Flitsend spel van „De Eendracht" WAAR BLIJFT UW REAKTIE „Het vrolijke tankstation" Wie doettur nog wat Zondag a.s. de tweede opvoering LEUSDER KRANT Bromfietsers >tsten Oud ijzeractie van de KPJ EN TEN SLOTTE. T T T J Blijft over om te werken In militaire dienst de Zonnebloem Voorlichting speelplaatsen Rossenberg Bromfietser gewond Eemland- raadsleden gaan praten over gewest vorming Uitreiking van verkeers- diploma's ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Boottocht met 0 LEUSDEN/CENTRUM - Zondagavond gaf de toneelvereniging De Eendracht uit Leusden/C. de eerste van twee op voeringen van het blijspel in drie be drijven ,,Het vrolijke tankstation" van Frans Drost, onder uitstekende regie van Bert van Wegen. De zaal van 'tRos Beyaart was voor het grootste gedeel te gevuld met belangstellenden, die na scène met het dartele tweetal Kris en Kras, George Dietriech en Ha rold van Wegen. LEUSDEN/ZUID - Vorige week za terdag omstreeks tien voor 8 's avonds [vond bij restaurant De Mof een bot sing plaats tussen twee bromfietsen, iestuurd door resp J. B. uit Leus- [den en E. uit Soest Het ongeluk ont stond doordat B een voor hem rij dende fietser, mevrouw H. uit Leus- [den inhaalde op een moment, dat E. laderde De beide bromfietsen werden totaal vernield. De bestuurders van de bromfietsen en de ingehaalde mevrouw H moesten zich onder doktersbehan deling stellen. Oud ijzeraktie. ACHTERVELD - Op zaterdag 29 april a s. houdt de AchterveldseK.P.J. haar jaarlijkse oud-ijzeraktie. In ver band met het op 5 mei te vieren 40- jarig bestaan van de A B.T.B en de K.P.J, is van de traditionele eerste zaterdag in mei afgeweken. Iedereen die oud ijzer of andere metalen heeft op te ruimen kan het die dag aan de straat plaatsen. De K.P.J. is er blij mee Voor dit werk zijn nog mede werkers nodig. Zij kunnen zich op geven bij Jan Kooloos, tel. 03425- 311. Ook zij die grote hoeveelhe den willen opruimen kunnen zich met bovenstaand adres in verbinding stel len. In verband met de huidige crisis op de arbeidsmarkt, bent u wellicht geïn teresseerd in het volgende (afgerond op hele cijfers): Jtevolking van Nederland 65 jaar en ouder I Blijft over om te werken H jaar en jonger Blijft over om te werken li» Rijksdienst J Blijft over om te werken I Gemeentedienst - studenten Blijft over om te werken 1® ziekenhuizen en intern Blijft over om te werken Werkelozen, invaliden, e.d. Blijft over om te werken gevangenissen j Blijft over om te werken 13.000.000 3.800.000 9.200.000 3.900.000 5.300.000 1.300.000 4.000.000 2.750.000 1.250.000 "250.000 1.000.000 150.000 850.000 848.000 2.000 1.998 U en ik zullen daarom dit jaar veel harder moeten werken, vooral u, want ik ®eb er de balen van om dit landje op m'n eentje te runnen. DRAADNAGEL. Hl afloop de spelers en speelsters en thousiast beloonden met een hartelijk applaus. Terecht, want wat De Een dracht zondagaond op de planken zette, was uitstekend van spelkwalitiet. A.s. zondag zal de tweede opvoering worden gegeven, opnieuw in 't Ros Beyaart, om ahct uur. De Eendracht is - met Culdoto in Achterveld- één van de twee toneelver enigingen die de gemeente Lusden rijk is. Met de nadruk op het woordje rijk, want we mogen blij zijn, dat deze to neelvereniging nog steeds kan bestaan. Dat doet ze nu al veertig jaar - dit jaar wordt een jubileum-voorstelling ge geven- en we hopen, dat het niet bij deze veertig jaar blijft Hoewel er wel het één en ander is veranderd (vroeger moesten de spelers zelf het podium in elkaar timmeren van sinaasappelkist jes en planken) behoort De Eendracht ook nu nog na veertig jaar tot de helaas steeds slinkende rij van amateurgezel schappen. Televisie is er de grote hoofdoorzaak van, dat 't publiek niet meer de moeite wil nemen om 's avonds de warme kachel en de gemakkelijke etoel te verlaten om ter plaatse de sfeer van de komedie in zich op te nemen. In de gem Leusden valt het gelukkig nog wel wat mee, waardoor beide toneel groepen zich iedere keer weer in een redelijke belangstelling mogen ver heugen, maar ondanks de groei van de gemeente zelf, kunnen we niet zeggen, dat de groei van het publiek én de toneelvereniging zelf evenredig is Jammer. Naast het feit. dat toneelspelen een aktieve vorm van vrijetijdsbesteding is, geeft het komedie spelen op zich, dachten wij, bijzonder veel voldoening als na een volledige inzet het publiek enthousiastreageert op het gebodene. De spanning vóór het begin van de voorstelling en niet te vergeten de vol ledige inzet in de maanden die aan de opvoering vooraf gaat, het zijn allemaal aspekten, die de acteurs en actrices hun vrije tijd tot een boeiende, span nende aangelegenheid maakt Een to neelvereniging kan niet bestaan zonder leden. Hoewel De Eendracht nog een vrij konstante groep is, kan men uiter aard veel meer mensen gebruiken, die met dezelfde inzet mee willen doen. Ieder mens is eigenlijk in de grond van z'n hart een komediant. Daarom zoude Eendracht nog steeds moeten groeien! Wie zondagavond het spel heeft gezien, zal met ons tot de ontdek king zijn gekomen, dat De Een dracht groeit in haar vertolkingen Hoewel ook afhankelijk van de keus van het toneelstuk met de daarin te vervullen rollen, lijkt het ons toch toe, dat ,,Het vrolijke tank station" beter en flitsender uit de verf kwam dan Hoera een drie ling", waarmee De Eendracht eind vorig jaar op de planken kwam. Dat ligt o.i. niet alleen aan de spe lers zelf, maar ook aan de struk- tuur van het spel, waardoor de spelers en speelsters zich naar hartelust konden uitleven in tal van dolle situaties. Het toneelstuk van Frans Drost is pretentieloos, leuk amusement Zo werd dat ook door het publiek ervaren, dat na af loop spontaan de toneelgroep be loonde met een daverend applaus Evenals in het vorige stuk, waren er in ,,Het vrolijke tankstation" weer enkele kostelijke typetjes te bewonde ren. Met name Kris en Kras, resp gaaf gespeeld door George Dietrich en Harold van Wegen, wisten de lachers steeds op hun (boeren-)hand te krijgen, evenals Ans Rutten, die op voortreffelijke wijze Mien de huis houdster van Gert Jansen vertolkte. Zonder de andere spelers tekort te willen doen (iedereen heeft naar beste vermogen gespeeld), willen we toch het spel van Gerda Hilhorst extra waarderen. Zij speelde op een flit sende wijze de rol van Hans (Jenny) Poot. Ze maakte er eveneens een gave creatie van, ondanks het feit, dat ze zich vrij vaak moest verkleden. De kontinuiteit van het spel leed er niet onder. En dan waren er natuurlijk ook nog andere spelers zonder wiens in zet het spel tenonder zou zijn gegaan Antoon Tijmensen, die na een aanvan kelijk wat aarzelend begin de garage houder Gert Jansen gestalte gaf, Bert Tijmensen, die de huisknecht Willem Een vrolijk slot aan een vrolijk spel: v.l.n.r. Bert Tijmensen, Gerda Hil horst (zittend op de bank), Ans Rutten (achter haar), Antoon Tijmensen (op de bank), Marijke Rooker, Kees Groe- nenstein en Gerda v.d. Hengel. (foto's Janus Visser) bok op de planken tot leven liet komen, Ruud Visser als Hannes Mol de koop man (ook een uitstekend, maar helaas te korte rol), Gerda v.d Hengel als de vrouwelijke arts dr Riemstra, Ma rijke Rooker als Betty Dolstra, Kees Rest ons tenslotte een kompliment voor regisseur Bert van Wegen, die de spelers en speelsters gedurende de repetitie-weken de intentie van het spel op de juiste wijze heeft bijge bracht voor zover dit nog nodig was Het door de vereniging zelf gemaakte decor zat aardig in elkaar, waardoor een flexibele beweging van af- en op komende spelers mogelijk was. De grimeur, Leo Grootkop heeft ook deze keer weer heel wat werk verzet, om verschillende medespelenden het „juiste" gezicht te geven. Silvia Dietriech als Els Luns in ge sprek met Gert Jansen (Antoon Tijmen sen). Bert Tijmensen als Willem Bok in ge heimzinnig gesprek met Hannes Mol, gespeeld door Ruud Visser. 9van de redaktie) LEUSDEN/AMERSFOORT - Op maandagmorgen 17 april vertrekt vanuit de haven van Spakenburg de Zonnebloem-boot „De Alex" van Wayenburg", om half negen pre cies. Deze traditionele Zonne- bloemtocht voor bejaarden en chronische zieken, gaat dit jaar in de richting van Volendam. In totaal gaan uit onze omgeving (waaronder Leusden) zo'n 85 per sonen mee. Men hoopt 's avonds omstreeks 19 uur in Amersfoort aan te komen bij de kleine Koppel (bij de Erdal-fabriek). Groenenstein als Menno Kremer en Silvia Dietrich als Els Luns, een jour naliste Wie Silvia in het vorige spel heeft gezien, zal wel ietwat verbaasd zijn geweest door de metamorfose die zij heeft ondergaan. Hoewel haar rol in „Hoera een drieling" misschien moeilijker was, zien wij haar toch liever zoals ze speelde in ..Het vro lijke tankstation" De rol leek voor haar geschreven te zijn. De acteurs en actrices kenden hun rol en dat kwam het totale spelbeeld ten goede Beyaart te gaan om de tweede opvoe ring van „Het vrolijke tankstation" bij te wonen Intussen wachten wij met spanning op de jubileum-uitvoering van De Eendracht. L.V LEUSDEN/C - Donderdagavond houdt het gemeentebestuur van Leusden in het Hervormd Centrum een voorlich tingsavond over de aan te leggen speel plaatsen in het plan Rossenberg. In tegenstelling tot wat eerder werd ge meld, begint deze avond om 8 uur. Nog 20 West-Berlijnertjes vragen vakantie-huis Onlangs werd in dit blad een oproep geplaatst voor pleeggezinnen, waar een kind uit West-Berlijn deze zomer ge durende vijf weken zou mogen loge ren. Er is een aantal meldingen bin nengekomen, maar echter lang niet voldoende. Er zijn nog zoveel kinde ren, die een beroep op Uw gastvrij heid doen, dat we de sluitingstermijn van aanmelding tot 20 april a.s. heb ben uitgesteld, om ook U in de ge legenheid te stellen alsnog te reage ren. U weet waar het om gaat: duizenden Westberlijnse kinderen moeten hun jeugd doorbrengen in benauwde omstan digheden. Onder hen veel kinderen, die in een kinder-tehuis zijn onderge bracht, omdat ze geen ouders meer hebben, of omdat de ouders uit el kaar zijn gegaan. Daar komt nog bij, dat ze in een volgepropte stad letterlijk opgesloten zitten, zonder voldoende mogelijkhe den tot sport en spel. Want de muur is er nog steeds en voor velen houdt daar de wereld op. U hoeft er maar zo weinig voor te ontzeggen en U doet er zoveel goed mee, als U deze zomer 5 weken lang een West-Berlijnertje in de leeftijd van 4 tot 12 jaar in Uw gezin op neemt. (Van 4 juli tot 10 aug. '72). Bovendien: de jeugd heeft de toekomst. Een goede verstandhouding met kin deren uit andere landen kan ook voor de toekomst van Uw kind van positie ve betekenis zijn. Daarom vertrouwen wij erop, dat ook U de telefoon pakt of een kaartje stuurt me,t de mededeling, dat wij een kind uit West-Berlijn een fijne vakan tie bij U mogen beloven. Namens de actiegroep West- Berlijnse kinderen. A. C. van Klaveren, Van Mamixlaan 40, Amersfoort. Tel.: 03490-16588. LEUSDEN/ZUID - Maandagmiddag omstreeks kwart voor 1 gaf een per sonenwagen, bestuurd door H-. uit Leus den op de hoek Irenelaan-Prins Hen driklaan geen voorrang aan een van rechts komende bromfiets bestuurd door V. uit Leusden. De bromfietser werd gewond aan zijn been en moest in het ziekenhuis worden behandeld. Beide voertuigen werden beschadigd. Resumerend kunnen wij opnieuw vaststellen, dat De Eendracht er voor het veertigste jaar weer in is geslaagd een fijne voorstelling te geven, waarvan iedereen ten volle heeft kunnen genie ten Fen voorstellL.j van amateurs, die elke keer weer de moed kunnen op brengen om de strijd tegen TV op te nemen. Een strijd, die. dat blijkt uit de belangstelling die er voor bestaat, gelukkig nog niet als verloren mag worden beschouwd. We kunnen iedereen aanraden om zondagavond naar het Ros (Van de redaktie) LEUSDEN - Op dinsdagavond 2 mei a.s. om acht uur zullen alle bij het samenwerkingsorgaan Eemland be trokken raadsleden in de grote zaal van Pon bijeen komen om van gedachten te wisselen over de intergemeentelijke samenwerking en gewestvorming. De heer jhr. mr L. E. de Geer van Oude gein, thans nog lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, heeft zich bereid verklaard de avond in te leiden met een verhandeling over de „gewestgedach te". Tijdens de pauze zal voor de deel nemers aan de bijeenkomst mime gele genheid bestaan met elkaar kennis te maken en met elkaar te diskussiëren. Vervolgens zal onder leiding van de voorzitter van het Samenwerkingsor gaan een forum worden gehouden. Van dit forum maken verder de heer De Geer van Oudegein en de leden van het samenwerkingsorgaan deel uit. (Van de redaktie). LEUSDEN - Op donderdag 20 april houdt de afdeling Leusden van VILIG Verkeer Nederland een bijeenkomst, waarop burgemeester mr. A. H v. d. Post verkeersdiploma's zal uitreiken. Na deze feestelijke plechtigheid is er o.m. bingo. eusder Krant Verschijnt wekelijks in: ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STGuib'NBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N.V. DIREKTIE:H. J. HEINE END. REBEL 3e jaargang na 51 Donderdag 13 april 1972 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS j Abonnementsprijs: 2.50 per kwartaal, 9.—: per jaar Losse nummers 20 cent Advertentietarieven: Zonder kontrakt 15 cent per mm .Leusderheitjes" per regel 0.66 (bij vooruitbetaling). Kontrakt- prijzen op aanvraag

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1