Exploitatie „Ons Gebouw" in geding Draaiboek van Achtervelds carna val gereed PHILATELISTENVER. „AMERSFOORT" HOUDT „SPREEKUUR" IN DE NUTSSPAARBANK Ook Leusden gaat (laverend carnaval vieren De Haaien namen deel aan recreatieve zwemwedstrijden Subsidie voor bejaarden- 'sociëteiten Achterveld en Leusden Ruilbeurs Blijhof ook voor stenen- kollekties FEBRUARI A.S. POSTZEGELVERZAMEIAARS LET OP: JONGEREN AVONDEN VAN DE JEUGDRAAD GAAN VAN START KPJ KAART- WEDSTRUD GESLAAGD De Til dit weekend Agrarische studiegroep boog zich over problemen rond de bedrijfs-overname 3e Roda kaartavond De Wegwijzer op de schaats Roda-reserves draaien behoorlijk Winst voor Avanti tegen SKF (3-0) j DONDERDAG 3 FEBRUARI 1972 6 (Van de redaktie) LEUSDEN - De bejaardensoos te Leusden/Zuid krijgt een subsidie van f355,-- als een bijdrage in de kos ten. De bejaardensoos van Leusden/ Zuid, die in het Groene Kruisgebouw wordt gehouden (de zaal wordt gratis beschikbaar gesteld door het bestuur van het Groene Kruis) wordt georga niseerd door de Unie van Vrouwlijke Vrijwilligers afd. Leusden. De subsidie voor de bejaardensoos van Achterveld is verhoogd van f800,-- tot f 1000,--. Dit laatste voorstel riep nogal wat vragen op in de raad, temeer omdat vorig jaar was gebleken, dat b en w een huurprijs van f1000,-- voor Ons Gebouw wel wat al te veel vond en de verhoging van 450,-- naar f1000,-- wat al te rigoreus vond. De heer van Spaendonck (D'66) vond de huurprijs van Ons Gebouw in grillige tegenstel ling staan met de gratis zaal van het Groene Kruis in Zuid. Hij wilde we ten waarom deze huurprijs van f 1000,-- voor Ons Gebouw nu wel redelijk werd geacht. De heer van Zandbrink deelde mee, dat de activiteiten van de bejaarden soos te Achterveld nu dusdanig warer uitgebreid, dat niet meer kon worden volstaan met de koffiekamer maar van de grote zaal gebruik gemaakt moest worden. Uiteraard vergt dat nogal veel kosten ten aanzien van verlichting en verwarming. Wethouder Bijleveld: ,,Het bedrag van duizend gulden werd vorig jaar niet als onaanvaardbaar ge dacht Er is toen gezegd, dat het al lemaal nog eens bekeken zou worden De koste van verwarming van de grote zaal zijn beslist niet gering. De ge vraagde vergoeding is zeer redelijk en het is beslist niet te vergelijken met het Groene Kruisgebouw te Leusden/ Zuid". De heer Mandemaker (PvdA) (zo als hij zei als potentieel a s. bejaarde): ,,In mijn ogen is dit een subsidie aan Ons Gebouw. We weten van de exploi tatie totaal niets, hoewel het gebouw ten dienste staat van de totale bevol king. Het is uiteraard niet de taak van gemeente te controleren, maar enig inzicht in de financiële situatie zou toch wel prettig zijn. Ik zou me kunnen voorstellen - omdat ik niets van de cijfers weet - dat deze sub sidie bijvoorbeeld niet nodig is om dat -weer omdal ik de cijfers niet ken- de exploitatie van Ons Gebouw sluitend zou kunnen zijn Er kan zelfs winst worden gemaakt Ik weet er niets van" Wethouder iiljleveld (dooi de vuur /.liter door /.l|n grijze haartjes de enige grijsaard In hel college genoemd) ..liet Is niet Juist om Ie spreken van een subsidie aan Ons Gebouw Het Is een normale zaak dat een zaalhuur wordt berekend. Anders geeft Ons Ge bouw verkapte subsidie De huur is vastgesteld aan de hand van de exploi tatiekosten Hier wordt geen cent winst op gemaakt, voor zover ik het kan be oordelen Burgemeester van der Post: ,,Het Groene Kruis krijgt voldoende subsi die en heeft daarom geen reden om in deze situatie huur te gaan vragen LEUSDEN - De toename van de be schikbare vrije tijd bij vrijwel alle mensen, maakte dat ook deze belang rijke vorm van vrijetijdsbesteding de laatste jaren een opmerkelijke groei vertoont. De bij de Nederlandse Bond van Philatelisten-Verenigingen aange sloten Verenigingen hebben gezamen lijk meer dan 40.000 leden. Daarnaast LEUSDEN - CENTRUM - De ruil beurs, gehouden op zaterdag 29 ja nuari in het gebouw van de speeltuin vereniging Blijhof" was erg gezel lig. De secretaris van de speeltuin vereniging, de heer A. van de Steeg, had zijn bandrecorder meegebracht en met op de achtergrond een stukje mu ziek werden er door de aanwezigen weer verschillende dingen geruild Jammer genoeg was er door de slechte weers omstandigheden niet zo veel belang stelling als gewoonlijk, maar toch werd de ruilbeurs weer erg gewaardeerd Naast de postzegels, munten en der gelijke was er nu voor het eerst ook iemand met een stenenverzameling. Het was erg leuk, dat deze niet zq gebruikelijke soort van verzameling die bijzonder leerzaam en interessant is, op de ruilbeurs aanwezig was. De organisatoren hopen nu, dat degene die een dergelijke hobby hebben de ruil beurs weten te vinden om hun verza- neüng te verrijken. De heer Van Dijk (KVP): Al jaren zitting als raadslid in Stichtingsbestuur Ons Gebouw zonder dat de raad het wist. Bij Ons Gebouw ligt dat anders" De heer Mandemaker in tweede in stantie Ik ben er dan ook van uitge gaan, dat de situatie voor mij onbekend is Indien er een batig saldo aanwe zig zou zijn dan vind ik het in soci ale overwegingen niet juist om toch geld te gaan ge\en Ik zou willen voorstellen het bestuur van Ons Ge bouw uit te nodigen en te vragen of ze ons enige informatie in financi eel opzicht willen geven" Voorzitter van der Post achtte dit geen haalbare kaart. Er is geen spra ke van een subsidie aan Ons Gebouw en de gemeente zou de kans lopen een afwijzend antwoord te krijgen. De heer van Dijk (KVP) bracht tenslotte nog een verrassing, door mee te delen, dat hij als raadslid zitting heeft in het bestuur van Ons Gebouw Hij kon de raad wel de nodige cijfers verschaffen, zij het uiteraard niet in het open baar Hij vond overigens, dat ge zien de exploitatiekosten, de be jaardensoos van Achterveld nog zeer gunstige huur wordt bere kend. Volgens een overeenkomst blijkt liet juist te zijn, dat een raadslid zit tuig heeft in hel .stichtingsbestuur van OllS Gelxiuw De heel Van Dijk heeft In dil besliiiu /.tiling genomen lu de periode, dal lil) nor. welhoinlei van de gemeelde Slouleiibtu g was De raad 'van Lensden bleek van deze regeling "loluii—i-b,1. hooide. Ie y.iin (lob JuU. college keek verrast oj» bij de mede doling van de hoor Van Dijk Burge meester van der Post: ,.Wo zullen maar aannemen, dat u legaal zitting hebt in het stichtingsbestuur. Ik ge loof niet, dat bij samenvoeging van twee gemeenten iets derelijk wette lijk is geregeld Zowel de subsidie voor Leusden/ Zuid als die voor Achterveld werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. ACHTERVELD - De voorbereidin gen voor het komende grote Carna valsfeest in Achterveld vorderen ge stadig en zijn nu bijna afgerond. Za terdag j.l heeft het volledige college van Prins en Raad van Elf in ,,De Roskam" het draaiboek samengesteld. Niets wordt aan het toeval overge laten Al is het de eerste keer, dat in Achterveld op een zo grootse wijze carnaval wordt gevierd, er mag niets mis gaan Er is door de organisatoren enorm veel werk verzet in de be trekkelijke korte tijd die beschigkbaar was Eén zaak is er echter, die zij niet in de hand hebben Dat is het enthousiasme en het juiste carnavals- humeur van de Achtervelders. Maarde voortekenen zijn hoopvol. De kaart verkoop is goed op gang gekomen. De organisatoren hebben veel mede werking ondervonden van de Achter- veldse winkeliers en van het bedrijfs leven, ook van buiten Achterveld. Door de vele geplaatste advertenties in het programmablad is er nu een financiële basis. Prins Puup en de Raad van Elf zijn hierover zeer verheugd ,,Ons Gebouw" zal tijdens het carnaval ge heel aan ,,de eisen des Carnavals" zijn ingericht In de grote zaal wordt een extra bar geplaatst. Voor degene, die het carnavalsrumoer even willen ont vluchten is de kelder van Ons Gebouw" omgetoverd in een wijnkelder De wijn vaten en het kaarslicht zorgen vooreen intieme sfeer, die ongetwijfeld door een deel der carnavalsvierders op prijs zal worden gesteld Het inhalen van Prins Puupde Eerste en zijn Gemalin om half negen in de carnavalsavond, vormt een der hoog tepunten van de avond Het hoe en wat van deze intocht is voorlopig een goed bewaard geheim van de Raad van Elf Tijdens de bespreking werden de Prins en zijn Gemalin -zij het op zachte wijze- even buiten de deur gezet Tij dens dit officieel gebeuren om half negen zullen de deuren van ,,Ons Ge bouw" voor korte tijd gesloten zijn Er schijnt bij sommige adspirant- carnavalsvierders enig misverstand gerezen te zijn omtrent de kostumering. Een volledig carnavalsornaat wordt na tuurlijk zeer op prijs gesteld, maar ook een mindere gedaanteverwisseling is toegestaan ..Met een veer op je hoed. gaat carnaval ook Goed!" Ook de omschrijving „Carnaval voor de Achtervelder" moet niet te woor delijk worden opgenomen. Vanzelfspre kend worden ook kennissen, vrienden of vriendinnen van de „Puupekoppen" tot de carnavalsvreugde toegelaten. Hoofdzaak is het juiste carnavalshu meur waarmee de deelnemers moeten zijn uitgerust tijdens de carnavalsavond en dedaaropvolgenfde „kleineuurtjes". Als dat er is, is het slagen van dit eer ste carnaval- en van het carnaval inde toekomst- verzekerd Als de Carna valsfeesten in de omliggende plaatsen kunnen slagen, moet het in Achterveld zeer zeker kunnen! Volwassenen, die hun medewerking willen verlenen aan de kinder-carnavalsoptocht op zaterdag 12 februari zijn van harte welkom. De organisatoren denken o.a. aan carna valesk versierde voertuigen of der gelijke Vanaf heden zijn ook kaarte gelijke Vanaf heden zijn ook kaarten voor het carnaval verkrijgbaar bij alle leden van de Raad van Elf is het aantal niet aangesloten ver zamelaars zeker op hetzelfde aantal te schatten Reeds in het begin van deze eeuw waren er lieden, die de „kleine waar- depapiertjes" gingen verzamelen. De philatelie groeide in de loop der ja ren uit tot een wetenschap. Steeds meer verzamelaars namen geen genoegen meer met het verzamelen van de ze gels alleen, maar wilden ook iets we ten of vastleggen over de aan de zegels verbonden geschiedenis of over de voorstelling op de zegels In onze omgeving hebben reeds vele verzamelaars uit Leusden, Achterveld en Stoutenburg zich aangesloten bij de „Philatelisten Vereniging Amers foort", welke Vereniging maandelijks bijeenkomsten houdt in Café „Kobus aan de Poort" te Amersfoort en wel op de 4e donderdag van de maand om 19 30 uur, waar belangstellende altijd welkom zijn. Op deze bijeenkomsten worden lezingen, veilingen en kleine tentoonstellingen gehouden. Een van de belangrijkste taken is verder het in stand houden van een Rondzenddienst, zodat leden op hun gemak thuis hun verzamelingen kunnen aanvullen. Aangesloten zijnde bij de Nederlandse Bond van Philatelisten-Veren. krij gen leden iedere maand tevens het zeer uitvoerige „Maandblad" toegezonden, waarin alle nieuwe uitgiften over de ge hele wereld worden vermeld en vele bijzonderheden over de Philatelie zelf Enkele bestuursleden van de Vereni ging „Amersfoort" zullen zaterdag a s 5 februari in het kantoor van de Nutsspaarbank naast het postkantoor te Leusden-Centrum van 14 tot 16 uur aan belangstellenden alle gewenste in lichtingen over het lidmaatschap ver strekken. Er zullenverzamelmogelijk- hederi (albums) worden getoond en men kan er het „Maandblad" eens inzien Het secretariaat van de Philatelis ten Vereniging „Amersfoort" berust bij de heer J. W. Zwart, Amersfoort- sestraat 78E, Soeterberg, tel. 03463- 1708 LEUSDEN C. - Zaterdag 12 februa ri organiseert de carnavalsvereniging De Gouden Klomp een groots carnaval waarbij zowel jong als oud aan zijn trekken kan komen om een goed car naval te vieren. Het carnaval in Leus den wordt door Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Janus 1 en zijn Raad van Elf om 14.30 uur ingeluid met een bezoek aan het Gemeentehuis waar Ziine Doorluchtige Hoogheid de sleutel van de gemeente Leusden in ontvangst mag nemen uit handen van burgemees ter A. H. van der Post. Indien het weer goed is, gaat aan dit bezoek een rondrit door Leusden C. vooraf en waaraan de muziekvereniging Lisudina zijn medewerking verleent. Deze rondrit zal dan gemaakt worden in drie koetsen van de heer H. Gua- riento en gaat om 13.45 uur van start bij het Ros Beyaart om dan om 14.30 uur op het Gemeentehuis te arriveren. De route is als volgt: Hamersveldse- weg, Bavoortseweg, Hohorstlaan, Prin- cenhoflaan, Berkenlaan, Prunuslaan, Eikenlaan, Lijsterbeslaan, Lindenlaan, Eikenlaan, Wilgenlaan, Asschatterweg, Gemeentehuis, Hamersveldseweg, Ros Beyaart. Indien het weer slechts is, wordt alleen volstaan met een korte rondrit naar het Gemeentehuis verloren en gevonden LEUSDEN - Bij de rijkspolitie te Leusden/Zuid werden de volgende ge vonden en verloren voorwerpen aange geven: GEVONDEN Rode knipportemonnee, rood-wit- groene jongensmuts met balletje, dub bele bruine fietstas. VERLOREN Grijsblauwe bril, oranje poncho, bruine kindermuts met ritssluiting, bruinieren portemonnee met inhoud, witgouden halsketting en antieke zil veren broche (zogenaamde Zeeuwse Knop). WEGGELOPEN Grijsgevlekte poes. Inlichtingen verstrekt de rijkspolitie te Leusden/Zuid, tel 03490-17673 Gevonden en verloren voorwerpen te Leusden/Centrum: GEVONDEN Gouden ringetje, schaatsbeschermer, wanten en zwarte fietstas met inhoud VERLOREN Dameshorloge, portemonnee, 4 sleu tels aan ring, autosleutel, bril m étui, sjaal. Inlichtingen Politie Leusden-Centrum, telefoon 03496-1535 KINDERCARNAVAL. ZATERDAG 12 FEBRUARI De carnavalsvereniging De Gouden Klomp organiseert een kindercarnaval in het Ros Beyaart, dat voor ieder kind gratis toegankelijk is Prins Janus 1 en zijn Raad van Elf zullen daar met de kleine zotten en zottinnen dansen en hossen op de muziek van organist Eddy Ook zal ieder kind een gratis consumptie van de carnavalsvereniging ontvangen en zullen zij door Prins Janus 1 persoonlijk gedecoreerd wor den. Voor de leukste, gekste en origi neelste gekostumeerde kinderen zijn er enkele aardige prijsjes. Het Bestuur van de carnavalsver eniging hoopt dat zoveel mogelijk ou ders hun kinderen in de gelegenheid zullen stellen om het kindercarnaval deel te laten nemen. Aanvang 14 30 uur - 17.00 uur. CARNAVALSFEEST IN DE MOF Het belooft zaterdagavond 12 fe bruari weer een grandioos carnaval te worden. Voor het eerst zal in de Mof te Leusden/Z. het carnavalsfeest gevierd worden onder leiding van een Prins Carnaval en Raad van Elf. Samen met zo'n plm 275 feestneuzen zullen zij gesteund worden door het kwartet The Swartino's uit Utrecht en een 13 man sterke Boeren Kapel van de mu ziekvereniging Crescendo uit Baarn, eens laten zien dat het carnaval vie ren niet alleen voor de Zuiderlingen weggelegd is. Men begint om 20.15 uur waarna om 20 30 uur Prins Janus 1 en zijn Raad van Elf zijn intrede doel. De raad van Elf zal tevens als jury optreden om de zotste carnavalsdwa zen te beoordelen op kostuum, masker en andere gekke attibuten die tot een vermomming kunnen dienen. De best gekostumeerden worden gedecoreerd door Prins Janus 1. Voor hen die dit dolle dwaze feest niet willen missen zijn er nog enkele kaarten a f7,50 te verkrijgen op de volgende adressen A G Stegeman, Hohorstlaan 25, Leusden C Janus Visser, Driftakkerweg 6, Leusden C tel 03490-21178 Tevens bij elk lid der Raad van Elf voor zover nog voorradig. ACHTERVELD - Deze week gaat er weer een serie Jongerenavonden van start. De Jeugdraad van Achterveld heeft, tesamen met een aantal vrijwil lige medewerkers, een attractief pro gramma samengesteld. Hoewel het moeilijk is om steeds weer iets te or ganiseren, wat de jeugd boeit en hun interesse heeft, menen de Jeugdraad- leden toch dat het nu samengestelde programma alle mogelijkheden biedt om gezamenlijk enige fijne avonden te beleven. Maar dan zal van de zijde van de deelnemers wel het nodige enthousiasme en een dosis aktiviteit opgebracht moeten worden. Aan de Jeugdraad zal het niet liggen. Het pro gramma is met zorg samengesteld en terdege voorbereid. Het woord is nu aan de jongeren! De Jongerenavonden wor den gehouden in „Ons Gebouw" op 3, 4 en 5 februari. Aanvang elke avond om 8 00 uur. Einde om ongeveer 10.30 uur. Het programma is als volgt: Donderdag 3 februari Kreatieveavond. De deelnemers moeten zelf materiaal, zoals klei, papier, stof, verf, ribcar- ton, schuimplastic, verpakkings- schuim, touw, draad, raffia en dergelij ke meebrengen Vrijdag 4 februari. Discussie Dooreen aantal jongeren zijn een aantal dis cussievragen samengesteld Gezamen lijk zullen deze worden „doorgepraat" Ook staat er voor deze avond een puz- zeltocht op het programma Pen mee brengen! Zaterdag. De deelnemers worden ge test op hun kennis van de laatste dorps- en streekgebeurtenissen. Daar na wordt er bingo gespeeld De avond wordt besloten met dansen De kosten bedragen f7,50 per per soon. Ook zij, die geen bezoek heb ben gehad van een der jeugdraadleden of op het laatste moment nog beslis sen deel te nemen, zijn van harte wel kom. Iedereen, vanaf 14 jaar, kan aan deze avonden deelnemen. ACHTERVELD - De K I' J afde ling Achterveld heeft een ondei linge kaartwcdslrijd gehouden in „Buiten- lust" Ook bij de K P .1 -ei s woi.dl hot traditionele .schutjassen .s.leydfy meer verdrongen door hól'klaverjas-' sen. Er werd geanimeerd gekaart en het eindresultaat was als volgt 1. G van de Wetering 4663 p 2 Mej. R van de Burgwal 4630 p J. van de Wetering J Kooloos J. van Middelaar Mej. B Berg Mej J Sining B. de Vette J. van de Burgwal W van Middelaar G. van de Burgwal G. Boersen 4609 4485 4459 4243 4180 4129 4029 3956 3906 3757 p LEUSDEN/ZUID - In het zwembad „De Liendert" te Amersfoort werden zondag recreatieve zwemwedstrijden gehouden. Behalve de Haaien namn hieraan deel: z.v. Zeist, z.c. de Vuur- sche, de Watervlo, AZPC A, AZPC B, AZPC C. De resultaten van de Haaien zwem sters en zwemmers op de diverse af standen waren als volgt: 25 m. schoolslag m.o. 8 jaar: Olga Gerth, vierde in 30,1 sec 25 m. schoolslag j.o. 8 jaar: Hans van Lingen, vierde in 49,7 sec. 25 m. schoolslag m.o. 10 jaar: Si- grid Bontenbal, vierde in 27,1 sec. 25 m. schoolslag j.o. 10 jaar: Ber- tus Stegeman, tweede in 24,1 sec. 50 ra. schoolslag m.o. 12 jaar: Ange- lique Ruitenbeek, tweede in 51,1 sec. 50 m. schoolslag j.o. 12 jaar: Enk Japenga, tweede in 54,2 sec 25 ra. vrije slag m.o. 8 jaar: Caroli ne Jansen, eerste in 20 7 sec 25 m. vrije slag j.o. 8 jaar: Max Pe tram. vierde in 39,8 sec 25 m. vrije slag m.o. 10 jaar: Olga Jagers, tweede in 21,9 sec 25 ra. vrije slag j.o. 10 jaar: Mat- thijs ten Seldam, tweede in 20,4 sec. 50 m. vrije slag m.o. 12 jaar: Tineke Hak, tweede in 47,5 sec. 50 m. vrije slag j.o. 12 jaar: Auke van Lingen, tweede in 41,2 sec 25 ra. rugslag m.o. 8 jaar: Mariette Leussink, derde in 31,5 sec. 25 m. rugslag m.o. 10 jaar: Reinee van Egmond, tweede in 24,8 sec LEUSDEN - De Til zal komende weekend als volgt geopend zijn. Vrij dagavond normaal hobbyclub en ver der geopend voor belangstellende le den van de K.P.J Zaterdagavond is het van 20.00 tot 23.00 uur geopend voor gezellig onder elkaar voor personen van 15 jaar en ouder. Zondagmorgen geopend van 10.00 tot 13.00 uur en zaterdagmiddag geopend voor gezellig onder elkaar van de jeugd van 11 t/m 14 jaar Dit is van 14 30 - 17 00 uur KERKDIENSTEN DATUM Zondag 6 februari. LEUSDEN-CENTRUM N H K 10 00 u ds Sirag; 19 00 u ds Willemse, Amersfoort RKK za. 7 00 u m m v dames koor, zo 7 30 u 9 ii Lat Hoog mis. 11 00 u dienst met samen zang. 16 30 uur LEUSDEN-ZUID N It K 10 00 '10" Vis 'lU«1a'n."1'.0llü,-'r den, 18 30 u ds Van Bovc'iï, Amersfoort RKK Huize Don Bosco, za 19.15 uur, zo 10.00 u Hoogmis; 11 30 uur ACHTERVELD N H.K Geen opgave ontvangen. R K K Maandag t/m zaterdag 8.30 u (uitgez. woensdag); woensdag 19.30 u.- avondmis, donderdag 13.30 u.: voor bejaarden; vrijdag 11 00 u H Mis Om 14 30 u Hu welijksmis; zaterdag 19.00 u. avondmis, zondag 8 30 u. Om 10.30 u. Hoogmis (Latijn); 18.00 u.: Lof. LEUSDEN - Vrijdagavond om klok slag 8.00 uur zal in het RODA-klup- huis de derde kaartavond voor het kaartkampioenschap '71/'72 van start gaan. De door de Leusdervoetbalver- eniging georganiseerd kaarttoernooi voor haar leden en donateurs blijkt ook dit jaar weer een enorm sukses te zijn. Op de vorige avond waren er maar liefst honderd deelnemers. LEUSDEN/CENTRUM - De agrari sche jongeren studiegroep was bijeen en besprak problemen rond de „ver mogensvorming en positie voor en tij dens de bedrijfsovername van de toe komstige agrarische ondernemer. Er is ook nog een afvaardiging naar de studiedag van het KP.J.-gewest Arnhem en Zwolle geweest Daarbij zijn de volgende punten be sproken en sterk naar voren gekomen. Minder dan 50% van de toekomstige jonge agrariërs hadden een regeling tot beloning (c.a.o.-loon) en bedrijfsover name. Dit werd een onverantwoorde zaak- gedacht, in verband met de grote in vesteringen en de zware bedrijfsrisi co's, onder andere prijzen en veeziek ten. Zij willen zoals al eerder is ver meld, met de gevestigde landbouwers in organisatorisch verband deze pro blemen gaan bespreken. Verder wil men de scholing aange past zien aan de hoge eisen die de maatschappij van deze tijd stelt aan vakkennis en economisch inzicht. Dit is volgens hem te bereiken door mid del van het Gelegenheid geven tot het volgen van bijscholingscursussen en deze ook helpen creëren. En door middel van één of meerdere jaren stage-lopen buiten het ouderlijk be drijf Dit te realiseren door middel van uitwisselingen tussen de zoons op ver schillende bedrijven Hiermee houden de leerlingenverenigingen van de mid delbare landbouwscholen zich al bezig Voor de 75% van de jongeren, die geen middelbare opleiding hebben geno ten, is dit een taak voor de: a Land bouworganisaties KPJ of b. het Agra risch Jongeren Contact Ook werd er gesteld, dat als een zoon thuis komt werken en hij 21 jaar ge weest is, en serieuze plannen tot op volging of bedrijfsovername heeft, hij bij het bedrijf betrokken moet worden, eventueel door middel van een maat- schappijverband of winstdeling, waar door hij economisch inzicht krijgt en zijn verantwoordelijkheidsgevoel wordt gestimuleerd en bovendien ook een redelijk eigen vermogen kan vormen Dit werd beslist noodzakelijk geacht daar er met de bedrijfsovername zulke grote bedragen zijn gemoeid, dat de toekomstige ondernemer zich voor zijn hele leven in de schuld kan steken, indien hij een niet goed, gezond en ren derend bedrijf overneemt De agrarische jongeren studiegroep hoopt dat deze problemen eens de spe ciale aandacht krijgen en ook opgelost zullen worden, zodat er met meer ver trouwen de toekomst tegemoet kan worden gezien. Inlichtingen over de agrarische studiegroep zijn te ver krijgen bij: Kees Tolboom, telefoon 03425-310. LEUSDEN-CENTRUM - De Openba re basisschool „De Wegwijzer" hield maandag 31 januari schaatswedstrij den op de ijsbaan „Zwanenburg" te Leusden-C. Ondanks de korte periode van voorbereiding hebben de klassen 3 t/m 6, onder leiding van het onder wijzend personeel na 14.30 uur hun krachten kunnen meten op de gladde ijzers. Uitslag: Klas 3: meisjes: 1. Marjan de Wilde 2. Sigrid Kennis Jongens: 1. Frank Roggenkamp 2. Peter van der Veer Klas 4: meisjes: 1. Jacquelien van Zwieten 2 Anita van der Haar Jongens: 1 Carel Ferdinand Venema 2, Richard Breedt Bruijn Klas 5: meisjes: 1. Alice Groen 2. Marjan Hooijer Jongens: 1 Jan Willem Punt 2. Ronald Otten Klas 6: meisjes: 1. Betty van Aanhold 2. Letty Kennis Jongens: 1. Martin Breedt Bruijn 2. Henk Damen 25 m. rugslag j.o. 10 jaar: Bertus Stegeman, eerste in 25,1 sec. 50 m. rugslag m.o. 12 jaar: Aniti v d. Bos, derde in 55 sec. 50 m. rugslag j.o. 12 jaar: Gerard van Egmond, eerste in 46,6 sec 6 x 25 m. vrije slag estafette j. m.: De Haaien, eerste in 2.14.5 sec LEUSDEN - Terwijl het standaard team van de afdeling zaterdag de pro motiekans nog volop in eigen hand heeft en dat van de afdeling zondag' met zorgen in de onderste regioneo verblijft, draaien de reserve-elftallen van beide afdelingen behoorlijk. Een fraaie prestatie van vooral de hoogste reserve-elftallen in de afdeling zondag daar deze vorig seizoen zijn gepromo veerd en thans diverse malen spelers moesten afstaan aan het met blessures kampende eerste team. De standen t/m 31 januari zijn als volgt in de afdeling zondag: Quick 4 12-19 VVZA 2 13-19 A'foortse Boys 3 12-19 Soesterberg 11-14 Roda 2 11-13 NSC 2 11-11 HVC 4 13-11 KVVA 3 12- Scherpenzeel 13 Baarn 3 11 VVOG 3 11- Soesterberg Quick 8 A'foortse Boys 6 Roda 5 APWC 5 Amsvorde 5 Soest 6 VVZA 4 Hoogland 6 Hoogland 7 Afdeling zaterdag: Hulshorst 2 Ter Boys 2 Posthoorn 2 Roda 2 Horst 2 VOP 2 Hoogland 4 Roda 3 A'foortse Boys 4 Soesterberg SEC 4 Quick 6 APWC 4 'KVVA 6 "'SoeSt Amsvorde 4 Limvio 5 VOOG 5 KVVA 7 Soest 7 VVZA 5 A'foortse Boys 7 Roda 6 Soest 8 Quick 9 Baarn 6 Roda 3 11- Cobu Boys 3 10-19 Montagnards 3 10-11 Scherpenzeel 3 11- Valleivogels 10- 5 Hoevelaken 5 11- Woudenberg 4 11- Sova 4 11-9 Veense Boys 11-1 Cobu Boys 6 4- Roda 4 12-21 Quick 11 9-11 Quick 7 10-1! A'foortse Boys 5 11-11 ODI 3 io-i: Soest 10 6-I Hooglanderveen 11- Roda 8 6- Achterveld 4 10- Veense Boys 4 5- Amsvorde 6 12-2 Soest 9 10-1 Soesterberg 11-1 Quick 10 10-1' KVVA 8 11-1 Hoogland 5 11-' SEC 7 10- KVVA 9 11- SEC 6 10- Roda 7 12-1 VVOG 5 li-: SDVB 4 12-' SDC 4 II-'1 EFC 4 11-9 Rood Wit 4 11-1 Roda 4 9-1! Zwart Wit 4 10- Barneveld 4 9- Stroe 4 10- VVOP 5 12- ACHTERVELD - De wedstrijd v. Avanti afgelopen woensdag tegen SK kon zonder meer geslaagd genoeg worden. Ondanks het weer was de op komst goed en de stemming opperbes Iedereen had er zin in. Hoewel Av3rfc duidelijk sterker was, gaf SKF goj partij. Beter dan de vorige keer gebeurde weinig opmerkelijks. Destac was na afloop 15-8, 15-7 en 15-5 vor Avanti, waarbij vermeld dient te wor den, dat het zover nooit gekomen waf als het achterveld van SKF beter ver dedigd was geworden. Veel kostbar punten gingen voor hen verloren, door dat serves van Avanti, die achter, kwamen, bijna nooit goed terugk« men. 12-241 11-20 13-19 11-12 12-11 12-11 10- 11- 11- 4 9- 7-1! 9-11 9-16 9- 12-21 12-11 13-16 13-15 12-11 11- t 12- 8 1'2- 7 10 - M 11- 11-21 11-11 11-11 11-1 11-1 11- 12- 12- 12- 12-

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6