iKrijgt gemeente Leusden jeen eigen ruitervereniging De vrouw de toekomst" m JDE KLAVEET BIEDT ONDERDAK: In Achterveld wil men zich ervoor inspannen MELKVEEHOUDERIJ STAAT ER HET BESTE VOOR Jaarfeest PJGU afd. Leusden op 28 en 29 januari Oud papier aktie in Leusden/Z. voor nieuw wijkgebouw BOEIENDE CAUSERIE VOOR NCVB: Jaarlijkse uitvoering DWS met Culdoto Zaterdag a.s. Dia-avond vogelbescher ming afd. Lensden VW-verkoop iii Engeland bereikte record Gezellige dia-avond ABTB over Canada Schutjas- concours De Roskam Zwanger- schapsgym begint weer De Til dit weekend VOOR DE NBP: Fa. Lieshout organiseerde uitgebreide informatie-avond JAARVERGADERING U.L.G. BOEIENDE LEZING Benzinepomp omver gereden BOTSING REE AAN GEREDEN JONDERDAG 27 JANUARI 1972 I I ACHTERVELD - Door enkele be- )efenaars van de ruitersport wordt getracht in Achterveld een ruiterver- rniging op te richten De iniatiefneem- ;ters, Mevrouw van Eyden. Asschat- erweg 203, Mevrouw van Heugten, „apeerseweg 1 en Mej M van Wegen, 3ostweg 1 hebben her en der in de cemeente hun voelhorens eens uitge- itoken en zijn van mening dat er vol- loende animo is voor een ruiterver- •niging. Bovendien zal de vereniging :ebruik kunnen maken van de nieu- ve fraaie manege van ,,De Klaveet" den is dan niet meer zo afhankelijk van iet weer, ook des winters kan men !an de ruitersport beoefenen Achterveld heeft al eens eerder een -uitervereniging gehad Kort na de )orlog werd de Rietruiters" op gericht. Deze had haar domicilie op ?en terrein van ,,De Kleine Riet" tan de Asschatterweg De vereniging elde een 15-tal leden. Geen groot iantal weliswaar, maar onder de be delende leiding van instructeur C. van Soesbergen werd al snel een be hoorlijk niveau in de ruitersport be reikt. De vereniging bestond een 6- tal jaren toen de belangstelling be gon te tanen De auto en de tractor won nen steeds meer terrein en het aantal paarden verminderde snel. Toen boven dien enkele trouwe leden gingen emi greren betekende dat het einde van de vereniging. De laatste jaren is er weer een sterk toenemende belangstelling voor het paard Dat is ook in Achterveld en omgeving duidelijk merkbaar. Nu er bovendien een prachtige ruime ma nege in aanbouw is, schijnt de tijd wel heel gunstig om tot oprichting van een ruitervereniging over te gaan Bij voldoende animo zal de vereni ging ook een jeugdgroep (ponyclub) op richten. De eerste voorbereiden de en orienterende besprekingen heb ben inmiddels in ,,DeKlaveet"plaats gevonden Behalve de iniatiefneem- sterds waren er ook enkele oud- leden van .De Rietruiters" en uiter- LEUSDEN-ZUID - Op dinsdagavond 18 januari hield de Ned. Christen /rouwen Bond Afd. Leusden-Zuid haar ïerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Vïevr. T. Kuiper opende de bijeenkomst net gebed en samenzang, en een korte neditatie over Mattheüs 6: ,,Wees niet lezorgd voor de dag van morgen, heb /ertrouwen in de toekomst". Mej Dr. W Timmermans, theologe e ^Utrecht, hield een belangwekkende nleiding over ,,De vrouw in de toe- ;omst", en zette de aanwezige vrou- ven geducht aan het denken over de xjsitie van de Christen-vrouw Voorheen leefden wij in het patriar chaat, aldus de spreekster. Het moe- lerschap berustte op een oud-testa- nentische gedachte. De Joodse vrouw ioopte altijd nog de moeder van de dessias te worden, en daarom was de -,oon voor het gezin het belangrijkste daar uit deze patriarchale maatschap- >ij zijn wij heden ten dage geëvolueerd, >n wij kennen een beginstadium van de ?mancipatie van de vrouw. Wij kennen n deze tijd zelfs verschillende groe ien vrouwen: gehuwde vrouwen, onge- mwde vrouwen, vrouwen met kinderen, 'rouwen zonder kinderen, ongehuwde 'rouwen met kinderen. Maar nog steeds even wij in een mannenmaatschappij. cJu is de vrouw niet los te denken van le man Maar de vrouw, de Christen- touw, zal het in de toekomst samen net haar man moeten gaan doen. Als deaal ziet de spreekster het samen- ;aan van man, vrouw en kinderen als lartners met een gelijkwaardige in- ireng In het gezin moeten vader, moe- Ier en kinderen alles kunnen bespreken •n alles kunnen beleven vanuit God. Zo LEUSDEN/ZUID - Zaterdagmorgen 29 januari a.s. zullen er bij goede weersomstandigheden in Leusden/Zuid weer oude kranten opgehaald worden. Zoals U misschien wel weet wordt ?r dit jaar nog een begin gemaakt met ie bouw van een Hervormd Wijkcen- rurn bij de Dorpskerk. Dit wijkgebouw zal ongeveer f125 000,- gaan kosten. U begrijpt natuurlijk, dat dit geld niet illemaal op korte termijn beschikbaar ,s. Om hierbij te helpen, hebben enkele eden van de Jeugdraad het initiatief genomen een krantenaktie te beginnen. Vanaf half 10 kunt U oude kranten, ijdschriften enz. brengen bij de Chr Basisschool aan de Prinses Beatrix- aan. Daar zal een container aanwezig sijn. Er zullen ook enige traktoren angs komen Men hoopt, dat deze aktie een groot >ucces zal hebben. Dit kan alleen, als J Uw medewerking verleent. Kan men jok op U rekenen? kan de Christelijke gemeente alleen maar functioneren, als ze functioneert uit al haar leden. De vrouw m de toekomst is niet meer de 10% vrouwen, die nog in de kerk staat. De papieren Christenen behoren tot het verleden. Alleen de levende le den, die zich willen inzetten, blijven over. De vrouw in de toekomst moet Christen zijn in de samenleving. Spreekster pleit voor een open zijn voor de toekomst, een open zijn voorde huidige structuurwijzigingen. Zij ves tigt de aandacht op verschijnselen als communes, polygamie, de baby uit de reageerbuis Zij wil niet, dat men het eigen inzicht alleenzaligmakend vindt Zij pleit voor de persoonlijke verant woordelijkheid, voor het elkaar niet veroordelen, voor het niet oordelen als iemand anders denkt dan wijzelve. Zij pleit voor het elkaar nooit loslaten Spreekster verwerpt de discriminatie in de trant van ,,Die Amerikanen", ,,Die Hervormden", ,,Die Gerefor meerden". Een boeiend referaat, dat in de dis cussie na de pauze de tongen in alle ge lederen los maakte. LEUSDEN/ZUID - De vogelbescher ming afd. Leusden organiseert op 11 februari een dia-avond in Café-Res taurant ,,De Mof", aanvang ±19.45 uur, in de bovenzaal. Er zullen enige dia's worden vertoond over wildzang en weidevogels. Iedereen is van harte welkom op deze avond. Verder zal op deze avond getracht worden enige activiteiten op touw te zetten op het gebied van de vogelstand Een ieder die zich hiervoor inte resseert kan hieraan meewerken, zo wel burgers als landbouwers. De bur gers voor de vogels die om het huis broeden, en de landbouwer voor de vogels die op het land broeden. Men re kent op een goede opkomst G. van Marwijk 93 pnt Mevr. Van Marwijk 92 pnt. J. van Laar 80 pnt. J Houtveen 77 pnt. J Zieltjes 77 pnt. H. Turan 69 pnt E. de Wijs 69 pnt. W. Rijnders 68 pnt. E Heiligers 66 pnt. G Franken 55 pnt J. Schouten 49 pnt Mevr. Houtveen 33 pnt. Totaalklassement na vier ronden. E de Wijs 316 pnt. J. Schouten 240 pnt W Rijnders 234 pnt J. Zieltjes 228 pnt. H Turan 210 pnt J. van Laar 191 pnt. LEUSDEN - Later dan in voor gaande jaren zal de P.J.G.U. afd. Leus den dit jaar haar jaarfeest in het ko mende weekeinde geven. Ervaringen in voorgaande jaren hebben het be stuur geleerd dat de belangstelling zo groot is dat dit jaar, bij wijze van experiment. 2 avonden het toneelstuk Engeltje" zal worden opgevoerd. Nieuw is dat de vrijdagavond beslo ten zal worden met een groot bal Het feest wordt gegeven in Café- Restaurant ,,De Mof" te Leusden- Zuid. Naast de vaste programma-on derdelen zoals verloting, toespraken jaar de klucht aard manegehouder van Wegen aan wezig De nieuwe manege is 40 bij 28 meter groot Langs de kanten worden een 20-tal boxen ingericht. Tesamen met de oude accommodatie zal er dan ruimte zijn om een 30-tal paarden of pony's onder te brengen Boven dien zullen verdere voorzieningen zo als zadelkamer e d worden inge richt. Het middengedeelte van de manege, de z.g. ..binnenbak" is 40 bij 28 meter groot Hier kan bij slecht weer de ruitersport beoefend worden. Kort om, manege ..De Klaveet" kan de ruiters een service verlenen die er zijn mag Op de laatst gehouden bijeenkomst is besloten om op 22 februari a.s de oprichtingsvergadering te beleg gen in ,,De Klaveet". Gei'ntresseerden kunnen' zich nu reeds in verbinding stellen met de iniatiefneemsters; Mevr. van Eyden, Asschatterweg 203, tel. 03425- 485, Mevr. van Heugten. La- peerseweg 1 tel.: 03425- 202 en Mej M. van Wegen, Postweg 1, tel 03425- 337 LEUSDEN - Ondanks de minder op timistische berichten over een sterk gedaalde verkoop in Nederland van Volkswagens (VW bezet momenteel de zevende plaats op de ranglijst tegen vierde vorig jaar), is de verkoop in Engeland daarentegen sterk gestegen. Volkswagen brak in 1971 het verkoop record in Engeland door 54.452 nieu we VW's te verkopen Dit is de eer ste keer dat een buitenlands auto merk in Engeland in één jaar meer dan 50.000 auto's heeft kunnen ver kopen. De verkoop van het afgelopen jaar lag 30,6 pet. hoger dan 1970, toen 41 706 auto's werden verkocht. Be halve deze 54.452 auto's verkocht VW's toeristen afdeling in ashford, Middle sex meer dan 2.800 belastingvrije au to's aan buitenlanders, diplomaten en Amerikaanse militairen: een stijging ten opzichte van 1970 van 37 pet. Bijna 60 pet van de in Engeland ver kochte Volkswagens waren kevers", om precies te zijn, 31 316 stuks. De verkoop van de 1600 Fastback en Va riant werd meer dan verdubbeld. Ook de verkoop van VW's grootste auto, de 411 LE, steeg sterk: met 39.5 pet naar 2 713 auto's terwijl van de VW kampeerwagen 5 464 eenheden werden verkocht (stijging: 64,7 pet). Daarmee is meer dan de helft van de m Engeland verkochte kampeerwagens een Volks wagen. LEUSDEN-CENTRUM - Op donder dag 20 januari organiseerde de A B.T.B afdeling Leusden een gezelli ge diaavond in ,,'t Ros Beyaart" te Leusden-centrum. De voorzitter van de A.TB.T.B. de heer R. H. van de Hen gel verwelkomde de vele aanwezigen. De dia's, die vertoond werden, gin gen over een door de A.B.T.B. af deling Arnhem georganiseerde reis naar Canada en Amerika. Een achttal leden van de A.B T B. Leusden hadden de reis meegemaakt, waaronder de voorzitter met zijn echt genote. Tijdens de reis had mevrouw Van de Hengel een reisjournaal bij gehouden en aan de hand van deze aan tekeningen lichtte zij de 160 dia's toe. De dia's waren erg mooi en gaven een duidelijk beeld van de bezochte steden. Dank zij de opmerkingsgave van me vrouw Van de Hengel kregen de aan wezigen een uitgebreide informatie over Canada. Vooral aan de boerenbedrijven werd veel aandacht besteed en het was interessant te horen hoe het daar toe gaat Alles gaat er in het groot. De bedrij ven hebben veel vee. Merkwaardig was het te horen dat er bijvoorbeeld aan een koe veel andere eisen gesteld wor den als hier gebruikelijk is Een mooie zware koe bracht niet veel op, men zag daar liever een schonkig magere koe Ook de handel was verschillend met hier. Het is niet gebruikelijk dat vee rechtstreeks van de ene boer aan de andere werd verkocht. De handel gaat via de veiling. Het echtpaar Van de Hengel bezocht een veiling waar iedere week maar liefst 25000 koeien en 22000 varkens werden verhandeld. Het was een leerzame avond en de enthousiaste wijze waarop mevrouw Van de Hengel haar belevenissen ver telde was boeiend. De ruim zestig aan wezigen die door barre weersom standigheden naar het Ros Beyaart wa ren gekomen zagen hun moeite be loond en zagen hoe in het verre Ca nada agrarische bedrijven werkten ACHTERVELD - De muziekvereni ging ,,Door Wilskracht Sterk" geeft op zaterdag 29 januari a.s. haar jaar lijkse grote uitvoering in ,,Ons Ge bouw". Voor het eerst gebeurt dat dit jaar in samenwerking met de plaatse lijke toneelvereniging Culdoto". Het muzikale gedeelte staat onder leiding van de heren F. H. Reijnen en R Jor- ritsma. Uitgevoerd zullen worden enige marsen en ouvertures. Het moderne genre wordt ook niet vergeten. Het mu zikale hoogtepunt van de avond vormt de uitvoering van de twee succesnum mers van het concours te Nieuwdijk- Didara waar ,,Door Wilskracht Sterk" promoveerde naar de le afdeling. Na het muziekprogramma presen teert .Culdoto" -dit op velerlei ver zoek- het reeds eerder met veel suc ces gespeelde stuk ,De Bemoeial" onder regie van Wout Bakkenes. Kaar ten voor deze uitvoering zijn verkrijg baar bij de navolgende adressen en des avonds aan de zaal. W. A van Ha- mersveld, Hendrik van Viandenstraat 21 en W Eggenkamp, Bisschop van Dieststraat 7. Aanvang der uitvoering 20.00 uur precies. Zaal pen om 19.30 uur. ACHTERVELD - In ,,De Roskam" werd de vierde ronde van het Roskam- schutjasconcours gehouden. Winnaar van deze ronde werd de heer G. van Marwijk. Hij behaalde 93 punten. E. de Wijs voert het totaalklassement aan. In dit klassement kunnen zich nog grote verschuivingen voordoen. Niet alle deelnemers hebben evenveel avonden gekaart. Uitslag vierde ronde: LEUSDEN - Op woensdag 2 februari begint er een nieuwe kursus voor zwan- gerschaps gymnastiek Deze kursus wordt gegeven in het Wit Gele Kruisge- bouw. Hamersveldseweg 41 Vanaf 2 februari iedere woensdag van 3-4 uur. Dus op dinsdag vervalt de zwangerschap gym LEUSDEN - In het komende weekend zal het hopelijk druk zijn in de ,,De Til"Zaterdagavond wordt er een dans avond gehouden voor jongeren vanaf 15 jaar, waarbij als discjocky aanwezig zal zijn Ronald Roeten uit Bussem, voor velen geen onbekende door zijn optreden in de omgeving en ook bij K P.J De aanvang is 20 00 uur ,,De Til" is geopend vanaf 19.40 uur. Zon dagmorgen 30 januari is ,,De Til" normaal geopend van 10.00 t/m 13.00 uur Ook nu weer zal er een stand zijn van de derde wereldwinkel. LEUSDEN-CENTRUM - Op donder dag 20 januari organiseerde de Firma Lieshout uit Leusden-centrum een uit gebreide informatieavond voor de Ne derlandse Bond voor Plattelandsvrou wen in het Hervormd-centrum te Leus den centrum. De voorzitster, mevrouw J. Berends-Buiter, opende de avond, en heette de aanwezige leden en belang stellenden welkom. Onder het motto „Maak van je huid, een thuis" leidde de voorzitster de avond in. Zij noemde januari een maand bij uitstek om zich op de hoogte te stellen van allerlei nieuwe produkten op het gebied van de woninginrichting. In het voorjaar blijkt vaak dat men iets nieuws nodig heeft of een veran dering wil en het is prettig als men weet wat er op de markt is. De heer en muziek, wordt dit „Engeltje" opgevoerd. De rolbezetting is R v d. Burg, C. van Ruler, K. van Ruler-Hofland, W. van Egdom, H. van Loenen en W Ver- weij, terwijl de regie weer in handen is van mevrouw W Bruins Slot-Aal- bers. De bezoekers, die beide avonden vanaf 18.30 uur in De Mof terecht kunnen, wacht een bijzonder plezieri ge en welbestede avond en de thuis blijvers zullen ook dit jaar weer on gelijk krijgen. LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag 21 januari werd in ,,'t Ros Beyaart" de algemene ledenvergadering gehou den van het Utrechts Landbouw Ge nootschap. De voorzitter, dr J. Gras huis, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom en ook de afge vaardigden van de A.B.T.B. In zijn ope ningswoord stelde de voorzitter, dat er het afgelopen jaar buitengewoon veelis gegroeid en de melkprijs lag beter dan een jaar er voor. Dit geeft de boer weer moed en heeft tot gevolg, dat het aantal bedrijfsbeëindigingen daalt en er bij de jonge boeren meer animo komt. Misschien is de inzinking op de ar beidsmarkt ook hier van invloed Se dert het vorig jaar oktober is het aantal aanvragen voor bedrijfsbeëindiging bij het O en S Fonds aanmerkelijk ge daald. In Brabant komen bij de boeren, die zich tot de arbeidsbureau's hebben ge wend wachttijden voor, die voor 80% variëren van 3 tot 12 maanden, en dat zal nog wel erger worden Omscholing voor boeren is moeilijk. Een boer is het buitenleven gewend, draagt een grote verantwoordelijkheid en heeft afwisselend werk. Bij afvloei ing voelt hij het boer-af zijn als een verlies van zijn maatschappelelijk aan zien en vrijheid. Als volgens het L.E.I. tussen 1970en 1980 75000 agrariërs (bedrijfshoofden. zoons en overige arbeidskrachten) de Nederlandse landbouw zullen verlaten en volgens het E.E.G. programma zelfs 125 000, dan zou dat bij de te verwach ten conjunctuur daling een toename kunnen geven van het aantal werklo zen met maximaal 160 000 tot 100.000 AGRARISCHE SECTOR GEEFT ONS LAND DEVIEZEN Als het in de industriële sector min der goed gaat, hetgeen te verwachten is, dan moet geprobeerd worden de produk- tie in de agrarische sector op te voeren Momenteel voert de industrie als ge heel 18% meer in dan uit, terwijl de agrarische sector 5% meer uitvoert dan invoert, dus deviezen spaart. Juist omdat de produktie op de klei ne gemengde bedrijven per hectare veel groter is dan op de grote bedrijven, vooral vanwege de veredelingssector zullen de kleine gemengde bedrijven een grote bijdrage kunnen leveren om lan delijk het hoofd boven water te houden NOTULEN De secretaris, de heer D A Ver beek, las de notulen van de vorige alge mene ledenvergadering welke goedge keurd werden. Uit het jaarverslag bleek, dat geconstateerd kan worden, dat van de drie bedrijfstypen. akker bouw, melkveehouderij endierlijkever- edeling, verrassenderwijs de melk veehouderij er het beste voorstaat Hoewel ontevredenheid bestaat over de landelijk uitbetaalde melkprijs, omdat de prijzen voor industriemelk hoger zijn dan voor consumptiemelk bedrij ven. Bij de akkerbouw blijft de stem ming in mineur, daar de aardappel prijzen nog immer ver beneden een lo nend peil liggen, evenals andere land- bouwproducten. In de veredelingspro ducten is in het tweede halfjaar de eier- prijzen aangetrokken. De varkenshou derij en fokkerij kunnen ook tevreden zijn. JAARVERSLAG PENNINGMEESTER Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat de vereniging er financieel goed voorstaat. De heer A van Beek maakte bekend dat het batig saldo f579,57 bedraagt De heer B. van Oostrom en B Brons werden be noemd voor de kascommissie en het financiële jaarverslag van de penning meester werd goedgekeurd. BESTUURSVERKIEZING De periodiek aftredende voorzitter dr J Grashuis, werd unaniem herko zen Op 8 december 1972 bestaat de af deling 25 jaar en er is een commissie samengesteld bestaande uit de heren B van Oostrom, G. Appeldoorn en G van Loenen die het feestprogramma zullen samenstellen. LEZING Na de pauze hield de heer M. Vis- scher, directeur van melkfabriek ,.De Vooruitgang" te Woudenberg (Melk Unie) een lezing met als onderwerp: ,,Wat is de toekomst van onze melkvee houderij" De heer Visscher begon met een uit spraak uit een oud landbouwblad van 1946 waarin staat, dat het hoog tijd wordt, dat de landbouworganisaties zich inspannen om een redelijke melkprijs te verkrijgen en waarin er op wordt gewezen, dat het van belang is, dat men meedoet aan productiecontrole voor verbetering van productiviteit, dat men de melk zo hygiënisch mogelijk wint en dat men de kostprijs zo laag mogelijk houdt, omdat Nederland veel moet ex porteren. Dezelfde eisen zijn ook thans nog aanwezig, zodat het eenvoudig zou zijn om hiermede maar weer te eindi gen en vast te stellen, dat men in de komende jaren dezelfde lijn moet blij ven volgen om steeds betere resultaten te verkrijgen. Maar toe is er in de loop der jaren veel veranderd De melkproductie per koe is belangrijk opgevoerd en er is veel aan kwaliteitsverbetering gedaan. Bovendien is de veestapel belangrijk uitgebreid en is de mechanisatie op de boerderij steeds meer toegenomen. Dit laatste is nog in volle gang om zo veel mogelijk koeien per mankracht te kun nen melken, teneinde de kosten zo laag mogelijk te kunnen houden 1971 is geen slecht melkjaar geweest. De boterberg is verdwenen en ook de overschotten van de andere zuivelproducten hebben de markt niet verstoord, zodat van de in- evenngs leveringsregeling voor boter en melk poeder practisch geen gebruik is ge maakt Zelfs is er korte tijd sprake ge weest van een schaarste aan melk voor de bereiding van zuivelproducten Het is duidelijk gebleken, dat te veel" en ,,te weinig" bij de melkproduktie dicht bij elkaar liggen en dat dit op de prijs van grote invloed is. Voor de consump tiemelk levert deze situatie grote moei lijkheden. op, daar bij het uitlopen van de industriemelk de hogere grondstof- prijzen en kostprijzen niet mogen wor den doorberekend. Dit zal nog wel een punt zijn, waarover in de toekomst nog dikwijls onderhandeld moet worden. Voor de toekomst zullen wij rekening moeten houden met de ontwikkelingen, die feitelijk reeds langer aan de gang zijn Het gaat elke veehouder, die een bedrijf heeft, of begint om een behoor lijk inkomen uit zijn bedrijf. Elke vee houder zal zich moeten afvragen, biedt mijn bedrijf deze mogelijkheid, of is het beter over te schakelen op andere werkzaamheden. Degene, die boer wil blijven onder de tegenwoordige en komende tijd, zal zich moeten realiseren, dat hij steeds met modernere methoden moet gaan wer ken en dat hier zware financiële offers mee gepaard gaan. Een veehouder zal zowel zijn hoofd als zijn handen moeten gebruiken om zijn bedrijf zo econo misch mogelijk te leiden. Een zeer be langrijk aspect voor de toekomstige opbrengst van de melk ligt in Brussel, waar de leidende personen van de E.E.G. landen de prijzen moeten vast stellen, welke uiteindelijk de uit te be talen melkprijs mede bepalen. Het is moeilijk om te voorspellen, hoe die vooruitzichten zijn Brussel zal in april wel een verhoging aanbrengen, maar dat wil niet zeggen, dat de melkprijzen voor 1972 met een zelfde percentage ver hoogd worden. Door de uitloop van de industrieprijzen liggen de melkprijzen dit jaar hoger dan de basisprijs, die hiervoor was aangenomen. Bij een moeilijker afzet zou dit omgekeerd werken Toch mogen wij gelukkig zijn, dat de wereldmarktprijzen hoger zijn „geworden en daardoor een betere han del met het buitenland mogelijk is, zo dat wij de toekomst met een gematigd optimisme tegemoet kunnen zien. Welke veranderingen de toetreding van Enge land en Denemarken te zien zullen ge ven, moeten wij ook afwachten. Geluk kig heeft de Nederlandse boer goede troeven in handen, als gunstig klimaat vruchtbare bodem en goede vakbe kwaamheid. De moeilijkheden, die de boer heeft, hebben ook de zuivelfabrie ken, die feitelijk een verlengstuk van de boerderj zijn Wil men blijven, dan moet veel geld geïnvesteerd worden en dit leidt tot steeds meersamenwerking en rationalisatie. Veehouders en fa brieken zullen moeten samenwerken om steeds betere kwaliteit te kunnen produceren. Spreker waarschuwde de aanwezigen nog eens nadrukkelijk voor het gebruik van penicilline en ander antibiotica. Men heeft dezer dagen in de bladen kun nen lezen, dat de Keuringsdienst voor Waren hier steeds strenger tegen op zal treden. De boetes zullen niet mals zijn. In Friesland is zelfs een veehouder ver oordeeld tot uitsluiting van melkleve- ring gedurende een jaar. De controle zal zeer zeker worden verscherpt, zodat iedere veehouder er goed van doordrongen moet zijn. dat de fabrieken ook steeds zwaardere eisen moeten stellen om aan de overheids maatregelen te voldoen. Naar aanleiding van de lezing wer den verschillende vragen gesteld waar na de voorzitter de interessante avond besloot. Lieshout had een viertal heren bereid gevonden iets over hun branches te vertellen, het betrof vloerbedekking, gordijnrails, zonwering en vitrages. De heer Feyen van de Dessovloerbedekking informeerde de dames over de ver schillende soorten vloerbedekking. Zo sprak hij over wol-nylon en dralon- vloerbedekking. De heer Feyen legde de nadruk op de belangrijke functie van het ondertapijt. Als men een nieuwe vloer bedekking koopt, wat voor soort ook, is het belangrijk een goed ondertapijt aan te schaffen. De vloerbedekking blijft langer mooi en slijt minder. Het is wel een hogere investering maar men haalt het er op de duur uit. REINIGEN Het reinigen van de vaste vloerbe dekking kreeg ook de aandacht. De heer Feyen adviseerde een vlek eerst proberen te reinigen met lauw wa ter en een schone doek. 90% van alle vlekken verdwijnen. Als het niet lukt, zijn er bij de woninginrichter speci ale producten te koop die dan wel hel pen. Maar dan nog blijft zuinigheid ge boden, het is niet goed om een tapijt met veel reinigingsmiddel te behan delen. Ook te veel stofzuigen is niet goed voor de vloerbedekking. In de pauze hadden de aanwezigen gelegenheid de tentoongestelde gordij nen en soorten vloerbedekking te be-' kijken. Daarna sprak de heer Lindenaar over het stiefkind van de woninginrichting, de gordijnrail. Dikwijls wordt aan de rail weinig aandacht besteed, terwijl deze erg belangrijk is Als een mooi gordijn slecht hangt is dat jammer. De heer Lindenaar pleitte voor de roest vrije Gefi gordijnrail. De ingebrande ivoorkleurige lak op de aluminium- plattering maakt de Gefi rail roestvrij en doordat de rail niet doorbuigt zijn er maar om de meter bevestigings- steunen nodig. De heer Koopmans van de Luxa flex-organisatie vertelde daarna over de vele manieren waarop men luxa flex kan toepassen. Door de vele tin ten kan men een harmonisch kleu renspel bereiken. De heer Tromp sprak; over Gardisette vitrages Deze vitra ges hebben een loodveter aan de onder-, zijde waardoor ze prachtig vallen Hij toonde de vele soorten en dessins Aan het einde van de avond dankte mevrouw Berends de heer Lieshout de heren van de verschillende arti kelen voor hun uitgebreide informatie en nuttige wenken op het gebied van de^ woninginrichting. LEUSDEN/ZUID -Door de gladheid vorige week donderdag reed een per sonenauto, bestuurd door de heer A uit Leusden/Zuid tegen één van d? benzine pompen van de Chevron- aao de Doornseweg. De heer A. wildé tanken, maar gleed door. De pomp werd omver gereden. LEUSDEN/CENTRUM - Nabij de spoorwegovergang op de Hamersveld seweg vond zondag, door de gladheid, een botsing plaats tussen twee per sonenwagens, bestuurd door J. A. vat H. te Soest en de Amerikaan J. S. W uit Woudenberg. Materiele schade was het gevolg. LEUSDEN/ZUID - In de nacht val maandag op dinsdag kwam bij de rijks politie een melding binnen, dat er of de Arnhemseweg een ree zou zij» aangereden. Ter plaatse aangekome: vonden de politiemannen slechts bloed sporen en haren De ree was verdwe nen en waarschijnlijk ontvreemd i

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6