Verontruste natuurbeschermers doen oproep aan Leusdenaren DIA-AVOND VOGELBESCHERMING BASIS VOOR NIEUWE AKIIIS Echtpaar Rijnders 50 jaar getrouwd Geslaagde ray on wedstrijden van de EHBO in Achterveld TENSIEVE VERGADERING VAN „BLUHOF": NIEUWE 4REGELS VOOR SPEELZAAL LEUSDER KRANT Gouden huwelijksfeest: op- en "Wzon MAANSTANDEN GEZELLIGE AVOND VOOR BEJAARDEN Onze medewerkersisters) DONDERDAG 17 FEBRUARI i LEUSDEN-ZUID- Op vrijdagavond 11 februari 1972 kwam de Vogelbescher ming afdeling Leusden in Café-Res taurant ,,De Mof" bijeen. Dat de kritische situatie van de na tuur en de vogelstand in de gemeente Leusden tot de verschillende lagen van de bevolking doordringt, moge blijken uit het feit, dat de bovenzaal van ,,De Mof" op deze avond tot de laatste stoel was bezet. Bijeenkwamen een aantal mensen, die verontrust zijn over het allerwegen onheilspellend te rugdringen van de natuur en de vogel stand. De heer E. Barten, die twee jaarge leden de afdeling Leusden oprichtte als onderafdeling van de Vogelwacht Utrecht, nam hiertoe opnieuw het ïni- :iatief. Alvorens te komen tot het ge lelde doel van de avond, n.l het akti- ireren van alle aanwezige krachten ten >ate van de natuur- en de vogelbe scherming, hield de heer Barten een nleiding met vertoning van dia's. Hij iet een aantal zéér mooie dia's zien van nldzang- en weidevogels, gedeeltelijk ligen opnamen, gedeeltelijk opnamen fan één der Ministeries Uit zijn in- eiding bleek het voor de vogelwereld chrijnende feit, dat de kwartel en e houtsnip in de vrije natuur reeds liet meer voorkomen. In de omgeving fan Leusden is het vooral de uilen- tand, die de laatste jaren zienderogen achteruitgegaan. De heer Barten oopte, dat de afdeling Leusden er joor zijn werkzaamheden in zou kun- n slagen de uil terug te brengen naar ,eusden. Bij de Utrechtse Vogelwacht >bben de vogels sinds 20 jaar een- aal gestaan. De heer Barten was dan »k van mening, dat men in Leusden jeer nestkasten moest gaan uitzetten d. Dat deze maatregelen in de huidige gang van zaken door de techniek, het verkeer en de milieuverontreiniging niet meer toereikend zijn om het even wicht in de natuur te herstellen, werd aangetoond door de aanwezigheid van verschillende aktie- en studiegroepen van biologen, natuurbeschermers, pla nologen en milieu-verontrusten. In het gezelschap bevonden zich enige afge vaardigden van de voorbereidingscom missie voor het milieubeheer van de gehele Gelderse Vallei. De heer Frank Berendse, student in de biologie te Utrecht (en medewerker aan het boek .Avifauna in Midden-Nederland") zei, dat een werkgroep voor de Gelderse Vallei is gesticht. Deze werkgroep wil niet alleen tot een ornithologische inventarisatie van de Gelderse Vallei komen, maar wil tevens de planologi sche aspecten en hun alternatieven, alsmede de milieu-verontreiniging be studeren om te voorkomen, dat binnen afzienbare tijd alle spaarzame natuur gebieden zullen zijn opgeslokt door industrieën, klaverbladen, snelwegen e.d.. Deze groep zegt te beschikken over goede gegevens betreffende de inventarisatie van de Leusdense vo gelstand. De aktiegroep KNALgroep (Komité voor Natuurbehoud en Autobeperking in Leusden en omgeving) verspreidde onder de aanwezigen een stencil om zijn aktiviteiten bij de Leusdense be volking nogmaals onder de aandacht te brengen. Deze aktiegroep bestaat uit de heren Flip ter Wolbeek, Michiel Nieboer, Ruud de Man uit Amersfoort en de heer Maarten 't Hart uit Leusden- Centrum. Inmiddels heeft de heer Frank Berendse zijn medewerking aan deze groep toegezegd.Tevens hebben zich bij hen aangesloten de heer Ben Kleter, student te Utrecht (groenvoorziening) en de heer Leo Oudejans te Leusden- Centrum. werkzaam bij de afdeling Ruimtelijke Ordening te Hilversum. De Aktiegroep KNALgroen wenst ter bescherming van de unieke natuurge bieden, die Leusden bezit, over te gaan tot het nemen van maatregelen tot na tuurbescherming, tot beperking van de aanleg van snelwegen, tot beperking van het autogebruik in gebieden, die men tot natuurreservaten zou moeten kunnen uitroepen. Het betreft hier vooral de landgoederen ,,De Boom". Look horst", en ,,De Hertenkop" De aanleg van de thans reeds beruchte provinciale weg S 10. die een korte verbinding heet te zijn tussen Amersfoort en Veenen- daal. maar die volgens KNALgroen uitsluitend dienst doet als snelle ver binding tussen Leusden en Amersfoort, moet worden voorkomen. Door de aanleg van de S10 zouden een gedeelte van de Schutterhoeflaan en van de natuurgebieden ,,De Herten- kop" en ,,De Boom" aan het verkeer worden opgeofferd Dat men snel tot samenbundeling van alle natuurbeschermende krachten en tot coördinatie van de werkzaamheden moet komen om de gevaren op positieve wijze in de gemeenteraad te kunnen doen aantonen, bleek overduidelijk uit deze bijeenkomst De heer Barten zal een stencil doen uitgaan aan een aantal personen, die zich vopr de Leusdense natuur en vogelstand interesseren, en zal hun vragen aktief te gaan deelnemen aan de binnenkort te starten acties Men denkt aan een algemene hearing voor alle inwoners van Leusden, aan een Leusdense handtekening-actie e.d De heer E.L M. van Halewijn stelde zich beschikbaar voor administratieve bezigheden. Wij verzoeken alle Leusdenaren, die zich voor het natuurschoon en de vo gelstand van Leusden interesseren, en die zitting willen nemen in het bestuur van de afdeling Leusden van de Vogelbescherming, zich ten spoedigste te willen aanmelden bij de heer E. Barten, Leusbroekerweg 14a, Leus den-Zuid, tel. 03498-2702. Het is van het hoogste belang, dat de akties thans zo snel mogelijk ter hand worden geno men. ACHTERVELD - Donderdagavond jl. in ,,Ons Gebouw". De heer Van de Bos, oud 28 jaar zit te lunchen. Op een ge geven ogenblik verslikt hij zich, begint te hoesten en komt in ademnood. Hij wil zich vastgrijpen aan de tafel en stoot daarbij een glas om. Mej. Vos, een ser veerster, oud 36 jaar, ziet het gebeu ren, snelt toe. In de haast verliest zij haar linker slipper en trapt daarbij in het kapotte glas met haar linkervoet. Er ontstaat een grote bloedende wond aan de voetzool. Gewoonlijk haalt een dergelijk on geval de krant niet. Maar als het onge val tien keer achter elkaar plaats vindt is er iets bijzonders aan de hand Deze avond werd de E.H B.O.-rayon- wedstnjd van het rayon Amersfoort in Achterveld gehouden. Er namen 10 LEUSDEN - Speeltuinvereniging lijhof heeft donderdagavond 10 fe- ruarl een intensieve ledenvergade ring gehouden. Tot half twaalf werd ediscussieerd - in het eigen clubge- ouw aan de Ansfriduslaan - over onder leer de volgende punten: een nieuwe, ook financiële regeling voor de peuterspeelzaal de nieuwe begeleiding van de winter klubs nieuw speeltuig in de tuin aan de Ans friduslaan verkiezing van de nieuwe bestuurs leden. iet zonder gevoel voor humor merkte e voorzitter, de heer L. Punt, in zijn leningswoord op, dat hij zeer ver- ïugd was met een verdubbeling van it aantal aanwezige leden in verge- jking met vorig jaar. Toen waren er 5 leden die dit evenement de moeite waard vonden, deze maal toonden 11 den hun belangstelling. bf m Een apart welkomstwoord gold een zij ntal leiders en leidsters van de win- m( rklubs Dit winterseizoen zijn voor ld «deze klubs voor de eerste maal des- tiet ndige mensen aangetrokken die zich flirJ et veel enthousiasme wijden aan het va eatief bezighouden en begeleiden van nei n 70tal kinderen. Deze leerlingen van o g: kunstacademie Artibus en het So- d Ik aal Pedagogisch Opleidingscentrum oie: iddeloo hebben de winterklubs van gK ijhof duidelijk op een hoger niveau ali bracht en een woord van dank is ze- r op zijn plaats. RUIME AANDACHT VOOR FINANCIEN heer P H. vander Burg, penning ester van de vereniging, gaf de en uitvoerig verslag van het finan ce wel en wee Door de opening van peuterspeelzaal in maart van het tg jaar gaan er flinke bedragen om in [verenigingskas en deze zijn in twee "Mien verwerkt De lofuitingen van [voorzitter aan het adres van de Br Van der Burg worden uitdrukkelijk pestigd door de kastontrólecommis- die de penningmeester in elk op- ht kan déchargeren. Jet batig saldo van ruim duizend Tien zal dit jaar een bestemming krij- voor de aanschaf van een nieuw eltuig in de tuin. Welke leeftijds- ep hierbij 't zwaarste accent moet Len zal door het bestuur nog worden leerd. De praktijk van de afgelo- jaren heeft wel bewezen, dat de [ere jongens en meisjes de speeltuin laten voor wat zij is en het zwem- prefereren. Nu ook dagelijks peu- 1 van twee tot vier jaar door de peu- 'peelzaal worden verzorgd, lijkt een Natie op wat jongere kinderen een ïtandige maatregel. De lieer PiuiL voorzitter af ?er Jopl 5-]*| el d in loraf g< op dieof v l zuil! ijn treft f, wern n he i go zetta van* lijk I nati r <x I scheij eei |LOF VOOR GEMEENTE joral tijdens de voorbereidingen f de opening van de peuterspeelzaal leer duidelijk gebleken, dat de ge bote haar uiterste best doet om ver- van de speeltuinvereniging te !*ren. Met man en macht werd binnen 24 uur een kompleet tegelpad ge legd in de oprijlaan naar het klubgebouw zodat de feestelijkheden bij de ope ning op zaterdag 20 maart een extra verzorgd aksent hadden. Ook het on der houd van tuin en omheining komt volledig voor rekening van gemeente lijke diensten. Een jaarlijkse subsidie en de symbolische huur van het ter rein ad f 10,-- per jaar geven wel licht een wat materialistische reden tot dankbaarheid, alles bijeen wil de voorzitter toch graag benadrukken, dat de samenwerking met de gemeente op alle fronten niets te wensen overlaat. PEUTERSPEELZAAL MET WACHTLIJST De peuterspeelzaal van Blijhof heeft overduidelijk in een Leusdense behoef te voorzien en haar bestaansrecht be wezen. De zorg voor deze aktiviteit valt in de toekomst onder de taken van het bestuur waarmee de commis sie, die de aanloopperiode voor haar rekening heeft genomen, wordt opge heven. De leden van deze commissie gaan voor een deel over naar het be stuur, de overigen blijven vaste reser ve-leidster. AANGENOMEN BEST UURS- VOORSTELLEN De vergadering ging akkoord met de volgende bestuursvoorstellen: - De speeltuinvereniging Blijhof ver zorgt een aantal aktiviteiten zoals: speeltuin, winterklubs, peuterspeel zaal, feesten e.d. Om van één of meer van deze aktiviteiten gebruik te kun nen maken, moet men lid zijn van de speeltuinvereniging. - Voor speelzaalleden, die tót 10 fe bruari 1972 hebben ingeschreven voor de speelzaal, zonder lid van de speel tuinvereniging te worden, geldt het volgende: degenen, die in 1971 hebben inge schreven en nu lid worden van de vereniging, betalen over 1972 de gebruikelijke kontributie van f 10, - - degenen, die na 1 januari 1972 heb ben ingeschreven en nu lid wordén A. van der Steeg A M. Hofmeester- Ploegen uit de gemeente Leusden esvol van de vereniging, behoeven over 1972 geen verenigingskontributie meer te betalen; deze wordt met hun hogere inschrijfgeld geacht te zijn voldaan; degenen, die géén lid willen worden van de speeltuinvereniging kunnen nog tot 1 januari 1973 hun peuters in de speelzaal blijven brengen, maar moeten dan f4,-- per ochtend betalen. - Voor de dagkontributie van de speel zaal gelden met ingang van 1 maart 1972 de volgende regels: De dagkontributie wordt verhoogd van f2,50 naar f3,--; De voor de peuter afgesproken och tenden moeten per maand vóóruit worden voldaan en wel voor de achtste van elke kalendermaand. De ze betaling kan geschieden: kontant, per giro- of bankbetaalcheque, maar moet in de speelzaal worden afge dragen; Wanneer in deze termijn niet is af gerekend wordt aangenomen, dat op reservering van een plaats voor de betrokken peuter geen prijs meer wordt gesteld; Bij afwezigheid door ziekte of an derszins moeten de afgesproken och tenden van de LOPENDE MAAND worden doorbetaald. Daarna wordt weer kontributie betaald bij hervat ting van het speelzaalbezoek. Met ingang van 1 januari 1972 wordt de leidstersvergoeding verhoogd van f 10, naar f 12,50 per dag. VIJF NIEUWE LEDEN IN HET BESTUUR Door het aftreden van de heren L Punt (voorzitter), A v. d. Steeg (als sekretaris), W. v d. Heuvel en D. Groenedijk is een groot aantal nieu we bestuursleden nodig. Naast de kandidaten die reeds bij het bestuur bekend zijn, bieden zich nog twee leden uit de vergadering aan. Na de stemming ziet het nieuwe be stuur er als volgt uit: succ ploegen a?n deel. De organisatie was in handen van de afdeling Achterveld van de E.H.B.O De ploegen die aan de wedstrijd deelnamen werden afge zonderd tot het moment dat zij aan de beurt waren eerste hulp te verlenen Zij werden daarbij nauwkeurig gade geslagen door de jury, bestaande uit dr Boersema, Achterveld; dr Blom, Amersfoort en kaderleden van de E.H B O Uiteraard werkten niet alle E.H.B.O - ers het ongeval op dezelfde wijze af Vooral de toestand van de in adem nood verkerende patiënt werd nogal verschillend beoordeeld. Nadat alle ploegen naar beste kunnen de patiën ten" eerste hulp hadden verleenfbegon de jury de beoordelingen uit te werken door middel van een puntensysteem. Dokter Boersema gaf daarna een uit voerige toelichting op het ongeval en de juiste manier waarop gehandeld had moeten worden De voorzitter van de afdeling Achterveld, de heer W. W. van Dijk, maakte daarna, onder grote span- ninvde uitslag bekend. Het hoogste aantal punten behaalden Achterveld 2 Onder voortreffelijke leiding van de heer W. Hilverts behaalde de ploeg die mede bestond uit mevrouw Turan en de heer H. Legdeur 123 punten De heer Hilverts kreeg als leider 70 punten, het maximum aantal dat een leider kan behalen. De groep Leusden 2 boekte eveneens een fraai succes De heer A. F Dau- werse (leider), mevrouw Herder-Tol boom en de heer C. van de Bunt be haalden 123 punten. Dat leverde hen een goede 2e plaats op. De heer Dau- werse als leider kreeg 58 punten, wat ook een goede prestatie is. De afdeling Amersfoort behaalde met ploeg 2 de derde plaats. Onder leiding van mevrouw Berghuize werden 77 punten behaald De plaatsing van alle deelnemende ploegen was als volgt: 1. Achterveld 2 Leider W. Hilverts 123 punten Leider 70 punten. 2. Leusden 2. Leider A. F.Dauwerse 101 punten. Leider 58 punten 3 Amersfoort 1 Leidster Mevrouw Berghuizen 77 punten Leidster 48 punten 4. Amersfoort 2. Leidster Mevrouw Van Hameren 75 punten. Leidster 51 punten. 5 Achterveld 3. Leider Th Mulder 73 punten. Leider 42 punten 6 Schalkwijk 2. Lejdster Mej. Van Miltenburg 70 punten. Leidster 35 punten. 7. Schalkwijk 1. Leider H Vernooy 65 punten. Leider 27 punten 8. Achterveld 1. Leidster Mevrouw Van Eist 64 punten. Leidster 31 punten. 9. Achterveld 4. Leider L. Smink 61 punten. Leider 35 punten 10 Leusden 1. Leidster Mevrouw °ndat.r voorzitter sekretaresse Janssen penningm. P. H. van der Burg lid R. van der Burg-Stunnenberg lid Y. A. F. Grit-Kessing lid J. van der Meulen lid H J. G. Tessels De heer Tessels wil zich inzetten als materiaal-kommissaris en kan hiervoor een beroep doen op de zg. onderhoudskommissie waarvoor zich reeds een aantal leden heeft aangemeld VOORZITTERSHAMER De heer Punt beloofde zijn opvolger op de voorzittersstoel een voorzitters hamer, een attribuut dat tot nu toe aan de inventaris ontbrak. Hij had gehoopt tijdens de vergadering over dit appa raat te beschikken maar ,,het enige exenjplaar dat nog voorradig was in de bezochte winkel viel een tikkeltje duur uit" De nieuwe voorzitter dankte de afge treden voorzitter en bestuursleden voor hun vele werk voor de vereniging en bood namens de leden een kadobon aan. Zon en maanstanden in februari 1972: zon op zon onder maan op maan onder 17. 07 53 17 56 08 27 21 45 18. 07 51 17 58 08 42 23 13 19 07 49 18 00 09 01 20. 07 47 18 02 09 23 00 42 21. 07 45 T8 03 09 54 02 09 22. 07 43 18 05 10 37 03 29 23. 07 41 18 07 11 34 04 36 24 07 39 18 09 12 44 05 26 25. 07 37 18 11 14 01 06 03 26 07 35 18 13 15 20 06 29 27 07 32 18 14 16 38 06 48 28. 07 30 18 16 17 53 07 03 29 07 28 18 18 19 06 07 16 Daatselaar 58 punten. Leidster 33 punten. De nummers 1, 2 en 3. Achterveld, Leusden en Amersfoort nemen op 4 maart a s. deel aan de districtswed strijd welke te Mijdrecht wordt ge houden. De winnaar van deze wedstrijd neemt deel aan het landelijk kampioen schap. Voorzitter Van Dijk bedankte tot besluit de juryleden, de Lotus patiënten die als slachtoffers fungeer den en alle deelnemers aan de wed strijd. LEUSDEN-ZUID - Het Algemeen Be jaardencomité Leusden organiseert op woensdag 23 februari 1972 een gezel lige avond voor de bejaarden te Leus den. Deze avond zal worden gehouden in de ontspanningszaal van de firma Pon De bijeenkomst vangt aan om 19 uur Er worden o.a. dia's vertoond van het uitstapje naar Slagharen. Bejaarden, die zelPffiëf 'óVer' een middel van verzoer kunnen beschik- middel van vervoer kunnen beschik ken, worden verzocht dit te willen op geven aan de volgende adressen Zij zullen dan van huis worden opgehaald en aan het eind van de avond worden teruggebracht. Zr C. Dignum, Hessenweg 287, Ach terveld, tel. 03425-333. £r. Rosa, Hamersveldseweg 57. Leus den-C tel 03496-1271. De heer A J van Kooy, Hamersveld seweg 130, Leusden-C., tel. 03496- 1303 De heer Post, Hessenweg 99, Stouten- burg. Zr L van Kalkert, de Roo van Alder- wereltlaan 9, Leusden-Z., tel. 03490- 15818. Zr. H S LAUDY+ Kon Julianalaan 26 Leusden-Z., tel 03490-10628 ACHTERVELD - Zaterdag 12 febru ari j.l vierde het echtpaar H Rijn- ders-M van de Span, Hessenweg 257, hun gouden huwelijksfeest. De bruide gom, thans 79 jaar werd geboren te Hamersveld. zijn echtgenote (75) te Achterveld. De heer Rijnders, die even als zijn vader de kleinveehandel als zijn beroep gekozen had vestigde zich de eerste jaren na zijn huwelijk op Kolfschoten Daarna vestigde de fami lie zich aan de Hessenweg, waar zij nu nog woont Daar werd niet alleen veel lief gedeeld, ook tegenslag bleef hen in die 50 jaren niet gespaard Maar deze tegenslagen, hoe zwaar ook, waren geen reden om bij de pakken te gaan neerzitten Het leven ging verder en nu, na een terugblik over deze lange periode zijn beiden tevreden en dank baar. Enige jaren geleden heeft de heer Rijnders het bedrijf aan zijn zoon Wim overgedragen, maar hij leeft nog intens mee met het wel en wee van de kleinveehandel. Beiden genieten nu weer, na een periode met veel ziekten, een goede gezondheid. De dankbaar heid voor dit alles kwam tot uiting in een speciale H Mis van dankbaar heid in de parochiekerk op deze grote dag Na afloop recipieerde het gouden paar, temidden van hun kinderen en kleinkinderen in ,,De Roskam" Daar ondervonden zij een grote belangstelling van velen Menig bloemstuk verhoogde nog de feestelijke sfeer Dat dit gouden feest midden in de regeringsperiode van Prins Puup de Eerste viel ging niet onopgemerkt aan hen voorbij. De Prins, vergezeld van de Raad van Elf kwam het gouden paar in ,,De Ros kam" feliciteren en hen onderscheiden met de Orde van de Eerste Puup. Deze geste werd door het gouden paar zeer op prijs gesteld. Abonnementsprijs: 2.50 per kwartaal 9. per |aar. Losse nummers 20 cent Advertentietarieven: Zonder kontrakt 15 cent per mm. „Leusderheitjes" per regel 0,66 (bij vooruitbetaling) Kontrakt- prijzen op aanvraag eerste kwartier volle maan febr. febr. 18 20 04 12 De redaktie van de Leusder Krant wordt bijgestaan door de volgende medewerkers (-sters) waar u uw berichten kunt afgeven. LEUSDEN (CENTRUM) Mevr. T. de Wijze. Meidoornhof 29. Tel. 03496-1695. Sport-voetbal: De heer J. P. H v d Berg. Hamersveldseweg 91. telefoon 03496-1580 LEUSDEN ZUID) Mevr A. de Knijff, v. H van Lockhorstlaan 30. tel 03490-11415. Sport (zonder voetbal); De heer I Hoogendam. Kon. Julianalaan 89. tel ACHTERVELD De heer A. M v d. Berg, de Verjaegde Ruyterweg 10. telefoon 03425-311. (Alg. nieuws en sport.) Berichten kunnen tot en met maandag bij hen wor den ingeleverd (met uitzondering ook nog dinsdag morgen) ACHTERVELD: Vrijdag 18 februari: De Roskam, 2i uur, Schutjasconcours Dinsdag 22 februari: De Klaveet, 2( I uur, Oprichtingsvergadering rui tervereniging in de gemeentr Leusden. LEUSDEN/CENTRUM: Donderdag 17 februari: Roda'46 Klub gebouw Burg Buiningpark 21 uui I afscheidsreceptie trainer Vat I Keeken. Dinsdag 22 februari: De Til, 20 uur j KPJ - filmavond met ,,Gale ii I Dead", (speelfilm over drugge- bruik met nabeschouwing). Donderdag 24 februari: Raadsverga dering gemeente Leusden, raad zaal, 19.30 uur (o.m behandeling f wegennota en diskussienota le fa se struktuurplan Leusden/Cen- trum). Donderdag 24 februari: Hervormd Cen- I trum. 20 uur, Instruktie-avonc j Klaar-overs. Vrijdag 25 februari: Wit GeleKruisge- j bouw, Hamersveldseweg, Jaarver gadering Wit Gele Kruis (met kijk I op de toekomst), 20 uur LEUSDEN-ZUID Donderdag 17 februari: Ledenavond j P J.G U. afd Leusden, 20.00 uur in één der zalen van Café-Restau- rant ,,De Mof" te Leusden-Zuid donderdag 17 februari Jeugdgebouw, i Ooievaarshorsterweg, 20 uur. Le- zing Gereformeerde Bond in de N.H. Kerk, afd Leusden, ds Boer uit Zeist. Donderdag 17 februari: Groene Kruis- I gebouw 14 tot 16.30 uur Weke- 1 lijks middag van de Bejaarden- sociëteit (U.V.V.). Zaterdag 19 februari: Plattelands Jon geren Gemeenschap Utrecht, 20 uur, Dansavond in Café-Restau rant ,,De Mof". Woensdag 23 februari: Bejaardenco mité Leusden, gezellige avond be jaarden in de Ontspanningszaal van de firma Pon Aanvang 19uur Donderdag 24 februari: Bejaardenso- cieteit U.V.V 14-16.30 uur, we kelijkse middag voor de bejaarden van Leusden-Zuid, in het Groene Kruisgebouw. Zaterdag 26 februari: Muziekvereni ging ..Lisiduna", jaarlijkse uit voering in de grote zaal van café- restaurant .,De Mof" Aanvang 19.30 uur. Zaal open 19 uur HOOGLAND: Donderdag 17 februari: Zaal Concor dia, 20 uur, KPJ-avond over ont wikkelingshulp (kring Amers foort). Plaatsing in (leze rabriek van uw bijeenkomsten t* gratis, mits opgegeven bij onze niecleweiker ter plaatse REU FILMAGENDA AMERSFOORT GRAND THEATRE Donderdag: Hoofdstad Operette, ,,Das Dreimaderlhaus" Aanvang 8 15 uur. Vrijdag- ,,Sex a la Meunière". Aan vang 8.15 uur. Zaterdag en zondag: ..De kanonnen van Navarone" 14 jaar. Aanvang 2.00 en 8.00 uur. Maandag, dinsdagen woensdag: ,,Snip en Snap souvenirs" (uitverkocht) Aanvang 8 15 uur. CINEMA AMICITIA Donderdag t/m woensdag- „Getting Straight" (Dwars of niet dwars). 18 jaar Zaterdagmiddag 2.00 uur, zondag middag 1.30 uur en woensdagmiddag 2.00 uur speciaal jeugdprogramma, „Winnetou en de Desperado's" a l CITY THEATER Alleen donderdag: „Ursus en de gla diatoren" 14 jaar Vrijdag t/m woensdag: „Goud voor vijf gevreesde rebellen". 14 jaar Zaterdagavond 11.30 uur, nachtvoor stelling. „Prijs van de nacht". 18 jaar. REMBRANDT THEATER Donderdag t/m woensdag ..Madame Bovary, een onbevredigde vrouw" 18 jaar AANVANGSTIJDEN Grand Theatre: Zaterdag en zondag 2.00 en 8 00 uur Cinema Amicitia: Zaterdag: 6.30 en 9.00 uur. Zondag: 4.00, 6 30 en 9 00 uur. Woensdag 7 45 uur. Overige dagen: 2.00 en 7.45 uur City Theater: Zondag 2.00, 4.15, 6.45 en 9.00 uur. Overige dagen: 2.00, 6 45 en 9 00 uur Rembrandt Theater: Zaterdag en zon dag: 2.00, 6 45 en 9.00 uur. Overige dagen alleen 7 45 uur.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5