"SÉ Kampioenskandidaat Achterveld liet geen steek vallen: 2-1 VIRBETERINGS KREDIETEN ANTILOPEN KAMPIOEN Roda '46 niet tegen EMM opgewassen aan Lockhorst begin van nieuw tennis-seizoen Dames volleybal Impala kampioen worden vlot en coulant verstrekt door de Adv doe* er*e ren NESKO- KONCERT A'FOORT b®9e ren Uitslagen diploma- zwemmen Kaart wedstrij d Groot springconcours op Tweede Paasdag Banden controle Uitslagen Ons Genoegen Avanti- Spirit Botsing Zesde ronde Roskam- eoneours Felle strijd om 2e plaats OONDERDAG 30 MAART 1972 ACHTERVELD - Kampioenskandi daat Achterveld heeft ook zondag j.l. geen steek laten vallen Maar zij heeft de zege op Lelystad beslist niet cadeau gekregen De tegenstander toonde zich allerminst de mindere van de Lijstaan voerder Zij zag zelfs kans haar op een achterstand te zetten in het begin van de wedstrijd Maar Achterveld wist zich te herstellen en met nog twee wedstrijden voor de boeg zijn de goe de kansen op het kampioenschap ge bleven. Direct na de start ging Lelystad, gesteund door een sterke wind in de rug in de aanval De eerste minuten speelden zich op de Achterveld-helft af Het duurde echter niet lang. De eerste goede Achterveldse aanval strandde echter wegens buitenspel. Le lystad liet geen twijfel bestaan over haar bedoelingen Met goed en effec tief spel probeerde zij de Achterveld- se verdediging uiteen te rijten Dat gelukte hen in de 8e minuut Henk Rut- te miste een toch helemaal geen hard schot en de massaal opgedrongen aan vallers van Lelystad hadden geen moei te het eerste doelpunt te scoren. (0-1) Achterveld was hier danig van ge schrokken Het juiste spelritme was ge ruime tijd zoek. Ook het middenveld werd nogal eens verwaarloosd het kwam vaak op één man aan Maar Ach terveld wist dat het moest aanvallen en deed dat ook. maar deze aanvallen waren te onsamenhangend om werke lijk gevaarlijk te zijn. Er werd door Herman Kerkhof meerdere malen goed op het doel geschoten, maar van te verre afstand om de uitstekende Lely stad-keeper te verrassen Het laatste kwartier van de eerste helft kreeg Achterveld een duidelijk overwicht op de tegenstander Maar Lelystad ver dedigde stug en wist de gelijkmaker te voorkomen Zij wisten nog enige keren goed uit te breken en met be hulp van de sterke wind het Achter veldse doel onder vuur te nemen. Maar de verdediging was de teleurstelling van het ongelukkige eerste doelpunt volkomen te boven en wist beheerst het gevaar te bezweren Achterveld had direct vanaf het begin van de tweede helft een sterk overwicht De harde wind speelde toch wel duide lijk een rol in deze wedstrijd De druk op het Lelystad-doel was groot en de gelijkmaker hing in de lucht En na tien minuten kwam die dan ook Een verre bal vanuit het midden bereik te haarzuiver Jan Kerkhof. Hij stond echter in een slechte schietpositie, hij speelde terug op invaller Ger- BONDSSPAARBANK voor Midden en Oost Nederland rit van Bekkum en deze liet nog eens zijn kwaliteiten zien door haarzuiver in te knallen (1-1) Deze gelijkmaker had de uitwerking van een injectie Achterveld bleef furieus aanvallen en Lelystad kreeg het zwaar te verduren Maar er werd goed verdedigd en vooral de keeper toonde zijn klasse Na ruim een kwartier wist Lelystad zich van de zware druk te bevrijden en wist enige goede aanvallen op te bouwen Achterveld veroorloofde het zich om nu wat slordig te gaan spelen en dat was tegen het prima partij gevende Lelystad niet van gevaar ontbloot. Maar zij wist zich tijdig te herstellen en ruim een kwartier voor het einde moest de Lelystad-doelman al zijn capaciteiten, en die waren niet gering, aanwenden om twee harde en zuivere schoten onschadelijk te maken Ach terveld bleef vechten om het zo fel begeerde winnende doelpunt te scoren Ruim tien minuten voor het einde kwam dat winnende doelpunt. Jan Kerkhof pas seerde op volle snelheid vanaf het mid den een drietal tegenstanders, plaatste de bal correct naar Herman Kerkhof, deze werd echter dusdanig gehinderd dat hij de bal kwijtraakte Maar nu was Piet Vos attent Met een keihard schot joeg hij de bal in het net (2-1) Lely stad gaf zich echter nog niet gewonnen Fel werd er nog gestreden om de zo juist verloren gegane punt Maar de nu versterkte Achterveidse verdedi ging wist zich uitstekend te handhaven Zij nam geen enkel risico en wist de zeer kostbare zege vakkundig te be houden Achterveld 3 behaalde een overwin ning met dubbele cijfers op het bezoe kende Lelystad 3 Zij wonnen met maar liefst 10-0 Hiervan nam John Baaiman er zeven voor zijn rekening Het was een eenzijdige wedstrijd waarin van serieuze tegenstand nauwelijks spra ke was Achterveld 4 is van de reis naar Amersfoortse Quick 11 van een ACHTERVELD - Hoe passief de Ach terveldse defensie soms was toont deze aktiefoto bij een Lelystadhoekschop koude kermis thuisgekomen. Zij moes ten met 9-2 het onderspit delven De Achterveldse dames speelden in Hoogland hun laatste competitiewed strijd tegen Hoogland 1 Zij wonnen deze prettige en sportieve wedstrijd met 1-3 Zij bezetten hiermede de finitief de tweede plaats achter het in deze competitie oppermachtige Unitas Een goede prestatie Uitslagen jeugd- Junioren; KVVA a - Achterveld a 3-1 Pupillen; Soest 2 - Achterveld 1 1-1 Achterveld 2 - Woudenberg 3 4-2 Achterveld lb - A'foort Boys lb 0-1 Op maandag 3 april (tweede paasdag) speelt Achterveld 1 in Voorthuizen tegen Kieviten 1. Dit belooft een bij zonder spannende gebeurtenis te wor den. Als Achterveld wint weet zij zich verzekerd van een plaats in de tweede klasse Maar ook Kieviten heeft nog een kans om te promoveren Benalve de kampioen promoveert namelijk ook nr twee naar de tweede klasse Kieviten zal deze laatste kans zeer zeker pro beren waar te maken Ongetwijfeld zul len heel veel Achterveldse supporters hun favorieten in deze belangrijke wed strijd willen aanmoedigen. De wedstrijd vangt aan om 14 30 uur Achterveld 4 speelt thuis om 12 00 tegen SO Soest. Programma jeugd (zaterdag) Junio ren; Ijselmeervogels B - Achterveld A 15.00 uur. Achterveld a - Amsvorde c 13.45 uur Achterveld c - vza a 15 00 uur Pupillen; Achterveld 1 - Cobu Boys 1 13 00 uur A'foortse Boys 2 - Achterveld 2 13.00 uur. Hoogland 2b - Achterveld lb 13 00uur Hoogland 2b - Achterveld lb 13 00 uur LEUSDEN/ZUID - In aansluiting op het bericht van de Nesko in onze editie van 23 maart jl. delen wij u mede, dat het konsert, dat wordt gegeven op woensdag 12 april in de Leusder- kerk aan de Pasteurstraat te Amers foort door het Nederlands Studenten Kamerorkest zal aanvangen om 20 30 uur Het programma vermeldt de volgende werken Mozart, Titusouverture, Sibelius. Suite ..Pelléas et Mélisande", Rivier, Fluitkonsert uit 1955; Fauré, Pavane Opus 50; Haydn, Symfonie no. 97. Soliste in het fluitkonsert van Ri vier is de Leidse studente in de rech ten, Saskia de Loos-Wijker, leerlinge van Peter Bik Rivier is een kom- ponist, die een gedegen vakmanschap paart aan een gematigd moderne op vatting. en die vooral aandacht besteedt aan het melodieuze aspekt. Soliste Saskia de Loos-Wijker heeft in 1971 in het Wereld Jeugd Orkest de eerste fluitpartij vertolkt in ,,Le Sacre du Printemps" van Strawinsky. Het Neske hoopt op zéér veel belang stelling uit de gemeenten, die Amers foort omringen. Voor Leusden-Zuid zijn de kaarten ad f3,50 voor de jeugd en ad f6.- voor volwassenen verkrijgbaar bij Mevr W. Janson, Maria Stuartlaan 4. tel 03490- 17582 en mevr. K Visser, Kwintlaan 19. tel 03490-16917 Voor Leusden-Centrum is het adres, waar de kaarten verkrijgbaar zijn, bij het ter perse gaan van deze editie, nog niet bekend Wij zullen u dit adres zo spoedig mogelijk bekend maken. Voor Achterveld kunt u inlichtingen krijgen bij: Mevr J Snel, De Ver- jaegde Ruyterweg 56, Achterveld, tel 03425-422 In Leusden/Centrum zijn de kaarten voor dit koncert te verkrijgen bij: mevr A F Kerbert, Finnmark40, tel 1818 MICRO ANTILOPEN 2 - AVMM 2 4-2 (kampioen) Antilopen 2 moest afgelopen donder dag in de sporthal Zeist haar laatste competitiewedstrijd spelen, winst zou het kampioenschap betekenen en pro motie naar de js. Ie klasse De Antilopen-ploeg begon zeer rustig, ogenschijnlijk zonder zenuwen al wist de hele ploeg dal SVMM 2 een zeer harde en gevaarlijke tegenstander zou zijn Hermien van Brinkerken kwam de eerste 5 minuten al een paar keer vrij door, maar kreeg of de bal niet toegespeeld of werd op een met juiste manier het jcoren belet, wat telkens gehonoreerd werd met een vrije bal, hieruit kon de Antilopen-ploeg echter geen voordeel trekken. Toch bleef An tilopen komen, Heimen van Duinker ken kwam weer door en nu kon SVMM niet anders doen dan aan de noodrem trekken, strafworp besliste de scheids rechter, helaas gemist door Cor Os- nabrugge. Nogmaals werd er een strafworp toegewezen, ook deze keer kon Nel van Loenen de mand niet vinden Volkomen tegen de veldverhouding in scoorde SVMM, 0-1, Pee v Loenen echter liet niet lang op zich wachten en maakte met een doorloopbal een glaszuiver doelpunt, de gelijkmaker met natuur lijk de complimenten van haar mede- spelers(sters). Dit betekende tevens de ruststand. Door dit doelpunt bleef de Antilopen- ploeg geinspireerd spelen. Kees van Buren maakte met een formidabel af standsschot 2-1 en Corrie de Ridder maakte met een simpel balletje 3-1 SVMM kwam nog één keer terug op 3-2, daarna ging Antilopen het spel bevriezen en door het risico nemen van SVMM kreeg Cor Osnabrugge een vrije kans, die dankbaar in een doel punt werd omgezet, dit betekende de genadeslag voor SVMM en de Antilopen ploeg speelde een gewonnen wedstrijd Bondsbesuurslid hr. Molenbroek over- Uit de wedstrijd Antilopen - Meeuwen. De Antilopen-aanval in een verwoed duel; onder de korf. Bert Hop probeert zijn mede-speler Kees Hendriksen te bespelen. Foto Janus Visser. handigde de medaille en benadrukte nog eens dat de sterkste ploeg had ge wonnen. Met dit succes heeft Antilopen dit seizoen 3 kampioenen opgeleverd, 'n feest moet' nog wat meer glans aan dit geheel gaan geven, maar de Antilopen- familie kennende geeft dit weinig pro blemen VELDCOMPETITIE ANTILOPEN 1 - MEEUWF 1 2-0 De Antilopen-ploeg moest starten met 2 punten achterstand op koploper Meeuwen De eerste wedstrijd was ook al in een overwinning geëindigd voor de Antilopen-formatie Antilopen begon zonder zenuwen al les of niets te spelen. Meeuwen kreeg de eerste 20 minuten geen poot aan de grond, door het uitblinkende midden vak waarin Gert Nieuwenhuis toch wel een heldenrol speelde, hij was zonder meer deze middag de ster van het veld, zonder natuurlijk de andere spe lers en speelsters tekort te doen, want ook zij hebben gevochten als leeuwen Kees Hendrikse was in de aanval zijn tegenstander vele malen te vlug af, echter ongeconcentreerd werden de doorloopballen genomen. Eenmaal echter werd Kees Hendrik- se dusdanig in de vernieling gelopen, dat de scheidsrechter niets anders kon doen dan naar de stip wijzen Be heerst zette Kees Hendrikse deze straf worp om in een doelpunt. 1-0. Het spel werd harder en ruwer en Bert Hop werd hier duidelijk de dupe van. op halve kracht heeft hij de wed strijd verder uitgespeeld, alléén loe rend op een kleine kans' Deze kleine kans kreeg hij dan ook precies 2 minuten voor het einde en op werkelijk sublieme wijze maakte hij aan alle onzekerheid een einde Dit alles betekende een dik verdiende over winning voor een voor zijn laatste kans vechtende Antilopen-ploeg Na de wedstrijd werden er dan ook druk handjes geschud, duidelijk iedereen was zeer in zijn nopjes met het be haalde resultaat. Met nog 3 zware wedstrijden voor de boeg, Huizen - Antilopen, DVS - Antilopen en Antilopen - K.V O. is de spanning te spijden Stand Meeuwen 1 11-18 Antilopen 1 11-18 LEUSDEN - Zondagmiddag moest Roda '46 In een thuiswedstrijd de strijd aanbinden tegen het Hilversumse EMM, dat fraai als tweede in deze afdeling staat geklasseerd. Nadegeringeschot- vaardigheid van de laatste wedstrijden schotelden de rood-zwarten hun aan hang twee fraaie doelpunten voor. Het was desalniettemin niet voldoende, daar de bezoekers er zes wisten te scoren. Ondanks deze grote nederlaag heeft Ro da '46. dat vorige week zo'n bijzonder matte wedstrijd had gespeeld, getoond dat men toch ook nog wel uit een ander vaatje kan tappen. Ondanks dat men niet opgewassen was tegen het technische en snelle EMM-team, probeerden de spelers een zo goed mogelijk resultaat te bereiken Jammer was dat ditmaal de Roda-defensie niet zo best op dreef was, waardoor de bezoekers enkele kadokogels kregen aangeboden Na een wat aarzelend begin met aan beide zijnden foutieve passes wist EMM als eerste te doelpunten En dat ge schiedde reeds in de 5e minuut Een lage voorzet van de EMM-rechtsbuiten werd door een tweetal defensiespelers finaal gemist, waarna Nijhuis alle tijd had de bal voor het goede been te de poneren en met een kogelhard schot tekende hij de eerste treffer aan 0-1 Dit bracht direkt de nodige rust in de EMM-ploeg, die hierna dan ook met fraaie kombinatiesde Leusdensedefen sie langzaam murw te spelen In de 14e minuut volgde opnieuw zo'n snelle uit val. Doordat de EMM-spitspeler de bal te ver voor zich uitspeelde en doelman Gernts niet uit zijn goal kwam, kon aanvoerder Van de Belt niet veel an ders doen dan hem onder uit te ha len. De toegekende strafschop werd door Cornelis benut 0-2. EMM bleef drukken en slechts met de grootste moeite wisten de rood-zwarten hun doel schoon te houden Na een half uur spelen ketste de bal via de paal op nieuw het veld in, doch het was eigen lijk uitstel van executie Eén minuut later was het wel raak toen EMM van uit een corner tiet derde doelpunt wist te noteren Een tiental minuten voor het rustsignaal wisselde trainer Witte Henk van t Klooster uit voorJos van Kooy, om te voorkomen dat de bij zonder snelle rechtsbuiten bij de ar biter in het bewuste boekje zou komen Even later kreeg Fred de Smalen een levensgrote kans, doch doordat hij te lang wachtte met schieten en ook nog de EMM-doelman wilde passeren, ging deze in rook op In de tweede helft een overdonderde start van Roda '46 Op elke bal werd ingelopen en EMM kwam zowaar onder druk te staan Na twee minuten was Jos van Kooy reeds dicht bij een doelpunt, doch hij kwam juist iets te kort om de bal nog in het verlaten doel te kunnen tikken Drie minuten later kon men juichen. Jan Pouw bracht met een schitterend af standschot, via onderkant lat, de stand op 1-3. Roda bleef aanvallen, waardoor de bijzonder snelle uitvallen van EMM niet zonder gevaar bleven. Bij één van die uitvallen blokkeerde doelman Ger nts zijn belager waarna de scheids rechter niets anders kon doen dan naar de bewuste stip te wijzen Opnieuw was het Cornelis die deze strafschop feilloos benutte. 1-4 Inde 25e minuut wist Fred de Smalen, op vrijwel indentieke wijze als het eerste doelpunt van Pouw. nummer twee in de touwen te jagen. Nog geen minuut la ter wist EMM-speler De Vries na een geweldige rush vanaf het middenveld, de bal achter invaller doelman Ari van Kooy te plaatsen. EMM begon het wat rustiger aan te doen en ondanks het feit, dat zich nog enkele kansen voor deden. kwam er vooralsnog geen wijzi ging in de score Het pleitte voor het moreel van de Leusdenaren, dat het bleef vechten voor een beter resul taat. De ploeg, waarin de nieuw opge stelde spelers als Wil Snoek en Rob Slim behoorlijk meedraaiden, werd voor het moedig volhouden niet beloond, want in de laatste minuten wisten de be zoekers, na een fraai opgezette aan val, het zesde en tevens laatste doel punt van deze wedstrijd te scoren RODA 2 - KVVA 3 2-2 Uit de wedstrijd Roda '46 - EMM. Charle Krijgsman, een van de beste Roda-spelers, wint een duel van zijn tegenstander. Foto Janus Visser. In de 20e minuut bracht Ton Valken goed Roda aan de leiding. Na deze 1-0 ruststand, werd het in de 2e minuut van de tweede helft gelijk, doordat KVVA wist gebruik te maken van een misverstand in de Roda-defensie 1-1. Het was tenslotte Kees van de Water, die met een fraai doelpunt de punten verdeling vaststelde Uitslagen: afd. Zaterdag: Roda 2 - Terschuurse Boys 0-0 Roda 3 - Sova 4 2-1 Roda 4 - Stroe 4 0-1 Afdeling pupillen: Roda 1 - Quick 2 2-0 Roda 2 - Hooglanderveen 0-6 Hoevelaken - Roda 3 4-0 Soest lb - Roda lb 2-1 SEC 3b-Roda 2b 0-4 CJVV 2b - Roda 3b 1-0 Afdeling junioren: VVZ A - Roda A 0-0 Roda B - SEC C 8-1 Afdeling Zondag: Roda 3 - Hoogland 4 0-1 Roda 5 - Quick 8 0-2 Soest 10 - Roda 4 2-5 VVZA 5 - Roda 6 1-1 Quick 7 - Roda 8 0-2 PROGRAMMA 2e PAASDAG 2 30 uur: Roda - Utrechtse Boys 12 00 uur Roda 2 - NSC 2 12 00 uur Roda 3 - SEC 4 12 00 uur Roda 8 - Veense Boys (Van de redaktie) LEUSDEN - De volgende personen zijn geslaagd voor een zwemdiploma. De examens werden op zaterdag 26 maart afgelegd in het Sportfondsenbad te Amersfoort. A-DIPLOMA M J Verhaagen; M Bussemaker; R D de Liever, B Munnikhuizen L van Veluw; M. W Hartman; J van Ruitenbeek. J Vijgen. A. Dirkx. M Luijten. J de Lange. B Schoonbeek, L van Tiel; R. A G Grit; J Bannink, M. van Daatselaar; H. P van Daatse- laar, G. van den Breemer; K. Jor- dans. A. Brouwer E P J. Versteeg S Zwaan. W Plasmeyer; R D Gua- riento; A H Hoogendoorn. M. van Hilten; F van Hunnik; H Meiboom; V Verhoeven, B Beitler, C. A. W Eber- hard, F Fontein, E. Bettink; P Oos terbroek, A van Leuveren, M J van Houwelingen, J H Verduin, R Bross, B. Sander; C' Verschuur; H Tondeur; A Tondeur; W M. C Hars man, M. Binnenkamp, G. J. Rijnfrank, J J. Wolfswinkel; E. van de Kleut; M. Ankerman, A Sepers; E Hoogveld, N Muller; H Smit; P Leistra. N. Krijnen, M M C Horsman; R. Dijk man; J B Drost. M Kerbert; W van de Veen; S de Greef. L. de Greef, A Stegeman; M Schutte; G van Heem stra. Marjan Bronkhorst; M. de Key- ser, R E Pot. E. Becker. S. van Koekenberg, G W van de Meent; J Verschuur, M de Graaf A van Deu- veren. P Meijer. H R Schwietert. M van Buuren. P Burgering; H W. Ver donk. M Voorburg: J W vanHamers- veld-Voskuilen, A van Raai-Boere. A P L Voorburg-Voskuilen; A v d Kleut-V Vaneveld, H van de Kleut. J A Post; F H. van 't Zand, M. v. Aken, E. M Kerkhof Totaal 89, geslaagd 88, gezakt 1 B-DIPLOMA W Monshouwer; Y Elshove-.S Mar tens, J Kelder; A van Stigt, K. van Eerden, W van Veluw, S van der Kwaak; C Rumke; W C Vos; A Car- dol G te Rijdt, M de Wit. A Miller, L. van der Heiden A Brons. T vande Zee; R Cardol. J Oepkes; J W Bor- gers, J. Schonagen. H. de Greef. L. F Blokzijl. H Schoiten, H Hoekman Totaal 26. geslaagd 25. ziek 1 ACHTERVELD - Op dinsdag 4 april as vindtinDe Hessenkar" een kaart- wedstrijd plaats tussen de leden vande schietvereniging ,,Ons Genoegen" en Auto-, motor- en bromfietsclub „Ach terveld". De eerste ontmoeting is door AMBC-rijders met ruime voorsprong gewonnen van de schutters Zij wonnen met klaverjassen met 34850 tegen 31916 punten en met schutjassen met 378 tegen 146 punten Ook nu weer kan er zowel schutjas als klaverjas gespeeld worden Aanvang 20.00 uur LEUSDEN/ZUID - Terwijl langza merhand maar zeker het nieuwe club buis klaar komt en men bezig is met de „finishing touch", krijgen veel Lockhorsters de kriebel in het bloed en kijken rijkhalzend uit naar de dag, waarop voor de eerste keer weer de tennisattributen voor de dag kunnen worden gehaald. Zaterdag 8 april zal het nieuwe club huis feestelijk geopend worden. Om 13.00 uur worden alle nieuwe leden uitgenodigd voor kennismaking met het bestuur, waarna om 13.30 uur het nieu we clubhuis officieel geopend zal wor- Huizen 1 11-17 K V 0 1 9-13 Desto 10- 6 D V S 2 10- 6 Odik 2 9- 2 Dindoa 9- 0 ANTILOPEN 2 - TELSTAR 1 2-2 Dat Antilopen een zware wedstrijd te wachten stond was bekend want uit had de Antilopen-ploeg slechts met de grootste moeite met 9-8 gewon nen Telstar 1 begon zeer offensief en de Antilopen-ploeg werd behoorlijk onder druk gezet Gyeel tegen de veldverhouding in maakte Rudi Lith van afstand een prachtig doelpunt, 1-0, dezelfde spe ler maakte met een doorloopbal 2-0. Hiermee ging tevens de rust in Na de rust werd het een rommeli ge vertoning, waarbij de scheidsrech ter toch min of meer door zijn stug optreden debet aan was. Stand den in aanwezigheid van alle leden en genodigden En dan is het zo ver Om 14.00 uur begint het traditionele bel- tournooi, wat ook zondag wordt voort gezet Dit tournooi is bedoeld voor elk serniorlid, van beginneling tot de spe ler, die zich onverslaanbaar acht Het amusante is, dat men pas op de baan hoort met wie men samenspeelt Het gaat om de gezelligheid en om elkaar beter te leren kennen. Deze twee da gen zijn tevens bedoeld om de stramme ledematen weer enigszins op peil te brengen, wat beslist voor de meesten geen overbodige luxe zal zijn. De competitie gaat zaterdag 15 april van start, terwijl de huisvrouwen-com petitie op woensdag 19 april een aanvang neemt. Het aantal inschrijvingen hier voor is enorm Er kunnen nu al meer dan 7 teams geformeerd worden, wat betekent dat er geloot zal moeten wor den. wie mee kan doen. Ook is de vraag of er wel 7 teams kunnen deelnemen Ook de jeugdafdeling wordt niet ver geten. Ook voor hen wordt er een bel- tournooi georganiseerd en wel op don derdag 6 april De training begint in de week van 10 april en deze zal plaats vinden op maandagmiddag, woensdagmiddag en zaterdagmiddag LEUSDEN ZUID - Op het ter rein Waterloo te Oud-Leusden organiseert de Stichtse Rij- en Jachtvereniging tweede paa.Jag een groot springconcours. Deze wedstrijden zijn opengesteld voor alle leden van Rij- en Jachtver- enigingen die aangesloten zijn bij de NBVR. De aanvang is 10 uur en het concours bestaat uit de volgende onderdelen. Rubriek I. Oefenspringconcours, max. hoogte 1 00 meter. Uit sluitend voor leden SRJV Rubriek II: Springconcours L, max. hoogte 1.10 meter, zonder barrage. Rubriek III. Jachtrit met eind- loop a. Jachtrit over hindernis sen, max. hoogte 90 cm, achter jagermeester, ca. 2000 meter, b Hierna eindloop over vlakke baan (start wordt aangegeven met vlaggen) met vliegende start ca. 800 meter. De eerstaanko- mende is winnaar. Rubriek IV: Springconcours M, max. hoogte 1.20 meter, zonder barrage Rubriek V: Geschiktheidsproef voor jachtpaarden. Rubriek VI: Jachtspringconcours max. hoogte 1.30 meter. Een prachtig gevarieerd pro gramma wat de vele paarden sportliefhebbers zal aanmoedigen voor een bezoek aan dit spring- festijn (Van de redaktie) LEUSDEN - De Rijkspolitie groep Leusden heeft vorige week een ban dencontrole gehouden onder het mot- Inlichtingen. Rijkspolitie Leusden/ niet bij de (k)neus nemen. In totaal werden 587 voertuigen ge controleerd. Hiervan hadden 38 voer tuigen één of meer gladde banden Zij kregen een waarschuwing Over enige tijd zal de politie opnieuw con troles gaan uitvoeren Het blijft ech ter dan niet meer bij een controle. Dan neemt de politie u bij uw (k)neus. Solidariteit Afgelopen weekend heeft de wen winkel Leusden de gastvrijheid fj ten van de organisatoren van 't Wf rewerk in Achterveld Wij hebbent waardering voor de wijze waaroj weekend was opgezet, al bleek iedereen deze goede opzet niet 'i zoekj? te vereren. Door de uitnodj; aan ons lieten de medewerkers ij Welfarewerk eens te meer blijkei niet alleen rechtvaardige zaken ha Achterveld hen raken Nogmaals; voor de prettige samenwerking Zondagavond waren we in het vormd Centrum in Leusden-C de belangstelling wat tegen, tochl ben we weer enkele nieuwe medo kers gekregen, wat op zich natim al erg hoopgevend is KOMEND WEEKEND Allereerst wensen wij U ergziR paasdagen en daarnaast nodigent weer uit om op tweede paasdag n» Til te komen waar wij aanwezig n zijn van 10 30 u. tot 12 30 u Wiji ten dat 't wel erg nodig was omjc 'us te informeren over de in apr mei te houdenUnctad-konferentie' tweede paasdag maar 'ns langs Tot dan Derde Wereldsii ACHTERVELD - Tijdens dei strijdavond van de schietverei* „Ons Genoegen" kwam de Amersfc se kommissaris van Politie, del A. Onderdel inden persoonlijk de; zen uitreiken aan de Achtem schutters, die hebben deelgenomei de door de Politie Sportvereë Amersfoort georganiseerde sc! wedstrijden. Dit werd door de sc ters zeer op prijs gesteld. De Achterveldse schutters beb den op deze wedstrijd de navolg resultaten Korpswedstrijd Klasse B. Achten 5e prijs Personele baan. Klasse A; B. Voa len, 2e prijs Personele baan, klasse B; J Y; burg Gzn 9e prijs. Personele baan. Klasse C. H Nimwegen, 10e prijs. Vrije baan. Klasse A; B Voste 2e prijs. Vrije baan. Klasse B, J. Voorburg 6e prijs Meesterschot B Voskuilen J E. van Hamersveld J. van Rossum J. J Voorburg H van Nimwegen J. Pepping De resultaten van de onderlinge strijd was als volgt 1 J van de Hengel 2. J van Rossum 3. B Voskuilen 4. H. van Ruitenbeek 5. W. van de Kletersteeg 6 J E van Hamersveld 7 K. Jonkman 8 C van Dort 9 W Lagerwey 10 H Turan 11 M Polhof 12 W Wittebrood 13 P van Nimwegen 14 H van Nimwegen 15. J J. van Hamersveld 16 Th van de Koedijk 17 T Vos 18 J. Pepping 19. J van Dijk Antilopen 2 Unitas 1 SVMM 2 Telstar 1 Mia 2 Meeuwen 2 S.K F 4 9-14 8-13 8-12 9-11 8- 4 8- 3 7- 0 Junioren: Antilopen 1 - Meeuwen 1 12-0 Adspiranten Antilopen A - Soesterkwartier A 4-2 Pupillen- Antilopen - Odik 1-1 PROGRAMMA A.s. WEEKEND D V S. 2 - Antilopen 1 Antilopen 3 - DOSC 2 Adspiranten Antilopen b - Amersfoort d 16.00 u 14 15 u LEUSDEN - De wedstrijd tegen WA is bijzonder moeilijk door de dames gewonnen. Doordat Impala wat nerveus speelde en WA bijzonder fanatiek voor de dag kwam, was het een spannend duel. In de eerste set kon Impala al snel een voorsprong van 4 punten ne men. Maar WA kwam terug en maak te het Impala beslist niet gemakkelijk. Net op tijd pakte Impala de opslag te rug en won deze set met 15-8. De twee de en derde set gaven hetzelfde spel- beeld. Men kreeg de overwinning be slist niet cadeau. Deze sets eindigden met 15-6 en 15-12 Impala is nu kam pioen. Aanvoerster R. v. d. Doe kreeg uit handen van een vertegenwoordiger uit handen van een vertegenwoordiger van het district Eemland een oorkon de aangeboden met daarbij een con sumptie voor het gehele team. Om pro motie naar de eerste klasse te bewerk stelligen moeten de dames nu nog kruis- wedstrijden spelen tegen Soest. IMPALA 2 - IMPALA 3 3-0 De eerste set verliep vrij vlot, waar bij Impala 2 een aantal aardige aan vallen opbouwde waartegen Impala 3 geen verweer had De eerste set ein digde dan ook met 15-1 voor Impala 2. De tweede en derde set verliepen even zo. De pit was er uit In de setstanden kwam dit ook tot uitdrukking, n 1 twee maal 15-1 voor Impala 2. Voor het derde damesteam een treurige 0-3uit slag. maar misschien is dit een prikkel om beter te gaan trainen. Het was al met al een komplete Impala aangelegen heid Beide teams en ook de scheids rechter kwamen van dezelfde club. PROGRAMMA VAN DEZE WEEK Woensdag 29 maart 19 00 u Spirit 9 - Impala 4 (heren) 19.45 u Impala 2 - Vios 7 (heren) 20 30 u. Avanti - Impala 3 (dames) Donderdag 30 maart: 21 15 u BG SV 2 - Impala 1 (heren) ACHTERVELD - Donderdagavond heeft Avanti twee punten verspeeld, door met 2-1 «an Spirit te verliezen, hoewel dit beslist niet nodig was ge weest ln de eerste set was Avanti zo veel sterker, dat een overwinning nau welijks uit kon blijven, zo met met 3-0, dan toch zeker met 2-1 Maar in de tweede set liet de scheidsrechter (een bondsscheidsrechter n.b Zich duide lijk beïnvloeden, door enkele suppor ters, die luid zaten te schreeuwen en te lachen. Verschillende ballen werden hierdoor verkeerd beoordeeld en toe vallig steeds ten gunste van Spirit. Enige woedende opmerkingen van een speelster hadden geen enkel effect De scheidsrechter vertrok geen spier en ging door met blunderen Een aanklacht bij het hoofdbestuur was hier zeker op zijn plaats geweest! Het spel werd enigszins chaotisch Avanti kon zich niet meer concentreren, wat overigens ook gold voor Spirit, toen een van hun beste speelsters haar voet verstuikte Gelukkig was het niet ernstig en een reservespeelster was aanwezig. Ook in de derde set werden fouten gefloten, hoewel deze keer niet alleen Avanti bal len. De speelsters werden onrustig, wat er mede toe bijgedragen heeft, dat Avanti ook deze set verloor I (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Op de Doorns- weg nabij de Chevron-tankstation, vond maandag een ongeval plaats, waarbij eeii trekker met oplegger en een per sonenauto betrokken waren. De trek ker met oplegger, bestuurd door J V. L uit Utrecht moest plotseling remmen en schaarde. Een achter hem rijdende personenwagen bestuurd door M J H. L uil Amersfoort botste achter tegen hem op. Beide wagens werden beschadigd ACHTERVELD - De zesde van het „Roskamschutjasconca gewonnen door de heer J van Hij behaalde 92 punten en wist mede zijn positie in het totaalü ment te verbeteren Er rest n een ronde en dan zal de kampice kend zijn De beste papieren de heer E de Wijs. hij zal mail moeilijk van de fraaie eerste) verdrongen kunnen worden Uitslag zesde ronde. J van Laar W Rijnders Mevr Lammers E de Wijs N. Lammers E Heiligers H. Turan J Zieltjes Stand na zes ronden: E de Wijs W Rijnders J. van Laar H Turan J. Zieltjes E. Heiligers LEUSDEN - Nu de bondscofl S.G.S., seizoen 1971/72 intnitf beëindigd, komt het accent wat p liggen op de huiscompetitie. Vr 20 ronden zijn er gemiddeld speeld. De clubkampioen, de vn Santen leidt onbetwist met i ten uit 15 partijen (73%). £ÜJ strijd is gaande om de tweede De Jager, Mosterd, Veeneodi Harlaar lijken hiervoor goede hebbers Het klassement is als volgt (11 pot. 151 (81/ pnt. UI W pn«- 151 8 pnt Hl (7 pnt. Hf (6 pnt. Hl 1. J. v. Santen 2. J. de Jager 3 J. Mosterd 4. C. Veenendaal 5. O. A. Harlaar 6. H. H. Struiwig 7 en 8 L. Boogaard J. Lagerweij 9 W. T. Flentge 10. A W Wisman 11. R. van Santen pnt. H pnt. H pnt. 1' pnt. 11 pnt. Uitslagen huiscompetitie P; mevr. Graafland-Emo 1-0, deP Horst /2-/\ Andrew Tonnerotf' berg 1-0; v Doorn-Daatselaar' d Tang-Broeder 1-0; Bloemt5 Graaf \-/. Ladderwedstrijd: ten sr.-v. Egdom 1-0.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 8