Voorstel tot splitsing van Coöperatie Achterveld en Raiffeisenbank aanvaard HUISHOUD-LESSEN CARNAVALSREL KOSTTE LEUSDENAAR EEN OOG SAMENWERKINGSORGAAN F,F,MTA ND J Financiële resultaten 1970/1971 minder gunstig zondagsdiensten Inbraak bij Van Gent „Ei* verdwijnt Botsing op inril een kiiicF'' lezing voor de NBP Lezing van Geref. Bond Geen voorrang verleend Drie gewonden bij botsing kruispunt Stoutenburg Reegeit aangereden Licht gewond bij botsing KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand DONDERDAG 10 FEBRUARI 1972 ACHTERVELD - De Coöperatieve Raiffeisenbank en Landbouwvereniging „Achterveld" G.A. heeft een redelijk goed boekjaar afgesloten. De financiële resultaten wijzen weliswaar op een min der gunstige gang van zaken dan in 1969/1970. Dat is voor een niet onbe langrijk deel te wijten door het aan zienlijk terugvallen der prijzen. In plaats van marktwinst zoals in het voor laatste jaar, is er nu eerder sprake van marktverlies. Niettemin is zowel direktie als bestuur optimistisch voor wat de toekomst betreft. Nauwlettend zullen de kostenvergende faktoren wor den bestudeerd. Anderzijds is ook de medewerking van alle leden noodzake lijk om de vereniging krachtig en ge zond te houden. Op de gehouden algemene vergade ring werd de gehele gang van zaken met een groot aantal leden doorgesproken De grote opkomst getuigd duidelijk van intens medeleven met het wel en wee der vereniging De heer J Tij mensen van de Raad van Toezicht ver richtte het openingswoord Hij bracht dank aan de direkteur en verdere me dewerkers voor hun geleverde bijdra ge aan de resultaten van het afgelopen jaar De heer Tijmensen deed de vergade ring het voorstel om voorbereidingen te treffen die leiden tot een splitsing van de afdelingen bank en handel Als belangrijkste argumenten noemde de heer Tijmensen de totstandkoming van het nieuwe bankgebouw aan de Jan van Arkelweg en de grote toename van de werkzaamheden. Voor bestuur en di rektie gaat deze intensiviteitopdeduur een te zware belasting vormen. Boven dien geeft een splitsing ook nog lichte fiscale voordelen De vergadering ging hiermede akkoord. Er zullen nu voor stellen worden uitgewerkt en deze zul len volgend jaar aan de leden worden voorgelegd. De heer H. E Zandbergen, die tesamen met de heren A W. van Zandbrink en J. Tijmensen de samen- werkingskommissie vormt, bracht ver slag uit van de gevoerde besprekingen omtrent een eventuele samenwerking met omliggende verenigingen. Hieruit bleek dat er van een direkte noodzaak tot samenwerking of eventuele fusie voor Achterveld beslist geen sprake is De totale kostenverschillen ten opzichte van andere verenigingen zijn praktisch nihil Dat is ook het oor deel van de Centrale Accountantsdienst. De samenwerkingskommissie blijft wel bestaan, zij trekt zich niet zoals andere verenigingen al hebben gedaan, terug maar blijft de zaak aan de voet volgen De leden stelden zich volledig achter het bestuursstandpunt Ook bij hen is geen tendens tot snel fuseren aanwezig. De baiansen met resultatenreke ningen van de afdeling Landbouwvereni- ging en van de afdeling Raiffeisenbank werden goedgekeurd Tevoren had di rekteur A W van Zandbrink een uit voerige toelichting gegeven op het vele cijfermateriaal Het voorstel om het bestuurscollege te brengen van zeven op vijf personen, werd eveneens goed gekeurd. De periodiek aftredende le den van de Raad van Toezicht, de heren G. J Tolkamp en P E Tolboom wer den beiden herkozen. Van de bestuurs leden J. H van Soesbergen en P. H Bokkers werd afscheid genomen. De heer Soesbergen is sinds 1934 be stuurslid en vanaf 1965 voorzitter. Hij werd onderscheiden met de Cebeco- speld en hem werd het ere-bestuurs- lidmaatschap aangeboden, alsmede een enveloppe met inhoud. De heer Bokkers, die om gezondheidsredenen zijnfunktie moest neerleggen is gedurende negen jaar bestuurslid geweest, ook hij kreeg een enveloppe met inhoud aangeboden. De omzet voerartikelen gaf een daling te zien. De totale omzet bedroeg 9 996 430 kilo. Hiervan is 8 683 232 kilo zelf geproduceerd Drastische inkrim ping van de pluimveestapel deed de om zet van pluimveevoeders dalen met 544 688 kilo Deomzet krachtvoerdaal- de met 180 918 kilo Dat lag in de lijn det verwachtingen, de voorlichtings dienst heeft geadviseerd minder krachtvoer aan het rundvee te verstrek ken. De omzet varkensvoeder steeg met 115.952 kilo tot 4 571.060 kilo Gedu rende het afgelopen jaar werd 5.156.150 kilo in bulk afgeleverd, dat is ruim 59% van de totale omzet De door de vereniging vervaardigde voeders wer den door de C L O. wederom geplaatst in de klasse uitmuntend Deomzet vas te brandstoffen daalde wederom, het aantal afgeleverde liters vloeibare brandstof steeg Door de noodzakelijke reorganisatie kosten vertoont de smederij een nade lig saldo van ruim f7 000,- Toch ver wacht bestuur en direktie dat de ge nomen maatregelen rendenent zullen gaan afwerpen. De totale omzet van de afdeling smederij en winkel bedroeg f473 722,31 Voor de Raiffeisenbank was het afgelopen jaar gunstig. Mede dank zij de zowel voor spaarder als lener gunstige rentepolitiek van de bank steeg het spaartegoed tot f8 667 312,- Ook deRaiffeisen-Spaar- week werd weer een succes; aan spaar geld werd f 167.244,25 ingelegd en er werden 43 nieuwe spaarders ingeschre ven Hoogtepunt voor de afdeling bank was in het afgelopen jaar de opening van het nieuwe bankgebouw In dit stijlvol le moderne en aan de eisen des tijds ingerichte gebouw wordt doelmatig en prettig gewerkt, bestuur en personeel is er zeer content mee BESTUURS-SAMENSTELLING Na het heengaan van de bestuursle den J H van Soesbergen en P H Bokkers, waarvoor ingevolge het op de algemene vergadering aangenomen be sluit geen nieuwe bestuursleden zijn gekozen, is het bestuur opnieuw sa mengesteld. Nu m het bestuur de funk- tieverdeling heeft plaatsgehad is het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: H E van Zandbergen, voorzitter, A. J. Overgoor, sekretans; M. Rutte. waar nemend voorzitter. G H van de Hen gel, waarnemend sekretaris, G. A Kok, lid De heer Van Zandbergen behartigt speciaal de landbouwbelangen, de heer Rutte bankzaken De Raad van Toezicht (ongewijzigd) is als volgt samengesteld J Tijmen sen, voorzitter; J G Tolkamp, sekre taris. H van Roomen, waarnemend se kretans, P Tolboom, lid, A Blom. lid. LEUSDEN C. - Voor iedereen die bij wil blijven op het gebied van de huis houding organiseert het Groen Kruis Leus den in samenwerking met de Huishoudkun dige Voorlichting elke winter diverse cur sussen. Onder leiding van zuster V. Kalkert en zuster Laudy wordt er dan in 5 avon den één cursus gegeven, waarbij een spe cialiste van de Huishoudkundige Voorlich ting de nieuwe lesstof doceert. Zo zijn er cursussen die betrekking hebben op: voe ding, huishouding mode en naaien, tuin en bloemen en een cursus NBeter Bewegen. a De laatste les van een serie van vijf werd woensdagavond gegeven in de garage van V L de heer Speksnijder waar mevr. Hendrikx J een tiental dames enige aanwijzing gaf om een goede barbeque te houden. Vele dames vergaten even hun slanke lijn om de verruk kelijke stukjes geroosterd vlees met een lekker sausje te proeven. Foto Janus Visser. Weekend 12-13 februari 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s. weekend waarnemen: dr Boerse ma, Julianaweg 5, Achterveld, tel 03425-222. (Dienst van vrijdagavond 18 00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno- nomen door zr Laudy. Kon Julia- nalaan 26, Leusden-Zuid. tel 03490- 10628 (van de redaktie) LEUSDEN - CENTRUM - Vorige week donderdag vond in het kantoor van het Bouwbedrijf van Gent aan de Torenakkerweg een inbraak plaats De daders hadden zich een toegang ver schaft via een valse sleutel. Uit een kast die niet opengebroken behoefde te worden omdat de sleutel er nog in zat, ontvreemdden de dieven onge veer 15 tot 20 pakken koffie en een groot pak lucifers De politie heeft de zaak in onderzoek LEUSDEN/CENTRUM - Op woens dag 16 februari zal hoofdinspecteur Rozenboom van de gemeentepolitie te Hilversum voor de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in het Hervormd Cen trum een lezing houden over het on derwerp: .,Er verdwijnt een kind In- troducé's zijn ook van harte welkom. De lezing begint om acht uur LEUSDEN ZUID - De Gereformeer de Bond in de Ned. Herv. Kerk af deling Leusden hoopt D V. op don derdag 17 februari a s. een lezing te houden in het jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg Aanvang 8 uur. De inleiding zal verzorgd worden door Ds. Boer uit Zeist, daarna is er vol op gelegenheid tot vragenstellen. Ieder is hartelijk welkom (van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Op woens dag 2 februari vond op de kruispunt bij het gemeentehuis een botsing plaats tussen een personenauto bestuurd door T. v d H. uit Leusden en een perso nenwagen bestuurd door T v. d B' uit Nijkerk. De laatste gaf geen voorrang aan v d H. Beide wagens werden be schadigd. (van de redktie) LEUSDEN-CENTRUM - *OpdeZ*j teweg vond vorige week woendag ongeval plaats tussen twee aut waarvan de één bestuurd werd d J. G. de W uit de Meern en de and door W Th S. uit Hoevelaken Ter* de W vanaf de WZwarteweg de achteruit inreed om te keren, r de op de inrit geparkeerde wagen hetzelfde moment achteruit de Zwaj teweg op, omdat hij de personenwag niet had gezien. Beide wagens wer beschadigd (Van de redaktie) STOUTENBURG - Op de Driespn bij Stoutenburg vond zondag een ongi val plaats tussen twee personenwagei waarbij drie gewonden vielen. Mei M. van S. uit Bloemendaal verleend! komende vanaf de Zwarteweg, gei voorrang aan mevr. Van D. uit Achtei veld die op de Hessenweg reed. Zi wel mevr. Van D. als mevr. Van met haar inzittende dochter werd« gewond en moesten naar hetziekenhi worden vervoerd. De wagens werd', zwaar beschadigd. (van de redaktie) LEUSDEN-ZUID - Op de Arnhemse- weg werd een reegeit aangereden door een personenwagen, bestuurd door M K uit Scherpenzeel De wagen werd beschadigd, de reegeit liet het leven (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag vA op het kruispunt Burg. de Beauforl weg/Hamersveldseweg bij hetgemee| tehuis een botsing plaats tussen eëj personenwagen bestuurd door J. A. v.G T. uit Leusden en een personenwagM bestuurd door C. v. d. T. uit Leusdffl Beide wagens werden licht beschadig terwijl één van de bestuurders lici werd gewond. De oorzaak van de bc sing was het feit, dat Van de T. g«Ij voorrang verleende aan C. v. d. LEUSDEN - Een 31-jarige directeur uit Leusden heeft van een vorig jaar in Amersfoort gehouden carnavalsfeest een nare en pijnlijke ervaring over gehouden. Tijdens een vechtpartij in de binnenstad voor een lokaliteit, waar de carnavalsvreugde in volle hevigheid was losgebarsten, kreeg hij opgegeven ogenblik van de 44-jarige eigenaar van de zaak, Jan P, een zo harde schop in het gelaat, dat hij praktisch blind raakte aan het linkeroog. De trieste historie werd uit de doeken gedaan tijdens een zitting van de Utrechtse politierechter, mr. F. C. de Vries, die niet alleen de café-eigenaar, maar ook de barportier, de 33-jarige M. van M. uit De Bilt, voor zich zag verschijnen. Laatstgenoemde zou tijdens de ruzie een Hagenaar hebben mishandeld, maar dat was niet van zo ernstige aard ge weest. Het liep uit tenslotte op twee veroordelingen. De caféhouder kreeg zes weken gevangenisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk en de bar portier twee weken gevangenisstraf, echter geheel voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een geld boete van f 250.-- subs, tien dagen. Het gebeurde in de nacht van 20 fe bruari van vorig jaar. Er was aan de vechtpartij wel het nodige voorafge gaan De barportier Van M. vertelde erover. Er kwam heel laat een groep mensen, onder wie ook de directeur uit Leusden, die binnen wilden. Maar zij kregen uiteraard geen toegang. Toen werden zij buiten knap vervelend. Op gegeven ogenblik vloog zelfs een fiets door de ruiten van de feestzaal. Later bleek dat tumult een nare invloed te hebben gehad op het feest, waar de goede stemming niet meer terug kwam. Voorts werden ruiten van de toegangs deur met een stok kapot geslagen De portier nam het allemaal niet, hij zag in de Hagenaar Jos één van de daders en ging hem achterna Er was inmiddels politieversterking gekomen. Jos vluchtte in een politie wagen, maar hij werd door omstan ders uit de wagen gehaald. Er was een hele kluwen mensen De Hagenaar slaagde er wederom'in de politiewa gen in te komen, maar hij werd weer achterop gezeten door de portier, die hem met een stok te lijf ging Dat laatste was door één van de agenten geconstateerd Intussen speelde zich een tweede drama af De Leusdense directeur stond bij zijn auto. Opeens hoorde hij, dat de café-eigenaar tegen hem riep: Vuile schoft, je verbergt je altijd achter een ander" Op dat moment gleed de directeur onderuit of hij werd door iemand onderuit ge haald. Hij wist dat niet precies. Maar wel zag en vooral voelde hij de trap tegen zijn gezicht, die de caféhouder hem gaf. ,,lk hoorde nog, dat iemand tegen de café-eigenaar zei: „Jan, wat doe je nou, hij heeft een bril op". Zelf heb ik niet geschopt of geslagen", ver klaarde de directeur, die vervolgens nog vertelde, dat hij drie maanden niet had kunnen werken Overigens zat het 'hem toen helemaal niet lekker, dat „die Haagse jongen in elkaar werd gedreund" Verdachtes raadsman, mrLuyckx, wil de nog weten of de directeur soms zijn client had uitgedaagd door op merkingen of anderzins. „Absoluut niet", sprak de directeur De officier van justitie, mr F G Wiistenberg kon zich wel voorstellen, café-eigenaren en portiers vaak te maken kregen met lastige klanten, die het soms wel heel bar maken. Zoals in dit geval, toen de ruiten werden kapot geslagen en er een fiets in de zaal werd gesmeten, ook dwars door een ruit. Maar toch, zo oordeelde de of ficier, waren verdachten in dit geval te ver gegaan met hun reacties. De ernstige misdraging was van de zijde van Jan P., de café-eigenaar. Mr. Wüstenberg achtte de tenlaste gelegde zware mishandeling bewezen Wat de portier had gedaan, vond de of ficier ook wel ernstig, maar toch wel van minder gehalte Hij nam overigens ook in aanmerking, dat P. al meer op zijn strafblad had staan, speciaal op het gebied van mishandeling Daar om eiste hij tegen P de zwaarste straf: zes weken, waarvan drie we ken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mr Wüstenberg vor derde tegen de barportier twee we ken, echter geheel voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een geld boete van f250.- subs tien dagen De raadsman ging in zijn betoog wat uitvoeriger in op de voorgeschie denis. Hij was van oordeel, dat P. aan vankelijk volkomen correct was opge treden, maar dat hij werd uitgeschol den door de Leusdense direkteur, die ook nog geslagen zou hebben Mr. Luyckx was van mening, dat zijn ciiënt zich daartegen had verweerd door zelf ten aanval over te gaan. Hij zag het bewijs van die opzettelijke mishande ling nog niet zo direkt geleverd De voornaamste schuld zag hij aan de kant van de ongenode gasten, die ten koste van alles wilden binnendringen en best konden weten, dat sprake was van een beslote viering en zij er dus niets had den te maken De politierechter was echter van oor deel, dat er op het moment van de trap geen agressie was van de zijde van de direkteur. Dus was die trap onnodig. Het letsel noemde mr. De Vries zeer ernstig Vandaar, dat hij een strenge straf op zijn plaats vond een voorwaar delijke en deels onvoorwaardelijke vrij heidsstraf Met de eis van de officier kon hij akkoord gaan. Het werd dus voor de caféhouder zes weken, waarvan de helft voorwaardelijk, proeftijd twee jaar. Ten aaDzien van de barportier meen de de politierechter ook, dat diens aan deel geringer was geweest en hij had ook niet zo'n strafblad. In dit geval meende mr. De Vries te kunnen volstaan met een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken, proeftijd twee jaar en een onvoorwaardelijke geldboete van f250,- subs, tien dagen. LEUSDEN/NIJKERK - Woningwet- bouw 1971 - Uit opgaven van de Hoofd- ingenieur-direkteur van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid in de provincie Utrecht blijkt, dat in het jaar 1971 in het Utrechtse gedeelte van de regio Eemland 824 subsidie-beschik kingen zijn afgegeven voor de bouw van woningwetwoningen, 175 méér dan aan vankelijk was geraamd (653) Wat het Gelderse gedeelte van de regio betreft: via de Hoofdingenieur-direkteur in de provincie Gelderland werden 30 be schikkingen voor woningwetwoningen verleend aan Hoevelaken. Aan.Nijkerk werden in 1971 geen subsidie-beschik kingen afgegeven Klasse-indeling t.b.v. de gesubsidi eerde woningebouw -. De minister van ruimtelijke ordening en volkshuisves ting is voor een belangrijk deel tege moet gekomen aan de dringende verzoe ken, die het Samenwerkingsorgaan en de aangesloten gemeenten in het afge lopen jaar tot hem hebben gericht over de klasse-indeling voor de gesubsidi eerde woningbouw De minister besloot namelijk onlangs de gemeenten Bun schoten, Eemnes. Hoogland en Leus den met ingang van 1 januari 1972 m subsidiëringsklasse 1 in te delen Amersfoort en Soest zijn al langer in diezelfde klasse ingedeeld. De indeling van Bunschoten. Eemnes, Hoogland en Leusden in subsidienngs- klasse 1 betekent een hogere rijksbij drage voor deze gemeenten in de ge- drage voor deze gemeenten in de ge subsidieerde woningbouw, hetgeen weer kan doorwerken in lagere huren in deze sector. Bovendien mogen in klassel- geineenten de stichtingskosten van nieuwbouwwoningen hoger liggen (dan in klasse 2-gemeenten) om nog voor subsidiering door het rijk in aanmer king te komen. Het dagelijks bestuur heeft met genoegen van deze beslis sing van de minister, waarop het af gelopen jaar meermalen sterk is aan gedrongen, kennis genomen Het be treurt echter dat de bewindsman niet nogiets verder is gegaan door ook de gemeenten Baarn, Hoevelaken en Nij kerk in klasse 1 in te delen. Woningmarktonderzoek - Publikaties in de regionale pers in oktober 1971 hebben mogelijk de indruk gewekt, dat het woningmarktonderzoek in de regio Eemland op losse schroeven stond. Dat is geenszins het geval onder aus piciën van het Economisch Technolo gisch Instituut voor Utrecht begint de N V. v/h Stichting voor de Statistiek medio januari 1972 met de enquête- ring van ongeveer 2200 gezinnen in de gehele regio Het onderzoek zal betrek king hebben op devroegerbewoonde.de huidige en de in de toekomst gewenste woning, onderscheiden naar onder an deren. grootte, uitrusting, ouderdom, kwaliteit, huurprijs/waarde, eigen domsverhouding, type, ligging enz. De verkregen gegevens zullen vervolgens door het E T l worden verwerkt. De resultaten van het onderzoek kunnen voor de gemeentebesturen een belang rijke richtlijn zijn bij de bepaling van het woningbouwbeleid in de toekomst Coördinatie woningbouw - Enkele aanbevelingen uit het rapport „woning- voorziening regio Eemland" over een meer gecoördineerde aanpak van de woningbouw zijn voor het Samenwer kingsorgaan aanleiding geweest daar aan op bestuurlijk niveau aandacht te gaan schenken. Een eerste bespreking over dit onderwerp had op 18 oktober 1971 plaats. Daaraan namen deel de wethouders voor de woningbouw van de regio-gemeenten en hun ambtelijke ad viseurs alsmede vertegenwoordigers van de woningbouwverenigingen. De Hoofdingenieur-direkteur van de Volkshuisvesting in de provincie Utrecht woonde de bespreking even eens bij Met ingang van de volgende vergadering zal ook de Hoofdingenieur- direkteur in de prvincie Gelderland aanwezig zijn De bespreking van 18 oktober was gewijd aan de stad van zaken van de gesubsidieerde woningbouw inde regio, waarna uitvoerig van gedachten werd gewisseld over de mogelijkheden om in regionaal verband een of meer „bouw- stromen" te verwezelijken De aan wezigen toonden zich in grote lijnen voorstander van meer samenwerking op dit gebied - waardoor tijd- en kos tenbesparend kan worden gewerkt - maar waarschuwden anderzijds voor een te grote uniformiteit van de nieuw bouw Afgesproken werd. dat de werk groep ..woningvoorziening" in nauwe samenwerking met de Hoofdingenieur- direkteur voor de Volkshuisvesting in de provincie Utrecht een aantal aan trekkelijke bouwplannen, die al eer der in de regio of in de provincie zijn DATUM: 13 februari. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 10 u ds Schneider uit Den Dolder, m m.v kerkkoren „Ha- mersveld en Den Dolder", o.l.v. D. Broekema; 19 u ds Sirag, lees- dienst met als onderwerp „De Zondag". R.K.K - za 7 u m m.v. dameskoor; zo. 7.30 en 9 u.: Lat Hoogmis; 11 u dienst met samenzang, 16.30 uur. LEUSDEN/ZUID N.H.K.: 10 u ds Sirag. 18 30 u ds v. Sneder, Amersfoort, opendeur- dienst m m.v. zangkoor. R.K.K. Huize Den Bosch: za. 19.15 uur, zo. 10 u Hoogmis; 11.30uur ACHTERVELD N.H K.: zo 14.30 u ds Brasser, Voort huizen. R.K.K ma t/m za 8 30 u. (uitgez wo wo 19.30 u Avondmis; vr 10.30 u. H Mis; za. 15.30u H Mis (50-jarig huw.feest), 19 u.: Avond mis; zo 8.30 uur; 10.30 u Hoog mis. gerealiseerd, zal bundelen en aan de „plenaire" vergadering zal voorleg gen. Tevens zal een overzicht worden gemaakt van de bestemmingsplannen, die in 1972 in de regio in uitvoering worden genomen. De „plenaire" ver gadering komt in januari 1972 opnieuw bijeen om na te gaan of een eerste aan zet voor de nagestreefde coördinatie kan worden verwezenlijkt. Huisvesting militairen - De minis ter van defensie „claimt" jaarlijks een gedeelte van de gesubsidieerde nieuwbouw voor de huisvesting van militair personeel. In het verleden kre gen de afzonderlijke gemeenten daar van rechtstreeks van hogerhand een opgave. Met ingang van het jaar 1972 is de verdeling van het regionale kwan tum toevertrouwd aan het Samenwer kingsorgaan In overleg met de ge meentebesturen is het opgegeven to taal-aantal inmiddels onderling ver deeld Inschrijving woningzoekenden - In de decembervergadering deed het da gelijks bestuur een aanbeveling aan de gemeentebesturen over de wijze van inschrijving van woningzoekenden. Al gemeen werd het wenselijk geacht daar in enige uniformiteit te brengen, opdat het aantal dubbeltellingen en verouder de inschrijvingen vermindert en valse verwachtingen bij woningzoekenden worden voorkomen. De regeling is van eenvoudige aard en beoogt in het administratieve vlak meer eenvormigheid te bereiken. Aan de ge meentebesturen is gevraagd de regeling in hun gemeente van toepassing te verklaren Werkgroep structuurbeleid - In sep tember 1971 besloot het Samenwer kingsorgaan het coördinatieteam op te dragen een nieuwe structuurstudie voor de (inmiddels vergrote) regio te ont werpen Daarbij, aldus het orgaan, zou het coördinatieteam nauw moeten sa menwerken met een werkgroep, be staande uit de stedebouwkundigen van de Eemland-gemeenten. De inmiddels geformeerde werkgroep kwam op 2 december j 1 voor de eerste maal met het coördinatieteam bijeen, waarbij het gezelschap afspraken maakte over de te volgen werkwijze. Ook werd overeengekomen, dat de pro vinciale planologische diensten van Gelderland en Utrecht zo spoedig mo gelijk bij het overleg zullen worden LEUSDEN - Geboren: 29 jan Maaike Christina Celina Maria, d v G. L. van Dijk en J M. de Martelaere, van 01- denbarneveltstraat 27 Ondertrouwd: Johannes Wulfranus Prinsen, 26 jaar, Hamersveldseweg 87, Leusden en Johanna Wilhelmina van Middelaar, 23 jaar, Asschatter- weg 78, Leusden; Antonie Richardus Hermanus Kleinveld, 24 jaar. Hessen weg 166, Leusden en Johanna Wilhel mina Maria van den Koedijk, 25 jaar. Hessenweg 319, Leusden. Gehuwd: H J M Bokkers en J M Voskuilen Overleden: Cecilia Cornelia de Lan ge, 77 jaar, e v G. de Kruijff. betrokken. De werkgroep en het coör dinatieteam stellen zich voor door maandelijkse bijeenkomsten tot snel le resultaten te komen. Vanzelfspre kend zal het Samenwerkingsorgaan zo veel mogelijk van de vorderingen opde hoogte worden gehouden Overigens is met het verrichten van de studie toch wel l'/2 jaar gemoeid. Verkeer en vervoer - De commissie verkeer en vervoer wijdde in de ver slagperiode een vergadering aan het verkeersstructuurplan van de gemeente Soest. Het plan kon worden gezien als een complement van de structuurnota 1967 van Soest, het richt zich dan ook op de jaren 1990-2000, wanneer de thans opgeworpen stedebouwkundige plannen van deze gemeente gerealiseerd kun nen worden geacht. Eén van de voor naamste onderdelen van het verkeers plan is de zgn. „Weg over de Eng" De commissie constateerde in het ver keersstructuurplan geen afwijkingen van de regionale structuurstudie '65 en adviseerde het dagelijks bestuur dienovereenkomstig te besluiten. Het geen geschiedde. In dezelfde vergadering besprak de commissie een memorandum van de Nederlandse Spoorwegen over het rail- vervoer in de regio Het memorandum oogstte weinig bijval, de commissie be treurde het dat de N S. op financiële gronden niet bij machte blijken te zijn een bijdrage te leveren aan de verbe tering van het openbaar vervoer in de regio Ónderwijs - De werkgroep „regiona lisering randdiensten onderwijs" werkte in 1971 gestadig door aan haar onderzoek naar een regionalisering van de bestaande onderwijsadviesinstan- ties. Het laat zich aanzien, dat de werkgroep haar rapport in de eerste helft van 1972 zal kunnen aanbieden Volksgezondheid - Op 22 november 1971 installeerde dé heer E Ph Veen. voorzitter van de commissie volksge zondheid, een ambtelijke werkgroep, die zich zal gaan bezig houden met een studie over de mogelijkheden om de bestaande gezondheidsdiensten in de regio een breder werkterrein te geven Aanleiding voor het instellen van deze werkgroep was een vanwege de ge meente Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland en Soest uitgebrachte nota over het oprichten van een districts gezondheidsdienst voor de/^e vijf ge meenten Het dagelijks bestuur meende dat dit initiatief niet behoorde te wor den doorkruist, maar dat er anderzijds wel termen aanwezig waren om na te gaan, of andere Eemland-gemeenten niet ongewild buiten iedere regeling of afspraak op het gebied van de ge zondheidszorg komen te staan De nu ingestelde werkgroep „gezondheids dienst" heeft dan ook de taak naar dat asepct een onderzoek in te stellen en advies uit te brengen over de wense lijkheid van meer samenwerking c q integratie van de gezondheidsdiensten in de regio. Hulpverlening - Door de werkgroep „regionalisatie van hulpverlening" werd in de avond van 23 november 1971 een eerste regionale oefening ge houden, waarbij de brandweerkorp sen van Amersfoort. Soest en Soes- terberg en de politiekorpsen van Amersfoort, Baarn en Soest betrokken waren Als oefenobject fungeerdij zgn „Witte Hoeve" in Soest De ning verliep niet ongunstig, niettej constateerde de werkgroep op punten tekortkomingen.- Om het r< ment van de oefening zo groot mi lijk te doen zijn, waren brandwi en politiefunctionarissen uit de gel regio uitgenodigd als waarnerï| aanwezig te zijn Het ligt inde bedoel soortgelijke oefeningen op dive.i plaatsen in de regio te herhalen volgende zal waarschijnlijk in m- in Nijkerk worden gehouden De wel groep hoopt aan de hand van deze prl tijkgevallen en de daaruit blijkendel kortkomingen een goede regionale hif verleningsregeling op te bouwen Gesprek met het college van Gel puteerde Staten van Utrecht - In a)| 1971 nodigde het college van Gede] teerde Staten van Utrecht het dagell bestuur van het Samenwerkingsord uit voor een gedachtenwisseling c| een aantal voor beide partijen belu rijke vraagstukken Bij die gelefj heid werd overeengekomen dit oven periodiek (b.v halfjaarlijks) te her! len. In het kader van deze afsprl werd op 2 december j 1. een twe bespreking gehouden, die grotendf in het teken van de gewestvorn stond. Van de zijde van de provu werden nadere mededelingen gei over de stad van zaken met betreka tot de „structuurschets voor del stuurlijke indeling". De minister| Binnenlandse Zaken heeft onlangs gedeeld de ontwerp-structuursd omstreeks januari 1973 te willen bliceren Daarvoor zal nodig zijn de provinciale besturen voor 1 mi_ 1972 hun inzichten daarover bekendl ken en het provinciale model (event J| met alternatieven) aan de gemeei besturen en de bestaande agglomJ ties in discussie geven Ook van c laatste wordt de nodige voortvare heid gevraagd binnen enkele maan zullen zij hun reacties moeten mi den Verder werd onder meer gesp ken over de toekomstige ontwikke van het orgaan in het kader van de mende wettelijke regeling voor de westen, over het woningmarktoni zoek en over de uitvoering vao aanbevelingen uit het rapport „wow voorziening regio Eemland" Ooi voorbereiding van het verkeers- vervoersonderzoek kwam opnieu* sprake Het dagelijks bestuur hecht veel wJ de aan het periodiek overleg met G«l puteerde Staten, vooral omdat chl door over de ontwikkelingen op het bied van de gewestvorming weden informatie kan worden gegeven ec zichten kunnen worden uitgewiss Voortzetting van het overleg wordt ook zeer op prijs gesteld Discussie-bijeenkomst - Op 9 cember ontving het dagelijks best een groep studenten van de juridis faculteit van de universiteit van Utr» voor een discussie over het vraag-' van de gewestvorming. Als discuss stuk diende een door de studenten op stelde gewestregeling, waarin op ro schaal gemeentelijke bevoegdhedeo het (fictieve) gewest bleken te overgedragen. De discussie tussen studenten eo gelijks bestuur was geanimeerd, c de verwachte felle botsing van ningen bleef uit. Wel bleek duide dat de betrokken studenten weinig n>< te hebben met de instelling vaD J re" gewesten en niet zwaar tillen de problemen, die in de praktijk de gewestvorming verbonden bli te zijn.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6