 7-11 18 SDCP 9-11 19 De Glind 8-10 20 Terschuurse Boys 10-10 21. Barneveld (za) 10- 9 22 Scherpenzeel(za) 9- 8 23 VVOP 10- 8 24. SDS 7- 5 25. Harskamp 8- 6 8- 6 9- 7 9- 7 8- 7 10- 8 9- 8 9- 9 9-10 7-10 8-12 8-12 9-13 9-13 9-14 10-14 7-15 10-16 8-48 10-19 9-20 8-20 9-24 10-27 9-28

Leusder Krant | 1971 | | pagina 7