Woningmarktonderzoek Eemland nu begonnen Bekendmaking AGRARISCHE STUDIEGROEP VERGADERT 17 JANUARI IN ACHTERVELD Gemeente Leusden Jhr. Mr. De Geer van Oudegein legt functie als G.S.-lid neer Kerkelijk huwelijk Ria Berg Bibliotheek Leusden/C heeft nieuwe inhoud Open soos VVD was een groot succes Fa. Lieshout verzorgt van avond bijeen komst NBP Van Santen sr. aanvoerder in groep 1 W. de Jong wint 3e ronde Gezellige handwerkavoiid van NCVB Leden vergadering U.L.G. met lezing Morgenavond j aarvergadering KPJ-Leusden De Til dit weekend Schutjassen ABTB- en Jeugdbeweging MEDISCHE DIENSTEN Uitslagen van Ons Genoegen Alcohol in het verkeer CENTRAAL WONEN, een nieuwe koers Adspiranten overwinning voor Dick Willigenburg I DONDERDAG 20 JANUARI 1972 /AMERSFOORT - Zoals bekend zal de Stichting Economisch Technologisch Instituut voor Utrecht in de regio Eemland (d.w.z. in de ge meenten Amersfoort, Baarn, Bunscho ten, Eemnes, Hoevelaken, Hoogland, Leusden, Nijkerk en Soest) een z.g.n. woningmarkt-onderzoek houden. Met dit onderzoek is deze week een begin gemaakt. Het E.T.l. maakt bij de uitvoering ge bruik van de diensten van het enquête- bureau n.v v/h Nederlandse Stichting voor de Statistiek. Medewerkers van dit bureau zullen ongeveer 2200 wille- Hoofdlijnen van de gemeentelijke richt lijnen voor het verlenen van financiële hulp ingevolge de Algemene Bijstand- wet, geldende vanaf 2 januari 1972. Basis per week a. echtpaar zonder kinderen f111,00 b. echtpaar met 1 kind f112,95 echtpaar met 2 kinderen f 114,75 echtpaar met 3 kinderen f 116,80 echtpaar met 4 kinderen f 117,80 echtpaar met 5 kinderen f 119,15 echtpaar met 6 kinderen of meer f 122,40 te verhogen met het per week omgere kende bedrag van de kinderbijslag, waarop krachtens de kinderbijslagwet ten aanspraak kan worden gemaakt of zou kunnen worden gemaakt, indien deze wetten van toepassing zouden zijn. Bij ovolledige gezinnen (ontbre ken van één der echtgenoten) worden vermelde bedragen met f 16,65 per week verminderd. c alleenstaanden met eigen huisves ting f77,70 d. alleenstaanden zonder eigen huis vesting f77,70 Alle basisbedragen worden verhoogd met de verschuldigde ziekenfondspre mie. Die genoemd onder a t/m c bovendien met de woonkosten In het geval onder d wordt van geval tot geval bezien of toekenning van woonkosten gerecht vaardigd is. VAKANTIE-UITKERING De berkening van de vakantie-uitke ring voor z.g.n thuisverblijvende per sonen geschiedt ingevolge Koninklijk Besluit van 23 juni 1971, nr. 7, con form het gestelde in art. 20b van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers. STUDIE-TOELAGE Een bedrag van f2,00 per week per kind per studiejaar, tot een maximum van f8,00 per week per kind Deze toe lage dient te worden beëindigd op het moment dat voor het betrokken kind de dubbele kinderbijslag wordt ontvan gen. VERMOGEN Als bescheiden vermogen buiten be schouwing te laten: a. bij periodieke en incidentele bij stand (inclusief bij verblijf in be jaardentehuizen e.d.): voor een alleenstaande f3.600,00 en voor een gezin van twee perso nen f6 000,00, vermeerderd met fl 200,00 voor ieder minderjarig in het gezin verzorgd kind; b. bij opname in verpleegtehuizen e.d.: voor ieder f 1.000,--, excl. een bedrag voor begrafeniskosten e.d. ZAKGELD, KLEDING EN SCHOEISEL VOOR ELDERS VERZORGDEN: a. toeslag voor personen, die aan het vrije maatschappelijke verkeer kunnen deelnemen: echtparen f 163,50 per maand; al leenstaanden f94,50 per maand; b. toeslag voor personen, waarbij in mindere mate sprake is van deel- name aan het maatschappelijk ver keer: als onder a. vermeld; c. personen, die in het geheel niet aan het maatschappelijk verkeer kunnen deelnemen: een bedrag hetwelk zal dienen te worden vastgesteld in overleg met de leiding van de betrokken instel ling met dien verstande, dat de toe lage ten minste 10% van de uitke ring ingevolge de Algemene Ouder domswet voor ongehuwden en ten hoogste f94,50 per maand bedraagt. Opgemerkt zij, dat m.i.v. 1 juli 1970 voor de elders verzorgden de twee half jaarlijkse uitkeringen zijn vervangen door één jaarlijkse vakantie-uitkering, welke naar niveau gelijk is aan die in gevolge de Algemene Ouderdomswet. Met deze normen is voldaan aan een verzoek van de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk om de gemeentelijke normen zo veel mogelijk aan te passen aan de Tij delijke Rijksgroepsregeling Minderva- liden en de Rijksgroepsregeling Werk loze Werknemers, waarbij men is uit gegaan van het wettejijk miniumloon Bovendien is aandacht geschonken aan het bepaalde in de Tijdelijke Rijks groepsregeling voor bejaarden in be jaardenoorden. Opgemerkt zij nog, dat de gemeente lijke richtlijnen, welke door het col lege van burgemeester en wethouders worden vastgesteld en die tot leidraad dienen voor de advisering omtrent bij standsaanvragen, zijn te beschouwen als een administratief hulpmiddel ter bepaling van de in ieder individueel geval noodzakelijke bijstand. Voor wat betreft de verdere uitwerking van de uitkeringsnormen kan men de nodige inlichtingen verkrijgen ten gemeente huize te Leusden-Centrum (tel. 03496- 1247, toestel 19). keurig gekozen adressen inde regio be zoeken, verdeeld als volgt: Amersfoort: 910 Baarn: 270 In opdracht van het gemeentebe stuur van Baarn verhoogd tot 1000 adressen. Bunschoten: 120 Eemnes: 40 Hoogland: 60 Hoevelaken. 60 Leusden: 100 Nijkerk: 190 Soest: 430 Aan de hoofdbewoners op de gekozen adressen en aan eventuele inwonenden en kinderen, ouder dan 18 jaar, zullen vragen worden voorgelegd, die betrek king op de vroeger bewoonde, de hui dige en de eventuele gewenste woning, onderscheiden naar onder meer: groot te en uitrusting van de woning, ouder dom, kwaliteit, huurprijs/waarde, ei gendomsverhouding, type, ligging enz. UTRECHT - Jhr mr L E de Geer van Oudegein (CHU) zal binnenkort zijn funktie als lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht neerleggen Hij heeft daarvan gisteren mededeling gedaan in een vergadering van de protestants christelijke fractie uit Provinciale Sta ten waarvan hij deel uitmaakt. De heer De Geer zal dit jaar de 65-jarige leeftijd bereiken Hij voelt zich tegen de zware eisen die de ver vulling en het lidmaatschap van Ge deputeerde Staten stellen aan zijn werk kracht niet meer in voldoende mate opgewassen. Het lidmaatschap van de Eerste Kamer dat aanzienlijk minder zware eisen stelt, hoopt de heer De Geer nog een aantal jaren te kunnen ver vullen. De heer De Geer werd in 1962 ge kozen tot lid van Provinciale Staten en in 1963 tot lid van het College van Gedeputeerde Staten, waar hij thans belast is met de portefeuille provin ciale financiën, bestuurlijke organisa tie en waterschappen De verkiezing van een opvolger zal in ieder geval niet eerder aan de orde komen dan in de februan-vergadering van Pro vinciale Staten. (Van de redaktie) LEUSDEN - Zaterdagmiddag om 3 uur wordt het huwelijk van de Leusden- se atlete Ria Berg met de heer Sjaak Hoksbergen bevestigd in de R.K. Kerk te Leusden-Centrum door pastoor H. A. M. Kitselaar. Het paar trouwde eind vorig jaar reeds voor de burgerlijke stand. Tijdens deze huwelijksplechtig heid zal het jongerenkoor uit Rhenen medewerking verlenen. Zondagmorgen is er om 10 uur mis, die zal worden opgedragen door pas toor H. A. M. Kitselaar. LEUSDEN/CENTRUM - De agra rische studie- en gespreksgroep die eind vorig jaar opgericht is heeft een bijeenkomst op 17 januari in ,,Ons Gebouw" te Achterveld. Spreker is de heer Gerrit Tijmensen, oud vice-voor- zitter van de K.P.J.M die de onder werpen Vermogensvorming, CAO-loon en vermogensbehoefte zal behandelen. Het belooft een erg leerzame avond te worden omdat de belanghebbenden allen in de toekomst met deze pro blemen te maken krijgen. Aanvang 20.00 uur. Op vrijdag 21 januari aanstaande organiseert de gewestelijke agrari sche kommissie van de K.P.J. Arn hem haar jaarlijkse studiedag in Zwol le met het onderwerp ,,De vermogens vorming en positie van de jonge on dernemer voor, tijdens en na de be drijfsovername" Het bestuur raadt ieder lid aan op deze vergadering aan wezig te zijn. Het woningmarktonderzoek is een lo gisch vervolg op het in 1971 ingestelde onderzoek naar het woningtekort in de regio Eemland (rapport woningvoor ziening regio Eemland"). Dit laatste rapport gaf een inzicht in de axntallen woningen, die in de komende jaren in de Eemland-gemeenten moeten worden ge bouwd Aan de hand van de resultaten van het woningmarktonderzoek zullen de gemeenten kunnen bepalen welk soort woningen door de inwoners van de regio gewenst wordt Het Samenwer kingsorgaan Eemland hoopt, dat de be zochte inwoners volledig aan de enquê te zullen meewerken Het onderzoek wordt gehouden onder auspiciën van het provinciaal bestuur van Utrecht, de bij het Samenwerkings orgaan aangesloten gemeenten in het rijk. De eerste resultaten van het on derzoek komen in het tweede kwartaal van 1972 beschikbaar. De uiteindelijke gegevens zullen - na verwerking door de Stichting Economisch Technologisch Instituut voor Utrecht - in de loop van 1971 tegemoet kunnen worden ge zien. LEUSDEN-CENTRUM - Met ingang van 1 januari 1972 is de inhoud van de R.K. bibliotheek te Leusden vernieuwd. Maar liefst 600 nieuwe boeken vullen de kasten van de bibliotheek, die ge vestigd is in de kleine zaal van het ,,Ros Beyaart" te Leusden-centrum. Het zijn o.a. romans, studieboeken, oorlogslectuur, detectives en veel jon gens- en meisjesboeken voor vier ver schillende leeftijdsgroepen. De nieuwe boeken heeft men in bruikleen van de Centrale Federatieve bibliotheek in Den Bilt. OPENINGSTIJDEN De openingstijden zijn als volgt: Iedere zaterdag van 14 00 uur tot 15.00 uur en iedere zondagmorgen van 10.00 uur tot 11 00 uur De uitleenpnjzen zijn erg laag Als men geen lid is, bedraagt de prijs per boek f0,10. Het lidmaatschap be- draagd f3,-- per jaar en heeft als voordeel dat men iedere week een gratis boek kan lenen Ieder jaar worden de boeken vernieuwd, zodat men nooit uitgelezen raakt Inlichtingen over de bibliotheek zijn te verkrijgen bij mejuffrouw C Blom, Zwarteweg 27, te Leusden-Centrum, telefoon 1418 en bij de heer P Brou wer, Esdoornhof 3, Leusden-Centrum, telefoon 1601. LEUSDEN-CENTRUM - De eerste open sociëteitsavond, georganiseerd door de V V D afdeling .Leusden" vorige week in ,,De Mof" is een vol ledig succes geworden. Meer dan vijftig leden en ook vele niet- leden hebben deze avond in vrolijke sfeer doorgebracht. Een gedeelte van de grote zaal in ,,De Mof" was voor deze gelegenheid op zeer originele wijze afgeschermd en zo ontstond er een intieme ruimte waar men met elkaar van gedachten wissel de. De voorzitter, de heer J. Wage naar, was verheugd over het slagen van deze avond. Aan de gedachte van een open sociëteitsavond werd volle dig beantwoord door de grote belang stelling van niet V.V.D.-zijde, Gebleken is dat de avond duidelijk in een behoefte voorziet. Vele nieuwe in woners van Leusden waren content om door een dergelijke avond in contact te komen met hun mede-inwoners en informatie te krijgen over tal van za ken waar men belangstelling voor had De open sociëteifsavonden zullen maan delijks gehouden worden en wel op ie dere tweede maandagavond van de maand. De eerst volgende avond vindt plaats op 14 februari 1972, in café- restaurant ,,De Mof" te Leusden Aan vang 20.00 uur. LEUSDEN-CENTRUM - Opdonder dag 20 januari, vanavond dus, organi seert de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen afdelingLeusden" een bijeenkomst in het Hervormd centrum te Leusden-centrum De avond wordt verzorgd door de firma Leishout uit Leusden-centrum. Er zal worden gesproken over: vloer bedekking, gordijnen, vitrage en de be vestigingsmogelijkheden ervan Vooral de nieuwe artikelen die in deze branche op de markt zijn krij gen de aandacht. Het belooft een leer zame informatieavond te worden. Ook niet leden zijn van harte welkom Aanvang 20.00 uur. SCHAAKVERENIGING „LEUSDEN" LEUSDEN - Op dinsdag 11 januari zijn de volgende wedstrijden gespeeld. Ladderwedstrijd: Van Doorn-Schram 0-1; Mevr. Graafland - Lagerwey /- Horst-V d Steeg Harlaar- Tonneman 1-0; Struiwig-Kuyper 1-0. Mosterd-De Jager0-1; DeGraaf-Graaf- land 0-1 Huiscompetitie groep 1 Flentge- Van Santen jr. 1-0; Veenendaal-Boo- gaard 0-1. Huiscompetitie groep II: Bloemen dal-Broeder 1-0; Van Egdom-De Rid der Dijkstra-Van de Tang 0-1. Na T3 ronden is de stand in groep 1 als volgt: 1. J. van Santensr 8% pnt. 10 wed. 2. J. Mosterd 6 pnt 10 wed 3. J. de Jager 5% pnt. 9 wed 4. J. Lagerwey 5% pnt 10 wed 5. O. A. Harlaar 5 pnt 8 wed 6. C. Veenendaal 5 pnt. 10 wed 7. H H. Struiwig 3/ pnt. 8 wed 8. L. Boogaard 3 pnt 8 wed 9. A. W. Wisman 2 pnt. 6 wed 10. Flentge 1 pnt. 5 wed. 11. R. van Santen jr. 1 pnt. 6 wed. 12. T. Zwart 0 pnt. 2 wed. Kaartconcours s.v. Achterveld ACHTERVELD - De derde ronde van het kaartconcours van de Sportvere niging Achterveld werd gewonnen door W. de Jong. Hij behaalde 5023 punten. Het totaalklassement wordt nu aange voerd door A. de Loor met 14483 pun ten. Aan deze 3e ronde werd door 68 kaarters deelgenomen De leiding was in handen van sekretaris P. Smink. 1. W. de Jong 5023 punten 2. T Lammers 5013 punten 3. G. Boutens 4994 punten 4. K. Bakker 4932 punten 5. Mevr. Marwijk-Blom 4883 punten 6. A. de Loor 4864.punten 7. Mevr, Teunis?en 4796 punten 8 A de Jong 4784 punten 9. H. Rulte 4784 punten 10. H van de Berg 4777 punten 11. J. van Rossum 4774 punten 12. J. Zieltjes 4760 punten 13. J. W. Smink 4733 punten 14. J. Houtveen 4682 punten 15 B. Ruitenbeek 4635 punten 16. R van de Belt 4595 punten 17. J. de Jong 4541 punten 18. mevr. v. Druten- v.d. Pol 4539 punten 19. Mevr. van Rossum 4533 punten 20. E. de Wijs 4467 punten De poedelprijs was voor G. Vos met 2704 punten Stand na 3 ronden: 1. A. de Loor 14483 punten 2 Mevr Marwijk-Blom 14209punten 3. W. de Jong 13825 punten 4. J. Rijnsoever 13672 punten 5 B. Ruitenbeek 13621 punten 6. A. de Jong 13373 punten 7. S. Boutens 13304 punten 8. T. Lammers 13277 punten 9. Mevr. van de Heuvel 13239punten 10. H. Smit 13116 punten LEUSDEN-CENTRUM - Op maandag 10 januari hield de Nederlands Chris telijke Vrouwenbond een gezellige bij eenkomst in het'Hervormd centrum te Leusden-centrum. De presidente, mevrouw A. J. Pothoven-Brakman, opende deze eerste bijeenkomst van dit dit jaarjaar met een welkom aan de 40 aanwezige leden en wenste een ie der een gelukkig 1972. Na gebed en meditatie las mevrouw H. Pilkes-Klein Bennink de notulen voor, welke goedgekeurd werden. De avond werd verzorgd door me vrouw Mur van de handwerkzaak, de firma Mur uit Amersfoort. Mevrouw Mur vertelde iets over handwerken en liet tal van voorbeel den zien. Men zag allerlei handwer ken zoals tafelkleden, kussens, gebor duurde schilderijen, geknoopt werk en een beeldig stoeltje. De avond verliep zeer geanimeerd In de pauze zorgde mevrouw T. Buis-van de Belt geassisteerd door enige leden weer voor een heerlijk kopje koffie Er werden veel vragen gesteld over allerlei technieken en steken Me vrouw Mur en haar twee assistentes deden op proeflappen allerlei steken en knopen voor. Veel belangstelling hadden ook de breiboeken met erge leuke patronen Het viel op hoe gevarieerd de keuze uit handwerken was Zo waren er de uiterst verfijnde skandinavische tel- patronen en het moderne grof touw- knoopwerk. Mevrouw Pothoven eindigde de avond met dank aan mevrouw Mur voor de kundige wijze waarop zij de aanwezige dames had geïnformeerd over dit boei end stukje huisvlijt. LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag 21 januari houdt het Utrechts Land bouw Genootschap haar Algemene le denvergadering in ,,'t Ros Beyaart" te Leusden-centrum Aanvang 20.00 uur. De agenda is als volgt: 1. Opening door de voorzitter dr. J Grashuis. 2. Notulen, mededeling en ingekomen stukken. 3. Jaarverslag secretaris en penning meester 4 Benoeming en verslag kascom- missie. 5. Bestuursverkiezing- Aftredend en herkiesbaar: dr J. Grashuis, tegencandidaat de heer G. Wanner. 6. Bespreking 25 jarig bestaan van de afdeling 7. Pauze. 8. Lezing: Directeur M. Visser van de Vooruitgang te Woudenberg (Melk Unie) zal spreken over het onder werp- „Wat is de toekomst van onze melkveehouderij 9. Rondvraag en sluiting. LEUSDEN-CENTRUM - Op vrijdag 21 januari vindt de jaarvergadering van de K.P.J. afdeling „Leusden" plaats in „De Til" te Leusden-cen- trum. Aanvang 19.45 uur. Het wordt een belangrijke avond, omdat er een nieuwe voorzitter moet worden geko zen, kandidate is Riky van Eijden. Als nieuw bestuurslid stelt het be stuur René Vrijhoef kandidaat. Aftre dend voorzitter is Anton van Roomen, die zich jarenlang voor de K.P.J. heeft ingezet. De agenda is als volgt: Opening door de voorzitter Financieel jaarverslag van de penning meester. Bestuursverkiezing. Verkiezing voorzitter. Pauze. Na de pauze volgt het ontspannende ge deelte. Het programma hiervan is een verrassing en wordt door de organi satoren angstvallig geheim gehouden. Zeker is dat het leuk wordt en dat de scheidende voorzitter op bekende hu moristische K.P.J.-wijze in het zonne tje zal worden gezet. Aan alle aanwezigen wordt het jaar verslag over 1971 uitgereikt. LEUSDEN/CENTRUM - In het Jon gerencentrum „De Til" wordt a.s vrij dagavond de jaarvergadering gehouden van de K.P J. waarover elders meer In verband met een bezoek van de K.P J aan Kockengen zal De Til zaterdag avond gesloten zijn. Zondagmorgen 23 januari is het geopend vanaf 10.00 uur tot 13 00 uur, met weer de aanwezig heid van een Derde Wereldwinkel. Zon dagmiddag om 14.30 uur wordt er een Beat-dansmiddag gehouden met dis- jocky Rijk Rijnders voor de jongeren van 11 t/m 15 jaar Zaal open 14.Oj uur. Zaterdagavond 29 januari wordt er een dansavond gehouden voor de jon geren vanaf 15 jaar waarbij als dis- jocky aanwezig zal zijn Ronald Roe- tens uit Bussum. Aanvang 20.00 uur. Omtrent de Karnavalsaktiviteiten vol gen komende week nadere mededelin gen LEUSDEN/CENTRUM - In ,,'t Ros Beyaart" hield de A.B.T.B en de Jeugdbeweging haar jaarlijkse schut jasavond. Er bestond een grote be langstelling voor. 64 deelnemers heb ben een bijzonder gezellige en spor tieve avond gehad die vlot en aardig verliep. De uitslagen waren: Dames: 1 Truus Bokkers 126 punten; 2. Mevr Hilhorst 93 pnt 3 en 4 Mevr v. Roomen en mevr. Tolboom 92 pnt 5. mevr. v. Zandbrink 91 pnt. Heren: 1. J. Verhoef 124 punten; 2. Andre Smal 118 pnt., 3. Henk v.d. Boom 112 pnt 4 en 5. A. v. Daatse- laar en Th v. Daatselaar 110 pnt.; 6. en 7. Gerard Vrijhoef en Jac Berg 109 pnt.; 10. Sjaak Bokkers 103 pnt Op dinsdag 1 februari wordt het jaarlijkse concours gehouden tussen de twaalf persoonsploegen van het N.K.V. de A B.T.B de K.P J. en een dames- ploeg Naast dit ploegenconcours wordt een vrij concours gehouden zodat ie dere belangstellende aan zijn trek kan komen. Aanvang ploegenconcours 19.00 uur. Vrije concours 19.30 uur. Weekend 22-23 januari 1972. (Alleen voor spoedgevallen). LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s. weekend waarnemen: dr. Den Toom, MariaStuartlaan5, tel. 03490- 18881. (Dienst van vrijdagavond 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr Laudy, Kon Juliana- laan 26, Leusden-Zuid, tel. 03490- 10628. ACHTERVELD - Op de onderlinge wedstrijdavond van de schietvereni ging „Ons Genoegen" schoot Joh. van den Hengel op één kaart 5 maal de roos. Hiermede was hij de topschutter van de avond. De verdere uitslagen wa ren als volgt: 2. C. van Dort 48 punten 3. J van Rossum 47 punten 4. J. Pepping 46 punten 5. B Voskuilen 46 punten 6. K. Jonkman 46 punten 7. T. van Daatselaar 45 punten 8. J. E. van Hamersveld 45 punten 9. H. van Ruitenbeek 44 punten 10. M. Pothof 44 punten 11. G. van Hamersveld 43 punten 12. T. Vos 42 punten 13 P. van Uhm 40 punten 14. W. van de Kletersteeg 40 punten 15. J. J. van Hamersveld 40 punten 16 T. van Dijk 39 punten 17. H. Turan 39 punten 18. G. Schimmel 39 punten KERKDIENSTEN DATUM: 23 januari. LEUSDEN-CENTRUM N.H.K 10.00 u.: ds. Maarsingh, Amersfoort. 19.00 u.: ds. Sirag, leerdienst, onderwerp: „Wat doen wij met de naam van God?" R.K.K za 7.00 u.: m.m.v. dames koor. zo 7.30, 9.00 u.: Lat. Hoog mis, 11.00 u.: dienst met samen zang. 16.30 uur. LEUSDEN-ZUID N.H.K.10.00 u.:ds. Sirag, H. Avond maal; 18.30 u. ds Van Dop, Amersfoort. R.K K. Huize Don Bosco: za. 19.15 uur. zo. 10.00 u Hoogmis; 11.30 uur. ACHTERVELD N.H.K.: zo. 14.30 u.- ds. C Vos, Amersfoort. R.K.K.maandag t/m zaterdag 8.30 uur (uitgez. woensdag), woensdag 19.30 u.: avondmis; vrijdag 19.00 u.: avondmis, zaterdag 19.00 u.: avondmis; zondag 8.30 uur. Om 10.30 u.: hoogmis. LEUSDEN - Veilig Verkeer Neder- land - gealarmeerd door de cijfers van het C.B.S. (Centraal Bureau voor de Statistiek) - gaat in de komende weken met extra aandacht de glaasje- op-campagne „Liét je rijden" herha len. Hoewel dodelijke holgebruik wel gelijk het aantal barend en het aantal gende lijn: het aantal ongevallen meiB' afloop (327) waarbij alco- werd geconstateerd vrij- bleef (329 in 1969) steeg alcoholmisdrijven schrik- Hi wel van 8.438 tot 8 838. Ook de veroordelingen was in stij- 8e van 6.831 tot 6 879 he da de Met de bekende affiches en raam- ve biljetten en een televisiespot, die fre- je quent zal worden uitgezonden, doel al Veilig Verkeer Nederland gelijktijdig te met vele andere landen opnieuw een beroep op alle automobilisten ziet be - als het moet - te houden aan hel yo advies: Laat je rijden! tig av ve Een beroep dat ook geldt voor de bromfietsers. Vorig jaar werden maar bi liefst 977 bromfietsers door de rechter 6e veroordeeld wegens het rijden onder invloed van alcohol. st' re on Omdat het geven van goede adviezet toi alleen niet voldoende is en blijkt tc va zijn, juicht VVN het initiatief van de zo Centrale Politie Verkeers Commissie no en de verscherpte politiecontroles re- lat gionaal uit te voeren, zeer toe. Hel aa grote voordeel van deze regionale con- ste troles acht VVN, dat veel effectiever te Ho werk kan worden gegaan, dat meer oit automobilisten gecontroleerd kunnec we worden en daardoor minder „drinke-ig boers" door de mazen van het con- noi trolenet kunnen glippen. vo qui dei Even belangrijk vindt het VVN dal fee het politieoptreden zich niet tot dp bel feestdagen zal beperken, maar zal vai doorgaan tot het voorjaar 1972. Eer tej( welgemeende waarschuwing en een wel- d gemeende raad: „GLAASJE OP? LAAI i'0 JE RIJDEN!" Dle ve< LEUSDEN - Alternatief wonen, ver nieuwing van woon- en leefklimaat, wie dit wil komt naast andere namen ook de naam Centraal Wonen tegen. Cen traal Wonen is als beweging ontstaan op initiatief van de Nijmeegse huis vrouw Lies van den Donk. Zij riep op tot het vormen van bewonersgroepen rondom een aantal gemeenschappelijke voorzieningen met behoud van de eigen privé woonruimte. Deze gedachte ont moette veel bijval. De gebruikelijke woonsituatie leidt tot isolement, ter wijl Centraal Wonen daarentegen een beroep doet op de onderlinge solidari teit. Ook groepen die in de „normale" woningbouw soms niet aan bod komen of buiten spel staan, hebben er een plaats in: dat zijn werkende vrouwen, alleenstaanden, bejaarden, het onvol ledige gezin, om er slechts enkele te noemen. SOESTDUINEN - In de vijfde rit van de Midden-Neder land veldrittencompetitie deden de le den van de Ren- en Tourclub „Amers foort" wederom van zich spreken. Vooral Dick Willigenburg toonde zich weer als vanouds en wist bij de ad- spiranten de zege voor zich op te eisen. In de amateurklasse verschenen slechts twaalf deelnemers aan de start; Kees Bokma die dit jaar in het cross- werk goed draait ondervond hier niet al te veel tegenstand en stevende recht op de overwinning af. Herman van de Hoef en Jos Schipper hadden het na kijken. Wel wist Aart-Jan Schurink een verrassende vierde plaats voor zich op te eisen, achter het sterke eerder ge noemde drietal. Uitslag amateurs- 1 Kees Bokma, Schoonrewoerd. 2 Her man van de Hoef, Soest. 3. Jos Schip per. Baarn. 4. Aart-Jan Schurink, Wou denberg 9. Herman Hummel, Veenen daal. Nieuweling Job Schaafsma was ditmaal goed op dreef. De Utrechtse renner Bouwhuysen en Johan Ossendrijver hadden geen zicht op de overwinning, door het sterke rij den van Job Schaafsma. Johan mocht met zijn derde plaats echter beslist niet moDperen. Uitslag nieuwelingen: 1. jud öcnaafsma, Maartensdijk. 2. Herman Bouwhuysen, Utrecht. 3. Johan Ossendrijver, Amersfoort. Dick Willi genburg toonde direkt zijn bedoelingen. Van de start af nam hij het heft in han den en trok zich niets aan van de re putatie die Stroes, Oskam en Geserick de laatste weken hadden opgebouwd. Dick stevende recht op de overwinning af. Kees van de Ploeg kwam hier met een vijfde plaats uit de bus, terwijl Wout Lansing met een negende plaats genoegen moest nemen. Uitslag ad- spiranten: 1. Dick Willigenburg, Leus den. 2. Stroes, Hilversum. 3. Ronald Oskam, Utrecht 4. Erik Geserick, Hilversum 5. Kees van de Ploeg, Amersfoort. 9. Wout Lansing, Scher- penzeel. 15 'J 1 tg* I Dril I De beweging is nu uitgegroeid tot ees wijdvertakte vereniging met project! j groepen door het gehele land. Op de pa.' gehouden ledenvergadering in de Kar gadoor te Utrecht is de balans opge maakt van één jaar werken. Er is tc B nu toe veel werk verzet, vooral ind! sfeer van studie en publiciteit. Oriëc-| terende besprekingen zijn gevoerd me: diverse instanties op lokaal en lande- B lijk niveau. Verschillende projectgroe- i pen zijn bezig hun plaatselijke situdti! j te verkennen. Zij proberen de ideee J van Centraal Wonen ingang te doen vit den. Plaatselijke instanties staan hie; jj niet afwijzend tegenover, maar ze moe ten nog wel wat aan de nieuwe denk- beelden wennen. In deze situatie l1 n gekozen voor een nieuwe strategie; j. Alle energie zal besteed worden ai I de volgende activiteiten: 1. Als gewone burgers gebruik make I van de inspraakmogelijkheden ti f plaatselijke bestemmingsplanneneül projecten van stadsverniewing; f 2. Op eigen initiatief plannen voor Cec traal Wonen verder uitwerken e j concrete projecten tot stand bretJ gen; 3. Op kleine schaal experimented met alternatieve leef- en woonvor~[ men in de geest van Centraal Wc nen. Het accent moet blijven liggen oph grondvlak; de plaatselijke project j groepen doen het werk waar het op ai komt, uiteraard in overleg met deskui 1 digen. De landelijke vereniging is om dit werk te ondersteunen Dat nu op allerlei manieren gebeuren: - informatie en documentatie voor den en belangstellenden, o.m.viaei regelmatig te verschijnen blad - regelmatig overleg metprojectgro- pen om nieuwe ideeën en ervaring P uit te wisselen; - het coördineren van studies; - contacten met landelijke instantii - publiciteit. Van verschillende zijden hebben denkbeelden van Centraal Wonen wee: klank gevonden. Het Ministerie vS CRM heeft het afgelopen jaar de kost van één functionaris voor zijn rek ning gekomen. Deze heeft aan het werken van het initiatief veel kui bijdragen Inmiddels hebben ook architecten «i bouwkundestudenten Centraal Woneni hun activiteiten betrokken. Program ma's van eisen, tekeningen en maque tes zijn daarvan het tastbaar resultai De ideeën van Centraal Wnen - velen een kwaliteitsverbetering het wonen en leven - liggen klaar meentebesturen, woningbouwver gingen, stadsplanologen, credietvd schaffers en anderen kunnen nu vü uit eigen verantwoordelijkheid sam&j werking zoeken om tot resultateoi komen. Om dit te bevorderen is Centr| Wonen van plan in 1972 een conji te organiseren. - Informaties worden verstrekt d de voorzitter van de verenig! Franqois Breuer, Mozartlaan f Leidschendam, tel. 01761-8354 - Een informatiemap kost f3,50 (rt 2015796 t.n.v T. Ploegmakers,' nesbrink 6, Enschede). - De kosten van het lidmaatschap 1 afhankelijk van het jaarsalaris De informatiemap en het informal blad zijn bij het lidmaatschap grepen. fle lain jde I dooi

Leusder Krant | 1972 | | pagina 4