LENTE IN AMERSFOORTS DIERENPARK Unctad motto van wereldwinkel NCVB- avond Uitvoering van „De Eendracht" KPJ op 30 april actief FA. J. COENEN FRAAIE ZEGE VAN RODA- DAMES AGENDA EMEENTE LEUSDEN Jan Abbing winnaar van laatste Roda kaartavond K.P.O.- voorlichtings- avond GESLIPT NA INHALEN Inbraak: niets vermist Vuur trok de aandacht: botsing JE VRIJDAG 7 APRIL 1972 LEUSDER KRANT 7 INGEZONDEN LEUSDEN/C - Dat men altijd alle aandacht bij het besturen van een auto moet hebben, bleek deze week weer eens, toen H. S. uit Leusden/C, die over de Heiligenbergerweg richting Leusden reed en linksaf, de Burg. de Beaufort- weg in wilde slaan, plotseling werd ge troffen door een vuur, rechts van hem. Hij bedacht zich hierdoor, en sloeg on verwacht de Lockhorsterweg in om de vlammen aan een nader onderzoek te onderwerpen (het bleek een kampvuur te zijn). Achter hem reed echter een per sonenauto, bestuurd door E. J. A. v.R. uit Leusden/Zuid, die de Lockhorster weg in wilde slaan. De laatste ramde S. door diens onverwachte manoeuvre, wiens auto total loss uit de botsing te voorschijn kwam. De auto van R. werd beschadigd. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. VERLOREN EN GEVONDEN (Van de redaktie) LEUSDEN - Bij de rijkspolitie te leusden/Z. tel. 03490-17673, werden volgende gevonden en verloren voor werpen aangegeven: VERLOREN: bos sleutels (met label ,,v. d Brink"), damestas (inhoud agen da, sleutels en betaalpas), bruin sleu teletui met acht sleutels. GEVONDEN: rode vulpen, twee bankbil jetten van f 10,--, een bankbiljet van 110,-- en een blauw-witte meisjestas. Inlichtingen verstrekt de rijkspolitie ACHTERVELD - De Wereldwinkel van Leusden gaat door met haar werk zaamheden. Sinds enige tijd heeft ook de bevolking van Achterveld kennis kun nen nemen van deze werkzaamheden. Zondag a.s. van 10.30 uur tot 12.30 uur zal de wereldwinkel in ,,Ons Gebouw" aanwezig zijn. In zo'n wereldwinkel kun je zomaar aanwaaien. Om te praten, om te diskussiëren en om wat te kopen. De organisatoren hopen veel Achtervel- ders te mogen ontvangen. De Centrale Werkgroep Derde We reld" (kontaktadres: Kees Tolboom, Asschatterweg 46, Leusden) waar de Wereldwinkel Leusden onder ressor teert, heeft ook de belangstelling van de K.R.O. opgewekt. De leden van decen trale Werkgroep derde Wereld zijn door haar geinterviewd en dit gesprek is inmiddels op 4 april jl. uitgezonden. Deze maand wordt in Chili de Wereld handelsconferentie (Unctad) gehouden. De Wereldwinkel heeft dit aangegrepen om haar ideën omtrent de wereldhandel zoveel als maar kan onder ieders aan dacht te brengen. De arme landen hopen dat door deze conferentie een snellere economische groei in hun landen op gang zal komen. Maar zonder de medewer king van de rijke landen zullen zij dit nooit bereiken. En willen de rijke landen werkelijk een rechtvaardige wereld- huishouding? Tot nu toe zijnde resulta ten erg klein en teleurstellend De wes terse wereld blijft haar eigen belangen vooropstellen maar op de a.s. handels- conferentie zal zij haar ware aard moe ten tonen. De arme landen zullen weder om vragen om een vrijere toegang van hun nationale produkten op de markten van de westerse landen. Niet belast met hoge invoerrechten zoals nu het geval is. Zij zullen vragen om internationale prijsafspraken voor hun produkten, zo als cacao, rietsuiker en dergelijke. Moeten wij maar doorgaan de produktie van syntetische materialen op te voe ren? De produktie van deze materialen wordt steeds groter (plastics, synteti sche rubber e.d.). Hierdoor neemt de behoefte aan grondstoffen uit de ont wikkelingslanden steeds meer af. Bo vendien vormen veel van deze produkten als afval een enorm probleem in de milieuhygiëne. De Wereldwinkel streeft ernaar dat internationale afspraken worden ge maakt waarin wordt vastgelegd dat eindprodukten of halffabrikaten uit de ontwikkelingslanden voorrang moeten hebben in de internationale handel. Iedereen die belang stelt in deze pro blematiek en in een rechtvaardige her- stmkturering van de wereldhandel is zondag a.s. van harte welkom. De „on dernemers" van de Wereldwinkel zijn goed geïnformeerd en er is veel docu mentatiemateriaal aanwezig. LEUSDEN/CENTRUM - De NCVB houdt op maandag 10 april een leden vergadering in het Hervormd Centrum om 8 uur. Het onderwerp van de avond is: ,,Is er iets met het gezin aan de hand?" (Van de redaktie) LEUSDEN/C - De toneelvereniging De Eendracht zal op zondag 9 en zondag 16 april een uitvoering geven van het blijspel „Het vrolijke tankstation". Beide avonden vinden plaats in 't Ros Beyaart. Zwangerschapgym en moeder cursus LEUSDEN - Op woensdag 12 april begint een nieuwe cursus voor zwan gerschap gymnastiek. Aanvang van de ze cursus is om 13.20 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. MOEDERCURSUS Op maandag 17 april wordt er in het Wit Gele Kruisgebouw een moedercur sus gegeven voor a s moeders en jon ge moeders. Aanvang om 8 uur 's avonds. De cursus bestaat uit 6 lessen Het cursusgeld bedraagt f7,50 dus f 1,50 per les (koffie inbegrepen). Het cursusgeld wordt voldaan op de eerste lesavond. Degenen die deze cursus willen volgen gelieven zich op te geven bij Zr. Rosa, Wit Gele Kruisgebouw, iedere dag tus sen 5 en 5.30 uur. Tel 03496-1218 ACHTERVELD - Op zondag 30 april a.s. organiseert de K P.J kring Amersfoort enkele festiviteiten te Hoogland. Ook de afdelingen Leusden en Achterveld doen hieraan mee. Er wordt o.a. een gezinspuzzeltocht en een rommelmarkt gehouden Om deze rommelmarkt te doen slagen wordt de medewerking gevraagd van alle inwoners van Leusden en Achterveld Oude meubelen e.d., wat niet meer gebruikt wordt of weggegooid zou wor den is voor de markt van harte wel kom. Wel graag zonder houtworm Alle soorten van meubelen zoals tafels en kasten, rotanstoelen e d. zijn, ook al mankeert het een en ander eraan, voor de organisatoren welkom. Ook oud serviesgoed, kannetjes, kruiken, bloemvazen en dergelijke komt voor de markt goed van pas. Men kan zich met onderstaande adressen in ver binding stellen: Wim van Middelaar, Hessenweg 130, Achterveld, tel. 03425-416; Gerard van Ruitenbeek, Moorst 23, Achterveld of Marie Voskuilen, Hessenweg 104, Ach terveld. tel. 03425-322. Voor Leusden: Riki van Eijden. Ha- mersveldseweg, Leusden-C., telef. 03496-1264 of Antoon van Roomen.La- peerseweg. Leusden-C., tel. 03425- 489 voor optiek Telefoon 03425- 425 ACHTERVELD Zondag 9 april: Wereldwinkel Lei1] den „Ons Gebouw" 10.30 - 12. uur Vrijdag 7 april: Slotronde kaartcc"' cours s v Achterveld Kantine Ke stens - sportpark 20.00 uur *- Zondag 16 april: Oriëntenngsnt AMI* „Achterveld". Start „De Roskaif 14.30 uur Dinsdag 11 april: KaartwedstrijdK P" Schietvereniging. „Buitenlust" uur. 1 LEUSDEN/CENTRUM Zondag 9 april: 't Ros Beyaart - T neelver. De Eendracht met: H vrolijke tankstation. Maandag 10 april: Hervormd Centru 20.00 uur LedenvergaderiiB NCVB Onderwerp ,,Is er ie met het gezin aan de hand?" Dinsdag 11 april: t Ros Beyaart-20 uur- KPO voorlichtingsavor merkartikelen. Donderdag 13 april: Hervorm Centrur 19 30 uur. Diskussie-avondgroe voorz. en speelplaatsen plan Ro senberg Zondag 16 april: 't Ros Beyaart tweede opvoering van het blijsp „Het vrolijke tankstation" - T neelver. De Eendracht. Vrijdag 21 april: Pon - Bavoortseweg grote zaal: uitvoering Muziel- school Leusden LEUSDEN/ZUID Donderdag 6 april: Seniorensociët"! U.V.V 14 00 - 16.30 uur Gezt lige middag voor de oudere inw ners van Leusden-Zuid in I- Groene Kruisgebouw Donderdag 6 april: Bibliotheek „I Boekenmolen". Uitlening van 14 tot 16.30 uur, Arnhemseweg 8 Vrijdag 7 april: Bibliotheek „De Bo. kenmolen" Uitlening van 19.00 20.00 uur, Arnhemseweg 83 Dinsdag 11 april: Bijeenkomst Na Chr Vrouwen Bond afd Leusde Zuid Lezing door ds. G. Luc» tigheid uit Zeist ,,Wat maken v van ons leven?" Jeugdgeboi Ooievaarshorsterweg. Aanv 19 uur. Dinsdag 11 april: Bijeenkomst N« Chr Vrouwenbond afd. Leusde Zuid Lezing door ds. G. Luc tigheid uit Zeist: „Wat maken; van ons leven?" Jeugdgebo; Ooievaarshorsterweg. Aanv. 19. uur Vrijdag 21 april: Jaarlijkse uitvo ring van de Muziekschool Leu den in de grote zaal van de firr Pon. Zaterdag 22 april: PJG U afd Leu den Dansavond in „De Mof" Aa vang 20 00 uur. Honden bezitters alstublieft...? Wie vorige jaren op de Lindelaan hoek Lijsterbeslaan wandelde, zag daar in de zomertijd hoe kleuters en peuters rolden cn dartelden op het gazon bij de basisschool. Ze speelden er met tenten en andere kinderattribu ten Wie nu dit grasgazon bekijkt, ziet hoe dit gazon is verpieterd door de urine en uitwerpselen van de honden. Het gras is gro tendeels weggevreten in honder den kale plekken en de tientallen grote hopen poep maken de ar geloze wandelaar bijkans onpas selijk. Doordat de bezitters van hon den lakoniek hun beesten uitla ten op dit kleine stukje gras, dat als enig stukje gras in de buurt nog wat speelplezier bood aan de jeugd, zullen onze kinderen deze zomer weer wat minder speel terrein hebben. Nog afgezien dat de huidige staat van het gras veld overlast geeft aan het on derwijzend personeel van de school, doordat de kinderen vaak met dergelijk bevuilde schoenen door de school lopen. Mijn vraag is, voordat de ge meente hier een speelplaats gaat aanleggen, compleet met fanta sieloze tegels en ijzeren rekken: willen de bezitters van honden on ze jeugd hun speelveld terugge ven en ons ergernis besparen? Wellicht kunnen we ook in eigen buurt met elkaar proberen om de z?ak leefbaar te houden. En mis schien dat het grasveld dit voor jaar nog wat bijtrekt. Dank voor uw medewerking, namens velen in de buurt, G. van der Jagt-Linden- laan. LEUSDEN - Jan Abbing heeft met 5112 punten de zesde en tevens de laatste kaartavond voor het kaart- kampioenschap '71/'72 gewonnen. Opnieuw waren er 72 kaarters aanwezig om deze laatste avond een zo goed mogelijke klassering te vero veren. Buiten het aantal kaarters zijn er nog 61 geweest want maar liefst 133 deelnemers heeft de organisa tie kunnen inschrijven. Een aantal dat toch wel weergeeft dat men bij de v.v. RODA'46 met het organiseren van een dergelijk monster-kaart- toernooi in een grote behoefte voor ziet. De verdere uitslag van deze avond was: 2. A. Osnabrugge 4948 pnt 3. T Herder 4930 pnt 4. B. v. Ginkel 4922 pnt 5. J. Hofland 4907 pnt 6. H. v. Egdom 4853 pnt 7. J Vrijhoef 4829 pnt 8. G. Veer 4717 pnt 9. G. v.d. Water 4714 pnt 10. A Snoek 4669 pnt 11. J. Oostenbroek 4666 pnt 12. W. Snoek 4641 pnt 13 J. de Haan 4635 pnt 14. J. Houtveen 4607 pnt 15. H. v.d. Tweel 4583 pnt 16. R Wittenberg 4572 pnt 17. W. Prinsen 4516 pnt 18. AHoogland 4511 pnt 19 J. Smal 4511 pnt 20 G. Smal 4501 pnt Voor de organisatie is het nu reke nen geblazen om de winnaar van de prachtige kaartcup en de winnaars van de pitten- en pechprijzen, alsme de de algemene rangschikking vast te kunnen stellen. Evenals alle voor gaande kampioenschappen zal deze prijsuitreiking met een feestelijk tintje gebeuren en wel op vrijdag 14 april a.s. Op deze avond zal ondanks het feestelijk gebeuren gelegenheid zijn om te kaarten, ditmaal dienen de deelnemers zelf voor een maat te zor gen waarmee zij alle partijen kunnen spelen. Gezien het drukke programma verzoekt de organisatie de deelnemers om tijdig aanwezig te zijn. AANVANGSTIJDEN Grand Theatre: Zaterdag 2.00, 6.30 9.00 uur. Zondag 1.30, 4.00, 6.30 9.00 uur Overige dagen 2.00 en 8 C uur. Cinema Amicitia- Zaterdag 6.45 e, 9.00 uur. Zondag 4.15, 6.45 en 9.C uur. Woensdag alleen 8 00 uur Ove rige dagen 2.00 en 8.00 uur. City Theater: Zondag 2.00, 4.15, 6 4 en 9.00 uur. Overige dagen 2.0(( 6 45 en 9 00 uur Rembrandt Theater: Zaterdag en zor: dag 2 00, 6 45 en 9.00 uur. Overig dagen alleen 8.00 uur. LEUSDEN/CENTRUM - De K.P.o', afdeling Leusden/Centrum houdt o dinsdag 11 april a.s. in het Ros Beyaar een avond, verzorgd door het Burea# Voorlichting Merkartikelen. Dez' avond begint om acht uur. (Van de redaktie) (Van de redaktie) LEUSDEN - Op 1 april raakte H. R. Y. uit Scherpenzeel met zijn personen wagen in een slip, toen hij een onbeken de personenwagen wilde inhalen, die volgens zijn verklaring iets teveel naar links uitweek. Y. kwam via een liguster haag in de voortuin van een boerderij tegen een appelboom tot stilstand. De wagen werd zwaar beschadigd. De andere wagen reed door en is nog niet gevonden. (Van de redaktie) LEUSDEN - De bouwbedrijven, die in Leusden actief zijn, moeten het de laat ste maanden wel ontgelden. Vorige week werd bij Slavenburgs Bouwbedrijf te Leusden, die bij Pon werkzaam is, ont dekt, dat een bouwkeet was opengebro ken. Er werd niets vermist. LEUSDEN - De RODA dames waren de gastvrouwen voor het kampioens elftal uit de afdeling B, FC Horst om vriendschappelijk elkaar te bekampen. FC Horst stuitte al direkt op meer tegenstand dan zij verwacht had, al na men zij na 10 minuten spelen door de uitstekende aanvoerdster van FC Horst die de gezusters Mariët en Ria Horst te snel af was. 0-1. Doelverdedigster Ria Horst was overigens weer geweldig op dreef en greep diverse malen vakkundig in. Agnes van Klooster raakte de paal waarna Joke v. d. Belt gemakkelijk kon scoren, 1-1. Nadat FC Horst weereen voorsprong had genomen was het weer Joke v. d Belt die haar klasse etaleerde door een op maat zijnde voorzet van Gerda Hil- horst ineens in te knallen 2-2 Na de rust werd Astrid Kaspers ver vangen door Betsie v d. Belt wat meer vaart in de voorhoede bracht. Greet v d. Belt schakelde de gevaar lijke aanvoerdster van FC Horst uit en RODA begon haar opmars. Joke en Betsie v. d. Belt brachten de stand op 4-2, waarmee Joke v d. Belt haar hattrick verrichtte Nog eenmaal moesten de goed spelen de Ada en Lia Visser zien hoe FC Horst terug kwam 4-3, maar Betsie v d. Belt goed gestuurd door Gina v. Eyden en Gerda v. d. Berg maakte aan alle illu sies van FC Horst een einde en liet 5-3 noteren. Konklusie, een nuttige en uitstekend ge speelde oefenwedstrijd waarin de RODA dames veel beter speelden dan menige kompetitiewedstrijd. Het zeeboejong, vorige week donder dag geboren, samen met moe Zeboe. AMERSFOORT - Het Dierenpark van Amersfoort heeft de lente binnenge haald met veel jong (nieuw) leven. Naast jonge Afrikaanse dwerggeitjes, kunnen de bezoekers de komende tijd ook jonge kangoeroes, een zeeboejong, drie leeuwenwelpjes en natuurlijk ook het kroost van de zwarte zwaan bewon deren. Bovendien verwacht het park Dog meer blijde gebeurtenissen. Het (in verhouding met anderen) kleine, maar bijzonder aantrekkelijke park van Amersfoort is een bezoek ten vol le waard. Er wordt bijzonder veel zorg besteed aan de verzorging, de indeling en de vormgeving, die erg attractief genoemd kan worden. Het park is dit jaar overigens weer uitgebreid met onder meer lynxen-echtpaar en vier wilde zwijnen, de laatste afkomstig van het wildpark De Hoge Veluwe. Overigens zijn dat niet de enige trek pleisters. Het Amersfoortse dieren park beschikt over de grootste col lectie Australische parkieten van al le dierentuinen ter wereld en deze collectie is kortgeleden uitgebreid met de koningsparkiet, de barabandparkiet en de bleu-bonnet. Bijgaand een foto reportage van het nieuwe leven in Amersfoort's dierenpark. Filmagenda Amersfoort voor de wet van dondzrdag 6 t/m woensdag 12apr 1972. GRAND THEATRE Donderdag t/m woensdag (uitgezor derd dinsdag) „Diamonds are foi ever". 14 jaar. Dinsdagavond U.S.O. concert, aan vang 20.15 uur. CINEMA AMICITIA Donderdag t/m woensdag ..Bute Cassidy and the sundance kid". 1 jaar Zaterdagmiddag 2.00 uur, zondag middag 1 30 uur en woensdagmid dag 2.00 uur Laurel Hardy al ijsco-touristen. CITY THEATER Alleen donderdag Cassidy and th running man. 14 jaar Vrijdag t/m woensdag „De laatsl kogel". 14 jaar. REMBRANDT THEATER Donderdag t/m woensdag „Deen tische avonturen van Robin Hood 18 jaar. Een bijzonder attractief onderdeel van de Amersfoortse dierentuin is de groep jonge Afrikaanse dwerggeitjes. "^5 Moeder leeuw met drie welpen. Deze jonge leeuwtjes werden reeds in de 'ferfst geboren. Twee zwarte zwaantjes, een opmerke lijke aanwinst van de dierentuin. Zwar te zwanen zijn namelijk nogal kies keurig en gaan een huwelijk voor hun hele leven aan. Dat betekent, dat men eerst twee zwarte zwanen moet heb ben, die elkaar hebben geaccepteerd. Dat is in Amersfoort het geval, van daar dat men zich kan verblijden over de geboorte van deze „tweeling". Ove rigens zijn de jonge zwanen nog niet zwart. Dat moet nog komen. De jonge kangoeroes voelen zich nog erg behaaglijk in de buidel van moe der.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5