DOELPUNTENSLAG Iij- Het sterrenhoekje TWINTIG STAPPEN TERUG Kappie en de reis met troeteltjn VOETBALSTANDEN EN UITSLAGEN •n Tak. 3 Ho Kizon s TEk 7 DONDERDAG 2 MAART 1972 BARNEVELD - In de doelpuntenslag is het vooral de doelpunten tegenkant waar de spanning het grootst is. Roda zaterdag en SDVB geven elkaar totaal niets toe Rood Wit moest even afhaken doordat het een flinke tik kreeg bij Candia. De winnaars moeten we zoeken bij Roda of SDVB. terwijl ook Rood Wit en Woudenberg nog een kleine kans hebben Roda heeft echter twee ijzers in het vuur want aan de doelpunten voor kant staan zij royaal op kop. We zien hen daar nog wel een poosje blijven. Achterveld staat hier relatief op de tweede plaats. Opvallend hoog staat nog steeds Hars kamp dat in de competitie vrijwel onderaan staat. Doelpunten voor: 1. Roda (za) 14-41 2. Woudenberg 14-33 3 Achterveld 13-32 4. Otterlo 14-28 5 De Glind 14-27 6. Harskamp 14-27 7. Advendo 14-26 8 Scherpenzeel (zo) 14-26 9. Maluku Muda 14-25 10. Barneveld (zo) 14-24 11. Rood Wit 15-24 12 Scherpenzeel (za) 14-23 13. SDCP 16-23 14 De Kieviten 14-22 Barneveld (za) 15-21 Stroe 15-20 VVOP 15-19 Terschuurse Boys 16-18 19. SDVB 14-17 20. Roda (zo) 15-17 21 Veluwse boys 16-17 Lunteren 15-15 SDS 14-13 Renswoude 14-13 Valleivogels 16-10 15. 16. 17 18 22 23 24. 25. Doelpunten tegen: 1. Roda (za) 2. SDVB 3. Rood Wit 4. Woudenberg 5. Veluwse boys 6. Otterlo 7. De Kieviten 8. Barneveld (zo) 9. Achterveld 10 Lunteren 11. Maluku Muda 12. Valleivogels 13. Stroe 14. Renswoude 15. Roda (zo) 16. Advendo 17. Scherpenzeel (zo) 18. Barneveld (za) 19. De Glind 20 SDCP 21 Scherpenzeel (za) 22 Terschuurse Boys 23 VVOP 24. SDS 25. Harskamp AFD. UTRECHT le klas A: Vesting - Kampong Roda - VVZA EMM - Min. Park Soest-Scherpenzeel Amersf. b -AW Voorwaarts-Utr. b. 0-1 0-2 0-0 0-0. 2-1 0-0 Stand Utrechtse EMM S O. Soest Amersf. boys A W. Scherpenzeel Vesting Voorwaarts VVZA Roda Ministerpark Kampong 4e klas A Roda - De Glind 2-0 Laren - Lage Vuurse 1-4 VOP - Unicum 2-1 Bussum - Loosdrecht2-l WA - FC Horst 0-1 stand Hoogl. v -Maluku M Lelystad - Ares Odi - Achterveld Gooise b -Oranje Wit 3-3 Hilvers b -SVMM 0-0 3-3 1-3 boys 15-27 15-25 16-18 16-17 17-16 15-14 16-14 16-14 16-14 15-11 16-11 16- 7 Stand FC Horst Roda VOP Lage Vuurse De Glind Loosdrecht WA Unicum Bussum Laren 15-26 14-24 12-15 16-15 14-13 14-13 13-12 14-11 14- 7 15- 7 3e klas A Achterveld Gooise Boys De Kieviten Maluku Muda Lelystad Oranje Wit Odi Ares Hilv. Boys Hoogl veen 14-23 15-22 14-19 15-16 13-15 14-14 16-14 14-11 15-10 15- 8 AMSTERDAM - De lente is nabij, ge tuige deze crocussen, die in een plant soen aan de Stadionweg worden gesig naleerd. AMERSFOORT - Voor de eerste weg-wedstrijd van het seizoen 1972 in het district Utrecht verschenen te Amersfoort in totaal 80 coureurs aan de start De hoofdschotel, de wedstrijd der amateurs, was met 41 deelnemers uitstekend bezet. Deze amateurs boden de talrijke toeschou wers fraaie wielersport De Scherpen- zeelse amateur Jan Vlastuin wist een gemakkelijke sprintzege te behalen, na dat hij met een kopgroep van acht man op pad was gegaan Dick Willigenburg vierde. Onder de veertien deelnemende adspiranten bevonden zich vier leden van de Ren en Tourclub ..Amersfoort": Dick Wil ligenburg, Jan Geytenbeek, Loet van Hamersveld en Wout Lansing Het begon vrij snel bij de adspiranten. Het tempo werd hoog gehouden en het zou zeer moeilijk worden om weg te komen. Wim van Empelen reed een bekeken wedstrijd, üick Willigenburg, Jan Gey tenbeek en Loet van Hamersveld zagen we herhaaldelijk aan de kop van het veld, maar weg lopen was er niet bij. Deze eerste wegwedstrijd werd in het bijzonder gekenmerkt door de felheid, waarmede strijd werd geleverd. Mede daardoor bleef alles bijeen en moest de eindspurt de beslissing brengen De sterke Wim van Empelen kwam hier gemakkelijk als overwinnaar uit te voorschijn Dick Willigenburg deed het met zijn vierde plaats in deze spurt ook bijzonder goed. Uitslag ad- apiranten 1 Wim van Empelen, Amersfoort 2 Rinus Stroes, Hilver sum 3 Hans Vooren, Hilversum 4 Dick Willigenburg. Leusden 5 Jan Geytenbeek, Amersfoort. 7 Loet van Hamersveld. Achterveld 11. Wout Lan sing, Scherpenzeel. Gerrit Ruttenberg sterkte veteraan. Door de pech die koploper Wim Schaef- fer overkwam kon Gerrit Ruttenberg de leiding overnemen en stond die niet meer af. De enige „Amersfoort"- deelnemer Almekinders werd in deze strijd negende. Kees Berkhof tweede. Met der tien deelnemers was de nieuwelingen klasse uitermate zwak bezet. LeoRoe- loffs, Harry Kok Kees Berkhof, Gert Vink en Hans Badenbroek moesten de eer van de Ren- en Tourclub .Amers foort in deze klasse verdedigen Dat ging Gert Vink en Hans Badenbroek niet al te best af. Zij kwamen op ach terstand en Hans Badenbroek staakte de strijd. Gert Vink ging dapper door, maar kwam toch niet verder dan de tiende plaats Vooraan werd er re gelmatig een hoog tempo ingehouden en ook bij de nieuwelingen was het dus moeilijk om weg te blijven Kees Berkhof deed het als eerste jaars nieuweling in deze klasse bijzon der goed en wist in de eindspurt zelfs de tweede plaats voor zich op te eisen De uitslag van deze nieuwelingenwed- strijd: 1 Hans Pouw, Hilversum 2 Kees Berkhof. Barneveld. 3. Rob van Zuurk, Hilversum. 4 Harry Jansen, Amersfoort 5 Leo Roeloffs, Amers foort 6, Harry Kok. Hoogland 10. Gert Vink, Woudenberg. Jan Vlastuin spurtwinnaar. Met 41 deelnemers vormde de amateurklasse de sterkst bezette afdeling. De strijd was kwalitatief ook goed. Een vrij hoog tempo en desondanks toch vele uitlooppogingen karakteriseerden de felheid waarmede de amateurs ieder jaar weer aan het wegseizoen be ginnen Ondanks het hoge tempo ont stond er halverwege de wedstrijd een kopgroep van acht man Bij deze acht zaten Jan Vlastuin, Wim Pater en Joop van Beek. De andere „Amers- foorters" hielden zich in het peleton rustig en dat waren Arnold Voogt, Jan van de Beek, Jan Zwaagman en Jan Sandbrink De kopgroep marcheerde direct na de demarrage bijzonder goed Maar toen men eenmaal buiten schot was en het einde in zich kwam vlotte het niet zo erg meer. De acht man aan de kop wisten nog wel 150 meter voor sprong te houden De eindspurt werd op gemakkelijke wijze gewonnen door Jan Vlastuin, die Wil Kotterer op twee lengten zette. Zondag 5 maart vindt de tweede rit van deze competitie plaats te Hil versum Aanvang 10.00 uur .A .M 'S 's morgens laag in het Z O te tn Hij staat 9 maart in de buurt van maan De zwakste planeet Mars is ongevj net zo helder als de helderste sterl aan de nachthemel. Wilt u de nnl van Saturnus of de manen van JupP en Saturnus eens door een telesi bekijken neem dan kontakt op met Ei Hooijer, tel 03496-1737 In maart zijn de volgende planeten te zien Mars, Venus en Saturnus zijn's avonds in het westen te zien. Venus is nog steeds zeer helder. Tekening 1 laat de stand van de maan van 18 t/m 20 maart t.o.v de planeten Saturnus (S); Mars (M). Venus (V)en MercunusfME.). Ter verduidelikheid zijn de bewegingen van de planeten weggelaten. U ziet op tek 2 en tek. 3 duidelijk de bewegin gen van de planeten (tek 2 - begin maart en tek 3 eind maart). A is de ster Aldebaran (in het sterrenbeeld de stier). Mercurius is in het westen net bo ven de horizon alleen tussen 4 en 24 maart te zien De planeet Jupiter is •ft. Horizon f/E Feuilleton door Frank van Falckenoordt Samen sjouwden ze het gevaarte naar buiten, terwijl Jan en Bert er de wacht bij hielden, haalde Eef zijn wagen op en binnen een uur was alles voorbij Wagen en brandkast werden gestald in een schuur aan de buitenzijde van Arnhem ,,Die nemen we morgenvroeg wel onderhanden Om een uur of tien hier, besliste Evert De safe bevatte ruim negenduizend gulden en voorts administratieve be scheiden. ,,Die breng ik ze wel een keer terug," lachte Evert vergenoegd Zelf nam hij de helft van het geld, terwijl de rest verdeeld werd tussen Jan en Bert Thuisgekomen sloot hij zorgvuldig de overgordijnen, waarna hij het geld nog eens overtelde Bijna drie en twintig honderd gulden Dat verdiende hij op de bank in ongeveer een half jaar. Nu had hij het binnen het uur 's Middags las hij het bericht van de geslaagde inbraak in de krant. Van de daders geen spoor Nee, als Evert er gens aan begon, was het risico zo klein, dat het te verwaarlozen was Gedachtig aan de raad. die Evert hem had gegeven, bleef hij gewoon leven als altijd, maakte geen buitensporige uit gaven en zorgde er vooral voor. dat hij niet dronken raakte. Alleen kocht hij nieuwe kleren en schoenen, want een nieuw pak had hij hard nodig. Hoe wel hij ook wel zin had in «en tweede hands autootje, adviseerde Evert, er nog niet aan te beginnen ,,Dat komt te zijner tijd wel Dan zorg ik wel voor een geschikt wagentje, dat je niet te veel kost. Anderhalve maand later ging hij in een nacht met Evert er op uit. Het doel was ditmaal de Betuwe In het kantoor van een steenlabriek kraakten ze een bureau, waarin ze enkele honderden guldens vonden Bovendien troffen ze in een bus nog een klein bedrag aan zilvergeld Hoewel deze inbraak veel minder opleverde, was het risico ook veel kleiner Die nacht kwam Bert met ruim driehonderd gulden thuis De derde inbraak, waaraan hij mee deed, werd hem noodlottig. Het was in de buurt van Huizen, waar ze een fa briek binnenklommen, na een venster raam doorgedrukt te hebben. Terwijl Bert op de uitkijk stond, waren Eef en Jan bezig Maar een nabijwonende boer, die het geluid van brekend glas had gehoord, omdat hij de slaap niet kon vatten, keek uit het slaapkamer raam en zag een schaduw bewegen Zonder zich te bedenken belde hij de politie, die binnen vijf minuten met twee overvalwagens arriveerde. Bert had nog net gelegenheid de twee anderen te waarschuwen, maar zelf liep hij in de armen van twee politiemannen. Nog diezelfde nacht zat hij op het poli tiebureau en twee dagen later op het Walburgsplein in Arnhem Na twee en een halve maand voorar rest kwam zijn zaak voor Intussen waren ook Evert en Jan achterhaald Op de rechtszitting kwam duidelijk vast te staan, dat Bert slechts op de uitkijk had gestaan en omdat hij verder een blanco strafregister had, zulks in tegenstelling tot de beide an deren. kwam hij er met een lichte straf van af en werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. In zijn kamer werd hij opgewacht door Sientje Tannema. Ze omhelsden elkaar en toen hij vroeg, hoe ze wist. dat hij vrij zou komen, antwoordde ze: .,0, ik zat hier al twee maanden Ik moest van mijn kamer af, omdat de be woners gingen verhuizen en ik kon niet zo gauw wat anders vinden Beneden vonden ze het goed en ik heb de huur netjes betaald. Naar je zin9" ,,Dat geld krijg je natuurlijk van me terug," antwoordde hij lachend. ,,Ga zitten, maak ik koffie voor je klaar. Ik heb ook nog wel wat lekkers in huis Hij keek op zijn horloge en consta teerde. dat het half vier was ..Moet je niet werken? Of heb je soms je ont slag?" Hij had het woord „huis" gehoord en vroeg. ,,Kom je nog wel eens bij je ouders'1' Ze schudde haar hoofd. .Ik lig eruit Het zwarte schaap van de familie. Soms kom ik wel eens een van m'n broers tegen. Dan draait hij zijn hoofd om en doet net, of hij nie niet ziet. Zal me een zorg zijn Ik heb vorige maand weer opslag gehad Wat dacht je? Ik red me wel. Maar ik moet nu weer een kamer hebben ,,Wat mij betreft, mag je wel blij ven." antwoordde hij lachend. ..Dank je wel, heel lief van je, maar we zouden elkaar gauw gaan vervelen Nee, zo af en toe heb ik wel zin in je, maar niet iedere dag. Dan zou ik het ge voel hebben, of ik wat van m'n duur verworven vrijheid kwijt was en hoe graag ik je ook mag, meneer Galestad, ik hou toch nog meer van m'n vrijheid. Zoals je wilt Twee maanden was Bert Galestad vrij, toen hij een tip kreeg van een van Everts kennissen. ,,Een klein klusje Ik heb nog iemand nodig, die kan rijden Iets voor jou9" Bert had een beetje de schrik te pak ken. De twee en een halve maand in de cel waren niet de prettigste weken van zijn leven geweest en hij realiseerde zich terdege, dat hij een flinke drukker zou krijgen, als ze hem voor de tweede maal grepen Dat heette recidive en een recidivist hoefde vast niet op clementie te rekenen van de heren achter de groe ne tafel. Voorzichtig vroeg hij ..Wat is het9 .,Een winkelcentrum in de stad. Ik weet, dat ze 's avonds het geld uit de kassa's in een grote trommel doen en ik weet ook. waar ze die trommel neer zetten. Ik heb de zaak goed onderzocht We gaan een half uur voor sluitings tijd naar binnen en laten ons opslui ten" ..Waar9vroeg Bert. die er no^niet veel heil in zag ..Er is een vertrekje voor de werk sters. Die beginnen s morgens al heel vroeg De cheffin heeft een sleutel Ik heb er een duplikaat van. We sluiten onszelf op. tot het donker is Er is een achteruitgang en de deur kun je van binnen opendoen. Een kwestie van vijf minuten en we zijn klaar. Je moet de wagen voor in de steeg zetten Er is plaats genoeg Er staan altijd wel een paar wagens Bert overlegde enige tijd met zich zelf Voor het geld hoefde hij het niet te doen Na de eerste geslaagde inbraak was hij gewoon blijven leven het geld had hij geleidelijk aan in kleine hoe veelheden op een bank gezet. De dagaf schriften van de bank waren goed ver borgen in zijn matras, zonder de re cherche, toen ze na zijn arrestatie huiszoeking deed. niets bijzonders kon vinden Als het moest kon hij nog wel een jaar, of nog langer, vooruit. Maar- het avontuur trok Het ging hem nu niet rneer alleen om de knikkers, ook om de sport. De sensatie van hetgevaar lijk doen ..Hoe groot is mijn aandeel?" vroeg hij, nog steeds voorzichtig. ..Eén derde voor jou. tweederde voor mij. Tenslotte heb ik het voorberei dende werk gedaan" ,,Hoe hoog schat je de opbrengst?" ..Dertig a veertig rooien Dedagom- zet. Als we het op een donderdagavond doen, hebben we kans op een flink be drag. Ik heb alles al wekenlang uitge kiend 's Morgens brengen ze de trom mel met geld naar de bank, in een auto met drie man Dat is te link Maar het geld ligt de hele nacht onaangeroerd ..Is er geen nachtwaker?" „Nee Wel een alarminstallatie Maar daar hebben we niks mee te ma ken, want we zijn al vóór sluitingstijd binnen. En het is een stil alarm, in verbinding met het politiebureau Het gaat werken, als we via de achterdeur naar buiten gaan, maar dan zijn we al lang weg, voor de juten komen, ,,Goed. ik doe het. Wat voor auto is het?" ,,Een Opel. Je moet hem halen ineen garage achter Nijmegen. Dat is safe Je kunt toch wel goed rijden? Eef zei tenminste zoiets ..Natuurlijk „Goed Luister goed. Donderdag avond. een half uur voor sluitingstijd ga je naar binnen. Naar de bovenste ver dieping Links naast de lift is een groene deur met een D er op. Dan ben ik er al en maak om precies vijf over half zes de deur los. Let op, dat ze je niet bin nen zien gaan De sleutel steekt aan de binnenkant in het slot Als je binnen bent, draai je hem meteen weer dicht Maak geen licht Zodra ik je hoor, geef ik wel een seintje Daarwachtenwe.tot het goed donker is Daarna is het een kwestie van vijf, hooguit tien minuten en we zijn weg. De route geef ik je nog op, die moet je precies rijden.. De dag na de geslaagde geldroof las Bert in de krant, dat in een winkelcen trum in de binnenstad een trommel met zes en dertig duizend gulden was ont vreemd De dader of daders hadden zich waarschijnlijk laten insluiten en hadden via een achterdeur het gebouw weer verlaten Van hen ontbrak ieder spoor. Hij knikte vergenoegd. In de matras van zijn bed lag twaalfduizend gulden. Kon hij weer een paar jaar vooruit Geen haan, die er naar kraaide Hij zou nooit zo stom zijn als Eef, om minstens één keer in de week op kar wei te gaan Dan vroeg je gewoon om gearresteerd te worden. Nee. voor lopig had hij genoeg Voeg erbij zijn vriendschap met Sientje. Wel, het leven was nog niet zo slecht! Hoofdstuk 5 Fabrikant Galestad keek naar de hoogste politiechef, die tegenover hem zat en hem onafgebroken observeerde ,.Ja, Sientje Tannema heb ik gekend Ik heb er enkele maanden mee geschar reld, in m'n jonge jaren ,.Hoe lang is dat geleden, meneer Galestad?" De aangesprokene fronste zijn wenk brauwen ,,Is dit een verhoor?" ,,U mag het zo noemen, ja." Alvorens antwoord te geven mag ik ook weten, waarom ik, primo, ben gearresteerd en sekundo, waarom ik hier wordt verhoord?" De commissaris keek nog eens op het grote vel papier, dat voor hem lag ..Meneer Galestad. u hebt een strafregister Het is weliswaar oud, ruim twee en twintig jaar. maar het is er nog altijd. Ik lees hier, dat u ver oordeeld bent geworden door de Arn hemse rechtbank in 1947 tot drie maan den wegens medeplichtigheid aan een inbraak Dat u in 1948 wegens gebrek aan bewijs bent vrijgesproken van een geldroof in de Arnhemse binnenstad Misschien zijn er in andere arron dissementen ook nog dossiers van u. maar we hebben er niet naar gevraagd. We weten nu ook. dat u bankemployé bent geweest en dat u, na een woorden wisseling met uw chef, ontslag hebt genomen Nadien hebt u vrijwel nergens meer gewerkt, of het zou voor zeer korte tijd moeten zijn. U had een paar kamers in de Hazelaarstraat in Mal burgen-West. U bezat in 1949 plotse ling een auto en daarna is er een hiaat. In 1950 koopt u een constructiebedrijf in Oosterbeek Met deze koop was een bedrag van honderdtachtigduizend gul den gemoeid Een jaar later koopt u een nagenoeg failliet bedrijf in Haar lem, voor een bedrag van veertigdui zend gulden en laat de machines over brengen naar Oosterbeek In 1953 laat u een villa bouwen aan de Schelmseweg. Kosten bijna honderdduizend gulden U bezit twee auto's, een Mercedes en een Dodge Alles tezamen genomen hebt u tussen 1949 en 1953 een bedrag van ongeveer een half miljoen gulden gefourneerd. In reeele waarde uitge drukt is dat vandaag de dag ruim één miljoen Mijn vraag is nu. meneer Galestad, hoe kwam een bankemployé, die in 1947 nog geen vierhonderd gul den in de maand verdiende, een paar jaren later aan een half miljoen? Kunt u daar een verklaring voor geven? Inwendig kreeg de ondervraagde het benauwd Ze weten beslist alles al wist hij nu met zekerheid en ze pro beren me op deze manier uit m'n tent te lokken. Maar hij had zichzelf nu vol doende onder controle en zonder ook maar één keer met zijn ogen te knip peren, was zijn antwoord Ik kan na tuurlijk voor alles een juiste verklaring geven, meneer de commissaris, maar ik weiger verder te spreken, vooral eer ik weet, waarvan ik beschuldigd word Bovendien wens ik eerst overleg te plegen met mijn advokaat De commissaris schoof het telefoon toestel naar hem toe. ,,Gaat uw gang, meneer. Niet onmogelijk, dat hij uwij zer zal maken.' Met een voorgevoel van naderend onheil, begon Galestad de cijfers te draaien Na een minuut wachten werd de hoorn opgenomen en een meisje meldde ..Met het kantoor van Van der Voorde." ,.Met Galestad Ben jij het. Eva?" ..Jawel, meneer Galestad." ,,Is meneer Van der Voorde aanwe zig?" ,,Ja meneer Hij heeft wel belet, maar ik zal zeggen dat u aan de lijn bent Blijft u even aan het toestel?" Jawel" Galestad stak een nieuwe sigaret aan en wachtte. Na enige tijd hoorde hij de stem van zijn juridische raadsman ,,Van der Voorde" ,,Met Galestad Zeg, kun je naar het Arnhemse politiebureau komen? Ik heb je bijstand nodig Even was het stil ..Ik was er al bang voor Vanmorgen heb ik nog gebeld naar Tegernsee, maar je was al ver trokken. Hebben ze je gearresteerd" ,,Zo zou je het kunnen noemen, ja Wat is er aan de hand?" ..Hebben ze nog niets gezegd?" ,,Ze zinspelen op m'n verleden ,,Ja, dat is opgegraven Het is niet zo mooi, Bert Heb je daar geen Ne derlandse kranten gekocht?' ..Nee, dat doe ik nooit Waarom0" ..Dan had je de hele historie kunnen lezen. Tast maar eens terug. Twintig jaar geleden. Enfin, ik ben met een klein half uurtje bij je Weet goed. wat je zegt. En knoop dit vooral goed in je oren: ze kunnen je niets meer maken, het is verjaard." ,,Ja, allemaal goed en wel. maar wil je me misschien eens vertellen, water eigenlijk precies aan de hand is?" „Man, doe niet zo achterlijk Je weet toch zeker wel, wat je twintig jaar geleden hebt uitgehaald9 Samen met die vrouw, die juffrouw Tannema. die veertien dagen geleden is overleden0' ,,Wat heeft die er mee te maken?" Alles. Ze heeft op haar sterfbed een bekentenis afgelegd Allemachtig. Joop ,,Nu snap je zeker wel, waarom ze je aan de grens hebben opgewacht? Dit is het ergste nog niet, Bert, dat komt nog. Enfin, ik heb al die jaren je be langen behartigd en hoewel je eigen lijk een grote schooier bent. zal ik je nu niet in de steek laten Dat strijdt tegen m'n beroepseer Houd je kalm, met een half uurtje ben ik bij je. Tot ziens Bom De telefoon werd op de haak gelegd en automatisch plaatste Gale stad de hoorn eveneens op het toestel. Een ogenblik zat hij verwezen i zich uit uit te kijken, tot de stens de commissaris hem tot de we: lijkheid terugbracht .Ik neem aan, meneer Galestad. u nu wel zo ongeveer weet, waar om gaat?" ..Mijn advokaat is hier binnen half uur, meneer de commissaris geef er de voorkeur aan, tot zo verder geen antwoord te geven ,,Zo u wilt Mijn tijd is evei te kostbaar om een half uur te pauze U zult het nnj niet ten kwade du) dat ik u zolang ergens anders wachten?" Gelijk drukte de corai sans op een bel. Binnen enkele seconden betrad rechercheur het vertrek ..Conu saris°' „Meneer Gaiestad moet een po ergens wachten. Weet jij een ge» plekje?' „Zeker, commissaris. Mag f verzoeken, meneer?' Een minuut later zat Galestad! gesloten in een kamertje met f lies voor de ramen Hij.keek er en realiseerde zich: waarschf]# mijn voorland tralies en eenza heid De klok is terug gedraaid r tig jaar Twintig stappen terug Hoofdstuk 6 Joop van der Voorde, advokaJ prokureur te Heelsum. sedert r dan vijftien jaar juridisch advisetj de N V Verenigde Constructiel ven ..Oosterbeek" in Oosterbeetl sinds het opzienbarende bericht T dagbladen had gestaan, nietstilgeil V> Zacharias Knikkerbok lichtte zachtjes het touw op, dat van Troeteltjes hals naar de hand van de maat liep Zebe- deus haalde geruisloos een schaar uit zijn zak en knipte het touw door. Een rukje aan het touw deed Troeteltje ont waken „Ssst!" waarschuwde Zacharias met de wijsvinger voor de mond. „Kom dan!" Zebedeus trok voorzichtig aan het touw en Troeteltje rees langzaam over eind. „Kom dan'" fluisterde Zacharias, die Troeteltje een vriendelijk duwtje gaf Zonder veel moeite gelukte het de pro fessoren om Troeteltje uit de loods te krijgen, terwijl de maat zacht door bleef snurken Kappie wist ook niets beters te doen dan naar bed te gaan, maar van slapen kwam niets Hij kon geen oog dicht doen en stak daarom maar zijn lantaarn aan, ging rechtop zitten en dacht na over de maat! Klont!" mompelde hij woedend T aardappel, hoe durft hij'" Inde^ ochtendstond werd de aardappel ker en zijn eerste blik gold Tflf tje die er niet meer was! D*! stikte bijna in zijn adem van s terwijl hij naar het kleine stuk)?! in zijn hand keek „Mijn Troetri gilde hij. „Waar ben je?"

Leusder Krant | 1972 | | pagina 4