DON BOSCO NAM TALENj PRACTICUM IN GEBRUIK Opbrengst Nationale reklasseringsaktie '71 Schut jas wedstrijden van de Jeugdbeweging zijn succesvol afgesloten Veel deelnemers voor Indoors concours van iïjvereniging Nimmerdor Jaarverga dering KPO met lezing Vogelbescherming afd. Lensden wil nestkastjes in natuur gebieden inventariseren Fietstocht rond Lensden Roda kaart avond ging niet door Kaartavond s.v. Achterveld Vanavond jaarvergadering ABTB- Hamersveld 4e PLAATS EHBO ACHTERVELD Lezing voor Agrarische jongeren INGEZONDEN OPEN BRIEF AAN ALLE HUISVROUWEN Klein Havikshorst Het gaat goed met de biljart vereniging WERELD WINKEL NAAF ACHTERVELD NOOIT DOOR DONDERDAG 9 MAART 1992 LEUSDEN - De Technische School Don Bosco te Leusden heeft een talen practicum in gebruik genomen. De toestemming om een talenpracticum aan te mogen schaffen, kwam vorig jaar eind december. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat eindelijk de grote dag er was en de installatie in gebruik kon worden geno men. Dit talenpracticum, dat hoofdza kelijk bedoeld is voor het onderwijs in de moderne talen, wordt door het be stuur en de direktie van de technische school Don Bosco gezien als een grote aanwinst voor de school, vandaar dat de officiële ingebruikstelling van de installatie een feestelijk karakter had. Het schoolbestuur, de direktie, de leraren, en niet in het minst de leer lingen waren hierbij betrokken. Van elke klas was een afgevaardigde, die als eerste leerling het geluid door de installatie mocht horen. De direkteur van de school zei in zijn kleine toespraak dat hij het bijzonder fijn vond dat de school voortaan over dit uiterst moderne leermiddel kon be schikken en wenste zijn leerlingen dan ook toe dat zij er een veelvuldig ge bruik van zouden maken Hij wees opde talloze mogelijkheden die met dit prac ticum realiteit geworden zijn. Het is nu ook mogelijk om een leerling die ziek is geweest, of wegens andere oorzaken enkele lessen gemist heeft, weer bij te werken, terwijl de rest van de klas gewoon verder gaat Of voor de leer lingen, die wat sneller leren is het mogelijk geworden, ze verder vooruit te helpen, zodat een uitgebreide dif ferentiatie mogelijk is. Als teken, dat de installatie in ge bruik werd genomen, zette Ton van Meegen, de klassevertegenwoordiger van de eerste klas, de Head-set bij de direkteur op het hoofd, en de heer W Bleeker, de vertegenwoordiger van het schoolbestuur, schakelde de cassette recorder in werking waardoor alle ver tegenwoordigers door hun hoofd-telef- foons het geluid konden horen. Welis waar was het voor deze eerste keer een verhaal van Henk Elsink en geen Engelse les. Er volgde toen een uitvoe rige demonstratie. Zo kunnen enkele leerlingen b v met elkaar spre ken, terwijl de rest van de klas naar de band opname, waar de les op staat, blijven luisteren. Ook kan een gesprek of een stuk tekst dat wordt voorgelezen op een band worden vastgelegd, dat dan later kan worden afgespeeld, waardoor spreek of leesfouten kunnen worden verbeterd Ook andere mogelijkheden, zoals het oproepen van de leraar, enz. werden ge demonstreerd. Tot slot werd een feest dronk uitgebracht, waarbij de heer Bleeker de wens uitsprak dat deze bij zonder kostbare installatie de leerlin gen ten goede zou komen. LEUSDEN - Van de Nationale Re klasseringsaktie te Den Haag ontvangen wij het bericht, dat de cijfers van de aktie 1971 bekend zijn. Bij deze kom- binatie van reklasseringsinstellingen zijn aangesloten de Protestants Chris telijke Reklasseringsvereniging, het Nederlands Genootschap tot Reklasse- ring, de Katholieke Reklasseringsver eniging, de Dr. F.S. Meyersvereniging, terwijl nauw met deze kombinatie sa menwerken de Federatie voor de Zorg voor Alkoholisten en de afdeling Reklassering van het Leger des Heils. De opbrengst van de Reklasserings aktie 1971 vertoont een kleine stij ging ten aanzien van de drie voorgaande jaren De provincie Utrecht slaat met 5.1 cent per inwober in 1971 (tegen 4.6 cent per inwober in 1970) nog niet zo', slecht figuur Het landelijk ge middelde voor 1971 bedraagt 3,6 cent LEUSDEN - Op vrijdagavond 10 en 17 maart en zaterdagmiddag en avond 11 en 18 maart zal in het Federatie- centrum aan de Vlooswijkseweg te Leusden (achter Alberts Corner) een indoor concours hippique gehouden worden georganiseerd door de landelij ke rijvereniging en ponyclub Nimmer dor LEUSDEN-CENTRUM - Op dinsdag 14 maart houdt de Katholieke Platte lands Organisatie haar jaarvergadering In 'tRos Beyaart" te Leusden-centrum. De agenda is als volgt |1 Opening door de voorzitster 2 Ingekomen stukken p Notulen en jaarverslagen 4 Verkiezing bestuurslid Aftredend en niet herkiesbaar mevrouw Post-Zuid- aerg, secretaresse. Kandidate is me vrouw van de Hurk-van Kesteren Rondvraag Na het officiële gedeelte zal me- /rouw Snoek, voorzitster van het hoofd bestuur, een lezing houden over het Onderwerp Groeien naar persoonlij- Ce verantwoordelijkheid. Hierna krij ten de leden gelegenheid om vragen e stellen over dit onderwerp Aan- 'ang 20.00 uur Reeds hebben meer dan 170 com binaties in de klasse B, L, M en Z in geschreven. Door de medewerking van een groot aantal bedrijven in Amersfoort en om streken is de prijzenpot goed gevuld Ondanks het grote aantal deelnemers wil men tijdens dezespringwedstnjden toch ook nog een demonstratie geven van de voltige-groep van Nimmerdor, ter wijl de ponyclub op de springplank wil laten zien hoeveel waarde men hecht, niet alleen aan een goede africhting van pony en paard, maar ook aan een soe pel lichaam van ruiter/amazone, voor dat men uitkomt in wedstrijden LEUSDEN-CENTRUM - In ,,'t Ros Beyaart" werd de laatste schutjasavond van het seizoen 1971-1972, georgani seerd door de jeugdbeweging Hamers- veld gehouden. Aan deze laatste avond namen 36 personen deel. Het werd een bijzonder goed geslaagde avond. Zoals vorig jaar werd nu ook zowel voor de jongens als meisjes gespeeld om een kampioenschap. Om ieder in de gelegenheid te stel len hiervoor in aanmerking te komen, mocht men één van de avonden verstek laten gaan en van hen die aan alle avonden wel deelnamen werd de avond met het slechtste aantal punten afge trokken Aan het begin van deze avond was het nog de vraag wie kampioen zouden worden. Als bijzondere attractie had de organisatie dit seizoen ook een re geling getroffen om op de slotavond ie der die aan minstens 5 van de 7 gehouden wedstrijdavonden had deel genomen, een extra prijs toe te ken nen, naar gelang de behaalde totaal- punten. Op deze wijze bleef de spanning er tot het laatst in Aan het slot van deze avond werd door de voorzitter, alvorens deze tot prijsuitreiking overging, dank gebracht aan alle deelnemers en deelneemsters voor de prettige en sportieve sfeer en medewerking welke alle avond heeft gekenmerkt. Ook de familie Hilhorst werd be dankt voor de gastvrije ontvangst en werd een herinnering aan dit kaart- seizoen aangeboden De uitslagen werden: Laatste wedstrijdavond: Meisjes: 1. Annie van Roomen, 76 punten 2. Tony van de Hoven. 67 punten 3. Truus Bokkers, 64 punten Jongens: 1. Ton van de Grootevheen, 118 punten 2. Jan Smal, 108 punten 3 Wout van Roomen. 102 punten 4. Johan Vrijhoef, 96 punten 5. Job Vrijhoef, 91 punten 6. Henk Bokkers, 90 punten 7 Ton den Ouden, 82 punten Gehuwden: 1. H. Tolboom, 113 punten 2 mevrouw Hilhorst, 111 punten 3. P. Hilhorst, 104 punten 4 H. van Zandbrink, 99 punten 5. G. Hartochtsveld, 87 punten O LEUSDEN - In de door de „stichting: iets!" in Amsterdam uitgegeven serie iets-routebeschrijvingen Ontdek Ne erland op de fiets! verscheen zojuist ls nummer 73 de beschrijving van en fietstocht rond LeusdeL. De tocht egint bij de Albert's Corner in Oud eusden waar sinds kort ook fietsen unnen worden gehuurd en leidt onder leer langs Glindhorst, Achterveld en toutenburg Het vouwblad bevat naast uitvoerige routebeschrijving ook en duidelijk routekaartje en toeris- sche informatie. Deze routebeschrijving is samen met len andere vouwbladen opgenomen in et plastic verzamelmapje Fietstoch- ;n in Midden-Nederland. Dit mapje an door overmaking van f2,40 voor erzend- en administratiekosten wor- en aangevraagd bij de „stichting: ets!", Europaplein 2, Amsterdam, op ostgirorekening nr. 234567. LEUSDEN-ZUID - De heer A. Bar- ten, oprichter van de Vogelbescherming afdeling Leusden, verzoekt aan alle inwoners van Leusden, die in de loop der tijd nestkasten in onze gemeente hebben opgehangen zich met hem in verbinding te willen stellen. Zijn adres luidt: E. Barten, Leusbroekerweg 14A, Leus den-Zuid, tel. 03498-2702. De heer Barten zou graag op de hoogte willen worden gebracht: a. van de soorten nestkasten, die zijn opgehangen, b. van de terreinen, waar deze nest kasten zijn opgehangen, c. van de gegevens over de broed- resultaten, de soorten vogels etc. Deze verzamelde gegevens zullen door hem worden doörgegeven aan de LEUSDEN - Alles moet eens de eerste maal zijn. Zo ook het afge lasten van een geplande Rodakaart- avond voor het kaartkampioenschap '71/'72, waartoe de organisatie we gens onvoorziene omstandigheden ge noodzaakt was. De volgende kaartavond blijft vastgesteld op de reeds bekende data van vrijdag 17 maart. Alleen de vervallen kaartavond van vrijdag Jl. wordt nu gespeeld op vrijdag 24 maart a.s. Dus niet zoals ge bruikelijk om de veertien dagen, dit in verband met Goede Vrijdag. Vogelwacht Utrecht, zodat men met dit begin van inventarisatie kan nagaan op welke wijze de vogelbescherming verbetering kan brengen in de Leus- dense vogelstand. De Vogelwacht Utrecht kan tevens terreinen aankopen, die belangrijk zijn voor de vogelstand, en die eventueel tot vogelreservaat kunnen worden verklaard. Ten aanzien van de sterk verminder de uilenstand in Leusden is de heer Barten voornemens enkele uileparen van het Ring-mstituut te Arnhem over te brengen naar Leusden. De heer Barten stelt zich voor om in de maand mei of juni een vogel- excursie te organiseren naar Hilvaren- beek, een belangrijk vogelreservaat in de buurt van de Belgische grens, in de provincie Noord-Brabant Willen degenen, die aan deze excursie wensen deel te nemen zich ten spoedigste opgeven bij de heer Barten in verband met het te organiseren vervoer en de onkosten daaraan verbonden? ACHTERVELD - Op vrijdag 10 maart a.s. zal een ploeg kaarters uit Mij drecht een tegenbezoek brengen aan de Sportvereniging Achterveld om met de leden van deze vereniging een kaart- wedstrijd te houden Op deze avond kan alleen geklaverjast worden (Rotter dams). De wedstrijd wordt gehouden in de kantine van het Kerstens Sportpark Aanvang 20 00 uur. per inwoner De provincie waar men het meest overtuigd is van het cut en de menslievendheid van de reklasse ring is Friesland, dat in 1971 7.3 cent per inwoner opbracht. Limburg daar entegen voelt het minst voor de re- klassering. en bracht in 1971 slechts 2,1 cent per inwoner op. Wij willen U de cijfers van Leusden niet onthouden: 1971 1970 Giften f 30 - f 15 - Leusden-Cent f 647,56 f 567,60 Leusden-Zuid f 693,91 f 282,81 Achterveld - f 266,25 Stoutenburg Helaas beschikt de Nationale Re klasseringsaktie in Achterveld en Stou tenburg niet over organisatrices of organisatoren Willen de dames of heren, die ervoor voelen vóór de ko mende herfst de Reklasseringsaktie 1972 in Stoutenburg en Achterveld te organiseren zich in verbinding stellen met- Mevrouw H. A. J Vierdag, Ber kenlaan 10, Leusden-C. tel. 03496-1653 of Mevr. A. de Knijff. V H V. Lock- horstlaan 30, Leusden-Z, tel 03490- 11415. De Nationale Reklasseringsaktie hoopt ten zeerste kontaktpersonen in Achterveld en Stoutenburg te kunnen vinden Heer J van Poppelen spreekt voor agrarische jongeren studiegroep van K P.J. en P J G.U Totaaluitslagen: Meisjes Truus Bokkers, 590 punten Annie van Roomen. 516 punten Annie Voskuilen, 456 punten Jongens André Smal, 678 punten Jan Smal, 631 punten 3. Ab Hoogland, 602 punten 4. Henry v. d. Tweel, 582 punten 5. en 6. Henk Bokkers en Johan Vrij hoef, 577 punten 7. Leo v. d. Tweel, 568 punten 8. Gerard Smal, 565 punten Gehuwden 1. Mevr. Hilhorst, 699 punten 2 Mevr. Pouw, 554 punten 3. C. van Daatselaar 537 punten Het hoogste aantal z.g. onderdoor werd behaald bij de meisjes door Truus Bokkers en Annie van Roomen, beiden 14 keer. Bij de jongens werd dit Henk Bokkers met 23 keer en bij de gehuw den mevr. Pouw met 21 keer. Het kam pioenschap bij de meisjes werd behaald door Truus Bokkers. 530 punten. Als tweede eindigde Annie van Roomen met 440 punten. Bij de jongens behaal de André Smal het kampioenschap met 570 punten, Johan Vrijhoef eindigdeals tweede met 559 punten, terwijl Leo v d. Tweel derde werd met 556 punten LEUSDEN/CENTRUM - Op donder dag 9 maart, vanavond dus houdt de A.B.T B Hamersveld haar jaarverga dering in ,.t' Ros Beyaart" te Leusden- Centrum Aanvang 19 45 uur De indeling van deze avond is als volgt: Opening door de voorzitter Notulen. Jaarverslag secretaris Jaarverslag penningmeester Benoeming kascommissie Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heren R A J van Klooster en G. Th van de Hen gel. Bespreking zomerprogramma Korte toespraak Pastoor HAM. Kitselaar. Na de pauze wordt de avond ver zorgd door de heer G B Wolters, die enkele films gaat vertonen, waaronder een Fantasie film over „Hoe ziet de landbouw er in het jaar 2000 uit" Rondvraag en sluiting. ACHTERVELD - De E.H B O afde ling Achterveld, die op de enige we ken geleden in Achterveld gehouden rayonwedstrijd de eerste plaats be haalde, moest in Mijdrecht, waar de districtswedstrijd werd gehouden, met een - overigens nog heel goede - vier de plaats genoegen nemen De ploeg bestond uit de heer W. Hilverts (lei der), mevr Turan en de heer H. Leg- deur Zij behaalde 142 punten, de leider 46 punten. Achterveld moet nu de wisselbeker welke zij twee jaar m haar bezit heeft gehad, afstaan aan de afde ling Jutphaas, die met 166 punten (leider 54%) de eerste plaats behaalde. De afdeling Leusden, die in Achterveld en goede tweede plaats behaalde, was nu ook minder fortuinlijk Met 111 punten (leider 30) moesten zij met de negende plaats genoegen nemen De or ganisatie van de wedstrijd was door de afdeling Mijdrecht zeer goedverzorgd De burgemeester van Mijdrecht reikte na afloop de prijzen uit Lensden aar kon trakteert Ferrari LEUSDEN - D Leusdenaar Harry Visser, is er in geslaagd om op zater dag a.s. de Brabantse popgroep Ferrari te kontrakteren voor een optreden in Voorthuizen, in zaal Pro Rege. Deze popavond begint om acht uur LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 10 maart 's avonds om half acht is er weer een bijeenkomst van de agra rische studiegroep in het Hervormd Centrum aan de Asschatterweg te Leus den-Centrum Het bestuur is verheugd, dat de heer J van Poppelen. deskun dige op het gebied van bedrijfsontwik keling in dienst van de Rijks Land- bouwvoorlichtingsdienst, bereid is ge bleken om op deze avond een inleiding te houden Daarna zal de heer van Pop pelen, een discussie leiden over het volgende onderwerp Hoe vergroten we ons inkomen en kunnen we bedrijven vormen die in de toekomst ook nog rendabel zijn Dit kan door middel van uitbreiding van onze runderveestapel door daartoe grond of voer aan te kopen, en wat mag de prijs dan zijn respectievelijk van 1 ha grond en de verschillende aan te bieden voedermiddelen Het bestuur hoopt op deze avond weer iedereen te begroeten Correspondentie-adres van de agrarische jongeren studiegroep van K J P en P J.G.U. is K Tol boom, telefoon 03425-310 INGEZONDEN 13-18 nirt. collecte van nationaal Rheumafonds OOK RHEUMAPATIËNTEN WILLEN LEVEN! LEUSDEN - Rheuma is een ziekte, die ons allen aangaat, een ziekte die ook ons kan treffen. Rheumapatiënten moeten met hun ziekte leven Een leven lang Dat valt niet mee. Laten wij, gezonde mensen, zorgen dat de rheumapatiënt ook leven kan Het Nationaal Rheumafonds zorgt voor vepleging die vele technische voorzieningen vergt Elk verpleegbed kost geld. De bouw van speciale rheu- maklinieken kost nóg meer geld. Het wetenschappelijk onderzoek is een in tensieve speurtocht naar oorzaken van de vele vormen van rheuma Effec tieve bestrijding begint bij de bron Het opsporen van de bronnen is een zeer kostbare zaak. Vakantie is geen luxe voor hen, die dagelijks moeten vechten voor een beetje beweging in hun ledematen Het Nationaal Rheumafonds haalt de rheu mapatiënt uit zijn isolement met een zorgeloze vakantie in het eigen rheu- ma-vakantiecentrum, in aangepaste va kantiebungalows of door middel van bootreizen. Zulke vakanties kosten na tuurlijk veel meer dan normaal Deskundige en intensieve maatschap pelijke en sociale begeleiding zijn van groot belang voor het zelfvertrouwen van de rheumapatiënt. Evenzo verstrek king van aangepaste vervoermiddelen, allerlei hulpmiddelen van de meest .uiteenlopende aard, aanpassingen in de jwoning, enz Dit kost veel... enfin U weet het wel. Sympathie en medeleven voor de door rheuma geplaagde medemens zijn niet genoeg. Alleen met geld kan de verple ging, revalidatie en maatschappelijke begeleiding van talloze rheumapatiënten veilig worden gesteld en zijn de weten schappelijke werkers in staat hun drin gende en spoedeisende onderzoekingen voort te zetten. Met UW geld is het Na tionaal Rheumafonds in staat aan al deze activiteiten vorm en steun te ge ven. In de week van 13-18 maart staat het gehele land in het teken van de lan delijke collecte voor de rheumabe- strijding. UW woonplaats ook! Als de ze week de collectanten met een in tekenlijst bij u aan de deur komen, laat U zich dan niet onbetuigd. Ont moet U geen collectant? Het gironum mer van het Nationaal Rheumafonds te 's Gravenhage is 3 2 4. Helpt U mee? de deur tekenlijst bij u aan de deur komen, laat U zich dan niet onbetuigd. Ont moet U geen collectant? Het gironum mer van het Nationaal Rheumafonds te 's Gravenhage is 3 2 4. Helpt U mee? Wij brengen de volgende punten on der uw aandacht om ons land en stad leefbaar te houden. Heeft u al geprobeerd de was te doen met soda en groene zeep0 Veel huis vrouwen doen dit al lang en hier is hun gebruiksaanwijzing: Voor 4 kilo wasgoed uitgaan van pak soda en doos zachte zeep voor resp. voorwas en hoofdwas De zachte zeep kunt u het beste van te voren even smelten ïnl li ter heet water en gewoon toevoegen via het wasmiddelenreservoir van uw automaat Ontstaat er na enige tijd kalkaanslag in de machine dan is één keer spoelen met water en azijn meest al afdoende, anders kunt u een of twee keer wassen met een fosfaathoudend wasmiddel. U zult merken dat niet al leen uw handen, maar ook de washand jes, handdoeken en spijkerbroeken heerlijk zacht worden. De was wordt misschien niet witter dan wit, maarze ker wel schoon. Uw afwasautomaat kunt u vullen met 4 theelepels soda en een flessedop azijn-essence. U zult verrast zijn over het resultaat Gebruik zo weinig mogelijk fosfaat- houdende schoonmaakmiddelen in huis Er is tegenwoordig vloeibare groene zeep te koop. die in huis alles goed en glanzend schoon maakt Gebruik alleen grauw W C. papier, al die kleurstoffen vervuilen ons wa ter. Weiger overdadige verpakking, afval vormt een nationaal probleem Koop zoveel mogelijk artikelen in flessen met statiegeld Hanteer spuitbussen, strips en che mische bestrijdingsmiddelen zo weinig mogelijk in huis en tuin (vliegenmep pers en muggenolie helpt ook). Leer de kinderen aandacht te hebben voor de natuur, ze zullen dan minder vernielen. Laat ze geen takken afruk ken of paddestoelen zoeken Voorkom onnodig lawaai zowel bin nenshuis als buitenshuis, vermijdt hin derlijk gebruik van motoren, radio's en televisie. Toeter niet met de auto 's avonds laat als afscheid. Gebruik auto en bromfiets met mate, laat de motor niet onnodig draaien Verlang niet altijd puntgave bloemen, planten, groenten en fruit U dwingt de kwekers hierdoor veel met vergiften te spuiten. Verspil niet onnodig leidingwater. Eén keer in de week sproeien bij zonsondergang heeft meer effect dan iedere dag een kwartier. Gooi geen afval, etensresten, plas tic en olie in rivieren en plassen. Eén druppel olie verknoeit een grote hoe veelheid water. Deponeer verbruikt frituurvet en bakolie goed in kranten verpakt in de vuilnisbak en spoel vet nooit weg door de gootsteen of W C Gebruik bleekmiddelen alleen als ze nodig zijn en niet uit gewoonte Houdt de lucht zuiver! Verontreinig het water niet! Bevorder rust en stilte' Bescherm flora en fauna! Bewaar het evenwicht in de natuur' Kom m aktie! We kunnen andere vervuilers (in dustrie en automobilisten) geen be perkingen opleggen zonder zelf hier mee te starten! Namens een groep veronruste huis vrouwen, C. Verduin-Munnik, Maria Stuartlaan 1, Leusden-zuid. Leusden/C. 16-3-'72 Nog vers liggen in ons geheugen de opzienbarende uitspraak van iemand die het beleid van de Leusdense raad op het gebied van het woningbeleid als a sociaal pleegde te noemen. Maar is het nu ook zo ver.datwij dit moeten zeggen, wat betreft het finan cieel beleid0 En nu denk ik met name aan het laatste wat betreft de verkoop van de boederij ..Havikhorst' Toen deze boerderij 8 jaar geleden werd aangekocht en deze als ruilobject niet ging, zoals de raad dat zich had voor gesteld. kwam er 'n belangstellende uit Amersfoort die van wegens stadsuit breiding in „nood verkeerde en zich als gegadigde melde als pachter Er werden toen duidelijke afspraken ge maakt tussen de pachter en de Gemeen te zodat b. en w alle vrijheid en rech ten hadden en geen enkele verplichting ten opzichte van de pachter Toen 'n tid geleden de fractie van de P v d A voorstelde om de boerderij „Havikhorst" te verkopen omdat dit zo een groot nadelig saldo opleverde, werd hier toe besloten Wanneer ik nu lees in de Leusderkrant van donderdag 2 mtr. '72 is het mij niet duidelijk of de boerderij „Havikhorst" dan wel f200.000 of f 185,000 heeft opgebracht Terwijl er ook staat dat er een hoger bod was Maar gezien de achtergron den van deze materie aldus burgemees ter Van der Post was hij toch blij met deze verkoop Men kan nu wel blij zijn maar als deze boerderij, waar voor 'n hoger bod was. was het zakelijker dit laat ste te doen Wat betreft de achter grond van de materie waar burgemees ter Van der Post op doelde zie ik voor de huidige koper niet zo zitten Wanneer hij dit bedrijf als pachter 8 jaar heeft geexploteerd voor 'n normale pacht prijs heeft hem dit voordelen opgele verd ten opzichte van een eigenaar. Als collega ben ik echter wel blij voor de heer Rijnders, die zich als 'n vak bekwaam koper ten opzichte van de gemeente heeft getoond en nu verder zijn bedrijf kan uitoefenen. Maar voor de financiële kant levert dit toch een nadelig saldo op voor de gemeente Misschien als deze sluit] post van de verkoop van boerdei „Havikhorst" gunstiger was uitgeval] len. was er dan wel het gevraagde voq; onze gemeente artsen?0 die wij allq zo graag hadden gehouden Of heeft deze zaak ook 'n achter grond met een diepgaande materie' C. P Herder, Hamersveldseweg 69. Leusden/Centrum. Het gaat goed met de biljartver. eniging Leusden Langzaam aan .ga* wij al op een kleine „Grote klub' lijken Aangezien de wedstrijdkomp* title van de Kon Ned. Biljartbond pas in september begint wordt er voorlopig in onderling kompetitiever I band gespeeld en behoorlijk strijd ge leverd, waarbij wij de moyenne1! hier en daar zien verhogen. (Moyen ne is van een bepaald aantal beurten de gemiddelde hoeveelheid carambo le's). De echte biljartgeest is than volop aanwezig niet het van elkaar winnen is het voornaamste, het be- langrijkste is dat het gemiddelde om hoog gaat. Wij zien dit zowel bij d; ouderen als bij de 3 jeugdigen dis voor geen ander willen onderdoen Er moeten echter jeugdleden bijkomen Het ledental in zijn totaliteit is sinds de oprichtingsvergadering van 17 fe bruari jl. gestegen van 15 naar echter het aantal jeugdleden bleef 3 Er moeten er minstens 4 bij. Ook) meisjes zij welkom, of zij wel of niel kunnen biljarten, het wordt hun bij ons wel geleerd. Laat thuiskomen 15 er niet bij, de jeugdigen spelen de lstt partijen en wanneer zij er prijs o; stellen worden zij met auto gehaald en gebracht. Wanneer wij 8 of 10 jeugdigen in de klub hebben zal dit voor het bestuur gemakkelijk zijn hei onder te brengen in eigen lokaliteit met eigen biljart. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de voorzitter dhr Korzelins, Rui- terhorst 13 tel 2330. de sekretaris, dhr Waals, Hamweg 50d tel 1361 e» de penningmeester dhr Kallenveen, Krakhorst 31. tel 1744 En nu no? iets voor deze penningmeester. Wij zijn pas begonnen en er is overal geld voor nodig. Aan onze medebur gers in Leusden die de biljartsport een warm hart toedragen vragen *i] mee te helpen bouwen en zich op te ge ven als donateur met een minimum inleg van f10 -- per jaar te storten op rekeningnummer 3359.60.960 vande Raiffeisenbank Leusden t n v. Biljart vereniging Leusden Krakhorst 31. Giro nummer Raiffeissenbank Leusden is 278135 De penningmeester zal u zeer dankbaar zijn Komende zondag 12 maart komt d? wereldwinkel in „Ons Gebouw" in Ach terveld Wij zijn daar aanwezig, indt hal, van 10.30 tot 12 30 uur. Wij hope: dat deze kennismaking u goed zal be vallen en rekenen op uw aller belang stelling. In de komende dagen zal ei ook een stencil over Achterveld ver-| spreid worden, waarin het een en an der over de wereldwinkel staat. Mochl dit stencil u niet bereiken, dan zoudes wij u aanraden zondag zelf in „Oni| Gebouw" te komen kijken. In verband met ons bezoek aan Ach terveld en in verband met het mede werkerstekort zullen wij a.s. zondi; niet aanwezig zijn in de Til in Leusden Centrum. ANGOLA Zoals wij reeds aankondigden zulleiB wij deze week weer in tekst publice-B ren afkomstig van de langspeelplai'B „Vittoria ou Morte". Deze week ver-B telt ons iets over 't leven van d;fl dwangarbeiders. DWANGARBEID Benzineblikken, bevestigd aan stok ken die in de grond gestoken zijt vormen 't huis Lompen voltooien het intieme land schap. De zon die door een gat in het dak bic nenvalt, wekt de bewoner naar zijl twaalf uren slavenarbeid- stenen hou wen, stenen versjouwen; in de zon, 11 de regen, stenen houwen, stenen ver sjouwen Vóór zijn tijd is hij oud; een mattf donkere nachten is voldoende voor hem om dankbaar van honger te stervet Wereldwinkel Leusden -

Leusder Krant | 1972 | | pagina 4