Expositie van „De V ogel vrienden" Alaaf, alaaf, alaaf geslaagd evenement JERRY LEWIS EN DE ROLLING STONES Wie adopteert raam in Dorpskerk Bejaardensoos van start in Leusden/Z. V W-model politiek blijft ongewijzigd Prins Janus I en zijn raad van Elf deed intrede in de Leusdense gemeenschap „Besteimnings plannen en hinderwet" Filmavond in de Til met Zaterdag a.s. St. Nicolaas intocht Verkoping «Tryfosa" Materiële schade J. M. Drost algemeen kampioen ONDERDAG 18 NOVEMBER 1971 3 (Van de redaktie) LEUSDEN-ZUID - Monumen tenzorg heeft de Kerkvoogdij der Ned Hervormde Kerk te Leus- den/Zuid meegedeeld, dat in principe een subsidie is toege kend voor het verbeteren van de ramen in de Dorpskerk te Leus den/Zuid Volgens de medede ling van Monumentenzorg kan men het benodigde bedrag in geen geval voor 1975 uitkeren De kerkvoogdij heeft de fa Luigjes, glazenier te Amersfoort, op dracht gegeven zo spoedig mo gelijk met de ramen te beginnen Overigens hoopt de Kerkvoogdij dat één of meer gemeenteleden deze ramen voor hun rekening willen nemen om hiervan in over leg met de glazenier iets bij zonders te maken. LEUSDEN-ZUID - Op 19 november a s hoopt de vrouwenver Tryfosa" een verkoping te houden in het Jeugd- gebouw Ooievaarshorsterweg, Leus den Deze verkoping wordt s middags om 2 30 u door ds. B Eijsenga ge opend Sluiting is om 5 uur en her openen om 7 30 uur. De opbrengst is deze keer bestemd voor de Ger Zendingsbond en voor de Inwendige Zendingsbond op G.G Voor de jeugd zijn er allerlei attracties Komt allen! LEUSDEN/C. - Vorige week woens dag vond er op de Asschatterweg een ongeval plaats. Het ongeluk gebeurde toen A B uit Stoutenburg wilde draai en Een daar achter rijdende perso nenauto. bestuurd doo H G R uit Achterveld, bemerkte dit te laat en botste op de auto van A B Er was behoorlijke materiele schade Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor oooooooooooooooooocoooooooocoooooooooooooooooooooooot LEUSDEN-ZUID - Het is zover. De bejaardensociëteit in Leusden- Zuid gaat van start. Vanaf 2 december a.s. zal elke donderdag middag van 2 uur tot half vijf het Groene Kruisgebouw in Leusden- Zuid openstaan om de oudere inwoners gastvrij te ontvangen. De organisator, de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (U.V.V.), heeft veel plannen voor deze bejaardensociëteit. Zij heeft reeds een biljart aangeschaft en verder is zij van plan aandacht te be steden aan de verschillende vormen van handwerken Ook degenen die slecht ter been zijn worden niet vergeten, voor hen wordt voor autovervoer gezorgd Burgemeester Van der Post zal op donderdag 2 december 1971 om 14.00* uur de bejaardensociëteit openen Hopelijk wordt deze ope ning door velen bijgewoond. Het is bovendien bijzonder verheugen I dat ook St. Nicolaas niet de kans voorbij zal laten gaan om de opening van de sociëteit bij te wonen. Voor verdere inlichtingen kan iedereen bellen naar mevrouw M. Th. Brouwer-Sonneville, tel. 19977. »OOOOOOOO^aCOOOOOOOOOOOOOO^>OQOOOOOOOOOUOOOOOOOOOOOO LEUSDEN - Het huidige typenpro- gramma van de Volkswagen blijft ge handhaafd en er is geen aanleiding voor veranderingen in de produktie. Dit is de reactie van de directie van Prins Janus 1 met zijn gemalin als aanvoerder van het feestgedruis, ge volgd door zijn raadsleden Foto: Janus Visser Prins Bart 1 van de Leutebroeken overhandigt wethouder Bijleveld de de coratie van de Leutebroeken voor het waardig installeren van de eerste Raad van Elf en Prins Janus 1 van Leusden. Foto: Janus Visser LEUSDEN/ZUID - Alaaf. alaaf. wij zijn de jongens van plezier en janus janus pak me nog een keer, waren de kreten waarmee het carnavalsplezier weer zijn entree maakte in Leusden. In een sfeervolle zaal van De Mof groei de het boerenkieltjesbal van de carna valsvereniging De Gouden Klomp uit tot een grandioos carnavalsfestijn, waarin de eerste Raad van Elf com pleet met Prins Carnaval zijn debuut maakte De avond begon al direkt goed toen Prins Bart 1 en zijn adjudant en een lid van de Raad van Elf van de carnavals vereniging de Leutbroeken uit Amers foort als speciale gasten het boeren kieltjesbal kwamen opluisteren, zij waren voor De Gouden Klomp een goede leermeester. Met raad en daad stonden zij de nieuwbakken Prins ter zijde. Nadat dit gezelschap uitbundig inge haald was kon De Raad van Elf zijn opwachting maken, om door wethou der Bijleveld geinstalleerd te worden Elf edelachtbare heren, gekleed in een bijzonder kleurig costuum en met een prachtige steek getooid werden dooi de heer Bijleveld, als vertegenwoor diger van B en W. van Leusden. met een lint omhangen waaraan een gou den klomp Na deze plechtigheid bracht de Raad van Elf de verrassing van de avond naar binnen, op een handkar met lekke banden en verborgen onder een kleurig kleed werd de eerste echte de heer J. M. Drost te Leusden. Keur meesters waren de heren D. vanGinkel uit Amersfoort voor de kleurkanarie en de heer Verheide uit Culemborg voor de bastaard- en tropenvogels. Onge veer twintig leden hadden één of meer dere vogels voor de expositie inge zonden. Voorzitster mevrouw Mans was blij, dat de vereniging er ook dit jaar weer in was geslaagd een tentoonstelling te organiseren, te meer daar door ziekte en een slecht broedseizoen de hoop op een goede expositie aanvankelijk ge ring was Toch is het een leuke ten toonstelling geworden, vond me- Van der Post de vereniging alle no dige medewerking beloofde vooral bij het verlenen van vergunningen voor de bouw van volières is de medewer king van de gemeente onmisbaar. Na afloop van het plechtige ope ningsgedeelte werden de bezoekers in de gelegenheid gesteld de ingezonden vogels te bewonderen. Burgemeester Van der Post was in gezelschap van De ..kampioenshoek" links boven de kampioensvogel algemeen Klasse A van de heer Drost Belangstelling voor de tentoongestelde vogels.. noegen" uit Amersfoort Tijdens de tentoonstelling werden de vogels gratis gevoerd door de fa. J. W. v. d. Berg te Leusden. De ere-prijzen werden beschikbaar gesteld door particulieren en bedrijven zowel uit de gemeente Leusden zelf als uit andere delen van Nederland. LEUSDEN/CENTRUM - Vanavond is er in ,,'t Ros Beyaart" te Leusden- centrum een bijeenkomst van de A B T B te Hamersveld. U.L.G. Leus den en de C B T B Amersfoort en om streken De heer S. Fischer van streken De heer I A S. Fischer van het landbouwschap, zal spreken over Bestemmingsplannen en Hinderwet' In deze lezing zal bijzondere aahdacht worden geschonken aan de hinderwets bepalingen omtrent Milieuverontrei niging waarmee ook de landbouw en met name de veredelingssector te ma ken krijgt Er wordt ruime gelegenheid geboden voor vragen en discussies. Aanvang 19.45 uur LEUSDEN-CENTRUM - Op dinsdag 23 november organiseert de KJB en de K P J. Leusden, een filmavond in de Til" De volgende films wor den vertoond ..De zondebokmet als hoofdrolspeler Jerry Lewis Het is een komische film, waarin Jerry Le wis stuntelt, stoethaspelt. valt, dolt, piast, gooit en smijt en laat ander half uur iedereen lachen. De tweede film die gedraaid wordt is De Rolling Stones in Hyde Park Dit is een grandiose muziekfilm van het optreden van The Rolling Stones in Hyde Park te Londen opgenomen in de zomer van 1970. Toegang voor de leden gratis Aanvang om precies 19.45 Toegang voor iedereen' LEUSDEN-CENTRUM - Aanstaande zaterdag 20 november om 14 uur zal Sint Nicolaas in Leusden-centrum ar riveren Het wordt een feestelijke in tocht. Maar liefst 12 zwarte pieten begeleiden de goed heiligman De Sint wordt op het gemeentehuis ontvangen en 300 schoolkinderen brengen een au bade. De kinderen zijn afkomstig van de drie kleuterscholen uit Leusden- Centrum. De route van de Sint Nicolaasoptocht is als volgt Asschatterweg, Wilgen- laan, Eikenlaan. Zwarteweg. Berken- weg. Burg Beaufortweg, Hohorstlaan, Rossenberglaan. Bavoortseweg en Ha- mersveldseweg. Evenals vorige jaren heeft de winkeliersvereniging in Leus den-centrum de kosten op zich geno men van de intocht van Sint Nicolaas. Tevens delen de winkeliers gratis feestmutsjes uit aan de kinderen om de feestvreugde te verhogen. De feestmutsjes kunnen worden afge haald op het parkeerterrein bij de Raiffeisenbank te Leusden-centrum vanaf 13.30. VLAGGEN Het zou zeer op prijs worden gesteld als de inwoners voor dit gebeuren hun vlag willen uitsteken, dit ter verhoging van het feestelijke aanzien Na afloop van de optocht brengt de Sint Nicolaas een bezoek aan langdurig zieken in onze gemeente Prins Carnaval van de gemeente Leus den ten tonele gevoerd. Zijn eerste adjudant Piet Wendel. had het voor recht om zijn figuur te onthullen en zijn naam aan alle feestneuzen kenbaar te maken. PRINS JANUS 1 Met een driemaal alaaf werd deze vorst van Leusden in De Gouden Klomp opgenomen, waarna hij al zijn raads leden een onderscheiding opspelde: een decoratie met een teken uit de dieren riem Prins Janus 1 dankte in zijn speech wethouder Bijleveld voor het installeren van zijn Raadsleden en vond het een bijzonder grote eer om als eerste Prins Carnaval van Leusden op te mogen treden en hoopte dat hij deze voor hem nieuwe functie naar behoren zal kunnen waarmaken Dat hij daarin ongetwijfeld zal slagen staat wel vast. na een beetje een onwennig begin pakte hij dit karwei met veel enthousiasme aan en gesteund door een even enthousiaste Raad van Elf werd een enorme polonaise opgezet die naar de Prinsenpomp leidde waar Janus 1 mei -gulle hand het edeltr vocht aan de" dorstige kelen présen-' teerde Met een massaal Janus Janus pak me nog een keer", werd Prins Janus bezongen, waarna er weer stevig ge danst en gehost werd op de muziek van het uitstekende Tijuana Combo o.l.v. Cees Pouw Prins Bart 1 van de Leutbroeken vond het bijzonder prettig dat hij ge tuige mocht zijn van een waardige in stallatie van de eerste Raad van Elf en Prins Janus 1 van Leusden door wethouder Bijleveld waarvoor de heer Bijleveld een prachtige decoratie van Prins Bart 1 in ontvangst mocht ne men. Tevens bracht hij de wens uit dat de carnavalsvereniging De Gouden Klomp, die nog in de kinderschoenen staat, zal uitgroeien tot een volwaar dige carnavalsvereniging, waartoe ze op deze avond al een flinke stap in de goede richting gezet hebben Wethouder Bijleveld installeert één der leden van de Raad van Elf. Foto: Janus Visser. Aan deze geweldige feestavond kwam voor Prins Janus 1 en zijn Raad van Elf geen einde, na het eigen feestge druis werd om plm. 2 uur een officieel bezoek gebracht aan de feestvierende zotten en zottinnen van Café Bavoort, zodat het edele gezelschap pas vroeg in de morgen aan een welverdiende nachtrust kon beginnen. Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Vnjdaga- ond werd de twee-daagse vogel entoonstelling van De Vogelvrienden ut Leusden officieel door burgemees- er mr. A. H. van der Post geopend. )e tentoonstelling werd in één van de uien van ,,De Til" aan de Hamers- leldseweg gehouden. De voorzitster van e vereniging, mevrouw C. Mans-van ssen, reikte de hoofdprijs uit, bestemd foor de Tentoonstellingskampioen al- remeen Klasse A. de beste vogel van ille inzendingen. Deze prijs ging naar )e heer J. M Drost jpjuist ontvangen beker. bekijkt zijn Burgemeester mr. A. H van der Post feliciteert de voorzitster met de prach tige tentoonstelling na zijn openings woord. vrouw Mans en in die mening werd ze gesterkt door burgemees ter Van der Post, die de vereniging complementeerde met het prach tige resultaat Hij vond dat de ten toonstelling een schat aan prach tig vogelmateriaal herbergde. ..Het is een lust voor het oog. Bij het zien van deze kleuren, gratie en zang wordt ik iedere keer weer ge troffen door de liefhebbende toe wijding die de leden besteden aan hun vogels". Hij vond het kweken van vogels een prachtige, karak- tervormende hobby en de tentoon stelling van de vogelvrienden een schot in de roos. Mevrouw Mans was blij, dat zij de burgemeester kon begroeten op de ten toonstelling en bedankte hem voor de lovende woorden .Ik vind deze sa menwerking erg prettig," zo stelde ze vergenoegd vast toen burgmeester zijn vrouw, die van het bestuur van de Vogelvrienden een boeket bloemen kreeg overhandigd De tentoonstelling die zowel vrijdag als zaterdag voor het publiek was opengesteld onder vond veel belangstelling. De uitslagen Na de keuringen kwamen de vol gende kampioenen uit de bus Ten- toonstellingskampioen algemeen Klas se A J M Drost, 89 punten Kampi oen gepigmenteerd Klasse A J. M. Drost 89 punten (met de zelfde vogel). Kampioen Vetstof klasse A P Kraai- kamp 88 punten Kampioen Bastaarden klasse A J. M. Drost 88 punten Kam pioen Derby klasse A: H G van Dijk 88 punten Kampioen Stellen klasse A J M Drost 177 punten. Kampioen algemeen Klasse B H. G Eggenkamp 87 punten. Kampioen Tropen klasse A- H G. Eggenkamp 89 punten. (Klasse A: eigen kweek 1971; klas se B eigen kweek overjarig klasseC - open klasse. Een derby vogel is eigen kweek ring nummer 1 Derby vogel bas taard en tropen: eigen kweek ring nr. 2 De kooien en ander tentoonstellings materiaal werden in bruikleen gegeven door de Kanarievereniging ,,Ons Ge- de Volkswagenfabriek te Wolfsburg naar aanleiding van berichten over de toekomstige modellen-politiek van dit automobielconcern, waarin sprake was van het uit produktie nemen van diverse VW-modellen De direktie stelt nadrukkelijk vast, dat niet alleen de kever en bestel auto, maar ook de 1600-serie, de 411 E en de K 70 van Volkswagen on verminderd in produktie zullen blij ven Datzelfde geldt ook voor de 4- en 6-cilindermodellen vande VW-Porsche 914 De gestegen vraag naar al deze modellen heeft in de afgelopen maan den geleid tot vergroting van de pro- duktiecapaciteit De modelpolitiek van het VW-con- cern zal, aldus de direktie, op lange re termijn worden bepaald door het zogenaamde bouwdoosprincipe, het geen inhoudt dat met inachtneming van een zo groot mogelijke individualiteit van de verschillende modellen vele onderdelen, ook van bestaande typen, verwisselbaar zullen zijn De VW-Porsche heeft de voordelen van de middenmotor duidelijk bewe zen, zo concludeert de direktie tegen de technische conceptie van een derge lijke plaatsing van de motrobestaat dan ook geen enkel bezwaar Dat het ge plande nieuwe VW-model met mid denmotor, het zogenaamde type 266, toch uit het programma is genomen, is volgens de VW-direktie een gevolg van een te grote individualiteit van de ze auto en niet van de technische conceptie De dagproduktie van Volkswagen in Europa bedraagt thans 8010 stuks De 20 miljoenste Volkswagen is kortgele den geproduceerd, terwijl de 15 mil joenste Kever binnenkort van de band zal lopen. De dagproduktie per type Volkwagen in Europa Kever(5080). be stelauto (1100), VW 1600 (1000), VW 41 IE (370), VW K 70 (350) en VW- Porsche (110). Teclm. installatie verpleeghuis LEUSDEN - Het Ingenieursbureau Wolter Dros N V te Amersfoort heeft van de Stichting Verpleegtehui zen Nederland opdracht ontvangen voor de uitvoering van de technische in stallaties in het Verpleegtehuis voor demente bejaarden met zusterhuis aan de Bavoortseweg te Leusden-Centrum Met deze opdracht is een bedrag ge moeid van circa V/2 miljoen gulden. De technische installaties omvatten centrale verwarming ventilatie, be vochtiging, warm- en koudwatervoor- ziening. afvoerleidingen en sanitair

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3