Balans Trainer van Keeken gaat Roda verlaten BUITENHUIS BEZORGING Nieuwjaarsreceptie s.v. Achterveld na voet bal wedstrij d LEUSDER KRANT HET STERREN - HOEKJE INGEZONDEN FILMAGENDA SCHAKEN: Lensden II verloor van Baarn IV Uitslagen Ons Genoegen Roda '46 oefent tegen Kamerik A V ANTI VERLOOR VAN SET UP '69 IN FIJNE WEDSTRIJD Roda kaart- kampioenschap gaat weer van start Genealogische afdeling in Amersfoort DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 1 5 iDleiding: De behandeling in de Raad in de Gemeentebegroting 1972 is voor dat heeft u in de steeds actieve ^iisder Krant in extenso kunnen le- ?n. iedereen is thans op de hoogte an de hoofdzaken van de beleidsbe- ilende en -toetsende gedragslijnen m de in de Raad vertegenwoordigde jlitieke partijen bij hun opstelling voor 172 De in opdracht van het College reeds (i maandag 13 december 1971 aan dat öllege ingeleverde - en dus opschrift ?stelde Algemene Beschouwingen van t politieke partijen zijn op woensdag 5 december 1971 - bij wijze van een Dort tijdverdrijf tot het ophouden van sn schijndemocratie - met één uit- jndering woordelijk voorgelezen door onderscheiden fractievoorzitters, jk verrassingselement en de vereis- spanning voor een flitsend debat eren hierdoor bij voorbaat reeds de op ingedrukt. Na een korte pauze las de burgemees - ir. als voorzitter van het College, het ivoren geprepareerde antwoord van ft College voor, dat uiteraard metbe- nlp van over zeer veel voordeRaads- jden onzichtbaar materiaal toegeruste snbtenarenhulp was samengesteld en ferhalve uitgekiend en aangepast aan de ïijfveren van het College. Dat hierna voor de vuist weg gehouden replie- en duplieken enigszins uit de hand Iepen, ligt voor de hand; het werd het leest interessante gedeelte. De lange jjur der zitting kan o.i. hoofdzake- l]k worden toegeschreven aan ontstane pisverstanden tussen de oppositie en iét College wat te wijten is aan de ichtbaar geworden gebrekkige, onvol- bdige en vaak vrijblijvende informa- te van de zijde van het College. Indruk: Wat een vlammend gebeuren, nar de spetters vanaf zouden kunnen rtiegen behoorde te zijn - wellicht een &B. demonstratie uitlokkend - ont- ardde in een langdradige, slaapver wekkende, hoogst ongeïnspireerde r?eks zonder enige dictie - op één uit- undering na - voorgedragen monolo- »n, waarbij de regisseurs van deze irond vergaten, dat een en ander nauw lettend zou worden gadegeslagen door tpde tribune aanwezige kiezers enbe- kstingplichtigen, die als collectieve ipitaalverschaffers van het gemeen lijk gebeuren en van de gemeente lijke Diensten kunnen worden be- jjhouwd, zulks in tegenstelling tot de /oep van individuele kapitaalverschaf- érs in het bedrijfsleven. Het geeft geen akele zin een nauwgezette analyse te saken van - of veel woorden te beste en aan inhoud en kwaliteit van het door bet College voorbereide antwoord, want nj kunnen ons moeilijk aan de indruk ittrekken van een doelgerichte inti- aidatie van de oppositie; het antwoord cuntte uit in hooghartigheid, eigen «tweterigheid eiuninachting voor werk kwaliteit van anderen, kortom be- ihamend voor de parlementaire de- cratie. Wij kunnen ons hoogstens afvragen, arorn de leden van het College en iar adviseurs, alsmede de hen steu- sende raadsleden nog steeds geen be- weming als hoogleraar hebben aan- nard aan een van onze universiteiten if wetenschappelijke instituten, waar ïen dagelijks worstelt met de inmen- st complexe problemen waarvoor onze maatschappij is gesteld. Dat zou van werkelijke sociale bewogenheid j«tuigen. Later de oppositie voeren- raadsleden enige troost vinden in woorden van Seneca: ,,Een recht schapen mens laat zich willig beris- pen"terwijl wij de het College steu nende raadsleden in herinnering zou den willen brengen hetgeen Friedrich Nietzsche eens heeft gezegd - gepara fraseerd - ,,Wat zijn wij tenslotte de narheden van de leden van het Col- êge anders dan onweerlegbare dwa- liDgen van dat College1" Oordeel: Wij achten ons noch in staat, noch bevoegt een oordeel uit te spreken over het gebodene in deze Raadsvergadering; met alle eerbied past het ons dit te moeten overlaten un Hem, die uitsluitend hiertoe ge- ecntigd is zulks naar Zijn maatsta- en omtrent waarheid of leugen en op- echtheid of huichelaarij. Anders den- :enden behoeven zich uiteraard aan leze onze mening niet te storen, tnkele gegevens: A. enkele wets- rtikelen uit de Gemeentewet: 238: ,,De begroting der pladtse- ijke inkomsten en uitgaven wordt, met nodige inlichting en bescheiden, larlijks, tenminste vier maanden óór de aanvang van het jaar, waar oor zij moet dienen, door burge- ïeester en wethouders aan de raad ingeboden. Zij wordt, zodra zij is ingeboden, op de secretarie der ge- leente voor een ieder ter lezing ne ergelegd, en hetzij in druk, hetzij in fschnft tegen betaling der kosten, al- emeen verkrijgbaar gesteld. Van de ederlegging en verkrijgbaarstelling, issen welke en de behandeling der egroting in de raad tenminste veer- en dagen moeten verlopen, geschiedt penbare kennisgeving" art. 242: .Zij (de begroting) behoeft, n te werken, de goedkeuring vanGede- nteerde Staten. Zij wordt hun, nadat ij door de raad-is vastgesteld, ten- iinste twee maanden voor de aanvang het jaar, waarvoor zij moet die- en, voorgedragen trt. 243: ..Gedeputeerde Staten be- lissen over de begroting vóór de invang van het jaar waarvoor zij loet dienen. Zij kunnen de beslissing j een, vóór die tijd te nemen, met Kienen, te omkleden besluit, verda- !D". trt. 61: ,,1. De raad kan commissie stellen a. met het oog op de behar- fing van bepaalde belangen; b. met het og op de behartiging van de belangen in een deel van de gemeente hetwelk larvoor hetzij door zijn ligging, het- door zijn karakter in aanmerking ïrnt. 2. Hij regelt de bevoegdheden en samenstelling", it artikel beoogt het opnemen, c.q. it deelnemen van niet-raadsleden in- in wel aan het werk van raadscom- issies. trt. 62: „1. Commissies^van advies ltslultend aan burgemeester en wet houders of aan de burgemeester wor den door burgemeester en wethouders, onderscheidelijk de burgemeester in gesteld. 2. De instelling van vaste commissies van advies en bijstand aan burgemeester en wethouders en de regeling van haar bevoegdheden en sa menstelling geschieden door de raad op voorstel van burgemeester en wet houders". N.B. De in art 61 en de m art 62 bedoelde commissies zijn derhalve niet indentiek Wanneer zowel door D'66 als de PvdA verruiming van hantering van art. 61 wordt gevraagd met de be doeling wat meer deskundigheid in de raadscommissies te brengen en de be antwoording hiervan door het College kennelijk stoelt op art 62, dan is de teneur van de gehele beantwoording van het College scherp getekend, waaruit de lezer zelf z'n conclusies zal kun nen trekken. B. kanttekeningen bij enkele ten to nele gevoerde statistiekjes: Het door de VVD fractie verstrekte overzicht omtrent de invloelL van de grondprijs op de huren in de sociale sector vinden wij een lofwaardige po ging en bijdrage tot de discussie aan een moeilijk probleem. Zonder het prijsgeven van onze mening willen wij op een tweetal aspecten de aandacht vestigen, n.l. de gekozen uitgangs punten: a. het als uitgangspunt kiezen van een 6 verblijfs-eenheden woning komt ons wel enigszins aan de hoge kant voor, in het bijzonder voor begin nende gezinnen, voor alleenstaan den en voor gepensioneerden; b. de aangenomen gelijke bouwkosten voor woningwet- als voor premie- huurwoningen komt ons een weinig reëel voor. Op de door de PvdA geciteerde gege vens uit een brief van minister Udink aan de Vaste Commissie voor Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening met betrekking tot een onderzoek naar de door de Gemeenten en woningbouw corporaties aan zijn ministerie opge geven huren van woningen, die in 1970 en in de eerste negen maanden van 1971 zijn opgeleverd en verhuurd, waarbij - voor zover door betrokkenen op de herhaalde malen gerichte verzoeken is gereageerd - 83% een huur vermeldde van minder dan f150,-- per maand, re ageerde het College met de opmerking, ,,U moet niet vergeten, dat de lande lijke huurprijzen lager liggen, omdat daar sprake is van een groot percen tage goedkope flatwoningbouw" We la ten maar buiten beschouwing of het College gevolg heeft gegeven aan de ministriële circulaires van 7 novem ber 1969 en die van 1 februari 1971 - wellicht kan de Hoofdingenieur-Direc teur tevens inspecteur van de Volks huisvesting in de provincie Utrecht ons hierover inlichten - het staat echter wél vast, dat het door de PvdA geci teerde betrekking heeft op de volgende gem. stichtingskosten: voor de parti culier huurwoningen, gem. per woning in 1970 (12 mnd): f49.116,--, in 19771 (9 mnd.): f55.219,--, voor de premie- corporatiewoningen, gem. per woning in 1970 (12 mnd.): f41.441,--, in 1971 (9 mnd.): f45.421,--. Uit deze gegevens kunt u uw gevolg trekkingen maken. Het door de VVD verstrekte lijst je - zie hierboven - is uitgegaan van de gemiddelde stichtingskosten per wo ning per 1 januari 1971 voor de wo- ningwetbouw van f50.000,-- en voor de premiebouw van f57.500,--, kennelijk bedoeld op de naar haar mening in Leusden bestaande situatie. Alvorens te besluiten willen wij een suggestie doen voor de begrotingsbe handeling voor het volgend jaar. Uit gaande van het feit, dat de commissie vergaderingen slechts een voorberei dend karakter hebben, lijkt het gewenst om naast de algemene beschouwingen een vergadering te wijden aan de finan ciële beschouwingen, waarnaarhoofd- stuksgewijze behandeling zal kunnen plaats vinden. Het zal de duidelijkheid ten goede komen. Besluit: Er rest ons, aan u lezers van de Leusder Krant, leden van het College en de raadsleden een goede jaarwisseling toe te wensen en voor het komende jaar alles wat wenselijk is, maar bovenal een goede gezondheid en wat meer verdraagzaamheid K. Grool, Galicië 7, Leusden-Centrum. Tel. 03496-2125 Filmprogramma voor de speelweek van donderdag 30 december tot en met woensdag 5 januari 1972. AMERSFOORT GRAND THEATRE Donderdag t/m dinsdag (Oudejaars avond gesloten): iedere avond 8 uur, zaterdag en zondag 4 en 8 uur ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld", a.l. Iedere middag 2.00 uur: ,,De zotte wereld van Laurel en Hardy", a.l. Woensdag, donderdag en vrijdag, de nieuwe show van Herman van Veen Aanvang 8.15 uur CINEMA AMICITIA Donderdag t/m woensdag (Oude jaarsavond gesloten): Blue Movie", 18 jr. In kleuren. Iedere middag 2.00 uur, zaterdag en zondagmiddag 1.30 uur: Woody Woodpeckers Festival", a.l. Zaterdagavond 11 30 uur, nachtvoor stelling: „Amigo". 18 jr. Cinema- Scope-kleuren. CITY THEATER Alleen donderdag: „Deapenplaneet", 14 jr. Vrijdag t/m woensdag (Oudejaars avond gesloten): „Toen vrouwen staarten hadden". 14 jr. Inkleuren. REMBRANDT THEATER Donderdag t/m woensdag (Oude jaarsavond gesloten): „Slaapkamer Mazurka". 18 jr. In kleuren AANVANGSTIJDEN Grand theatre: Zondag 2.00, 4.00 en 8.00 uur. Overige dagen- 2.00 en 8.00 uur. Zaterdag idem. Cinema Amicitia: Zaterdag en zondag 4.15, 6 45 en 9.00 uur. Overige da gen alleen 7.45 uur. City Theater: Zaterdag en zondag: 2.00, 4.15, 6.45 en 9.00 uur. Overige dagen: 2.00, 6.45 en 9.00 uur Rembrandt theater: Zaterdag en zon dag: 2.00, 6.45 en 9.00 uur. Overige dagen: alleen 7.45 uur LEUSDEN - Op 21 december verloor het tweede tiental van de schaakvereni ging „Leusden" in een thuiswedstrijd van Baarn IV met de cijfers 4^-5% Met iets minder pech had Leusden II zich winnaar kunnen noemen- twee ge wonnen staande partijen gingen door blunders verloren De uitslagen van de individuele partijen waren: Bloemen- dal-Meijer 0-1; V Egdom-Muller 0-1; V. d. Tang-V. d. Horst 1-0; Flentge- Nijholt 1-0; V. Santen jr.-Oelen 1-0; Tonneman-Nijholt 1-0; Horst-Brölman 0-1; mevr Graafland-V. d Pol 0-1, V. d. Steeg-Vermeulen 0-1; DeRidder- Jacobs y2-y2. In de interne competities werden de volgende partijen gespeeld. Huiscom petitie groep 1: Boogaard-V. Santen sr Vz-Vzi Mosterd-Veenendaal 1-0 (afge broken partij). Huiscompetitie groep II Schram-Graafland 1-0. Laddercompe titie: De Graaf-Boschman 0-1; Emo- Dijkstra sr 0-1 ACHTERVELD - De uitslag van de onderlinge wedstrijd van de schutters van „Ons Genoegen" was als volgt. Joh. van de Hengel 49 pnt J. van Rossum 49 pnt. B Voskuilen 48 pnt. K. Jonkman 47 pnt. J. E. van Hamersveld 45 pnt. J. J. van Hamersveld 44 pnt. J Voorburg Gzn. 44 pnt. M. Pothof 43 pnt J. Pepping 42 pnt. J. van Dijk 42 pnt. ACHTERVELD - Op zondag 2 jan. a.s. houdt de Sportvereniging Achter veld van 14.00 tot 17.00 uur in de can- tine op het Kerstens-sportpark haar Nieuwjaarsreceptie. Het bestuur zal er dan aanwezig zijn om de gelukwensen van iedereen die het goed meent met de sportvereniging, in ontvangst te nemen. Voorafgaand aan de receptie zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus- LEUSDEN - In de diverse klassen van de zondagamateurs van de KNVB afde ling Utrecht zijn nu al vele klups aan hun „tweede" programma bezig De eerste returns hebben intussen plaats gevonden en steeds duidelijker tekent de strijd om het fel begeerde kampioen schap en tegen de dreigende degradatie zich af. Tot half januari blijft alles nog rustig aan het voetbalfront doordat tot die datum een voetbalwinterstop is in gevoerd, maar hierna breekt de strijd weer los. De winterstop gebruiken de meeste verenigingen als oefenperio de, de periode waarin de elftallen in konditie moeten worden gehouden Tevens een periode waarin, zoals bij RODA '46, vele geblesseerde spelers op verhaal kunnen komen, om even tueel straks weer van de partij te kun nen zijn. Zo zal zondag 2 januari a.s RODA '46 op het Burg Buiningpark drie elftallen van de vereniging Kame rik als „sparningpartners" ontvangen Aanvang 2.30 uur. sen het bestuur en de jeugdleiders van de vereniging. Aanvang 12.00 uur. Sa menstelling bestuurselftal; Fr. Kerk hof Azn (doel) J. van de Heuvel, A van Dalen, Fr Kerkhof Jzn, H Leg- deur, P Smink, H Rutte. W Schouten, H. Smit, H. van de Goes en Piet Vos. Elftal jeugdleiders: Fr. van Dalen (cToel), J. van de Burgwal, J. Ochse, W. de Jong, C. Broekhuizen, A. van Beekhoven, R. van Nimwegen, Herman van Ruitenbeek, Herman Kerkhof, C Ober, J. Kerkhof Reserves B. Rijn- ders en A. Wessels. STAND KAARTCONCOURS De stand na twee ronden in het kaart- concours van de Sportvereniging Ach terveld is als volgt- I. A. de Loor 9616 pnt. 2. Mevr Turan 9429 pnt 3 Mevr Hazelaar-Vos 9408 pnt 4. J. Rijnsoever 9404 pnt 5. Mevr. V. Marwijk-Blom 9326 pnt 6 L Teunissen 9134 pnt 7. Mevr Van de Heuvel- Voskuilen 9078 pnt. 8. H Turan 9022 pnt 9. B. van Ruitenbeek 8986 pnt 10. H Smit 8964 pnt. Bel bij klachten over de bezorging van deze krant tijdens kantooruren Barneveldse Drukkerij Uitgeverij N.V. Nieuwstraat 15 - Barneveld telefoon 03420-3141 Na 5 uur: G. Ansink inspekteur bezorging telefoon 03420-4679 ACHTERVELD - De fijnste wedstrijd tot nu toe gespeeld in de competitie, is de wedstrijd van Avanti tegen Set Up '69; dat is een ding dat zeker is. Het waren moeilijke tegenstanders, maar door hun manier van spelen, ging Avanti ook steeds beter spelen, zo dat het voor de toeschouwers best aardig was om te zien Er waren lange rallies, met name in de derde set, toen Avanti Set Up bijhield tot 13-13, maar toch de laat ste puntjes niet binnen wist te ha len. Het begin van de eerste set was een meten van de krachten onderling Beide partijen waren duidelijk gespan nen, wat nog toenam, toen de scheids rechter volgens Set Up, de tweede punt cadeau gaf aan Avanti Naar mate de set vorderde, werd er be ter spel gezien. De scheidsrechter floot erg streng, wat het spel niet rustiger maakte. Toen men hieraan gewend was, werd er meer op voet- fouten gelet, waardoor het gelijk veel beter ging. Deze set werd door Avan ti verloren met 15-9. In de tweede set werd goed par tij gegeven door Avanti. Vooral in het achterveld werden veel ballen goed opgevangen en dit was juist het zwak ke punt van de tegenpartij, waardoor Avanti menige punt kon scoren. Toch ging ook deze set met 15-11 naar Set Up Het goede aanvallende spel van Set Up, dreef Avanti in de derde set tot het uiterste van hun kunnen, verrassend om te zien hoe goed Avan ti zich staande wist te houden Af en toe stonden ze zelfs een paar punten voor. Maar steeds Jcwam Set Up te rug Het werd nu 15-13 voor Set Up. De wedstrijd duurde ruim één uur Het was geen gemakkelijke, maar wel een fijne en sportieve wedstrijd Op de helft van de competitie is de stand als volgt. 1. Set Up '69 2. Impala II 3. Avanti «K «K «4* «L «L* «K •ji #1% wtw wTw In januari zijn de volgende planeten zichtbaar 1 Mars: 's avonds vroeg laag in het zuiden (is zoals alle onderstaande pla neten eén van de helderste hemelli chamen in zijn omgeving). Staat om streeks 22 januari een stukje ten zui den van de maan. 2. Venus: 's avonds zeer vroeg (tussen 18 en 20 uur) laag in het Z W Zij is ongeveer 6x helderder dan de hel derste ster (Sirius) aan de hemel. Staat omstreeks 19 januari ten zuiden van de maan. 3. Saturnus: 's avonds hoog in het ZO/Z/ZW. fhangt van de tijd af) Staat 25 januari ten zuiden van de maan 4 Mercurius: 's morgens zeer vroeg laag in het Z.O. Staat 6 januari een klein stukje ten zuiden van Jupiter. 5. Jupiter: 's morgens zeer vroeg laag in het Z.O., is iets helderder dan Mer curius, staat in het begin van januari onder Mercurius en aan het eind van januari boven Mercurius. Staat 14 janu ari ten noorden van de Maan Als u er niet zeker van bent dat u een planeet of een ster ziet maak dan een schetsje van de omgeving Als na ver loop van enkele minuten de stand van die planeet/ster anders is t o v de an dere sterren dan is het een planeet In januari zijn de volgende meteoren (vallende sterren) te zien Boótiden (vroeger Quandrantiden) de meteoren vallen in het begin van januari vroeg in de morgen (van 4 uur totdat het licht is). Het radiant is hoog in het ZO De zwerm is ongunstig om waar te nemen omdat de meeste meteoren overdag vallen en men veel last heeft van de maan. Voor meer inlichtingen: E. J. Hooijer Wilgenlaan 52, Leusden C. tel 03496- 1737. LEUSDEN - Volgende week vrijdag avond, de 7e januari a.s is het weer zover. Dan begint n.l het grote kaart - festijn voor liefhebbers en hebsters van klaver- of schutjassen, het kaartkam- pioenschap '71-'72 van de voetbalver eniging RODA '46 Dit kaarttoernooi wordt nu voor de vierde maal in suk- sessie georganiseerd en evenals in de voorgaande jaren zullen de organisa toren de deelnemers ook nu weer wel een serie van zes spannende en bij zonder gezellige avonden voorschote len Voor de eerste maal zullen de vele kaarthefhebbers voor dit monstertoer- nooi gedurende de komende maanden in het nieuwe klubhuis in aktie komen, daar voorheen het Ros Beyaart RODA's kaartcentrum was. Vorig jaar waren er maar liefst 133 deelnemers, terwijl het jaar daarvoor men 116 kaarters kon noteren Ook voor dit komende concours zijn de verwachtingen hoog gespannen Op de vrijdagavonden 7 en 21 januari, 4 en 18 februari, 3 en 17 maart kunnen de kaartliefhebbers aan hun trekken komen Al deze avon den beginnen om 8 uur in het klubhuis op het Burg. Buiningpark. Ook nu kan er weer worden gestreden om de individuele prijzen per kaart avond en tevens voor het algemeen klassement Via een ingewikkeld pun tensysteem worden zowel de klaver als de schutjassers in één klassement ondergebracht. Voor het eigenlijke klassement, dus voor het kaartkam- pioenschap '71/'72 meetellend, dient men van de zes avonden er minstens vijf te spelen. Eén avond missen bete kent dus nog geen uitschakeling Speelt men al de zes avonden, dan heeft men echter het voordeel dat de slecht ste avond afvalt voor het algemeen klassement De wisseltrofee, de zgn. RODA-kaartcup, werd vorig jaar ge wonnen door mevrouw Daatselaar. Een prestatie die zij in het eerste jaar ook reeds had bereikt. De zgn. pittenprijs voor de schut- en klaverjassers wer den vorig jaar resp. gewonnen door mevrouw Hilhorst en L. Heemsbergen. De pechprijs, voor diegene die al de zes avonden heeft gespeeld, nooit in de prijzen viel en van deze categorie het hoogst aantal punten behaalde, zal ook nu weer niet ontbreken. Vorig jaar mocht J Smal deze prijs van de organi satie ontvangen. Zoals voorheen zal ook ditmaal de organisatie van dit grootste kaarttoer nooi in handen zijn van het speciale RODA-kaartkomité, onder wiens sti mulerende leiding dit toernooi is uitge- j groeid tot het grootste kaartfestijn van Leusden. Dn k^artkomité hoopt dan ook dat het allemaal weer gezellige avonden zullen worden, waarop de sportieve me dewerking vsTn de kaarters opnieuw hoogtij zal vieren Door deze organisa- De scheldende RODA'4S-tralner F. van Keeken, vergezeld van sekretaris Van d°e°TOeÏÏvlre^^ den Berg, met sombere gezichten op weg naar de kleedkamers, na de eerste stevigd zal worden of in een ander ge- speelperiode van de beslissingswedstrijd Actif - RODA'46 te Baarn. Een plaatje, val dat de kennismaking met de ver die fotograaf Janus Visser ook tijdens de laatste kompetitiewedstrijden van eniging, de nieuwkomers goed zal be- RODA'46 had kunnen schieten. vallen. LEUSDEN - Op 21 februari a.s. komt een voorlopig einde aan de trai- nerskarrière van Fred van Keeken, trainer van de afdeling zondag en geselekteerde jeugd van de Leusdense voetbalvereniging RODA'46. Doordat de heer Van Keeken voor verbetering van zijn maatschappelijke positie een kursus te Middelburg gaat volgen, is hij genoodzaakt zijn geliefde RODA'46 te moeten verlaten. Fred van Keeken is uit de sport voortgekomen. Als lid van KDS was hij een aktief en geest driftig voetballer en werd in een la ter stadium militair-sportinstrukteur. Ondanks de woorden „voor geen geld van de wereld zou ik trainer willen zijn bij een nederlandse voetbalvereni ging", stammende uit de mond van een bekende ex-internationaal, die de va derlandse voetbalsport nog steeds ak tief beoefent, verkoos hij tevens het trainerschap bij een voetbalvereniging. Overdreven woorden van die ex-in ternationaal? Misschien Zij karakteri seren echter tot op zekere hoogte de status van een trainer in het nederland se voetbal. Nu is de functie van trainer weliswaar geenhondebaan, maar ieder een weet dat zo'n positie van oefen- meester bijzonder wankel is. Toch durfde in het prille begin van het voet balseizoen 1967-1968 de Amersfoortse sportinstrukteur Van Keeken, de bij RODA'46 opengevallen plaats van trai ner in te nemen Hiermede volgde hij, de na een kontroverse met het bestuur vertrokken ex-HVCspeler Henk Ma- lenstein op. Aanvankelijk in samenwer king met konditietrainer Akkerman, kreeg hij tot taak de technische en taktische prestaties van de gehele ver eniging te verbeteren. In een later sta dium, toen de afdeling zaterdag een vaste trainer kreeg, lag zijn werkter rein bij de afdeling zondag en de ge selekteerde jeugd. De periode van Kee ken werd tot een dieptepunt als nooit tevoren Het elftal dat in het seizoen '66/'67 doorstootte tot de eerste klas se moest in het seizoen '68/'69 te rug naar een lagere klasse. Na deze tegenslag werden in de vereniging en kele „heilige huisjes" omvergewor pen Men achtte het bij RODA'46 nood zakelijk meer lijn te brengen in de bestuurlijke situatie, de technische en taktische vorming der spelers en al dergelijke zaken méér Men zocht het nu ook weer in het mentale en ook in technische tekortkomingen, terwijl verder het nodige werd gedaan aan de verbetering van de lichaamstechniek De trainer kreeg nog meer bevoegd heden dan voorheen en gevolgen van de ze geïntensiveerde voorbereidingen bleven niet uit. Natuurlijk heeft de scheidende Van Keeken hierbij een belangrijke rol gespeeld, maar per slot van rekening moeten de resulta ten op het groene veld van de spelers komen. Vol toewijding en met alge hele inzet heeft Van Keeken zich van zijn moeilijke en veelomvattende taak gekweten. In deze periode werd zijn RODA zijn leven en zijn naam werd be grip. Het seizoen '70/'71 moet vooral hem tot een genoegdoening zijn geweest RODA'46 weer terug in de eersteklas- se, terwijl daarnaast diverse reserve- elftallen tot kampioenschappen en pro moties kwamen. Zoals hij onlangs nog vertelde, was het in hem geschonken vertrouwen in het degradatieseizoen, nog wel het fijnste geweest „Want" zegt de heer van Keeken, „bij kam pioenschappen is de trainer automa tisch goed in de ogen van de mensen" Trainers die langer dan vier of vijf jaar bij een vereniging blijven, mag men gerust als kuriositeit beschou wenZo ook bij RODA'46, want in vroeger jaren waren trainersmutaties ook hier aan de orde van de dag. Het gaat trainer Van Keeken aan het hart RODA'46 te moeten verlaten en voor al nu men alle zeilen zal moeten blijven bijzetten om het veroverde niet verloren te laten gaan. Maar naast de toekomst van zijn vereni ging zal ook hij aan zijn eigen toe komst moeten blijven denken, en daar voor heeft iedereen begrip In en om de velden heeft de scheidende trainer on noemelijk veel werk verzet en de Leus- dense voetbalwereld in al haar gele dingen is hem daarvoor veel dank ver schuldigd. Momenteel is men bij RODA'46 druk doende een nieuwe oefenmeester aan te trekken en vooral de gaande man hoopt dat spoedig een waardige opvolger ge vonden zal zijn, zodat hij hem nog ge ruime tijd voor zijn vertrek kan in werken. hun huis waren. Ook van hen die in een moderne flat wonen zijn vrijwel altijd de vorige (grond)eigenaars tot vele eeuwen terug te vinden. Vrijblij vende inlichtingen worden graag ver strekt door de sekretaris J. J. Broer, Havik 2 te Amersfoort, telefoon (03490)-13961 LEUSDEN/AMERSFOORT - Kortge leden is in hotel Monopole te Amers foort een afdeling voor Oostelijk Utrecht van de Nederlandse Genealo gische Vereniging opgericht. De jongste afdeling van deze 25 jaar oude vereni ging startte met ruim 100 leden Tot bestuur werd gekozen mevrouw J. L E. M. W. Duyser-Ouborg en de heren E Diepenbroek, J. D. H. vandeNeut, A Veenendaal en J. J Broer. De Nederl. Geneal Ver. is een ver eniging van belangstellenden in fami lieonderzoek. Zoekers en belangstel lenden, beginners en gevorderden ont moeten daar elkaar. De leden krijgen een geïllustreerd maandblad van circa 400 bladzijden per jaar in dit maand blad kunnen de leden o.a. vragen stel len, wordt veel voor 't eerst gepu bliceerd, niet alleen over bekende per sonen en geslachten maar ook over gewone onbekende families. De ver eniging heeft een eigen biografische do cumentatiedienst, die reeds enige hon derdduizenden berichten bevat Heeft een contactdienst met een kartotheek waarin al meer dan 75000 families genoteerd zijn. Leden kunnen gratis boeken en tijdschriften lenen uit een bibliotheek van ruim 4000 nummers De afdeling Amersfoort is van plan om regelmatig bijeenkomsten te orga niseren. Voor deze avondbijeenkomsten wordt een gevorderd genealoog uitge nodigd, die boeiend en leerzaam over zijn ervaringen weet te vertellen. Te vens een gelegenheid voor de leden om persoonlijk contact met elkaar te hou den Dat dit door de leden gewaardeerd wordt blijkt uit de ervaring van de an dere afdelingen en tijdens de geani meerde bijeenkomst van zaterdag. Deze vereniging is dan ook de aan gewezen weg voor hen die wegwijs ge maakt willen worden in de oude ar chieven. Voor hen die wel eens wil len weten wie eigenlijk hun voorouders waren. Of er nog verre familieleden van hen zijn. Wie de vorige eigenaars van „Kon u nu weer geen babysitter vinden?" „Dat is onze Jansens. meneer, hij probeert er wat bij te verdienen" KRAANWAGEN SERVICE AUTOMOBIELBEDRIJF Pr. Frederik Hendriklaan 2-6 LEUSDEN Verkoop van FORD en vele andere merken uitenhuis-patent: (Tel. 19 7 7 6\ „Service zender end Telefoon magazijn 31181

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5