SFEERVOLLE VOLKSKERSTZANGAVOND 1 KERSTVIERING VCVB-LEUSDEN/Z. WAS SFEERVOL Kroon-super Luit j ens stond model kerstspel van de Springplank- kleuters Lezing voor de NCVB Kerstviering van KPJ Kerstnacht- dienst in Leusden/ C. Kerstnacht- dienst in Lensden/Z. Kerstlied Ruilbeurs Oudejaars- Blijhof nu viering elke maand hobbyclub Organist C. J. van Nimwegen zorgde voor een passende muzikale omlijs ting van de volkskerstzangavond. De r.k. kerk van Leusden C. was tijdens de volkskerstzangavond bijzonder v°l- Foto Janus Visser. mbo en Gospelgroep The Blues uit Leusden Z. van het kerstlied ten gehoren. gaven een eigentijdse ver- LEUSDEN-ZUID - Maandagavond 20 cember hield de Nederlandse Chris- Vrouwenbond. afd. Leusden-Zuid lar traditionele Kerstviering in het iugdgebouw aan deOoievaarshorster- Gezegd en gezongen werd de li- rgie, landelijk aangehouden door de Klerlandse Christen Vrouwenbond, goede verwachting tot blijde op", declamatorium voor de Ad- nts- en Kersttijd 1971. De Chr Ge- engde Zangvereniging Kunst vere- !lt" onder teiding van de Heer G. rinks (tevens organist) verleende haar edewerking. Mevr T. Kuiper, pre- dente van de Ned. Chr. Vrouwenbond Leusden-Z gaf leiding aan dit fraaie Eclamatorium Het declamatorium samengesteld uit Bijbelteksten, salmen, gezangen en poezie van beken- Nederlandse dichters en schrijvers, verzen werden gezegd door enkele den. De kaarsen brandden, hetdennegroen •urde en heel dat blije Kerstgebeuren rnd weer plaats in de harten van al- LEUSDEN-CENTRUM - De leer- ingetjes van de Christelijke Kleu- erschool ,,De Springplank" vierden p maandagavond 20 december Kerst- eest in het Hervormd-centrum te .eusden-centrum. Vekenlang hadden de kinderenuitgeke- ten naar dit feest waarvoor zij een terstspel ingestudeerd hadden En tindelijk was het dan zover. Het Her- 'ormd centrum was tot de laatste •laats bezet door de ouders Op het podium stond een kerstboom lie tot het plavond reikte en daar naast was een herdersstal ingericht. een lange rij kwamen de kinderen Ie verduisterde zaal binnen elk met ?en brandend kaarsje in de hand De ioofdleidster. mej Zwiep en de leid sters mej. Doornekamp en mej. Rupp aadden het kerstverhaal ingestudeerd vaarin veel liedjes en declamatie voor namen Een deel van de kinderen was prachtig in oosterse kledij gestoken en io zag men Jozef en Maria, een engel ?n verschillende herders Bij de ingang ïas aan de ouders een zes bladen tel lende tekst uitgereikt zodat als er een lied of declamatie niet helemaal dui- lelijk overkwam, zij het verhaal toch konden volgen. Het viel op hoe onbevangen de klein tjes voor een volle zaal het kerstspel opvoerden en hoe goed de liedjes en tekst ingestudeerd waren Men moet bewondering hebben als men ruim honderd nog zo jonge kinderen bij een uur durend verhaal ziet opvoe ren. De muzikale begeleiding werd ver zorgd door mevrouw J C de Vries- Bruins. len, die aanwezig waren De meditatie wasover Jesaja 9:5, ..Een kind is ons gehoren. Een Zoon is ons gege ven" En altijd weer ontroert die mooie boodschap van het licht, dat over de duisternis zal zegevieren, van de lief de van Hem, die de mensheid boven het geweld zal doen uit heffen. Op verzoek van de aanwezigen -jam mer was, dat er geen overleg was ge pleegd omtrent de datum van deKerst- samenzang, die helaas op dezelfde avond plaats vond. waardoor verschil lende leden afwezig waren - werd er een gezamenlijk gezongen Stille nacht Heilige nacht" aan het programma toe gevoegd En eveneens op verzoek werd de bijeenkomst besloten met een staan de gezongen ,,Ere zij God in den Hoge' LEUSDEN - De Nederlandse Chris ten Vrouwenbond Afd Leusden-Z be legt een bijeenkomst in het Jeugdge- bouw aan de Ooievaarshorsterweg op dinsdag 18 januari 1972 des avonds te 19 45 uur. Mevr Dr W. Timmermans, theologe te Utrecht, zal een lezing houden over ,,De vrouw in de toe komst". Belangstellenden zijn van har te welkom. ACHTERVELD - De K.P.J. houdt op donderdag 23 december (vandaag) haar jaarlijkse kerstviering Een groep aktieve leden heeft het initiatief tot de ze viering in handen genomen. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 8 00 uur: aankomst in Ons Gebouw, waarna een broodmaaltijd. Daarna wordt er een Kerstspel opgevoerd, genaamd ,,DE ONTHEEMDEN". Tot slot wordt er een muziekkwis gehouden. CROSS De KPJ afdeling Achterveld orga niseert op 2e Kerstdag een cross door de bossen van landgoed ,,De Boom" De afstanden zijn, voor dames 1500 meter, voor heren 5000 meter Bij voldoende belangstelling wordt er ge start in leeftijdsgroepen van 14 tot en met 17 jaar en van 18 jaar en ouder. Ook niet-leden kunnen hieraan deel nemen. Inschrijfgeld voor leden f 0,50 en niet leden f 1.00 De start wordt door middel van borden en pijlen aan de Postweg aangegeven. Inschrijving 10.30 uur. Start 11 00 uur LEUSDEN/CENTRUM - In het Her vormd Centrum, Asschatterweg 23 te Leusden-centrum zal aanstaande vrij dag 24 december 's avonds om 22.30 uur een Kerstnachtdienst worden ge houden, die geleid zal worden door ds W Willemse uit Amersfoort Het kerst evangelie zal centraal staan met als thema: Wachter, wat is er van de nacht?" Medewerking zullen verlenen de organist C. J. van Nimwegen en de trompettist G. Vaarkamp. Deze Kerst- nachtdienst wordt georganiseerd door de interkerkelijke Open-Deurcommis sie LEUSDEN - Ook in de Ned Herv kerk te Leusden-Zuid wordt aan de vooravond van kerst, op 24 december 's avonds van 10 tot 11 uur, weer een Kerstnachtdienst gehouden Natuurlijk worden er veel kerstliederen gezon gen. Een groepje scholieren zingt ook. Ds W. Sirag houdt een meditatie over. Kerstmis of Kerstmis? Iedereen is har telijk welkom! Aan de ingang van de kerk wordt u een gestencilde orde van dienst uitgereikt KERKDIENSTEN LEUSDEN/CENTRUM N.H K Vrijdag 24 december: N.H.K.: 22.30 u Kerstnachtdienst ds W Willemse met het thema .Wachter, wat iservandenachP" R.K.K.: 23 u Nachtmis, m.m.v. da meskoor o.l.v. de heer Pierik. LEUSDEN/ZUID Vrijdag 24 december N.H.K 22 u ds W Sirag, kerst- nachtdienst met als onderwerp ..Kermis of Kerstmis?" Zaterdag 25 december. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K. 10 u dsSirag, m.m.v Kerk koor „Hamersveld". 19 u Geen dienst. R.K.K 05.00 u Nachtmis, met as sistentie, m m v parochiële he renkoor o.l.v. de heer Nichting; 10 u. H Mis met Kerstzang m m v dameskoor; 11 30 u. Gelezen H Mis, 18.30 u. Plechtig Lof met Kerstliederen. LEUSDEN/ZUID N.H K 10 u.. dr J v d. Linden; 16 u. Kerstviering zondagsschool Zondag 26 december: LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.. 10 u dsMaarsingh, Amers foort; 19.30 u. ds Sirag, Oude- jaarscollecte. R.K.K 8 u H H Mis; 9 u H.H Mis; 10 u H.H Mis en 11u H.H Mis; 18 30 u Avondmis. LEUSDEN/ZUID N H K.10 u ds Van Boven, Amers foort; 18 30 u.. ds Pol, Wouden berg R.K K Huize Don Bosco: 10 u. Hoogmis, 11.30 u ACHTERVELD N.H.K.: Eerste Kerstdag: 9 30 u Eerw. heer Liefting Tweede Kerstdag 9.30u Eerw heer Lief ting. R.K.K maandag t/m vrijdag9 30u.: vrijdag 21.30 u Avondmis met kinderkoor, 12 u. Nachtmis (La tijn); zaterdag 9 u H Mis Om 11 u. Hoogmis (Latijn), 18u Lof; Zondag 8 u. Om 10 u. Hoogmis. Kerkdiensten in ,,Don Bosco" Dode- weg 6 Leusden Voor en met Kerstmis. Biecht - of boeteviering: woens dag, 22 december, 19 30 u 25 December Nachtmis om 12 uur (Toegang met plaatskaarten); 10 u. Eucharistieviering, verzorgd door de kinderen met Kerstspelen •zang; 11 30 u Eucharistieviering met Kerstliederen Geen avondmis om 19.15 u Zondag 26 december. Tweede Kerstdag. 10 u Gezongen Eucha ristieviering; 11 30 u Jongeren mis, verzorgd door het jongeren koor van Leusden Voor en met Nieuwjaar- Vrijdag, 31 december: 19 15 u Oudejaar Gebed - en dankdienst Zaterdag, 1 januari. Nieuwjaar 10 u Gezongen Eucharistievie ring; 11.30 u Stille Eucharistie viering Geen avondmis om 19.15 u Zondag, 2 januari: 10 u. Gezongen Eucharistieviering; 11 30 u. Stille Eucharistieviering. Nu zal hét wel gauw gaan sneeuwen Dan worden de wegen wit. Dan rijden de drie kamelen, Waarop elk een koning zit Door een woestijn van eeuwen Vol boosheid en gevit. De herders liggen bij nachte Te waken op het veld Bij hun schaapjes met witte vachten Een engel heeft hun verteld, Dat Jesus niet langer kan wachten Want de wereld moet hersteld. Wat herders en koningen hopen, Het maakt gering verschil; Men kan het geluk niet kopen, Maar voor mensen van goede wil Gaat de hemel éénvoudig open En dan wordt alles stil Alleen wie het kwade begeren, Die mogen niet binnen gaan, De hemel is daar voor wie leren De goedheid te verstaan, Die de mensen door ons ontberen Als wij hebben kwaad gedaan Door een woestijn van eeuwen Vol boosheid en gevit Rijden de drie kamelen Waarop elk een koning zit. Nu zal het wel gauw gaan sneeuwen En dan wordt de wereld wit. A. v. Duinkerken 6 9ERDAG 23 DECEMBER 1971 SU LEUSDEN-CENTRUM - De vijfde Volkskerstzangavond, georganiseerd door de gezamenlijke kerken in Leus den, was erg indrukwekkend. De R.K. Kerk aan de Hamersveldse- weg te Leusden-centrum was door schijnwerpers verlicht, terwijl binnen de kaarsen brandden in de fraaie ko peren kroonluchters. De belangstelling was geweldig en het programma was gevarieerd en liet de koren en kerkgangers de oude kerst liederen zingen. Het openingswoord werd gehouden door wethouder mr W, H. Bijleveld, waarbij hij inging op de betekenis van het kerstgebeuren, in deze tijd voor gezin en samenleving. De heer Bijle veld besloot zijn inleiding met het le zen van enkele versen uit Johannes 1. Er waren veel medewerkenden aan deze vijfde volkskerstzangavond. De Combo en Gospelgroep uit Leusden- zuid speelden ,,The Blues" en ,,Noel" onder leiding van de heer J A op 't Hof ,,Nu zijt wellekome" en .Heilig. Hei lig. werd gezongen door het Rooms Katholieke Dameskoor onder leiding van de heer W. A J Pierik. De kerstzang door de aanwezigen werd afwisselend begeleid door de organist de heer C. J. van Nimwegen en het dubbelkwartet van de muziekvereniging ..Lisiduna" onder leiding van de heer F H Reijnen. Het kerstverhaal werd verteld door leerlingen van de christelijke basis school ..Hamersveld" met blokfluit- begeleiding van Ronald Mathies, een leerling van de Stichting Muziekschool Leusden Eén van de hoogtepunten was de zang van het echtpaar Pierik, die ,,In Ster nennacht" van P Cornelius zongen. Ook de solozang van mevrouw M A. B Pierik-Besselink van J. S. Bach ,,0 Jesulein süss, o Jesulein Mild" was indrukwekkend. De Volkskerstzangavond werd tra ditiegetrouw besloten met het ,,Ere zij God". De commissie van voorbereiding kan terug zien op een bijzonder geslaagde zangdienst waarvan het programma met zoveel medewerken vlot verliep. Ook kan men zich in Leusden ge lukkig prijzen met het feit dat er zo veel muziekliefhebbers zijn, die een dergelijke avond een muzikale bege leiding kunnen geven op hoog niveau. Het programma is geheel op de band opgenomen. Zieken en zij die niet in de gelegenheid waren deze avond bij te wonen kunnen de zangdienst thuis beluisteren. Men kan hiervoor contact opnemen met de heer P. H. van der Burg, Asschatterweg 43, Leusden-cen trum, telefoon 03496-1762 LEUSDEN-CENTRUM - De ruil beurs, georganiseerd door het be stuur van de speeltuinvereniging ,,Blij- hof" trok weer veel bezoekers Niet alleen inwoners van Leusden-Centrum, maar ook uit Leusden-Zuid en Amers foort bezochten de ruilbeurs die za terdagmorgen 18 décember gehouden werd in het gebouw van de speeltuin vereniging aan de Ansfriduslaan. Er werd weer van alles geruild Het meest stonden de postzegels in de be langstelling, maar ook munten, siga renbandjes, lucifermerken en suiker zakjes verwisselden van eigenaar Door de grote belangstelling heeft het bestuur van de speeltuinvereniging be sloten maandelijks een ruilbeurs te organiseren. En belangstellenden kun nen er op rekenen dat in januari de volgende beurs wordt georganiseerd. LEUSDEN/CENTRUM - De Hob byclub gaat voor haar leden het jaar 1971 afsluiten met een paar gezellige avonden Op woensdag 29 december wordt in ,,De Til" voor de leden tot 14 jaar een gezellige avond gehouden met film en quiz. De aanvang is 19.00 uur en het einde zal zijn omstreeks 10.00 uur Op donderdag 30 december zal een gezellige avond worden gehou den voor de leden van 15 jaar en ou der Deze mogen een introducée mee brengen. De aanvang van deze avond is om 19.30 uur. Beide avonden zullen na tuurlijk de hongerigen en dorstigen worden gelaafd LEUSDEN - Zoals elk jaar brengt de E O. Kroon Levensmiddelenorga nisatie, waardij ca. 1000 zelfstan dige levensmiddelen-detaillisten zijn aangesloten, t.g.v. de Kerst een extra grote en in 4-kleuren gedrukte Kroon- folder in omloop. Dit jaar echter werd ook de folder, die aan deze Kerst folder vooraf ging in 4-kleuren ge drukt De foto van het winkelende echt paar met dochtertje, die op deze fol der prijkt werd dit jaar in Leusdpnce- maakt Om precies te zijn vóór de Kroon-supermarkt van de fa Luitjens. De opname werd al enige weken gele den gemaakt en het had heel wat voe ten in de aarde, voordat ,,'t winterse sfeertje" er ook echt in zat Dank zij Kroon-reklame expert, die ook de Kroon-supermarkt van de fa. Luitejens een winters aanzien gaf en fotograaf Steenkamp uit Zeist, kwam die sfeer er, zoals op bijgaan de foto blijkt, er wel degelijk in te zitten Een dubbel koperkwartet van de Muziekvereniging Lisudina droeg o.l.v de heer F. H. Reijnen zijn steentje bij aan het welslagen van een geweldige volks kerstzangavond. Twee leerlingen van de chr basisschool Hamersveld brachten het kerstver haal met een blokfluitbegeleiding door Ronald Mathies van de stichting Mu ziekschool Leusden.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 7