OLLE ZAAL VOOR JSIDUNA'S JAAR LIJKSE UITVOERING lode Kruis een igen huis NIEUWE SNACKBAR IN ACHTERVELD B. Voskuilen schoot 't best in Amersfoort Goede ontspannings avond bejaarden JUNIOREN MOETEN BESLISSINGSWED STRIJD SPELEN CVB maakte kennis met oninklijke tuinen en oemenpracht Vrouwen- gespreks groep Hobbyclub gaat met vakantie Verlies voor de Impala-3 dames Inipala-handbal Jaarvergadering Gouden Klomp Geslaagde jaarvergadering van Leusdense EHBO JAARVERGADERING NBP MET POPPENEXPOSmE NDERDAG 2 MAART 1972 jEUSDEN-ZUID - Op zaterdag 26 ruari 1972 hield de harrooniever- giog ,,Lisiduna" zijn jaarlijkse uit- ring in een tot de laatste plaats be te grote zaal van Café-Restaurant Mof'. De Harmonievereniging isiduna", die vele feesten enevene- iten in Leusden opluistert, met haar :iek, mocht zich in de warme belang ing van 'n groot publiek verheu- Velen waren naar „De Mof" ge- jen om met 't 63 jaar oude Leusden- muziekgezelschap bijval te beto- i. Sinds de oorlog hebben de le ien van „Lisiduna" helaas niet meer mnpn deelnemen aan concoursen. )lirvoor waren hun gelederen te zeer gedund Momenteel beschikt men ech- 'er weer over enthousiaste, jonge mu- dkiDten, en dit jaar gaat men dan ook ■ter deelnemen aan het concours voor Sttmoniekorpsen in Nijkerk. Op de jaarlijkse uitvoering werden i.g concours-nummers gepresen- ■d, uitgeprobeerd. Tegenover de ve- jespelers van koper-instrumenten, ..Lisiduna" rijk is. zouden er istens 15 klarinetten moeten wor- bespeeld. Het geheel van klari- >n klinkt nu wat te iel. „Lisiduna" dan ook gaarne zien, dat nog een al klannetspelers zich bij hen zou >n aansluiten. De klarinet is tus- twee haakjes ook een prettig be- ilbaar instrument voor dames. Om •en overzicht te geven van de sa- stelling van ons Leusder Harmo- ;orps- men bespeelt: a. de houten instrumenten, de klari netten, b. het hoge koper, de trompetten en de pistons, c. de middengroep, de saxofoons en de althoorns, d het zware koper, de tuba's, bas sen, baritons en trombones, e. het slagwerk. Na het openingswoord van voorzit ter B. Hofland, die in het bijzonder wethouder mr W. H. L. Bijleveld en z'n echtgenote verwelkomde, marcheer de jeugdige tamboers onder leiding van de heer G Striesenau de zaal binnen. Tezamen met de Leusdense Majoretten - hoofdmajorette Mej. E Lagerwey, instrukteur de heer H Ver hoef - voerden zij een aantal ritmische nummers uit, waarvan vooral Gooise Stap van S. Egberts veel bijval oogstte. Sierlijk van beweging was het ma joretten - optreden op de bekende me lodie van de Poppys „Non, non, rien n'a changé". De harmonie van „Lisiduna" on der leiding van de dirigent F. H. P Reynen zorgde daarna voor een af wisselend programma, waarvan de ko- raalmuziek van „Abendchor" van C. Kreutzer en ,,Es ist bestimmt in Got- tes Rath" van F. Mendelssonhn over kwam als romantische, religieuze me lodieën. „Music Box" van Chr. v. d. Bos bevatte een aantal internationa le wijsjes. Een aardige noot is hier bij. dat een Leusdens nieuwkomertje van 12 jaar, die pas een half jaar bij ,EUSDEN - Het „eigen huis" van Afdeling Amersfoort (Amersfoort, Develaken, Hoogland en Leusden) van Nederlandse Rode Kruis is inmid- gerealiseerd. Dankzij vele ac- en inzet, vooral van de colonnes Amersfoort en Hoogland, beschikt over een eigen onderdak voor Rode Kruis werkzaamheden van fdellng. zaterdag 4 maart aanstaande, om 10 uur 's morgens zal dit - fraaie - aan de Weverssingel 22, Amers- t, officieel worden geopend. officiële opening zal geschie- door de Erevoorzitter van de Utrecht, mr. P. J. Verdam. Al- den van de afdeling worden uitge- d het gebouw tussen 12 en 16 te komen bekijken. LEDENWERFACTIE let ledental van de afdeling is de ;te jaren nauwelijks toegenomen unde de vele aktiviteiten van het Ie Kruis ook voor de toekomst ze- te stellen is een groter ledental zakelijk. .Zaterdag 4 maart wordt gelegenheid van de ingebruik- ng van het afdelingscentrum een nwerfaktie gehouden, let streven is erop gericht op 1 2000 nieuwe leden te boeken. Daar- zal men dan juist het landelijk gemiddelde in een keer vrijwel geheel benaderen. Naast een expositie in het pand Weverssingel 22, zal op een acht tal punten in marktkramen de aan dacht worden gevraagd voor het Ro de Kruis Er zullen daar enkele Rode Kruis artikelen te koop zijn, doch voornamelijk zal er informatie ver strekt worden en hopelijk zullen veel leden woden ingeschreven. In Leusden zal deze marktkraam in het winkelcentrum geplaatst worden. ACTIVITEITEN De colonne-leden bemannen de snel weg-ambulances in het weekend, zoals o.a. bij het verkeersplein Hoevelaken. Dit rijdende halve hospitaal zal bij ver schillende marktkramen op 4 maart ge demonstreerd worden. De Bloedtrans fusie Dienst kan. middels duizende do nors en een goedlopend secretariaat, zeer belangrijk werk verrichten, het welk op zichzelf waarschijnlijk geen nadere toelichting behoeft Een van de vele andere taken van het Rode Kruis wordt verricht door de Welfare afdeling. Van het Welfarewerk voor langdurige zieken, zal op 4 maart een expositie op de Weverssingel aan- yezig zijn Diverse tableaus zullen al daar. middels vele foto's en wat tekst, "nog aandacht vragen voor andere Rode Kruis taken. „Lisiduma" meespeelt, op niet over- dienstelijke wijze de kleine trom be speelde en op een houtblok een goede imitatie gaf van een tikkende klok. Aan „La petite Fee" van J Werk man, dat men op het concours wil uit voeren, mag nog wel het één en ander worden geschaafd' Het tweede con coursnummer, Caravelle" van Lau rent Delbecq klonk reeds erg aar dig. In de pauze was er een verloting ten bate van de kas van „Lisiduna" en na de pauze keek men geboeid naar het grappige blijspel „Kom doe eens wat", dat werd opgevoerd door de toneelvereniging V.Z.O.D. uit Drie bergen. De regie was in handen van Karei Verhagen. Tenslotte kan nog worden vermeldd, dat „Lisiduna" elke vrijdagavond re- peteerd in het speeltuingebouw Blij- hof, en daar gaarne zijn nieuwe le den zal begroeten. „Lisiduna" is ech ter op zoek naar een nieuw lokaal voor het houden van zijn repetities, daar „Blijhof" te klein wordt. Zou er misschien een mogelijkheid voor „Lisiduna" liggen in één van de za len van de firma Pon? A. de K.-M. Jongerendienst in Leusden/Z. LEUSDEN/ZUID - Een groep jonge ren uit Leusden-Zuid zullen zondag 5 maart a s onder leiding van ds P. E. van Staveren (Vrij Evang. Kerk) een jeugddienst organiseren. Deze bij eenkomst zal beginnen om 18 30 uur en het thema is: GOD HEEFT JOU NODIG. Tijdens de dienst zullen verschillende gospels en liederen van Bob Dylen ge zongen worden. Mederwerkenden zul len zijn: C. J. van Nimweghen (orgel); E. v d Berkt (klarinet). Na afloop zal er gelegenheid zijn om te praten over het thema, onder het genot van een kopje koffie Tot ziens allemaal zon dagavond in onze Dorpskerk te Leus- den-Zuid. EUSDEN-CENTRUM - Op maan- 28 februari hield de Nederland- Ihristen Vrouwen Bond een bijeen- st in het Hervormd Centrum te -centrum. De presidente, me- w A. J. Pothoven-Brakman, begon avond over het grote verlies wat vereniging enige weken geleden getroffen, door het overlijden van rouw T. Buis-van de Belt. De ge en van een ernstig ongeval was bestuurslid en tevens propagan- e noodlottig geworden. :vrouw Pothoven sprak over het 'usiasma, doorzettingsvermogen ral trouw aan de vereniging die ouw Buis in de vijf jaren dat zij bestuursfunctie vervuld had ten gespreid. Het verlies is nog nau- |ks te geloven. God heeft haar tot geroepen, en de presidente sprak >ns allen haar dankbaarheid uit wat mevrouw Buis voor de ver was geweest. Het gemis was avond duidelijk voelbaar. Na zang meditatie en gebed las »uw H. Pilkes-Klein Bennink de n voor welke goedgekeurd wer- De avond stond verder in het te- van de Koninklijke Familie, fe Istuin en de bloemversieringen tij- belangrijke evenementen. rLttto van Brink, gepen- u fSeenj chef-bloemist en tuinen, van Soestdijk vertoonde dia's en 'lichting. In september 1922 trad B j in dienst van het Paleis Soestdijk oningcn Emma nog leefde. Door contact met de koninklijke fa- ^ureTK*e 47% jaar was de heer i£L5.e "Ciok in staat vele wetenwaar- len over ons Vorstenhuis te ver- Pr de pauze werden er dia's ver- I van de huwelijken van Prinses jj* en Prinses Margriet waar gj1 de bloemversieringen de aan- kregen. Tijdens de uitgebreide ■«portage over het huwelijk van onze kroonprinses zag men de fraaie bloemversiering van orgideen in het stadhuis te Baarn tijdens de ondertrouw en de voorjaarbloemenpracht in het stadhuis te Amsterdam. Ook werd volle aandacht besteed aan het paleis op de Dam. Waar het grote balkon met coniferengroen en witte tulpen werd omlijst In de prach tige Waterloozaal op Paleis Soestdijk zag men de huwelijksgeschenken ten toongesteld, terwijl Prinses Beatrix en Prins Claus deze bewonderden. Tijdens het huwelijk van prinses Margriet met mr. Pieter van Vollen hoven stond de margriet in het teken van de belangstelling In bruidbouquet diadeem en bruidstoilet trof men de margriet aan Een bijzonderheid was de versiering van Huis ten Bosch m den Haag Langs deuren en ramen was coniferengroen aangebracht met daar in verwerkt vele echte oranjeappels. Deze worden op paleis Soestdijk ge kweekt, en dat jaar bloeiden ze zo goed, dat Koningin Juliana de wens had geuit deze voor de versiering te gebruiken. Na het huwelijk tijdens de demontering van de versiering be stond dan ook grote belangstelling van het publiek voor deze exlusieve oranje appel en menigeen is in het bezit van dit aandenken aan het huwelijk van prin ses Margriet. Na de pauze zag men dia's over bloemversieringen in het buitenland tijdens de reizen en statie bezoeken aan verschillende landen, waaronder het bezoek aan Ethiopië en Persië tijdens de kroning van de Sjah van Per- zië. Aan het einde van de avond dank te mevrouw Pothoven de heer van de Brink voor deze fijne avond. En eens te meer bleek deze avond dat Konin klijk Huis met al haar wel en wee nog volop in de belangstelling van het merendeel der bevolking staat, al wordt wel eens anders beweerd. Ton Bannink exposeert in Studio Herman van Veen LEUSDEN/CENTRUM - De Leus- dense schilderes Ton Bannink gaat voor de tweede maal in zeer korte tijd haar werken exposeren Ditmaal in sdio Herman van Veen, namelijk het Harlekijn Hollandhuis, Kerkdijk 11, Westbroek Het wordt een uitgebreide expositie waar maar liefst 36 doeken worden tentoonge steld De opening vindt plaats op za terdag 4 maart om 15.00 uur, en zal worden verricht door Gerard Grassère. De tentoonstelling duurt bijna twee maanden, van 4 maart tot 29 april. De openingstijden zijn als volgt. Van maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor Ton Bannink exposeerden in het Harlekijn Hollandhuis: Gerard Gras sère, Len Peperkamp, Wies Venmans, Dick Fluitsma en Kor Onclin ACHTERVELD - De schutters van „Ons Genoegen" namen de afgelopen week deel aan de wedstrijden welke de Politie Sportvereniging „Amers foort" ter gelegenheid van haar 50- jarig bestaan had georganiseerd. De wedstrijd werd gehouden op de banen van de Amersfoortse Schietvereniging „Prins Hendrik". Achterveld nam met 6 korpsen aan dit schietfestijn deel B Voskuilen was van „Ons Genoe gen" de beste korpsschutters. Hij schoot 49 punten bijeen. Er werden nog wel meerdere goede series ge schoten, maar een deel van de Ach- terveldse schutters bleef toch onder de maat Op de vertrouwde banen in „Ons Gebouw" liggen hun gemiddelde prestaties hoger. De uitslagen van de diverse korpsen waren als volgt (Van de redaktie). ACHTERVELD - Dinsdagmiddag om drie uur werd een nieuwe snackbar in Achterveld geopend Deze aanwinst voor Achterveld is een onderdeel van de VIVO-zelfbedieningszaak aan de Jan van Arkelweg Op de foto. het exterieur van de snackbar. In ons volgend num mer komen we nog op deze opening te rug LEUSDEN/CENTRUM - Voor alle dames, die, vanuit de Bijbel, graag met elkaar willen spreken over actuele zaken, zowel op kerkelijk gebied als daarbuiten, is er goed nieuws Op 8 maart aanstaande om 10.00 uur's mor gens is er bij mevrouw Van de Gaauw, Dashorst 12, Leusden/Centrum een „Koffie-ochtend", waarbij u nader zal worden geïnformeerd over de wijze waarop het bovenstaande kan worden verwezenlijkt. Komt u ook? U kunt uw peuters meebrengen, want voor oppas is gezorgd. LEUSDEN/CENTRUM - De leiding van de Hobbyclub Hamersveld organi seert ook dit jaar weer twee vakantie weken voor hun jeugdige leden Na in 1970 in Ootmarsum en in 1971 in Vor- den vakantie te hebben gehouden zoekt men het nu zuidelijker Het is de lei ding gelukt om een kampeerboerderij te bespreken in Odiliapeel in de omge ving van Uden en Volkel. De boerderij ligt op redelijke afstand van bos en zwembad zodat de plaats voldoende mogelijkheid voor ontspanning biedt Als er voldoende belangstelling be staat wordt er getracht twee vakantie weken te organiseren. De week van 1 tot en met 8 juli is gepland voor jon gens vanaf 15 jaar en de week van 8 tot en met 15 juli is voor de leeftijds groep van 11 tot 15 jaar Dit is ten minste de voorlopige opzet De kosten worden weer zo laag mogelijk gehou den. Zo gauw de inschrijvingen binnen zijn zal de leiding trachten met de deelnemers een zo verzorgd mogelijk programma voor deze weken uit te werken. Korps BI: B. Voskuilen Joh van de Hengel J van Rossum H van Ruitenbeek Korps B2: 1 J van Hamersveld 2 H Schut 3 J. van Nimwegen 4. J. Voorburg Gzn Korps Cl: J Voorburg Jzn T van Daatselaar C van Dort G. Schimmel LICHTENBERG - IMPALA 3 2-1 LEUSDEN - Het derde damesteam speelde een spannende wedstrijd waarin beide teams een goed samenspel te zien gaven Impala 3 verkeerde in een uitstekende vorm en speelde een zeer goede wedstrijd De eerste set werd helaas verloren met 15-13, maar de tweede set werd met dezelfde cijfers gewonnen De stand was dus gelijk en geen van beide teams was van plan de derde set te verliezen Na een steeds gelijk opgaande puntentelling, kwam tenslotte Impala voor te staan met 14-11. Bij deze stand ging de service over naar de Lichtenberg en dit team wist de stand te brengen op 14-14 Ondanks dat Impala nog een kans kreeg om de set te winnen, ging toch de overwinning nog naar de Lichtenberg met 16-14. De einduitslag was dus 2-1 voor de Lichtenberg Programma voor deze week. Woensdag 1 maart. 19.00 uur SSS 5 - Impala 3 heren Donderdag 2 maart, 19 00 uur AVANTI - Impala 2 dames Donderdag 2 maart, 20 30 uur NVC - Impala 1 dames Korps C2: T Vos K Jonkman G. Tolboom J. van Hamersveld Korps C3 C Pothof J Lagerweij H. van Nimwegen W van de Kletersteeg Korps C4: Th. van Dijk J. Pepping H. Turan Th. van de Koedijk 49 punten 45 punten 43 punten 43 punten 46 punten 44 punten 42 punten 39 punten 44 punten 37 punten 35 punten 35 punten 39 punten 38 punten 28 punten 25 punten 47 punten 41 punten 36 punten 35 punten 29 punten 28 punten 28 punten 27 punten LEUSDEN - De carnavalsvereni ging De Gouden Klomp houdt haar jaar lijkse Ledenvergadering op maandag avond 6 maart a.s. in de vergaderzaal van „De Mof" te Leusden/Z. Aanvang 20.30 uur. De agenda voor de algemene jaarlijkse ledenvergadering luidt als volgt: 1. Opening door de voorzitter; 2. Jaarverslag. 3. Financieel over zicht; 4. Bestuursverkiezing; 5. Be groting voor het komend verenigings jaar; 6. Vaststellen van de te organi seren feestavonden en activiteiten; 7. Ledenstop en contributie vaststellen; 8. Rondvraag; 9. Sluiting LEUSDEN-ZUID - Op woensdag 23 februari om 19 uur kwamen de bejaar den van Leusden in grote getale bijeen in de fraaie ontspanningszaal van de firma Pon. De bijeenkomst was geor ganiseerd door het Algemeen Bejaar dencomité Leusden. Dat er veel be langstelling bestond onder de bejaarde bevolking van Leusden voor deze ont spanningsavond blijkt wel uit het aantal bejaarden, dat hier aanwezig was. Men telde er maar liefst 230! De voorzitter van het Algemeen Be jaardencomité Leusden, de heer W Wittebrood, opende de bijeenkomst met een welkomstwoord en de heer G van Loenen vertoonde door hem gemaakte dia's van twee uitstapjes, die het be jaardencomité organiseerde naar Slagharen in 1971 en naar Avifauna in 1966 Er werd een verlotinkje gehou den, er werd koffie met koek geser veerd en men kon enkele konsumpties naar eigen keuze gebruiken Voor de heren was er een sigaartje, voor de dames een reepje chokolade. De stem ming was bijzonder goed Hiertoe droeg niet in het minst bij het voor bejaarden zéér belangrijke feit, dat de stoelen in de ontspanningszaal van de firma Pon voortreffelijk zitten De bejaar den zaten er de gehele avond com fortabel en dus op hun gemak Ze vonden het gezellig elkaar weer eens te ontmoeten en haalden geanimeerd allerlei herinneringen op. Tegen 22.15 uur gingen de bejaar den voldaan huiswaarts in het voor uitzicht, dat op 31 mei a.s het jaar lijkse bejaardenreisje zal plaats vin den. Waarschijnlijk gaat men dit keer weer op veler verzoek naar Avifauna in Aphen aan de Rijn LEUSDEN - De laatste handbal competitiewedstrijd is voor de dames- junioren van Impala succesvol verlo- LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 24 febr. j.l. hield de EHBO-vereoiging afd. Leusden onder grote belangstel ling haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer J. Smal, heette allen welkom in 't bijzonder de heer en me vrouw G. v. Loenen, die zeer fraaie dia's vertoonden uit de gemeente Leus den en soms ver er buiten en daarbij een quiz hielden „Ken uw Gemeente", die zeer op prijs werd gesteld. De agenda-punten werden vlot be handeld. De secretaris, de heer H. R. Plaizier, gaf een schitterend jaar verslag ten gehore, evenals de pen ningmeester. de heer G. Pasker, die ondanks enkele grote uitgaven, zoals een schrijfmachine en een tent voor evenementen, het jaar wist af te slui ten met een voordelig saldo Het be stuur, dat onveranderd bleef, zag de toekomst dan ook niet somber in Na een gezellig kopje koffie werd de quiz gehouden Dit gebeurde schrifte lijk en werd na afloop gecontroleerd door mevrouw en de heren G. en J van Loenen Bij deze quiz waren enkele fraaie prijzen te winnen o.a drie soorten verbanddozen voor automobi listen, beschikbaar gesteld door de EHBO-vereniging en nog enkele mooie prijsjes aangeboden door de heer Van Loenen (Direkteur van de Coöperatie Leusden) De hoofdprijswinnaars waren mej. F van* Loenen en de heren E Barten en C. v d Bunt Alle deelne mers kregen een troostprijs mee naar huis De heer Smal besloot deze avond met een woord van dank en wel in 't bijzon der mevr. Van Loenen voor haar bij zondere assistentie (lichtje uit, lichtje aan!) en bood haar namens de vereni ging een plant aan, die door haar zeer werd gewaardeerd Ook de heer G. v Loenen werd niet vergeten, hem werd een fles geestrijk vocht aangeboden, daar zijn stem in het verenigingsle ven en zijn werk niet mag verzwakken 'Stijgbeugel' stijgbeugelinformatie VAKANTIE. OOK VOOR INVALIDEN! Nederland telt vermoedelijk al meer dan een half miljoen minder- validcn. Onze jakkerende levens wijze maakt dit aantal dagelijks groter. Verkeersslachtoffers, hart- infarkten, hersenbloedingen en ze nuwziekten. Ondanks socialc'wcttcn en zorgen lijden vele invaliden een triest, eenzaam leven en wordt hun lot onnodig, verzwaard. Talloze inva liden leven altijd in spanning zon der ontspanning en zij ondervinden dat de wereld der 'gezonden' steen hard is. De meeste invaliden kunnen nooit op vakantie,vaak omdat er geen geld voor is en meer nog omdat ze let terlijk haast nergens kunnen komen, omdat er bijna nergens met hen ge rekend werd en wordt,omdat ze menigmaal niet welkom zijn. Invaliden ondervinden apartheid! Anderhalf jaar geleden werd de Nationale Stichting 'Stijgbeugel' opgericht. Doel:centra in Nederland waar ge handicapten en met-gehandicapten sdmen vakantie zouden kunnen hou den, waar vele mogelijkheden tol ontspanning en menselijk kontakt zouden zijn,waar de invalide een komplctc, leefbare samenleving zou kunnen vinden. Het begin was bemoedigend. Op twee radiopraatjes kwamen spontaan duizenden guldens binnen. Daarna kocht het stichtingsbestuur voor 425.000,een schitterend terrein met een oude boerderij, een verlichte en verwarmde mane ge en diverse andere gebouwen in Maartensdijk tussen Utrecht en Ililvorsum. Hier moest het eerste 'Slijgbcugcl- centrum' komen. Daarna zouden er elders in het land nog verschillende volgen. Met een paar akties,dacht het be stuur vertrouw vol, zou het benodigde geld gemakkelijk bij elkaar komen. Een gemeenschap die binnen 24 uur tientallen miljoenen schenkt voor nood in het buitenland,kan toch zó- ker een half miljoen op tafel breng en voor medemensen in nood in het eigen land. Dat is zo niet uitgekomen. Met veel moeite kon er tot nu toe pas 100. 000, worden afbetaald op de aankoopsom. En dat geld en die moeite dreigen nu voor niets te zijn geweest.Want per 1 maart a.s. heeft de verkoper van het terrein recht op minstens honderdduizend gulden en spoedig daarna op dc rest. Kan er niet betaald worden dan is een groot deel van het gestorte geld verloren aan rente en als boc- tc.dan vervalt ook het kooprecht. Dat zou een diepe teleurstelling zijn voor de mensen die dc eerste ton bijeenbrachten. Dat zou nog verdrietiger zijn voor de velen die wachten tot het eerste 'Stijgbcu- gclccntrum' opengaat, dnt zoveel vreugde en menselijk kontakt be loofde. Maar als elke krantclczcr in Ne derland 6én rijksdaalder gireerde voor een stuk fijne ontspanning voor zijn invalide medeburger, dan kwamen er met spoed 'Stijgbeugel- centra' in zuid,noord, oost en west van ons land, dan ging het centrum in Maartensdijk nog dit voorjaar open. Wij vroegen dc redaktie van dit blad u van deze nood en dit pro bleem op-de hoogte te mogen stel len. Wij zijn dankbaar dat ons ver zoek werd ingewilligd en wachten vol vertrouwen uw antwoord. Dit is ons gironummcr.21 23 100 van 'Stijgbeugel', Maartensdijk. Bestuur Nationale Stichting 'Stijgbeugel', Prins Bernhardlaan 130, Maartensdijk (U) 034G1 - 16G1 LEUSDEN/CENTRUM - Op don derdag 9 maart houdt de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Leusden haar jaarvergadering in het Hervormd Centrum te Leusden- Centrum De agenda is als volgt 1 Opening. 2. Jaarverslag 3. Financieel overzicht 4 Notulen. 5 Bestuursver kiezing Aftredend zijn mevrouw J Be- rends-Buiter, nerkiesbaar en mevrouw M. Powell-Wolf eveneens herkiesbaar en mevrouw Wassenaar-Wierkx Nieu we kandidaten zijn: mevrouw E. M Rog- gekamp-van Aggele, en mevrouw J A J Plaizier-Borsboom 6 Rondvraag Na de pauze worden de zelfgemaakte poppen tentoongesteld en door de jury beoordeeld. Tevens wordt er een ver loting gehouden Aanvang 20.00 uur pen. Zij wonnen na een zeer spannende wedstrijd met 5-4. Aangezien BHC ook de laatste competitiewedstrijd won, moet er in een beslissingswedstrijd uitgemaakt worden, wie er kampioen wordt. Impala had een zeer moeilijke, maar vooral ook een zeer zenuwachtige start tegen hun tegenstandsters SDO Deze ploeg staat op de derde plaats in de competitie en dat was goed te merken Zij namen in het begin van de wed strijd de leiding, maar Impala kwam goed terug Door twee doelpunten van Nel Schoonderbeek en een doelpunt van Marian van der Berg had Impala een 3-1 voorsprong bij de rust Deze voor sprong was verdiend ook gezien het be tere spel. Vooral de verdediging speel de goed georganiseerd. Steeds weer op nieuw organiseerde Jeannette van der Berg de verdediging uitstekend Na rust een rommelig spelend Im pala. Wil Schoonderbeek vergat haar opdracht de schutster van SDO te ver dedigen, zodat het al snel 3-3 werd Een doelpunt van Impala werd om on begrijpelijke redenen afgekeurd Ook het sperren, wat geoorloofd is, werd afgekeurd door de scheidsrechter. Im pala ging daardoor steeds zenuwachti ger spelen, zodat het zelfs 4-3 werd voor SDO Twee minuten voor het einde van de wedstrijd maakte Wil Schoon derbeek 4-4. Impala wist dat dit niet voldoende was, daar BHC reeds gewon nen had In de laatste minuut schoot Wil Schoonderbeek over en de dames van BHC, die SDO hartstochtelijk aan moedigden. dachten al dat zij kampioen waren. Twee seconden voor tijd werd Wil Schoonderbeek tweemaal direkt na elkaar vastgehouden De scheidsrech ter gaf een penalty Wil Schoonderbeek benutte deze laatste kans beheerst door laag in de linkerhoek te schie ten. Direkt hierna floot de tijdwaarne- mer de wedstrijd af Impala had ge wonnen Gelukkig voor Impala speelt Yvonne de Valk weer mee in de beslissings wedstrijd. Zij is de spelverdeelster en in zeker die wedstrijd niet te mis sen. Zonder de andere dames te kort te oen mag nog wel gezegd worden dat Engelien Lagerwey weer uitste kend haar doel verdedigde Voor het gehle team nog een pluim voor de ge weldige inzet Tot de laatste seconde werd er gevochten en. met succes. Ook het feit dat er veel publiek bij de ze wedstrijd aanwezig was, drukte een speciaal stempel hierop en deed de spanning enorm goed, wat beide teams opzweepte tot een ongekende inzet, waardoor het als kijkspel weer veel aan waarde won. Wanneer de beslissingswedstrijd plaats zal vinden is nog niet bekend, maar hopelijk zullen weer velen mee gaan om de dames vooral moreel te steunen, wat ze heel goed kunnen ge bruiken. Programma Dames junioren tegen B H.C a s zon dag 11 45 uur, veilinghal. Croeselaan, Utrecht.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 9