pNDEREN HIELDEN BAZAR |0OR T RATTENEILAND GESLAAGDE AVOND- DRIEDAAGSE VAN OUD SCHOLIEREN j De Disco-Dancing ROZENGEUR (EN MANESCHIJN IN HET PLAN ROZENBOOM OUDERDAGEN OP DON BOSCO" Dorpskontaktavond op 21 oktober a.s. Geslaagde Angola- avond N TEN SLOTTE IDERDAG 30 MAART 1972 Tuin meubel show fa. v. d. Berg Pon kri jgt on dernemings- raad I geopendj fc#*AGENDA EMEENTE LEUSDEN Paasdienst Leusden/Z. Eerste kievitsei „LISEDIHNAHOF" voor bejaardentehuis Goede belangstelling voor Welfare-expositie Oud-ijzer aktie KPJ 11 Commissie naamgeving wegen koos de roos als. middelpunt van 't plan PROGRAMMA VAN HET JONGERENCENTRUM DE TIL MEDEDELING De „Leusder Krant" een winkelmeisje JAN VAN DUK tAAGJE JUBILEUMSHOW Bderdag en vrijdag stond 't Ros art in het teken van de techniek, hrma Coen v.d. Berg hield hier Wijk een grote jubileumshow ter enheid van het 12% jarig be- i van deze zaak. De show, die alleen radio, televisie en ge- jtpparatuur bevatte, maar ook voor |root deel bestond uit elektrische ioudelijke apparaten (in samen- Ing met de PUEM), trok veel gstelling, zowel donderdag als g. Er waren gezellige demon- lies op allerlei gebied, waardoor onsument weer iets wijzer kon Al met al twee plezierige da- /week schreven wij op de tgina over een.nieuwe aanval van ;roen op de plannan van de ge- te ten aanzien van het vervoer [gemeente Leusden In dit artikel len nieuwe gezichtspunten naar betreffende de aanleg van een oorlijn vanaf Amersfoort, via en/Zuid naar de new town Leus- We hebben daarbi] nog één be- jk punt vergeten te vermelden llen het u niet onthouden ..Als de nte meewerkt," aldus de mede van de planologische dienst van gedaan aan KNAL-groen, ,,kan sbetreffende spoorlijn in 1980 liseerd zijn Het is maardat ieet' ZEGELAUTOMAAT. sden/Zuid heeft een postzegel- aat gekregen Dankzij de snelle e van de PTT op ons stukje in rubriek, enkele weken geleden '1 we er van overtuigd zijn, dat 'woners van Leusden/Zuid nog gebaat zullen zijn met een post- r in het centrum van het dorp. *e, dat de plaatsing van een "gelautomaat voorlopig voldoende ewel de ruimte in Leusden/Zuid beperkt blijkt te zijn, zal er ■tijd nog wel een gaatje te vinden laardoor een postkantoor(tje)ge- Eerd kan worden Afwachten IANTOOR instaande doet ons trouwens den- in een grapje, dat wij vonden in 'da-clubblad ..Werkt u op het itoor9" vraagt Elsje aan haar irtner ,,Nee. hoezo9" Zegt Els- 'mdat u mij zo als drukwerk be- l- Waarbij wij dan nog wel |es willen opmerken, dat boven- ook kan gelden voor een kran- ':er, nietwaar9 *eek voor onze lezers een M&je We zitten namelijk met ïtüjkheid Van onderstaande rijn we het onderschrift kwijt- Wie helpt ons er aan? Onder originele antwoorden ver- jl een prijs van f 10.-Oplos oor woensdag 5 april a s aan ■Sc Krant- cartoon, Post- pjinnmark 3) Leusden/Centrum. 'AT ER *1 staat het elders ook reeds in ■flor aangekondigd, het kan niet gezegd worden onze krant gnt volgende week een dag la- m'op vrijdag! Advertenties en mededelingen, verslagen o uiterlijk woensdagmiddag P ons bezit te zijn' deze rubriek? |,.u lets horen of meemaken, «i is voor deze rubriek, hou jghiet voor u zelf, maar schrijf FPspijker, Leusdör Krant, Fin- j Leusden/Centrum |GE paasdagen plotte Prettige paasdagen, u tet door KOPSPIJKER Kinderen werkten voor kinderen (Van de redaktie) LEUSDEN - We hebben reeds eerder uitgebreid over het mis sie-werk op het Ratteneiland in Venezuela geschreven, zodat wij kunnen volstaan met de medede ling, dat de aktie, welke ook in Leusden wordt gevoerd, bestemd is voor de kinderen van dit eiland in de Orinoco-rivier. Bijgaand een verslag van een bazar, op Don Bosco gehouden, waarbij kin deren door henzelf gemaakte werkstukjes hebben verkocht. De opbrengst was f610,--. De te kening bij dit artikel werd ge maakt door een indianenkind van bovengenoemd eiland. LEUSDEN/ZUID - Afgelopen zondag is er op Don Bosco een tentoonstelling met verkoop gehouden van Kunstwerk jes t.b.v. 't Ratteneiland. Deze werk stukjes zijn de afgelopen 2 maanden door 60 kinderen op woensdagmiddag gemaakt bij div dames thuis. Uit 't enthousiasme waarmee gewerkt is, blijkt dat er 'n grote behoefte bestaat aan 'n mogelijkheid tot handenarbeid. Maar waar vinden we 'n beschikte ruimte om de kinderen te laten werken? Kan de gemeente hier iets aan doen? wordt in het algemeen gevraagd. De tentoonstelling en de verkoop kan erg geslaagd genoemd worden Prak tisch alles is verkocht mede dank zij 't enthousiasme waarmee enkele heren bep werkstukjes per opbod gingen ver kopen De kinderen zelf dedpn nok h"" best om hun producten aan de man te brengen De grabbelton vond veel aftrek Voor de pop werden 70 namen bedacht. Haar werkelijke naam was Dorien, door niemand geraden Do rothea leek er 't meest op en zo werd mevr Bond de gelukkige bezitster Het gebak viel erg in de smaak Toen bleek dat men tekort kwam wilde mevr v Benthem naar huis en bakte in record tijd nog 'n cake welke ook nog gretig aftrek vond Door deze bazaar kan de miniwerk- groep f 610,- overmaken aan pater Feddema op 't Ratteneiland. Tenslot te nog 'n woord van dank aan alle mensen die op een of andere manier aan 't slagen van deze bazaar hebben mee gewerkt. LEUSDEN/CENTRUM - Op donder dag 23 mtr vrijdag 24 mtr en zater dag 25 mtr werd in ,,De Til" een avonddriedaagse gehouden voor oud- leerlingen van de Bernadetle- en Ros- senbergschool De opkomst was bijzon der goed Zo'n 40 jongens en meisjes, die in 1970 genoemde scholen verlie ten, waren aanwezig Het thema, dat deze avonden centraal stond was ,,Ik ben toch geen kind meer Het programma zag er als volgt uit Donderdagavond De jongelui werden in 7 groepen ingedeeld Iedere groep kreeg de opdracht een bepaalde gezins situatie uit te beelden. Bovendien moest iedere speler (speelster) iets maken, dat karakteristiek was voor zijn (klaar) rol Er werd intensief en enthousiast ge werkt De discussie die na afloop volg de was bijzonder amuserend, waarbij vastgesteld kon worden, dat de groei naar volwassenheid zich duidelijk ma nifesteerde Vrijdagavond De speelfilm Nacht over Praag" werd vertoond Na de film moesten de jongelui ook weer in groepsverband bepaalde vragen met el kaar bespreken Hierna volgde weer een bijzonder goede discussie Zaterdagmiddag De deelnemers werden in groepen naar verschillende mensen in onze gemeente gestuurd om daar een gesprek te hebben naar aanlei ding van vragen, die tijdens de vorige avonden spontaan naar voren gekomen waren De middag werd besloten met een Eucharistieviering, die opge luisterd werd door hel jongerenkoor Zaterdagavond Ter afsluiting een ge zellige feestavond met muziek, dans en spel Gezien de vele enthousiaste reacties van de jeugd mag deze avonddriedaag se geslaagd genoemd worden. Een her haling en/of voortzetting in de toe komst is zeker wenselijk. LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag, za zondag en maandag, 31 maart en 1, 2 en 3 april a s organiseertde firma J W v d Berg aan de Hamersveldse- weg een grote tuinmeubelshow Wan neer het weer redelijk is, zal een ge deelte van de meubelen buiten worden geexposeerd De expositie is geopend van 's morgens tien tot 's middags zes uur Er zullen ook enkele caravans op het terrein ter bezichtiging staan opge steld Voor de kinderen ligt een heer lijke appel op consumptie te wachten, terwijl volwassenen onder het genot van een kop koffie één en ander kunnen bekijken De toegang tot de tuinmeubel show is gratis (Van de redaktie). LEUSDEN - In een eenmalige uitga ve ..Informatie-bulletlD van de voor bereidingscommissie ondernemings raad" wordt de komst van een onder nemingsraad voor Pon's Automobiel handel NV te Leusden aangekondigd Het ligt in de bedoeling dat deze raad eind april van dit jaar in werking zal treden. Pon is met deze ondernemingsraad één van de eerste importeurs die een dergelijke raad in eigen bedrijf op richt Zonder Ford (die een onderne mingsraad heeft voor haar fabriek én importafdeling) is Pon de eerste im porteur in Nederland die het initiatief ertoe neemt Direkteur M Pon in een begeleidend schrijven ..Van mijn kant geef ik u de verzekering, dat wij met een goed team oprecht zullen trachten een goed stuk overleg op te bouwen in het kader van de veranderingen om ons heen. waaraan ook ons bedrijf niet voor bij wil gaan". Op 21 april zal een of ficiële verkiezing worden gehouden op het bedrijf, nadat op 11 april na de sluiting van de kandidaatstelling de kan didatenlijst bekend zal worden gemaakt De installatie van de ondernemingsraad zal naar wordt verwacht - op 25 april plaats vinden Er zullen elf leden kun nen worden gekozen. Met de installatie van de ondernemingsraad zal Pon's Automobielhandel NV hebben voldaan aan de wet op de ondernemingsraden is in plaats van 1e Paasdag J 2e Paasdag 's middags Iin ons gebouw te Ach terveld. LEUSDEN/ZUID - De Paasmorgen- dienst in de dorpskerk te Leusden- zuid vangt aan te 10 uur, maar vanaf 10 vóór 10 worden er bekende Paas- liederen gezongen Het orgel wordt bespeeld door dhr W v. Surksum Er wordt aan de ingang van de kerk een gestencilde orde van dienst uit gereikt Voorganger is ds W Sirag Iedereen is hartelijk welkom' LEUSDEN/ZUID - Het eerste kie vitsei in de gemeente Leusden werd vorige week dinsdag gevonden door Willy Snoek uit Leusden/Zuid Het .kostbare" el-werd nog dezelfde avoüd aangeboden aan burgemeester Van der Post, die het in dank aanvaardde. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Dinsdaga vond kwam de commissie Naamgeving Wegen in openbare vergadering in de raadszaal bijeen om tot een advies te komen ten aanzien van de nieuwe we gen in het plan Rozenboom. De com missie heeft er, onder leiding van wet houder Bljleveld, dankzij het voorbe reidende werk, niet zo lang over gedaan als Indertijd met de nieuwe wegen in het plan Rozendaal. Vrijwel eensgezind kwam men tot de konklusie om de naam geving in dit plan te richten op namen, die lets met de roos te maken hebben. Daarbij ging het in de eerste plaats over twee „hoofdwegen", de ooste lijk en westelijk van het plan gelegen noord-zuid wegen. De westelijke noord- zuidweg (parallel met de Hamersveld- seweg vanaf de Bavoortseweg tot bijna aan de Asschatterweg) krijgen respec tievelijk de namen Rozenhaag en Ro- zengaardeals b en w. van Leusden met de raad het advies van de com missie opvolgt Minder moeilijk was de benoeming van de „hofjes" in het plan Éénder commissieleden, mevrouw Lindeman had een hele reeks namen opgeschre ven vam wilde roossoorten, zoals Duin roos, Akkerroos, Bergroos, Honds roos, Viltroos, Bottelroos. Heggeroos, Rimpelroos, Kraagroos. Kaneelroos, Pioenroos en Pimpelnelroos Na enige diskussie werd besloten om de keuze van de namen af te laten hangen van het advies van de groendeskundige, die wellicht het groenplan voor een ge deelte zal kunnen aanpassen aan deze LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdag 22 april organiseert de K.P.J. afdeling Leusden een oud ijzer aktie Evenals vorige jaren zal er met wagens gere den worden Als u oud ijzer heeft kunt u dit op 22 april kwijt Indien u veel oud ijzer heeft en bang bent dat de wagens niet bij u langs komen kunt u dat telefonisch doorgeven Het telefoonnummer is. 03496-1264 LEUSDEN-ZUID - Gedurende het weekeinde ls het een gezellige drukte geweest op de Technische School Don Bosco. Dit keer waren het de ouders die de school bezochten en die van de ge legenheid gebruik maakten om over de schoolvorderingen van hun kind te spre ken met de diverse leerkrachten. Alle ouders op één dag ontvangen was een onmogelijke opgave, vandaar dat er zaterdag en feondag een ouderdag was Het programma was op beide da gen hetzelfde, en dat betekende dat er 's morgens rond half elf een uiteenzet ting werd gegeven over het technisch onderwijs en de perspectieven die dit biedt. Daarbij was alle gelegenheid om vragen te stellen of te discussiëren met de gespreksleiders Aansluitend was er een lunch Een groot aantal ouders maakten hiervan gebruik Na deze lunch was er gelegenheid om met de leraren afzonderlijk te spreken Door alle ouders is daarvan een gretig gebruik gemaakt In een van de tekenzalen was er bovendien nog een prachtige tentoon stelling ingericht met de werkstukken die de leerlingen hadden gemaakt Ook het technisch practicum was vertegen woordigd. Veel aandacht trokken vooral de werkstukken die door de leerlingen van de brugklas waren vervaardigd De andere grote „trekpleister" was een automatisch beveiligd spoorweg tra ject, waarop, drie spoortreinen rond reden zonder ongelukken te maken Dit ingewikkelde schakelcomplex was op gebouwd door de leerlingen van de af deling elektrotechniek. Een dia-serie die het dagelijks leven op Don Bosco liet zien trok ook grote belangstel ling Natuurlijk waren ook alle lokali teiten voor de ouders opengesteld, zo dat de leerlingen konden laten zien waar ze hun opleiding krijgen Op de foto's een beeld van de ouderdag ACHTERVELD - De organisatoren van de Welfare tentoonstelling zijn re delijk tevreden over de getoonde be langstelling De bezoekers die in „Ons Gebouw" tijdens het afgelopen week einde de tentoonstelling bezochten toon den niet alleen veel belangstelling, zij kochten ook vele van de vaak fraaie werkstukken, die door en onder leiding van de Welfare helpsters zijn vervaar digd Het Rad van Avontuur bleek een grote attractie te zijn Het ratelde on ophoudelijk Er waren dan ook vaak prijzen te winnen die de moeite waard waren De Welfare dames onder leiding van mevrouw Jongejan hebben veel werk ge maakt van de expositie Veel van het in gedurende twee jaar vervaardigde was overzichtelijk en smaakvol tentoonge steld Vooral sommige van de naald werkstukken getuigden van een grote nauwkeurigheid en heel veel geduld En de vele uren eraan besteed, behoef den echt niet betaald te worden (Jok de jeugd gaf acte de presence En een groot gedeelte van hun zakgeld werd dan ook besteed aan grabbelton en der gelijke. De naam van de mooie pop werd niet geraden. Deze zal daarom, ondanks de vele begerige blikken van kleine pop- penmoedertjes, tot een volgende ten toonstelling blijven staan De grote pot met bonen bleek er 3758 te bevatten Dit aantal werd het dichtst benaderd door Piet Snel Daarna door Robbie van Ruitenbeek en Mevrouw Wegman uit Leusden-Z Na deze tentoonstelling heeft de Wel fare weer geld om nieuwe materialen te kopen. En velen die aan het handwerk veel genoegen beleven, hetzij thuis of op de dinsdagmorgen bij mevrouw Jonge jan, zullen er weer fraaie werkstukken van vervaardigen. En terwijl de ten toonstelling nog maar nauwelijks is af gebroken, zijn de dames van de U.V.V al weer bezig om de zieken een paas- attractie te bereiden roos-soorten, door bijvoorbeeld, zoals de voorzitter voorstelde, bij iedere ingang van het Hofje een perk met ro zen van de naam, die het hofje draagt te creeren De commissieleden voel den wel wat voor dat idee, hoewel het nog een open vraag is in hoeverre de ze wilde rozen ook in Nederland voor komen en geschikt zijn voor een plant soen Een tweede punt van bespreking vormde een goed gefundeerde his torische naam voor het Tehuis voor Demente Bejaarden, dat bin nen afzienbare tijd aan de Ba voortseweg zal verrijzen. De Stichting, die deze tehuizen bouwt en beheert, had de commissie ver zocht een suggestie te willen doen. De commissie voldeed graag aan dit verzoek en kwam na ampele overweging tot de naam „Lisiduna- hof" Deze suggestie zal zo spoe dig mogelijk worden doorgezonden aan de Stichting Verpleegtehuizen Nederland, die buiten het tehuis in Leusden ook reeds tehuizen heeft in Laren( De Stichtse Hof). Har- melen (De Heremalerhof)n Scha- gen (De Magnushof). Overigens wil dè commissie zich graag - wan neer de Stichting de naam toch niet zo geslaagd vindt - opnieuw over deze kwestie buigen Hoewel er ook tal van andere ideeën, zowel ten aanzien van het plan Rozen- boom als van het tehuis, naar voren kwamen, die op zich stuk voor stuk wel bruikbaar zijn, werd toch uiteinde lijk de voorkeur gegeven aan boven staande suggesties De publieke belang stelling voor de bijeenkomst was - he laas - uiterst beperkt tot de pers en twee toehoorders, die tijdens de in formele gedeelten van de vergadering ook mee mochten praten en suggesties mochten doen Het is bijzonder jammer, dat niet meer mensen van de gelegen heid gebruik maken om tijdens een openbare vergadering van de commis sie Naamgeving Wegen mee te kunnen praten Toelichting op de tekeoiDg: links, ter hoogte van de Bavoortseweg, een toe gangsweg naar het plan Rozenboom. Deze weg loopt scherp naar het noor den en vormt met het bovenste hofje de Rozenhaag. Ook de tweede toegangs weg naar de Rozenhaag krijgt deze naam, temeer omdat hier geen wonin gen aan staan Rechts op de tekening de noord-zuid weg, die de naam zal krijgen van Rozengaarde. De drie hof jes, die op deze weg uitkomen, zullen dan een naam van een wilde roos kun nen krijgen, hetgeen ook geldt voor de twee hofjes, die aan de Rozenhaag lig gen. De hofjes bestaan eigenlijk uiteen parkeerpleintje met daaromheen veel groen. Tussen de Torenakkerweg en de Rozengaarde zullen bungalows ko men en een vijverpartij. ACHTERVELD - Door het afscheid van de heer J. Zwambach van de Jeugd raad Achterveld was uitbreiding van het bestuur noodzakelijk geworden In zijn plaats werd de heer Th. Snijders geko zen. Het nu weer voltallige bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter de heer T. Klelnveld, sekre- taresse mej. R. Tijmensen, penning meester Th. Snijders, Jan van Arkelweg 18, leden mevr. G. Stevens-Tossainten de heer F. van Dalen. De eerstvolgende dorpskontaktavond zal niet dit voorjaar maar op 21 oktober a s worden gehouden Op deze avond zal naast het ontspannend gedeelte ook een voorlichtend programma worden gebo den Dit is speciaal bedoel om de nieuwe inwoners van Achterveld het wel en wee van hun nieuwe woonplaats eens van een andere zijde te laten zien De heer en mevrouw Wessels die als vaste mede werkers van de Jeugdraad zich in het verleden enorm hebben ingezet om de dorpskontaktavonden te doen slagen, hebben zich wegens drukke werkzaam heden hiervan moeten terugtrekken De Jeugdraad is hen dankbaar voor de en thousiaste wijze waaropzij zich voor de kontaktavonden hebben ingezet In hun plaats zal uit de nieuwe dorpsbewoners een vervangend persoon (en) gezocht worden Verder zijn er plannen om in het ko mende najaar met een knutsel- en hobby-avond te starten, voorlopig een keer per drie weken Speciaal wordt hier gedacht aan jongeren van ca. 14 t/m 16 jaar en indien er belangstelling voor bestaat, ook voor ouderen Er wordt niet direct aan een nieuwe vereni ging gedacht, het is de bedoeling er een instuif-karakter aan te geven, alle jon geren uit het dorp die hierin interesse hebben, zullen welkom zijn. ACHTERVELD Maandag 3 april: Kieviten - Achter veld. Voorthuizen, 14.30 uur. Dinsdag 4 april: Kaartwedstrijd „Ons Genoegen" - AMBC „Achterveld „De Hessenkar" 20.00 uur Vrijdag 7 april Slotronde kaartcon-- cours s v Achterveld Kantine Kerstens Sportpark. 20 00 uur LEUSDEN/ZUID Donderdag 30 maart: Seniorensociëteit U.V.V 14.00 - 16 30 ur Gezelli- ge middag voor de oudere inwo ners van Leusden-Zuid in het Groene Kruisgebouw Donderdag 30 maart: Bibliotheek De Boekenmolen. Uitlening van 14.00 tot 16 30 uur en, bij uitzondering vanwege Goede Vrijdag, van 19 00 tot 20 00 uur, Arnhemseweg 83. Donderdag 30 maart: Gereformeerde Bond, lezing om 20 00 uur in het Jeugdgebouw aan de Ooievaars- horsterweg. Vrijdag 31 maart: GOEDE VRIJDAG géén uitlening van boeken Maandag 3 april Tweede Paasdag 10 uur Terrein Waterloo Oud-Leus den. Springconcours v d Stichtse i Rij- en Jachtvereniging Maandag 3 april: PAASMAANDAG: Orientatierit op de fiets, georga-, niseerd door de Ned Herv Jeugd raad Vertrek om 13.30 uur van het Jeugdgebouw aan de Ooievaars- horsterweg 's Avonds Bingo avond in de grote zaal van de firma Pon Prijsuitreiking onën- tatierit Donderdag 6 april Seniorensociéteit U V V 14 00 - 16 30 uur Gezel lige middag voor de oudere inwo ners van Leusden-Zuid in het Groene Kruisgebouw Donderdag 6 april: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 14 00 tot 16.30 uur, Arnhemseweg 83 Vrijdag 7 april: Bibliotheek „De Boe kenmolen" Uitlening van 19.00 - 20 00 uur, Arnhemseweg 83 Dinsdag 11 april: Bijeenkomst Ned Chr Vrouwen Bond afd Leusden- Zuid. Lezing door ds G Luch tigheid uit Zeist: „Wat maken wij van ons leven9" Jeugdgebouw Ooievaarshorsterweg Aanv 19 45 uur. Dinsdag 11 april: Bijeenkomst Ned Chr Vrouwenbond afd Leusden- Zuid. Lezing door ds G Luch tigheid uit Zeist „Wat maken wij van ons leven9" Jeugdgebouw Ooievaarshorsterweg Aanv 19.45 uur Vrijdag 21 april: Jaarlijkse uitvoe ring van de Muziekschool Leus den in de grote zaal van de firma Pon Zaterdag 22 april: P.J.G U afd Leus den Dansavond in „DeMof' Aan vang 20 00 uur AMERSFOORT Woensdag 12 april: Leusderkerk, 20.30 u. koncert van het Ned. Stud Orkest. LEUSDEN - CENTRUM Zaterdag 1 april: Clubhuis Blijhof--: 10 uur start van de Paaseierzoek-*" wedstrijd in het Lockhorsterbos-^ 12 uur Prijsuitreiking eierzoek-^ wedstrijd en bekendmaking prij zen van de kreatieve wedstrijd rond het thema „Pasen" Zondag 2 april: Asschatterweg voorbij' Eurowoningen, 19 45 ukrPaas-^ vuur WESTBROEK Harlekijn Hollandhuis, Kerkdijk 11,* Westbroek, expositie schilderes Ton >- Banmnk Ma t/m Vr 10.00 uur - 16 00" uur. Zaterdag 13 00 - 17 00 uur (Van de redaktie). LEUSDEN - De Commissie Naamgeving Wegen bestaat uit de volgende leden: de heerBijle- veld (voorzitter), mevrouw Lin deman en de heren Renes, Hale wijn, v. d. Hengel, Schouten, Kuijpers en Van Dijk (ledenl. Hiervan zijn de heer Van Dijk en de heer Kuijpers raadsleden. Het volgende onderwerp dat op de agenda van de commissie staat is de Naamgeving wegen in het plan De Wetering. Na een be sloten vergadering zal men op nieuw een openbare vergadering houden, waarin de problematiek van de wegennamen voor De We tering ter sprake zal komen. Hebt u suggesties, kom dan op die openbare vergadering om mee te praten! De vergadering is niet voor niets openbaar! In verband met de Paas dagen komt de "Leusder Krant" inplaats van don derdag 6 april, vrijdag 7 april 1972 uit. Advertenties voor deze uit gave moeten uiterlijk woensdag 5 april 1972, om 12.00 uur binnen zijn, uit gezonderd familieberich ten. Advertentie exploitatie ACHTERVELD - Nu de wereldhan delsconferentie (UNCTAD1 van de Ver enigde Naties op 14 april a.s in San tiago (Chili) zal worden gehouden wordt alom door diverse groepen getracht belangstelling te kweken voor de z.g Derde Wereldproblematiek Door o.a. de Wereldwinkel Leusden en het Me disch Comité Angola is ook In Ach terveld een dergelijke avond gehouden Daar de gehele Derde-Wereldproble matiek op één avond niet te behande len is, beperkte men zich in hoofd zaak tot Angola. Hoewel de avond voor ledereen toegankelijk was gaven bijna uitsluitend de Jongeren blijk van belangstelling. De heer P. Tolboom, kringbestuur der van de K P J opende de avond, die gehouden werd in „Buitenlust" te Achterveld De aanwezigheid van een 40-tal jongeren noemde hij hoop gevend, maar hij zou graag gezien hebben dat ook de ouderen blijk van belangstelling hadden getoond Daar na werd het woord gevoerd door Cees Hoogesteger van het Medische Comi té Angola In beknopte vorm gaf hij een overzicht van de 500 jaren dat An gola door de Portugezen wordt geko loniseerd Door middel van een wrede onderdrukkingsoorlog kunnen de Pg- tugezen zich daar nu nog steeds hand haven De Angoleze arbeiders op on der andere de koffieplantages werken onder onmenselijke omstandigheden Het arbeidsloon is zo absurd laag. dat de bevolking hiervoor niet wil werken Daarom gebruiken de Portu gezen harde maatregelen Volgens een rapport uit 1969 van de K V.P. werkt in de koffiegebieden in het noorden van Angola 85% van de ongeschoolde Afrikanen onder het sys teem van dwangarbeid Ook wordt er op de plantages veel gebruik gemaakt van kinderarbeid Het is nu elf jaar geleden dat de Angolese bevolking in opstand kwam te gen de Portugese koloniale overheer sers Toen was het besef gegroeid, dat geweld het enige overgebleven middel was om uiteindelijk bet Portugese Juk van zich af te schudden Want van de wereld, ook de landen die het Handvest der Verenigde Naties, waarin opgeno men de „Rechten van de mens" onder tekenden hadden zij niets te verwach ten Maar het Portugese leger sloeg hard terug Toch wisten de vrijheids strijders het door hen bevrijde gebied steeds uit te breiden Nu passen de Portugezen de uit- bongeringspolitiek toe Stelselmatig worden de toch al schamele ten velde staande gewassen door de Portugese luchtmacht ontbladerd en dus vernie tigd Over dit bevrijd gebied en de pogingen om het uit te breiden werd de film „Angola met eigen ogen" van Roeland Kerbosch vertoond. Keiharde beelden van de onmenselijke omstan digheden daar. maar steeds weer de onverzettelijke wil om door te gaan in diverse toonaarden De uitgescheeuw- de klacht dat de wereld hen in de steek laat. Na de vertoning van de film was er gelegenheid tot- discussiëren Dat kwam aanvankelijk traag op gang Slechts enkele van de jeugdige aanwe zigen gaven blijk met de problematiek enigszins op de hoogte te zijn Maar ook zij die zich tot luisteren beperkten hebben geen verloren avond gehad Integendeel, zij hebben kunnen ken nis nemen van de misstanden die in Angola en In diverse andere delen van de wereld nog steeds heersen. En de oproep om met alle mogelijk energie te streven naar een rechtvaardiger we reld zal mogelijk ook bij hen weer klank hebben gevonden. LEUSDEN/CENTRUM - Het jonge rencentrum De Til heeft het volgende programma samengesteld: le PAASDAG - 2 APRIL Het Jongerencentrum „De Til", Hamersveldseweg 30, zal deze dag van 10.00 t/m 13.00 uur geopend zijn voor Iedere belangstellende. Vooraf zal het de grote voorjaarsschoonmaak beurt krijgen zodat we met Pasen leder in een geheel fris en schoon gebouw kun nen ontvangen PAASVUUR Evenals vorig jaar wordt door de Jeugdbeweging ook nu weer in de avond van eerste Paasdag een groot paasvuur ontstoken Dit Paasvuur ligt nu op het voormalig voetbalveld aan de Asschat terweg. Het terrein is nu te bereiken via de Middenweg - nu nog zand r n in aanleg - via Asschatterweg of de To renakkerlaan Het aansteken van dit paasvuur heeft plaats om 19.45 uur. Ieder die belang stelling heeft is hierbij van harte wel kom Ook nu zal weer getracht worden er wat muziek bij ten gehore te brengen. Zij die voor dit paasvuur nog hout of ander brandbaar materiaal op te rui men hebben, worden verzocht het er even te brengen en kunnen dat doen tot vrijdag 31 maart Hoe groter hoe mooi- er. Wel een heel vriendelijk verzoek geen papier of autobanden. 2e PAASDAG - 3 APRIL Het jongerencentrum is weer ge opend van 10.00 t/m 13.00 uur Om 14.30 uur wordt er in het jongerencentrum een dansmiddag gehouden voor de jon geren van 15 jaar en ouder. Discjockey is Rijk Rijnders SPELMIDDAG VOOR DE KINDEREN VAN ONGEV. 8 t/m 13 JAAR In ,,'t Ros Beyaart", Hamersveldse weg 55, wordt deze dag een Grote Spel middag gehouden voor de kinderen van ongev 8 t/m 13 jaar. Er zullen weer 2 spelcycles worden gehouden waarbij voor iedere cycles prijsjes in twee leeftijdsgroepen Ook zullen er enkele individuele spelen zijn waaraan de kinderen voor een heel kleine inleg kunnen deelnemen Aan deze spelmid- dag mag ieder belangstellend kind in genoemde leeftijd deelnemen. De kos ten voor deelnamen zjn f0.50 per kind voor de hele middag. Er zijn weer en kele nieuwe spelletjes bedacht Zaterdag 8 april organiseert de K.P.J. in „De Til" een Tweekamp met de KPJ IJsselstein. Zaterdag 15 april „De Til". Dans- avond voor de jongeren van 15 jaar en ouder Zondag 16 april „DeTil" Beat-dans- middag voor de jeugd van 11 t/m 14' jaar Zaterdag 29 april: In „DeTil" wordt een Dansavond gehouden voor de jon- geren van 15 jaar en ouder De muzi kale medewerking wordt verleent door de bekende en populaire band „Stage Fright" Aanvang 20 00 uur DAUWTRAPPEN OP HEMELVAARTSDAG Op donderdag 11 mei - Hemelvaarts dag wordt weer het reeds bekende Dauwtrappen gehouden voor iedere be langstellende vanaf 13 jaar Ook dit jaar zal het weer in de vorm van een eenvoudige wandelpuzzeltocht plaats hebben, met kans op een leuke prijs. De start zal plaats hebben tussen 5 00 en 6 00 uur vanaf „De Til". Ook nu zal na afloop weer de moge lijkheid zijn tot deelname aan een ge zamenlijk ontbijt tegen kostprijs Normaal is op dinsdagavond „De Til" geopend voor de Hobbyclub en op vrij-- dagavond eveneens en tevens voor de leden van de K P J en eventuele ande re belangstelling Indien niet speciaal voor een groep besproken, wordt nor maal niemand geweigerd Ook - iedere zondagmorgen is „De Til" van 10 t/m 13 uur geopend voor iedere belangstellende Wij zoeken voor zo spoedig mogelijk 5-daagse werkweek hoog loon Groente, Fruit en Bloemen Tel. 03425-377 - Achterveld

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7