Dit is een nakaartnota zonder inspraak Artikel 19 noodzakelijk om woningproduktie op gang te kunnen houden D '66 BOOS OP UITSPRAKEN VAN BURGEMEESTER reen verwachting van bet openbaar vervoer LEUSDER KRANT De heer v. Spaendonck D *66 [erkeersdeskimdige ir. De Boer: LEUSDER KRANT Burgemeester van der Post: De heer Van Tiel (VVD): Meer differentiatie in woningbouw nodig MEDISCHE DIENSTEN Aangereden LEUSDER HEITJES Opbrengst Unicef f4730.10 Noodlokaal Paletschool in gebruik Bijzondere dienst in Johanneskerk Amersfoort MEDISCHE CENTRUM SPOEDIG REALITEIT? DONDERDAG 2 MAART 1972 7 LEUSDEN - „Dit is een nakaart nota". Dat was de konklusie van de beer Van Spaendonck (D'66). Hij uit te felle kritiek op de gang van zaken rond de diskussie-nota le fase. Hij stelde duidelijk vast, dat deze nota al in juli 1970 ter discussie gesteld bad kunnen worden, waarna aan de band van de diskussie een beleidsnota zou kunnen worden opgesteld. Nu is de diskussie een jaar vertraagd en na iet aanvaarden van de nota is 't een beleidsnota, omdat 'n groot deel van de eerste fase reeds gerealiseerd Is." De argumenten voor die vertra ging vind ik volstrekt niet ter zake ioende. De door u genoemde burgemeester- irisseling heeft er niets mee te ma ten. Bij afwezigheid van een burge- jeester kan men niet stil blijven taan, het beleid moet doorgaan". Van inspraak is nauwelijks spra- :e geweest, aldus de Democraat, de iwoners zijn buiten spel gezet De iresentatie laat heel veel te wensen iver De openbare commissieverga - lering over de nota is mislukt, deels loordat de voorbereidingen niet vol- loende waren, deels door het feit, lat alles reeds tot in de details in Ie krant stond". (Leusder Krant do. oktober 1971 - red.) Dit is een ikaart-nota. Het gaat hier meer om iet wettelijk vastleggen van gegevens, lie reeds gerealiseerd zijn. Ik zal jarom niet op de details ingaan, dat leeft geen enkele zin. Het is van be ng er nu al vast over te denken 10e de presentatie van de nota twee- je fase moet zijn om deze verkeer- gang van zaken te voorkomen." De heer van Spaendonck vond deze •rste nota veel te vrijblijvend om s beleidsnota te kunnen dienen en ivatte bovendien tal van tegenstrij- Igheden. Hij stelde voor de volgende se als volgt te behandelen: Ten eer- jte dient men als uitgangspunt het Tuctuurplan en het streekplan te ne- Daarna een programma van ei- m opstellen. De burgerij dient daar na betrokken te worden bij het plan- op basis van gegevens verstrekt lor de stuurgroep. Hieraan dient veel ibliciteit te worden gegeven, met ischakeling van belangengroepen. Pas tarna kan een beleidsnota tot stand imen met eigen visie en motiveringen. komt de nota tenslotte als be- lidsnota in de raad. De plannen slui- iD dan op de wensen van de burgers, irwijl door deze procedure een gro- ire vertrouwensrelatie wordt ge leekt tussen gemeente en bevolking, ivendien houdt dit tevens in, dat het iruik maken van de artikel 19 pro lure, het beginnen met bouwen zon- x dat een bestemmingsplan is vast- isteld, tot het minimum beperkt dient worden. Bovendien wenste de heer van Spaen- :k, dat de raad meer betrokken t worden bij de opdrachten, die door jt college aan de stuurgroep worden ;even. ,,We weten er nu eigenlijk its van" Ook hij drong er bij het llege op aan, de raad elke veran- jring van ïgzicht, elk nieuw cijfer- 'iteriaal, kortom elke wijziging, van jlang voor de gehele struktuur, di kt te doen toekomen. Op die wijze krijgt men een veel vertrouwen- Ikkender beleid dan nu het geval is. it is nu beslist niet bevredigend. Hij teerde in dit verband een zinsnede uit een studie over deze problema tiek: ,,Bij een gemeente van 10 000 inwoners kan het kontakt tussen ge meente en bevolking optimaal zijn zonder dat er vertragingen ont staan". De heer Van Spaendonck stelde voor een commissie in te stellen, die deze problema tiek nader dient te besturen en met voorstellen dient te komen ter verbe tering van bovengenoemde kontakten De verkeersveiligheid verdiende vol gend de heer van Spaendonck meer aandacht. Hij vroeg zich af, waarom de Noorderinslag (vanaf de Heiligen- bergerweg) niet direkt wordt doorge trokken naar de Asschatterweg (achter Rozendaal langs, over het Valleikanaal richting kruispunt Lapeerseweg/As- schatterweg). Door dat te doen spaar de men een stukje Asschatterweg vanaf de Wetering tot aan de Lapeerseweg, een fijn stukje natuur. Dat gedeelte hoefde dan niet geasfalteerd te worden en bovendien, aldus de heer Spaendonck, kan het zware vrachtvervoer en bouw- vervoer via de Noorderinslag geleid worden. Ook de Middenweg dient snel ler gerealiseerd te worden, zodat het bouwvervoer voor De Wetering geen ge bruik zal hoeven te maken van de As- schatterseweg. Hij vroeg zich af, of een fietspad langs de Asschatterweg wel nodig is als een dergelijke oplos sing worden gerealiseerd. Het verder uitbouwen van het open baar vervoer vond de heer van Spaen donck van het grootste belang. Bredere en snellere wegen geven geen oplossing. We moeten juist het openbaar vervoer gaan stimuleren, waardoor we mis schien tot een selektiever autogebruik kunnen komen. Hij vond een goede ver binding tussen Leusden/Z en Leusden/c als woon-werkverkeer noodzakelijk. Volgens hem moest dat worden opge vangen door een adequaat openbaar vervoer. Dit moet met alle mogelijke middelen gestimuleerd worden. De spoorlijn dient gereactiveerd te wor den en intensief te worden gebruikt Met een aftakking van deze spoorlijn door de nieuwe stad van Leusden dient nu al rekening te worden gehouden. De S 10 vond hij een hoogst merk waardig stukje weg en hij vroeg zich af welke functie de S 10 zal krijgen. Hij was van mening, dat gemeente raad en gemeentebestuur zich met hand en tand tegen de komst van deze weg moeten verzetten. „We moeten daarbij de aktiegroepen zoveel mo gelijk steunen". |[an de redaktie) iEUSDEN - De verkeersdeskundige wd de stuurgroep Leusden, ir De Boer |WDbet bureau Dwars, Hederik en Ver zag het openbaar vervoer in de toe- ist beslist niet groeien. Prognoses [die richting wijzen er op, dat per- Itage-gewijs het openbaar vervoer Hst niet zal stijgen ten opzichte van autoverkeer. ,,De auto blijft nog eds in het voordeel wat comfort en stijd betreft", aldus de heer De f - „Daardoor wordt het bijna vruch- x>s gevecht tegen de auto. We zullen ir selectief autogebruik moeten stre- en het openbaar vervoer sterk feten stimuleren. Dat gaat in ieder t al enorme hoeveelheden geld kos- jien dan nog is het de vraag of de JWger het openbaar vervoer zal kiezen. zal enorm veel aan gedaan moe- ^|B*orden. P fe hebben kontakt gehad met de NS J r de spoorlijn Amersfoort-Veenen- ®t, roaar daar heerst grote scepsis. Eerwacht daar persoonlijk dan ook zoveel van, ook al gaat het gesprek L Er is vanavond over het tramnet de regio gesproken. Dat tramnet, |emd in het streekplan, is geba- P 0p normaaI gehanteerde cijfers, v een agglomeratie van 250.000 inwo- ls realisatie van een tramnet reüsch denkbaar. Dat hebben we 'D de struktuurnota geschreven. >1 een rapport over het openbaar "oer in Amersfoort verscheen en rlD het accent wordt gelegd op het 'baar busvervoer, hebben we echter gedachte maar verlaten. Alleen in o-verband is realisatie van een -jDet mogelijk. De gehele regio lElB^rin meedoen. Dan is een der- damnet haalbaar". S10, aldus de heer De Boer, ver- [m het interlokale wegenstelsel een 'flate belangrijke funktie. Het lijkt jet aan te bevelen om aktiegroe- die de S10 weg willen denken, te steunen, hoewel ik alle begrip heb voor de standpunten van die aktiegroepen en hun bezwaren wel voor een belangrijk stuk deel. Als aktiegroepen werkelijk belangrijk werk willen doen, dan lijkt het me nuttiger op de aandacht te richten op rijksweg 80. Die weg is na melijk dwars door Den Treek gepro- jekteerd. We kunnen beter proberen die weg te denken. De S9 en de S10 zijn straks onze enige Noord-Zuid verbin dingen. Met 250.000 inwoners in de re gio heeft dat konsekwenties. Als de Rijksweg 80 niet wordt uit gevoerd, is het niet zinnig om de S10 weg te praten, was de mening van de verkeersdeskundige. ,,De S10 is, on danks de bezwaren er tegen, die ik deel, een acceptabele noodzaak". KERKDIENSTEN LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 10 u ds Schippers, Nijme gen; 19 u.: ds Dop, Amersfoort. R.K.K.: za. 7 u.: m.m.v. dameskoor, zo. 7.30 u 9 u.: Lat. Hoogmis; 11 u. dienst met samenzang; 16 .30 u. LEUSDEN/ZUID N.H.K.: 10 u.: ds Sirag. 18.30 u.: ds v. Staveren, jeugddienst. R.K.K Huize Don Bosco za 19.15 u.- zo.: 10 u.- Hoogmis; 11.30 u ACHTERVELD N.H.K.: 14.30 u. ds V. d. Ent- Braat, Scherpenzeel. R.K.K.maandag t/m zaterdag (uit- gez woensdag) 8.30 u., woensdag 19.30 u.: Avondmis; donderdag 13.30 u H. Mis spec, voor be jaarden; vrijdag 19.30 u.: Avond mis; zaterdag 19 u.: Avondmis (kinderkoor); zondag 8.30 u Om 10.30 u.: Hoogmis (Latijn); 18 u Lof. Meneer Jansonius hees de vlag toen zijn dochter geboren werd om aan iedereen te vertellen, dat hij een gelukkige vader was geworden. Wei een goed kope manier om zulk een blij de tijding kenbaar te maken, maar niet de beste. Met een GEBOORTEKAARTJE van de LEUSDER KRANT gaat het beter en sneller. Al uw fa milie en kennissen kunnen van de blijde gebeurtenis op de hoogte zijn nog voordat er 24 uur verstreken zijn. Komt u nu al vast eens snuf felen in onze prachtige kollek- tie geboortekaartjes. We zijn er zeker van. dat uw keus er bij is. FINNMARK 3 LEUSDEN CENTRUM (Van de redaktie) LEUSDEN - Burgemeester Van der Post beantwoordde een groot deel van de gestelde vragen over de eerste fase ,,Er mag geen enkel misverstand bestaan over het karakter van de nota. Daarbij moeten we vooropstellen, dat de door mij genoemde vertragingsfaktoren reëel zijn We moeten de noodzakelijke samenhang tussen de eerste en tweede fase goed in ogenschouw nemen. Dat is bijzonder belangrijk. Daarop is het wachten geweest en dat is, dacht ik, een keihard argument. Dit is een dis- kussienota. Er waren helemaal geen plannen, terwijl snelle uitbreiding noodzakelijk was. Er moesten woningen worden gebouwd. Als wij dat hadden wil len realiseren via bestemmings plannen, zoals door o m. de heer Van Maanen is voorgesteld, dan duurt het op zijn minst vijf jaar voordat we aan de realisatie kunnen beginnen. Gebruik van artikel 19 van de wet op de R.O. is voor ons onontbeerlijk om de produktie van woningen op gang te houden. Dat moet een duidelijk uit gangspunt zijn. Een diskussienota is al tijd een momentopname. Er liggen echter wel beleidslijnen in verankerd. Ik zie geen nut in een beleidsnota voor de eerste fase, gezien het feit, dat een belangrijk deel reeds gerea liseerd is De door de heer Van Spaen donck geuite wensen ten aanzien van de te volgen procedure klinken in theorie erg mooi. Over de inspraak van de bevolking zijn vragen in de raad ge weest, die door het college zo volledig mogelijk zijn beantwoord. Ons antwoord was duidelijk Als ik nu hoor, dat het niet goed is zoals we toen hebben voorgesteld, dan vraag ik mij af, waar- (Van de redaktie). LEUSDEN - De fraktieleider van de VVD, de heer Van Tiel, vond de nota eerste fase op zich bij het verschijnen ervan bijzonder moedig van opzet, om dat het een planning op lange termijn betrof. Hoewel de intussen verouderde nota door aanvullingen is aangepast, had hij toch nog enkele kritische opmerkin gen. „Wat betreft de woningbouw in de eerste fase", aldus de heer Van Tiel, .lijkt het me noodzakelijk.datwemeer gedifferentieerde woningen gaan bou wen. Woningen, dus, die wel gelijk zijn van omvang, maar die een verschillend aantal verblijfseenheden hebben, aan gepast aan de grootte van het gezin Er is een daling van de gezinsgrootte gekonstateerd Er dient een onderzoek ingesteld te worden in hoeverre deze daling zich verder manifesteert. Bij een klein gezin moet het mogelijk zijn de leefruimte groter te maken dan de slaapruimte en bij een groot gezin om gekeerd Uiteraard mag een dergelijke flexibililteit geen afbreuk doen aan de architectonische vormgeving van de woning zelf", aldus de VVD-er. De heer Van Tiel drong er opaan.de winkelvoorzieningen tijdig op het ver eiste niveau te brengen ,,We moeten er voor waken, dat de voorzieningen niet te ver achterop komen Het winkelcen trum De Biezenkaftip zal dan ook op korte termijn uitgebreid dienen te wor den" De plaatsing van mobiele schoolloka len mag niet leiden tot een verminder de druk op de centrale overheid ten aan zien van de financiering van permanen te scholen, vond de heer Van Tiel Als tussenfase was hij blij met deze nood oplossing ,,Het is beter dan niets Hij wees wel op de noodzaak de enkele jaren geleden uitgebrachte scholenno ta steeds opnieuw op haar merites te be zien en zo nodig korrekties aan te bren gen Die korrekties, aldus de heer Van Tiel. dienen regelmatig ter kennis van de raad te worden gebracht. De VVD-er was er een voorstander van om in bestemmingsplannen zoge naamde „witte vlekken" te projekteren, die later naar behoefte kunnen wor- Weekend 4-5 maart 1972 (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s weekend waarnemen: dr Den ToomMaria Stuartlaan 5tel. 03490- 18881. (Dienst van vrijdagavond 18 u tot maandagmorgen 8 u De wijkverpleging wordt waargeno men door zr.: C. van Dignum, Hes senweg 287, tel. 03425-333 (Van de redaktie). LEUSDEN/ZUID - Vorige week, 22 februari, werd G v. d. B uit Leus den/Z die op het fietspad langs de Arnhemseweg reed, aangereden door een auto, bestuurd door W. uit Amers foort, die vanaf de Maanweg kwam. Materiële schade was het gevolg. om dat toen niet direkt is gezegd. Veel wensen van uw raad zijn in de praktijk niet te realiseren. Om die ma nier is beslist geen stand te bouwen! De tweede fase van het struktuur- plan heeft absolute prioriteit gekre gen, waardoor andere, wellicht ook belangrijke zaken, voorlopig moeten wijken Wij verwachten dan ook, dat nog in de loop van dit jaar de nota tweede fase door de raad kan worden behandeld Er wordt met de meeste spoed aan gewerkt om te voorkomen, dat opnieuw met de nota achter de fei ten aan wordt gelopen. Op het gebied van de woningbouw zijn allerlei wensen geuit Men heeft ons verweten, dat er te weinig sociale woningbouw is gepleegd. Dan moet ik wel vooropstellen, dat tot voor ander half jaar geleden dit geheel te wijten is geweest aan een tekort van toe- wijzigingen. Er zijn echter wel veel premiewoningen gebouwd. In dat licht gezien is het aantal sociale woningen juist bijzonder groot. Iedere andere mening is bepaald onjuist. Om sociale woningbouw te kunnen realiseren, moe ten eerst duurdere woningen worden gebouwd. In de regio moest de woning bouw op elkaar worden afgestemd. Hoogland kreeg méér toewijzigingen dan Leusden. In Leusden is de so ciale woningbouw desondanks niet ge ring geweest. Voor de Wetering en Groenhouten zijn de aantallen nu zelfs drastisch verhoogd Voor de Wete ring is het aantal van 90 op 140 gebracht en voor Groenhouten van 100 op 200 Overigens wil ik hier nog eens duidelijk stellen, dat Leusden bereid ïszijnaan- deel te leveren in de sociale bouw inde regio. De gedifferentieerde woning bouw heeft onze volle aandacht. Vooral in het tweede en derde deel van het plan Rozendaal zal dit tot uiting komen Binnenkort zullen deze plannen in de commissie Ruimtelijke Ordening ter sprake komen. Wat de algemene voorzieningen be treft kapitaal-intensieve werken zijn afhankelijk van de centrale financie ring We blijven onafgebroken geld vra gen Wat het werkkapitaal betreft: we kunnen verwachten dat voor de aan koop en het bouwrijp maken van gron den alle aandacht aan Leusden geschon ken zal worden. We hopen binnenkort een werkkapitaal te ontvangen De uitbreiding van de Biezenkamp zal kleiner zijn dan aanvankelijk was gepland Dit komt, omdat het hoofd centrum meer naar het westen zal ko men te liggen De Biezenkamp moet straks voor de eerste fase haar taak goed kunnen uitoefenen, maar aan de andere kant mag het niet zo zijn, dat door de komst van het hoofdcen trum, winkels in de Biezenkamp ver loren zullen gaan door konkurren- tie van het hoofdcentrum. Het* is een uitbalanceren van de mogelijkheden De heer Van der Post hield zich aan bevolen voor een alternatieve oplos sing voor de S 10 Naar aanleiding van de vraag van de heer Van Maanen, zei hij, dat begin 1971 metingen hebben plaats gevonden in de Schuttershoef- laan, voordat hierover in het college volledige overeenstemming was be reikt Daarom was het college van mening, dat het metingen betrof, waar de gemeente niet mee te maken kon hebben Het was een misverstand. Het kontrakt met het seminarium voor Gezondheidszorg zal één dezer dagen getekend tegemoet kunnen wor den gezien. Deze zaak gaat door. Het ministerie doet langs over de beslis sing rond de streekschool voor bege leidend beroepsonderwijs Maar ook wat die school betreft toonde de bur gemeester zich optimistisch. ,,Er zit ten ook andere gegadigden op het vinke- touw," aldus de heer Van der Post. Ten aanzien van het openbaar ver voer zei hij, dat over aanpassing van de busroute door Leusden regelmatig overleg plaats vindt. Tenslotte ging hij in op de vrijblij vendheid van de nota. „Het is een diskussienota. Wat had u anders ver wacht? De nota is wat dat betreft duidelijk genoeg. Als we er teveel in formatie in verwerken, wordt het een volstrekt onhanteerdbaar boekwerk. Er moet ruimte zijn voor anderen ideeën. Deze diskussienota zal nog wel een paar aanvullingen krijgen, wanneer wordt afgeweken van de hierin vermelde punten." den „ingevuld" „Voor zover kan ik het zien is daarmee in de eerste fase geen rekening gehouden, wat ik betreur" De heer Van Tiel achtte het noodza kelijk de frekwentie en de route van het openbaar vervoer zowel in Leusden- Zuid als in Leusden-Centrum uit te breiden. „Op korte termijn dienen een groot aantal wijken in de route te wor den opgenomen. Bovendien dient deze route elk jaar weer te worden herzien, omdat Leusden steeds uit blijft brei den". Hij vond de uitvals- en verbindings wegen van de gemeente Leusden uiter mate belangrijk. Daar moet volgens hem de uiterste zorg aan besteed wor den. Hij waarschuwde echter wel tegen prognoses, waardoor de wegen te groot zouden worden opgezet en daardoor de woonwijken door hun breedte zouden isoleren van elkaar. „Op die wijze creëren we wooneilanden", aldus de heer Van Tiel en dat moeten we be slist voorkomen". Hij was van mening dat de wegen beperkt moeten blijven tot twee banen met fietspaden, maar dat er wel ruimte moest worden gere serveerd voor uitbreiding, mocht dit onverhoopt nodig zijn. Die ruimte kan dan zo lang gebruikt worden als groen strook. Uiteraard behoeft het geen be toog, dat de uiterste voorzichtigheid betracht dient te worden ten aanzien van het bestaande natuurschoon in de gemeente. Landschapsschoon mag niet ten offer vallen aan de wegen". (Van de redaktie). LEUSDEN - De heer Van Spaendonck (D'66), was bijzonder boos op burge meester Van der Post na diens antwoord op de beschouwing van deze partij over de diskussienota eerste fase. „U hebt beslist niet goed geluisterd naar wat ik heb gezegd", verweet hij de voorzit ter, „Ik accepteer de nota zoals die hier ligt. Daar is toch niets meer aan te veranderen. We moeten alleen de gang van zaken rond de tweede fase wel verbeteren. Hoe dat moet gebeu ren, heb ik reeds aangegeven. We moeten ook wel degelijk een verschil zien tussen een diskussienota en een beleidsnota. De diskussienota moet ge woon eerder in diskussie worden ge bracht, zodat tijdig een beleidsnota kan worden samengesteld. Als u meent mijn woorden af te kunnen doen met denigrerende opmerkingen, heeft enige openbare diskussie geen enkele zin meer. Wat ik heb gezegd heeft niets te maken met holle frases of politieke leu zen. Als ik u vraag of u de raad meer wilt betrekken in het werk van de stuurgroep, dan is dat een redelijke vraag en als u niet de moeite neemt om daar op terug te komen, dan is het werk wat we hier doen gewoon zinloos". Burgemeester Van der Post: „Ik heb nu begrepen, dat u de behandeling van de tweede fase vooropstelt en dat u verder geen bezwaren hebt tegen de eerste fase. Dat is nu duidelijk gewor den. Ik heb bepaald niet willen deni greren, maar we moeten wel met bei de benen op de grond blijven saan. De tijd voor de tweede fase begint al weer te dringen. We moeten bijzonder op on ze tellen passen en zeer snel moeten werken. En daarbij zullen alle in spraakprocedures, zoals u die hebt voorgesteld, niet kunnen worden ge volgd. De inspraak zal wel zo groot mogelijk zijn. Maar de tweede fase moet binnen een redelijke tijd gerea liseerd worden en dat is beslist geen eenvoudige zaak. Besprekingen hier over zijn nog steeds niet volledig afge rond. Ik kan wel toezeggingen doen, dat binnen korte tijd opening van zaken in de commissies zal worden gegeven" Als uitgangspunt voor de eerste fase van het struktuurplan Leusden/Cen trum werd de diskussienota tenslotte door de raad zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. FINNMARK 3 - Leusden-C. LEUSDEN/ZUID - Mevrouw F Ot- ter-Westra, depothoudster van de af deling Leusden van de Unicef-aktie, deelt ons mede, dat de aktie van de Unicef, 9houden in de laatste maan den van 1971 een groot sukses is ge worden Zij beschikt thans over de cijfers van het uiteindelijk resultaat van deze aktie: de Unicef-aktie 1971 heeft in de gemeente Leusden een be drag van f4 730,10 opgebracht Ver geleken bij de opbrengst van de Uni cef-aktie in Leusden in 1970 is dit ruim f 1 300,- meer. Dat de verkoop van Unicef-kaarten en -agenda's zich in stijgende lijn begeeft is te banken aan het feit, dat steeds meer inwo ners van Leusden het belangrijke op voedende werk van de Unicef willen steunen. Het Unicef-comité afdeling Leusden zegt gaarne dank aan al diegenen, die spontaan hun vrije tijd daarvoor beschikbaar hebben gesteld, en die daadwerkelijk hebben meegeholpen aan het welslagen van deze aktie. LEUSDEN/ZUID - Maandagmiddag 28 februari kwam het noodlokaal bij de Paletschool aan de Willem de Zwijger- laan te Leusden-Zuid gereed. Al het klassemateriaal was verhuisd, en om half 2 in de namiddag betrok de onder wijzeres van de le klas met haar kin deren het noodlokaal. Aan de situatie, dat men maar liefst vier jaar lang moest les geven in de hal van de school kwam hierdoor een einde Het noodlokaal is een zelfstandige een heid buiten de school De onderwijzeres heeft een eigen ontvangkamertje, de kinderen beschikken over een eigen garderoberuimte en eigen toiletten. De onderwijzeres in kwestie was zéér ver heugd eindelijk weer over een eigen klasseruimte te kunnen beschikken. De kinderen, die de hun vertrouwde om geving van de school misten, stonden er de eerste middag nog wat onwennig tegenover Ondanks de ruimere behuizing, waar over de Paletschool dankzij dit noodlo kaal kan beschikken, is men van me ning, dat men zo spoedig mogelijk tot verwijdering van dit in de omge ving storende noodlokaal zou moeten kunnen overgaan om tot een permanen te uitbreiding van de school te kunnen komen Men maakt ons er op attent, dat er zo nu en dan jongens op het dak van de Paletschool voetballen Misschien zou den de omwonenden eens willen waar schuwen, zodat men met vereende krachten deze jongens kan verwijderen. Er is reeds in de school een lekkage ontstaan. Weliswaar heeft men niet kunnen vaststellen of dit gekomen is door een aanbouw of door het lopen op het dak. LEUSDEN/ZUID - Op 12 maart des ochtends om 11.30 uur vindt in de Johanneskerk aan de Westsingel te Amersfoort (tegenover de Polikliniek van „De Lichtenberg") een speciale dienst plaats voor zwak begaafden. Deze dienst wordt -fehouden voor alle gezindten. Het. is vooral een muziek a en zangdienst. Ditmaal werken mee de jongeren van het tehuis uit Maarn, „Huize Stameren". Zij komen met een eigen koortje en eigen muzikale begeleiding. Voorts werken mee enige jonge musici uit Amersfoort met harp. gitaar, fluit enz. Na afloop wordt er in de beneden ruimte koffie gedronken, en wordt het eigengemaakte gebak geserveerd. Deze aangepaste diensten mogen zich in een grote belangstelling verheugen Gaarne zal men ook de jongeren uit de rond Amersfoort liggende plaatsen in deze bijzondere diensten begroeten. LEUSDEN/CENTRUM - Bij de jaar vergadering van het Wit-Gele Kruis Hamersveld op vrijdag 25 februari werd ter variatie een andere volgorde aangehouden, dan over het algemeen gebruikelijk is. De avond werd geopend met een uiteenzetting door mevrouw A. Wortel, diëtiste aan een ziekenhuis in Culemborg met als onderwerp „Ver mageren, maar verstandig engezond". Hierin werden de voedingsmiddelen speciaal belicht, die met inachtneming van de eisen welke aan een juiste sa menstelling van het voedselpakket, die van invloed zijn op het behalen van een lager lichaamsgewicht. Nadat door vraag en antwoord nog een aantal pun ten waren opgehelderd werd met dank afscheid genomen van de inleidster. Na de opening van de eigenlijke ver gadering, door de voorzitter, de heer W A. van Zandbnnk, werden de res pectievelijke overzichten van secreta ris K. H M. Post, en penningmeester A Herder onder dank voor het vele werk door hen verricht goedgekeurd. Een speciaal woord van dank werd gericht aan zuster Rosa en de heer G. J van Eyden voor het vele door hen gedane werk in de functies van wijkverpleeg ster en respectievelijk tweede pen ningmeester belast met het innen van contributies Buitengewoon interessant was de gedachte, door de heer Post ontwikkeld in verband met de vergroting van Leus den-Centrum Hiermede houdt verband de toekomstige situering van een vol gend wijkgebouw en zelfs een medisch centrum Daar hieromtrent nog zeer veel studie dient te worden verricht op betrekkelijk korte termijn, ligt hier voor de plaatselijke kruisverenigingen nog een groot stuk werk te wachten. Tenslotte werd nog gesproken overeen beter contact tussen de ziekenhuizen en de wijkverpleegster, waarover momen teel onderhandelingen gaande zijn. Zij die deze avond niet hebben bijgewoond, hebben zeer veel informatie gemist.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7