D'66 EN PvdA STEMDEN TEGEN; AR: „MET DE RUG TEGEN DE MUUR" Financiële problematiek is een moeilijke zaak Reinigingsafvoerrechten VVD-Leusden start in 1972 met soos BURGEMEESTER TARIEVEN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN VOOR 1972 LEUSDER KRANT DEEL DEBAT HOORT IN REKENINGS-EN BEGROTINGS COMMISSIE THUIS I VËRVÖUVAN PAGINA 5 Rijksweg 80 niet cloor Den Treek INGEZONDEN Voortgezet onderwijs in Leusden Burgerlijke Stand Tijdens de feestdagen bibliotheek gesloten Pony's losgebroken DONDERDAG 23 DECEMBER 1971 (Van de redaktie). LEUSDEN - Vorige week donderdag boog de raad van Leusden zich, nauwe lijks bekomen van hun omvangrijke be grotingsmarathon, over de reinigings rechten. Over de verhoging van deze rechten en over het kontrakt van de ge meente met de firma Spitman te Oos terbeek, de uitvoerder van de rei nigingsdienst in de gemeente Leusden Een aantal voorstellen, waaronder het voorstel tot garanderen van rente en aflossing van een door het Wit-Gele Kruis te Achterveld aan te gane geld lening t.b.v de oprichting van een kruisgebouw, werden aangehouden tot een later tijdstip in januari 172. Ver schillende oorzaken noodzaakte de raad hiertoe. Het voorstel rond de garantie voor het Wit-Gele Kruisgebouw moest wor den uitgesteld, omdat de voorwaarden voor de geldlening van de bank pas dezelfde dag waren binnengekomen Het voorstel van grond aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis te Achterveld werd om dezelfde reden aangehouden Het voorstel tot aanbesteding van de aanleg van de Noorderinslag werd even eens aangehouden De openbare aanbe steding heeft inmiddels plaats gevon den. Het was de bedoeling voor de aan leg van deze weg een provinciale sub sidie te verkrijgen door de weg als tertiair aan te laten merken. Dit is niet gelukt. De gunning wordt aangehou den tot de raad heeft beslist De laagste inschrijving lag aanmerkelijk onder de raming Het voorstel tot aanbesteding vaneen openbare kleuterschool te Leusden/C ontlokte enige diskussie. In vei band met de spoed had het college over het hoofd gezien, dat de vorm, waarin deze aan besteding was gegoten, de goedkeuring nodig had van de raad Ook deze aan besteding heeft inmiddels plaats ge vonden. Burgemeester Van der Post bood namens het college zijn excuses aan voor deze verkeerde gang van za ken. De heer Van Maanen (AR) ,,Inde financiële kommissie is hierover lang durig gediskussieerd. Er is een fout gemaakt. Voor mij was die fout on aanvaardbaar Ik zou tegen gestemd hebben, als het college niet haar ver ontschuldiging had uitgesproken" De heer Van Dijk (KVP) vond deze wijze van aanbesteding uitstekend ,,Het is bij de plaatselijke aannemers bijzon der in de smaak gevallen", zo zei hij De heer Mandemalcer (PvdA) wilde graag weten, of deze school op tijd klaar zal komen Burgemeester Van der Post verzekerde de PvdA-woordvoerder, dat de school in augustus 1972 in gebruik kan worden genomen. Die eis is name lijk aan de aannemer gesteld De kleuterschool zal worden gebouwd in het uitbreidingsplan ..Rozenboom" Het aannemersbedrijf fa H. Hertzinger en Zoon te Amersfoort zal de school bouwen KONTRAKT FA SPITMAN Het kontrakt (voor vijf jaar) tussen de gemeente Leusden en de firma Spit man in Oosterbeek voor de uitvoering van de reinigingsdienst in de gemeente Leusden heeft bijna een jaar ergens in „een la liggen wachten" om door de raad goedgekeurd te worden. Opnieuw moest burgemeester Van der Post zijn verontschuldiging aanbieden voor deze storende fout. „Het is een fout geweest, dat dit ontwerp-kontrakt niet eerder aan de raad is voorgelegd", aldus de voorzitter. De heer Van Maanen (AR) wilde niet ingaan op de schuldvraag, maar be greep toch een paar dingen niet Waar om, zo vroeg hij zich af. heeft de firma Spitman niet aangedrongen op een wet tig kontrakt? De firma heeft nu bijna een jaar lang het vuil opgehaald volgens een mondelinge afspraak Als de raad nu nee zou zeggen, zou er een vreemde situatie ontstaan. Overigens vond de heer Van Maanen het kontrakt nu niet bepaald een kontrakt tussen twee han delspartners. „Zoals de formulering nu is", zo vond de AR-woordvoerder, „is er slechts één lachende partij, de firma Spitman. Zijn winst is verzekerd. Hij draagt geen enkel risico. Men zou hem koppelbaas kunnen noemen Door dat dit kontrakt door andere gemeenten uit onze omgeving is aanvaard, staan we met de rug tegen de muur We zul len ook ons fiat moeten geven" Burgemeester Van der Post vond eveneens, dat de firma Spitman wel wat eerder aan de bel had kunnen trekken „Maar dit bedrijf heeft er ervaring mee Het is ook een kwestie van ver trouwen". De voorzitter deelde mee, dat de gemeente heeft onderzocht of het niet beter kon overgaan op een ei gen gemeentelijke reinigingsdienst Het is echter gebleken, dat dit aanmerkelijk duurder zal zijn, dan via het bedrijf van de fa Spitman Een goedkopere oplos sing, aldus de heer Van der Post, lijkt met in zicht" De heer Van Tiel (VVD) was het met de heer Van der Post eens Hij achtte een eigen reinigingsdienst pas haalbaar bij een inwonertal van 30 tot 35 000 Hij vond de overeenkomst met de firma Spitman redelijk en alleszins aanvaard baar. De heer Mandemaker (PvdA) ging nog even op de juridische aspekten van deze zaak in, maar de voorzitter zag niet veel kansen oin zonder meer „nee" te gen het kontrakt te kunnen zeggen De heer Van Spaendonck (D'66) wac van mening, dat dit kontrakt ook m ja nuari 1971 bij de behandeling van de verhoging reinigingsrechten bekend had moeten zijn bij b en w Hij pleitte er verder voor om af te zien van een vijfjarig kontrakt, maar voor een kor tere periode te tekenen, bijvoorbeeld twee jaar. „Als we nu „ja" zeggen, zitten we er tot 1976 aan vast", zo zei hij Burgemeester Van der Post vond een periode van minder dan vijf jaar niet aanvaa.übaar, omdat de firma Spit man dan in een te onzekere positie komt te verkeren „Vergeet u niet, dat het bedrijf enorme investeringen moet doen. Daar moet zekerheid achter staan, anders is het niet verantwoord Hij ontkende overigens, dat het nieuwe kontrakt reeds in januari 1971 bekend had moeten zijn. De heer Van Wcadenberg kan wel ak koord gaan met het voorstel, hoewel hij ook liever zou zien, dat de periode werd bekort tot twee jaar. De heer Van der Post deelde mee, dat voordat het kontrakt is afgelopen, de zaak tijdig opnieuw zal worden be keken. De heer Mandemaker (PvdA) ging met zijn fraktiegenoot akkoord met het voorstel, maar alleen, omdat een eigen gemeentelijke reinigingsdienst voor alsnog onmogelijk is en de gemeente daarom „vastgebakken" zit aan de firma Spitman De heer Van Maanen (AR) bleef even eens bezwaar aantekenen tegen dit kontrakt. maar omdat de firma Spit man met monopolie bezit, kon ook hij anders dan toestemmen Zonder hoofdelijke stemming werd het voor stel aangenomen VERHOGING REINGINGSRECHTEN De verhoging van de reinigingsrech ten van f32,- naar f37,-werd door geen enkele fraktie als onredelijk aange merkt, met uitzondering van D'66 en de PvdA, die tegen het voorstel stemden. Twee kernpunten beheersten de dis kussie- a. Moeten de reinigingsrechten kostendekkend zijn of niet, en b. Is er voldoende differentiatie aangebracht in de kosten ten aanzien van bejaarden en alleenstaanden? Over het eerste punt was diskussie niet zo noodzakelijk, omdat de frakties zich daarover vorig jaar al uitgebreid hadden uitgesproken. Wel belangrijk was de vraag van de dif ferentiatie in de tarieven. De heer Van Dijk (KVP): de tarieven zijn onredelijk, omdat zij die meer vuil hebben dan anderen net zoveel betalen Uw voorstel om hen, die minder vuil hebben gebruik te laten maken van de regeling afschrijven wegens onvermo gen" Dat is naar mijn gevoel een flauwekul-oplossing. Hij stelde voor om voor alleenstaanden en bejaarden, voor zover deze minder draagkrachtig zijn, een tarief in te stellen van vijftig pro cent van het volle bedrag B. en w bleven echter op hun eer der ingenomen standpunt staan. In de praktijk blijkt het me mogelijk om een dergelijke differentiatie in te voeren, aldus de voorzitter. Bovendien bete kent het, dat anderen méér moeten be talen om op hetzelfde bedrag uit te kunnen komen De heer Van Maanen (AR), de heer Van Spaendonck (D'66) en de heren Kuijpers en Mandemaker (PvdA) waren tegen een kostendekkend tarief. De PvdA zowel de AR stelden opnieuw voor om de door de minister vastge stelde minimum-bijdrage te vragen, ïn- plaats van het huidige tarief. Volgens de minister zou dat f31,- moeten zijn De heer Van Woudenberg (CHU): „Dit ligt me allemaal zwaar op de maag, nu het tarief niet kostendekkend is". Toch stemde de CHU voor het voorstel van b. en w., evenals de KVP, VVD en AR. Deze laatste met de aantekening, dat de fraktie tegen een kostendekkend-ta- rief is. PvdA en D'66 stemden tegen het voorstel. WEGWIJS Ondanks hardnekkige pogingen van de heer Van Maanen (AR) om de gemeente te bewegen een korrektie-inleg-vel uit te geven met betrekking tot het boekje „Wegwijs worden in Leusden", capituleerde het college niet voor de aandrang In derde instantie wezen b en w er de AR-woordvoer der op, dat dit een te dure aange legenheid zou worden. „Wellicht kunnen wij uw wensen via het ge meenteblad realiseren PAPIEREN VUILNISZAKKEN De D'66-fraktie had bij het college aangedrongen over te gaan op het ge bruik van papieren vuilniszakken, om dat de plastic zakken zo moeilijk te verwerken zijn en bovendien als af val niet „afbreken", maar slechts door verbranding zijn te verwijde ren. B. en w. zullen op deze sug gestie ingaan en een onderzoek naar de mogelijkheid instellen. Bij gebruik van papieren zakken, zal een klein steentje worden bijgedragen aan het tegengaan van de milieuvervuiling. VERPLICHTE DOORSTROMING De VVD-fraktie pleitte nogmaals voor verplichte doorstroming Burge meester Van der Post antwoordde, dat in de huurovereenkomsten tussen ge meente en huurders reeds een ver klaring is opgenomen, waardoor de gemeente de huurder kan verplichten tot doorstroming, indien het salaris van de huurder hoger is per maand dan plm. zes maal de huur per maand De gemeente kan in zo'n geval de wo ning verplicht laten ontruimen Uiter aard zal een dergelijke verplichting pas op de lange duur effect sorteren GEMEENTEBLAD heer Van Tiel bleef op haar standpunt staan, dat een gemeenteblad niet nood zakelijk is. Bovendien vond de VVD, dat het blad niet beslist een saaie inhoud zal krijgen. Het zal dan ook, aldus de VVD, niet intensief gelezen worden en daardoor aan haar doel voorbij schieten. De VVD bleef er bij, dat het beter is via de bestaande persmedia goede voorlichting te ge ven. Burgemeester Van der Post bestreed dit. Hij was van mening, dat het alles behalve saaie kost zal worden. „In de vorm, zoals wij het gemeenteblad heb ben voorgesteld, zal de inhoud voor een belangrijk deel bestaan uit alge mene, boeiende artikelen over ge meentezaken en problemen, geschre ven door deskundigen, die deze moei lijke problemen op een populaire, be grijpelijke taal naai voren zullen brengen." Persoonlijk vond de voor zitter deze artikelen bijzonder boeiend. FINANCIËLE PROBLEMATIEK Over de financiële gemeentelijke problematiek werd bijzonder lang ge debatteerd, voornamelijk tussen het college en de PvdA-fraktie, die in haar algemene beschouwing heel wat woor- den aan dit aspekt had besteed en niet tevreden was met de beantwoording van b. en w Overigens bracht PvdA- woordvoerder Kuijpers zijn dank aan het college voor de uitvoerige beant woording van het financiële gedeelte van de PvdA Dat was, aldus de heer Kuijpers, niet voorgekomen sinds 1958, het jaar, dat hij zitting nam in de raad Naar aanleiding van een opmerking van burgemeester Van der Post, dat het hoog tijd wordt, dat de raadsleden uitgebreid worden voorgelicht over de gemeentelijke financieringsproblema- tiek, zei de heer Kuijpers: „Ik ben het volkomen met u eens. Maar in 1970 is ons dat al beloofd. We wachten er nu nog op. We zijn uiteraard leken op dit gebied. Door een betere voor lichting zal één en ander wellicht wat soepeler kunnen verlopen." Overigens klonk er nogal wat sarcasme door in het betoog van zowel de heer Kuij pers als de heer Mandemaker ten aan zien van de beantwoording van b. enw., waarin de PvdA wordt afgeschilderd als een fraktie, die niet zoveel kaas heeft gegeten van de gemeentelijke financieringsproblematiek. Dat de PvdA zoveel aandacht heeft geschon ken aan de „cijfertjes", was volgens burgemeester Van der Post één van de oorzaken, dat het zo laat werd Dit werd door de PvdA nogal hoog op gevat. Zij was van mening, dat behan deling van de begroting een belangrijke zaak is en niet gebonden mag zijn aan tijd. Bovendien hadden méér frakties dan de PvdA alléén veel tijd gevergd. Burgemeester Van der Post was van mening, dat de cijfermatige benadering van de begroting niet thuishoorde in het begrotingsdebat. „Deze situatie had voorkomen kunnen worden, indien dit aspekt uitvoerig zou zijn behan deld in de rekenings- en begrotings commissie. Ik vraag me af of deze vergadering op deze wijze wel zo interessant is gebleven voor de burge rij. Zo nee, dan hebben we de belang stellenden duidelijk benadeeld De voorzitter sprak over „financiële haar- kluiverij" en stelde voor, om de wijze van begrotingsbehandeling voor het vol gend jaar te herzien, zodat iets derge lijks als dit jaar, niet weer voor zal komen. SOCIALE WONINGEN De heer Mandemaker (PvdA) wees het college op het feit, dat er zo weinig aandacht is besteed in de begrotingsbehandeling aan de volkshuisvesting. „U hebt te wei nig vechtlust gehad," aldus de heer Mandemaker. „Ons verwijt aan u is, dat u konsekwent de werken voor de infra-struktuur op de lan ge baan geschoven hebt." De heer Kuijpers (eveneens PvdA) ging in op de sociale woningbouw. Aan de hand van landelijke cijfers (ver strekt door de comm R.O. van de tweede Kamer), toonde hij aan, dat het wel degelijk mogelijk is om betaalbare woningwetwoningen te bouwen. „Leusden is wat dat be treft een uniek voorbeeld hoe het niet moet. Het is een zielige zaak, dat we voor onze eigen mensen niet kunnen bouwen." De PvdA- fraktie deelde mee met een ge meentelijke huursubsidie-veror dening te komen, indien de Kroon gunstig beschikt over een derge lijke verordening elders in Ne derland. Burgemeester Van der Post vond het niet juist de landelijke cijfers over de sociale woningbouw te vergelijken met de plaatselijke „U moet niet vergeten, dat de landelijke huurprijzen lager liggen, omdat daar sprake is van een groot percentage goedkope flatwoning- bouw. Het gaat in Leusden om een gezinswoningen Als de lonen en mate- riaalprijzen uit de hand lopen, worden geplande huurprijzen van onze toekom stige woningwetwoning in bijv. De We tering hoger. U kunt niet anders ver wachten. Wij hopen alleen, dat een der gelijke verhoging niet nodig zal zijn Naar aanleiding van een opmerking, dat de grondprijs in Leusden zo hoog is, gaf de voorzitter een lijstje van grondprijzen van omliggende gemeen ten Hieruit bleek, dat Leusden hele maal nog niet zo gek uit de bus kwam Overigens vond burgemeester Van der Post het feit, dat een zo'n groot aantal sociale woningen wordt gebouwd in de toekomstige bestemmingsplannen een duidelijke indikatie voor het sociale be leid van de gemeente. VERKAPTE SUBSIDIE'S De heer Van Maanen (AR) vond het antwoord ten aanzien van de verkapte subsidie's (evenals an dere woordvoerders), niet bevre digend. Hij verwachtte, dat het college het komende jaar ten aan zien van deze problematiek met nieuwe voorstellen zal komen. „Een toegezegd overzicht van deze subsidies bij de begroting voor 1963 vind ik overbodig Tegen die tijd moeten de verkapte subsidie's verdwenen zijn Ik ben er gewoon tegen. Mocht het college niet zelf met voorstellen komen, dan kunt u van mij een voorstel tot af schaffing van deze verkapte sub sidies verwachten. Ik hoop dat ik een medestander in de raad kan krijgen, die een dergelijk voorstel met mij wil indienen Gezien de algemene tegenstand van de raad ten aanzien van bovengenoemde subsidie's, zal dat voor de heer Van Maanen geen enkel probleem opleveren. SCHAATSCLUB Naar aanleiding van opmerkingen in de raad, als zou de schaatsclub „Zwa nenburg" geen lid willen worden van de Sportstichting (de heer Van Maa nen „Dat vind ik een zeer kwalijke zaak"), deelde wethouder Van Zand- brink mee, dat de ijsclub momenteel nog geen lid is, maar zich t.z.t wel bij de Sportstichting zal aansluiten. LANGE TERMIJNPLANNING De heer Van Spaendonck (D'66) was van mening, dat b. en w. geen integra le visie op lange termijn had gegeven „Het beleid is teveel gericht op korte termijn," aldus de D'66-woordvoer der. Ook vroeg hij zich af, of er nog wel enige inspraak mogelijk kan zijn wat betreft de tweede fase van het structuurplan Leusden/C, nu deze no ta vrijwel is afgerond Burgemeester Van der Post was van mening, dat het college wel dege lijk een lange termijnplanning voor staat en wees in dit verband op de diskussienota tweede fase „Er zit een duidelijke lijn in," aldus de voorzit ter. De voorzitter deelde de vrees van de heer Van Spaendonck niet wat betreft de inspraak. „De diskussie-nota is niet zover afgerond, dat er geen enke le inspraak meer mogelijk zal zijn Het is een ontwerp en een ontwerp kan altijd gewijzigd worden." VOLLE WERKDAG Na een volle werkdag van acht uur vergaderen, sloot burgemees ter Van der Post donderdagmor gen om half vier de begrotingsver gadering af. LEUSDEN - Tijdens de beantwoor ding van de vraag van het Statenlid Land (VVD)m.b t hettracee van de R 80 zoals dit op ontwerpkaarten is uitge stippeld kwam het lid van Gedeputeer de Staten van Utrecht, de heer Mel- schert tot de duidelijke uitspraak, dat de ontwerp-weg nooit door de Treek zou komen Gedeputeerde Melschert zei daarbij letterlijk voor wat betreft het tracee voorbij Hilversum: „een tracee dat voorbij Hilversum verder doorgaat door de Treek, DAT ZEL EN MAG ER NOOIT KOMEN' DAT KAN IK U VERZEKEREN! ZO'N TRACEE ZOU EEN RAMP ZIJN' Het college is bereid om bij het Rijk al het mogelijke te doen om te voorkomen, dat er een R 80 door dat deel van de provincie zou komen, werd op een toegestane interruptie van de heer Land geant woord. Daarom had de heer Land aan het mede-ondertekenen van de con ceptmotie hierover geen behoefte meer Het bovenstaande zal vele verontrus ten uit de provincie bijzonder veel ge noegen doen en verdient de dank van de bevolking. LEUSDEN - Tijdens de Algemene ledenvergadering van de V.V.D. af deling Leusden, gehouden op vrijdag 17 december in Rotisserie Waterloo, maakte de voorzitter de heer J. Wa genaar, bekend dat er in het nieuwe jaar gestart zal worden met een maan delijkse sociëteitsavond. De bedoeling van deze avond is een band te schep pen tussen de leden en belangstellen den. Deze avonden dragen geen politiek karakter maar zullen het karakter heb ben van een gezellige ontmoetingsavond. Iedere belangstellende is welkom en men wil tevens nieuwe inwoners van de gemeente Leusden in de gelegenheid stellen met hun dorpsgenoten kennis te maken, in een ontspannende sfeer. De sociëteitavonden worden gehouden in Café-restaurant „deMof", Arnhem- seweg 95, te Leusden, en de eerste avond vindt plaats op maandag 10 janu ari 1972. In zijn openingswoord toonde de voor zitter zich verheugd over de ongekend grote opkomst voor deze ledenvergade ring en over het feit dat hij veel da- Geachte Redaktie, Naar aaleiding van Uw uitvoerig verslag van de algemene beschou wingen op de gemeentelijke begro ting, wil ik toch graag reageren op uitlatingen van de Heer W. F. H. van Spaendonk, die namens de D'66 frak tie stelde- „Aangezien vooralsnog in onze gemeente het voortgezet onder wijs geen plaats zal krijgen en wij hiervoor georiënteerd zullen zijn op AmersfoortMisschien is deze fraktie dan nog niet op de hoogte van het bestaan van de Technische School Don Bosco, die toch een vorm is van voortgezet onderwijs. Momenteel krij gen daar zo'n driehonderd leerlingen een opleiding, waarvan een groot aan tal leerlingen uit de gemeente Leusden komt. Bovendien heeft deze school een V.U.T.O.-dagcursus, die uniek is in Nederland, waardoor heel wat leer lingen uit de wijde omgeving juist voor deze opleiding aangewezen zijn op Leusden. De school heeft zojuist zijn 25-ja- rig bestaansfeest afgesloten, waarvan uitvoerige reportages in de krant ge staan hebben, maar misschien zijn die niet door de leden van de D'66 frak tie gelezen, of zou de mening nog steeds bestaan dat het „maar een technische school is?" Als bezwaar van deze school zou kunnen gelden dat het een bijzondere technische school is, maar daar staat tegenover, dat het aanname beleid zo soepel is dat ie dereen met de vereiste vooropleiding en geschiktheid welkom is. Het bestuur is zich terdege bewust van haar so ciale taak. Het is dan ook op zijn minst bevreemdend dat door de D'66 fraktie gezegd wordt dat het voortge- zetonderwijs in onze gemeente geen plaats zal krijgen. Misschien zou een juiste waardering van het technisch onderwijs hier meer gerechtvaardigd zijn. Menige plaats met een omvang zo als Leusden zal jaloers naar onze ge meente kijken, die kan beschikken over een volledig geoutilleerde en goed func tionerende school voor voortgezeton- derwijs. Opmerkelijk aan deze school is ook de grote doorstroming naar diverse vormen van middelbaar on derwijs. G. Cloosterman, Dodeweg 6, Leusden-Z. leraar technische school. Reinigingsrechten. Voor het lx per week ophalen van huisvuil en het ophalen van grofvuil op iedere le en 3e woensdag van de maand wordt een recht geheven van f37,-- per jaar. Hondenbelasting. Ingaande 1 januari 1972 is voor de belasting het onderscheid tussen luxe en waak- of bedrijfshonden vervallen Per hond is het tarief f 12,-- per jaar Straatbelasting. De straatbelasting bedraagt voor gebouwde eigendommen per jaar Bij een kadastrale of geschatte Percentage van de kadastrale of opbrengst van: geschatte opbrengst: minder dan f200,-- 18% f200,-- of meer doch minder dan f 1000,-- 24% f 1000,--of meer 33% Voor ongebouwde eigendommen bedraagt belasting 11,5% van de in de kadastrale leggers vermelde belastbare opbrengst Rioolbelasting. De rioolbelasting bedraagt per gebouwd eigendom per jaar 23% van de kadas'rale of geschatte belastbare opbrengst Grondbelasting. Ten behoeve van de gemeente worden voor de gebouwde eigendom men 60 en voor de ongebouwde eigendommen 30 opcenten op de hoofdsom geheven. Personele belasting. Op de hoofdsom der personele belasting worden 230 opcenten geheven. mes èn nieuwe leden onder de aanwe zigen zag. Uit de jaarverslagen bleek dat de afdeling een flinke groei door maakt. Het ledental is gestegen, dank zij nieuwe inwoners van Leusden-cen trum. Het banksaldo is versterkt en zal gereserveerd worden voor de vol gende verkiezingen. Het bestuur is met één lid uitge breid. De heer J. C. Fischer werd hiervoor benoemd. Na afloop van het officiële gedeelte gaf mr W. H. Bijleveld aan de hand van tekeningen een uitleg over de uit breidingsplannen vaii onze gemeente De stedebouwkundige opzet is ver nieuwd en de confessionele bouw zal niet meer voorkomen. Met name over het plan Groenhouten was de spreker enthousiast, het bestaande groen zal ge spaard blijven en er zullen verkeers vrije kruisingen voor kinderen zijn van school naar huis. De heer G. van Tiel sprak daarna over de uitbreiding van het onderwijs waar- van het zwaartepunt in Leusden-cen trum ligt. Het kleuter- en basisonder wijs hebben prioriteit. Het streven is de scholen zes-klassig te houden in het belang van het contact tussen kind en school. De voorzitter sloot de avond met dank aan de beide sprekers en hoopte dat de aanwezigen voldoende waren ge ïnformeerd over verschillende uitbrei dingen die van belang zijn voor de toe komst van de gemeente Leusden. LEUSDEN - Geboren: 8 dec. Wil- helmina Christina, d v. S. G. Th Tolboom en J A. Schoonderbeek, Hor- serweg 23; 12 dec. Gabriëlle Adria- na Fredenke, d v F. van Nimwegen en G A. v. d. Linde, Stoutenburger- laan 22; 13 dec.: Catharina Cornelia Maria, d. v J. J van Houten en C. C M de Swart, Emelaarseweg 9; 14 dec Ingrid Marianne, d. v W. Klok en M A Verduijn, v. Hardenbroek vanLock- horstlaan 24. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: J. H. J Hoksbergen en M. H G Berg; G Hendriksen en A G Oerlemans Overleden Willebrordus Wouters oud 80 jaar, gehuwd geweest met M Ossendrijver LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdag 25 december, eerste Kerstdag, en za terdag 1 januari, nieuwjaarsdag zal de bibliotheek in ,,'t Ros Beyaard" te Leusden/Centrum gesloten zijn. Op zondag tweede Kerstdag en zondag 2 januari zal er normaal uitgeleend worden. Verder uorden de leden ver zocht hun jaarlijkse contributie eind dit jaar of begin volgend jaar te vol doen tijdens de uren dat de bibliotheek geopend is De openingstijden van de bibliotheek zijn als volgt: Iedere zaterdag van 14.00 uur tot 15 00 uur. En iedere zondag van 10.00 uur tot 11 00 uur in de kleine zaal van ,,'t Ros Beyaard" (Van de redaktie) LEUSDEN - In de nacht van twintig december moesten enkele leden van de Leusdense rijkspolitie op pony-jacht Er bleken drie pony's op de Lock- horsterweg te zijn uitgebroken. Na een intensieve jacht gelukte het de po litie om twee van de ontsnapte dieren te vangen De derde meldde zich de vol gende dag bij de eigenaar, waarschijn lijk omdat de honger hem (of haar) te veel werd VERLOREN EN GEVONDEN LEUSDEN - Bij de rijkspolitie te Leusden/Zuid werden de volgende ge vonden en verloren voorwerpen opge geven: Verloren: drie Duitse schoolboeken, een bos sleutels en een transistorra dio in zwart hoesje, merk National Gevonden: zilveren schakelarmband, herenhorloge, merk Bermi, en een bruine dameshandschoen metbontrand. Abonnementsprijs: 2,50 per kwartaal 9. per jaar Losse nummers- 20 cent Advertentietarieven: Zonder kontrakt 16 cent per mm ..Leusderheitjes" 18 cent per woord (bij vooruitbetaling) Kontrakt- prijzen op aanvraag t

Leusder Krant | 1971 | | pagina 6