St. Hubertusjacht 1-jang bestaan van „De Til" werd feestelijk gevierd HUNTSMAN D. v. LAAR LEIDDE VOOR DE 150 STE MAAL DE Dames 1 behaalt knappe overwinning FILMAGENDA Impala volleybal: Gevarieerd KPJ- programma CURSUS GOED VERZORGD Boerenkieltjes bal van De Gouden Klomp Frederik Pohl: De onsterfelijke diepvriesmens Nieuw SF- maandblad: „Morgen" NEDERLANDS CONTACTCENTRUIVI VOOR S.F. Gevecht met de goden, DONDERDAG 11 NOVEMBER 1971 7 Het begin van de jacht. De heer van Laar met zijn prachtige jonge fox hounds. YYYYYYYY LEUSDEN/ZUID - Zoals ieder jaar, vond zaterdag in Den Treek weer de traditionele St. Hubertusjacht plaats. Deze sfeervolle jachtmanifestatie trok uiteraard ook nu weer heel wat be langstellenden. Onder leiding vanhuts- man D. van Laar, die met deze ge beurtenis zijn 150 ste jacht voor de KNJV volbracht, ging de jachtroute door de prachtige, in herfstkleuren jetooide bossen van het landgoed Den Treek. De heer Van Laar werd na af loop gehuldigd voor het feit dat hij de 150 ste jacht volbracht. Ter illustra tie van de traditionele jacht enkele foto's, gemaakt door fotograaf Janus Visser. Huntsman D. van Laar sr. volbracht zijn 150 ste jacht voor de K.N.J.V. niet geheel ongeschonden, vele schram men tekenden zijn gelaat, de vreugde van een geslaagde jacht was er niet minder door. Huntsman v. Laar ont vangt de decoratie voor het volbren gen van een prachtige jacht. Bioscoopprogramma voor de speelweek van 11 nov. 17 nov. 1971 GRAND THEATRE Donderdag 11 nov Toneel ..Liefde half om half" aanvang 8 15 uur Vrijdag t/m woensdag (uitgezonderd zaterdagmiddag en dinsdag) 7e week: ,,Wat zien ik" 18 jaar. Aanvangs tijden: Zaterdag: 6 45 en 9.00 uur. Zondag. 2 00. 4.15, 6 45 en 9.00 uur Overige dagen 2 00 en 7.45 uur. Zaterdagmiddag: 2 00 uur ..Conny Vink show" Dinsdagavond Cabaret ,.2isteveel" aanvang 8 15 uur. CINEMA AMICITIA Vrijdag t/m woensdag 4e week ..Blue Movie" 18 jaar. Aanvangstijden Za terdag 6 45 en 9 00uur. Zondag4.15, 6.45 en 9.00 uur. Woensdag alleen 7.45 uur Overige dagen 2.00 en 7.45 uur Zaterdagmiddag 2.00, zondagmiddag 1.30 uur. woensdagmiddag 2 00 uur Groot kinderfeest Laurel en Hardy als straatmuzikanten, a.l Zaterdagavond nachtvoorstelling: ,,Ik kwam - Ik zag - Ik schoot". 18 jr. Aanvang 11 30 uur. CITY THEATER Alleen donderdag- Als de naakte w ind der zee". 18 jaar Vrijdag t/m woensdag Isabella, het meisje met de spitse degen" 14 jaar Aanvangstijden. Zondag 2 00, 4.15 6 45 en 9.00uur Overigedagen 2.00, 6 45 en 9.00 uur REMBRANDT THEATER Donderdag t/m woensdag. ..Porno Motel" 18 jaar Aanvangstijden: Zaterdag en zondag. 2.00, 6 45 en 9.00 uur. Overige dagen alleen 7.45 uur. Een traditioneel gebaar van een jager na het beëindigen van een run, een dronk op de goede afloop. ACHTERVELD - De K.P.J. afdeling Achterveld heeft voor de komende we ken een gevarieerd programma voor haar leden opgesteld. Op 16 november a.s. wordt er in ,,Ons Gebouw" een knutselavond gehouden. Men kab zich er uitleven in o.a. leerriet- en klei- bewerken. Er is gelegenheid om te tekenen en te boetseren. Ook kan men zich beoefenen in het beschilderen van flessen. Als het benodigde materiaal, uitgezonderd lege flessen, zal op deze avond beschikbaar zijn. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 18 november a.s. zijnde K.P.J.-leden welkom op de kreatieve instructie-avond. Er zullen meer van dergelijke avonden worden gehouden, dit in verband met de kreatieve wed strijd van'de K.P.J. welke op 30 janu ari a.s. te Hoogland zal worden ge houden. De Achterveldse K.P.J. is door de Hooglanderveense K.P.J. uitgeno digd om aan de vierkamp in ,,De Dis sel" te Hooglanderveen deel te nemen Deze wordt gehouden op 20 november a.s. Zij die aan deze wedstrijd willen deelnemen kunnen zich opgeven bij Wim van Middelaar Ook de supporters -en die zijn ook hard nodig- moeten zich even opgeven, dit in verband met het regelen van het vervoer Weer of geen weer. de K.P.J. gaat op donderdag 25 november schaatsen op de kunstijsbaan te Utrecht Liefhebbers kunnen zich opgeven bij Wim van Middelaar, tel. 416 Vertrek des avonds om 19 00 uur vanf het Coöperatieplein. Op zaterdag 27 november a.s wordt er in ,,De Dissel" te Hooglanderveen door de K.P.J. een modeshow georgani seerd Om de boel wat gezellig te omlijsten zal er een disc-jockey met een groot aantal vrolijke plaatjes aan wezig zijn. LEUSDEN/CENTRUM - Rond het 1-jarig bestaan van ,,De Til" had de Katholieke Jeugdbeweging Hamers- veld een drie-tal feestelijkheden geor ganiseerd, om dit heuglijk gebeuren niet zonder meer voorbij te laten gaan. Zaterdagavond, 6 november, was er een grote dansavond in ,,De Til". De groep „Clean Foot Clan" uit Oude water trad op. Deze groep heeft reeds meerdere keren in Leusden opgetreden en trekt altijd veel belangstelling. Zo ook deze avond. De Til was afgeladen vol met dansende en luisterende jonge lui, die de muziek die de band ten gehore bracht enorm waardeerde. De sfeer in ,,De Til "was zo als altijd weer geweldig. Het decor is bijzonder eigen tijds en spreekt de jongeren aan. De wandversiering, de leuke bar en het schemerdonker dragen altijd weer bij om een dansavond te doen slagen. Er waren enige veranderingen aan gebracht, te ween de wandschilderin gen. In de voorste ruimte zijn nu ook wandschilderingen aangebracht, en de bestaande zijn zonodig bijgewerkt. De nieuwe wandschilderingen stel len figuren uit de Asterix, een populair stripverhalen tijdschrift, voor De ont werpen waren getekend door de heer Mathijsen. Het schilderwerk is uitge voerd door Bert van Eyden, Riki van Eyden en Wil Roest. Veel te vroeg vol gens de bezoekers was de dansavond ten einde en de organisatoren konden terugzien op een geslaagde avond Burgemeester mr A. H. vander Post en echtgenote maakten van de gelegen heid gebruik en bezochten zondagmor gen De Til, die ,,Open Huis" hield. On geveer 25 andere belangstellenden kwa men een kijkje nemen. Burgemeester Van der Post toonde zich voldaan over het jongerenwerk en beloofde alle me dewerking. Onder de bezoekers waren o.m pastoor Kitselaar. het bestuur van de KMG en wethouder W. A. van Zand- brink. Zondagmiddag was er voor de jeugd van 11 tot en met 15 jaar een beatmid- dag georganiseerd. Dit werd een groo succes. Ongeveer 65 jongeren zetten hun beste beentje voor op prettige mu ziek van de discotheek. Disc jockey was Rijk Rijnders De spelmiddag voor de jeugd van 8 tot en met 14 jaar in het Ros Beyaart werd een bijzonder succes. Bijna hon derd kinderen speelden tal van span nende spelletjes onder leiding van twin tig leiders en mede-helpers. Drie uur lang konden de kinderen zich bezig houden met speerwerpen, bussenwer- pen, kegelen, hengelen, ringwerpenetc Als bijzondere attractie was er gele genheid tot sjoelen en kon men het aan tal bonen in een pot raden. UITSLAGEN Uitslagen spelmiddag. 8-9 jaar: 1. Cortje Horst 39 p.. 2 Ida Tolboom 38 p., 3 Godfried v. Eyden 37 p 4. Martin Venroov 36 p 5. Tonny v. Hamersveld 36 p Skip pybal Anja Hak 7 sec. 10-11 jaar: 1 Hetty v d.Boom50p.; 2 Anke v. Eyden 48 p 3. Vincent Brou wer 47 p., 4 Jos Hilhorst 44 p.. 5 José Schoonderbeek 43 p.. Skippybal. Anke van Eyden. 9 sec LEUSDEN-ZUID - De cursus ..Goed verzorgd van top tot teen" is dinsdag 9 november j.l. begonnen. Deze be staat uit 4 lessen Het cursusgeld bedraagt f15.- Aanvang 19.30 uur. Groene Kruis Gebouw te Leusden-Z U kunt zich hiervoor alsnog opgeven bij Mevr. Tuin, tel 15818, zr Kal- kert, tel. 15818 en zr. Laudy, tel 10628 12 jaar en ouder: 1. Celly Lam 42 p., 2 en 3 Anja Bransen en Gerard Schoonderbeek 41 p., Skippybal. Piet Tolboom 11 sec. Pot bonen: Coen Herder raadde 200, het waren er 237. 2e Ronde: 8-9 jaar: 1. Henkie Groeneveld 51 p 2 en 3 Martin Venrooy en Wilfred Blom 45 p.; 4. Jolanda Bransen 41 p.; 5 Tonny v. d. Berg 40 p. Skippybal: Kitty Schut 9 sec. 10-11 jaar: Coen Herder 61 p.. 2. Gudo v. Dijk 51 p.. 3. Corina v. Kloos ter 47 p.; 4. Jos Hilhorst 46 p.. 5 en 6 Ans Kletersteeg en Tonny v. d. Belt 44 p. Skippybal Richard v. d. Kleter steeg 8 sec 12 jaar en ouder: 1. Ben Smal 53 p 2. Piet Tolboom 50 p.; 3. Margriet Timmerman 48 p. Skippybal: Anja Bransen 9 sec. Pot Bonen: Jolande Kuiper raadde 300, Het waren er 350 Sjoelen: 1 Wilko Scheper 42 p.. 2. Co Verhoef 38 p.. 3. Richard Schoonderbeek 32 P Tot besluit bleven bestuur en mede werkenden aan de festiviteiten een uurtje gezellig bijeen in het Ros Bey aart. Pastoor Kitselaar bedankte als voorzitter iedereen voor het verrichtte werk en wenste De Til succes voor de toekomst. Voorzitter C. Th. v. d. Hen gel sprak namens het bestuur er zijn vreugde over uit, dat alle festiviteiten rond het éénjarig bestaan van De Til geslaagd zijn. Tenslotte bedankte hij iedereen voor de spontane medewer king. LEUSDEN - Zaterdagavond a.s. start de carnavalsvereniging ,,De Gouden Klomp" met het eerste carnavalsge- beuren in De Mof te Leusden Z. Aan vang 20.30 uur. Eigenlijk moeten deze activiteiten op de lie van de 11e ge houden worden, maar het bestuur heeft deze traditie gebroken naar de wens van de leden, die liever op een zater dagavond een feestavond hebben omdat zij dan de volgende dag vrij zijn. Deze carnavals-activiteiten bestaan voor de Gouden Klomp uiteen Boeren- kieltjesbal waarbij de mannelijke feestgangers in een boerenkiel gehuld gaan. compleet met rode zakdoek en pet, maar liever wel zonder klompen om aan de wensen van de feestvierende dames te voldoen Deze avond zal muzikaal verzorgd worden door het wel bekende Tijuana Combo uit Bilthoven o.l.v. Cees Pouw Tevens zal de eerste Raad van Elf (nog zonder Prins) zijn intrede doen en zal om plm. 21.30 uur geïnstalleerd worden door wethouder Bijleveld. De Raad van Elf zal gekleed gaan in een pracht en sfeervol kostuum dat be staat uit een kleurige steek, een bij zonder fraaie cape en een lint met na tuurlijk een gouden klomp Het zal de Raad van Elf zeker gelukken om het feestgewoel op gang te houden om er weer eens een grandioze avond van te maken Zij. die geen lid zijn van de carna valsvereniging en toch een fijne feest avond willen beleven zijn van harte welkom om eens kennis te maken met de manier waarop men boven de grote rivieren carnaval pleegt te vieren. TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG Een van de meest bekende SF- schrijvers is de Amerikaan Frederik Pohl, die vooral samen met C.M. Kornbluth tal van bekend geworden SF- romans schreef, waarvan o.a. Wolfs klauw" (Meulenhof SF- 4) en ,,De landing van het ruimteschip" (Pris ma SF- 1397) in Nederland verschenen. Kornbluth stierf, nog maar 36 jaar oud, in 1958, waardoor een uniek SF-duo ophield te bestaan. Maar Frederik Pohl schreef verder en met evenveel succes als in de tijd, toen hij samen met Korn bluth verkenningen inde toekomst deed. In de Born-SF-reeks verscheen kort geleden van zijn hand De onsterfelijke diepvriesmens." Pohl werkt het thema van Robert C .W Ettinger verder uit in een boeiende roman, waarin de satire niet ontbreekt, maar waarin vooral op knappe wijze een toekomstvisie op onze samenleving over enkele eeuwen wordt gegeven Wie de theorie van Ettinger kent (uit gebreid te lezen in het ook in Nederland in de Agon-bibliotheek van Elsevier uitgegeven boek. De Diepvriesmens, van Ettinger), weet, dat het eigenlijk al geen theorie meer is. Vooral in Amerika is men bezig met diepgaande studies over dit onderwerp en voorzo ver bekend zijn al verschillende men sen ingevroren, wachtend op een betere toekomst, waarin hun kwalen of ver wondingen kunnen worden verholpen. Het diepvries-thema, zoals het werd uitgewerkt door Pohl, is aanvaardbaar- en geloofwaardig, zij het met enkele restricties van zuiver praktische aard, maar in een roman blijven altijd twij fels over. Pohl schrijft dat i elf in een nawoord waarin hij er op wijst, dat hij verschil lende factoren heeft weggelaten. Maar daarom is het boek er niet minder interessant om. Het geeft een duidelijke indikatie van wat er kan gebeuren, wanneer het invriezen van mensen gemeen goed wordt Pohl laat zijn verhaal spelen in de 26e eeuw, maar ook hij gelooft, evenals ik dat geloof, dat het invriezen van mensen veel eerder een algemene zaak is, mis schien wel door het ziekenfonds betaalt." ,,De onsterfelijke diepvriesmens"is een boek, dat door iedere SF-fan gelezen moet worden. Het is één van die boeken, waarin nu eens niet op ontzaggelijk fantastische manier in de toekomst wordt gekeken, maar waar op aanvaardbare wijze verder wordt geborduurd op een bestaande situatie. Uitgegeven door Born NV te Amster dam in haar speciale SF-reeks nr 34. Prijs f. 3.25. In oktober verscheen het maandblad voor SF in Nederland: Morgen". Hoofdredakteur is de Nederlandse let terkundige en psycholoog Manuel van Loggem, die in de Nederlandse SF- wereld geen onbekende is, want hij heeft op dit gebied al verschillende korte verhalen geschreven, zoals In- sekten in plastic" wat als één van de eerste SF-werken van Nederlandse af komst wordt beschouwd. Het uitgeven van een echt SF-maand blad voor de Nederlandse fans is een bijzonder goede gedachte. Eigenlijk zou dit al veel eerder moeten zijn ge beurd. Er zijn in Nederland tal van jonge auteurs, die hun SF-werk niet kwijt kunnen om welke reden dan ook. Door middel van dit nieuwe maandblad is het wellicht mogelijk om de SF- hegemonie van de Amerikaanse en Engelse SF-schrijvers te doorbreken Het Nederlandstalige gebied (Neder land en België) is er wat ons betreft rijp voor. Het eerste nummer van ..Morgen" is bijzonder smaakvol uitgevoerd en in een kleurig omslag op uitstekend papier. De lay-out is mocjern en de in dit eerste nummer opgenomen verhalen zijn rijk geïllustreerd. Het blad bevat bijdragen van Julien C. Raasveld, Eddy C. Bertin, Rein Blijstra (de nestor van de Nederlandse SF), drs S. E. O. Joukes, Paul van Herck, W. Burkunk, J. Bakker en natuurlijk van hoofdredakteur Van Loggem zelf Het is onmogelijk om op grond van dit eerste nummer al een oordeel uit te spreken We wachten af wat de volgende nummers te brengen hebben Voor de belangstellenden- het adres is: Maand blad Morgen, uitgeverij ,.De Dam". Postbus 377 te Schiedam. Prijs per nummer f 2,90 LEUSDEN-ZUID - Wat niemand had durven hopen, is toch gelukt. Een 3-0 overwinning op NVC is altijd nog een knappe prestatie. Impala kende deze ploeg nog van de vorige comr petitie als een moeilijke tegenstandster zodat men geladen in het veld kwam. Impala begon rustig en bekwaam de aan val te openen en al spoedig bleek, dat NVC niet meer zo gevaarlijk was als vorig jaar. Er stond nu een totaal ande re ploeg in het veld, zodat Impala wei nig moeite had de 3 sets te winnen met 15-4, 15-9 en 15-3 Volgende week moet Impala de belang rijke wedstrijd spelen tegen INI CORNUS 1. Als deze wedstrijd ge wonnen wordt, dan blijft Impala de lei ding behouden in de 2e klasse IMPALA 2 - AVANTI 1-2 Het steeds beter draaiend tweede damesteam had deze wedstrijd met een flinke inzinking te kampen Het samenspel was heèl ver te zóèk'en De ontstane paniektoestand was groten deels te wijten aan het sterke serve ren van de tegenpartij Bovendien wist Avanti goed gebruik te maken van de mindeer goede oplet tendheid in de achterhoede van Impala, door veel ballen over het net te prik ken. Uit de dames volleybal wedstrijd Im pala - N.V.C. Een van de Impala-meis jes tikt de bal over het net. Foto Janus Visser. De eerste twee sets gingen met resp. 9-15 en 11-15 naar de tegenpar tij Bij de derde set begon het wat beter te draaien. Avanti zakte wat af en de eindstand werd 1-2 met een derde set-b stand van 15-11 LICHTENBERG - IMPALA 3 3-0 Het duel tussen deze beide ploegen, was zeer spannend. De teams warenD even sterk, zodat de puntentelling j steeds gelijk opliep. Alleen miste lm-, pala, door nog te weinig ervaring, netv dat kleine beetje zelfvertrouwen om een, set te winnen. De sets, waarvan de,, tweede verre weg het spannendst was, werden verloren met 15-12, 16-14 en 15-7. Het werd dus een 3-0 nederlaag,4 maar het derde team moet zeker in staat zijn om een set te winnen, als1; ze op deze manier verder spelen. Het eerste dames volleybal-team van Impala dat de ene overwinning na de andere boekt in haar competitie. Foto Janus Visser. En nu we het toch over adressen hebben Sinds 1965 heeft Nederland een eigen vereniging voor SF-fans. HetishetNe derlands Contactcentrum voor Science Fiction, de NCSF. De NCSF stelt zich ten doel de waardering te bevorderen van science fiction in het algemeen en Nederlandse SF in het bijzonder De contributie van NCSF is f 10,-- per jaar, waarvoor men dan o.m. zes keer per jaar het eigen blad ,,Holland-SF" ontvangt. Wilt u meer inlichtingen? Dat kan. Ze worden u graag verstrekt door de waarn. secr. van de NCSF, de heer A. B. Rouwenhorst, Bergse- laan 40B te Rotterdam 11. van Paul Anderson Van Paul Anderson (bekend o.m. door „Tunnels door de tijd" (Prisma 1331) Geen plaats meer op aarde (Born SF 1). Een gok om drie werelden (Born SF 8) en Kruistocht in de ruimte (Born SF 23), verscheen kort geleden opnieuw een boek, en wel in de Born-SF-reeks. Het is de roman „Gevecht met de goden", en het is beslist niet zijn beste roman Maar toch is het wel de moeite waard om het verhaal te lezen. Het is het verhaal van negen ruimtevaarders in een verre, bijzonder verre toekomst, die stranden op een planeet, waarvan de be woners niet meer zijn dan werkezels van de op die planeet heersende goden. Wie zijn die Goden? Anderson weet' van dit gegeven een spannende aange legenheid te maken, waarin de melan- cholie van een onsterfelijke ruimte-1 vaarder ftegen die tijd is iedereen on sterfelijk) een belangrijke rol speelt i in het bepalen van de sfeer. Voor de; rest is het een, zij het boeiende, avon turenroman Zonder wetenschappelijke achtergrond, maar zomaar ontspannend en met hu mor geschreven. „Gevecht met de. goden", het verhaal van ontdekkings reizigers in het heelal met op de. achtergrond de fluisterende roepstem van MaryO'MearaUitgegeven door Born NV te Amsterdam in haar SF-. reeks. Prijs f 3,25. Bert Vos.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 7