•Uitbundige huldiging Ivan honderdjarige lEvert Jan Schreuder p° Huishoudbeurs Amersfoort J. van Nimwegen gehuldigd HUWELIJK VAN VERDEDIGERS VAN 10 TOT 15 APRIL Sterke groei van de bil j artvereniging „Leusden" EN TEN SLOTTE. - ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM -Voordehon- maal vierde Evert JanSchreu- vorige week woensdag zijn ver- Ditraaal werd het een bij- feest, waar een groot deel van bevolking van Leusden bij vertegen- was. Tijdens een speciale receptie in het Ros Beyaart, woensdag avond, was het een komen en gaan van honderden Leusdenaren, die de heer Schreuder geluk wensten met zijn eeuw feest. Onder hen was ook burgemees ter mr. A. H. van der Post, die ver gezeld van wethouder Van Zandbrink en loco-secretaris de heer Polak, de heer Schreuder de hand schudde. Spooi wel KNALGROEN EN DE SPOOR LIJN Heeft KNALgroen het verKNALD bij Twegen en Gemeente? Het lijkt er 'el een beetje op als wij luisteren naar de reakties van beide instanties op het rondschrijven van de aktiegroep a v. de spoorlijn door Leusden. Burgemeester Van der Post was ;st verbaasd en kon zich niet in- 'Qken, dat de Nederlandse Spoorwe- 'D op een dergelijke wijze voorlich- bedreven, terwijl de Planologische lenst van de Spoorwegen meedeelde, KNALgroen de woorden van de lenst ietwat verkeerd had gei'nterpre- rd. De planologen van de Spoor- |egen volgen met belangstelling de 'oei van Leusden. Hoewel de lijn lersfoort-Veenendaal eind mei niet ieer zal worden gebruikt voor het "lederenvervoer (met uitzondering van vervoer voor Pon's Automobiel- odel te Leusden), zullen de rails ijven liggen en ook de grond zal niet rden verkocht. De studie, gericht op spoorwegverkeer door de gemeente lusden, verkeert, volgens de plano- ]ische dienst van de NS nog in een 11 stadium. Een werkgroep (bestaan de uit NS en gemeente) is nog niet unengesteld. Als wij deze reakties 'luisteren, klinkt het ons erg ver- irrend in de oren. Enerzijds krij- gen wij te horen, dat de werkgroep er wel is, maar nog niet bijeen is ^weest, dan weer blijkt, dat de werk- "oep nog moet worden samengesteld. NALgroen komt na een gesprek met oe heer Lohuizen van de Planologi sche Dienst van de NS terug met se rieuze NS-plannen ten aanzien van de tyoorlijn met de mededeling, dat de NS ai twee jaar wacht op de gemeente Leusden en dan blijkt, dat dit alle- tnaal verkeerd is uitgelegd. Als de nu nog erg vage plannen voor een pas- sngiersverbinding tussen Amersfoort Leusden geen doorgang vinden, kan oo grond op uitstekende wijze worden fl-bruikt voor de aanleg van de S 10. W niet soms? Voor KNALgroen is er I® ieder geval nog genoeg werk te Het lijkt ons echter wel ver- 'diger om gesprekken, zoals met de Jrwegen, op de band vast te leg gen Dat voorkomt verkeerde inter pretaties nogmaals spoorwegen rsn We toch eenmaal bezig zijn: van *n lezer ontvingen wij een aardig epis- cr r KN. tel, een soort ontboezeming, over de spoorwegverbinding van Leusden met Amersfoort. We vonden het stuk aar dig genoeg om het in deze rubriek op te nemen. Het is geschreven door een Achtervelder, die, dat blijkt uit het stuk, vanuit zijn woonplaats de ont wikkelingen in Leusden/Centrum en Zuid met aandacht volgt. Hij schrijft: Beste lezers, Jarenlang heb ik gependeld tussen Den Haag en Amersfoort en ik heb er een diepgewortelde sympathie aan overgehouden voor onze N.S. Goed, ik heb diverse treinen gemist en ette lijke keren m'n abonnement vergeten, doch altijd stond er een nieuwe trein gereed of werd mij de gelegenheid ge boden kontant te betalen. Zelfs als het zo druk was, dat ik met aanloop niet meer de 2e klasse binnenkwam, mocht ik staan in 1ste. Daar stonden dan al een heleboel mensen, maar de vele onbezette zitplaatsen gaven een echt ruimte-effect. Éénmaal heb ik me in een dergelijke situatie in het dure pluche laten zakken, hetgeen me vier gulden vijftig plus een conducteu- rele berisping kostte. Ditheet „stand"- verschil. Sinds ik in de gemeente Leus den woon is mijn relatie tot de NS minder intiem en u zult zich voor kunnen stellen dat m'n hart sneller begon te kloppen toen ik las dat de spoorwegen het kontakt met Leusden gaarne gestaafd zouden zien. Ik verheugde me reeds bij het idee dat ik het bedrijf een klein station netje zie baren en in gedachten ver gelijk ik station Leusden met station Voorburg. Want een station is voor een dorp wat mest is voor een zonne bloempit, met andere woorden: ,,wie een station zaait, zal een stad oogsten." Ik zie u nu de vinger opheffen en mij bestraffend zeggen:Foei, briefschrij ver, ge wilt de ontwikkeling tegen houden?" ,,Neen, lezer", moet ik hierop ant woorden, ,,als deze te stuiten was, zouden we een heel wat positiever toekomst tegemoet gaan." Het laatste wat ik wil, is u een per soonlijke mening opdienen; die zijn er al genoeg. Het enige wat ik wèl wil is u even de keerzijde van de me daille laten zien. De groei van de ge meente Leusden kan extra snel ver groot worden door aansluiting op het spoorwegnet. De gemeente zal min der snel uitdijen als de toegangsdeur smaller is. De vraag is alleen, of we liever in een stad of in een dorp wonen en op welke manier ons doel te bereiken is." AFGESLOTEN WANDELPAD Deze week ontvingen wij een verzoek van een lezer aandacht te willen beste den aande zaak rond het .afgesloten pad", in Leusden/Zuid. Half maart werd dit pad, dat over de weilanden van ACHTERVELD - Op 1 april j.l. was het 25 jaar geleden dat de heer J. van Nimwegen in dienst trad van Garagebe drijf Kleinveld aan de Hessenweg. In dat jaar 1947 was de garage een deels uit asbestplaten bestaand gebouwtje dat echter voor het toenmalige Achter- veldse autopark nog wel voldoende was. Toen het aantal auto's snel begon toe te nemen besloot de heer Kleinveld een grotere moderne garage te bouwen. De jubilaris heeft deze gehele ontwikkeling meegemaakt. Als chef-monteur is hij een toevlucht van vele Achterveldse automobilisten. Dat zijn vakmanschap gewaardeerd wordt ondervond de heer van Nimwegen op deze heuglijke dag Van zijn werkgever, de heer R Klein- Horsterweg en Zwarteweg tijdelijk afgesloten (Van de redaktie) LEUSDEN/STOUTENBURG - In de periode van 10 april tot en met 21 april a s. zullen de Hor- sterweg en de Zwarteweg voor al le verkeer worden afgesloten. Dit in verband met het feit, dat de wegen geasfalteerd zullen worden. Voor omleidingsroutes zal wor den gezorgd. Voor de dagelijkse gebruikers van de VAD-busdienst geeft deze afsluiting echter wel vervelende konsekwenties. Debus zal in bovengenoemde periode namelijk een heel andere route moeten kiezen en wel via de Asschatterweg. Hierdoor komen de bushaltes tussen Achterveld en Stoutenburg langs de Hessen weg en langs de Horsterweg en Zwarteweg tijdelijk te vervallen De heer J. van Nimwegen ontvangt van de heer R. Kleinveld de zilveren speld van de Bovag voor zijn 25-jarige trouwe dienst aan garage Kleinveld, mevrouw v. Nimwegen kijkt belangstellend toe. Foto Janus Visser veld, ontving hij een blijk van waar dering ondercouvert. De heer Klein veld overhandigde hem ook het Zilve ren Bovaginsigne voor 25 jaar trouwe dienst. Naast zijn drukke werkzaamhe den is de jubilaris een aktief lid van de Leusdense Brandweer, de laatste jaren als ondercommandant. Ondanks het bezit en alle kennis van een auto gaat de jubilaris dagelijks met zijn fiets naar het werk De kwaliteit van dit voertuig was echter dusdanig dat zijn kinderen deze dag hebben aange grepen om daar verandering in te brengen Voortaan gaat de heer van Nimwegen met een nieuwe fiets naarde garage. Geslaagd voor le dan iin jitsu LEUSDEN - Vrijdag 31 maart waren bij Sportschool Boersma te Amersfoort zwarte bandexamens Jiu Jitsu Daarbij slaagde de heerG. Cloosterman, leraar aan de Technische School ,,Don Bosco" voor zijn eerste Dan De zwarte band werd hem overhandigd door de heerW. Boersma (6e Dan) tijdens het Sport Gala in de markthal te Amersfoort ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de Sportschool. De heer Cloosterman was al zwarte- bandhouder in de Judo sport. eusder Krant Verschijnt wekelijks in: ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STGuiENBURG ITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. DIREKTIE: K. J. HEINE END REBEL VRIJDAG 7 APRIL 1972 3e jaargang no 50. Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS AMERSFOORT - Maandagmiddag 10 april om 2 uur gaat voor de 7de maal de Voorjaarsbeurs Amersfoort van start in de Markthal aldaar Deze beurs loopt t/m zaterdag 15 april Naast het vele op het gebied van de huishouding, zoals radio's, t v meu belen, vloerbedekking, luxaflex, cos metica en vele andere zaken zijn er veel stands op het gebied van voor lichting Tot de standhouders behoren o m. het Gewestelijk Arbeidsbureau dat gebeuren, zoals cursussen voor om scholing e.d. Het Amersfoorts Gasbedrijf geeft uitgebreide voorlichting op het gebied van c v gasverwarming, gastoestellen, terwijl er een interessante demonstra tie wordt gegeven met barbecue-toe- stellen De Stichting Amersfoortse Crediet- bank is dit jaar voor het eerst aan wezig Zonder het oogmerk om winst te behalen stelt met zich te doel. de woker en schadelijke en gevaarlijke vormen van volkscrediet te bestrijden; sociaal als zakelijk verantwoorde wijze te voorzien in de gerechtvaardigde be hoefte aan volkscrediet Het Jeugd Advies Centrum presen teert zich eveneens voor het eerst Des kundigen beantwoorden vragen van jeugd of ouders van moeilijke jeugd in zake drugs e.d Ook het proeven en keuren werd niet vergeten. Het Produktschap voor Vis en Visprodukten uit Den Haag laat de bezoekers smullen van ver schillende vis-hapjes, terwijl de Pa- rijse Wafelbakker present is om U te 1 laten zien hoe grootmoeder wafels bakte Er is een demonstratie van een echte diamantzetter, hetgeen nieuw voor deze beurs kan worden genoemd Een van de grote attracties is nog steeds de modeshow, welke 's mid dags en s avonds wordt gegeven m m v de modehuizen De Vries en San Remo en bekende mannequins. Modehuis de Vries brengt een fris- 1 se, kleurige voorjaars-en zomercol lectie waarbij de kleuren geel. oranje, en blauw domineren, terwijl San Remo vrije tijdskleding toont voor de mo debewuste man in suede en andere stoffen. De hedendaagse man gaat niet meer saai gekleed. Damessalon Spronk verzorgt op deze show de kapsels Al met al is een bezoek aan deze Voorjaarsbeurs zekerde moeite waard INENTING LEUSDEN - Kinderen geboren in 1963 en 1968 zullen op 10, 11 en 12 april worden ingeënt. Kinderen ge boren in 1963, zullen in klasseverband hun prik ontvangen. Op 10 en 11 april zullen de kinderen 's middags wor den verwacht: voor Leusden/Z. in het Groene Kmisgebouw, voor Leusden/ Centrum in het Wit Gele Kruisgebouw Op 12 april is Achterveld aan de beurt (Wit Gele Kruisgebouw). De ou ders krijgen ook persoonlijk bericht Men wordt verzocht het inentingsboek je mee te nemen Leusden's muziekkorps, namens Lisi- duna zijn gelukwensen aan. Het optre den van het korps werd - op verzoek van de heer Schreuder zelf - verlengd. Tot genoegen overigens van de talrijke gasten op het eeuwfeest, want de muzi kale hulde verhoogde de toch al uit bundige feestvreugde. gens niet de enige huldeblijk. De grote zaal van 't Ros Beyaart was één grote bloemenzee. Met een glimlach hoor de de honderdjarige de pittige aubade aan van het muziekkorps Lisiduna, onder leiding van de dirigent, de heer Reynen. De voorzitter van het korps, de heer Hofland, bood de heer Schreu der, die in 1906 mede-oprichter was van Het pad is - met de weilanden van de heer Wallet - eigendom van het landgoed Den Treek. Waarom zou het niet kun nen? Ook al is hetdan misschien niet zo prettig voor tal van wandelaars uit Leusden/Zuid, in dit geval zijn wij het met de heer Wallet eens: ,Er blijft ge noeg ruimte in Den Treek over voorde wandelaars". Overigens zijn we ook van mening, dat als men tijdens het week eind met de kinderen wil wandelen, het ontbreken van dit pad geen onoverkome lijk bezwaar behoeft te zijn. Er zijn bos paden genoeg in dit gebied. DatdeTre- kerweg door toeristen veel wordt ge bruikt is een vaststaand feit. Daar staat tegenover, dat automobilisten ten aan zien van Den Treek gebonden zijn aan enkele wegen. De rest van het natuur gebied is voor hen afgesloten, niet voor de wandelaars, die dus wat dat betreft sterk in het voordeel zijn. Kortom: we hebben gewoon begrip voor het feit, dat de heer Wallet zijn weilanden afsloot voor wandelaars, zoals we ook begrip hebben voor de protesterende Leusde naren. Maar zoals gezegd: De omgeving biedt wandelpaden genoeg. Daarom moet men aan deze afsluiting niet te zwaar tillen. Burgemeester mr. A H. van der Post leest de brief die de 100-jarige Évert Schreuder van de Koningin heeft ontvangen. Foto: Janus Visser. Van het gemeentebestuur ontving de heer Schreuder een prachtige bloem bak met orchideeën. Dat was oven- boer Wallet naar de Paradijsweg liep, door de pachter afgesloten Motief van de heer Wallet: Honden joegen achter mijn vee aan en vertrapten mijn bieten. Verder vergde het gewoon veel tijd om 't vee naar de andere wei te brengen, 't Kan nou wel vervelend zijn, maar ik heb er toestemming voor gekregen. Er blijven nog genoeg bunders Treek over voor de recreanten." De heer Wallet mocht het pad niet eer der dicht maken, omdat het indertijd gebruikt werd door de bezoekers van het clubgebouw Ingeborg aan de Paradijs- weg. Toen deze weg eenmaal verhard was, kreeg hij toestemming van het landgoed Den Treek om het hek te sluiten. Onze lezer schrijft ons, dat het pad uit veiligheidsoverwegingen de voorkeur verdient, vooral met kinde ren. De Trekerweg, aldus onze lezer, is in de weekeinden geen sluipweg maar een toeristische karavaanroute. Hetbe- treffende pad werd vroeger als kerkpad gebruikt. Men vraagt zich af, of dit allemaal zo maar kan. LEUSDEN - De biljartvereniging „Leusden" groeit sterk. Na het toch al enthousiaste begin heeft men nu de beschikking over 26 leden, namelijk 18 senioren en 8 jeugdleden Zeer binnenkort gaat de vereniging er toe over een oefenmeester aan te trekken om het toch al steeds beter wordende spelpeil nog meer op te vijzelen. De aan te trekken u* .'c-^meester is een ere-klas-speler, een biljarter, die, zoals het bestuur ons verzekerde, als het even lukt zo'n twee tot driehonderd caramboles op de tafel tevoorschijn brengt. Tegen betaling kunnen leden van de vereniging gedegen biljartles van hem krijgen. Op 22 en 23 april zal de biljart vereniging Leusden voor het eerst vertegenwoordigd zijn op een natio nale wedstrijd. Op die dagen wordt er namelijk in Enschede het tiende Natio naal Jeugdtournooi om de Nederlandse Sportpersbeker gehouden, georgani seerd door het distrikt Enschede van de Kon. Ned. Biljartbond. Deze bil- jartstrijd vindt plaats in het Biljart- paleis Stokkers en De Grens. De jeugd speler Jan van den Berg zal probe ren de eer van Leusden in het Twentse hoog te houden. In totaal zullen onge veer zestig jeugdspelers met elkaar strijden om de beker Zo gauw de vereniging de beschik king heeft over een eigen ruimte, wil zij een interessante biljart-finale in Leusden organiseren, zodat de inwo ners van de gemeente Leusden de wed strijdsfeer en de spanning van dit spel zelf kunnen meemaken Overigens kan de biljartvereniging nog steeds donateurs gebruiken. Eén telefoontje naar de heer Waals, 03496- 1361, is volgens het bestuur voldoende om één en ander te reglen Resumerend kunnen wij vaststellen, dat de biljartvereniging Leusden in haar nog korte bestaan reeds overdui delijk haar bestaansrecht heeft bewe zen, en in een behoefte voorziet. LEUSDEN/C - Dinsdag 28 maart traden Nel Boom en Henk Rijnders in het huwelijk op het gemeentehuis van Leus den. Na deze plechtigheid vormden een aantal jeugdige spelers van Impala een erehaag voor het bruispaar. Nel is keepster van het eerste dameshandbal team van Impala en Henk verdedigt het doel van het heren team van deze zelfde vereniging. Dat sport verbroedertwis ten wij, maar een huwelijk tussen twee sportmensen die eenzelfde taak in een vereniging vervullen is niet alledaags. Foto Janus Visser TELEFOONNUMMER OPPASCENTRALE In ons vorig nummer stond een be richt over de oppascenti zie in Leusden/ Zuid. In dit bericht stond een verkeerd telefoonnummer. Deze fout willen wij graag herstellen: het juiste nummer van de oppascentrale (mevr. Deenik) is: 03490-18134. KOPSPIJKER

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1