Afscheid trainer Fred van Keeken van Roda '46 ouwwerkzaamheden en aanleg groot vijver/park complex aan Bavoortseweg et sein van de welvaart aat op rood Na 4V2 jaar ÏESTELJJKE 'OND KPO Dia-avond NCVB KREATIEVE DAG KPJ Lezing NCVB Leusden/Z. i.' iüuvj|v. M I.ftv n.tï6fl nöf'JiS au ;USDEN-ZUID - Dinsdagavond 15 lari 1972 hield de Ned. Chr.Vrou- Bond, afdeling Leusden-Zuid een inkomst, -waar de heer W. in 't leraar Geschiedenis en Maat- tpijleer, aan het Christelijk Ly- te Apeldoorn, een lezing hield ,Welvaart en welzijn". !vr. T. Kuiper, voorzitster van de ing Leusden-Zuid, opende de bij- omst met'het lezen van psalm 72 >ed voor de Koning". sein van de welvaart stond voor eer In 't Veld op een vlammend Evenals de seinen dit deden het tekort aan voedselproduktie, verkeerde wereld-distributie-sy- de angstig snel toenemende we- evolking, de enorme ïndustriali- en de hevige milieu-verontreini- Het betoog van de heer In 't was een waarschuwing, een alarm- len moet het welzijn niet in gevaar ;en door de welvaart", aldus de :er ,,Er moet eerst welvaart zijn an welzijn toe te komen. Deze beide onlosmakelijk aan elkaar verbon- Het noorden van de wereld is toe Ie welzijnsstaat: het noorden van Weid heeft de welvaart achter Het zuiden van de wereld daar- en is nog niet eens toe aan wel- Het rijke noorden beslaat 1/3 [IJSDEN - De katholieke Platte lvrouwen Organisatie organiseer den feestavond, waarbij ook de [enoten van de leden waren uit- gd. en openingswoord door de voor in waarin speciaal de mannen werden geheten, kwam er een len van het ..huisorkest" onder van ,,Mien Zwaai". De mu- •trumenten waren zelfgemaakt neerden van stofzuigerslangen (deksels. olgens werd door een groep een parodie gegeven op het lende t v programma ..Voor de k'eg" van W. Duys Het program me nu. Langs mijn neus weg" presentatrice was Willy Buys. P®t met kanariekooi en jus Dge Diverse byzondere dingen sonen werden ten tonele gevoerd en modeshow en een openbare van schilderijen en ander werd met veel verve iht en kwam goed over bij het getuigde het veelvuldige ap- een tweede optreden van het kest besloot de voorzitster het gedeelte van de avond en deel- fens mee, dat er na een korte gelegenheid was om te dansen jnuning zat er al gauw in, mede 'e uitstekende muzikale mede- jj» van de Cirkels" K P.O kan terugblikken op een irzorgde en gezellige avond, die Whaling vatbaar is van de wereldbevolking en krijgt 80% van het wereld-inkomen. Het arme zui den beslaat 2/3 vande wereldbevQlking, en heeft slechts 20% van het wereld- inkomen" Spreker vergelijkt de ont wikkelingshulp, die wij aan arme lan den geven, met het diaconiewerk in de vorige eeuw. Men koopt met het geven van een som geld iets af. maar de armoede blijft ,,Dit alles heeft te maken met de be grippen rechtvaardigheid en barmhar tigheid. Er is iets mis met ons distri butiestelsel. Nu is het Evangelie een blijde boodschap voor alle mensen, maar die mensen, die in de welzijns staat leven moesten geen z g. revolu tionairen zijn op centraal verwarmde barricades. De Christen moet iets voor zijn naaste doen De Christen moet niet vastzitten aan de structuur. Als Christen accepteren wij veel te snelde bestaande structuur als van God ge maakt", aldus de spreker. ,,De be staande structuur is niet goed. In de onderontwikkelde gebieden moet wel vaart worden gebracht, en wij moeten daartoe beginnen met het onderwijs. Prof. J. Tinbergen zegt: „Je kunt een boer in zo'n onderontwikkeld gebied niet laten zaaien, als hij de instrukties niet kan lezen en de verhoudingen van het zaaigoed niet kent. „Wij hebbeneen enorme overvloed, en wij kunnen die mensen helpen. April 1972 komt de Unctad (United Nations Conference for Trade and Development of Wereld Han dels Konferentie) in Santiago bijeen, en 90 arme landen zullen de 10 rijke landen der wereld, waaronder Neder land, om wat betere handelsvoorwaar- den vragen. Want de rijke landen bepa len de verkoopsprijs van de produkten der arme landen, en de rijke landen bepalen óók de leverprijs van hun pro dukten aan de arme landen. En wat is een welzijnsstaat9 Het is de staat, die een levenspatroon heeft, dat verrezen is boven de direkt nood zakelijke levensbehoefte-marge, zodat de mensen op geestelijk en lichame lijk gebied kunnen worden geholpen. Het is de staat met de abstrakte bo venbouw van kuituur, godsdienst, soci ale bijstand. Maar, we moeten.ons gaan bezinnen op de welvaart. De welvaart heeft wa ter-, lucht-, milieuverontreiniging ge bracht. Er is enorm veel afval, dat niet meer kan worden afgebroken. Het is véél erger dan de meeste mensen zich willen realiseren. We moeten ons op staande voet bezinnen op onze ekono- LEUSDEN-CENTRUM - Op maandag 28 februari houdt de Nederlandse Christen vrouwenbond een ledenver gadering in het Hervormd centrum te Leusden-centrum. Spreker is de heer C. van de Brink uit Soestdijk. Hij ver toond dia's van de paleistuin en van de Koninklijke familie. Gasten zijn ook op deze avond weer van harte welkom. Aanvang 20 00 uur mische mentaliteit, op onze ekonomi- sche orde We zijn bezig onze wel zijnsstaat te vernietigen. In de welvaartsstaat streeft de ge zondheidszorg ernaar jaren toe te voe gen aan het leven In de welzijnsstaat streeft de samenleving ernaar leven toe te voegen aan de jaren, aldus een citaat van lektor Van den Berg". Spreker eindigt zijn alarmerend be toog met de groet „Sjaloom", het hoog ste dat we elkaar kunnen toewensen vrede, welvaart, harmonie, welzijn Na de pauze volgde een levendige diskussie Tenslotte werden er enige huishoudelij ke mededelingen gedaan, de notulen van de vorige bijeenkomst werden voorge lezen en de N.C.V.B. sprak de wens uit óók te gaan deelnemen aandeakties ten bate van de bouw van het Hervormde Wijkcentrum te Leusden-Zuid. Mevr. Kuiper sloot de bijeenkomst met gebed en samenzang. ACHTERVELD - Op zondag 27 fe bruari a.s. nemen de Achterveldse en Leusdense K.P.J -ers deel aan de crea tieve dag van de K.P.J. in Utrecht. Op de j.l. gehouden creatieve K.P.J.-dag te Hoogland was er geen talent aanwe zig om het programma-onderdeel im provisatie te verzorgen. Nu is beslo ten om de afdeling Leusden, die als der de, en de afdeling Achterveld die als vierde eindigde voor de improvisatie uit te nodigen. De afdeling Achterveld eindigde op de laatst gehouden creatie ve dag in Utrecht als eerste bij de im provisatie. Gerard van Ruitenbeek, Bep Blom, Paula van de Burgwal. Wim van Mid delaar en Annie van de Burgwal zullen aan het programma-onderdeel mode show deelnemen. Zij die deze dag in Utrecht willen meemaken moeten zich zo snel mogelijk opgeven bij W van Middelaar Het is de bedoeling om met auto's te gaan. Vertrek des middags om 12.00 uur vanaf het Coöperatieplein LEUSDEN-ZUID - Op 7 maart a.s. houdt de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Leusden-Zuid een bij eenkomst. Mevr. M. M. J. Heeres, bevestigd presidente der N.C.V.B. van het gewest Utrecht, spreekt over het onderwerp: ,,Wat is er aan de hand met het gezin?" De N.C.V.B. afdeling Leusden-Zuid houdt haar jaarlijks uitstapje op 7 juni a.s. Op het programma staat o.a. een bezoek aan een glasblazerij in Leer dam. Na de vele dankwoorden der aanwe zigen. vergezeld gaande met de di verse geschenken, sprak de scheiden de oefenmeester ook nog een dank woord. Hierin bedankte hij iedereen voor de fijne tijd die hij bij RODA'46 had gehad en vond. dat het toch weieens goed voor een vereniging kon zijn. dat er na zo'n lange periode, eens iemand anders het helt in handen kreeg. In zijn afscheidsrede betrok van Keeken vooral ook zijn echtgenote, want door haar medewerking was het mogelijk geweest dat hij zo vele uren voor RODA'46 in de weer had kunnen zijn Ceremoniemeester van den Berg, rond de het geheel af met een ontleding van de man, die men bij RODA '46 gedurende de laatste viereneenhalf jaar als de welbekende steunpilaar had bezeten. De woorden van Keeken werden als- volgt verklaard de K van karakter, de E van eigen mening, een E van eindeloos, de K van korrekt, de E van eerljijk, en de laatste de N van naam loos. Hiermede kwam een einde aan een bizonder sfeervol verlopen af scheidsreceptie. dat op de valreep nog werd opgeluisterd door het op treden van speler-zanger Rien Osna- brugge met zijn welbekende RODA- parapluie. Het zal voor de scheidende oefenmeester toch een vreemde ge waarwording zijn, wanneer je als trai ner voor de laatste keer het RODA- kluphuis verlaat met de wetenschap dat een volgend bezoek een geheel ander karakter zal dragen. En omdat hij in Amersfoort zal blijven wonen, zal het als net bij zovelen zijn alleen maar een kijkje nemen. Gedachten van tal van zaken zullen door zijn hoofd dwarrelen, doch bij rangschikking naar belangrijkheid zal de voornaamste zaak duidelijk blij ken het was een fijne tijd bij RODA'46. De heer en mevrouw van Keeken ge zeten in de prachtige tuinmeubels die zij van alle Roda-spelers als afscheids cadeau gekregen hadden. Foto Janus Visser. (Foto's Leusder Krant) In een bijzonder prettige sfeer nam de heer Fred van Keeken als trainer af scheid van zijn Roda-spelers. Foto Janus Visser van de spelers aanschouwen. Een prachtige set kampeerartikelen, be staande uit tafel, tuinstoelen, wind scherm etc Zichtbaar ontroerd nam het echtpaar van Keeken dit fantastische geschenk m ontvangst. IIDERDAG 24 FEBRUARI 1972 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Langs de Bavoortseweg tegenover het plan Ros senberg wordt bijzonder hard gewerkt. Zowel de bouw van het tehuis voor de mente bejaarden als de aanleg van een groot vijver/parkcomplex tussen dit tehuis en de bungalows is in volle gang. Op het complex van het tehuis voor demente bejaarden beginnen zich reeds de contouren af te tekenen van een voor Leusden ongetwijfeld groots bouwpro- jekt De firma van Schoonhoven is in middels bezig om gelijktijdig met de bouw de vijvers te graven, die straks als een soort privacy-zóne tussen bei de bebouwingen komen te liggen. Dit parkachtige komplex loopt vanaf de Bavoortseweg, onder de Burg. de Beau- fortweg door, door tot aan het gebouw van het Astma-fonds Zoals bekend wer den de eigenaars van bungalows, die aan deze strook grenzen, inde gelegen heid gesteld een gedeelte bij hun eigen tuin te trekken. Hiervan is ruimschoots gebruik gemaakt. Voor zover het nu reeds is te overzien, zal het nieuw aan te leggen vijver-parkcomplex er bijzonder aantrekkelijk uit gaan zien. Voor de privacy van de bewoners van het nieuwe tehuis als dat van de bun galow-bewoners een belangrijke zaak. Op de foto's: de bouw van het tehuis voor demente bejaarden vordert be hoorlijk, terwijl draglines bezig zijn met het uitdiepen van de vijvers, die ongeveer anderhalve meter diep zullen worden De grond uit de vijvers wordt weer gebruikt voor het bouwrijpma- ken van de verschillende bestemmings plannen, met name De Wetering enRo- zenboom. LEUSDEN - Iedereen weet tegen woordig wel hoe wankel de positie van de trainers in het huidige voetbal- bestel zijn. Regelmatig leest men dan ook berichten waarin deze positie in diskussie worden gebracht. Over een aantal trainers, wordt zelfs openlijk geschreven, dat zij het einde van het seizoen zelfs niet zullen halen. Daarom mag men, trainers die langer dan vier jaar bij dezelfde vereniging werkzaam blijven gerust als een kuriositeit be schouwen. Zo'n kuriositeit zou aldus ook de vier en een half jaar durende loopbaan van trainer Fred van Keeken bij de Leusdervoetbalvereniging RODA '46 zijn. Doordat hij voor verbetering van zijn maatschappelijke positie op kursus gaat te Middelburg, moest hij voorlopig een punt zetten achter zijn trainerskarrière. De beëindiging van het van Keeken tijdperk werd door RODA '46 maar niet zo afgedaan. Wis en waarachtig niet. Men had hiervoor op donderdagavond de 17e februari zelfs een officiële afscheidsreceptie in het kluphuis georganiseerd, waar voor een grote belangstelling bestond. In het ïnleidingswoord van de als ceremoniemeester fungerende sekre- taris J P van den Berg, werd al gewezen op het feit dat op deze avond, ondanks de toepassing van een demo cratische - en géén kuddegeest, men niet zou kunnen ontkomen aan een aan tal sprekers met lovende woorden De heer C A. Leyenaar, de man die de eerste kontakten met van Keeken in 1967 had gelegd, memoreerde nog- eens de moeilijke periode waarin de scheldende oefenmeester van start was gegaan. Vooral door zijn volle inzet en enthousiasme, was uit hem, waaraan de lichamelijke voorbereidingen op de wedstrijden was toevertrouwd, aldus de heer Leyenaar, in de loop der tijd een leider en vooral een echte Roda- vriend gegroeid. Vervolgens kwamen vele vriendelijke en waarderende woor den van de afdeling Zondag, die uit gesproken werden door de heer J. Hout veen. Het bleef niet alleen bij woorden De spelers, vertegenwoordigd door de diverse aanvoerders der elftallen, wil den ook hun dankbaarheid tonen. Eerste elftalaanvoerder v d Belt was hier de spreekbuis en verzocht aan het einde van zijn speech de heer en me vrouw van Keeken het hoofd te wen den naar het podium Na verwijdering van de vouwwand konden zij het kado Nadat vele spelers en kommissie leden via een handdruk afscheid had den genomen, kwam als laatste het be stuur aan bod Voorzitter P A M. Wen- del dankte nogmaals de scheidende man voor zijn inzet en enthousiasme voor de Leusdense voetbalgemeenschap en liet deze dank samengaan met over handigen van een fraaie tafelaansteker met inskriptie, terwijl mevrouw van Keeken werd verblijd met een bloem stuk Met het afscheid van het bestuur, was de periode van Keeken ten einde. Zijn opvolger de heer B Witte, nam de leiding officieel over en hoopte de goed ingeslagen weg bij RODA'46 te blijven volgen, met als eerste hoofddoel het behoud van het eerste klasseschap.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3