.V.D.A. WIL MEER INZICHT IN E GRONDPRUSBEREKENING W inter Lente in de winter II i -1 COMMENTAREN EN MENINGEN K laar-o ver- dicnst voor ouders VRUCHTBARE VERGADERING ORANJEVERENIGING ONDANKS DE SLECHTE OPKOMST LEUSDER KRANT Spoedig opzet ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN MEDISCHE DIENSTEN 1 Z* 4 Vreemde diefstal nieuwe Sportstichting Artikel S 10 iii de raad eusder Krant Verschijnt wekelijks in: ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOuIENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N.V. DIREKTIE:H. J. HEINE END. REBEL Donderdag 3 februari 1972 3e jaargang no. 41 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS Jan de redaktie). IlEUSDEN - De heer Mandemaker IvdA) was donderdagavond in de raad itstemd over het feit dat zijn fraktie ^ondanks toezeggingen van burgemees- Van der Post - in de financiële Bmmissie op zijn verzoek geen inzage left gekregen in de kostprijsbereke- jng van bouwkavels bestemd voor de luw van woningwetwoningen in het plan Wetering. Hij had dit gevraagd naar inleiding van het feit, dat de aan het Sondbedrijf per kavel bouwterrein te «talen vergoeding is gefixeerd op I55O,- incl. btw. De heer Mandema- ;er had de indruk gekregen, dat dit be jag willekeurig was gefixeerd op een lijs van f48,39 per m2 en hij ver- hgde inzicht in de calculatie van deze lijs. Hij vroeg zich af hoe het mogelijk dat deze informatie aan de raad fprdt onthouden. burgemeester Van der Post was het let eens met de zienswijze van de heer fcndeinaker .Dit is een zaak voor [ecialisten. Het is uitermate moeilijk voor de vuist weg een dergelijke jstprijsberekening aan u voor te re- Jnen zodanig, dat u het ook begrijpt. |t lukt alleen maar met vakmensen. Ik me uw reaktie wel voorstellen, fc.ir het is in geen geval de bedoeling Burgemeester Van der Post: Grond- prijsberekening is een zaak voor vak mensen. Wanneer raadsleden op de tails in willen gaan wordt het geheel een onhanteerbare zaak. om informatie achter te houden. Het ligt in de bedoeling om een deskundige uit te nodigen, die de raad van grond slagen van de kostprijsberekening kan vertellen" De heer Mandemaker was blij, dat er een deskundige zou komen, maar bleef het een principiële zaak vinden ,,De moeilijkheids graad van de materie doet hier niets ter zake. Het gaat om de be voegdheden van de raad. Er is door de voorzitter het één en ander ge steld in de trant van jongens, waar willen jullie eigenlijk over meepraten9", maar ik verzoek u om na de toegezegde toelichting deze zaak met de leden van b. en w. nog eens grondig door te spre ken" Burgemeester Van der Post was hierover zichtbaar ontstemd. Hij waar schuwde voor een zijns inziens onbe- stuurlijke situatie, indien de raadsle den in details gingen treden over exac te berekeningen. ,,Dat zou bijvoorbeeld kunnen betekenen, dat een commissie gekend zou moeten worden in bereke ningen voor het samenstellen van beton De heer Mandemaker (PvdA): Graag volledig inzicht in grondprijsbereke ningen. voor de bouw van bruggenDe heer Van der Post vond het voldoende, indien de raadsleden op de hoogte zijn van de nor men die worden gehanteerd en de grond slagen die bij de berekeningen worden gebruikt. ,,We moeten ons niet gaan verliezen in berekeningen zelf. Op die wijze wordt het geheel een onhanteer bare zaak!" WEEKEND 5-6 februari 1972 (Alleen voor spoedgevallen). LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a s weekend waarnemen- dr Lan tink, Burg de Beaufortweg 61, Leus- den-Centrum, tel 03496-1210 (Dienst van vrijdagavond 18 00 tot maandagmorgen 8.00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr. C van Dignum, Hes senweg 287, tel 03425-333. LEUSDEN-CENTRUM - Ondanks de strenge winterse koude van de laatste dagen hebben drie lammeren het daglicht aanschouwt Deze toch voor de tijd van het jaar zeldzame geboorte van drie Tcxel-stamboek- schapen geschiedde bij de heer Reemst aan de Ursulineweg 1 Normaal worden de eerste lammeren begin maart geboren en dan meestal nog maar een twee ling De pas geboren lammeren staan op stal en krijgen alle aandacht van boer Reemst die zij in deze koude dagen nodig hebben Foto Janus Visser. V^Y If -Cf 4 BCRG Zie „Sapporo" in kleur LEUSDEN-C. 03496-1235-1510 LEUSDER KRANT fclen verwacht van raadsleden vaak, 1 re goed kunnen lezen. Toch blijkt niet altijd het geval te zijn. Dat iek ook vorige week donderdag tij- |)5 de raadsvergadering. Het raads- H. R. van Maanen (AR) toonde fth tijdens de rondvraag verontrust V de S 10, de geplande vierbaans- g Amersfoort-Veenendaal, die voor ver bekend door een deel van de usdeose natuurgebieden en deSchut- hoeflaan zal lopen. Het juiste tracé aarbij zoveel mogelijk rekening zal rden gehouden met de natuurgebie- Hertekop en De Boom en de be- oers van o.a. de Schutterhoeflaan- tot op heden nog niet bekend. Vanneer de heer Van Maanen uit het ikel over de aktiegroep KNALgroen ent te hebben gelezen, dat KNAL- feen inzage heeft gehad in wegen- linnen en het juiste tracé heeft ge- dan heeft dif raadslid toch echt trkeerd gelezen. Nergens in het hele nikel blijkt dat dit het geval is ge- Test. Knalgroen heeft het provinci- wegenplan, bezit gemeentelijke wegenplan, bezit gemeentelijke fcrten Maar die zijn voor iedere irger verkrijgbaar. Knalgroen heeft ikele alternatieve plannen ontwik- aan te tonen, dat de weg be- helemaal niet aangelegd kan wor- maar ze hebben daarbij nadruk- lijk gezegd, dat zij totaal niet de fetentie hebben vakkundige wegen- pwers te zijn. Kortom het artikel i voornamelijk gericht tot dat deel i de bevolking dat mee wil strijden ten de vernietiging van natuurge- "fden door welke oorzaak ook. De S |was daarbij als eerste projekt ge- Dat stond in het artikel. Niets fér en niets minder, pen tweede voorbeeld was de op- llrking van het raadslid de heer Van jendonck (D'66): ,,Dat is een heel gezichtspunt" naar aanleiding de opmerking van burgemeester der Post, dat voorlopig is af men van een stadskantoor, en di- fct een gemeentehuis zal worden ge- ouwd als eerste aanzet van het nieuwe idscentrum. Dit idee had beslist iet nieuw voor de fieer van Spaen- TBck hoeven te zijn, want het heeft {gebreid in het artikel over de dis- lïsienota eerste fase struktuurplan |isden/Centrum gestaan. (Leusder int 7 oktober 1971 -pagina 3- 3e Jom). Wij schreven letterlijk: ,,In trste opzet was het de bedoeling dat |uit hun jasje gegroeide gemeente diensten zouden gaan verhuizen ttr een nieuw „stadskantoor", waar- wr het gemeentehuis vrij zou komen andere doeleinden, met name Voor gebruik als sociaal-cultureel cen- En verderop: „Deze zienswij- [is inmiddels verlaten. De gedach- 1 gaan nu uit naar een geheel nieuw peentehuis op betrekkelijk korte ter- in het nieuwe stadscentrum als 'ste aanzet. Desondanks zullen on- *ijfeld enkele tijdelijke voorzienin- 1 moeten worden getroffen omdat huidige gemeentehuis onmogelijk toenemende expansie van het ge- ptelijke apparaat kan opvangen". Als tussenoplossing wordt dan aan de voormalige kantoorruimte van de EPU gedacht." 7Oktober 1971 Gegevens,die werden verstrekt door de gemeente. Slecht gelezen of vergoten9 Tenslotte de pleidooi vun de lieer Van Speandonck voor heter voorlichting over het plnn I)e Wetering met nn- me wat helrefl de woningwetwoningen HIJ had tot nu toe niets over de wo ningen gelezen Opnieuw kunnen we slechts zeggen, dat de heer VanSpaen- donck slecht zijn kranten leest. In het zelfde nummer van de Leusder krant -7 oktober 1971- had hij een tekening van de desbetreffende woning kunnen vinden, aangevuld met gegevens over de indeling en de grootte Kortgeleden stond hetzelfde ook in een regionaal verschijnend dagblad. We zijn het met de heer Van Spaen- donck eens, dat de bevolking gebaat is met zoveel mogelijk voorlichting Maar dan hopen we toch, dat één en ander beter zal worden gelezen dan nu door sommige raadsleden is ge daan (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Overvallen op bank-lopers schijnt tegen woordig een normale zaak te wor den. Er is geld mee gemoeid en daarvoor hebben rovers de laat ste jaren steeds meer risico's over. Maar dat een simpele schooltas ook nog eens het onder werp van roof zou worden, dat lijkt op zich onbegrijpelijk. Het overkwam de scholier R. A. G. uit Leusden/Zuid, die nabij het winkelcentrum De Bieshaar met een schooltas liep, toen een man in een lichte personenwagen hem riep. De jongen ging naar de man toe, die resoluut de schooltas uit de handen van de jongen greep, gas gaf en snel verdween. Ver bouwereerd meldde de bestole ne zich bij de politie, die ook al niets wijzer werd. Door de snel heid waarmee één en ander ge beurde, werd geen kentekennum mer opgenomen. Het signalement was vaag: geschatte leeftijd der tig jaar. De enigp mogelijkheid die overblijft in deze raadsel achtige zaak is het vermoeden, dat voornoemde heer-in-auto zich aan het oefenen was voor snelle diefstallen vanuit zijn auto. Misschien dat de volgende keer werkelijk een bankbediende het slachtoffer wordt (Van de redaktie) LEUSDEN - De heer Van Tiel (VVD) en de heer Mandemaker (PvdA) pleit ten in de rondvraag donderdagavond voor zoveel mogelijk medewerking aan de klaar-over rondvraag donderdag avond voor zoveel mogelijk medewer king aan de klaar-over dienst, welke binnenkort door de ouders der leer lingen zal worden uitgevoerd; Zebra paden en bordenbeveiliging behoren tot de eerste vereisten, aldus de raads leden Burgemeester Van der Post zegde toe alle mogelijke hulp te ver strekken voor zover hierom wordt verzocht. LEUSDEN - De jaarvergadering van de Oranje Vereniging Leusden, die maandagavond gehouden werd in 't Ros Beyaard" werd ook nu weer maar door enkele leden bezocht. Wel waren van het Crossteam Leusden verschillende belangstellenden aanwezig. De voor zitter richtte in zijn openingswoord een gelukwens aan de jarige kroonprinses. Voorts stelde hij, dat het jaar 1971 gunstig is geweest. De feestelijkheden zijn over het geheel goed verlopen. Het Jaaroverzicht van secretaris de heer J. Snijder liet nog een duidelijk het vele wat gedaan was de revue pas seren. Penningmeester Jac. Berg kon een mooi batig saldo melden, wat voor de vereniging een mooi begin is en waar door men een tegenslag kan opvangen Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren J v Wester- laak en B. Th. v. d. HENGEL3 De kontri butie voor het jaar 1972 werd onver anderd vastgesteld op f4,-- Bij de be stuursverkiezing werden de heren J Snijder en J. W. Vrijhoef herkozen In de opengevallen plaatsen door het bedanken van de heren M Osnabrug- ge en W. v. d. Veen was het nog niet gelukt voldoende kandidaten te vinden Voor het gebied Stoutenburg werd tot bestuurslid gekozen de heer P. E. Tol boom. Voornamelijk in Leusden-Zuid zal nog getracht worden enkele per sonen bereid te vinden om een bestuurs- funktie te gaan vervullen Aandeschei dende bestuursleden werd dank ge bracht voor het vele wat zij in vele jaren voor de vereniging hebben gedaan LEUSDEN - C. - Zondag werd er dan eindelijk weer eens geschaatst op de dichtgevroren sloten en vijvers in Leus den Velen beleefde hun ijspret op het Zwanenwater aan de Heiligenbergerweg (foto boven). De kleintjes mochten ech ter op de ijsbaan aan de Hamersveld- seweg waar ouderen schaatsenrijders geweerd werden omdat het ijs nog te zwak geacht werd om door velen bereden te worden. Onder het toeziend oog van hun ouders beleefden de Atjes en Keessies in de dop ook hun ijspret (foto onder). Zolang het vriest, is de ijsbaan nu ook open voor ouderen. burgerlijke stand T/m 26 januari 1972. LEUSDEN - Geboren: 18 jan. 1972 Christiaan Cornells, z.v. E. Ido en M. F. M van der Linden, Prins Mau- ntslaan 8. Gehuwd: D de Bruin en E. van Door nik; H. J Brink en I. Hogenbijl. Overleden: Van de Kuilen, Wouter, oud 65 jaar, e v Polleman, E. Rond de bespreking van de fees telijkheden in 1972 ontspon zich een le vendig gesprek. Het bestuur had zich hierover reeds beraden, maar ook de aanwezigen gaven toch wel verschil lende heel nuttige tips welke nu of in de toekomst te gebruiken zijn Voorlopog wordt voor 1972 bij gele- genneia van de verjaardag van H M de Koningin het programma als volgt gedacht. Reveille - Kinderzanghulde - Kinder feest in een grote tent voor de leer lingen van de basisscholen, Kinderfeest met Poppentheater voor de kleuters in ,,'tRos Beyaard". In de namid dag weer een autocross, waarvoor door de gemeente reeds terreinen beschik baar zijn gesteld In de avond een feestprogramma in de reeds genoemde grote tent. Omtrent dit programma zal een com missie de verdere plannen nog uitwer ken Voorts wordt voor 1972 nog gedacht aan een middag- en eventueel avond feest buiten Wat dit moet worden is nog in studie. Ook zullen waarschijnlijk de jaarlijkse wandel- en rijwielpuzzel- tochten wel weer gehouden worden. Voor de kinderen wordt nog gedacht aan een eventuele spelmorgen. een vos- sejacht of iets dergelijks. Tot besluit kon de voorzitter deze bijzonder gezellige en nuttige vergade ring sluiten, waarbij hij mocht stellen nog zelden zo'n vruchtbare jaarverga dering van de Oranjevereniging te heb ben meegemaakt. Het bestuur van de Oranjevereni ging ziet er als volgt uit- Voorzitter G Th. v. d Hengel. Hamersveldse- weg 126, tel 03496-1245 Secretaris J' Snijder, W. de Zwijgerlaan 4, tel 03490-10294 Penningmeester: Jac Berg, Langesteeg 2a, tel. 03425-378 Vice-voorzitter: W. Schoonderbeek, Hamersveldseweg 20. tel. 03496-1477 Leden: P. H Valkenet, Ursulineweg 4, tel. 03490-21942, D. Hols, Prinses Irenelaan 58. A Noorlander, Van Die- penheim v Scheltuslaan 28, tel 03490- 11993; T G. Herder, Burgm. de Beau fortweg 57, tel. 03496-1525; R G Schoonderbeek, Asschatterweg 56, tel 03425-271, J W Vrijhoef. Asschat terweg 105, A R. Berg, Hessenweg 136, tel. 03425-352, J. Vaarkamp, Leusbroekerweg 2. tel. 03498-1595. Abonnementsprijs: 2,50 per kwartaal, 9. per jaar.- Losse nummers: 20 cent. Advertentietarieven: Zonder kontrakt 15 cent per mm. ..Leusderheitjes" per regel 0,66 (bi) vooruitbetaling). Kontrakt- prijzen op aanvraag. (Van de redaktie) LEUSDEN - De sportstichting zal spoedig een andere struktuur krijgen Dit zei wethouder Van Zandbrink naar aanleiding van de vraag van de heer Van Spaen- donck ('D'66), waarom de Sport stichting nog steeds op de oude toer voortgaat, terwijl al lange tijd geleden is toegezegd, dat er een nieuwe opzet zou komen. „De herstrukturering van de Sportstichting vergt meer tijd dan aanvankelijk was gedacht", aldus de heer Van Zandbrink, die tevens voorzitter van de Sportstichting en van de Zwem badstichting is, „maar we zijn nu zover dat het concept gereed ligt. De raad krijgt hierover binnenkort meer informatie". De begrotingen voor 1972 van de Sportstichting en van de Zwem badstichting werden goedge keurd, evenals verschillende be grotingswijzigingen. (Van de redaktie) LEUSDEN - De heer H. R. van Maa nen (AR) sprak er in de rondvraag zijn verontrusting uit over de S10 Hij had in onze krant van vorige week het artikel over Knalgroen en de S10 gelezen en vroeg de voorzitter of deze al iets meer kon zeggen of het juiste tracé van deze geplande vier- baansweg langs de spoorweg te Leus den/Zuid. „De onrust stijgt met de dag", aldus de heer Van Maanen. Ik wil de aktie Knalgroen niet veroor delen of toejuichen (dat is hier bui ten diskussie), maar ik wil wel graag duidelijkheid in deze zaak. Uit het artikel heb ik de indruk gekregen dat Knalgroen inzage heeft gehad in het tracé en de wegplannen, terwij 1 de gemeente zegt van niets te weten Burgemeester Van der Post: „Het tracé van de S10 is nog steeds niet vastgesteld Ook wij hebben een ge sprek gehad met het aktiecomité Knal groen, en hebben hen dat ook gezegd We hebben het aktiecomité er op ge wezen, dat de natuurgebieden zoveel mogelijk gespaard zullen worden Dat wij als college daar ook sterk op aan zullen dringen Het is wel bekend bij de provincie, dat zo min mogelijk schade zal worden berokkend aan na tuurgebieden en er zal terdege rekening worden gehouden met de bewoners. Overigens ben ik van mening, dat dergelijke verontrustende publikaties meer kwaad dan goed doen. met alle waardering voor de zorg die het komi- té heeft voor de natuurgebieden inonze gemeente Knalgroen- en dat kan ik u met zekerheid zeggen- heeft geen en kele inzage gehad in welk tracé ook. Want een tracé voor de S10 bestaat nog niet".

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1