I CENTRUM TOPPERS EN TOCH..... LEUSDEN CENTRUM ZEGELS 10% T.V. 3.25 1.95 f2.- TOILET AIR nu 2.39 1.70 TWINTIG STAPPEN TERUG Kappie en de reis met troeteltje Broodjes 10 stuks voor LEUSDER KRANT PRET- HANDWERK PAKKETTEN korting pantoffeltjes PHILIPS PORTABLE voor 198.- GEKLEURDE PANTY'S Tiem's gebak 2.50 IKEURSIAGER alle kleuren NU CHINESE DANIO'S en GOUD PLATY'S Roombotercake 2.75 DIKKE BRAAD KRABJES VARKENS- HIPSEN Wilt u uw tuin aanleggen of veranderen J. W. v. d. BERG De man die de zee verloor De hel van de hemel ALS EEN INDIAAN ZAT HIJ VOOR ZIJN „WIGWAM" Laatste kaartavond Jeugdbeweging DONDERDAG 24 FEBRUARI 1912 Geldig van 24 februari t/m 2 maart COEN v/d BERG LIESHOUT TIEM y/d HENGEL i^n STEGGERDA in dames maten van 3.50 voor van 235, 3 voor is toch maar je van het Je smult er van van A tot Z! 9 1 ü.er THERM0SKAN van 19,75 voor 16.95 met netvoeding HUURDEMAN J. W. v/d BERG VERMEULEN AD WISMAN H. v/d HENGEL 500 gram voor zuurkool en erwtensoep 500 gram 2.50 SPAANS Kom dan eens bij ons wij hebben alles wat u nodig heeft s maandags gesloten' gereedschappen grasmachines compost stalmest heesters, tegels enz. FIRMA LEUSDEN-CENTRUM Hamersveldseweg 58 Tel. 03496-1693 VOOR TUIN EN DIER TOEKOM ST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG Theodore Sturgeon De Amerikaanse schrijver Theodore Sturgeon is de laatste jaren minder actief geweest, maar kortgeleden blijkt hij weer te zijn begonnen met het schrijven van zijn altijd weer uitste kende verhalen. In de VS verscheen een nieuwe bundel verhalen van zijn hand, geschreven in de jaren 1969 en 1970. De uitgeverij Bruna gaf kortgeleden ook een nieuwe bundel verhalen van Sturgeon uit, zij het dan niet afkomstig uit zijn recente werk. Het is de bundel ,,De man die de zee verloor", uitge bracht in de speciale SF-serie van Bruna (nummer 6). Sturgeon is een boeiend verteller, met een grote va riëteit aan benadering. Hij weet soms een sprookjesachtige sfeer te creeren in zijn verhalen, maar gaat ook het hardere werk niet uit de weg. De re sultaten zijn meestal subliem. In deze nieuwe bundel van zijn hand zijn acht verhalen opgenomen, gepubliceerd tus sen 1941 en 1960. Deze bundel werd samengesteld door Aart C. Prins, terwijl de vertaling in goede handen was van C.A.G. van den Broek. In het verhaal „Bijzonder geschikt" trekt Sturgeon op een komische wijze van leer tegen het vooroordeel. Het is het verhaal van het mannetje Slo pes, dat aan boord van een ruimteschip op alle mogelijke manieren wordt ge pest om zijn uiterlijk. Toch is hij het tenslotte, die de ruimte-expeditie redt. Hoe één en ander in z'n werk gaat, beschrijft Sturgeon vlot en met gevoel voor humor. „Trio in de storm" is een bijzonder boeiend verhaal. Eigenlijk een sprookje voor grote mensen, waarin de mense lijke gevoelens (ondanks het korte be stek van het verhaal) voldoende relief krijgen in de gebeurtenissen. Per soonlijk heb ik erg van dit verhaal ge noten. Het heeft een verrassende ont- knopirg „Het einde van de wereld" is meer een psychologisch verhaal. Goed opge bouwd uit SF-elementen, met daarin (zeker voor de tijd waarin het werd geschreven)- 1953), het taboe van ho- mosexuele relaties knap verwerkt tot een poëtisch geheel. „Bianca's handen" is een intigreren- de story met een nogal macabare slot. Het titelverhaal „De man die de zee verloor" is een knappe weergave van een wellicht toch nog eens opdoemende realiteit. „Het tussenschot" is eveneens zo'n psychologisch verhaal op hoog niveau als „Het einde van de wereld". Stur geon is een meester in het weergeven van menselijke gevoelens. Naast „Trio in de storm" vind ik persoonlijk dit verhaal het meest geslaagde uit de bundel. „Sprankelend fragment" is de titel van een zich overigens op aarde afspe lend verhaal, waarin niet zozeer de SF, dan wel de menselijke relaties hoofdmotief zijn. Sturgeon doet mij sterk aan bijvoorbeeld Ronald Dahl denken, niet alleen door de opbouw van het verhaal, maar ook door het taalgebruik. Het is een voortreffelijk geschreven verhaal, maar eigenlijk geen SF in de ware betekenis van het woord. De bundel wordt besloten met „De microcosmische God" -waarin de be angstigende vooruitgang van de heden daagse technieken worden beschreven in een angstaanjagend verhaal, dat overigens nog een bijzonder vredig slot lrijgt. krijgt. Sturgeon is een veelzijdig schrijver en mocht dat nog alom bekend zijn: met deze bundel is het opnieuw be wezen. De man die de zee verloor"- Zwarte Beertjes SF-reeks nr. 6 Prijs f 3.50. Piers Anthony „In de ketenen van Chthoon" is de oorspronkelijke titel van het boek, zo als het in gebonden uitgave verscheen bij de uitgeverij Born. Deze uitgeverij heeft Piers Anthony's meesterwerk nu opnieuw uitgebracht in de Born SF-reeks onder de titel „De hel van de hemel." Dat het een meesterwerk is, daaraan twijfelt niemand. Het ver haal van Aton, de man die terechtkomt in het concentratiekamp van het hee lal, de planeet Chthoon, is bijzonder knap van opzet, vol van mystiek, ero tische spanningen en een tikkeltje ro mantiek. Anthony schrijft boeiend over de toe komst van aarde en kolonies in het heelal, maar het hoofdmotief blijft de liefde, de allesverschroeiende liefde van de hoofdfiguur Aton voor een minio- ette, een vrouwelijke vertegenwoordig ster van de verboden planeet Minion. Juist door die liefde belandt Aton in de hel van de planeet Chthoon. Aton weet te ontsnappen van de planeet der vervloekten, waar afzich telijke monsters en fabeldieren tal van slachtoffers eisen. De wijze waar op Anthony die ontsnappingstoch be schrijft, vermengt met herinnerings beelden, hallicunaties, en afschrikwek kende belevenissen, vereist de nodige inspanning van de lezer, want voor men het weet, is men zelf verward in de mystiek van het razendknappe verhaal. „De hel van de hemel" is een boek, dat men als SF-fan beslist gelezen moet hebben! Warm aanbevolen. Uit- ga,ve: Born -Sf-reeks nr 36-prijs f3,50. L.V Rooksignalen stegen omhoog. "W...I..J H...E...B...B...E...N E...E...N Z...O...O...N" Jammer, dat niet iedereen deze Indiaanse boodschappendienst kan ontcijferen. Daarom is de snelste en een voudigste manier een leuk ge boortekaartje uit de schitterende kollektie van de Leusder Krant. Rooksignalen zijn wel aardig, maar een keurig verzorgd kaartje wordt beter begrepen. Kom nu alvast eens samen kijken. We zijn er zeker van. dat uw keus er bij is. Finnmark 3 - Leusden-Centrum. LEUSDER HEITJES, MAKEN HET HELEMAAL WEET JE WEL >I'L< )SSENG PUZZEL LEUSDEN-CENTRUM - Op dinsdag 29 februari a s wordt in ,,'t Ros Bevaart" de 7e, tevens laatste kaart avond van dit seizoen door de jeugd beweging gehouden. Op deze avond zal zowel voor de meisjes als de jongens de kampioen bekend worden. Op dit ogenblik blijft er voor diverse deel- qemer^ nog de kans aanwezig dit te worden. Als bijzondere attraktie is dit seizoen' ingevoerd dat op de slot- avond iedere deelnemer of -ster welke minstens 5 avonden, waarbij ook deze avond telt, heeft deelgenomen, gerang schikt wordt en hiervoor een prijs zal ontvangen. Voor deze avond zelf zijn ook weer prijzen beschikbaar De aan vang is om 19.30 uur en deelname staat open voor iedere belangstellenden, ook gehuwden, ja zelfs al zou men aan geen van de avonden hebben deelgenomen, men mag deze avond toch meedoen. DE GEMEENTE LEUSDEN GROEIT Het aantal inwoners stijgt elke dag. U kunt hen het beste berei ken door een advertentie in de LEUSDER KRANT. Natuurlijk, want die verschijnt elke week vrijwel huis aan huis. ■8fr en lOHM Sf- icq frf- 'uü suBJf ofr 'L2 'ibmjbu '.^aiuBd- ïjouaj ZZ 'oi3B i£ :3ii 62 :.iapB)i 82 :$uo S2 '^aqeAB.i •.auijiuB 02 ;3poQ 81 'aiu>| 91 jai -BM h 'iaja>i z\ 'sag oi 8 P L 9 'uea g 'uaij fr un -on z 'jaqjos 1VVDIJLH3A japoui :sjbfm 6^ pjapuoq lê y >ii.ui| 'H* 'JI 2t> Moo of- 2au d Bui5| 82 'aipB 9£ :ua3au f>£ 'auuiJ ZZ 'Pq 02 82 apuij LZ 'l«j '92 1>Z 'JapeA ZZ 'PP1 22 12 'euja 61 'm 81 'pu LI 'W 5] 'a.s\ h :3?18UI I M" H II jurpio f ijqoaj 9 :joips I 1VV1NOZIHOH N3AVHD-03i Feuilleton door Frank van Falckenoordt „Gelijk heb je. En doe het maar kalm aan met de liefde. Net zoals je zegt zoek maar een man met cen ten, dan heb je geen zorgen. Ze dronken samen koffie en hij zei „Wil je nog de stad in?" Ze keek naar buiten. Een druilerige voorjaarsregen v^el „Waarom? Nogal wat moois buiten. Als ik je in de weg zit, zeg je het maar. „Doe niet zo mal, Sien Ik heb in lange tijd niet zo'n prettige zondag gehad „O nee? En met die andere meisjes dan?' „O, die smeerden 'm doorgaans 's morgens vroeg al." „En dan had je zeker een morele kater, niet?" „Zoiets. Er blijft nooit zoveel van hangen. Maar jou vind ik op een andere manier interessant. Och, waarom zou ik er omheen draaien? Als ik een meisje meenam naar boven, wist ze van te voren, waarop ik wou aanstu ren. En doorgaans wilden ze het zelf ook, want ik liet vooraf duidelijk door schemeren, dat ik een breed tweeper soonsbed had. Dus verheugde ik me bij voorbaat al op alles, wat er zoal aan te pas kwam. Maar met jou is het heel anders. Ik vind het machtig, dat je hier bent Meer niet Aan ginds" - hij wees naar de slaapkamer - „denk ik hele maal niet. Integendeel Jij zou geloof ik het meisje kunnen zijn, waarop ik serieus verliefd wordt. Nief in een mum van 4ijd natuurlijk. Maar op den duur. Zeg, dat we elkaar een paar keer per week ontmoeten, he° Dat we eens samen uitgaan Naar de bios, of gaan dansen Of wat dan ook. En af en toe hier Op een zondag, zoals vandaag. En een zoentje en een stoeipartijtje Alles in het nette, natuurlijk Kijk, dat zou me met jou wel lijken" De muziek zweeg en automatisch lieten ze elkaar los, terwijl ze naar hun stoelen gingen Hij schonk haar limonade in en nam zelf hij een glas wijn. Een poosje dacht ze na en haar woorden zorgvuldig kiezend, antwoord de ze: „We zouden al dadelijk met het verschil in godsdienst zitten. Thuis moeten ze niets van katholiek hebben. Vooral mijn vader is erg calvinistisch. En je baan is natuurlijk ook een punt van belang. Mijn broers zouden zich geroepen voeien om naar je te infor meren en hebben dan al een vooroor deel vanwege het feit, dat je niet van ons geloof bent Dat is twee En ten derde zouden ze het nooit goed vinden, dat ik met jou hierheen ging. Dat zou den ze oniatsoenlijk vinden. „O, leuke moraal houden ze er dan bij jou thuis op na. Zouden ze het wel fatsoenlijk gevonden hebben, als ik je gisteravond in de regen en in de kou had laten staan? Ga nou1" „Ergens heb je natuurlijk gelijk En ik ben zelf wel zo modern, dat het me nu niets meer schelen kan, dat ik hier heb geslapen. Ik weet van mezelf, dat ik niets gedaan heb, waarvoor ik me naar onze begrippen moet scha men En jij bent een nette jongen. Goed. ik wil nog wel eens een avondje met je uit. Ben je 's avonds altijd thuis? Kom ik je wel opzoeken. Ben je er niet. dan heb ik pech gehad, maar dan is er nog niets overboord. Hoofdstuk 4 Zo was het begonnen met Sientje Tannema Na het bewuste weekeind, waarin Bert zich had ontfermd over het van huis weggelopen meisje, gingen ze een paar malen in de week uit of brachten de avond door op zijn kamer, terwijl ze doorgaans ook de weekeinden eikaars gezelschap opzochten. Hoewel ze geleidelijk aan wat vertrouwelijker met elkaar werden, bleven de liefkozin gen beperkt tot een paar zoenen, een stoeipartijtje en wat knuffelen. Bert wist terdege, dat het afgelopen zou zijn, als hij meer verlangde En hoewel hij af en toe hunkerde naar wat meer toe schietelijkheid, had hij wel zoveel ge zond verstand, om te begrijpen, dat hij niets moest forceren'. Ik moet mijn tijd geduldig afwachten, realiseerde hij zich en daar hield hij rekening mee. In die tijd dook er een oude vriend van Bert op Evert Selteren Al heel spoedig kwam hij erachter, dat Evert „gezeten" had voor een paar inbraken. Bij stukjes en beetjes kwam Bert erach ter, dat Evert feitelijk nooit veel pro- duktief werk verricht had in zijn leven In dienst had hij het tamelijk goed ge maakt, maar daar was hij in contact gekomen met een paar jongens, die het niet te nauw namen met mijn en dijn en na zijn ontslag uit militaire dienst wa ren ze samen op „karwei" gegaan, doorgaans kruimeldiefstalletjes uit ke ten en werkplaatsen, die net genoeg opleverden, om er van te leven. Tot ze tijdens een inbraak in het Arnhemse Broek op heterdaad betrapt werden door een nachtwaker met een vervaar lijke herdershond. Dat leverde enkele maanden gevangenisstraf op, waarvan Evert kort tevoren was ontslagen Ook nu was hij niet van plan om op normale wijze aan het werk te gaan. Maar zijn beide kameraden, die recidivisten wa ren, moesten nog een poosje langer brommen, zodat hij voortaan alleen op pad moest gaan. Evert had zijn oude vriend al spoe dig in een café, waar Sientje en Bert aan het dansen waren, ontdekt en stak zijn blijdschap over het weerzien niet onder stoelen of banken. In zijn gewone doen was Evert een beminnelijke jon gen, zodat Bert en Sientje het wel leuk vonden om gedrieen aan een .tafel te zitten en wat te drinken, terwijl ze om beurten dansten met het winkel meisje Zo kon het gebeuren, dat op een zon dagmiddag de twee jongelieden samen wat rondliepen in het warenhuis, waar Sientje nog altijd werkte. En Evert wees op een expeditiedeur, waarin een sleu tel zat Moet je eens zien, wat stom. Als ik die sleutel meeneem en ik laat er een duplicaat van maken, kan ik 's nachts rustig een auto vol laden met spullen, die wat waard zijn en 'm daarna smeren. Bert grinnikte. „Ze hebben hier een nachtwaker Bovendien, wie koopt er tegenwoordig gestolen goed0" Evert kneep eenoogjedicht „Jijbent een stommeling, jo Ik weet zo tien adressen in Arnhem, in het Spijker kwartier, waar ik geld krijg voor zoiets". „Als je maar weet, dat ik niet meedoe". „Moet jij weten Ga maar weer op een bank zitten voor vierhonderd in de maand. Ik verdien het tiendubbele in één nacht. Dit laatste bleef in Berts oren hangen. En toen hij ontdekte, dat Evert Sientje aan het bewerken was, meende hij haar te moeten waarschuwen. „Kijk uit voor die bink, hij heeft al eens gezeten voor een inbraak Je gaat toch niet met hem onder één hoedje spelen? Moet je ook in de bajes komen0" Ze keek hem hevig verontwaardigd aan. „Wie zegt jou, dat ik met hem onder één deken ga liggen? Hij vertelt me wel eens wat, maar ik lach erom. Ja, ik ga daar mijn vingers branden. Zie ik er werkelijk zo idioot uit?" „Nu ja, ik waarschuw je maar Daarbij bleef het, maar de verhouding tussen hen beiden verkoelde en op een avond zag hij Sientj: aan de arm van Evert door de stad lopen Bert haalde zijn schouders op. Moet zij weten Ik heb haar gewaarschuwd En ik zal vast geen traan om haar laten, als zij me niet meer wil Leuke meiden genoeg in Arnhem. Begin augustus las Bert 's middags in de krant, dat er in de afgelopen nacht ingebroken was in het magazijn van V en D. De inbrekers moesten goed op de hoogte zijn geweest van de situa tie, want ze hadden gebruik gemaakt van .gewone sleutels en het lag voor de hand. dat ze die toegespeeld hadden gekregen van een of meer medeplich tigen in de zaak. Er werd voor een bedrag van zestigduizend gulden aan goederen vermist. Van de daders, die waarschijnlijk mét handschoenen aan gewerkt hadden, ontbrak ieder spoor De nachtwaker had om half éen nog het magazijn gecontroleerd en alles in orde bevonden Toen hij drie uur later weer langs kwam, had hij nog niets gemerkt, omdat de inbrekers de ont stane lege plek zodanig hadden ge camoufleerd, met lege dozen en kisten, dat zelfs de magazijnchef pas een half uur na zijn binnenkomst bemerkte, dat er iets niet in orde was Hij las het bericht twee keer over en begreep toen, dat dit het werk was van Evert, waarschijnlijk op de een of an dere wijze geholpen door Sientje De volgende dag ging hij, als door een impuls gedreven, naar het waren huis, liep langs het vak, waar Sientje stond en fluisterde haar in het voorbij gaan toe: „Stommeling!" Ze had hem goed verstaan en beet hem toe „Je zult jezelf bedoelen, steenezel!" En toen wist hij met zekerheid, dat ze erbij betrokken was. Het werd nog duidelijker, toen ze op een zondagmor gen bij hem voor de deur stond, tiptop gekleed Met enige tegenzin liet hij haar bin nen. Ze bemerkte het en vroeg met teleurstelling in haar stem „Zo zo, hartelijk welkom is het hier Krijg ik geen zoen?" „Waarom? Ik ben Evert niet." Ze volgde hem naar zijn kamer en schaterlachte. „Haha meneer Ga - lestad is jaloers Nou eh, daarvoor is geen enkele reden, hoor. Ik ben heel goed met Evert, maar liefde of iets dergelijks is er tussen ons niet Wist je niet, he0 Evert is_een homo." Hij schrok van het woord „Hoe weet je dat? Je bent gek. Vroeger had hij toch een meisje?" „Allemaal camouflage Hij wil het voor niemand weten. Daarom papt-ie met mij ook wel eens aan Voor het oog van de wereld. Maar hij heeft z'n vriendje, in Schaarsbergen. Het is nog een hoge piet ook. Ik weet het, maar vraag me niet, hoe ik er aan kom, want dat zeg ik toch niet. Ik ben z'n paradepaardje. Om het echt te doen lijken, komt-ie af en toe met mij in de stad. Doet lief en de anderen lachen Heeft niemand door, dat hij eigenlijk abnormaal is. En ik hoef het niet voor niks te doen. Wat zeg je van m'n pak je? En m'n schoenen0 Ik heb hartstikke mooie kleren. Daarvoor hoef ik enkel maar eens af en toe met hem in café's te komen en dancings. Hij danst mach tig goed.' „En die kleren komen zeker van V en D, he°" Ze kneep een oog dicht, terwijl ze de witlederen handschoentjes uittrok „Zoiets heeft V en D niet en C en A evenmin. Nee, er zijn wel betere za ken. Ik heb 't in Amsterdam gekocht Van het geld, dat ik van Eef gekregen heb." „En hoe komt Evert aan dat geld0' Ze haalde haar schouders op. „Dat interesseert mij niet Hij heeft voldoen de Ga maar eens kijken Hij heeft een wagen gekocht. Van de week hebben we er 's avonds mee getoerd Ver over de honderd haalt die auto. En je zit er in net als hier in een fauteuil Hij moest naar zijn vriendje in Schaars bergen We hebben eerst een lange rit over de Veluwe gemaakt en zijn toen langzaam door Schaarsbergen gere den, zodat iedereen kon zien, dat hij met een meisje in een auto zat. Zodat ze gaan denken, dat hij verkering heeft Bij de bushalte heeft hij me eruit gezet, om naar Arnhem terug te rij den Maar ik ben aan het dalven gegaan door Schaarsbergen en opeens zag ik zijn wagen staan, bij een grote villa Het is altijd makkelijk, als ik het weet." Ze kneep weer een oog dicht. „Wat kom je hier doen0' vroeg Bert, die met 'n stijgende ontzetting de totale verandering bij dit meisje bemerkte „Mij een beetje op stang jagen0" Ze kwam op hem toe en sloeg haar armen om zijn hals, terwijl ze haar lippen op de zijne drukte. „Ik verlangde naar jou, jo. Eef is hartstikke aardig, maar hij is vies van vrouwen Dat heeft-ie me eerlijk ver teld Hij raakt me nauwelijks aan Maar jou heb ik van de eerste avond af aar dig gevonden En daarom ben ik hier. Nu wil ik eens aangehaald worden En goed ook" Hij probeerde zich los te rukken, maar ze klemde hem zo stevig vast, dat hij zijn evenwicht verloor en op de divan terecht kwam Ze kuste hem wild op zijn gezicht en stak haar hand tussen zijn overhemd „Jong van jou houd ik Gek ben ik op je Als je eens wist, hoe ik naar je verlangd heb. Bert, alsjeblieft Het was diep in de nacht, toen ze overeind zaten in het grote bed en een sigaret rookten. .Hoe laat moet je morgen beginnen?" „Eén uur. Maar als ik je in diskre diet breng, wil ik wel vroeger het huis uitgaan. Ben je me al zat?" „Dat is onzin.' „Moet jij dan morgen vroeg op voor je werk0" „Ik heb nog altijd niets. Nu ja, ik heb een tijdelijke baan gehad, voor een uitzendbureau. Invallen voor lui, die met vakantie waren Het betaalde lek ker. Maar ik doe alweer een week niets" „Praat eens met Eef. Die heeft wel een leuk klusje, waar geen enkel risico bij is". „Dank je wel, daar ben ik veel te stom voor". „Dat dacht ik ook Hoedenkje.dat de jongens bij V en D zijn binnenge komen?" Hij keek haar verschrikt aan. „Heb Jij 0" „Ik zorgde voor de sleutels, zonder dat iemand er erg in had. Vind jij het erg? 't Gaat beter van een stad dan van een dorp, hoor. Met enige bewondering keek hij haar aan. „Nou, jij bent aardig op weg, dame. Enkele weken geleden was je nog een doetje, als de dood zo bang voor mannen Ze schudde zo heftig haar hoofd. $)at haar krullen rond het gezicht slinger den „Niet voor alle mannen. Jij bent een fijn jong en Eef is op zijn manier ook een geschikte kameraad, al is hij dan een mietje. Ik ken er ook wel, die goed in de gaten moeten worden ge houden. „En dit dan? Met mij?" vroeg hij, op het bed wijzend. Ze sloeg haar armen om zijn hals en trok hem terug in het bed. „Dat wilde ik toch zelf, heerlijke knul van me Jou wilde ik. omdat je je zo goed kon beheersen Jij bent een man naar mijn hart. „Je zult spoedig genoeg van me krij gen, schoonheid. Met al die mooie spul len van je en al dat geld in je tas,j ben ik maar een armoedzaaier.' „Dat is je eigen schuld Duizend ra meren om er gemakkelijk aan te men Praat met Eef en het komt in0^ de." Dit laatste bleef lange tijd in 1 hoofd hangen. Temeer, daar het e altijd niet wilde vlotten met het we.l Hij had zo ongeveer alle banken f Arnhem afgewerkt en als men ba behalve zijn diploma's ook referentif vroeg, moest hij vertellen, dat hijl de Twentse zijn ontslag had genonf en kreeg hij doorgaans na enkele a gen al eenbeleefdbriefje, waarinst«j dat men tot hun spijt niet van i diensten gebruik kon maken Zijn geldvoorraad slonk angstwJ kend. Zodat hij een andere, tijdelij| baan aannam, die er althans zorgde, dat hij op peil bleef. Maartl kon zo niet doorgaan. Hij moest geld verdienen, veel geld Het feit dat Evert Selteren op 2 gemakkelijke manier aan geld kond men, obsedeerde hem En toen hijül een keer in de stad in een cafe cf moette, klampte hij hem met een n hoofd aan en vroeg „Als jij so| een keer wat voor me weet0" De aangesprokene keek hem poosje aan „Oké Ik weet van SieotJ dat je safe bent. Trouwens, ik kecj natuurlijk van vroeger Goed, ik f aan je denken Je hoort wel van mei Binnen drie weken had Evert Selterfi een karweitje voor hem. In de voT nacht reed hij, met naast zich e stugge man, die gewoonlijk Jan «1 genoemd en achterin Bert, naar f eenzaam plekje onder Velp, waarztj auto goed verscholen achterlieten f doel was een fabriekskantoor, zich een oude brandkast bevond, ditl met hun drieen makkelijk baas konJ - 17 - De maat was dicht bij de kade in de buurt gekomen, hoewel hij er niet over dacht om naar de „Kraak" te gaan Eigenlijk was hij op zoek naar een ge schikte slaapplaats en tot zijn opluchting vond hij een lege havenloods. „Kom maar gauw mee!" zie hij tegen Troeteltje. bei vast en snurkend, zich van I „Hier zullen we wat fijn kunnen slapen naderend onheil bewust Maar dat <1 en door niemand worden gestoord." kwam in de vorm van de twee g^J De maal strekte zich zo benaaglijk mo- ders Knikkerbok, die de maal men gelijk op de grond uit en Troeteltje teltje in de loods hadden zien ven ging zuchtend een eind verderop liggen nen Het duurde niet lang of ze sliepen alle-

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6