begeleidend en Seminarium Streekschool voor beroepsonderwijs voor Gezondheidszorg naar Leusden P.J.G.U. LEUSDEN HIELD GESLAAGDE JAARFEESTEN JAARLIJKSE UITVOERING DWS (MET CULDOTO) EEN SUCCES KREDIETEN VOOR HET ONDERWIJS Lelijk ioodlokaal Gemeentelij ke diensten in EPU-kantoren Kritiek op vestiging apotheek de gehele dag gesloten Boekhandel VOS Nota le fase en wegennota in volgende raads vergadering Bevuiling door honden Diskussie over museum- paviljoen >NDERDAG 3 FEBRUARI 1972 (Van de redaktie) heer A. Meinema (CHU): noodlo- op lelijke plaats. i'an de redaktie) USDEN - Het noodlokaal bij 'tPa- t te Leusden Zuid is ook bij de heer ^lema (CHU) een doorn in het oog tal van Leusdenaren heeft ook hij Instateerd, dat het lokaal niet erg onieerde met de omgeving Hij ;nd de plaats toch al niet zo geluk- 3gekozen Volgens burgemeester ijlder Post was de plaats met uiter- Sforg uitgekozen üe huidige plaats eft jldus de burgemeester', nog de ■te bezwaren Het is eencunipromis Aided, zij het geen final com «iiiiis Het streven is. dal dit iioinI iiiiMl /.o spoedig mogelijk verdwljiil t' 3C.nl een mulei e klein mill liet In ,-ti 1 hum den gegeven i ,;)}>t limu. mo2fTi99(in£f> flïia në ilrrfAsiev 099 Jol Jsin ''ah dp rprinktlp) 1LEUSDEN - Naar aanleiding van •it bericht van Gedeputeerde Staten, ^it de beslissing over de verkoop m|78 kavels bouwterrein aan Euro- .iningen NV naar een later tijdstip isjverdaagd, vroeg de heer Mande- Aker (PvdA) of hier een bijzondere (iden voor was. Burgemeester Van rjPost kon geen bijzondere reden nfinken en veronderstelde, dat nog At.alle adviezen bij G.S. binnen zullen Jj$|Kekomen. heer Mandemaker. ,,In de ver- .opbepalingen van Eurowoningen met ^trekking tot deze laatste 78 wonin- taat. dat Eurowoningen de moge- ïd open laat, dat de woningen niet 21 augustus 1973 gereed zullen in zijn Ik dacht dat Eurowoningen jmeente als uiterste datum 30 juni iheeft gegarandeerd". 'gemeester Van der Post: ,,Wat oningen aan haar kopers verteld niet onze zaak. Voor ons geldt de ?reenkomst die we hebben met Euro- jfljgen en daarin staat als datum 30 ■973". LEUSDEN - Enkele gemeentelijke diensten zullen binnen de kortst mogelijke tijd worden ondergebracht in de voormalige EPU-kantoren aan de Zwarte- weg te Leusen/C. De raad stelde donderdagavond voor huur en verbouwing van deze kantoorruimten een bedrag van f57.891,11 (huur) en f48.000,-- (verbouwing) beschikbaar. Toch ging dit niet zonder slag of stoot. De heer Mandemaker: ,,Het is logisch dat uitbreiding van gemeentelijke diensten zo mogelijk plaats vindt in gemeentelijke gebouwen. De EPU-kantoren zijn hier voor uitermate geschikt. Toch moet ik hierbij wel enige vraagtekens plaatsen. Ik neem aan, dat deze kantoren ongeveer zeven jaar gebruikt zullen worden. Waar worden de diensten dan definitief ondergebracht? Ik neem aan dat u daarbij denkt aan een nieuw stadskantoor. Waar denken b. en w. deze diensten onder te brengen?" Ook wilde de heer Mandemaker weten of het onderbren gen van de gemeentelijke diensten in de voormalige EPU-bezittingen geen konsekwenties zal hebben voor de verkoopprijs van de overige EPU-bezittingen, nu het beste deel (strategisch gezien het beste deel aan de Zwarteweg) door de gemeente wordt bezet. De heer Mandemaker vreesde straks een verlaagde verkoopprijs van dit rest-gedeelte. Burge.eester Van der Post: ,,De vraag of eerst een stadskantoor dan wel direkt een gemeentehuis moet worden gebouwd valt niet helemaal definitief te beantwoorden. Het behoort echter tot de mogelijkheden, dat binnen zeven jaar wordt begonnen met de bouw van een gemeentehuis als eerste aan zet van het nieuwe centrum, waardoor de gemeente het voorbeeld zal geven en als blijk van vertrouwen in dit nieuwe stadscentrum het eerst daar heen zal verhuizen. Het is de vraag of er dan voldoende middelen zullen zijn, maar zoals de zaken er nu voorstaan is dit beslist een haalbare kaart. Zou de termijn van zeven jaar onver hoopt uitlopen, dan zullen de gemeen telijke diensten langer ondergebracht dienen te worden in de kantoren aan de Zwarteweg. Dat is het meest voor de hand liggend. Wat de afstoting van de rest der voormalige EPU-bezittingen rest der voormalige Epu-bezittiiigeu belieft de waarde van de kantoren is getaxeerd in verhouding tot de rest van de gehouwen Als hel terrein slr.ik.s ontsloten wordt mei nieuwe toegangswegen, liet /.I] vanaf de Zwarteweg of vau.if de au dele kant (vanaf l)e Wetering), dan gaal de eigen waaide eu de totale waarde dei li*pi;ejfieii oi|dioogv ondanks liet gfetl. dal de gemeente gebruik maakt van de kantoren asm de Zwarteweg Dhr Van Spaendonrk (D'f>f>) vond liet ppn uitstekende oplossing Hij was och tpr wel verbaasd over het geheel nieu we element de bouw van een gemeen tehuis inplaats van eerst een stads kantoor en later een gemeentehuis ,,Ik zou daar graag wat meer informa tie over willen hebben," zei hij. Burgemeester Van der Post ,,Het gemeetntehuis is niet voor het eerst genoemd in deze raad Er is al eens eerder in deze zin gesproken. De fase Stadskantoor kan worden overgesla gen doordat wij de beschikking krijgen over de EPU-kantoren. Er werd ge steld, dat een gemeentehuis erg duur kan zijn. Dat ligt er maar aan. Een gemeentehuis moet bestaan uit goede kantoorruimten met een raadszaal en'n trouwzaal. Het moet een efficiënt ge bouw zijn. Het hoeft echter niet uit De heer Van Tiel (VVD): In adver tentie reeds over komst van semi narium gelezen.... marmer te bestaan om de naam ge meentehuis te krijgen.. De heer Mandemaker ging terug naar de werkelijkheid van vandaag „Actu eel is momenteel de werkgelegenheids terreinen, met name 't Ruige Veld tl liebl kort geleden enkele upmeikin gen lilerovei gemaakt legen minister Sluyl tijdens zijn be/.oek aan Lensden Ik liet» hieruit sterk de indruk gek re gen, dal er al vakei dan eens koulak ten mei hel fiiitti«fterie van - Volk rondheid 7.1)11 geweest over de vesli ging van instellingen Is die gedach Ie juist en ts liet mogelijk daarovei wal meer informatie te verstrek ken?" Burgemeester Van der Post. ,,Er zijn Inderdaad momenteel twee dlrekte gegadigden, die nu vrijwel definitief zullen zijn. De uiteindelijke beslissing ligt nu bij Den Haag. In principe is overeenstemming bereikt over de ves tiging van een Streekschool voor Bege leidend Beroepsonderwijs en voor de vestiging van een Seminarium voor Gezondheidszorg." De heer Kuijpers (PvdA) was niet erg te spreken over de vergaande te rughoudendheid van b enw, ten opzich te van de raad in deze kwestie. Hij vond, dat de raad er in ieder geval eer der mee op de hoogte gesteld diende te worden Zo niet openbaar, dan toch wel in de verschillende raadscommissies. „Bovendien," meneer de voorzitter, „heb ik twee maanden geleden in onder wijskringen al gehoord dat er een streekschool voor begeleidend "6e1" roepsonderwijs in Leusen zou komen Ik hoor dat toch liever direkt van het college Burgemeester Van der Post was het beslist niet met de heer Kuijpers eens Omdat er sprake is van tal van instel lingen waarmee werd en wordt gehan deld over vestiging in Leusden vindt de heer Van der Post het alleen maar ver warrend, wanneer iedere gegadigde di rekt met naam tegenover de raad wordt genoemd Hij achtte het zinvoller er pas informatie over te verschaffen zodra een vestiging definitief is geworden of indien in principe overeenstemming is bereikt „Het komt de zaak duidelijk niet ten goede, wanneer elke poging in het openbaar wordt behandeld." Waarop de heer Kuijpers: „Een commissie-vergadering is niet open baar!" De heer Van Tiel (VVD) vulde de heer Kuijpers nog aan met de opmer king, dat hij enige tijd geleden reeds in een personeelsadvertentie had gele zen dat eerder genoemd seminarium in Leusden zal worden gevestigd „Het doet wat vreemd aan om dat ineen krant of advertentie te moeten lezen, terwijl er tegenover de raad nog met geen woord over is gesproken." zo stelde hij Voorzitter Van der Post: „Dat is een zaak van het seminarium. Daar hebben wij niets mee te maken. Als deze in stelling iets kenbaar wil maken wat nog volstrekt niet zeker was op dat moment, dan is dat hun zaak en hun verantwoor delijkheid." De muziekvereniging Door Wilskracht Sterk te Achterveld bracht zaterdag avond in de zaal van Ons Gebouw een geslaagde uitvoering die door velen werd bijgewoond waaronder ook bur gemeester A H. van der Post en wet houder W Zandbrink Foto Janus Visser. ACHTERVELD - De muziekvereni ging „Door Wilskracht Sterk" heeft haar jaarlijkse uitvoering wederom tot een succes weten te maken Dat gebeurde dit Jaar voor het eerst tes'a- men met de plaatselijke toneelvereni ging Culdoto. Een culturele avond als deze, geheel verzorgd door plaatsgeno ten werd door velen zeer op prijs gesteld. Belde verenigingen hebben hun bestaansrecht al meerdere malen be wezen. Het gebrachte muziekprogram ma en de toneeluitvoering stonden op eeD hoog peil. De grote zaal van „Ons Gebouw" was niet helemaal gevuld. Maar dat was mogelijk een gevolg van het feit dat meerdere Achtervel- ders de eerste uitvoering van „De Bemoeial" van Culdoto hebben bij gewoond. De spits werd deze avond afgebeten door de jeugdige leden van de drum band Onder leiding van de heer R Jorritsma brachten zij een vlot pro gramma. In de zaal van „Ons Ge bouw" produceert deze band een ge luid dal sommigen naar de oren doel grijpen Opvallend was hel kwalileils verschil met vorig Jaar De lieer .lot ritsiun weel zijn pupillen tol steeds betere prestaties te brengen, liet ap plaus voor de drumband was enorm „Door Wilskracht Sterk" onder lei ding van de heer F Reynen vervolg de met een programma dat o a be stond uit de mars „Aan mijn Elzas" van A. Herzog, „Suite Breve" van P van Mever, het populaire „Midder nacht" van Kartner - Kokelaar. „Fan tasie Semplice" van K van Dijk, „Un Jour un enfant" van Stern-Hautvast, „Golden Line" van Leeman en „Long- street Dixie" van Lex Abel Met num mers „Suite Breve" en „Fantasie Semplice" promoveerde D.W.S. afge lopen zomer naar de le afdeling op het concours te Didam Zij werden ook nu weer perfect uitgevoerd, even als trouwens het gehele programma Het publiek waardeerde het met een langdurig applaus lf- (Van de redaktie) e: LEUSDEN - Hoewel de raadsle d-den uiteraard bijzonder tevreden Q.-'wjn over de komst van een apo- Uieek naar Lsden, was er toch enige kritiek te bespeuren op de manier waarop dit was gebeurd. De heer van Spaendonck (D'66) vond het maar eeD vreemde zaak, .dat de vestiging en de komst van apotheek slechts bekend wordt e: emaakt via een raadsvoorstel. Hij dacht, dat het de taak was van de apotheker en de gezamenlijke r artsen om hier direkt volledige e bekendheid aan te geven. De apo theek deed al volop dienst voor dal de bevolking zich eigenlijk van deze aanwinst bewust was. h'Bkgemeester van der Post was het in grote trekken wel met hem eens. Hij vond het eveneens een taak van de artsen en de apothe- zelf om dit bekend te maken. heer van Spaendonck vroeg Ich overigens ook af, of er vei- iUgheidsmaatregelen zijn geno- 2 °en tegen brand en diefstal," ft heb dat gebouw eens bekeken, "et is een houten noodgebouw Jer het postkantoor. Het zit stensvol medicijnen en ver ende middelen. Ik hoop, dat het ouw voldoende is beveiligd", gemeester Van der Pxt: „De w en inrichting van een apo- (ek moet geschieden volgens •aaide voorschriften. Ik mag •nemen, dat deze viligheids- •rschriften zijn opgevolgd". taak ker z Pe h i'tich LEUSDEN-ZUID - Op vrijdagavond 28 januari en zaterdagavond 29 januari 1972 hield de Plattelands Jongeren Ge meenschap Utrecht, de P.J.G.U., afde ling Leusden, haar grote jaarfeest in één der zalen van Café-Restaurant „De Mof" te Leusden. Door de enorme be langstelling, die vorig jaar voor dit jaarfeest bleek te bestaan (men kon toen aan ongeveer honderd mensen geen toe gang verlenen), diende men dit jaar het feest te geven op twee achtereenvolgen de avonden. Het komische toneelstuk „Engeltje", geschreven door B. Westra en F. Drost, en met groot enthousiasme en kundigheid ingestudeerd en geregi- seerd door mevr. H. W. Bruins Slot, werd ook op beide avonden door de P.J.G.U. leden voor het voetlicht ge bracht. Het was een fijn en geanimeerd feest. Op vrijdagavond 28 januari was het vooral de avond voorde jongeren. Na de opvoering van het toneelstuk, dat zéér veel bijval oogstte, waarin de spelers zowel als de regisseuse en haar helpers deelden, werd er gedanst tot 's nachts half 2 op de muziek van de succesvolle eatgroep „S.O.Four" uit Utrecht. De jeugdige Leusdense liefhebbers van de beat kwamen door deze groep ten volle aan hun trekken. Op zaterdagavond 29 januari zag het programma er iets anders uit Dit was de officiële avond voor genodigden, do nateurs en belangstellenden Het jaar verslag van de P.J.G.U. werd voorgele zen, en er was een verloting ten bate van de kas van de vereniging met aardi ge prijzen Tjanke Roelofsen, zangeres uit Amersfoort, trad op met begelei ding van haar zusjes Wederom werd onder de bekwame leiding van mevr H.W.Bruins Slot het spel opgevoerd van de oude huishoudster, die met de jeugdige boer wil trouwen, maar dit na vele komische verwikkelingen tenslotte toch maar overlaat aan haar jonge nichtje. Voor diegenen, die de P.J.G.U. nog niet kennen verstrekken wij gaarne de volgende gegevens De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht is een algemene provinciale organisatie, die zijn leden vindt onder de jongeren van buiten In Leusden heeft deze vereniging een flinke afde ling onder de naam „De Vallei-jonge ren". Iedere maand houdt de afdeling Leusden een bijeenkomst of vergade ring. Om enkele bijeenkomsten te noe men. er is een Bingo-avond, er zijn avonden voor ontspanning en ontwikke ling, men viert gezamenlijk het Sint Nicolaas-feest, en regelmatig houdt men dansavonden (de eerstvolgende dansavond is op zaterdag 19 februari a.s.). Men geeft sport- en spelavonden en nodigt sprekers uit tot het houden van inleidingen. Zo sprak onlangs de heer M Knoop over het onderwerp „Verliefd, verloofd, getrouwd", en mej A M Hoekendijk over „Donker Amsterdam". De provinciale organisatie houdt wedstrijden op agrarisch gebied, orga niseert sportevenementen en belegt culturele bijeenkomsten, waaraan alle afdelingen kunnen deelnemen De vereniging is er één voor beider lei kunne Maar., de afdeling Leusden heeft tot nu toe helaas te weinig meis- jesleden. Meisjes, die zich voor de P.J.G.U. interesseren, zouden eens sa men met hun vriendinnen een kijkje kunnen nemen op de eerstvolgende le denavond op 13 februari a.s te 20 uur in het Jeugdgebouw aan de Ooievaars - horsterweg Op deze avond zal een dia- quiz worden gehouden met leuke prij zen Nadere inlichtingen over de moge lijkheden bij de P.J.G.U. kunt u ten slotte vernemen van de voorzitter van deze vereniging, de heer B. Jansen, Geeresteinselaan 77, Woudenberg, tel. 03498 - 2057 Enkele scènes uit het blijspel En geltje", dat door de P.J.G.U - jon geren werd opgevoerd Na de pauze bracht „Culdoto" hol reeds eerder in Achterveld gespeelde „De Bemoeial" De perfectie was zo mogelijk nog groter dan mei de eerste uitvoering „Coldöüo" met regiseur Wout Bakkenes hebben met dit stuk veel eer ingelegd De rolverdeling was als volgt Mrs. Piper - Clara van de Span-Noot Richard Marshall - Henk Smit Rechercheur Goddard - Henk Schouten Commissaris Baxter - Wim Vos Claire Marshall - Greet Wessels- i Freesen Marian Selby - Maria van Hamersveld Vicky Reynolds - Hetty van Hamersveld Robert Westerby - Herman Kok De inhoud van „De Bemoeial" be spraken wij reeds in een vorige editie van dit blad Ook nu weer was het ap plaus enorm Het Achterveldse publiek weet het spel van haar toneelvereni ging naar waarde te waarderen Onder de aanwezigen van deze avond bevonden zich ook burgemeester A. H v d. Post en wethouder W A. van Zandbrink Vrijdag 4 februari a.s. zijn wij wegens (prettige) familieomstandigheden Hessenweg 323, ACHTERVELD Tel. 03425-472 (Van de redaktie-) LEUSDEN - De heer Van Spaendonck (D'66) kwam opnieuw terug op de be handeling van de diskussienota eerste fase Leusden/Centrum en de wegen nota in de raad „ik heb begrepen, dat deze behandeling nu zal plaats vinden in de raadsvergadering van februari. Ik dacht dat was besloten om aan deze beide nota's een aparte vergadering te wijden9" Overigens was hij van mening, dat ze gemeente vtor- al tijdig voorlichting moet geven via de pers aan de bevolking. Burgemees ter Van der Post: „De agenda op de eerstkomende raadsvergadering zal zo kort mogelijk worden gehouden om de beide nota's tijd genoeg te kunnen geven. Ik geloof niet, dat u wat betreft bezorgd hoeft te zijn Bovendien is de diskussienota eerste fase al in al le toonaarden besproken. Deze nota hoeft in de raad niet zoveel diskus- sie meer op te roepen," De heer Van der Post deelde mee, dat op 11 febru ari een persconferentie over beide nota's zal worden gehouden. (Van de redaktie). LEUSDEN - De heer Mandemaker (PvdA) vroeg de grootste mogelijke aandacht voor de steeds verdergaande vervuiling van grasvelden door los lopende honden. Vooral de gras-speel velden worden door de kinderen ge bruikt", aldus de heer Mandemaker. „Organische bemesting is tegenwoor dig in, maar ik geloof niet dat het de bedoeling is, dat dit door honden plaats vindt". Burgemeester Van der Post vond het een moeilijke zaak, maar niettemin zou hij de klacht doorgeven aan de technische dienst en aan de rijkspoli tie. „Toezicht door rijkspolitie stuit op organisatorische moeilijkheden we gens onderbezetting, maar het kan geen kwaad dat er iets meer aandacht aan wordt besteed", aldus de voorzitter LEUSDEN - Het bouwen van een museum-paviljoen aan de Appelweg le Leusden/Zuid door de opleidingsschool voor gemeentepolitie „De Boskamp" veroorzaakte nogal wat verwarring Het is namelijk bekend, dat de gemeen te een bepaald bedrag op haar begro ting had uitgetrokken voor de bouw van een oorlogsmuseum bij het voor malige concentratiekamp De heer van Spaendonck (D'66) wilde weten hoe dat allemaal in elkaar zat „Dit gebouwtje zal eenvoudig worden", aldus de voorzitter, „het is bestemd voor de gevonden muur schildering. Deze schildering wilde men aanvankelijk verplaatsen naar het nieuwe schoolgebouw, maar dat blijkt met te kunnen Daarom dit plan om er een eenvoudig gebouwtje om heen te plaatsen als een soort museum in het klein Het heeft verder niets te maken met de bouw van een even tueel oorlogsmuseum, waarvoor de ge meente een bepaald bedrag heeft uit getrokken." De heer van Maanen (AR) vond het bijzonder jammer, dat het een apart gebouwtje werd en de muurschildering niet wordt ondergebracht in het toe komstige museum. Ook vroeg hij of dit gebouwtje openbaar was of dat het zich op het terrein van de politie school zal bevinden Burgemeester van der Post: „Voor zover ik weet staat de muurschildering op het terrein van de politieschool, maar ik neem aan, dat men het op verzoek vrij kan be zichtigen." De heer Ossendrijver (KVP), die van mening was dat hier sprake was van het aanvankelijk geplande oorlogs museum, vond, dat de voorwerpen uit de 2e wereldoorlog, welke in Ach terveld waren verzameld ter gele genheid van herdenking zo spoedig mogelijk ook in dit museum pavil joen moest worden overgebracht Burgemeester Van der Post hielp hem uit de droom ,,U bedoelt het andere gebouw Dit paviljoen is alleen voor de muurschildering. U zult nog even moe ten wachten". (van de redaktie) LEUSDEN - De raad is donderdag akkoord gegaan met het vérstrekken van een krediet van f 24 000,-- ten behoeve van de aanschaf van leer- en hulpmiddelen in verband met de uit breiding van de bijzonder basis scholen Tot nu toe was het gebrui kelijk om de raad via begrotingswij zigingen deze kredieten goed te laten keuren Uitbetaling kon tot nu toe niet eerder geschieden voordat de desbetreffende begrotingswijziging was goedgekeurd, hetgeen nogal wat tijd vergde In de praktijk betekende dit, dat de schoolbesturen of geruime tijd moesten wachten met de bestelling vair de benodigde materialen of wat meestal het geval was dat zij de aangevraagde gelden zelf voorschoten Om deze pro blemen te voorkomen ging de raad akkoord met het beschikbaar stellen van de eerder genoemde f 24.000.-- als algemeen krediet, zodat de school besturen direkt de benodigde gelden verstrekt kan worden. Onder deze re geling valt niet het aanschaffen van vervangende schoolmaterialen, omdat hierbij principiële kwesties ter spra ke kunnen komen. De heer van Maanen (AR) stelde voor om alsnog over ie gaan de vervanging van leermiddelen ook onder te brengen in deze krediet- regeling. Burgemeester van der Post was echter van mening, dat deze bei de zaken zo verschillen, dat ze niet onder één noemer zijn te vangen Na ruggespraak met de heer Boogaard (Onderwijs) kwam de heer Van der Post hierop terug met de mededeling, dat getracht zal worden ook hiervoor een oplossing te vinden Het beschik baar stellen van een algemeen kre diet heeft tevens het gevolg, aldus b en w in hun voorstel, dat het aantal begrotingswijzigingen aanzienlijk kan worden beperkt. Voor het openbaar onderwijs werd eveneens een algemeen krediet van f 24.000,-- beschikbaar gesteld. Ook het Openbaar en bijzonder kleuteronderwijs valt dergelijke rege ling. De raad stelde ook voor deze sektor f 24.000,-- ter beschikking

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3