Lookhorst nam nieuw klubhuis feestelijk in gebruik „De Boekenmolen" Leusden/Z. voorziet in een behoefte Het sterrenhoekje Feestelijke ere haag voor juf Marga Wildekamp Ledenverga dering Scholen met de Bijbel KPJ actief |KPJ- programma Voorzitter ontving wisselbeker Culinaire demonstraties voor NBP ZLSar 18 maken' daar de reVOTUe" te" Onze medewerkers(sters) u fc$l*AGENDA jEMEENTE 'LEUSDEN Orientatierit ambc Achterveld „Opgeruimd staat netjes" actie ACTIE OPA MEDISCHE DIENSTEN .„.v J s WMBHI [DONDERDAG 13 APRIL 1912 LEUSDER KRANT LEUSDEN-CENTRUM - Op donder dag 20 april houdt de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scho len met de Bijbel te Leusden haar al gemene Ledenvergadering in de gro te zaal vjtn het Hervormd Centrum te Leusden-centrum. Aanvang 20.00 uur. De agenda ziet er als volgt uit 1. Opening door de voorzitter, de heer J Schneider. 2. Verslagen van ledenvergaderin gen. 3. Verslagen van het secretariaat van de vereniging. 4 Jaarverslag van de penningmee ster. Verslag kascontrölecommissie en décharge. 6. Benoeming lid kascontrolecom missie 7. Verkiezing leden van het Alge meen bestuur. 8 Pauze 9 Uitslag verkiezing leden Algemeen bestuur Eventueel herstemming. 10. Mededelingen over uitbreiding van kleuter en basis onderwijs. 11. Waarborgsommen 12. Mededelingen 13. Rondvraag. 14. Sluiting LEUSDEN/ZUID - Zaterdag j.l. is de tennisvereniging Lookhorst abrubt uit haar winterslaap gerukt. De opening van het nieuwe seizoen ging gepaard met de in gebruik name van het nieuwe klubhuis wat op feestelijke wijze werd verricht door wethouder Van Zandbrink. Hieraan vooraf werden eerst in het oude gedeelte de nieuwe leden door 'oorzitter Noordkamp welkom geheten, aarbij men tevens kon kennismaken met het voltallige bestuur. De nieuwe leden werden enigszins wegwijs ge taakt aangaande de taakverdeling van diverse bestuursleden, waarna de ipening volgde van het nieuwe gedeelte an het klubhuis. Zoals gemeld, werd dit gedaan door de heer Van Zandbrink. die op specta culaire wijze met een tennisracket een papieren gordijn kapot sloeg, zodat men het nieuwe gedeelte kon binnen stappen. Voorzitter Noordkamp vergat niet in zijn dankwoord alle medewerkers te vermelden, die aan dit fraaie klubhuis hebben medegewerkt. Architect Vell- hebben medegewerkt Architect Vell- koop én aannemer Van Buuren hebben ongetwijfeld iets fraais tot stand ge bracht en voor de aankleding heeft de klubhuis-commissie waarlijk wonderen verricht. De bar-exploitatie is in handen gegeven van de heer en mevrouw Per- lot en de heer Noordkamp stimuleerde ditionele beltournooi Was zaterdag de regen nu en dan spelbreker, zondag was het een tennisfestijn van de bovenste plank. Zaterdagavond werd het nieuwe klub huis op feestelijke wijze ingewijd. Met een dansje en een drankje werd de avond gezellig doorgebracht met tussen de bedrijven dooreen verloting. Tevens werd deze avond de heer Van Buuren in het zonnetje gezet, die in zo'n kort tijdsbestek en met beperkte middelen dit fraaie klubhuis tot stand heeft ge bracht. Zondagmiddag sloot de heer Noord- kamp dit eerste tennisweekend af met vooral Han Schaap te bedanken voor de perfecte organisatie van het beltoer- nooi. LEUSDEN-CENTRUM - Op zondag 16 april is er voetballen in Eemnes de K.P.J. Leusden verschijnt aan de start met het derde team heren en een damesteam Supporters gevraagd! Op dinsdag 18 april is er kreatieve in structie in Achterveld bij de allen wel bekende Jan Voorburg. De intree bedraagt f 1Een avond dus vooralle kreatieve leden. LEUSDEN-CENTRUM - Op woens dag 19 april houdt de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een bijeen komst in het Hervormd centrum te Leusden centrum. Mevrouw C P Hen- drickx uit Zeist houdt een demonstra tie-avond over het klaarmaken van hapjes met paprika, saubergines en dergelijke Aanvang 20.00 uur Op 3 mei bezoekt de N.B.P. de stadskwe- kerij, Heiligenbergerweg te Amers foort. Aanvang 10.00 uur v m. LEUSDEN-ZUID- Donderdagmiddag zijn we een kijkje gaan nemen in de bi bliotheek ,,De Boekenmolen" aan de Arnhemseweg 83 te Leusden-Zuid. We troffen er mevrouw E. Commijs en mevrouw E. Jonker aan, ditmaal ge assisteerd door mevrouw J de Gooi er. Geheel belangeloos en met veel genoegen stellen deze dames zich be schikbaar om voorde leesgierige inwo ners van Leusden-Zuid allerhande door hen gewenste boeken op te zoeken. In het zaaltje heerste een ongedwongen gezellige sfeer. Iedereen kent ieder een. Aan de buitenkant lees je aan dit onaanzienlijke schuurtje de binnenkant niet af, die volkomen de rustige en be schaafde sfeer vaD de leeszaal tot uit drukking brengt. Hiertoe draagt de aan gename kleurenkeuze der wanden niet in de laatste plaats bij. De aanwezige dames leenden niet alleen de boeken uit, waarbij ze ook de administratie en de financiële zijde voor hun rekening namen, maar wij zagen ze ook de boeken repareren en kaften. Alle voorkomende werkzaam heden werden, zo vertelden ze ons, door de bestuursleden en de medewerkers geheel vrijwillig en eigenhandig ver richt Een aardig stukje werk in het belang van de gemeenschap Leusden- Zuid wordt hier verzet. De officiële naam van de bibliotheek is „Stichting C.J.V. Openbare biblio theek". De uitleentijden van „de Boe kenmolen" zijn Donderdagmiddag van 14 00-16.30 uur, Vrijdagmiddag van 19.00-20 00 uur Voor de donderdagmiddag zijn er acht dames op toerbeurt ter beschikking. Op deze middag is er de meeste tijd om de mensen met veel aandacht en op hun gemak bij het kiezen van de boe ken te helpen. Voor de vrijdagavond zijn er acht dames en heren ter be schikking, onder wie vier bestuurs leden. ACHTERVELD - Het K.P J pro- fa' voor de mLJnd MM» ^.vuld.g #ebrui* van de 0p zondag 23 april neemt Achterveld deel aan het grote K.P.J. volleybal- oernooi in de Catharijnehal te Utrecht met een heren- en een damesteam. Aan het op zondag 30 april te houden C P J.-voetbaltournooi wordt deelge- ïomen door twee damesteams en een lerenteam De trainingen hiervoor zijn al begonnen Voor de heren iedere londerdagavond op hun trainingsveld fan s v Achterveld van 21 00 tot 22.00 luren vrijdagavond van 19 15 tot20.15 lur voor de dames. Bovendien iedere frijdagavond om 19.30 uur voor he en in de sporthal. Ook de wekelijkse rimtocht op zondagmorgen wordt in re gehouden. Hiervoor zou de be- angstelling wel wat groter mogen zijn. )e club die iedere zondagmorgen om J.00 uur bij „De Hessenkar" van start Éaat is soms maar erg klein goede komen van de lege klubkas Er zijn n.l nog vele plannen te verwezen lijken, zoals een baanveriichting, een betere kinderspeelplaats enz En hoe groter de omzet des te eerder is hier geld voor beschikbaar. Na de heer Noordkamp kwamere-lid Hoogendijk aan het woord. Samen met mede-erelid mevr. Dijkgraaf over handigden zij aan de voorzitter een wisselbeker, die aan het einde van het seizoen uitgereikt wordt aan die speler of speelster, die zich door sportief ge drag of andere bijzondere aktiviteiten voor de vereniging heeft onderschei den. Na deze serieuze zaken kwamen ten slotte de tennisrackets voor de dag en kon, na enige vertraging vanwege de regen, begonnen worden met het tra- De redaktie van de Leusder Krant wordt bijgestaan door de volgende medewerkers (-sters) waar u uw berichten kunt afgeven: LEUSDEN (CENTRUM) Mevr. T. de Wijze. Meidoornhof 29. Tel 03496-1695 Sport-voetbal: De heer J. P H. v. d. Berg. Hamersveldseweg 91 telefoon 03496-1580 LEUSDEN ZUID) Mevr. A. de Knijff, v. H van Lockhorstlaan 30. tel 03490-11415. Sport (zonder voetbal) De heer I. Hoogendam. Kon. Julianalaan 89. tel 03490-12464 ACHTERVELD De heer A. M. v d. Berg, 10. telefoop 03425-311. (Alg. nieuws en sport de Verjaegde Ruyterweg Berichten kunnen tot en met maandag bij hen wor den ingeleverd (met uitzondering ook nog dinsdag morgen). LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 13 april: Hervormd Cen trum, 20 uur Voorlichtingsavond gemeente over speelplaatsen in het plan Rossenberg Zaterdag 15 april: Oud Papier Aktie, Leusden/Centrum Zondag 16 april: Ros Beijaart, 20 uur: Toneelvereniging De Eendracht met ..Het vrolijke tankstation". Maandag 17 april: Klubgebouw Roda, 20.15 u Ouderavond pupillen. Maandag 17 april: Zonnebloem-tocht vanaf Spakenburg, 8.30 uur. Woensdag 19 april: Hervormd Cen trum, 20 uur: kookdemonstraties NBP Donderdag 20 april: Ros Beyaart. 20 u.: Veilig Verkeer Nederland, af deling Leusden. Uitreiking ver- keersdiploma's en o.m. bingo. Donderdag 20 april. Hervormd Cen trum, 20 uur Ledenvergadering Ver t. St. en Inst.h Scholen met de Bijbel. Donderdag 27 april: Raad Leusden, gemeentehuis, raadzaal, 19.30uur LEUSDEN/ZUID Donderdag 13 april: Seniorensocieteit U.V V 14-16.30 uur. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-Zuid in het Groene Kruisgebouw Donderdag 13 april: Ouderavond Open bare Basisschool „'t Palet" aan de Willem de Zwijgerlaan, 20 uur in de school. Donderdag 13 april: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14- 16.30 uur, Arnhemseweg 83. Vrijdag 14 april: Bibliotheek „De Boe kenmolen" Uitlening van 19-20 uur, Arnhemseweg 83 Vrijdag 21 april: Jaarlijkse uitvoering van de Muziekschool Leusden in de grote zaal van firma Pon. Zaterdag 22 april: P.J.G.U afd. Leus den. Dansavond in „De Mof". Aan vang 20 uur. ACHTERVELD Vrijdag 14 april: Kaartconcours s.v. Achterveld Kantine Kerstens- Sportpark, 20 uur Zondag 16 april: Onentatierit AMBC „Achterveld" Start 14.30 uur, „De Roskam" Zaterdag 29 april: Oud-ijzer aktie K P.J. LEUSDEN/ZUID - Dinsdagmiddag was het voor de kleuters van de „Woelige Hoek" van Leusden/Zuid groot feest: juffrouw Marga Wildekamp waagde op die dag haar grote stap. Ze trouwde op het stadhuis van Bameveld met Herman vaD Rheenen. De kleuters van de Woelige Hoek moesten eerst de „grote" reis naar Barneveld maken om dit feestelijke feit extra fleurig te maken. Men bleef in de stijl: de jongens en de meisjes waren voor een groot deel in Oud Veluwse Kledij uitgedost en de verdere versieringen completeerden de kleu rige ere-haag. Er werd kwistig met confetti gestrooid, kortom: het was feest voor de kleuters. Samen met de leiding van de school hadden ze trouwens erg hun best gedaan op alle versieringen. Ieder kind had een kleine boog, waarin een letter. Samen vormden de letters de uitroep: Hoera voor het bruidspaar! Op de foto: het mo ment dat het bruidspaar het gemeentehuis van Barneveld verlaat. (Foto Leusder Krant). Ter Uwer oriëntering willen wij U het bestuur van „De Boekenmolen" voorstellen J A ter Maten, Schutterhoeflaan 8, voorzitter, mevr J G. van Aken. Schutterhoeflaan 26, penningmeeste- resse, W Bos, Pr Beatrixlaan 15, Mej. G.P. van 't Riet, Kon Emmalaan 5, Mevr. M Boersma, Kon Wilhelmi- nalaan 20, R. Veenendaal, Ooievaar- horsterweg 3. allen te Leusden-Zuid. De bibliotheek heeft een eigen be zit van ongeveer 2.600 boeken, en kan over een één jaarlijkse wisselkollektie beschikken van 600 boeken, toebeho rend aan de Provinciale Bibliotheek Centrale. Het aantal uitleningen be droeg in 1971 ongeveer 20.000 In elk genre kan men er boeken aantref fen detectives, romans, zéér moder ne schrijvers, streekverhalen, pocket- books, kinderboeken, meisjesromans. Men vraagt geen jaa^lidmaatschap, maar uitsluitend een weekleesgeld Dit bedraagt: voor kinderen f 0 10. voor volwassenen f0,20. en voor het lezen van pocketbooks betaalt men f 0.15. De heer terMatendeeltonsmede.dat de ontvangen leesgelden-afgezien van de betaling van de vaste lasten-worden besteed aan de aankoop van nieuwe boe ken en aan de wisselkollekties.Bij de aankopen wordt terdege rekening ge houden met de wensen der lezers Ieder kan tot op zekere hoogte méébouwen aan een zo gevarieerd mogelijk boekenbe zit Zegt de heer ter Maten: ..Wij zijn van mening, dat binnen het kader van onze financiële mogelijkheden een kwantitatief nog bescheiden, maar kwa litatief alleszins verantwoorde boe- kenkollektie is opgebouwd. De wissel kollektie van de Centrale bibliotheek centrale biedt ons hierin nog méér mogelijkheden. Onze lezerskring breidt zich voortdurend uit De verhouding volwassen-jeugd ligt ongeveer fifty - fifty Dit ligt boven het landelijk ge middelde. waar een maatstaf geldt van 40% volwassenen en 60% jeugd." Hoezéér men in de gemeenschap Leusden-Zuid mééleeft met de biblio theek blijkt uit de in maart 1971 onder leiding van mevr de Gooier door de kinderen georganiseerde bazar, waar mee deze kinderen een bedrag van f 300,-- bijeenbrachten, die zij be steedden aan de aanschaf van meisjes boeken Voor de nieuwe inwoners kunnen wij vermelden, dat U bij de bibliotheek een katalogus kunt aanschaffen a f 1,50, en dat U alle supplementen gratis kunt verkrijgen -Laten wij tenslotte de heer ter Ma- ACHTERVELD - Zondag 16 april a s houdt de Auto-motor en bromfiets- club „Achterveld" wederom een onen tatierit. Er wordt gestart in A - en B klasse. Inschrijving vanaf 14.00 uur in Hotel „De Roskam" De eerste deelnemer start om 14.30 uur. Voor de winnaars staan fraaie prijzen ter beschikking In april zijn de volgende planeten te zien: Mars (M Saturnus (S.) en Ve nus (V zijn 's avonds in het N W. te zien. Venus is nog steeds (buiten de zon en maan) het helderste objekt aan de hemel; eind april en begin mei kan zij onder zeer gunstige omstandigheden schaduwen werpen. De hierbij staande tekening laat de stand van deze drie planeten t o.v de maan, de heldere ster Aldebaran (A.) en de sterrenhoop Pleiaden (P.) zien (deze tekening geldt alleen voor 16 april, op andere data's zijn de standen van de planeten en voor al van de maan verschoven) Jupiter is 's morgens laag in het Z O. zicht baar Hij is helderder dan Sinus (de helderste ster aan de nachthemel) die 's avonds laag <>n het Z. is te zien Hieronder staan enkele samenstanden (conjuncties) van maan en planeten 16 apr. 15 u Saturnus (6 graden) ten Z van de Maan; 17 apr (03 u.) Venus (0,1 graad) ten N van de Maan; 17 apr (05 u Mars (3 gra den) ten Z van de Maan; 22 apr. (21 u.) Venus (3 graden) ten N van ten aan het woord. „Door de leiding van de Bejaardensoos van het U.V.V wordt onderzocht of ook voor de oude re inwoners via deze soos gebruik ge- ma»1^ kan worden van onze bibliotheek. Wij staan z.eer positiei tegenover aeze suggestie. Uiteraard zijn wij ons terdege be wust, dat wij niet aan alle verlangens van de lezers kunnen voldoen Hetgeen tot stand is gebracht is wellicht een basis, waarop in de toekomst een uitgebreidere bibliotheekvoorziening kan worden gebouwd. Van belang is, dat er nu reeds vele jaren een biblio theek is, waarvan door zéér veel inwoners van Leusden-Zuid een dank baar gebruik wordt gemaakt, zonder dat dit voor de gemeente Leusden grote financiële uitgaven vergt. Finan ciering door de overheid is niet altijd mogelijk, en dan zien wij uit ervaring hoe enthousiast partikulier initiatief een reele bijdrage kan zijn om in een toch bestaande behoefte te voorzien. Dit kan alleen dan, als bestuur en medewerkers, zoals tot nu toe, met zo veel genoegen dit werk doen". LEUSDEN-CENTRUM - De kring K.P J. Amersfoort gaat weer een rom melmarkt organiseren, en wel op 1 mei 1972 te Hoogland. Daar de K.P.J. leden van Leusden goed bewust zijn van de vergaande milieu verontreiniging wil men hier iets aan doen, en wel door een „Opgeruimd staat netjes actie". Dit houdt in dat heel Leusden wordt afge reden voor het ophalen van OUDE en AFGEDANKTE rommel Dus gooit u na de grote schoonmaak geen stoelen lampekappen, radio's of dergelijke in een naburige droge sloot maar bewaar het voor de actie. Iedereen die hierover wat heeft in te leveren kan zich melden bij Antoon van Roomen, Lapeerseweg 3. Leusden telefoon 03425-489 Belt u direct even voor u het vergeet! LEUSDEN - CENTRUM - Aanstaan de zaterdag 15 april organiseert de Hervormde kerk weer een huis aan huis Oud Papier Actie in Leusden-centrum. Vanaf 8 30 uur zal met een grote groep vrijwilligers oud papier en der gelijke ingezameld worden De op brengst is bestemd voor het orgel fonds. dat ten doel heeft het huidige kerkorgel zo spoedig mogelijk te ver vangen Mocht u zaterdag niet thuis zijn, dan kunt u uw oud papier kwijt bij de familie G. W Oosterbroek. Ho- horstlaan 39 of bij de familie D Broekema. Burg de Beaufortweg 2 te Leusden-centrum „OPA" hoopt op uw aller medewerking! Weekend 15-66 april 1972. (Alleen voor spoedgevallen). LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a s. weekend waarnemen, dr Den Toom, Maria Stuartlaan 5, tel. 03490- 18881. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door zr. Landy, Burg. de Beau fortweg 4, Leusden/C.tel. 03496- 2081 Mars Op de gegeven tijden staan de planeten precies ten noorden (N.) of ten zuiden (Z van elkaar Tussen 18 en 24 april komen duizen den kleine brokjes steen e.d. inde buurt van de aarde. Vele van hen komen in de aantrekkingskracht van de aarde. Zij vallen naar het aardoppervlak Deze val gaat zo snel dat er een grote wrijving ontstaat De brokjes gaan branden Deze verbranding is met het blote oog te zien als een „vallendester". Deze meteoren (=vallende sterren)-regen kunt U het beste bekijken in de nacht van 21/22 april dan vallen er het meest (ongeveer 10 per uur). Het radiant (de plek waar de meteoren vallen) ligt in het sterren beeld Lyra (lier), daarom heet deze meteorenzwerm ook de Liriden. De meteoren kunt U het beste bekijken van 22.00 uur t/m 03.30 uur. Het sterren beeld de Lier staat op deze tijden in het (Noord) Oosten, Het waarnemen van meteoren is van wetenschappelijke waarde. Wilt U dit doen dan moet U eens kontakt opnemen met E. J Hooyer, tel. 03496-1737. ié APRiL •A

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3