ESTIYAL DER ZOTTEN AS SUPERDELUXE Sluitingstijd 6 Visser KPJ-lezing ontwikkelings hulp Kleuterciirsiis Groene Kruis Filmavond KPJ over drugs INGEZONDEN Heilige koeien MEDISCHE DIENSTEN Wit Gele- Kruis kijkt vooruit eWDERDAG 17 FEBRUARI LEUSDEN-CENTRUM - Prins Janus 1 neemt de sleutel in ontvangst van burgemeester mr. A. H. van der Post, met deze symbolische overdracht werd het carnaval in Leusden ingeluid. EUSDEN-CENTRUM - Het kin- carnaval van de carnavalsvereni- T De Gouden Klomp was een enorm ces. Zaterdagmiddag maakten zo'n plm. 250 kinderen hun opwachting om Prins Janus 1 en zijn Raad van Elf met burgemeester mr. A. H. van der Post een warm onthaal te bezorgen. EUSDEN-CENTRUM - Vrijdag- nd werd er carnaval gevierd in het pBeyaart. Prins Janus 1 en zijn 1 van Elf van de carnavalsvereni- De Gouden Klomp kwamen er de feestvreugde even verhogen. De heer Gerardus van de Hengel, die deze avond organiseerde, werd door zijn vele ver diensten gedecoreerd door Prins Ja nus 1. iUSDEN-CENTRUM - Zaterdag- lag. Vele van de kinderen die het ïrcarnaval bezochten waren kos- 4ljk gecostumeerd waarvoor zij rij- beloond werden door Prins Ja- \H*o Is*®6 «f# #J% #J% (Van de redaktie) LEUSDEN - Afgelopen week eind is er in de gemeente op grootscheepse wijze carnaval ge vierd. Aangezien dit in Achter veld voor het eerst was, besteden we aan dit gebeuren in deze krant extra aandacht. De andere carna vals-festiviteiten in onze ge meente krijgen de nodige aan dacht via foto's van het gebeuren en hebben in het verleden reeds de nodige aandacht gehad. EUSDEN-CENTRUM - Gouden kiSe *i°aeren met nun prijsjes op de Dp kindercarnaval. Twee geluk- armen van een even gelukkig raadslid. ACHTERVELD - Wie nu nog mocht twijfelen of de Achtervelders carnaval kunnen vieren, is ongetwijfeld tijdens de driedaagse regeringsperiode van Prins Puup de Eerste niet buiten de deur geweest. Want er is carnaval ge vierd, enthousiast en uitbundig door zowel jong als oud. Het vele voorberei dende werk van Prins Puup de Eerste, zijn Raad van Elf en hun dames is niet tevergeefs geweest. Hun enthousiasme is aangeslagen bij de Achtervelders. Alle vijf de keren dat zij in „Ons Ge bouw" - voor drie dagen het carnavals- paleis van Achterveld - resideerden, kwamen de onderdanen toestromen om het vrolijke, zotte en dwaze feest mee te vieren. Prins Puup de Eerste, zijn gemalin, de Raad van Elf en hun dames toonden zich voor de eerste keer aan den volke op vrijdagavond. In „Ons Gebouw", waar de carnavalsvierders al een uur hadden besteed om in de juiste stem ming te geraken, vond de grandioze in tocht plaats. Nadat allen ruim baan had den gemaakt, werd een meer dan le vensgrote „puup", geflankeerd door de Raad van Elf, naar binnengedragen. Zij werden voorafgegaan door de Boeren hofkapel en de dansmariekes van het Nijkerkse „Crescendo". Eenmaal mid den in de zaal werd de puup neergezet, de dop erafgenomen en statig rees de eerste Achterveldse carnavalsprins omhoog onder een driewerf „Alaaf" en een oorverdovend applaus De prins richtte zich daarna tot zijn onderdanen, „Wij, Prins Puup, hebben lang in de puupzak gezeten, maar we zijn er nu eindelijk uit. Wij beloven u, trouwe onderdanen, dat wij u geen zwembad, goede wegen, tennisbanen en meerdere dergelijke geneugten zullen opdringen. Wij beloven u dat u kunt blij ven poedelen in uw modderige sloten en kunt blijven deinen en hobbelen over uw Puupekoppelandse dreven. Zo zij het, en viert nu tesamen met ons het grote feest van Carnaval" Na deze prinselijke geruststelling kwam het feest pas goed op gang. De carnavalsschlagers van de Boerenhof- kapel en de Carnavalsband haalden alle cowboy's, torero's, indianen, Spaanse schonen, boeren en baby's van de stoe len op de vloer. Het feest werd slechts even onderbroken door een show van de dansmariekes en voor het uitreiken van de versierselen van de „Orde van de Eerste Puup". Dezen werden bij prinselijk besluit toegekend aan per sonen die zich op één of andere wijze voor het slagen van het carnaval ver dienstelijk hebben gemaakt. Herman Baaiman als beheerder en Dick de Lange als bewaker van het carnavals paleis, Jan Traa als oudste carnavals vierder, Thieme Vos en de correspon dent van de Puupekoppenkrant ontvingen als eersten deze onderscheiding. Het was vier uur m de morgen toen de laat ste carnavalstonen wegstierven en allen naar huis gingen. Zaterdagmiddag was het volledig Carnavalscollege wederom in.Ons Ge bouw", nu om het kindercarnaval luis ter bij te zetten Ruim 400 kinderen hadden na de optocht waarop zij verge zeld werden door de boerenkapel en dansmariekes van „Door Wilskracht Sterk" bezit genomen van de grote zaal. Het was een hartveroverend schouwspel deze kinderen, allen ver kleed en dat veel op heel originele en fraaie wijze, hun eigen carnaval te zien vieren. Alle leden van de Raad van Elf en hun dames hadden zich tussen hen ge voegd en dat verhoogde nog hun enthou siasme. Dit gedeelte van het carna valsfeest heeft het gehele carnavals- college enorm veel voldoening gegeven Zij zijn de ouders dankbaar voor zoveel medewerking bij de geweldige costume- nng. En als het „Jong geleerd is oud gedaan" ook op deze jeugd van toepas sing is, zit het met het Achterveldse carnaval in de toekomst goed! De jury had een bijzonder moeiliike taak om de mooist en origineelst gecostumeerde kinderen met een prijsje te belonen. De rtavolgende jeugdige carnavalsvier- dertjes kregen tenslotte een prijs; Martin Verdenia, Theo Zwambach, Cordel Noortman, Petra Blom, Rino Kerkhof, Paula van de Burgwal, Peter Teunissen, Paul Ossendrijver, Ruud Ochse, Freddie van Dort en Ben Hup- pelschoten. Bij de groepen; kinderen fam. Schouten, kinderen fam. Voets en kinderen fam. Van Marwijk. Des avonds vierde de K P J. haar carnaval. Zij deed dat tesamen met de afdelingen Montfoort en Werkhoven van de K.P.J. Uitbundig en luidruchtig vier den zij hun carnavalsfeest. De costu- mering lag hier op een weer ander vlak dan des middags Dolle Mina's en meer van dergelijke hedendaagse figu ren bevolkten het carnavalspaleis. Ui teraard was ook hier Prins Puup en zijn gevolg aanwezig De Prins was deze avond in een wel heel gulle bui, het le denbestand van de „Orde van de Eerste Puup" onderging een flinke stijging De drie voorzitters van de feestende K.P.J. afdelingen, Margreet de Jong, Gerard van de Wetering, Jan Kooloos, Lia Kooyman, Karei Stapelbroek Sr. (oudste K.P.J.-er) en Anton Stapel- broek als Grootste Bloterik (Obelix) werden allen onderscheiden Zondagmiddag was het carnaval voor de jeugd vanaf 12 jaar Ook in deze leef tijd weet men al van wanten als het om carnaval gaat. De Boerenkapel en de carnavalsband hadden al spoedig door welke muziek deze leeftijdsgroep het meeste aansprak. En de hossende en dansende jeugd werd niet teleurgesteld Disc-jockey Rijk Rijnders leverde ook zijn bijdrage aan de feestvreugde door een aantal populaire platen te draaien. Na een bliksembezoek aan de Sport vereniging Achterveld op het Kerstens Sportpark arriveerde de Prinselijke stoet weer in „Ons Gebouw" om de jeugdige carnavalsvierders een hart onder de riem te steken En dat lukte opperbest, het feest bereikte nu haar hoogtepunt. De Prins ridderde hier Rijk Rijnders, Hans de Vette, Jan v. Wou denberg als dirigent van de Boerenhof- kapel en Gerard Voorburg, deze laatste als trouwste bezoeker van alles wat zich in het carnavalspaleis afspeeld Tussen de bedrijven door heeft de Prins en zijn gevolg ook een bezoek ge bracht aan het in „De Roskam" ver blijvende gouden echtpaar Rijnders van de Span Na een welgemeende felici tatie werden ook zij toegelaten tot de Orde van de Eerste Puup Ook Piet van Uhm, als bewoner van het belendend- en uitwijkperceel van het carnavalspa leis, werd inde ridderschare opgeno- In de grote carnavalsroes werden ook de gehandicapte kinderen niet vergeten. Mevrouw Hilverts, vergezeld door de Prins en Raadslid Gijs Voskuilen, brachten deze kinderen aan huis een bezoek en overhandigden hen een pre sentje. Een bijzonder fijne geste om ook deze kinderen even iets van de carna valssfeer te laten proeven. Zondagavond werd het carnaval be sloten door de Dansclub Achterveld Voor de laatste maal schreed het vol ledige carnavalscollege over de drem pel van het al in volle feestvreugde ver kerende carnavalspaleis. Straks zouden zij het weer moeten gaan verlaten, maar dan weer als ambteloos burger. En on danks alle vermoeienissen van deze dagen wisten zij al dat zij dat toch zou den doen met pijn in het hart. Maar voor het zover was, werd er nog een bijzon der gezellig carnavalsfeest gevierd met de Dansclub. De zaal was weer goed be zet. Schijnbaar hadden een aantal „kat- uit-de-boom-kijkers" deze laatste ge legenheid aangegrepen om alsnog een carnavalsgraantje mee te pikken. En die gelegenheid was er op deze laatste avond nog volop Zowel de Boerenkapel van „Door Wilskracht Sterk" als de carnavalsband schenen onvermoeibaar En ook de Prins en zijn gevolg was het niet aan te zien dat zij zware dagen achter de rug hadden, al kregen enigen van hen wel moeilijkheden met het pro duceren van woorden en zinnen Nadat het carnavalsfeest officieel was beslo ten werd in de wijnkelder nog even na gepraat en met een driewerf Alaaf Alaaf Alaaf afscheid van elkaar ge nomen met een „tot carnaval 1973" Na dit geslaagde carnaval 1972, ge heel zonder wanklanken verlopen, is een compliment aan het adres van de initia tiefnemers Gijs Voskuilen, Kees Blom en Cor de Vette als werkers van het eerste uur en later Bert van Wegen als Prins Carnaval, de leden van de Raad van Elf en hun dames, zeker op haar plaats. Zij hebben een groot aantal Achtervelders enige heel fijne carna valsavonden laten genieten! LEUSDEN/CENTRUM - Op donder dag 17 februari, vanavond dus, wordt er een avond georganiseerd die in het teken van de ontwikkelingshulp staat Deze avond is belegd door de K.P.J. kring Amersfoort, C J V David" Hoogland en de K W J Afdeling Hoog land. Aanvang 20.00 uur in de zaal „Concordia" te Hoogland Op deze avond vertellen twee vrijwilligers over hun werk en de mogelijkheden binnen het ontwikkelingsproject Paranapanema LEUSDEN-ZUID - Het Groene Kruis afdeling Leusden zal een kleutercur sus organiseren voor ouders en be langstellenden, die zich voor de kleu ter interesseren. Deze cursus, die bestaat uit 6 lesavonden, staat onder leiding van zr. A M C. Vos de Wael, districtsverpleegster Kinderhygiëne. De cursus zal worden gegeven in het Groene Kruisgebouw, de Roo van Al- derwereltlaan 13 te Leusden-Zuid De cursus begint op donderdag 9 maart a.s. en wordt gehouden van 20 00 tot 2.00 uur. De kosten voor deze -6 avonden bedragen f7,50 per persoon Er wordt een overzicht gegeven van de ontwikkeling van de kleuter, zijn spel en speelgoed en er zullen diverse andere onderwerpen, de kleuter be treffende, worden behandeld Meil wordt verzocht zich zo spoe dig mogelijk op te geven aan de vol gende adressen: Zr. L. van Kalkert, de Roo van Al- derwereltlaan 9, Leusden-Zuid, tel 03490-15818 Zr. W. S. Laudy. Kon. Julianalaan 26, Leusden-Zuid, tel. 03490-10628 LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 22 februari is er een filmavond in „de Til" georganiseerd door de K.P.J Leusden Aanvang 20.00 uur. De titel van de film is „Gale is Dead" De film handeld over een meisje „Gale" dat sterft aan drugs. Na afloop van de film volgt er een nabespreking Vorige week was de EEG in het nieuws vanwege haar melkpoederbe- leid Zij gaf er nl de voorkeur aan. melkpoeder die bestemd was voor voed selhulp aan o.a. India, te gebruiken als veevoeder. Dit kwam doordat er in de gemeenschap tekort ontstond aan melk poeder, bestemd voor de kalvermeste- rij (dit kwam weer door het teruglopen van de melkproduktie bij het invallen van de koude, dit jaar) Erger is nog dat het draaien van enkele ontwikkelingsprojekten in India afhing van de levering van deze melk poeder; want de medewerkers daaraan werden hiermee betaald. Dit is weer een duidelijk bewijs hoe moeilijk ontwikkelingsbijdragen kunnen komen te liggen als ze (letterlijk) in je eigen vlees snijden. Ook blijkt hoe moeilijk het is om van het verleden te leren Wij leerden namelijk tien jaar geleden op de lagere school- als India al zijn heilige koeien maar eens slachten zou, dan was daar geen honger meer. De rollen zijn in tussen wel iets gewijzigd VERHUIZING Sinds vorige week zondag zijn wij naar de andere kant van de Til ver huisd, nl naar 't hobbylokaal Wij ho pen, en ondervonden nu al, dat daar meer gelegenheid is om tot een goed gesprek te komen. Dit is belangrijk omdat het geven van informatie een belangrijke taak is van de wereldwin kel. DOKUMENTATIE U kunt niet alleen kopen in de wereld winkel, maar er ligt ook allerlei infor matiemateriaal, waarin u vrijelijk kunt komen lezen In de daartoe nu meer ge schikte omgeving nodigen wij u vrien delijker dan ooit uit op zondag 20 fe bruari van 10.00-13.oo uur 's middags Wereldwinkel Leusden Weekend 19-20 febr. 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s weekend waarnemen, dr Den Toom, Maria Stuartlaan 5, tel. 03490- 18881. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Rosa, Hamersveldse- weg 57, Leusden-C., tel. 03496-1271 LEUSDEN/CENTRUM - Nu de uit breiding van Leusden/Centrum steeds verder gaat. zal ook het Wit-Gele Kruis Hamersveld, in haar jaarvergadering welke vrijdag 25 februari wordt gehou den in het gebouw aan de Hamerveldse- weg, daar aandacht aan schenken. Het lijkt het bestuur zeer interessant voor de leden van deze vereniging om op de ze jaarvergadering enige minder be kende aspecten van deze ontwikkeling belicht te zien Aanvang 20.00 uur Willen adverteerders er zeker van zijn. dat hun ad vertentie in dit blad opge nomen wordt, dan is het noodzakelijk, dat de op dracht en/of het materiaal uiterlijk dinsdags vóór plaatsing om 12.00 uur 's middags in ons bezit is. Dit geldt niet voor geboor te en rouwadvertenties. s ADVERTENTIE EXPLOITATIE BARNEVELDSE DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ N.V. Ons adres in Leusden-Centrum: LEUSDER KRANT, Finnmark 3 Tel 031RR-14QS (L.K.)

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7