Grandioos feest van de amcb Achterveld Nog beter „Wegwijs" worden in Leusden INGEZONDEN: Het sterren- hoekje Prijzen uitgereikt s.v. Lensden verliest van Doorn/ Driebergen KPJ-ers ACHTERVELD IN DE PRUZEN BU MODE- SHOW EN VIERKAMP KPJ Lensden: eerste prijzen St. Nicolaasfeest Blijhof a.s. zaterdag Jeugddienst in Leusden/C. KPJ ACTIEF Ouders v kleuters" Piet een Springplank- ïielpen Sint en andje Verkeers- brigadiertjes- staan er niet voor niets Brief van raadsleden aan raad Amersfoort Volgend jaar 2 intochten St. Nicolaas Disco dancing Achterveld DONDERDAG 2 DECEMBER 1971 5 ACHTERVELD - Ongeveer 250 motorenthousiasten en belangstellen den hebben een enorme gezellige avond beleefd tijdens de jaarlijkse feesta vond van de Achterveldse auto-motor en bromfietsclub. De feestcommissie had voor een meer dan uitstekend ge zelschap zorggedragen, voeg daarbij dat alle 250 gasten zelf ook heel goed kunnen feesten dan kan gesteld worden dat iedereen op heerlijk ontspannende wijze enkele uren enorm veel plezier heeft gehad!! De prijsuitreiking. Hier de kam pioen H. Beebing uit Woudenberg met echtgenote. had haast geen betere opening kunnen bedenken, de stemming zat er meteen goed in. Na een tikkeltje te lange - maar muzikaal - wel heerlijke opening was het jammer dat dit zo begaafde duo direkt vertrok oiri elders nog iets te snabbelen Een optreden na de pau ze zou helemaal grandioos zijn ge weest. Ondanks het feit dat Ab Hof stee 's middags met een pannetje erwtensoep in het televisiebed van Oebele lag was hij toch door de dok ter -doelend op een jonge klare die nog gauw even werd genipt - gene zen" verklaard. De geliefde televi siester maakte goed werk van zijn conferences die hij met enthousiasme bracht, met oubollig of zoutloos, maar beschaafd Hij begon al direkt de zaal op hand te krijgen door te vertellen dat hij op de landbouwdagen in Liemp- de heel wat lol had;beleefd op de trac toren van Gebr de Vor uit Achter veld. Achterveld is'beroemd omdat Mieke Telkamp er enkele dagen is geweest voor televisieopnamen en om dat Jan van Schilder Blom zorgdroeg voor de uitstekende achtergrond mu ziek. Marion Wardenaar ontpopte zich als een bijzonder deskundig lady spea ker en ongetwijfeld was zij met haar charmante uitstekende optreden de ster van de avond Het piano en drum- duo Wim Ripken kon niet zo exel- leren in dit gezelschap Het optre den van het rols:haatsduo El Mondo was adembenemeril en goed Boer Voorthuizen bracht uitstekende con ferences. Het Midland Quintet zorgde voor uitstekende dinsmuziek ooer Hofstee. De heer Ed de Wijs, de aftredend penningmeester kreeg een herinne ringsvaantje. Schriel tegenover het amusements programma was de uitreiking aan de drie bekerwinnaars terwijl Ed de Wijs die zeven jaar achtereen een goede penningmeester was geweest werd be loond met een vaantje. De traditiegetrouw werd over tijd begonnen, maar toen voorzitter Wout Meinten, dan ook het artiestengezel schap aankondigde was het meteen goed raak met de Las Enstrella's. Het accordeonduo bracht de zaal al direkt in enorme stemming en men De tweede en derae prijs weroen gewonnen door resp. H. Schopping uit Hilversum (links) en J. Wimmers LEUSDEN-CENTRUM - Op zaterdag 27 november organiseerde de KPJ kring Amersfoort in het prachtig nieu we dorpshuis ,,De Dissel" te Hoog landerveen haar kringmodeshow. Hieraan werd deelgenomen door de KPJ.-afdelingen Achterveld, Hoog land, Hooglanderveen en Leusden, te- samen met ongeveer 25 mannequin's en dress-man. De modeshow bestond uit twee cate gories namelijk Modehuis Specifiek en Modehuis Exclusief. Het waren afge vaardigden uit Leusden die onder lei ding van Riky van Eyden een le en een 2e plaats wisten te behalen in de ca tegorie Specifiek De eerste plaats was weggelegd voor Riky van Eyden met een oranje-rode jurk met bolero en capuchon. De naam van de creatie was ..Vuur en Vlam" Van Riky van Ey den, die een leeuwenaandeel had in het ontwerpen en vervaardigen van de cre aties van de afdeling Leusden. moet worden gezegd, dat ze van alle 25 ■deelnemers het beste en zeer profes sioneel haar creatie showde op het plankier van ,,De Dissel". De tweede plaats was weggelegd voor Marriet Horst en Bert van Eyden die een creatie in partner-look show den, welke de naam van ..Hans Af je" meekreeg ACHTERVELD - Ook de Achterveld- se K.P.J. heeft deelgenomen aan de door de kring Amersfoort georgani seerde modeshow op zaterdag jl De ze werd gehouden in ,,De Dissel" te Hooglanderveen. Ook de afdelin gen Hoogland, Hooglanderveen en Leus den namen er aan deel. Voor Achter veld namen deel aan deze show Paula van de Burgwal, Annie van de Burg wal (derde prijs), Ina en Wim van Middelaar, Beb Blom en Gerard van Ruitenbeek. De variatie en de vinding rijkheid waren groot. Van kleding van papier, touw en cellofaan tot en met een kozakkenkostuum werd geshowd. Be halve de twee prijzen hebben de Ach- erveldse K.P.J.-ers ook enorm veel plezier gehad aan deze show. Als lady-speaker fungeerde Alie van Middelaar. Disc jockey Roete uit Bus- sum nam het muzikale gedeelte voor zijn rekening. Eerder nam een voerkampteam van Achterveld deel aan de K P.J. Vier kamp, welke eveneens in ,,De Dissel" te Hooglanderveen werd gehouden Er werd ook aan deelgenomen door de af delingen Eemnes, Hoogland en Hooglan derveen Voor de pauze wilde het in de Achterveldse ploeg met zo best vlotten. De hindernissen werden niet foutloos genomen en ook het touw klimmen lukte niet zo goed Ook het theoretische gedeelte gaf voor de Achterveldse deelnemers veel hoofdbrekens. Zij stonden er met de pauze met 14 punten niet rooskleurig voor. Maar na de pauze ging het alle maal beter Er werd fanatiek gespeeld de resultaten werden veel beter. De theorie leverde nu 7 punten op Ook het moeilijke gemanoevreer met kopjes en tennisballen verliep goeden Achter veld behaalde zodoende de eerste prijs in deze vierkamp De marathon, die ook voor de eindklassering telde slaag de niet zo best Het was dan ook erg moeilijk voor twee deelnemers wier rechter- respectievelijk linkerbeen aan elkaar waren gebonden, om het par cours snel af te leggen Achterveld werd op dit onderdeel 4e. Het was al met al een sportieve avond, waaraan de deelnemers veel plezier hebben beleefd (2e rechts) uit rijders. mersfoort, met bij- LEUSDEN - Het verloop van de bondscompetitie S.G.S. is voor de schaakvereniging ..Leusden" tot nu toe niet zo gelukkig Beide tientallen heb ben nu in totaal vier wedstrijden ge speeld. waarvan slechts één werd ge wonnen. Ook de op 23 november j.l gespeelde match van het eerste tien tal ging verloren tegen Doorn/Drie bergen II Alle zeilen zullen nu moe ten worden bijgezet om de resterende wedstrijden in deze competitie tot een goed einde te brengen De individuele uitslagen Leusden 1 - Doorn/Driebergen II waren: V Santen sr. - V d Berg V d Weijden - Moqrchal De Jager - V.d. Heuvel "l-Ö Harlaar - Hugenholte Boogaard - Goossen Ö-l Mosterd -.Korneef 1-0 Lagerweij - Brinkers jr. 0-1 Zwart - V. Vuurde 0-1 Struiwig - Ubbels 0-1 Veenendaal - Kessing 1-0 Voor de ladderwedstrijd werden in groep fi de volgende partijen gespeeld Bloemendal - Tonneman 0-1 Dijkstra sr - Flentge 0-1 Horst - Kuiper 1-0 V Egdom - Wisman 1-0 De Graaf - Schram 1-0 V. Doorn - V d Tang 0-1 Broeder - De Ridder 0-1 Wisman - Bloemendal 1-0 De Graaf - Boschman 0-1 LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag 4 december organiseert de speeltuinver eniging Blijhof" een Sint Nicolaas feest voor de kinderen van leden en donateurs, in 't ,,Ros Béyaart" Er zijn twee verschillende program ma's te weten voor kinderen van 2 tot en met 5 jaar van 14.00 uur tot onge veer 15.00 uur. En voor kinderen van 6 tot en met de lagere school leeftijd Voor de eerste voorstelling kunnen ouders eventueel meekomen, met het verzoek met tussen de kinderen plaats te nemen Voor de eerste voorstelling wordt de achteringang van 't Ros Beyaart gebruikt, terwijl voor de tweede voor stelling de voordeur als toegangsdeur dienst zal doen. dit om gedrang te voor komen. Aan de zaal zijn geen kaarten ver krijgbaar. ook niet tegen betaling Le den kunnen op vertoon van het hun toe gestuurde formulier, kaarten afhalen bij de secretaris, de heer Van de Steeg, Prunuslaan 34 te Leusden-centrum Kinderen van niet-leden hebben geen toegang, omdat het bestuur de prijs van een lidmaat- of donateurschap voor memand een bezwaar acht. LEUSDEN - Het gemeentehuis ver zoekt ons het volgende op te nemen: Het huis-aan-huis verspreide boekje „Wegwijs worden in de gemeente Leus den" dient te worden gewijzigd en aangevuld met de volgende gegevens: Blz. 2: Het tel no. van dhr H R van Maanen moet zijn; 03490-18430 Blz. 6: Onder ..Artsen" bij J H. Lantink, punt b. het spreekuur op woensdag van 16.30 - 17.00 uur wijzi gen in 15.30 - 16 30 uur. Blz 7: Het spreekuur ..kleine huis dieren" van mevr M. J. S C. Tij- mensen-v d Kamp, dierenarts opdon derdag is verplaatst naar vrijdag Toe te voegen Nabuurs, M J A., dierenarts. Jan van Arkelweg 32 te Achterveld. Voor spreekuren: zie telefoonboek Amers foort. Dierenartsenpraktijk Blz. 13; Als hoofd van de openbare kleuterschool ,,De Blokkendoos" voor mej A. Hoetmer, te lezen, mevr A. Zuidema de R.K kleuterschool Hummeltjes- honk" te Achterveld is gevestigd aan het adres W. van Amersfoortstraat 44 Het vermelde onder: De R K. basis school ..St. Jozef Achterveld" te lezen als volgt: ,,St. Jozef", J. v Arkelweg 6. tel no 03425-743, hoofd L Wei- mer. Hessenweg 166, Achterveld ..Onze Wereld", J v. Arkelweg 6. tel. no. 03425-743, hoofd A M. Lucas, Ibisdreef 66 te Utrecht Blz 13: De Chr. kleuterschool ,.De Springplank", de openb. kleuterschool ,,De Wip-wap" en de openb Basis school ..De Wegwijzer" hebben tevens LEUSDEN-CENTRUM - Op zondag 5 december aanstaande wordt er om 19.00 uur een speciale jeugddienst gehouden in het Hervormd Centrum aan de Asschatterweg te Leusden- centrum Voorganger is de heer C W Vos uit Leusden-centrum, met als onderwerp. ..Jesus moving" Als sjie- ciale gast zal Truus Simons uit Zwolle negro-spirituals ten gehore brengen Een ieder is van harte welkom LEUSDEN/CENTRUM - De KPJ Leusden, organiseert deze week een tweetal activiteiten Allereerst is er op donderdag 2 december een ..Sinter klaashappening" Wat er allemaal gaat gebeuren is niet bekend, want het groepje leden, onder leiding van Wil Roest, die deze avond verzorgt houdt het programma zorgvuldig geheim Wat wel bekend is, is het bezoek van ruim 40 leden van de KPJ afdeling Kockengen, om met veel belangstellen den de ..Sinterklaashappening" te doen slagen. Aanvang 19 30 in ..De Til" KREATIEVE INSTRUCTIEAVOND Op vrijdag 3 december vindt er een kreatieve instructie-avond plaats, on der leiding van George Bruens Het is een avond waarop ieder zich eens crea tief kan uitleven, ook degene die hier niet zo goed in zijn Aanvang precies 19 45 in „De Til". een noodlokaal aa de Torenakkerweg in gebruik genom i, resp. genummerd 8, 6 en 4a Blz. 14 Achter \NH Basisschool I Achterveld" te lezèa W v Amers foortstraat 42, hoofd J. v Arkelweg 8. Acht Gymnastieklokaal, ge is gevestigd aan de W straat te Achterveld Blz. 16 Muziekvei ,,Chr Mannenkoor" Mannenvereniging". Toneelver ToneeH dracht" te Leusden, in Wilgenlaan 54 Sportver. Korfbalver Leusden. adres ge1 hemseweg 93, Leusde Blz. 17: Het verme nastiekver. Achterve: zigd in: Sportvereniging ,,Ava volleybal, badminton) 31. Achterveld. Vóór „Jongeren gen" tussen te voegei ging „Zwanenburg" Leusden-C Blz. 17: Jongeren en Jeugdver R K Jeugdraad Achtt :eld, de secre E. Kamphorst, rveld >emd onder b A mersfoort - In plaats van lezen ..Chr „De Een- dres gewijzigd De Antilopen" jzigd in Arn- Zuid onder „Gym- wordt gewij- (gymnastiek, Arkelweg eugdverenigin- Schaatsvereni- rkenlaan 19 te tarésse is verhuisd na; Klettersteeg 1 De K P.J afd Leu en-centrum is gevestigd Hamersveld weg 96 Blz 18 Vereniging )e Plattelands vrouwen afd. Leusden Burg deBeau- fortweg 26. wordt gew :igd in no 53a. Blz 20 Toe te vo en bij „Diver sen" BabysitcentraR mevr. Deenik, Kon. Julianalaan 35, L|isden-zuid. tel no 03490-18134 Opgemerkt zij nog. at m de Leus der Krant van 6 mei een overzicht heeft gestaan van alle aatselijkever enigingen met de ad ;sen zoals die op het gemeentehui: wekend waren Verzocht is toen. wa ?er hier wijzi gingen in waren gek ien. dit mede te delen aan de afdel algemene za ken. Hierop is geer ?rikele reactie gekomen. Bij de same telling van het boekje is toen uitgega: van deze lijst In de boekjes, die :ereikt worden aan de nieuwe inwonc is een inleg vel aanwezig met de l rbovenstaande aanvullingen en wijzi ïgen Toezen ding van een z g. reet :atieformulier stuit op praktische be: iren. om „bij" LEUSDEN/CENTRU avond 23 november b ders, van de kleuters plank" bezoeken, de ouders waren door mej. D. Zwiep en de Doornekamp en mej. nodigd om Sint Nicola helpen. Het was de bedoelin(a van het cadeautje dat Sint Nicolaas zouden prise maakten Geluk ouders, waaronder oolfn ders, gehoor aan de De leidsters lieten nemen op de kleine den het materiaal kon worden te blijven zou dan minstens ieder kwar taal een huis-aan-huis bestelling moe ten plaats vinden met alle wijzigingen daarop vermeld, terwijl eon blanko- formulier waarop eventuele wijzigingen1 zelf worden aangetekend, zoals door „Kopspijker" bedoeld, niet speciaal van gemeentewege behoeft te worden verstrekt De inwoners zullen begrijpen dat een herdruk van het informatiegidsje slechts van waaide kan zijn, wanneer deze inwoners zelf hieraan medewer ken door adreswijzigingen e.d ter ken nis van het gemeentebestuur te bren gen Het ligt overigens in de bedoeling dat om de 2 a 3 jaar een vernieuwd gidsje zal verschijnen. DE REDAKTIE TEKENT HIERBIJ NOG HET VOLGENDE AAN: Het is in de eerste plaats nuttig en noodzakelijk om bovenstaande ver nieuwde gegevens uit te knippen en in het gidsje „Wegwijs" te plakken Men voorkomt dan misverstanden. Overi gens moet het ons van het hart, dat een verschijningsfrekwentie van een keer per 2 a 3 jaar ons wat te weinig voor komt. Immers in de snel groeiende gemeente Leusden wijzigen zich de situaties door de toevloed van nieuwe bewoners even snel. Elk jaar dient, volgens ons, bekeken te worden of een nieuwe uitgave van de gids gerechtvaar digd is of niet. VERLOREN EN GEVONDEN (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Bij de rijkspo litie te Leusden zijn de volgende voor werpen als gevonden of verloren aan gegeven VERLOREN: Zwarte en bruine da meshandschoen, cross-laarzen, net met blauwe en rode trui, bruine hand schoenen, donkerrode dames-schou dertas GEVONDEN Kinderbnl. grijs zwarte knipportemonnee met inhoud Inlichtingen 03490-17673 tl Op dinsdag- chten de ou de .Spring - kfterschool. De hoofdleidster lsters mej. I. Rüpp, uitge- een beetje te t de ouders, kinderen van en, een sur- gaven veel tiental va- uitÈiging »uders plaats jes, en toon- nee gewerkt st< Het viel beslist niet mee om een surprise te maken De ideeën die men had bleken vaak moeilijk uitvoerbaar Maar de leidsters gaven zonodig aan wijzingen en na enige tijd ontstonden ware kunstwerken Na afloop zag men een vliegtuig, allerlei beesten, sin- terklasen en zwarte pieten, stoombo ten, een paddestoel en meer van der gelijke werkstukken, en overal zat het cadeautje in verstopt. Op deze avond, waar het contact met de ouders onderling werd verstevigd, leerde men vooral het werk wat de kinderen regelmatig op school maken en mee naar huis nemen waarderen en de moeilijkheid ervan op de juiste waarde schatten Leusden. 26-11-'71 Geachte redaktie. Graag zou ik in uw blad er nog eens de aandacht op willen vestigen, dat de verkeersbrigadiertjes er niet voor niets staan! Vanmorgen wilde ik mijn dochtertje van school halen en stond zodoende ruim een kwartier op het gedeelte waar de brigadiertjes staan De jongens de den echt hun best, maar het aantal grote en kleine kinderen die gewoon overstaken zonder gebruik te maken van hulp van de bewuste jongens was werkelijk schrikbarend' Laten onder wijzend personeel en vooral ook de ouders hun kinderen er steeds weer op wijzen alleen over te steken, wan neer daarvoor het sein wordt gegeven! Laten we niet wachten tot er vandaag of morgen met één van onze kinderen een ongeluk gebeurt! A. L Heckemann. Aan de Gemeenteraad van Amersfoort te Amersfoort. Ondergetekenden: raadsleden van de gemeente Leusden. verzoeken bij deze beleefd Uw aandacht voor het volgende Vele inwoners van Achterveld en Stoutenburg, welke één of meer kinde ren hebben, die onderwijs genieten in Amersfoort zijn ernstig verontrust, over de gevaarlijke situatie bij het oversteken vanaf de Barneveldseweg over de Hogeweg. De Hogeweg, welke vooral inde mor genuren zeer veel verkeer moet ver werken is voor aLle verkeer, en voor rijwielen in het bijzonder, op deze plaats uiterst moeilijk over te steken, waardoor vaak levensgevaarlijke ma noeuvres onvermijdelijk zijn Gezien het belang van de verkeers veiligheid in verband met het vele over stekend verkeer, doen wij een beroep op de Gemeenteraad Uwer gemeente deze zeer gevaarlijke, oversteekplaats van stoplichten'te vóórzien Voor Uw welwillende medewerking in deze, zullen wij zeer erkentelijk zijn. J H v Dijk, Achterveld H Ossendrijver. Achterveld G v. Woudenberg, Stoutenburg L. R Huurdeinan. Stoutenburg Het bestuur van de speeltuinvereni ging „Blijhof" overweegt volgend jaar 2 intochten te organiseren, t.w 1 voor de kinderen en 1 voor de ouders. Dank zij de vele tientallen ouders, die zonodig vooraan moesten staan op het voor de kinderen afgezette plein voor het Ge meentehuis, hebben honderden kinderen en vele attente ouders niet meer gezien dan de ruggen van de nieuwsgierige ou ders. De organisatie had vooral dit jaar het kind primair gesteld, door de 3 kleu terscholen uit te nodigen met zo'n 300 kinderen met Juf (op haar vrije zater dag) een zanghulde te brengen aan de Sint. Ook de majorettes van de muziek vereniging Lisudina hadden weken ge oefend om zich aan de Sint te presen teren Op ons verzoek was de Gemeente be reid, met name de heer V d Berg en zijn medewerkers, het plein af te zet ten voor de kinderen en de majorettes. Ondanks veelvuldig verzoek van één van onze bestuursleden, deden de grote mensen slechts 1 stapje achteruit en 2 stapjes vooruit Het resultaaat hiervan was, dat le de kleuters met Juf werden samen geperst tot 1 gehaktbal. 2e de majorettes geen kans kregen om op te treden. Ook de Politie zouden wij willen ad-, viseren eens in andere plaatsen te gaan kijken om te zien wat hun taakisbij dit soort evenementen, daar het geen zin heeft enkele minuten voor de intocht te arriveren Wellicht is het volgend jaar mogelijk het zo gevaarlijke kruispunt vrij te houden. Eveneens heeft men bij het in stalleren van de geluidsinstallatie er geen rekening mee gehouden, dat het aanwezige publiek graag de toespra ken van de Burgemeester en de Sint had willen horen. Naast het strooien van kritieken is er ook plaats voor complimenten. Wij heb ben veel waardering voor de medewer kers van de Gemeente, onder aanvoe ring van de heer V d Berg. die op hun vrije zaterdag voor de afzetting heb ben gezorgd Eveneens een woord van lof aan het adres van de Jufs, die on der moeilijke omstandigheden wisten te voorkomen, dat hun kleuters niet onder de voet werden gelopen. Tenslotte dank aan de ouders, die door het missen van dit evenement, zich hielden aan de afzetting en gevolg gaven aan het verzoek het plein vrij te houden Het bestuur heeft 2 jaar geleden van de kri tieken van de ouders geleerd om voort aan geen reklame op te nemen, daar het ging om de kinderen Wij hopen volgend jaar, dat de ouders nu van onze kritieken geleerd hebben, dat deze kinderen door de grote men sen daartoe in de gelegenheid gesteld moeten worden Het is nu gebleken dat enkele bestuursleden daar weinig aan kunnen doen. Het bestuur van de Speeltuinvereniging „Blijhof" ENKELE KANTTEKENINGEN VAN DE REDAKTIE: Hoewel een intocht van St. Nicolaas, hoe goed ook georganiseerd en voor bereid, toch nooit volmaakt kan zijn om dat een dergelijk gebeuren teveel af hankelijk is van allerlei factoren, kun nen wij ons toch geheel aansluiten bij de woorden van het Blijhofbestuur, dat terecht in de pen klom om haar gramschap te spuien. Het is inderdaad zo gegaan, zoals het bestuur schrijft. Omdat wij, wanneer niet direkt noodza kelijk, niet met enig commentaar de feestvreugde wilden bederven, hebben wij er niets over geschreven om onze attente lezers de gelegenheid te geven te reageren. Het Blijhofbestuur is zelf de eerste geweest om dat te doen. We zouden nu graag eens de mening willen horen van één van die talrijke ouders, die gemeend hebben niet te moeten luisteren naar een vriendelijk, vaak herhaald, verzoek van een Blijhofbe- stuurder op die bewuste zaterdagmid dag. Tot onze grote verbazing en ver ontwaardiging lazen wij in de Leusder Krant van 18 november dat de jeugd raad Achterveld in samenwerking met bovengenoemde deze disco-middagen organiseert. Dit is beslist niet waar Het bestuur van de jeugdraad heeft pas gehoord van het hervatten van de disco- dancing van de hr. Visser', nadat ouders, die dit in de Barneveldse Krant gelezen hadden, bij dit bestuur nader geïnfor meerd hadden. Zij heeft toen bij het „Stichtingsbestuur Ons Gebouw" om inlichtingen gevraagd, waarbij als ant woord werd gegeven 1 Er zal inderdaad gestart worden met disco-middagen o.a. door dhr. H Visser 2. Deze disco-middagen zullen toegan kelijk zijn vóór jongeren vanaf 16 jaar. Er zal dan ook bier geschonken wor den 3. Die disco-dancing staat onder lei ding en verantwoording van dhr Visser. Het bestuur van de jeugdraad heeft dit dan ook ter kennisgeving aange nomen en wil zich dan ook verder van de organisatie pd planning van deze middagen distanciëreri. Zij hoopt ech ter wel dat hun naam niet gebruikt wordt in verband met festiviteiten, die zij niet organiseert Met dank voor plaatsing Bestuur Jeugdraad De redaktie tekent hierbij aan blij te zijn, dat eindelijk duidelijk is wie wat organiseert. Doordat verschillende instanties in Achterveld de redaktie over de disco dancing benaderen, was het voor ons een onoverzichtelijke zaak. *>..-♦ burgerlijke stand LEUSDEN - Geboren: 21 nov Mar jolein, d v K Visser en E. J Ekkens, Kwintlaan 19; 22 nov. AntoniusGerar- dus, z v. J. C F van Lunsen en J W. A. Rijnhout, Nassaulaan 5; 25 nov. Edwin Cornelis Wulfert Johannes, z v W J Prinsen en M W Tolboom, de Verjaegde Ruyterweg 26; 26 nov Min dert Jacobus, z v A K. Kersloot en L J. Veenstra, Bruinhorst 4; 26 hov.. Edwin, z. v W HovenkampenH Maze- nier, Ambachtsweg 26. Getrouwd. A Veldhuizen en G M. van Leijenhorst, H. R de Ridder en J C M van Dijk, G H van 't Kloos ter en G H Horst Overleden: Geen In de maand december zijn de volgende METEOREN (vallende sterren) te zien: 1. GEMINIDEN (Per uur zijn er 65 meteoren te zien). Naar deze meteoren kunt u het bes te kijken in de nacht van 9/10 december t/m de nacht van 14/15 dec. Het radiant (de plek waar de meeste meteo ren te zien zijn) is in het sterrenbeeld Gemini (Twee lingen) die men kan vinden ongeveer recht boven de waar nemer. 2. URSIDEN (Per uur zijn er 10 meteoren te zien) Ze zijn zichtbaar van 19 tot 24 dec. De meeste meteoren zul len vallen in de nacht van 21/ 22 dec. Het radiant is in het sterrenbeeld Ursa Minor (Kleine Beer). Er zijn nog veel meer inte ressante hemelverschijnselen te zien. Wilt u hier meer in lichtingen over hebben dan kunt u kontakt opnemen met: E. J. Hooyer, Wilgenlaan 52, Leus den/Centrum, tel 03496-1737. (Bij hem kunt u ook door een telescoop kijken).

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5