I Peuterspeelzaal Blijhof q bestaat maandag 1 jaar r Verleden, heden en toekomst op jaar vergadering ABTB SYMPATHIEK BETOOG OVER HET GEZIN VOOR NCVB J )e Til dit eekend VERBETERINGS KREDIETEN VERZOENING NA RUZIE LEUSDER KRANT Jitvoeiïng nuziekschoól DINSDAG OUDERAVOND Amersfoort Roskam- schutjas- concours >0 k. Sirag sprak ►5 mor de NCVB worden vlot en coulant verstrekt door de Chef-menger A. Blotenberg 25 jaar bij Coöp A'veld Karin en Evelyn Toermissen 1972 ZONDAGSDIENSTEN Gemakkelijk en veilig voor al uw betalingen geen kosten, wel rente BONDSSPAARBANK Achtervelds schoolvoetbal- elftal naar toernooi Eind goed, al goed oooooooooooooooooooooooooooooooo< 1971 gunstiger dan vorige jaren Uitslagen Ons Genoegen DONDERDAG 16 MAART 1972 3 Het initiatief van Speeltuinvereni ging Blijhof uit Leusden-Centrum om een peuterspeelzaal te openen in haar klubgebouw, werd voorbereid door een commissie van drie moeders. Mevrouw J. M. van Eijden-van Esterik en mejv J. M. Cordier de Croust werden aan-' getrokken als vaste leidsters. Beiden zijn nu nog belast met de dagelijkse leiding in de speelzaal. Mejuffrouw Cordier de Croust trad in juli 1971 in het huwelijk, maar bleef als me vrouw Diekerhof enthousiast meewer ken aan dit stukje pionierswerk. Zeventig ingeschreven peuters namen in het afgelopen jaar bijna drie duizend speelzaalbezoeken voor hun rekening. Tot 1 maart moesten hun ouders hiervoor f2,50 per ochtend betalen, vanaf die datum werd dit be drag verhoogd naar f3,--. Om het verantwoordelijke werk met de peuters op een zo hoog mogelijk ni veau te brengen heeft het bestuur van de Speeltuinvereniging zich begin 1971 aangesloten bij de Werkgemeenschap Kindercentra in Nederland In een re gionale afdeling van de Werkgemeen schap maken bestuursleden en leid sters van Blijhof vergaderingen mee en discussiëren met kollega's over hun werk. Door de Werkgemeenschap worden via tijdschriften en konsulenten alle aktuele ontwikkelingen over het speel- zaalwerk doorgegeven aande leden, zo dat voor eigen studie en bezinning steeds geput kan worden uit goed ma teriaal. Het ligt tevens in de bedoe ling voor de vaste leidsters en reser veleidsters gebruik te gaan maken van speciale kursussen voor speel- zaalwerk. LEUSDEN - CENTRUM - Peuter- ipeelzaal Blijhof viert maandag, 20 maart a.s. haar eerste verjaardag. )p 20 maart 1971 werd de officiële ipening verricht en na een wat aar zelend begin bleek de speelzaal wel dra in een enorme behoefte te voor zien. Begin dit jaar moest een wacht- ijst worden aangelegd en hierop staan lomenteel tien peuters genoteerd. an de redaktie) AMERSFOORT - Op zaterdag 18 maart a.s. zal er een uniek gebeuren •plaats vinden inde Amersfoortse Brug - rk. Tijdens de openbare leerlingen- Itvoering van de regionale muziek- ichool Amersfoort zullen namelijk de ecombineerde junioren orkesten op- ■eden van de muziekschool Amers- K>rt en van de afdeling Jeugd en luziek" Hilversum. Beide orkesten taan onder leiding van Qui van Woer- ekom en hebben zich gedurende een weekend te Woudschoten eendrachtig ^op de uitvoering voorbereid. Het pro- imma, dat 11 maart j.l. met veel icces in de VARA-studio te Hilver- is uitgevoerd (en waarvan een idio en TV opname is gemaakt) wordt 18 maart in Amersfoort tenjgeho-„ gebracht. pHet gecombineerde orkest bestaat Tt ruim honderd jeugdige spelers (van- tl 8 jaar), waarvan ruim 50 deel uit- tken van het Amersfoortse junio- |n orkest lui van Woerdekom heeft een aan- kkelijk programma samengesteld jet stukken van G. F. Handel, Hugo 1 Groot, Bela Bartok, Tera de Marez rens, Ber Joosen, J Bell en P Mo- |nd Na vrij korte studietijd kunnen S jonge instrumentalisten van de Mu- ëkschool reeds meespelen in het ju- bren-orkest (een symfonische be- etting). Van deze gelegenheid om in beginperiode van de muziekstudie samenspel te kunnen beoefenen, rdt door velen geprofiteerd. De be- gstelling voor het junioren-orkest zelfs zodanig, dat in het volgend susjaar met een aparte blazers ►ep gestart zal worden foor veel ouders die musicerende deren hebben en ook voor de jonge sici zelf, zal het ongetwijfeld in- essant zijn op 18 maart luisterend Minis te maken met het enthousiast osicerende juniorenorkest van de Mu- kschool, onder.de vaste hand van Leusdense dirigent Qui van Woer- :om. Dichter bij huis zal dit voorjaar alle aandacht worden geschonken aan het voor de peuters afgeschutte deel van de speeltuin Buitenspelmatenaal op peu terformaat en gelegenheid om zon der risico te kunnen klauteren en spe len, al deze elementen zijn opgenomen in de plannen voor het nieuwe seizoen Dinsdag 21 maart a.s. wordt voor de ouders van de speelzaalkinderen een ouderavond gehouden in het klubgebouw aan de Ansfriduslaan. LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag avond 18 maart is er een dansavond in ,,De Til" te Leusden-centrum Voor de leeftijd van 15 jaar en ouder Op zon dagmiddag 19 maart is ereendansmid- dag voor jongen en meisjes voor de leeftijd van 11 tot en met 14 jaar Disc- jocky is Rijk Rijnders. LEUSDEN-ZUID - Dinsdagavond 7 maart hield mevrouw M. M. J. Heeres, gewestelijk presidente N C.V.B. van de provincie Utrecht, een lezing voor de Nederlandse Christen Vrouwen Bond 'Afdeling Leusden-Zuid. Deze lezing stelde de vraag: ,,Wat is er methetge- zin aan de hand?". Mevrouw T Kuiper opende de bij eenkomst met gebed, samenzang en een korte meditatie. Mevrouw Heeres hield een zeer sympathiek betoog over de wijzigingen die in het gezin heden ten dage plaats grijpen. Toen zij het begrip gezin ging definiëren, kwam zij tot de vol gende konklusie: Een gezin is een echt paar met de uit hun relatie voortge komen kinderen, met wie het m ge zinsverband samenwoont Echter, een gezin kan ook worden gevormd door een echtpaar zonder kinderen, door een moeder of een vader, die door een schei ding of door het overlijden van één van beiden alleen met de kinderen achterblijft Een soort gezin kan ook EUSDEN - Het komende weekend ..De Til" als volgt geopend. Op jjdagavond normaal hobbyclub en "Ier geopend voor leden K.P.J. Za- lagavond is er een dansavond voor :eren van 15 jaar en ouder. Aan- Bjg 20.00 uur. Zondag voormiddag «■noend van 10.00 t/m 13 00 uur voor re belangstellende. Zondag om 'O uur Beatmiddag voor de jongeren 11 t/m 15 jaar. Tijdens deze mid- wordt de muziek verzorgd door _Uisc-jockey Rijk Rijnders In verband ■it 'n jeugddriedaagse is ,,De Til" op T24 en 25 maart voor alle andere guviteiten gesloten, ook de Hobbyclub —""PP 24 maart. ACHTERVELD - Op vrijdag 17 maart a.s wordt in Hotel ,,De Roskam" de zesde ronde van het Roskamschutjas- concours gehouden Alle schutjassen, ook zij die niet aan de competitiedeel- nemen, zijn van harte welkom Aan- van 20.00 uur Op donderdag 16 maart a.s. vindt, eveneens in ,,De Roskam" de biljartwedstrijd ,,De Roskam" Ach terveld, tegen ..Sport" uit Soester- berg plaats Dit is een duel om de definitieve tweede plaats in de GeVu- Eem competitie. Aanvang 20.00 uur pSDEN-CENTRUM - Op maan- 13 maart hield de Nederlandse isten Vrouwenbond afdeling Leus een ledenvergadering in het Her- id-centrum te Leusden-centrum, als spreker Ds W. Sirag. De I werd geopend door de presiden- •evrouw A. J. Pothoven-Brakman, las een gedeelte uit Corinthie 'aarna een korte meditatie over gelezen bijbeldeel volgde. De Irf DSse' mevrouw H Pilkes- jJJ Bennink las de notulen van de e vergadering voor welke goed- m 'rd werden. jjl overige deel van de avond werd orgd door Ds Sirag die op boeien de sprak over het onderwerp van B7lng ,,Wat komt er na dit leven" i rum, BONDSSPAARBANK voor Midden en Oost Nederland worden gevormd door een ongetrouwde zuster of broer, die na de dood van hun ouders zijn blijven samenwonen Er is al heel wat veranderd aan de struktuur van het gezin: 150 jaar ge leden leefde men nog in groot ge zinsverband verschillende genera ties leefden tezamen, de grootouders, de ouders, de ongehuwde ooms en tantes, en kinderen, de meiden en de knechten. Sterk ontwikkeld was toen ook nog de burenplicht, de nabuurschap, de verbondenheid met de kerk. In het gezin ontvangt het kind zijn eerste sociale kontakten. Het gezin is de oefenplaats voor de maatschap pij. Maar het kind leeft met de kri- teria van zijn ouders, en het gezin mag niet een te grote beslotenheid vormen Naar Bijbelse visie is het gezin geen doel op zichzelf. Het gezin moet aan leiding zijn tot behulpzaamheid voor de naasten Er is een hele groep per sonen, aan wie we wel eens wat meer aandacht besteden mogen, en die kun nen worden aangeduid met de reële maar onvriendelijke benaming: het on volledige gezin. Spreekster wekte op aandacht en genegenheid te schenken aan weduwen, gescheiden vrouwen, on- ACHTERVELD - 27 januari 1972 was het 25 jaar geleden, dat de heer A Blotenburg bij de Coöperatie Achter veld in dienst trad Tijdens de j.l gehouden personeelsavond werd hem in verband hiermee door de voorzitter van het Bestuur een couvert met in houd overhandigd. De voorzitter de heer H. E. Zandbergen, noemde het op zichzelf al een verdienste, wanneer ie mand 25 jaar bij eenzelfde baas werk zaam is; doch des te waardevoller is het. wanneer iemand gedurende de 25 jaar op een uitstekende staat van dienst kan terugzien. ,,Dit kunnen wij van u zeggen en wij als bestuur en di- gehuwde vrouwen en ongehuwde moe ders enz. Na de pauze deelde mevrouw Heeres een aantal vragen rond, en verdeelde het aanwezige gezelschap in vijf groe pen, die zich gingen bezighouden met de formulering van de antwoorden. Er kwamen veel positieve taken voor het gezin naar voren, en uit de dis cussie bleek duidelijk, dat men het ge zin nog altijd als één der pijlers van de maatschappij ziet, ondanks een ruimer geworden begrip ten aanzien van kommune, homofilie, konkubinaat e d Mevr Heeres sloot de bijeenkomst met een dankgebed. rektie zijn u er erkentelijk voor." De direkteur, de heer A. W v and- brink memoreerde, dat de heer Blo tenburg als menger bij een eenvoudige installatie is begonnen, maar door zelf studie ook de moderne mengvoeder- installatie volledig beheerst Van zijn kant zijn ook diverse verbeteringen doorgevoerd welke een besparing be tekende voor de Coöperatie. Voor zijn collega's is hij een prettige mede werker Uit de malerij-rapporten van het Cebeco en de C L.O. Controle, die de vereniging een reeks van jaren in klasse 1 plaatste, blijkt, dat de heer Blotenburg met zijn medewerkers het uitstekend heeft gedaan ,,Voor deze staat van dienst heeft u terecht de Gouden Cebeco speld verdiend, welke u door uw echtgenote zal worden opge speld." aldus de heer Van Zandbrink, hetgeen onder luid applaus van bestuur en direktie werd ondersteund. Ook de voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer J Tijmensen, dankte namens de Raad van Toezicht de heer Blo tenburg en onderstreepte de woorden van de voorzitter en direkteur. ACHTERVELD - Tot Tourmissjes van de 15e internationale ,,Tour de Junior" werden uitverkoren Karin Vlaarkamp uit Amersfoort en Evelyn Willigenburg uit Leusden. De beide Tourmissjes krijgen vanwege het der de lustrum een mooi fantasie tuniek- pak aangeboden door de Tourmode ontwerper de heer L. Enters uit Ach terveld Voor een gezellige bijeenkomst van de Tourmedewerkers met hun vrouwen of verloofden bestond goede belangstel ling. Het was de vader van de Haar lemse jeugdwielrenner Peter Zand vliet. die een half uur durende Tour de Junior 1972 film vertoonde, voorts de Tour de Junior film 1969 van de heer Ad Wisman uit Leusden en de film van de Haarlemse Muggenronde met een vlot komisch commentaar van de operateur Tussen koffie met gebak en een drankje door volgden enkele ge zellige spelen. De mimiekwedstnjd werd door het echtpaar L. Enters be gonnen vóór het echtpaar T Willi genburg, terwijl de heer H v. Rui tenbeek nog eens aantoonde hoe groot een ijsco van vijf en twintig gulden kan zijn! Bij de rekenkundewedstnjd 4x7 bleken mevr. De Jong, de heer W. Meinten en L. v Hamersveld er niet in te tippelen Met de vier rondjes bingo, geleid door de heren Jo v. Hamersveld en W. Meinten bleken me vr Van de Berg met een koperen sierpot en mevr. Brinkhof met een taart de gelukkigen te zijn De 45 aanwezigen werden door de heer Zand vliet uitgenodigd om in Haarlem op de koffie te komen, met taart op de ver jaardag van Huub Brinkhof Het was een bijzonder enthousiaste en ge zellige avond en waaruit zeker de on- verflauwbare moed zal worden geplukt om ook de 15e Tour de Junior tot een waar jeugdwielerfestijn - van 24 - 29 juli 1972 - te maken. Weekend 18-19 maart 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s. weekend waarnemen, dr Lan tink, Burg de Beaufortweg 61, tel 1210. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr Laudy, Kon Juliana- laan 26, Leusden-Zuid, tel 1271 voor Midden en Oost Nederland ACHTERVELD - Dankzij het Ou dercomité van de R.K Scholen te Ach terveld zal een schoolvoetbalelftal deelnemen aan het grote Paasschool- voetbaltournooi te Amersfoort op 4. 5 en 6 april a.s. De Achterveldse voetbalploeg, die speelt in de oranje- witte kleuren, bestaat uit de talentvolle jeugdvoetballers: Wim v. d. Tweel, Albert Tolboom, Kees Voorburg, Klaas v d Heuvel, Theo van Uhm, Hans van Rossum, Adne v d. Heuvel. Arie Wou ters. Wim Kok, Simon Schimmel, An ton Houtveen, Albert Wouters, Hein Ossendrijver en Huub v. Laar. Er zal worden gespeeld tegen drie Lagere Scholenelftallen uit Amersfoort Het Oudercomité van de Achterveldse school heeft als trainer aangetrokken de heer J M. Schouten en als manager de heer P. v Uhm. LEUSDEN - ,,Ik wil liever niet meer kwaqd blijven Dat kan onderling welge regeld worden" Aldus sprak J voor de Utrechtse politierechter, mr F. C de Vries, voor wie hij verscheen als getuige in een mishandelingszaak. Hij was de man geweest, die op een dag in augustus vorig jaar in een sloot was ge slagen door B uit Leusden De ruzie had ook plaats gevonden in Leusden Daar liep toen verdachte B te wandelen met zijn broer. Op gegeven ogenblik kwamen zij J. tegen Er vie len toen over en weer wat woorden, want er was wel eens iets gebeurd in het verleden, dat niet had bijgedragen tot een goede verstandhouding tussen de heren. Zoals het zo vaak gaat lokt het ene woord het andere uit en tenslotte loopt dat dan uit op een koppartij In dit ge val zou J. die een man bleek te zijn met een soort Anton Geesink-postuur, de eerste klap hebben uitgedeeld. En die zou zijn gei'ncasseerd door de broer van verdachte Uiteraard had dat de woede van B opgewekt Hij zag J. alsde man, die vol gens hem was begonnen op die 24ste augustus. ,,Hij liep ons achterna en hij begon te schelden en hij heeft ook mijn broer een klap gegeven De bril vloog van zijn gezicht af. Toen heb ik inder daad ook geslagen, maar toch echt niet zo met opzet Het was meer een reac tie uit kwaadheid" De klap was stevig aangekomen, want de stevig gebouwde J kwam in een sloot langs de Pater Stormweg terecht; zijn kunstgebit brak hij bij die valpar tij Hij kwam een schadeclaim eisen van f54,-; dat was het bedrag van de tandarts J beweerde ookdat hij meer dan één klap had gehad. Maar overigens wilde hij wel een streep achter de zaak zetten Verder kwaad blijven vond hij niet nodig. De politierechter wilde nog wel van verdachte weten, hoe het hem was ge-' lukt J. op die maniereer te halen ,,Hij is toch bepaald geen kleine jon gen", aldus mr De Vries .Ik was een beetje sneller", ver klaarde verdachte De officier van justitie, mr M Vis ser, wilde er wel rekening mee hou den, dat de zaak inmiddels was bijge legd en dat - al dan niet van harte - de vrede toch wel weer was getekend Daarom meende hij in zijn requisitoir te kunnen volstaan met een kleine geld boete, die hij op f25,-of één dag gesteld wilde zien. De politierechter wilde ook wel reke ning houden met alle omstandigheden Ook hij meende, dat er aanleiding was een minimale geldboete op te leggen, zoals door de officier ook was ge vraagd. De klap kwam de verdachte tenslotte te staan op vijfentwintig gul den. En de schade, zo kwamen de par tijen overeen, zal onderling geregeld worden. LEUSDEN/CENTRUM - Op donder dag 9 maart hield de A.B.T.B. Ha mersveld haar jaarvergadering in 't Ros Beyaart te Leusden-centrum. De voorzitter, de heer R. H. van de Hengel, opende de avond met een welkom aan de aanwezigen en aan de heer G. B. Wol- ters, die het gedeelte na de pauze zou verzorgen. Ook stelde de voorzitter het op prijs dat er afvaardigingen van de besturen van het U.L.G., C.B.T.B. en de afdeling Achterveld aanwezig waren. Het jaar 1971 is een vruchtbaar jaar geweest voor de agrariërs. Door goede weersomstandigheden hadden de ge wassen veel opgeleverd en had men goed voer voor de winter kunnen win nen. Ook de winter was tot nog toe zacht geweest waardoor men vroeg met de werkzaamheden had kunnen begin nen. De agrarische sector had een gunsti ger periode beleefd dan de voorgaande jaren De fruitteelt en de eierprijs wa ren daarentegen nog niet zo best te noemen. De heer C. Herder las de notulen voor van de vergadering, 5 oktober 1971, waarop het winterprogramma werd besproken. De heer G. Th van de Hengel, se cretaris besprak zijn uitgebreide jaar verslag waar tal van activiteiten van het afgelopen jaar werden belicht. Het jaar 1971 is voor de afdeling Ha mersveld van de A B T B. zeker niet ongemerkt voorbij gegaan. De steeds groter wordende stedelijke ontwikkeling van onze gemeente, met als gevolg steeds meer verdwijnen van landbouw- grpnd hebben ook in 1971 geleid tot het beeindigen van hun bedrijf door ver schillende van onze leden Enkele leden zijn naar elders getrokken, om daar op een nieuw of ander bedrijf verder te gaan Deze tendens zal ziclwin de ko mende jaren zeker voortzetten, als alle reeds bekende en mogelijk nog onbeken de plannen verwezenlijkt zullen gaan worden. Deze ontwikkelingen hebben van onze leden veel aandacht, en moge lijk nog meer zorgen gevraagd, maar ook van het bestuur heeft dit veel aan dacht gevergd Met de besturen van de A.B.T.B. Achterveld, het U.L.G. en de C.B.T.B is diverse malen hier over van gedachte gewisseld. Ook met het gemeentebestuur is hier over uitvoerig gesproken. In het ver slagjaar werd op verzoek van de ge meente door verschillende vertegen woordigers van de standsorganisaties en een vertegenwoordiger van de ge meente medewerking verleend bij het omwerpen van een plan voor bouwmo- gelijkheden bij de bedrijven in de toe komst. De organisaties hadden gehoopt, wat overigens was toegezegd, dat deze ont werpplannen reeds met de belangheb bende zouden zijn besproken. Wij zul len hopen dat dit nu niet te lang meer op zich zal laten wachten, want ook enige zekerheid geeft een rustig gevoel en bevordert de bedrijfsvoering, aldus de sekretaris Door de ontwikkelingen in onze ge meente daalt het ledenaantal. Bij de aanvang van het verslagjaar waren er nog juist 100 leden. Dit aantal zal nu 98 zijn. Een zeer te betreuren teken is het dalen van de belangstelling van de leden voor de bijeenkomsten. Juist in samenwerking met de andere standsorganisaties, kon in het verslag jaar aan verschillende punten aandacht worden geschonken en dan is het jam mer dat de belangstelling gering is. Uit het jaarverslag van de penning meester, eveneens de heer G. Th van de Hengel, bleek, dat het vermogen was gegroeid en het saldo f916,11 bedroeg Ondanks de festiviteiten van het 35- jarig bestaan was het saldo met f 250, - - verhoogd ten opzichte van het vorig jaar. Tot leden van de kaskommissie werden benoemd de heer T P. Blom en de heer J Berg Cz Tijdens de bestuursverkiezing werden de heer R. A. J. van Klooster en de heer G. Th. van de Hengel herkozen. Na de pauze vertoonde de heer G B. Wolters veel dia's die op de landbouw betrekking hadden. Eerst zag mendia's over hoe het vroeger toe ging. Histori sche opnamen uit Leusden en omstre ken en oude gebruiken werden belicht. Men zag oude landbouwerktuigen en veel facetten uit het boerenbedrijf, die nog met de hand werden gedaan, zoals ondermeer het slotenwerk. Een scherp contrast vormden de dia's over de landbouw rond het jaar 2000. Deze futuristische documentatie-reeks was vervaardigd door Ford Detroit. Door de enorme bevolkingsaanwas zou een enorm voedsel tekort ontstaan indien niet met name de agrarische sector hier uitkomst zou brengen. De beelden die men zag deden onwe zenlijk aan, maar over 28 jaar moet het beslist zover zijn, wil de wereld niet aan voedsel tekort ten onder gaan De lichamelijke arbeid van de agra riër neemt af. terwijl de geestelijke arbeid enorm is. De boer moet naast econoom tevens landbouwkundige, scheikundige en werktuigbouwkundige zijn. Aan het eind van de avond sprak de voorzitter zijn dank uit over de in teressante en boeiende wijze waarop de heer Wolters het ontspannende ge deelte van de avond had verzorgd. ACHTERVELD - De uitslagen van de onderlinge wedstrijd van de schiet vereniging ,,Ons Genoegen" van de afgelopen week waren als volgl B. Voskuilen 49 p. W. J Lagerweij 48 p H. Schut 47 p J E. van Hamersveld 47 p. C. van Dort 47 p J van Rossum 46 p. J. J. van Hamersveld 43 p G Tolboom 43 p. M. Pothof 41 p. Th. Vos 40 p. K. Jonkman 40 p R. Koller 39 p. Th. van de Koedijk 38 p J. Pepping 37 p Abonnementsprijs: 2.50 per kwartaal, 9, per jaar. Losse nummers: 20 cent. Advertentietarieven: Zonder kontrakt 15 cent per mm ..Leusderheitjes" per regel 0.66 (bij vooruitbetaling). Kontrakt- prijzen op aanvraag.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3