HOGE VLUCHT fietseriéeeftu de natuur v Promotiekansen blijven aanwezig voor Antilopen I Verkoopkramen terué..^m Kappie en de reis met troeteltje DE ORANJE VERENIGING LEUSDEN FA. J. COENEN Feuilleton door Rolinka Achterveldse schoolploeg won van Amersfoort Uitslagen Ons Genoegen Kwekerij „Ries Hilhorst" Wv JAN JANSEN Rijwiel- en bromfietshandel Achterveld LEUSDER KRANT voor klokken Digitale klokken, stylklok- ken enz. Telefoon 03425-425 DVS II - ANTILOPEN I 6-10 LEUSDEN - Antilopen 1 dat de vo rige week min of meer verrassend woi. van koploper Meeuwen en daardoor in eens één van de kanshebbers werd voor de titel heeft de zeer moeilijke .Houd je mond. Boskemper, we zet ten ons plan door Het is tot in de kleinste bijzonderheden uitgekiend. Als we het geld hebben, gaan we samen naar Denemarken, dat mag je wel weten. En vandaar nemen we een boot naar Ame rika Flinke jongen, die ons dan nog te pakken krijgt Geruime tijd was het stil. De bos weg lag helemaal in het donker Gale- stad wist precies, hoever hij kon rij den. omdat hij deze route al een keer overdag en daarna nog een keer in de avond had gereden. Hij moest nog één kruispunt passeren en dan zat hij in een dicht bosgedeelte, waar in de avond niemand meer kwam Dan zouden ze zich meester maken van het geld, hem binden en op de vloer leggen, tussen de achterbank in Daarna na Montfer- land rijden, waar hij ook de omgeving precies kende en hem in de buurt van Zeddam in het bos achterlaten. Daarna Sien naar Terborg rijden, waar ze de trein naar Arnhem zou kunnen pakken en zelf reed hij via het binnenweggetje naar Duitsland Eenmaal op de grote weg, zou hij al honderden kilometers weg zijn, vooraleer het hele politie apparaat in werking was gekomen Met een beetje geluk zou hij nog voor de morgen de Zwitserse grens zijn gepas seerd. Voor het geld had hij een ge schikte bergplaats gemaakt in de zit ting van de achterbank. En eenmaal in Zwitserland zou hij tamelijk veilig zitten, terwijl de politie uit zou kij ken in Denemarken en in alle havens daar Nee, er was geen speld meer tus sen te krijgen. Toch ging er bijna iets mis. Bij het kruispunt, dat door twee sterke lam pen verlicht was. stond een wielrijder te praten met een voetganger Bijna genaderd, probeerde Boskemper op eens de deur aan zijn kant te openen en toen dit niet dadelijk lukte, draaide hij het raampje open en riep uit alle macht ..Help"1 Tenminste, dat was zijn plan. Maar de vrouw. die..gespannen achter de bqntyoper zat. begreep onmiddellijk 'het onverwachte'gevaar, dat plotse ling dreigde en legde op hetzelfde mo ment, dat de man zijn noodkreet wilde uiten, haar handen om zijn keel, zodat enkel wat gegorgel uit zijn mond kwam Ze keek achterom naar de wielrijder en de man, die erbij stond, maar blijk baar hadden ze niets gehoord, want ze keken de snel-rijdende auto niet eens na Een zware zucht van verlichting slakend, liet ze de man los. Bert Galestad minderde wat vaart en wendde zich tot de man ,,Haal niet meer zo'n geintje uit, Boskemper, want dan geef ik je een tik op je kop. Draai ^dat raam dicht, het tocht" De man keek met zijn ogen wijdopen voor zich uit Die is zich waarschijn lijk beroerd geschrokken van Siens handen om zijn nek. Bert klopte hem even op de arm Rustig aan, beste jongen, we willen je heus geen kwaad doen, maar breng ons niet meer in moeilijkheden Gebruik je verstand en zie in, dat je er toch niets meer aan kunt doen We zullen je behoorlijk be handelen. dat beloof ik je. Maar doe zoiets niet meer". De bankloper antwoordde niet Hij bleef strak voor zich uitkijken. Draai dat raam dicht, jo, het wordt hier anders hardstikke koud". Nog immer verroerde de man zich niet Bert keek hem even aan en toen achter zich, naar de vrouw Gelijk trap te hij op de rem. Binnen enkele secon den stond de wagen stil. Hij draaide het licht in de wagen aan en keek naar de man naast hem. Hij gaf hem een licht duwtje, meteen zakte Boskemper opzij. Allemachtig, Sien. .je hebt zijn keel dichtgeknepen Ik geloof verd. dat hij dood is'" Zodra wij ergens in de bossen zijn, stoppen we. Ik heb een zware draadtang, daarmee knippeh we de ketting door, de tas snijden we open - tussen haak jes, die zit op slot en zelf heeft hij er geen sleutel van, alleen maar in de filialen en op het hoofdkantoor - en verbranden hem De ketting doen we in de grond Ik rijd in de richting van de grens. In de buurt van Montferland ben ik hardstikke goed bekend Daar leggen we hem ergens in het bos, binden hem, niet al te vast, en doen een prop in zijn mond Is het te koud, dan laten we hem in het bos gewoon lopen. Heeft hij toch altijd een paar uur werk, voor hijweer in de bewoonde wereld terecht komt. In het gunstigste geval dwaalt hij tot de volgende morgen rond en dan is er helemaal geen vuiltje meer aan de lucht. Jij krijgt jouw portie geld en ik zet je ergens in de buurt van een bus halte af. Zelf rijd ik via een binnen weg de grens over en eenmaal in Duitsland ben ik zo veilig als het maar kan. Ik rijd de hele nacht door en in stalleer me in een hotel in Zwitser land. Daar wacht ik voorlopig af. Zo als je ziet, laat ik m'n snor groeien Het geld deponeer ik bij kleine beet jes tegelijk op een paar banken. Zwit-. seriand kent het bankgeheim nog dus daar laat men toch niets los. Waar schijnlijk ga ik te zijner tijd in Zwit serland wat kopen, waarmee ik geld kan verdienen en de rest van m'n le ven kan ik doen en laten wat ik wil. Weet jij nu nog iets, wat ik heb ver geten?" Gedurende enkele minuten probeer de Bert. het leven in de man terug te brengen, maar iedere poging in die zin mislukte. Voorzichtig drukte Bert de ogen dicht Gelijk begon het meisje te hullen. HOOFDSTUK 10 Galestad zat tegenover de commissa ris en had zijn relaas gedaan Naast hem zat advokaat Van der Voorde Deze had hem geadviseerd, alles maar te vertellen. ,,Het meeste weet men al, Bert Wat heeft het voor zin, om nog iets te verzwijgen9 Gevangenisstraf zit er voor jou toch met meer aan. want de hele zaak is verjaard Overigens ik heb je al gezegd: de moeilijkheden beginnen voor jou pas. zodra je hier vandaan bent. Maar al ben je een ge weldig eind in mijn achting gedaald, ik laat je niet in de steek. Ik zal je bij staan, zoveel als in m'n vermogen ligt. Dat is nu eenmaal de taak van een ad vokaat" De commissaris had zwijgend ge luisterd. Een heel enkele keerde spre ker onderbroken, voor het stellen van een vraag ,,Dit alles zult u op papier moeten zetten, meneer Galestad. Daarbij zullen een paar van m'n mensen u as sisteren Dat is goed voor morgen Hebt u de hele dag de tijd Zodra alles op papier staat, zijn er geen termen meer, helaas, om u langer hier te hou den. Als u morgenavond met alles klaar bent, kunt u, wat mij betreft, gaan. Maar vertelt u verder U ontdekte in de Roosendaalse bossen, dat die Bos kemper overleden was. U weet nu, dat hij aan een hartverlamming is gestor ven Dat heeft de sektie uitgemaakt. Weliswaar als gevolg, van een hevige emotie Waarschijnlijk dus, omdat juf frouw Tannema zijn keel dichtkneep, toen hij wilde gillen. De man was hart- ptyënt^ wist u dat niet" ..Beslist niet, meneer de commis saris". antwoordde Galestad ..An ders zouden we ons wel bedacht heb ben. Ik zei u al, dat we iedere vorm van geweld wilden vermijden. Ik had immers voldoende voorzorgen geno men?" De politieman knikte. ,,Goed, gaat u verder" HOOFDSTUK 11 Ze zaten nog steeds inde auto en had den het licht uitgedaan. Ze hadden sa men de overleden bankloper op de ach terbank gelegd. Bert maakte met een tang de ketting los en daarna de tas zelf. waarvoor hij een stevig scherp mes bij zich had gestoken. Gedurende enige tijd telden ze samen het geld Men kwam op tweehonderd en zeven en negentig duizend gulden. In eerste instantie wilde Sien er niets van heb ben. ,,Als er niets gebeurd was, maar nuhijdoodis. ik heb hem vermoord". Onzin, die man moet een of andere kwaal hebben gehad, zonder dat hij het misschien zelf wist En door de schrik is hij overleden Of door de aaneen schakeling van emoties. Die keel bete kent niets. Maak jezelf geen verwijten" Toen nam ze aarzelend het geld in ontvangst ,,Wat ga je nu met hem doen?" vroeg ze kleintjes. ,,Dat moet ik even met mezelf over leggen In ieder geval hoeven we nu niet helemaal naar Montferland te rijden Alles wordt bovendien eenvoudiger, want hij kan ons niet meer verraden. Het kan nu van alles betekenen Gestel hij is niet overvallen en hij..hij is van plan er met het geld vandoor te gaan Dan stapt hij op de bus en gaat niet naar het hoofdkantoor Misschien loopt hij meteen door naar het station, heeft al een kaartje gekocht en stapt op de trein. Naar Zevenaar Gaat daar de grens over en stapt in Emmerich bij voorbeeld weer op de trein. Dan kan het net lijken alsof hij er met het geld vandoor is gegaan". ,,Ja, maar hoe krijg je hem ïnDuits- land? Dat red je nooit. Het geld kun je wel ergens in de wagen verbergen, maar hem9 Ze zien hem onmiddellijk". ,,Dat is waar. Daar moeten we wat op verzinnen. Wacht eens Hij stapt in de trein, onderweg wordt hij niet lekker, opent een raam en daar kiept hij uit ,,Kan niet. Zijn ze veel te hoog voor" ,,Of hij opent de deur. Een coupé deur dat kan wel En wordt wegge zogen naar buiten, valt uit de trein en komt ergens onderaan de spoordijk terecht. Dat..dat is het! Zo kunnen we het doen!" ,,Denk je, dat ze daarin trappen?" Waarom niet? Nemand heeft jou en mij gezien. Bij de bushalte stond nie mand En die lui op het kruispunt heb ben vast niks gehoord of gezien. Dat doen we. Es even kijken, die trein naar Zevenaar, hè9 Gaat die niet over de IJsselbrug? Ja, dat klopt En dan over een dijk bij Westervoort en ver derop is het vlak, bij Duiven en bij Zevenaar En bij Groessen ook. Dus, neem even aan Hij stapt in de trein naar Arnhem. Hij krijgt het benauwd en net over de brug probeert hij lucht te krijgen, doet de deur open en kiept uit de trein, rolt de dijk af en komt onderaan de dijk terecht Aan de bui tenkant van Westervoort. Daar uitwedstrijd tegen DVS II knap in winst omgezet De Antilopen-ploeg begon met geestdriftig aanvalsspel de korf van DVS te bevuren Dit vak draaide de hele wedstrijd voortreffelijk en scoorde 6 van de 10 doelpunten. Het eerste doelpunt was voor Kees Hendrikse die zich weinig van het glad de kleiveld aantrok en met een snelle doorloopbal was het bekeken 0-1. Het tweede doelpunt maakte hij op identieke wijze 0-2. Het 2de aan- ten kreeg Gert Nieuwenhuis de bal van Heimen v. Duinkerken toegespeeld om dat hij gewoon beter voor de korf stond met een zuiver schot betekende dit 0-3. D.V.S. scoorde tegen 1-3. Het derde aanvalsvak werkte hard, maar kon moeilijk zijn draai vinden en moest het min of meer van individuele acties hebben, waardoor ook de snel heid uit het spel gehaald werd. Theo v. Duinkerken kreeg een paar maal te laat de bal toegespeeld, waardoor hij moeilijk kon afronden De derde keer werd hij echter onder de korf vrij ten val gebracht, zijn broer Rob mocht de strafworp nemen, be heerst maakte hij 1-4 't Begon erop te lijken dat Antilo pen een gemakkelijke overwinning zou behalen, maar het tegendeel was waar D V S bleef een gevaarlijke ploeg en kwam terug tot 2-4. Antilopen stond weer in zijn beginopstelling. Kees Hen drikse en Bert Hop bleven gevaarlijk voor een tegenstander maar konden door af en toe te hard spel van D.V.S. moeilijk vrije kansen scheppen. Kees Hendrikse kwam vrij door maar werd belet normaal een doelpunt te scoren, vasthouden was het antwoord van D.V.S., de strafworp werd gecon centreerd in een doelpunt omgezet 2-5 Antilopen rook de winst, Bert Hop maakte van afstand 2-6. Gert Nieuwen huis ook al uit een strafworp 2-7. Toen ineens begon de Antilopen-ploeg bij deze duidelijke voorsprong te gemakkelijk te spelen en er werd fout op fout gesta peld, wat evenzovele doelpunten bete kende D V.S. kwam terug. 3-7, 4-7, 5-7 Met deze stand ging ook de rustin In de rust werd eT nog een stevig woordje gesproken, want D.V.S. had la ten zien deze wedstrijd bij lange na nog niet gewonnen te geven. Na de rust dacht Bert Hop hier toch anders over, eerst met het mooiste doelpunt van de wedstrijdvia een magnifieke doorloop- bal 58 en kort daarna met een zuiver afstandschot 5-9 Nog éénmaal kon D.V.S. terugkomen tot 6-9, en hiermee was hun kruit ve- schoten. Gert Nieuwenhuis ook deze middag weer een geweldige inzet tonend, maak te met een listige omdraaibal 6-10 Een dikverdiende overwinning vooreen hardwerkend Antilopen. Toch was iedereen het erover eens dat wat minder zenuwachtig spel een gro tere overwinning had kunnen brengen tyoor ,d£ze overwinning staat Antilopen alleen'aan Jcop. osblsJ-iab I i gesp. punten 12-20 11-18 11-17 10-15 Stand 4 koplopers 1 Antilopen 1 2 Meeuwen 1 3. Huizen 1 4 K V O. 1 A s. zaterdag thuis wacht de belang rijke wedstrijd tegen K V O 1 De eerste wedstrijd verloor de An- tilopenploeg heel ongelukkig met 6-5, na tien minuten voor het einde voor ge staan te hebben met 3-5. Gezien de stand van de competitie, kan men een heel spannende wedstrijd verwachten en winst zou een grote vreugde in het Antilopen-kamp betekenen. ANTILOPEN 1 NEEMT ALS ENIGE AFDELINGSPLOEG SUCCESVOL DEEL IN SOESTERKWARTIER K.N.K.B. TOERNOOI Er werd aan dit tournooi door 16 K.N K.B -ploegen meegedaan, allemaal verenigingen met klinkende namen en hier werden 4 poules van 4 ploegen van gemaakt Antilopen was ingedeeld bij B P K.C (hoofdklasser notabene 5 klassen hoger spelend) - hier werd bijzonder eervgl slechts met 0-4 van verloren. Gebrek aan topconditie speelde hier toch wel een grote rol, toch kwam de Antilopen- ploeg soms geheel vrij voor de korf, maar zenuwen tegen een zo grote te genstander speelde toch wel een grote rol, met wat rustiger korfbal had men zeker tegen kunnen scoren. De 2de wedstrijd speelde men tegen Neptunus (2e kl. K.N.K.B ploeg), deze wedstrijd werd slechts met 0-1 verlo ren, door een foutje in de verdediging 2 strafworpen voor Antilopen konden helaas niet in doelpunten worden omge zet Gezien het spel was een gelijkspel zeker verdiend geweest. De 3e wedstrijd ging tegen Zwaluwen 1 (koploper 3e kl K N.V B.). Deze wedstrijd werd door goed korfbal om gezet in een 3-2 winst voor de Anti lopen-ploeg Antilopen trok zich hier gelukkig weinig van het hard korfbal spelend Zwaluwen aan. Door deze overwinning werd de eind stand in deze poule 1. P K C 3-6 2 Neptunus 3-3 3. Antilopen 3-2 4. Zwaluwen 3-1 Alle poulewinnaars, alle 2de etc speelde tegen elkaar Het gevolg was dat Antilopen moest gaan spelen om de 9de t/m 12de plaats, men werd inge deeld bij: Haarlem 1, Hoger Op 1 en Zwaluwen 2. Alle wedstrijden eindigden hier ge lijk. Tegen Haarlem 1 0-0. Tegen Hoger Op 0-0 en tegen Zwaluwen 2 1-1. Hierdoor bereikte de Antilopen-ploeg een zeer eervolle 10de plaats en be wezen hier tevens mee dat een even tuele promotie in het veld naar de 3de kl. K.N K.B. toch wel met vertrouwen tege/npet gezi,^ kan woedenj ACHTERVELD - 't Oudercomité van de R.K. Scholen te Achterveld schreef met 'n schoolvoetbalploeg in voor 't gro te Paastoernooi te Amersfoort. Men trok een jeugdvoetbaltrainer aan en gelukte het voorts om de heer P. v. Uhm bereid te vinden als coach op te treden. De Achterveldse schoolvoetbalploeg diende zich na de eerste wedstrijddag al duidelijk aan om kampioen te willen worden want het wist met 5-0 te winnen de hoogste score van de dag van de School op de Berg te Amersfoort. Tot een zo begeerd kampioenschap kwam het helaas niet, want vanwege de slechte terreingesteldheid, veroor zaakt door de regen, moesten alle ove rige schoolvoetbalwedstrijden worden afgelast Reeds na 3 minuten konden de Oranje- witte schoolvoetballers juichen 1-0. Simon Schimmel op doel kreeg weinig werk te verrichten en het waren voor al Wim Kok en Hans van Rossumdiede vele aanvallen goed leidden terwijl ook Anton Houtveen en Klaas van de Heuvel stuwende krachten bleken. Albert Tol boom, Wim v. d. Tweel en de gebroe ders Albert en Arie Wouters gaven geen meter toe bij tegenacties van de Amers- foortsers. Theo van Uhm, Kees Voor burg, Adrie van de Heuvel en zelfs Huub van Laar en Heintje Ossendrijver toon den zich sterker dan de wit en later bemodderd geklede scholieren uit Amersfoort. In slecht 40 minuten tijd verpletter de het Achterveldse schoolelftal de School op de Berg met 5-0 hetgeen de Achterveldse coach een rondje kauw gom en ijs kostte! Gezien de sluime rende talenten zal het Oudercomité van de R. K. Scholen te Achterveld met dit elftal zeker nog meer successen kunnen behalen. ACHTERVELD - De schutters van ,,Ons Genoegen" behaalden de navol gende resultaten op de onderlinge wed strijd: 1. H. van Ruitenbeek 48 pnt. 2. J. van Rossum 48 pnt. 3. H. van Nimwegen 46 pnt. 4. C. van Dort 46 pnt. 5. J. E. van Hamersveld 46 pnt. 6. W. Wittebrood 46 pnt. 7. J. van Nimwegen 45 pnt. 8. P. van Nimwegen 44 pnt. 9. Th. van de Koedijk 44 pnt. 10. Th. Vos 43 pnt. 11. T. van Daatselaar 41 pnt. 12. J. J. van Hamersveld 39 pnt. 13. Th. van Dijk 37 pnt. biedt plaatselijke middenstand en verenigingen de mo gelijkheid tot het huren van voor de verkoop van frisdranken, ijs, worst, patat etc tijdens de AUTOCROSS op Koninginnedag Voorwaarden van verhuur en huurprijzen kunnen na aanmelding in onderling overleg worden geregeld Aanmelden vóór 15 april a.s. bij: Jac. Berg, Langesteeg 2a, tel. 03425-378 GEKKE STREEK VAN DE WEEK 30 liter champignonmest overal 4,50 bij ons 3,50. Nu ook ruim gesorteerd in alles wat u voor de tuin nodig hebt, zoals heesters, coniferen, vaste planten, Erica's, etc Verder grote sortering vas te potplanten en snijbloe men URSEUNEWEG 14 - LEUSDEN-C. TELEFOON 03490-20417 PATAT FRITES 40 10 FRICANDELLEN (ongebakken) 4.50 Karbonade met patat 3.- Fricandel speciaal 90 LEVENSMIDDELENBEDRIJF EN SNACKBAR C. F. VAN DOR) Jan van Arkelweg 41 ACHTERVELD Telefoon 03425-229 Wég lawaai, wèg drukte' Zoek rust, stilte, gezonde luchtgeniet van 't voorjaar... op de fiets' Bij ons kunt u kiezen uit heel veel fonkelnieuw fietsplezier (en u krijgt het natuurgenieten als toegift') vinden ze hem morgen of overmorgen en dan gaan ze hun conclusies trek ken". ,.Tot zover is je redenering goed. Maar het geld in die tas? We hebben zelf gezien, dat die tas stevig met een ketting om zijn middel zat Je hebt nog al moeten knijpen met die tang, voor je de ketting door had. Waar blijven ketting en tas?" ,,Dat is een puzzel, die de politie zelf dan maar moet proberen optelos sen Top, zo doen we dat. We blijven hier kalmpjes aan een poosje en tegen middernacht, als er geen verkeer meer op de weg is, rijden we naar Wester voort en daar leggen we hem onderaan de dijk, een beetje verborgen zodat ze hem niet dadelijk vinden. Hoe langer het duurt, des te beter voor ons" Ze knikte gelaten. ,,Goed. Jij zult wel weten, wat het beste is. Maar ik heb er spijt van als haren op mijn hoofd, dat ik heb meegedaan. Nu hij dood is Ergens heb ik het gevoel, dat het mijn schuld is" .Onzin, Sien, dat moet je uitje hoofd zetten. Misschien heeft-ie een hersen bloeding gekregen, of iets dergelijks. Mogelijk had hij een hartkwaal Weet jij het? Haal je geen dingen in je hoofd, die er niet in horen. Je hebt je geld, ge bruik je verstand, temeer, omdat nu alles veel eenvoudiger is geworden. Niemand zal ons er op aanzien. Jou ze ker niet Je gaat morgenochtend naar je werk. En aan het eind van de week breng je wat geld naar de bank. En zodra je er genoeg van hebt, vertrek je naar Australië. ,,Dat zal ik ook wel doen Ik geloof niet, dat ik lang hier in Nederland zou kunnen blijven leven Met de gedachte, wat er vanavond is gebeurd En dan zo vlak in de buurt Toen hij weg wilde rijden, vroeg ze „Wat doe je nu met de tas en de ket ting9" Hij knikte. ,,Dat is waar ook. Wacht, die tas verstop ik hier wel ergens. Ik heb een zaklamp bij me, voor alle zekerheid meegenomen. Geef maar hier Een paar minuten later was hij te rug „Kon niet mooier Ik duikelde zelf in een kuil met bladeren Daar ligt hij nu, diep onder de bladeren". ,,En de ketting?" Gooien we onderweg wel ergens een eind heen Als we water tegenko men De klok van Westervoort liet één slag horen, toen de V.W. met gedempte lichten aan kwam rijden naast de spoordijk. De man zette de auto aan de kant, doofde de lichten en draaide het kontaktsleuteltje om Het was helemaal stil. Alleen de regen drupte nog van de bomen Beiden keken ze alle kanten uit, maar in wijde omgeving was geen levend wezen te bekennen Op ongeveer honderd meter afstand stqnden een paar huizen, maar daar was ook alles donker. Waarschijnlijk lag iedereen al te sla pen. ,,Hier dan maar", besloot hij metge- dempte stem. Hij opende behoedzaam het portier en met behulp van het meis je sleepte hij het lijk van de banklo per door het natte gras naar de onder kant van de spoordijk. Daar legden ze hem zacht neer Sien voelde even aan zijn gezicht en handen Huiverend zei ze: ..Hij begint al stijf te worden, ver schrikkelijk, Bert, wat hebben we hem gedaan?" Wat gejaagd liepen ze terug naar de auto Hij startte de wagen meteen en reed weg ,,Zeur niet, we konden er niets aan doen Het was ons vaste plan om hem nabij Zeddam in het bos los te laten Ongedeerd Het was ons en kel om het geld te doen. Dat hebben we. Dat het zo tragisch is afgelopen, konden we ook niet vooruit weten". Zwijgend reden ze naar Arnhem. In de buurt van haar kamer stopte hij. ,,Heb je het geld goed weggeborgen? Ja? Denk er om, dat je het niet in je kamer laat slingeren, hoor? Ik laat je hier er uit en kom liever niet in de straat, begrijp je? Iemand zou ons kun nen zien. Na dit ogenblik zien we elkaar niet meer. Denk daar goed aan: je komt niet meer in de Hazelaarstraat. Goed begrepen?" Ze stapte uit, en knikte. Langzaam stak ze een hand uit Dag Bert Was. "is het echt mot mijn schuld? Van hem?" .Natuurlijk niet Haal je alsjebieft geen onzin in je hoofoVergeet het maar zo gauw mogelijk We konden er beiden niets aan doen. Jij niet en ik niet Het ga je goed". Toen hij wegreed en inde bocht in het spiegeltje keek. zag hij haar weglopen, met gebogen hoofd Het was het laatste wat hij ooit zag van Clasina Tannema Die nacht sliep Bert Galestad niet. Want al had hij veel bravour en onver schilligheid voorgewend tegenover Sientje, in werkelijkheid zat het hem ook niet lekker. Die vent had beslist wat onder zijn leden gehad Waarom laten ze zo iemand zulk verantwoorde lijk werk doen? Levensgevaarlijk Stel je voor, dat hem op straat iets over komt? Maar na een aantal sigaretten ge rookt te hebben, kalmeerde hij wat Hij zette koffie en schonk een kop voor zichzelf in. Er was nog wat brood, dat hij klaar maakte Na gegeten en gedron ken te hebben, stak hij een nieuwe si garet op en overlegde, wat hij nu zou gaan doen. De dood van Boskemper maakte al les veel eenvoudiger In ieder geval hoefde hij nu niet op stel en sprong naar het buitenland te gaan. Weliswaar bleef het link, om zo'n groot bedrag in Nederlands geld bij zich te houden, dat moest wel naar het buitenland. In casu Zwitserland. Daar had hij een rekening lopen. Maar dat had geen haast. Eerst maar eens afwachten, wat er over in de kranten kwam te staan. En nu maar proberen een poosje te slapen, al zou dat niet gemakkelijk lukken Want de dood van Boskemper zat hem danig, dwars. Zijn geweten begon te spreken Zover is .het nu al met je gekomen, Bert Ga lestad, dat je al een dode op je gewe ten hebt. Het begon met een kleine kraak en nu is er al een dode bij betrok ken Waar is het eind? Dat eind is er nu Ik beschik nu over ruim voldoende geld. twee en een half honderd duizend. Daar kan ik wat mee gaan doen. Wat weet ik nog niet. Maar in ieder geval iets. dat geld opbrengt, zodat ik een gemakkelijk leventje kan gaan leiden. O, ik ga best weer wer ken. daar heb ik geen hekel aan, maar ik moet weten, waarvoor ik werk. Op de bank blijf ik altijd, wat ik was en kom er nauwelijks vooruit. Nu kan ik mijn vleugels ruimschoots uitslaan Ik kan bijvoorbeeld een bedrijf kopen. Daar zit wat in een bedrijf. Iets, waar ik verstand van heb Al is het niet bepaald noodzakelijk, want ik kan iemand aanstellen, die beschikt over vakkennis en diploma's Toch is het misschien noodzakelijk, dat ik eerst het geld zoveel mogelijk naar Zwitserland breng In gedeelten Ik heb een vrij goede auto en als deze me niet bevalt, kan ik een betere kopen. Natuurlijk, ik kan deze inruilen voor een nieuwe, met bijbetaling. Maar voor lopig moet ik het beslist kalm aan doen. De politie zal na de dood van Boskemper waarschijnlijk een uitge breid onderzoek instellen. Ik heb vroe ger gewerkt op het filiaal Alteveer En ik ben nu bij de politie bekend. Ze zullen best weten, dat ik weinig uit voer. Ze zullen zich misschien afvra gen, waarvan ik leef Het is en blijft uitkijken. Ik moeteen betere bergplaats hebben voor m'n geld. En afwachten, wat de kranten over Bos kemper schrijven. HOOFDSTUK 12 Direkteur Derksen van het construc tiebedrijf Oosterbeek" keek naar zijn secretaresse en zei: „Om half elf krijg ik ene meneer Galestad. Zodra hij zich meldt, laat je hem meteen door". Het meisje maakte een aantekening Jawel meneer" ..Enne Willy?" ,,Ja meneer?" Het meisje keek hem een beetje verwonderd aan ..Behandel hem bijzonder voorko mend, Willy. Het kan je toekomstige baas zijn" Grote ogen in het gezicht van de aan gesprokene. „Bedoelt u, dat Precies, Willy. Meneer Galestad is een serieuze gegadigde voor mijn bedrijf. Ik heb laten informeren Veel ben ik over hem met te weten gekomen Hij heeft belangen in Zwitserland, dat staat in elk geval vast. En beschikt over de nodige kontanten Dat is tenslotte het belangrijkste". „Wat gaat u dan doen, meneer, als het hier verkocht is9" De man lachte een beetje, maar het ging niet van harte. „Misschien nog wat van het leven genieten, Willv Tenslot te ben ik bijna vijf en zestig ,,U hebt groot gelijk, meneer. En als u het bedrijf goed kunt verkopen, waarom zou u het dan niet doen? U hebt altijd hard gewerkt". Precies om half elf meldde een uiterst korrekt geklede jongeman zich in het kantoortje van de secretaresse „Mijn naam is Galestad. Ik heb een af spraak met de direkteur Het meisje kwam met een ruk over eind. „Ik weet ervan, meneer Mag ik u voorgaan? Meneer Derksen verwacht u". Bert Galestad bekeek met welgeval len het uitstekende figuurtje van dese- kretaresse. In ieder geval heeft die ouwe smaak. Als de rest ook naar m'n zin afgehandeld kan worden, zit ik hier met een paar weken De mannen drukten zwijgend handen. Ze hadden elkaar al een keer ontmoet Derksen wees de bezoeker een gemak kelijke fauteuil in de hoek en zei tot z'n secretaresse/ die nog even stond wachten Willy, zorg jij voor koffie? „Zeker, meneer" Nadat het meisje vertrokken was. knikte de direkteur en ging zelf ook zitten. ,,Zo, meneer Galestad. u bent een man van de klok. dat mag ik. Wat kan ik u aanbieden? Sigaar Sigaret „Voorlopig een sigaret. Dank u" „Alstublieft. We wachten even, tot mijn secretaresse de koffie heeft ge bracht. Daarna kunnen we ter zake ko men Als ik goed begrepen heb uit schrijven en de inlichtingen, die ikt> verkregen, hebt u zakelijke belangeni Zwitserland0" De bezoeker knikte. „Ik hadeenve: standige vader, meneer Hijzagdeoo: log aankomen Vandaardathijzijng-? overbracht naar Zwitserland. ZelfisL er na verloop van tijd ook heen g en er gestorven. Ik heb als enige zw het werk van mijn vader voortgezet Galestad had alles van te voren goedgt- pland Het moest er op lijken, dal l zaken deed in Zwitserland. Wat voci zaken deed er immers niet toe. Hijte bankgaranties verstrekt, waaruit bleet dat hij ruim voldoende geld bezat dit bedrijf te kunnen kopen. In kontak ten. Natuurlijk had hij niet het mins': verstand van het bedrijf, dat hij nuwü- de kopen, maar naar hetgeen hij i: weten was gekomen, beschikte Derksa over voldoende vakbekwame mensen in de fabriek en bedrijfsleiders, dn over de nodige papieren beschikte: Hij had enkel de zakelijke leiding enz1 het bedrijf van tijd tot tijd goed ind; gaten houden. In deze naoorlogse tn! moest er geld te verdienen zijn ineei constructiebedrijf als dit. Veel gel! zeker Het meisje bracht de koffie en witë daarna weer verdwijnen. „Voorlopg willen we niet gestoord worden. Will) handel dus naar eigen doeddunkeo' „Jawel, meneer". „Een volmaakte sekretaresse, me neer Galestad. Als wij het met elkair eens worden, zult u aan haar een grol: steun hebben Zij weet ongeveer allee van het bedrijf" „Ik neem aan, dat ze tot de invent! ris behoort9' vroeg de ander op droge toon Derksen schoot inde lach „Datisee' goeie, meneer. Ik denk, dat ze zichi# gevleid voelt ook. als ik het haar ver tel" - 22 - Kappie had in de vroege morgenstond ook besloten iets te gaan doen „Zo gaat het ja niet langer!" zei hij tot zichzelf. „Ik moet die klont zien te vin den en het lijkt me het beste, dat ik maar meteen naar de politie stap!" Juist toen Kappie op weg was, liep de maat met de agenten door de straten en toevallig dacht de klont juist aan Kappie. „Zou de „Kraak" al vertrokken zijn9" dacht hij. „Zonder mij? Kappie zal me wel nooit weer willen zien dat is toch wel erg waar zou hij nu zijn Juist gingen ze toen een hoek om en daar zag de maat Kappie lopen „Daar heb je 'em!" schreeuwde' maat, terwijl hij naar Kappie „Pak 'em'" schreeuden de agenten, - dachten dat Kappie de dief was Zet-"1 den. met hun gummiknuppels zwaa;^ in Kappie's richting, voordat de n" iets had kunnen doen of zeggen

Leusder Krant | 1972 | | pagina 4