\21ton van Roomen iam afscheid als voorzitter KPJ KPJ LEUSDEN HAD ACTIEF VERENIGINGSJAAR Medio februari start van bouw van 50 woningwetwoningen Atletisch huwelijk Meer activiteiten agrarisch jongerenwerk IN PLAN DE WETERING: Onze medewerkers(sters) Wijziging raadsbesluit naamgeving wegen Subsidie voor bejaarden- soos Leusden/Z. en verhoging voor Aehterveld Benoeming raadslid voor woningstichting Leusden Voorstel tot verhuur van grond voor apotheek Causerie en demonstraties schoonheids middelen fIDERDAG 27 JANUARI 1972 EUSDEN-CENTRUM - Tijdens de emene ledenvergadering van de .J. „Leusden" zorgden leden en ituur voor een grandioos afscheid de scheidende voorzitter Anton Roomen. Doormiddel van humoris- he spelletjes zoals ,,Wie van de en de quiz „Ken je je man" een toespraak van „Boer Koekoek" im de enorme waardering voor het k van Anton van Roomen tot ui- Op speelse wijze werden aller- voorvallen en gebeurtenissen van bestuursperiode belicht, en in zonnetje gezet. Anton van Roomen vier jaar bestuurslid, waarvan ie jaar voorzitter, en juist in deze •iode kwam de K.P.J. tot grote Het ledental is in twee jaar •dubbeld en de K.P.J. heeft nu bij - 150leden. Doordrukke werkzaamhe- zag Anton zich genoodzaakt zijn Iviteiten voor dit jongerenwerk te ïindigen. Maar voor het feestelijke leelte van de ledenvergadering be- werd eerst de officiële agenda be- deld )e avond werd gehouden in het jon- •encentrum ..De Til" op vrijdag 21 uan De voorzitter verwelkomde in grote getale aanwezige leden en een algemeen overzicht van het af- Dpen jaar. De grote ledenaanwas be nde een intensivering van activi- en van bestuur en medewerkers bestuur heeft geconstateerd dat een vijftal verschillende groepen en zich binnen de K.P.J. „Leus- bevindt, namelijk een groep die voornamelijk inzet voor creativi- een groep voor de sport, speci- voetbal. een groep speciaal be- op ontspanning en feestjes en een lp die zich bezighoudt metdemaat- ippelijke problemen en tot slot is ;en kleine groep steunende leden, bestuur is dan ook verheugd dat beschikking, heeft over een ac- ■e sportcommissie en een werk- ■p creativiteit waaronder een vaste ■die voor het programma-maand- DERDE WERELD WINKEL lok verheugt het bestuur zich over ■pening van een Derde Wereld win- |in Leusden Er is een standje in Til" dat iedere zondagmorgen iend is en waar producten uit de ont- Ëelingslanden worden verkocht fdoor worden de leden geconfron- 1 met grote en ingewikkelde pro foen die zich in de wereld voordoen NAAMSVERANDERING [Hei speet de voorzitter dat bij het »en van een nieuwe naam het voor- n van het bestuur werd verworpen. Men had de naam K P J. Hamersveld. graag veranderd gezien in „Slip" of „Slip 71" Door stemming werd de alternatieve naam K.P.J. Leusden ge kozen. De voorzitter achtte de K. van Katholiek, en de P. van Platteland niet meer van toepassing opde vereniging of ieder geval niet meer „de vlag die de lading dekt". DANK Tot slot dankte de voorzitter ver schillende personen, die zich geheel inzetten voor de K.P.J. In de eerste plaats werd de grote man achter de schermen, de heer G. Th. van de Hengel persoonlijk en in hem ook de jeugdraad bedankt voor de steun en prettige samenwerking Als voorbeeld werd genoemd de oprichting en het vele werk wat er daarna mee samen valt het Jongeren centrum „De Til" Ook de heer P. Valkenet, de leider en groot inspirator van het kreatieve werk wat het laatste jaar sterk is uit gebreid werd door de voorzitter be dankt, en met hem ook Pastoor H. A M. Kitselaar die de geestelijk advi seur van de K.P J. is. FINANCIEEL VERSLAG De penningmeester. Anton van Roo men Hz lichtte de rooskleurige ba lans toe. Door de Oud-ijzer actie was het eigen vermogen van de K.P.J. fraai te noemen. Maar door een verhoging van f 1,50 per lid voor de verplichte kontributie afdracht aan het Hoofdbe stuur in Arnhem zag het bestuur zich genoodzaakt de contributie iets te ver hogen, waartegen de aanwezige leden geen bezwaar maakten. BESTUURVERKIEZING. Door het aftreden van de voorzit ter moest in deze vakature worden voor zien Na stemming werd Riky van Eyden, voorheen bestuurslid, voor deze functie benoemd. Verder werd Re- né Vrijhoef officieus bestuurslid, offi cieel benoemd Het bestuur is nu als volgt Voorzitster, Riky van Eyden Vice-voorzitter René Vrijhoef, secre taresse Marian Houtveen, Penning meester Anton van Roomen Hz be stuursleden, Ida van de Bremer, Bert van 't Klooster. Roel Tijmensen. ACTIVITEITEN Er werd deze avond aan de leden een dik gestencild jaarverslag uit gereikt Het bevatte onder andere 11 pagina's van activiteiten van het af gelopen jaar. De secretaresse Marian Houtveen, memoreerde 33 georgani seerde feiten, waarvan hoogtepunten Action '71 en het 35 jarig bestaan van de K.P J Verder waren er o a sporttoernooien en uitwisselings- week-ends, creatieve- en feestavon den Ook de creatieve werkgroep en de sportcommissie gaven in dit jaar- LEUSDEN - In principe is het mo gelijk reeds medio januari 1972 met de bouw van deze woningen, ontworpen door het Architectenbureau W Hop mans en W. Olthoff te 's Hertogen bosch, te beginnen, mits tot onder handse aanbesteding van dit werk wordt overgegaan. Het aannemingsbedrijf Florie en Van den Heuvel N.V. te Nieuwegein, die reeds de 21 woning wetwoningen in Achterveld heeft ge bouwd, heeft op 13 december 1971 een prijsaanbieding gedaan voor de bouw van 100 woningen. Aangezien de prijs aanbieding redelijk is stellen b. en w. de raad voor, mede gezien de drin gende behoefte aan relatief goedkope woningwetwoningen, te besluiten tot het onderhands aanbesteden aan het Aannemersbedrijf Florie en Van den -fc De redaktie van de Leusder Krant wordt bijgestaan door de volgende medewerkers(-sters) waar u uw berichten kunt afgeven LEUSDEN (CENTRUM) Mevr. T. de Wijze Meidoornhof 29. Tel. 03496-1695 Sport-voetbal: De heer J P H v d Berg, Hamersveldseweg 91 telefoon 03496-1580 LEUSDEN ZUID) Mevr. A de Knijff. v. H. van Lockhorstlaan 30. tel 03490-11415. Sport (zonder voetbal) De heer I. Hoogendam. Kon. Juhanalaan 89. tel 03490-12464 ACHTERVELD De heer A. M. v d. Berg. de Verjaegde Ruyterweg 10. telefoon 03425-311. (Alg. nieuws en sport.) Berichten kunnen tot en met maandag bij hen wor den ingeleverd (met uitzondering ook nog dinsdag morgen) Totaal f2.544.673,- verslag een overzicht van activiteiten van het jaar 1972. Na de pauze werd er op zeer feeste lijke wijze afscheid genomen van de scheldende voorzitter Anton van Roo men. Het begon met „Wie vandeDrie" naar het idee van het gelijknamige Televisie programma Anton nam plaats tussen twee „Namaak" voor zitters en het pennel, bestaand uit figuren van de Fabeltjes-krant stelde vragen, waardoor aan het licht moest komen wie de echte voorzitter was De vragen waren humoristisch en ori gineel en sloegen op de afgesloten be stuursperiode Maar de echte voor zitter werd niet geraden. Aftredend voorzitter van de K.P.J Leusden, Anton van Roomen, overhan digt de voorzittershamer aan de nieuwe voorzitster Riky van Eijden. Foto Janus Visser. Een ander spel uit het Programma „Mik" de quiz „Ken je je Man" werd ook gespeeld Eerst werd mevrouw van Roomen aan een stel vragen onder worpen. waarna de voorzitter de zelf de vragen moest beantwoorden. Het was grappig te zien hoe geen enkele vraag door het echtpaar het zelfde werd beantwoord. De quizmaster was de heer P Valkenet. De afscheids-speech werd gehouden door „Boer Koekoek", die aan Anton een fraai cadeau overhandigde namens bestuur en leden. Waarna het stand beeld „Ter nagedachtenis de Boer" onthuld werd Aan het einde van de avond dankte Anton de meedewerkers van het feestprogramma voor de leuke wijze waarop zijn afscheid was gevierd. Ook sprak hij zijn dank uit aam alle per sonen die tijdens zijn bestuursperiode hem in staat hadden gesteld zijn werk zo goed mogelijk te doen Tot slot noemde hij de K.P.J. Leusden een unie ke vereniging waarvoor hij met veel plezier zijn tijd had gegeven. Heuvel N V. te Nieuwegein van het eerste contingent van 50 woningwet woningen. De bouwkosten, inclusief centrale verwarming en centrale an tennesysteem bedragen f 1.989.450,50 incl. B.T.W. Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening gaat akkoord met het ingezonden plan van het eer ste contingent van 50 woningwetwo ningen in het bestemmingsplan de We tering. Deze woningwetwoningen wor den gebouwd nabij de Asschatterweg en de Liniedijk. De totale stichtingskosten zijn in clusief 14% B.T.W. als volgt geraamd en aan het voren vermelden Minis terie opgegeven: Grondkosten incl. 14% B T W f 427 500,- Bouwkosten fl 850.000,- Installatiekosten cen trale verwarming f 139.451,- Architektenhonoranum en dagelijks toezicht f 38.325,- Aansluitkosten water en elektriciteit f 15 000,- Onvoorziene uitgaven f 9.222,- Renteverliezen tijdens de bouw f 65.175,- LEUSDEN - Gebleken is dat in het raadsbesluit van 25 maart 1971 inza ke naamgeving wegen in Achterveld een fout is geslopen Geschreven is nl Johan van Oldenbarneveltstraat" in plaats van „vanOldenbarneveltstraat" (raadsbesluit van 2 februari 1967) Om misverstand te voorkomen stellen b en w de raad voor het raadsbesluit van 25 maart 1971 zodanig te wijzigen dat daarin wordt gelezen „van Oldenbar neveltstraat" Benoemd tot notaris LEUSDEN - De heer mr J W Voer man uit Leusden is in de gemeente Utrecht benoemd tot notaris Hij komt in de plaats van de heer T Zoutman, die eervol is ontslagen ACHTERVELD 29 januari. Ons Gebouw, jaarlijkse uitvoering muziekvereniging DWS met medewerking van toneelver Culdoto (met De Bemoeial), aan vang 8 uur 11, 12, 13 februari Carnavar in Achterveld (zie programma elders in dit blad). LEUSDEN/CENTRUM 27 januari: Raadsvergadering ge meentehuis, aanvang half 8 29 januari: Speeltuingebouw Blijhof Ansfriduslaan, 10-12 uur: ruil beurs 29 januari: De Til, 20 uur. Disco dancing met Ronald Roeten. 30 januari De Til, 10 tot 13 uur Derde Wereldwinkel 31 januari 't Ros Bevaart, 19 30 uur Jaarvergadering Oranjever eniging. 1 februari: 't Ros Beyaart, 19 uur: Schutjasavond NKV-ABTB-KPJ Vrij concours, 19.30 uur 1 februari 's middags van vier tot 's avonds acht uur open huis nieuw kantoorgebouw Ned Astma Fonds. Lanxlaan 1 2 februari Hervormd Centrum. 8 uur Causerie -» demonstraties schoonheidsmiddelen 3 februari Dropping jeugdbewe ging Inlichtingen De Til. 4 februari: Drde ronde Roda-kaart- concours, clubgebouw Burg Bui- ningpark. 8 uur 9 februari: Ros Beyaart, 8 uur Jaarvergadering Bedrijfsverzor- gingsdienst Hamersveld e.o LEUSDEN/ZUID 28 januari. PJGU-jaarfeest m café restaurant de Mof. Zaal open 18 30 uur. 29 januari: Federatiecentrum Oud Leusden: 9 uur, wedstrijden om het Zilveren Paard. 29 januari PJGU-jaarfeest in café restaurant de Mof (tweede avond). 29 januari- Oud Papier Aktie ten bate van nieuwe Herv Wijkge- bouw, vanaf half 10 bij de Chr. Basisschool, Prinses Beatrixlaan. 11 februari Vogelbescherming afd Leusden, 19 45 uur, dia-avond, de Mof 14 februari: VVD: open soos. café restaurant de Mof. 20 00 uur AMERSFOORT 27 januari: Informatie-avond Am nesty International, Zuidsingel 38, aanvang 8 uur 15 februari Rest V D massale' simultaan-schaakseance voor ge handicapte kind. aanvang 8 uur HOOGLAND 30 januari: Kring Kreatieve Dag van de KPJ-Kring Amersfoort, zaal Concordia, aanvang 13 00 uur. Per woning bedragen de geraamde stichtingskosten f50.893,--. De mini mum huur is voorlopig becijfert op f199,-- per maand Bij deze berekening is er van uitgegaan als ware de ge meente Leusden gerangschikt in klasse 1. In bovengenoemde huur zijn de stook kosten niet opgenomen, aangezien deze kosten rechtstreeks door de bewoners worden betaald Voor de financiering van dit pro- jekt zullen uit 's Rijkskas leningen worden aangevraagd. Ter dekking van het tekort opde ex ploitatie zal tevens een jaarlijkse bij drage worden aangevraagd Deze jaarlijkse bijdrage is geraamd op f2.425.-- per woning, of in totaal voor 50 woningen op f121 250,-- LEUSDEN - In afwachting van de toelating van de Woningstichting Leus den door de minister voor Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening -waar over b en w de minister reeds een gunstig advies heeft uitgebracht - komt het 't college gewenst voor thans reeds een vertegenwoordiger uit de raad voor het Algemeen Bestuur der stich ting aan te wijzen Zij stellen de raad voor de heer H R, van Maanen, Ooie- vaarshorsterweg 1, alhier in deze func tie te benoemen B en w tekenen hierbij aan dat door het college wet houder mr. W H. Bijlerveld in het Dagelijks Bestuur der Stichting is af gevaardigd, aldus een voorstel van b en w aan de raad LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag middag vond het kerkelijk huwelijk plaats tussen de atlete Ria Berg en de heer Sjaak Hoksbergen. Deze plech tigheid werd gehouden in de R.K. Kerk te Leusden Centrum, en werd door vele belangstellenden gevolgd. Na af loop vormden een tiental atleten van Altis uit Amersfoort een erehaag. Com pleet met clubvlag en verschillende atletiek-attributen brachten zij een sportieve hulde aan het bruidspaar. Foto Janus Visser. LEUSDEN - Van het bestuur van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, af deling Leusden. is een verzoek ont vangen om een gemeentelijke bijdra ge in de kosten, welke verbonden zijn aan de aktiviteiten ten behoeve van de oprichting en exploitatie van een bejaardensocieteit te Leusden-zuid In het recente verleden werd reeds een "Bejaardensoos Achterveld" op gericht en ook van gemeentewege ge subsidieerd. De sociëteit te Achter veld voorziet duidelijk in een behoefte en ook voor Leusden-zuid rnag men verwachten, dat dit initiatief de nodi ge waardering en belangstelling zal ontvangen LEUSDEN-CENTRUM - Sinds vorig jaar de agrarische organisaties van Leusden gingen samenwerken zijn de activiteiten duidelijk toegenomen In februari 1972 besloot men een ge spreksgroep te formeren die bestond uit alle jonge agrarische leden uit Leusden. Dit om gezamenlijke moeilij ke problemen als financiering, bedrijfs overname en bedrijfsvoering te gaan behandelen. Deze studiegroep is ge start in november 1971. De opening van het winterseizoen bestond uit een excursie naar deproefboerdenjZeg veld" waar de heer Verheul, de vori ge landbouwvoorlichter in deze streek, verschillende nieuw lopende proeven liet zien onder andere vereenvoudigde kalveropfok en de opname en benut ting van krachtvoer ten aanzien van ruwvoer in verband met stijging van de melkprijs Op deze dag is ook het bedrijf bezocht van de drie gebroe ders Tijseling die samen een vee stapel van 130 stuks rundvee verzorgen De studiegroep ervaart dit als een soci aal verantwoorde bedrijfsopzet. Op 25 november heeft de heer Ver heul de opzet van de proefboerderijen in Nederland uitgelegd en de lopende proeven uitgebreid behandeld. Op 9 december heeft de heer H Heyink, eco nomische en sociaal voorlichter van het U.L G een avond verzorgd over het onderwerp „Samenwerking" in de Landbouw waarbij de studiegroepleden concludeerden dat het financieel voor deel wel erg groot moet zijn, eer men zijn zelfstandigheid opgeeft. Op 17 januari was de heer G. Tijmen sen bereid om met de leden te dis cusieren over vermogingsvorming en vermogensbehoefte en de beloning van de meewerkende zonen op de agra rische bedrijven Het bleek dat ongeveer 50% geen re delijke regeling hebben tot beloning en bedrijfsovername met hun ouders werkgevers en de jongeren dit een heel ongezonde zaak vinden De wens is dit in organisatorische verband te bespre ken met de gevestigde landbouwers. De snelle ontwikkeling in de land bouw maken het boer-zijn of boer- worden er niet gemakkelijker op. De agrarische commissies van de K.P.J. heeft dit seizoen zoveel mogelijk gepro beerd om zoveel mogelijk kansen op bijscholing en de kritische opstelling ten aanzien van vele problemen te be vorderen LEUSDEN -Deheerdrs. P.de Weijer Vermeerstraat 124 te Amersfoort heeft het college verzocht hem een perceel grond nabij de Torenakkerweg te ver huren ten behoeve van de vestiging van een apotheek. B en w hebben met hem over de condities waaronder de gevraagde verhuur kan plaatsvinden overeenstemming bereikt. De apotheek, welke inmiddels op het genoemde per ceel is gebouwd, is evenals de na bijgelegen kantoren van de P.T.T. en de Bondsspaarbank van tijdelijke aard Omdat bij de realisering van het nieuwe winkelcentrum te Leusden wel licht een defenitieve vestiging van een apotheek kan worden overwogen, is voorlopig met de heer De Weijer, voornoemd, een huurovereenkomst ge sloten voor de periode van twee jaar Ten aanzien van de parkeergelegen heid en de groenvoorziening rondom het gebouw heeft de gemeente de aan leg en het onderhoud aan zich ge houden. Hierover is in de huurprijs een bedrag verwerkt als tegemoetko ming in de aan deze werkzaamheden verbonden kosten B en w geven de raad in overwe ging re huurovereenkomst aan te gaan met inachtneming van de voorwaar den en bepalingen. Aan de hand van een overzicht van de gedurende het jaar 1971 te maken kosten verzoekt het bestuur van de vereni ging voor dit jaar een gemeentelijk subsidie van f 355,-- Gelet op het sympathieke doel, het welk door deze aktiviteiten wordt na gestreefd. stellen b en ude raad voor aan het verzoek van de vereni ging tegemoet te komen en voor het jaar 1971 de gevraagde subsidie te verlenen ACHTERVELD Bij het voorstel d.d 22 oktober 1970 no 295 stelden b en w de raad voor het subsidie bedrag voor de "Bejaar densoos Achterveld" over 1970 te ver hogen van f300.-- tot f450.-- Bij de 6e begrotingswijziging voor het dienst jaar 1971 is dit subsidie verhoogd tot f800,-- Bij de beslissing van de raad is de hoogte van het subsidie aange past aan de grootte van de te betalen jaarlijkse huurprijs van de grote zaal van "Ons Gebouw" te Achterveld In het eerder genoemd voorstel is reeds gesproken over een huurprijs van f 1 000. - - per jaar. maar een der mate grote verhoging werd toen nog te rigoreus geacht Aangezien bedoelde organisatie in de woonkern Achterveld in een grote be hoefte voorziet, zoals wel blijkt uit het scala van activiteiten, die in de afgelopen jaren door het bestuur zijn georganiseerd, menen b. en w. dat alles zins verantwoord is. voor te stellen, om het subsidie bedrag alsnog met f 200, - - te verhogen, een en ander avanaf 1 janu ari 1971. LEUSDEN/CENTRUM - Op woens dag 2 februari wordt in het Hervormd Centrum (aanvang 8 uur), een causerie met demonstraties gehouden over schoonheidsmiddelen De avond wordt georganiseerd door het instituut Maud Nagel te Leusden/Centrum

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3