Biljartvereniging „Leusden" enthousiast van start §5 Zeer geslaagde avond van de Achterveldse V rou wenbond Raad Leusden komt bijeen INTERESSANTE LEZENG VOOR NBP Openbare kleuter school voor Achterveld „Er verdwijnt een kind" EHBO- INSTRUKTIE- AVOND V oorbereidingsbesliiiten Onze medewerkers(sters) INBRAAK ST. JOZEFSCHOOL Inbraak in garage ■AGENDA -GEMEENTE Fleusden De Til weekei DONDERDAG 24 FEBRUARI 1972 LEUSDEN - De raad der gemeente Leusden komt op donderdag 24 februari 1972 om 19.30 uur ten gemeentehuize te Leusden-centrum bijeen ter afhande ling van de volgende punten: 1. Opening 2. Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4. Opheffing van de betrekking van gemeente-arts 5. Onderhandse aanbesteding van de bouw van het tweede contingent van 50 woningwetwoningen in plan „de Wetering" 6. Uitname uit het Grondbedrijf van 50 kavels bouwterrein voor woningwetbouw in plan „de Wete ring" 7. Aanvrage leningen en jaarlijkse bijdrage voor het tweede contin gent van 50 woningwetwoningen in plan „de Wetering" 8. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot f400.000,-- 9. Aankoop recht van erfpacht van de Erven R van de Bunt 10 Verkoop van de Hofstede „Klein Havikhorst" aan D Rijnders 11 Vaststelling voorbereidingsbesluit ex. art. 21 Wet Ruimtelijke Orde ning voor diverse percelen 12. Vastelling bestemmingsplan „Ro- zenboom" 13 Toepassing art. 50 der Kleuter- onderwijswet t.b.v diverse voor zieningen Chr Kleuterscholen te Leusden 14 Toepassing art 72 der Lager- Onderwijswet 1920 i.v.m. uitbrei ding Chr. school voor g 1 o. Leus den-Centrum 15 Toepassing art 72 der Lager- Onderwijswet 1920 i.v.m. de aanleg van een trapveld bij de R.K. Ba sisschool „de Rossenberg" 16. Toepassing art. 72 der Lager- onderwijswet 1920 t b v de R K School voor g l.o „Sint Jozef" te Achterveld 17. Toepassing art 72 der Lager- onderwijswet 1920 t.b.v. de Chr Nat. Scholen te Leusden 18 16e begrotingswijziging 1972; ra ming krediet ad f800.000,-- t b.v de stichting van de nieuwe R K. Basisschool te Leusden-centrum 19. Behandeling discussienota eerste fase 20. Behandeling discussienota - en verbeteringsplan wegen 21. Rondvraag 22 Sluiting (Van de redaktie) LEUSDEN - Na onze oproep in ons vorig nummer is de oprichting van een biljartvereneniging in de gemeen te Leusden een feit geworden. Het re sultaat van die oproep was, zoals ons door de nieuwgekozen sekretaris, de heer P. A. Waals, werd meegedeeld, dat vijftien enthousiastelingen zich op gaven! Het lijkt of er met smart op is ge wacht, want enkele dagen nadat er een oproep in onze krant verscheen, werd de oprichting van een eigen bil jartvereniging in Leusden een feit. De initiatiefnemer, de heer F H Korze lius, die zich voor het verkrijgen van organisatorische gegevens verzekerd had van de medewerking van de inter nationale biljartarbiter de heer B.Jan sen van distrikt Eemlanden van de Kon. Ned. Biljartbond en daarnaast ama teurbiljarters. die zich voor een eigen biljartklub in Leusden interesseerden, had uitgenodigd te komen naar café- restaurant Bavoort. Trekerweg 28,kon tevreden zijn njet de opkomst Door de heren Korzelius en Jansen werd beurtelings uit de doeken gedaan, wat nodig is om een goed lid van een biljartvereniging te zijn, o.a. de ge dragsregels tijdens het spel, welke kle ding en gereedschap vereist is bij kompetities, enz Resultaat van een en ander was, dat 15 enthousiastelingen zich als lid van de nieuwe vereniging opgaven Als naam werd met algemene stemmen gekozen „Biljartvereniging Leusden" Deze naam zal als geborduurd embleem in de Leusdense kleuren groen en oranje op de biljartvesten worden aan gebracht Voor het bestuur werd door allen als de meest juiste persoon de heer Korzelius als voorzitter aangewezen, terwijl voor het innen van de kontri- butie, welke voor senioren f8,- en voor junioren f4,- per mnd. zal be dragen, door de heer C. I B Kalleveen de funktie van penningmeester werd aangenomen en de heer P A Waals de rol van sekretaris kreeg toebedeeld Getracht moet worden het huidige aantal van 3 junioren tot minstens 8 op te voeren, zodat zij op eigen bil jart zullen kunnen oefenen In verband hiermee wordt aan ouders gevraagd hun zonen te stimuleren voor deze edele sport Biljartkleding en gereedschap wordt in het eigen Leusden geleverd door biljartmakerij fa. Van Eeken In café-restaurant Bos en Heide, Doornseweg 29, zal voorlopig elke maandag, aanvang 7.30 uur, uw klub- avond worden gehouden. Getracht zal worden meer leden, meer ook dona teurs (minimum donatie f 10,-per jaar) voor de nieuwe klub te winnen. De heer Aalbers gaf zich op als donateur en er is kans, dat mevrouw Kalleveen zich als aktief lid zal opgeven. Vier leden verklaarden zich bereid met hun In café-bar Bos en Hei aan de Doorn seweg is maandagavond de eerste avond van de biljartvereniging Leusden ge houden. Deze start was al veel belo vend, 15 leden waaronder 3 adspiran- ten hanteerden al vrij vlot de keu. Op de foto, de heer F H. Korzelius (4e van links) temidden van zijn na- volgelingen, die zijn woorden bea men, nl. dat een biljartvereniging in Leusden zeker in een sterke behoefte zal voorzien. Foto Janus Visser. auto andere leden naar en van het klublokaal te vervoeren. Van de toege treden leden is de jongste 15 en de oud ste 78 jaar. Men kan zich als lid zowel als dona teur opgeven bij de volgende leden van het bestuur' De heer F. H Korzelius, Ruiterhorst 13. Leusden/Centrum De heer P A Waals, Hamersveldse- weg 50d, Leusden/Centrum, tel 1361 De heer C I B. Kalleveen. Krak- horst 31, Leusden/'Centrum, of op de klubavond in café-restaurant Bos en Heide te Leusden/Zuid ACHTERVELD - Op woensdag 1 mabrt a.s. zal de heer H Windhouwer van de G.G en G D. van Amersfoort in samenwerking met de E H B O., af deling Achterveld een E H.B.O.-in- struktieavond geven door de K.P.J. - ers Er zullen de meest voorkomende ongevallen behandeld worden. Ook aan verkeersongevallen zal ruime aan dacht worden besteed. Dit is een bij zonder belangrijke avond, want er zijn nog altijd zeer velen die in dergelijke gevallen niet weten hoe te handelen. Het bestuur rekent dan ook op de be langstelling van veel leden. Aanvang 20.00 uur in „Ons Gebouw" LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week woensdag hield de Bond van Platte landsvrouwen afdeling Leusden een bij eenkomst in het Hervormd Centrum, die in het teken stond van het verdwij nen van kinderen. Onder de titel „Er verdwijnt een kind" sprak de heer A. J. A. Roozenboom, hoofdinspecteur van de gemeentepolitie te Hilversum. De presidente, mevrouw Berends, opende de avond met een welkoms- woord tot de aanwezige dames, waar bij bijzonder welkom werden geheten de spreker van de avond, de heer A. J. A Roozenboom, hoofdinspecteur van politie te Hilversum en een aan tal nieuwe leden. Spreker wees op de belangrijkheid van het onderwerp „er verdwijnt een kind" in de huidige dicht bevolkte en gecompliceerde maatschappij. Het verkeer eist een enorm aantal slachtoffers jaarlijks, ook kinderen Voorts genieten de kinderen tegen woordig een grote mate van vrijheid die is toe te juichen, maar stellig ri sico's met zich brengt. Toch moet dit geen reden zijn tot paniek aldus de spreker, deze risico's zijn nu eenmaal onvermijdelijk in het leven. Aan de hand van enkele praktijkvoorbeelden schetst de heer Roozenboom hoe het politie-apparaat, na de aangifte van de ouders, in werking wordt gesteld De vele manieren en de meest mo derne technische hulpmiddelen zijn niet altijd in staat om tot een spoedige op lossing van een zaak te komen. De span ning waaronder dergelijke ouders ver keren zijn verschrikkelijk, een zeker weten is dan nog te verkiezen. Een belangrijk hulpmiddel is het gebruik van de speurhond, een stuk natuur ge bruikt in het belang van de mensen. De speurhonden die de zware oplei- De redaktie van de Leusder Krant wordt bijgestaan door de volgende medewerkersf-sters) waar u uw berichten kunt afgeven LEUSDEN (CENTRUM) Mevr T. de Wijze. Meidoornhof 29, Tel 03496-1695 Sport-voetbal. De heer J P H. v. d Berg. Hamersveldseweg 91. telefoon 03496-1580 LEUSDEN ZUID) Mevr. A. de Knijff. v H. van Lockhorstlaan 30, tel. 03490-11415. Sport (zonder voetbal) De heer I Hoogendam. Kon Julianalaan 89. tel 03490-12464 ACHTERVELD De heer A. M v d Berg. de Verjaegde Ruyterweg 10. telefoon 03425-311. (Alg. nieuws en sport Berichten kunnen tot en met maandag bij hen wor den ingeleverd (met uitzondering ook nog dinsdag morgen) LEUSDEN - In de vergadering van 25 februari 1971 heeft de raad besloten voor enkele gebieden van de gemeente Leusden een bestemmingsplan in voor bereiding te verklaren. Nu bepaalt artikel 21, lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening dat een voorbereidingsbesluit vervalt indien niet binnen één jaar na de dagteke ning van het besluit een ontwerp van het bestemmingsplan ter inzage ligt. De voorbereidingen zijn evenwel nog niet zo ver gevorderd, dat thans reeds tot ter inzagelegging van het plan kan worden overgegaan. In verband hiermede achten b en w. het dan ook gewenst dat de raad wederom een voorbereidingsbesluit neemt van de volgende gebieden: 1. het industrieterrein aan en nabij de Ambachtsweg te Leusden-centrum, 2. het gebied ten oosten van de dorps kern Achterveld, dat toendertijd wérd overgenomen van de gemeente Bar- neveld, 3. het gebied ten zuiden van het be drijf van de gebroeders De Vor te Achterveld, 4. het gebied „Kamp Waterloo" met omgeving te Leusden-zuid. In de voorbereidingsbesluiten van de onder 3 en 4 genoemde gebieden eiste de raad voor het uitvoeren van verschillende activiteiten in deze ge bieden een aanlegvergunning Het komt het college gewenst voor dat de raad ook nu weer deze bepalingen opneemt in het nieuw te nemen voorberei dingsbesluit. Inmiddels zijn er bij ons college twee plannen ingediend voor het uitbreiden van twee bergingen tot (VAN DE REDACTIE) ACHTERVELD - In de nacht van 15 op 16 februari werd - zo ontdekte men de volgende morgen, ingebroken in de St. Jozefschool te Achterveld. De toe gangsdeur was geforceerd, terwijl ver schillende lokalen waren doorzocht, kasten waren opengebroeken etc. Bij controle bleek de volledige stereo band - recorderapparatuur met twee boxen te zijn verdwenen plus een radio De po litie heeft de zaak in onderzoek. garages op de percelen Wiggeruslaan 7 en 9 te Leusden-centrum. Het vige rende bestemmingsplan laat geen mo gelijkheid open tot het uitbreiden van de reeds bestaande bijgebouwen, zodat in principe afwijzend op de plannen zou moeten worden beschikt De oppervlakte van de bijgebouwen zal echter wel voldoen aan de door het college van gedeputeerde staten ge stelde normen. Naar de mening van b. en w. is het dan ook niet bezwaarlijk de geplande uit breidingen toe te staan, zodat b. en w. bereid zijn aan de genoemde plannen medewerking te verlenen via de an ticipatiemogelijkheid, welke artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet biedt Om van deze mogelijkheid gebruik te maken is het echter vereist, dat de raad een voorbereidingsbesluit neemt voor de betrokken percelen. B en W geven de raad gaarne in overweging het bijgevoegde ontwerp-raadsbesluit waarmee de commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting zich kan verenigen, vast te stellen LEUSDEN-CENTRUM - In de nacht van zaterdag 19 op zondag 20 februari 1972 hebben onbekenden zich toegang verschaft tot het magazijn en kantoor van garage Van 't Klooster aan de Ha mersveldseweg te Leusden-C Vermist wordt een schrijfmachine. Omtrent de daders is nog niets bekend ding doorkomen bezitten een sterk selectievermogen Tijdens de discussie komen enige punten naar voren o.a. het dragen van een naamplaatje door de kleine kinde ren; het goede contact tussen ouders en kinderen waardoor zij hun greep op de kinderen behouden; kennis waar de kinderen zijn en met wie ze om gaan; goede objectieve voorlichting De heer Roozenboom besloot met de hoop uit te spreken, dat deze avond had bijgedragen tot een goed begripvoorde taken van de polite, die bijdragen tot het funktioneren van een geordende maatschappij. ACHTERVELD - De vereniging Openbaar Onderwijs, afdeling Leusden is van mening, dat nu Achterveld sterk uitbreidt, er behoefte bestaat aan een tweede kleuterschool. Daar uit een door de gemeente Leusden gehouden enquêtte is gebleken, dat de huidige bevolking, wat betreft geloofs- en levensovertui ging zeer verschillend is samengesteld, is genoemde vereniging van mening, dat een Openbare Kleuterschool in Achter veld zeer zeker op haar plaats zal zijn. Deze school zal openstaan voor alle kleuters van het dorp. De vereniging stelt uitdrukkelijk dat hun initiatief niet beoogt op enigerlei wijze afbraak te willen doen aan de reeds bestaande en zeer goede R.K. Kleuterschool .Hummeltjeshonk' De initiatiefneemsters, mevr. Groe- newegen, v Oldebarneveltstraat 17, tel 646 en mevr Ochse, Jan van Arke- weg 37, tel. 277 zijn reeds overgegaan tot het verzamelen van handtekeningen om deze tweede school van de grond te krijgen. De reakties van de bevolking zijn tot op dit moment zeer positief Ouders die hun kinderen tussen 3 en 5 jaar voor deze school willen opgeven kunnen dit doen aan bovenstaande adressen De beide dames zullen dan gaarne nader kontakt met hen opnemen Willen adverteerders er zeker van zijn, dat hun ad vertentie in dit blad opge nomen wordt, dan is het noodzakelijk, dat de op dracht en/of het materiaal uiterlijk dinsdags vóór plaatsing om 12.00 uur 's middags in ons bezit is. Dit geldt niet voor geboor te en rouwadvertenties. ADVERTENTIE EXPLOITATIE BARNEVELDSE DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ N V. Ons adres in Leusden-Centrum: LEUSDER KRANT. Finnmark 3. Tel. 03496-1495 (L K ACHTERVELD Zondag 27 februari - en verder ie< zondag - Ons Gebouw - dij dancing Harry Visser voor jong boven de 16 jaar Z ondag 27 februari: Voetbalwedg ODI - Achterveld Terrein 0 Amersfoort 14 30 uur. Crealj dag K.P.J. in Utrecht. Ven 12 00 uur vanaf Coöperatiepl W oensdag 1 maart: E.H B O. inst tie-avond voor de K.P.J. j Gebouw" 20.00 uur. Studieavond Agrarische Jonge Studie groep Achterveld „Ons( bouw' 20.00 uur Z ondag 5 maart: Trimtocht K.P.J o, A Wessels Start 9 00 uur vj „De Hessenkar". concours Sportvereniging Achl veld Kantine Kerstens Sport| 20.00 uur LEUSDEN-CENTRUM v Donderdag 24 februari: Raadsvi dering gemeente Leusden, zaal. 19 30 uur (o.m. behand( wegennota en diskussienota 1< se struktuurplan Leusden/( trum). Donderdag 24 februari: Hervormd! trum, 20 uur, Instruktie-aj Klaar-overs Vrijdag 25 februari: Wit-Gele Ki gebouw. Hamersveldseweg Jj vergadering Wit-Gele Kruis, kijk op de toekomst) 20.00 Zaterdag 26 februari: „De Til" avond met dis-Jocky Rijk Rfl ders. Maandag 28 februari: Hervormd trum. Dia-avond over Konink! familie. Dinsdag 29 februari: 't Ros Beyi 19.30 uur Kaartavond Jeugdbe ging Woensdag 1 maart: clubhuis Ri 20.15 uur: Jaarvergadering sJ vereniging Impala met na dep ze Bingo. LEUSDEN-ZUID Donderdag 24 februari: Bejaardei cieteit U V V. 14-16.30 uur kelijkse middag voor de bejaaJ van Leusden-Zuid in het Gnj Kruisgebouw Zaterdag 26 februari: Muziekver ging „Lisiduna", 19.30 uur: lijkse uitvoering in Café-Res rant „De Mof". Medewerking de Toneelvereniging V.Z.O.D het blijspel „Kom doe eens»; Zaterdag 26 februari: Huis-aan-h bezorging van de oliebollent& te van het Hervormd Wijkcen! te Leusden-Zuid. Maandag 28 februari: Commissie ziekconcerten Leusden, concert door het U.S.O. Harp in Café-Restaurant „De Mof" Plaatsing in ilea1 nihtiek \ai uw hijmikniiHcn t- «salk mits opgeven hij «mizp ine< lewerker ter plaatse REI). FILMAGENDA AMERSFOORT ACHTERVELD - De Achterveldse Vrouwenbond heeft in „Buitenlust" een bijzonder gezellige avond gehad De tachtig aanwezigen waren steeds be trokken in een vier uur durend non stop programma Pret, welk werd gebracht door gastheer J. M. Schouten uit Achterveld. De zaal was heel feestelijk en gezellig ingericht en vooral de bloemenschat verhoogde de kleurrijke avond. Na het nieuwe volkslied „Als de klanken van Achterveldse klok" was het de 8-jarige Hermine Schouten die enkele van haar heel goed zelf gemaakte gedichtjes opdroeg Het spel „Het huwelijk is één" werd gewonnen door het oudere echtpaar Gradus van Hamersveld-Kerkhof op het jongere echtpaar Jan van Hamersveld-van de Burgwal. Het echtpaar J van Dijk-van Esveld toonde haar kunde in blinddoek tekenen en de herenploeg balonnen blazen bleek sterker te zijn dan de damesploeg Tussen de verschil lende attractieve spelen door zorgde Hans van de Berg voor vrolijke muziek en de kwinkslagen en lachorkanen maakten er een dolle boel van Gastheer Schouten roemde in een vlot lied de tobberij van de huisvrouw en het „poeme- lepoem-ding" leverde Evert van de Burgwal anderhalve zoete koek op en me vrouw E. van Dijk-van Burgsteden een halve koek. Mevr G. Voskuilen-van de Bedum en mevr. A van Dijk-Van de Hengel en A v. d. Berg en H. van Burg steden toonden aan wat goed touw trekken is. „Brand in dorp" was bijzonder vermakelijk met de hoofdpersonen in eigentijdse costumering: burgemeester Jan van de Hengel, pastoor Dorus van den Hengel, koster Theo Wijnjtes, veld wachter de jongeheer Bon, Lotje mevr J Smink-Van de euvel, Rozeke mej Bake en de pompbedienden Jan van de Tweel en Jan van Burgsteden. Het nationale songfestival werd gewonnen door Antoon Brinkhof die ook het grote 80 leden tellende koor uitstekend dirigeerde. Het was een geslaagde avond en de dank van presidente mevr M v Wieringen-Visser gold zeker alle medewerkenden. Voor de speelweek van donderd febr. tot en met woensdag 1 maart AMERSFOORT GRAND THEATER Donderdag t/m woensdag: ,,Dt nonnen van Navarone". 14 jr CINEMA AMICITIA Donderdag t/m woensdag: ,,Hi slacht Bjorndal" „Eeuwig zin? bossen-winden waaien om de sen" In kleur. 14 jr. Zaterdagmiddag 2 00 uur. zö middag 1 30 uur; woensdagrt 2.00 uur: „Zonen der woes! CITY THEATER Alleen donderdag- „Franke! leeft" In kleur. 14 jaar Vrijdag t/m woensdag- „Geo Custer's laatste opdracht" Inl 14 jr Zaterdagavond 11.30 uur: nacM stelling: „Navajo Jon". Cinert pe-kleuren. 18 jr. REMBRANDT THEATER Donderdag t/m woensdag: rijen". In kleur. 18 jr. AANVANGSTIJDEN Gand theater: Dagelijks ook zondag: 2.00 en f Cinema Amicitia: Zaterdag: 7 45 u. Zondag4 OOé u woensdag alleen 7 45 u. 0* dagen 2.00 en 7.45 uur City theater: Zondag- 2 00. 4.15, 6.45 en 9 Overige dagen: 2.00, 6 45 en 9 Rembrandt Theater: Zaterdag en zondag. 2.00, 6! 9.00 uur. Overige dagen 7.451 LEUSDEN-CENTRUM - Op zat' 26 februari is er weer een dansi in „De Til' aan de Hamersvt' weg te Leusden-centrum. Disc-] is Rijk Rijnders De toegang is jongeren van 15 jaar en ouder

Leusder Krant | 1972 | | pagina 4