TWINTIG STAPPEN TERUG Indoor Springconcours van Nimmerdor halver wege reeds een succes WED STRIJD I Veel belangstelling voor Treeker Cross 7TCL herstelt zich van slecht begin Lensden 1 blijft in 3e klasse Zie onder (A paashaas om voorpagina VERLOVEN, TROUWEN, KINDEREN KRIJGEN LEUSDER KRAN DONDERDAG 16 MAART 1972 Feuilleton door Frank van Falekenoordf - 7 - Een minuut later zat Van der Voorde tegenover de gearresteerde fabrikant, die hij zwijgend de hand had gedrukt Nadat de rechercheur het vertrek had verlaten, keken de beide mannen el kaar aan. Het was Van der Voorde, die het stilzwijgen verbrak en na leen diepe zucht begon: ..Alles is bekend, omtrent die stunt, die jij en die juffrouw Tannema heb ben uitgehaald met die bankloper, nu twintig jaar geleden Ze heeft in Au stralië. op haar sterfbed een volledige, door getuigen ondertekende bekente nis afgelegd Bereid je maar op het allerergste voor, Bert Je reputatie is vanzelfsprekend helemaal naar de maan Kerel, hoe heb je zoiets kun nen doen! Altijd heb ik hoog tegen je op gezien. Zoals jij altijd je zaken aanpakte en je bedrijf tot bloei bracht, je was een voorbeeld voor velen Al tijd onvermoeibaar en en nog maals zuchtte hij, vooraanstaande ingezetene in de gemeente Renkum nu ja laat ik maar ophouden Gedurende deze ouverture was de andere man in het vertrek lijkbleek geworden ..Maar..." stotterde hij „Zo'n vaart zal het toch niet lopen0 Jè zei zoeven zelf door de telefoon, dat het al verjaard is?" ..Dat is het Bert. Maar voor jou zou het beter zijn, als het nog niet verjaard was. Dan zou jeer waarschijn- lijk met een paar jaar vanaf gekomen zijn en daarna zou niemand meer aan dacht aan deze zaak geschonken heb bed. Daarvoor gebeurt er te veel in het leven Doch dat is niet het geval. Op z'n laatst ben je overmorgenmid- dag weer vrij. En dan? Dan kun j* spitsroeden lopen in Oosterbeek. Hoe denk je, dat de aandeelhouders het zullen opvatten, nu ze jouw verleden kennen?" ,,Ja, maar hoe kunnen ze het weten0 Als jij en ik onze mond maar houden." ,,Ach man, het heeft in geuren en kleuren in de kranten gestaan Hoofd dader de direkteur van een construc tiebedrijf in de gemeente Renkum. de 46-jarige A G. Dat is voor iedere ingewijde duidelijk genoeg. Of niet soms0 Hoeveel constructiebedrijven zijn er eigenlijk in Oosterbeek? Nou? Juist Precies geteld: één. Dan is dat puzzeltje van de 46-jarige direkteur A G. al gauw opgelost ..Maar wie ter wereld heeft het dan aan de pers doorgegeven?" ..Dat zal wel het werk zijn van Au stralische journalisten. Daar neemt men niet zoveel consideratie met men sen. die wat op hun geweten hebben als hier. Nu ja. hoe het ook zij, 'h?t stond gistermorgen in de ochtendbla den Kruisenga heeft me gisteravond opgebeld. Ik wist nog nergens van. omdat ik de hele dag op de rechtbank was. Bereid je er op voor. dat Krui- senga voorlopig het heft in handen heeft genomen. De ander zette grote ogen op. ..Be doel je. dat De advokaat knikte. ..Precies. Krui- senga is adjunkt-direkteur en heeft beslist, dat hij onder de gegeven om standigheden de volle verantwoordmg op zich neemt. Het kantoor is voor je gesloten Tot nader order ben je ge schorst in je funktie als direkteur De aandeelhouders hebben een spoed eisende vergadering gevraagd. De sta tuten hebben niet voorzien in een ge val als het jouwe. Dus jij moet. als president-commissaris van de n v binnen drie maal vier en twintig uur een aandeelhoudersvergadering uit schrijven. Met als enig punt: jouw ontslag ,,Dat verr dat doe ik natuurlijk nooit!" ,.Het verzoek is vanmorgen om ne gen uur ingediend, ondertekend door twaalf aandeelhouders, tezamen twee en dertig procent van de aandelen vertegenwoordigende Als je aanstaan de maandag de vergadering niet hebt uitgeschreven, treedt artikel 51 van het huishoudelijk reglement in werking en schrijven ze zelf een vergadering uit Zo staan de zaken Mij lijkt het 't beste, als je zelf je ontslag neemt. Houdt je tenminste nog de eer aan je zelf. als je in dit geval nog van eer kunt spreken ,,Je bent wel erg cynisch!" ..Neem me niet kwalijk, Bert. Denk je soms, dat het mii geen schok heeft gegeven0 Dat een cliënt van me, die te vens een huisvriend van ons is, van de ene dag op de andere van voor het oog van de wereld hoogstaande zaken man metamorfoseert tot iemand met een verleden? En wat voor een verle den! Weet je wel. dat jullie de dood van die Boskemper op je geweten heb- tjen?" ..Dat is niet waar. Ik heb zelf enkele dagen later in de kranten gele zen. dat hij aan een hartverlamming is gestorven We hebben hem nauwelijks met een vinger aangeraakt!' ,,In elk geval ben je moreel schuldig aan zijn dood Als hij, normaal als altijd, met zijn gld naar het hoofdkan toor had kunnen gaan, was hij, men selijkerwijs gesproken, nog in leven geweest ..Dat zijn maar veronderstellingen. ,,Goed, maar bekijk het dan zo De man staat bij de bushalte te wachten en Hoofdstuk 8 .Ik heb een idee," zei Bert Gale- stad .op een morgen, toen ze samen in bed zaten en een sigart rookten ..Maar het is zo fantastisch, zo origineel en zo groots van opzet, dat ik er zelf van schrok, toen het in me opkwam." ..Vergeet het dan maar zo gauw mo gelijk, want als jij een plan hebt, waar je zelf van schrikt, loopt het op niets uit of op de bajes En als ze je nu grijpen, krijg je een flinke drukker, dat zie je met Eef." ..Dat is verraden werk geweest, jon gedame. Het is gewoon, dat andern het niet kunnen hebben, dat Eef altijd zoveel succes heeft met zijn kraak- jes. ..O ja?" De vrouw in bed draaide zich naar hem toe ,,En waarom haalden ze jou dan hier in het holst van de nacht op? Terwijl je er part noch deel aan had°" ..Misschien omdat ik al eerder met Eef samenwerkte. Maarditmaal hadden ze het mis. Ze moesten me na twee dagen laten lopen. Ik had advokaat Vesselman uit Amsterdam in de arm genomen en je weet zelf. dat hij éénder besten is in het land ..Allemaal goed en wel. Bert, maar als jij er bij betrokken was geweest, hadden geen tien advokaten van het type Vesselman je kunnen redden Nee, de heren zagen al gauw in, dat je er wer kelijk part noch deel aan had Vandaar, dat ze je moesten laten gaan ..Zo? En de rchtszitting dan? Ik zat toch maar in de verdachtenbank. ,,Je werd toch vrijgesproken?" ,,Ja, wegens gebrek aan bewijs. Met andere woorden: de heren achter de groene tafel warn wel degelijk over tuigd van mijn medeplichtigheid in die inbraak. Maar er was niet voldoende bewijs. Ze knikte. ..Juist, vriend Endaarom moet jij dubbel uitkijken Want als ze je nu een keer grijpen, krijg je de portie van die keer erbij, schuldig of niet Zo gaat dat. Ik weet het, hartelap. Toch ben ik ervan overtuigd, dat mijn idee kans van slagen heeft. Laten we zeggen: voor vijf en negentig procent. ,,Dan moet je eerst die vijf procent risico proberen eruit te halen.' merk te het meisje droog op. ..Wat wordt het ditmaal? De brandkast van de Aku soms0" Hij schoot in een lach ,,ik ben indat werk niet zo'n expert als Eef Nee. honey, het is heel iets andes, en het kan een paar honderd duizend opleve ren. Ditmaal keek ze hem een poos onder zoekend aan met een blik in haar ogen van meent-ie het nu of neemt-ie me in de maling? Bert verblikte noch verbloosde en tuurde nadenkend voor zich uit, zodat ze wel moest aanne men, dat hij serieus iets op het oog had Ze floot even en herhaalde ,,Toe maar een paar honderd duizend Hoe wil jij dat versieren, kapitalist- ïn-spé? In de regel brengen ze der gelijke bedragen niet zonder meer bij je thuis Dus je zult er iets voor moeten presteren." Hij keek haar kalm aan. ,,Jij en ik. Ik heb jouw hulp nodig. Ze schudde haar hoofd. ..Dankjewel. Een kraak die een paar honderdduizend oplevert. De gedachte alleen al. Ik deed het van pure angst in m'n broek ..Wie zegt jou. dat het een kraak is? Het is veel simpeler Het meisje drukte haar sigaret uit in het asbakje naast zich, waarna ze haar arm om zijn hals sloeg, hem weer terugtrok in bed en met haar mond bij zijn oor vroeg: ..Vertel op. toe komstige Croesus, wat ben je van plan? Een bankloper beroven soms"0" Hij knikte.Precies. Je slaat de spij ker op zijn kop.' Ze lit hem weer los en draaide een eindje terug. .Hij zegt wat! Man. dat is zo afgezaagd als wat En weet je wel, dat ze in zes vaji de tien gevallen mis lukken?" Nogmaals knikte hij. ..Dat is moge lijk Maar wij gaan het niet op de klas sieke manier den Integndeel? wij doen. het zo. dat men ons het geld geeft, zonder meer Het meisje begon te lachen, eerst zacht, toen al luider en luider. Op het laatst schaterde ze het uit Het bed schudde ervan. ,,Haha die leuke Bert Ik zie het al voor mijn ogen ge beuren Hallo, meneer, wat is er van uw dienst? O. ik ben Bert Galestad en ik heb dat geld. dat u bij zich draagt, nodig. Wilt u zo vriendelijk zijn, het aan mij te geven? Maar natuurlijk, meneer Galestad, als ik u daarmee een ple zier kan doen, waarom niet0 Hebt u er wel genoeg aan? Het is tenslotte maar tweehonderdduizend pop. Des noods haal ik er op de bank nog wat bij Waar kan ik het bezorgen? O, inde Hazelaarstraat? Komt prompt in orde. meneer Galestad U hebt het maar voor het zeggen Ga nou Als je niets beters weet Laat me alsjeblieft niet weer zo lachen, want daarna krijg ik altijd pijn in m'n buik," Hij bleef rustig liggen „Steek jij er de gek maar mee, juffrouw Tanne ma Goed. dan vis ik wel een ander op. die me erbij helpt. Het is een kwes tie van een half uurtje en de zaak is voor elkaar Zonder dat er moeilijkhe den ontstaan en zonder enig risico Het gebeurt allemaal zonder dat iemand er erg in heeft of iets dergelijks" Ze dacht enige tijd na .Maar man die bankloper gaat zich verzetten Ge stel. hij gaat schreeuwen en wat doe jij dan?" ..Hij gaat niet schreeuwen". ..O Dat weet jij nu al vooruit Duw je hem soms een lap met eh, dinges ether of zo in zijn gezicht?" ..Helemaal niet Hij kent mij en ik ken hem" ,,Je bent gek En daarna0 Gestel, jij komt in het bezit van dat geld0 Watdoe je dan met die bankloper'0" „Laten gaan, natuurlijk, geweld ligt me niet Ik zal hem geen haar kren ken" ..En die houdt zijn mond'0 Man, bin nen enkele uren is je signalement met naam en toenaam en foto en je hele ratteplan over de radio en op alle poli tiebureau s. Waar blijf jij dan'0 Of wilde je je dan vermommenalsSinterklaas"0' De man naast haar ging weer_recht op zitten en stak een sigaret op „Luis ter eens goed, Sien, al die dingen heb ik goed overlegd. Boskemper is bank loper van de Twentsche, hier inde stad. Die verzorgt de geldtransporten van de bijkantoren naar het hoofdkantoor op het Stationsplein In zijn eentje Met een tas, die met een ketting om zijn middel zit. Bovendien gaat hij met de bus. Veiliger kan het niet. veel veili ger dan in een auto. Of op de fiets, bij voorbeeld. Hij loopt van het filiaal op Alteveer naar de bushalte op de Catte- poelseweg. Dat is een paar minuten lopen Met de bus gaat hij naar het Ststionsplein en is binnen een minuut op het hoofdkantoor. Alles zo safe als wat". Toen hij zweeg, keek het meisje naar hem omhoog. „Nou, je zegt zelf, dat LEUSDEN ZUID - Allereerst moeten wij rechtzetten dat de vorige week ge speelde wedstrijd TTCL 1 - Hoogland 1 als uitslag 6-4 had. Door onjuist invul len van het wedstrijdformulier was zelfs bij TTCL de indruk ontstaan als zou TTCL met 4-6 verloren hebben. Het is nu zelfs zo, dat TTCL halver wege de competitie een fraaie derde plaats op de ranglijst inneemt. Deze week kwam TTCL 1 in de re turn tegen Zeist 1 met een fraaie 9-1 overwinning uit de bus. Een overwin ning. die wij na de eerste wedstrijd in Zeist min of meer hadden voorspeld TTCL 2 speelde een zeer goede wed strijd tegen URVA 1, waarbij laatst genoemde op het nippertje de volle buit binnenhaalde. TTCL 3 moest tegen koploper IDUNA 7 genoegen nemen met een nederlaag en TTCL 4 kwam tegen het eveneens zeer sterke CJC 2 met de grootst mogelijke nederlaag uit de bus. De uitslagen: TTCL 1 - Zeist 1 9-1 URVA 1 - TTCL 2 6-4 ttcl 3 - IDUNA 7 4-6 CJC 2 - TTCL 4 10-0 ruiters de nodige wedstrijdervaring. De fa Koch uit Utrecht had 6 prijzen beschikbaar gesteld, die werden ge wonnen door l.René v.d.Eijden op Flokie,Nimmer dor 2 Kees Wolfswinkel op Tarzan, Val- leiruiters 3 Wim Zandbrink op Albertie,Nimmer dor 4.Katinka Gunn op Mazoerie,Nimmer dor 5 Jacqueline Versluis op Bindo, Num merdor 6.Ritha v.Manen op Wodka,Nimmer dor Na dit hartveroverend rijden kwam het springparcours voor B-ruiters De fa.Osnabrugge uit Scherpenzeel stelde De heer Bonhoff ontvangt de prijs als beste M-springer uit handen van jury lid D v Laar Foto Janus Visser 3 ereprijzen ter beschikking, die ge wonnen werden door 1 Gerda van Dam op Pietsnel, IJssel- sprong 2.Nico Bakkenes op Silvia,Valleirui- ters 3.Co Mast op Normij, J.W Fnso Zaterdagavond werd gestart met het L-spnngconcours om de Pon-prijs De belangstelling van bezoekerszijde was zo groot, dat de intieme foyer te klein was om iedereen een plaats te geven De 10 ereprijzen werden verdiend door: 1 Huub v.d. Hengel op Isabel, Nimmer dor 2 KeeS v Dorst op Bénno,Ponyvriend jes 3.Karei Hoeken op Margriet, Voorn- ruiters 4 Monique Birnie op Patrick, Nimmer dor 5.Nelleke Grotendorst op Vosje, Val- leiruiters 6.01edie Steenbeek op Gonnie, Luna- ruiters 7 Peter van Miltenburg op Dandy, Voornruiters 8.Piet Mast of Fly Over, J.W Friso 9 Jaap Dikkenberg op Agnieta.Luna- ruiters lO.Elijze Rijken op Pallison, IJssel- sprong. Vervolgens om de Jan Zwan prijs het M- en Z-springparcours. Erwaren 6 prijzen te winnen en de gelukkigen hiervan waren 1 Mej.A.Kuik op Richard. NOP 2 B Meijering op Briljant, NOP 3.Gijsbert Hol op Beppie.Lunaruiters 4.Toon Rijken op Sjors.IJsselsprong 5 Marjan Rijken op Michael, IJssel- sprong 6.Me].T.Bus op Lady Boy, NOP Tot slot nog het Parijsspringen voor M- en Z-ruiters om de H v.d.Brink Sr-prijs. Er waren 4 prijzen te ver delen, die gewonnen werden door: l.Mej T.Bus op Lady Boy, OP 2 Mej.A Kuik op Richard, NOP 3 Roon Rijken op Sjors.IJsselsprong 4 Mej.H. Blok op Quicksilver.NOP Mocht u spijt hebben deze spring- wedstrijden gemist te hebben, dan kunt u dit verzuim nog goedmaken. Vrij dagavond en zaterdagmiddag a s. wordt dit festijn voortgezet met het tweede de-el van deze indoorwedstrijden. Ook den kunt u weer genieten van enkele fraaie demonstraties en wel vrijdag voltige en zaterdag op de springplank. Beide demonstraties geven u een in druk van de waarde aan africhting van pony en paard en de juiste samenwer king tpssen ruiter en dier. Programma Sportvereniging Achter veld. Zondag 19 maart: Achterveld 1 - GooiseBoys 1 14.30 uur Zaterdag 18 maart: Junioren: Achterveld A - HVC C 16.15 uur VVZ'49 a - Achterveld a 15.00 uur Achterveld b - Quick b 14.30 uur (vriendschappelijk) Hoogland b - Achterveld c 15.00 uur Pupillen: Achterveld 1 - KVVA 3 13.00 uur VVZA 3 - Achterveld 2 13.00 uur Achterveld lb - Roda 2b 13.00 uur LEUSDEN/C. - Het eerste tiental van de schaakvereniging „Leusden" heeft zich in de derde klasse bonds- competitie S.G.S. veilig gesteld door in de laatste wedstrijd van dit seizoen Nederhorst den Berg I met de voorlo pige cijfers 4-3 te kloppen. Uit de drie afgebroken partijen haalt Leusden ten minste 1 punt, waardoor de eindstand 5-5 zou worden. De kans op een over winning lijkt echter nog groter. Leusden I heeft nu in totaal 5 a 6 punten uit zes wedstrijden. Nederhorst den Berg I komt in het gunstige geval niet verder dan 3 punten en zal dus degraderen De individuele uitslagen waren: J. van Santen - A J. Overzee afgebr. H. H. Struiwig - J. Fokker /-x/2 J. de Jager - A. P. Bos 1-0 O. A. Harlaar - A. Corbeek 0-1 L. Boogaard - J. Pool x/2-/2 J Mosterd - P. C Kok afgebr J Lagerweij - H. O. V Stipriaan 1-0 T. Zwart - J. Ploegstra afgebr. A Wisman - B. Stoker /2-x/2 C. Veenendaal - H. v. d Born %-/ Voorlopige uitslag: Uitslagen huiscompetitie groep 2. Mevr Graafland - de Graaf 1-0 Van Egdom - Andrew Tonneman 1-0 Agterberg - Allard Tonneman 1-0 Horst - Emo 1-0 Kuyper - Daatselaar 0-1 V d. Steeg - Schram 1-0 LEUSDEN ZUID - Ondanks de barre weersomstandigheden hebben vele crossers zich toch niet laten weerhou den deel te nemen aan de vierde Treeker Cross,georganiseerd door de Amersfoortse atletiekvereniging AL- TIS. Ook dit jaar was er weer een fraai parcours uitgezet en de vele bekende KNAU-atleten waren zeer enthousiast hierover. Er kwamen 132 hardlopers aa.. de start en de eerst aankomenden van de 15 km.cross waren: 1 G.Jansen van ASC in 46.43 2 K de Ruiter van AV 34 in 47.40 3. H.B.Kalf van GVAV Rap.in 47.54 4. B v.Sijtveld van AV 23 in 48 25 5. W.Hol van Hercules in 48.28 6 D.de Bruyn van AVR in 49 20 7. W vd.Linden van GAC in 49.43 8 P.Kooi van FIT in 49.49 9. H.de Waardt van SOS in 49.58 10 W. v.d Raht van de Keien in 50 52 Van de 30 veteranen boven de 40 jaar waren de eerstaankomenden- 1. H Hendriks van NLTC in 52.54 2. H.Holtus van AV Holland in 55.02 3. Hopman van Trias in 55.28 Verder kwamen er nog een 16 veta- ranen aan start die reeds de leeftijd van 50 jaar gepasseerd waren. De eerste drie van deze groep waren: 1 J.v Ginkel van BAV in 1 01.44 2 A.Besseling van Zaanlanf in 1.04.46 3. D.v.d.Schipper van Atos m 1 06.42 Na de finish van de cross kwamen de prestatielopers aan bod Verdeeld over drie afstanden kwamen eerst de klein tjes aan de start Een 75 kinderen van 7 tot 12 jaar moesten een afstand van 1000 meter afleggen. Winnaar werd Armando Houtveen De jongste deelnemer was de 4-jarige Peter Mohr Velen jonge atleten verschenen aan de start voor de 3 km. prestatieloop van Altis. Foto Janus Visser alles zo safe is als het maar eiij kan. Hoe wil jij dan die tweehoi duizend te pakken krijgen? Uit el die met een ketting om zijnf zit!" Hij begon te lachen en kneep ej dicht. „Ik ken Boskemper al jar| hij mij". „Des te erger, hij hangt jel dellijk op, als je probeert, he| geld afhandig te maken" „Dat mag-ie. Daarna, als ik!) heb. Maar dan zijn jij en ik foetsie". „O ja° Van de aardbodem vej gen. soms?" ,,Jij wilt toch zo graag naar1] lie? Dan heb je geld genoeg heen te gaan". ,.bn als hij mij ook herkentJ nul komma noppes en de eers# een eigen kamertje met tralil de ramen Geef mijn portie di| aan een ander" LEUSDEN ZUID - Wij mogen ons ge lukkig prijzen in Nimmerdor één van de aktiefste rij- en ponyclubs van ons land te bezitten. Want ook nu weer is de manege aan de Vlooswijkseweg te vergelijken met een bijenkorf, al gaat de vergelijking van een bij met een paard of pony ons wel wat te ver. Het is komen en gaan, zowel van ruiters als van bezoekers. Vrijdagavond is men gestart met het L-Springconcours omdeHeugafelt- prijs. De prijswinnaars van de44deel nemers waren 1 Mej.A Schutte op Freule, DeValouwe 2.J.Bouwman op Hercules,Gouden Hert 3 Mej H Goemaat op Clenny Nim merdor 4 Mej.B v d.Pol op Ogolda,Nimmerdor 5 J.v d Pol ,Op Hekol, Nimmerdor 6 H de Haan op Radja, Voornruiters 7.R Miltenburg op Zgor.Voornruiters 8 Mej G.de Vries op Turando, Het Veluwse Ros Hierna kwamen ruiters voor het M- en Z-Springparcours aan start om de Th Huurdeman-prijs. Er waren 5 prij zen beschikbaar gesteld, welke gewon nen werden door 1.W Bonhof op Enfant de Normandie, de Eperuiters 2.T Bron op Bently, Stichtse Ruiters 3.H Reemst op Bonny, Schaffelaar 4 Mej I v.Dijk op Fabiola,Schaffelaar 5.H Reemst op Animo, Schaffelaar Ook 5 prijzen waren er te verdienen voor het Parijs springparcours, be schikbaar gesteld door Auto Service Amersfoort. De gelukkigen waren 1 A Hendriksen op Sigrant.De Valouwe 2.W. Bonhof op Enfant de Normandie, de Eperuiters 3.R.Gardenbroek op Rik de Kikker, Schaffelaar 4 H Reemst op Bonny, Schaffelaar 5 T.Bron op Bently, Stichtse Ruiters Zaterdagmiddag om 3 uur werd be gonnen met een springconcours voor ruiters, die nog geen BLMZ zijn Op deze manier krijgen deze jeugdige Ook de jongste ruiters en amazones konden hun prestaties tonen in een prachtige pony indoor-concours van de rijvereniging Nimmerdor, René v Eij- den springt een foutloos parcours. Ladderwedstrijd Van Egdom - Horst Enkele atleten in actie tijdens del tis-cross die zaterdagmiddaf in J Treek gehouden is. Foto Janus Vissl Vervolgens een 3000 meter loop deelnemers van 13-18 jaar. Van 50 deelnemers hieraan kwam Mai v.d.Ploeg als eerste over de stri Als sluitstuk van dit sporttief gel ren kwamen 125 lopers van 18 ji en ouder aan de start voor de 51 meter. De snelste van deze groep Herman van Amerongen, die 40 sec* den voor nummer twee over de fit kwam. Voor elke gebeur tenis hebben wij een pracht koliek- tie kaarten! Finnmark 3 Leusden/Centrum

Leusder Krant | 1972 | | pagina 4