Leusden heeft nu eigen apotheek Minister Stuyt opent officieel nieuw kantoor Astma Fonds Automobilisten NIEUWJAARS RECEPTIE WERD DRUK BEZOCHT ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN EN TEN SLOTTE. Utrecht krijgt anderhalf miljoen voor recreatie Nogmaals Woningnood- perikelen Gemeente Leusden nu eerste klasse Denk om overstekende herten in Den Treek eusder Krant Verschijnt wekelijks in: ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STGuIENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N.V. DIREKTIE:H. J. HEINE END. REBEL Woensdag 12 januari 1972 3e jaargang no. 38 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTR EUSDEN/CENTRUM - Op maandag 17 januari a.s. zal het kantoor van het Jederlands Astma Fonds te Leusden/Centrum officieel in gebruik worden ge- iteld door de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, dr L. B. J. Ituyt. Deze plechtigheid vindt 's middags plaats om drie uur. Indien inwoners van Leusden dit leugelijke feit extra accent willen ge en, kunnen zij dit doen door een bij lrage te storten op giro 9199. De me- lische begeleidingscommissie voor stmatische jongeren is namelijk be- ig met een aktie om voldoende geld ijeen te krijgen voor een wasmachi- le-centrifuge-kombinatie in de kleu terkampen te Renkum. Een bijdrage in le kosten zal graag als geschenk ter ;elegenheid van deze opening worden ïschouwd, aldus de direktie van het ^stma-fonds Deze bijdrage kan op ivenstaand gironummer worden ge- itort met vermelding: „Wasmachine ;leuterkampen". iiXi.XiiiX JT.i Nogmaals: Straatverlichting Schreven wij in het laatste nummer fan 1971 dat het met de openbare ver- ichting in de gemeente Leusden op erschillende punten nogal duister was esteld, in dit nummer willen wij aar nogmaals op terugkomen. Uit ,eusden/Zuid bereikte ons demedede- ing, dat het ook daar nog een duiste- e zaak was. De verlichting aan deRoo an Alderwereltlaan hoek Scheltuslaan randt reeds een maand op HALVE racht. Het gedeelte van de hoek tot an de spoorwegovergang is na half één nachts geheel onverlicht. Pas bij e spoorwegovergang begint de nor- lale verlichting weer. De verlengde laanweg is onverlicht. Zelfs op het mispunt Verlengde Maanweg-de Roo an Alderwereltlaan ontbreken straat- intaarns. Het rode licht van despoor- egovergang is herhaaldelijk defect, laar dit is een zaak van de NS en niet an de gemeente, die overigens wel- cht zo vriendelijk wil zijn dit aan de evoegde instanties door te geven, ortom: er valt nog heel wat licht in uister Leusden te brengen. Overigens worden automobilisten riendelijk verzocht wat minder hard de Roo van Aldewereltlaan te eusden/Zuid te rijden. De snelheden aarmee dit momenteel gebeurt is iverantwoordelijk, aldus onze infor- ïant uit Leusden-Zuid. as op voor itille hoeken Dat men zich liever niet in lege imtes moet begeven ondervond een iwoonster van Leusden-Zuid, toen zij nderdag 6 januari 1972 -op weg naar trein richting Amersfoort- om- Ireeks 21 uur door de verlaten voet- ingerstunnel van het Centraal Station Utrecht liep. Een jongeman griste ar handtas weg, waarin een flinke 'ro gelds aanwezig was. De Leusden- begon zéér luid te gillen. De jongen, e bij de trap van de tunnel op de uit- ijk stond, gaf een teken, dat er men- aan kwamen, zodat de jongeman zijn angst de tas teruggaf en zich |t de voeten maakte. Op het bijna irlaten perron klampte deLeusdense, }en zij tot haar grote schrik dejonge- ian weer zag opdagen, een heer aan, die Jet haar naar de Spoorwegrecherche Deze deelde mede, dat de jon- 'ns reeds geruime tijd in het station reerden, maar tot nu toe nietgegre- m konden worden. Inde verlaten auto- tiek op één der perrons waren ook ■ds twee dames van hun handtasjes iroofd. poor de prompte reactie van de in- 'tnster van Leusden konden later op avond twee jongemannen worden Jehouden. i^en waarschuwend woord aan ie- een om zich liever niet in verlaten llgaogerstunnels, lege ruimtes, zo- automatieken, op stille perrons e.d. J begeven, is hier wel op zijn plaats. Met de opening van dit nieuwe kan toor van de stichting Het Nederlands Astma Fonds is een goede start ge maakt met de exploitatie van de derde en vierde sector, het werkgelegen heids-gebied van Leusden, dat, zoals bekend, bestemd zal zijn voor „schone" industrie, met name voor kantoren van bedrijven, instellingen, etc. Burgemeester Van der Post maakte in de laatstgehouden raadsvergadering van Leusden bekend, dat binnen af zienbare tijd is te verwachten, dat zich andere gegadigden definitief zullen gaan vestigen in dit gebied. De be langstelling voor dit werkgelegenheids- gebied is, volgens de heer Van der Post, bijzonder groot, maar het ge meentebestuur gaat zeer selectief te werk: „Velen zijn gekomen, maar slechts enkelen zullen worden uitver koren" is het motto van het gemeen tebestuur. Minister dr L B. J. Stuvt LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht zien hun actief recreatiebeleid beloond met toezeggingen voor circa f 1 500.000,- rijkssubsidie ten behoeve van openlucht-projecten, zo blijkt uit een door GS ontvangen schrijven van het Ministerie van CRM Met name de wijze waarop het ministerie heeft gereageerd op het verzoek om een rijkssubsidie voor grondverwerving door het Recreatieschap Rijn- en Lek- overs (f562 500,-) stemt het College tot tevredenheid. Het rijk subsidieert voorts in de kosten van parkeervoorzieningen bij de Hertenkamp te Zeist en bij het recreatieterrein „Bosweide" te Dne- bergen-Rijsenburg voor een totaalbe drag van ruim f97.000,- Voor grondaankopen Noorderpark- bos ten noorden van Utrecht is een bijdrage van f150 000,- toegezegd; in de kosten van beschoeiingen rond de legakkers Kievitsbuurt (Breukelen^ draagt het rijk f75 000,- bij. Voor aankoopvande „Heulse Waard" te Houten wordt tot f60 843,- gesubsi dieerd Onder Jaarsveld zal een uiterwaard voor openluchtrecreatie worden inge richt, een projekt waarop f 58 000,- subsidie werd verkregen Het voorne men om op het recreatieterrein Den Treek te Leusden met f8.625,- Voor de voltooiing van het water- toeristisch centrum „Mijnden" (Loe- nen) tenslotte mogen GS op een bij drage van f400.000,- rekenen. -4kZ. ioo: ï;-'- „Hou op over skiën, ik wil een zonnebad nemen (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Sinds kort heeft de gemeente Leusden een eigen apotheek! Deze week draait de „Apot heek Leusden" voor het eerst op volle toeren, nadat men tijdens het inrichten reeds op kleinere schaal was begonnen met het verstrekken van recepten. In overleg met de plaatselijke artsen, die door de komst van de apotheek hun eigen huis-apotheek voor een deel of geheel kunnen opdoeken, zal „Apotheek Leusden" van nu af aan de recepten voor haar rekening nemen. De vestiging, aan de Torenakkerweg achter het nieu we PTT-paviljoen in Leusden/Cen- trum, is semi-permanent en opgetrok ken in een, evenals het PTT-kantoor, houten gebouw. Voorlopig heeft de apot- (Van de redaktie) LEUSDEN - Ons relaas in het vorige nummer over de woningnoodperikelen van de familie Bakker aan de Zwarte- weg te Leusden/Centrum, heeft enkele reakties opgeroepen, die wij u niet willen onthouden. Een mevrouw uit Leusden/Zuid belde ons met de mede deling, dat zij niet erg begreep, waar om dit gezin uit de woning gezet moet worden. Zij wees ons op een leeg staande noodwoning achter de boerde rij van de heer Van Dam aan de Arn- hemseweg, hoek Schuttershoeflaan te Leusden/Zuid. Deze noodwoning is eni ge tijd bezet geweest door een gezin, waarvan de vrouw uit de stad kwam en niet kon wennen in deze rustige, lan delijke omgeving. Dat was de reden, dat dit gezin weer uit het huis trok. Sindsdien, aldus onze informante uit Leusden/Zuid, heeft de woning leeg ge staan. (Meer dan een half jaar). Vol gens haar zou het een aardige oplossing zijn, wanneer het gezin Bakker of «en ander urgent geval deze woning toege wezen zou krijgen. In een gesprek met burgemeester Van der Post bleek echter, dat dit niet mogelijk is. Er is inderdaad sprake geweest, dat de schuur van de boerderij van de heer Van Dam als noodwoning ingericht is geweest. Maar erg ideaal was dit niet. Het onderkomen was in feite onbewoonbaar. Nadat het gezin weer was vertrokken, is dit bedrijfs gebouw weer toegevoegd aan de boer derij Ook al zou de noodwoning wel van goede kwaliteit zijn geweest, dan nog is het de gemeente niet mogelijk om het huis(je) te vorderen, omdat het een bedrijfsgebouw betreft. Dat dit toen wel mogelijk was, is te danken aan de bereidwilligheid van de eigena resse. Het Schoutenhuis NV te Wouden berg, die op het verzoek van het ge meentebestuur van Leusden positief reageerde. Burgemeester Van der Post was het overigens met eens met de strekking van het relaas van de familie Bakker, verteld in de Leusder Krant van vorige week Zijn commentaar: „De familie Bakker wist weldege lijk wat de konsekwenties zouden zijn indien ze de bewuste woning zcu be trekken De heer Bakker heeft op 2 juli 1971 een afwijzing gekregen mèt motivering. Op 23 juli is de familie toch in de woning getrokken, ondanks het advies dit niet te doen. De woning was namelijk bestemd voor een gezin, dat elders uit het huis zou worden gezet (door andere oorzaken). Een urgent ge val dus. Op 28 juli, vijf dagen nadat de familie Bakker in het boerderijtje trok, is er proces-verbaal opgemaakt Dit p.v is doorgezonden naar de recht bank De uitspraak van de rechter is nog steeds niet binnen, wat ook één van de redenen is, dat er gewacht is met de uitzetting Anderzijds is het gemeentebestuur er in geslaagd de uitzetting van het andere gezin te ver tragen, mede om de familie Bakker in de gelegenheid te stellen naar een an der onderkomen uit te zien. Dat de heer Bakker dan desondanks toch gaat beginnen met het vertimmeren van de woning, komt geheel voor zijn verant woording. Hij wist wat de risico's daarvan waren Als de heer Bakker nu vertelt, dat hij nergens van wist, dan spreekt hij onjuistheden." De heer Van der Post vond het jam mer, dat lankmoedigheid van de ge meente werd uitgelegd als nonchalance. heker, mevrouw A. G. van Daalen, ruimte voldoende. Met de 200 m2 is deze apotheek op enige groei berekend. Drie dames assisteren haar bij haar werk. De recepten zullen - zoals ge bruikelijk - in de buitengebieden (ook Leusden/Zuid) worden bezorgd. Met de komst van deze apotheek is de gemeen te Leusden weer een stapje verder op de weg naar een uitgroei tot stad. Op de foto: Apotheek Leusden. (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente Leusden is met ingang van 1 janu ari 1972 ingedeeld in de eerste klasse. Dit betekent, dat o.m. de premie's voor huur- en kooppre mie woningen aanmerkelijk ho ger zullen liggen, terwijl ook de subsidies voor woningwetwonin gen in de gemeente Leusden ho ger zullen zijn Het gevolg van dit laatste is, dat de huurprijzen en kele tientallen guldens lager zul len kunnen komen te liggen, dan het geval zou zijn, indien de ge meente Leusden nog in de tweede klasse zou vallen Het plan Rossenberg valt niet onder deze bepaling. Zoals be kend is het plan Rozendaal reeds eerder injie eerste klasse inge deeld. Met deze indeling in de eerste klasse heeft het gemeente bestuur eindelijk loon naar wer ken gekregen. Reeds lange tijd was zij bezig om de klasse-inde ling gewijzigd te krijgen. LEUSDEN - De laatste weken zijn in het natuurgebied van Den Treek-Henschoten ongeveer elf reeen het slachtoffer geworden van het verkeer. Alleen al tussen het verkeerspunt Quatre Bras en De Heigraeff werden zeven reeen gedood. In de afgelopen twee weken op de Trekerweg kwamen drie tot vier reeën in botsing met een auto. Zij overleefden deze konfrontatie met het moderne verkeer evenmin. Een inwoner van Leusden-Zuid, die regelmatig via de Trekerweg rijdt, vond dit te erg worden en belde ons. Hij ver telde ons, dat volgens zijn informatie in het gebied van Den Treek zo'n vijftig tot zestig herten leefden. Hij vond dat gezien dit aan tal, 't aantal gedode reeën wel wat aan de hoge kant. Hoewel hij dacht dat het harde rijden over de Trekerweg de oorzaak van deze slach ting was, werd ons van bevoegde zijde meegedeeld, dat dit niet geheel Juist is. Natuurlijk is het zaak, dat men in natuurgebieden niet te hard rijdt. Niet voor niets staan er verkeersborden met waarschuwingen: Pas op voor overstekende herten. De meeste au tomobilisten zijn er echter niet op verdacht, dat indien er één ree de weg oversteekt er meestal vlak daarop nog enkele volgen. De herten zijn namelijk meestal in groepjes van drie bij elkaar. Wan neer men wordt geconfronteerd met een overspringend hert, rem dan maar liever flink af en wacht op de volgende. Anders loopt men de kans op een hardhandige botsing met het dier Met als ge volg: een dood hert en uw wagen flink beschadigd. Nogmaals: at tent rijden in de natuurgebieden voorkomt ongelukken. En wat be langrijker is Jan wat blikschade, dode herten worden niet meer levend (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdagmiddag werd op het gemeentehuis van Leusden de traditionele nieuwjaarsreceptie gehouden. Tal van inwoners gaven acte de présence. Vertegenwoordigers van politieke partijen, uit het rijke verenigings leven, jeugdverenigingen, rijkspolitie, brandweer, middenstand, gemeenteraad en kerkleven kwamen burgemeester en wethouders (met echtgenotes aanwezig) de hand drukken en de beste wensen voor 1972 over brengen. Onder de talrijke bezoekers zagen we o m. oud-burgemeester Buining met echtgenote, adjudant Hartman van de Rijkspolitie Leusden met echtgenote en pastoor Ritselaar. Het werd een gezellige, geanimeerde bijeenkomst, zoals de foto's ook duidelijk aantonen.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1