ZWEMBAD „DE GLIND" TWINTIG STAPPEN TERUG Kappie en de reis met troeteltje IJSTAARTEN SALADES 1 SINAS 2.25 Fa. C. Vermeulen HELS KWARTET DUTVELTJELLEF TIJD VAN LEVEN 900 GROOT MOEDERS van HENDRIK JAN VERLOVEN, TROUWEN, KINDEREN KRIJGEN LEUSDER KRANT *>000000000000000000000000000000<xx Jonge jenever eigen naam van 11.50 nu 10.50 Bessenjenever eigen naam van 10.80 nu Jus d' orange van 140 nu DONDERDAG 20 APRIL 1972 TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG ln de science fiction is niet alles techniek en wetenschap wat de klok slaat. De Amerikaanse schrijver Mur ray Leinster denkt hier echter beslist anders over en laat de techniek en de wetenschap een grote plaats innemen in zijn verhalen. „Hels kwartet" is daar een uitstekend voorbeeld van. Het is de geschiedenis van inspecteur Bord- man, een eerstaanwezend koloniaal of ficier van Inspektie, zoals dat heet. Een man, die er op uit moet trekken om een nieuwe kolonie op vreemde planeten op gang te helpen, er moei lijkheden moet oplossen en bovendien ook nog z'n goeie humeur moet bewa ren op al die verschrikkelijke toch ten door de kosmos. De roman is opgebouwd uit vier episoden, elke epi sode is eigenlijk een op zichzelf staand verhaal. Vier planeten wachten op de komst van Inspecteur Bordman. Vier planeten zijn in ernstige moeilijkhe den. Vier verschillende - zo op het oog onoplosbare - problemen. Bordman komt, ziet en overwint, zij bet niet al tijd even gemakkelijk. Murray Leinster beschrijft deze gevechten tegen de kosmos op een bijzonder boeiende en wetenschappelijke manier, waardoor de verhalen zeer logisch in elkaar zitten, uiteraard voor zover de tech niek van nu verweven met de techniek van de toekomst logisch kan zijn „Hels kwartet" werd uitgegeven door de uitgeversmaatschappij Luitingh te Laren (NH) in haar SF-serie „Tijger- pockets". Een boeiend boek, dat ik met veel plezier heb gelezen. Een aan- radertje. Prijs f3.50. Eric Frank RusseU is een sprook jesachtige SF-schrijver, die vooral in zijn korte verhalen zijn meester schap bewijst. Toch zijn het niet alle maal zulke sprookjes-sferen die hij beschrijft. Het reeds eerder in Neder land verschenen boek „Wesp" bewijst het tegendeel. Dat is een vrij harde SF-geschiedenis, een soort spionage roman in de toekomst. Maar terug naar „Duiveltjelief", het kortgeleden verschenen boek van RusseU in de Bruna- SF- Zwarte Beertjes-serie (nr. 41. Deze verhalenbundel bestaat uit vier verhalen, die elk op zich een aparte sfeer uitademen. In „Spiro" vertelt RusseU op onderhoudende wijze over de komst van een buitenaards wezen, dat in staat is elke gewenste vorm aan te nemen. De gevolgen laten zich raden. Paniek in de wereld, in dit geval Engeland, waar het verhaal zich af speelt. De mensheid spant zich in om het wezen te verdrijven, want het vormt een potentieel gevaar. Hoe RusseU Feuilleton voor een aanvaardbare oplossing zorgt, verklappen wij niet, maar het is leuk gevonden. „Lest Best" is een verhaal, dat in de verre toekomst zich ongetwijfeld nog wel eens op een gelijksoortige wijze zal gaan afspelen. Het verhaal van een ruimtepionier, die uiteindelijk na veel omzwervingen met een snelheid oneindig groter dan het licht, bijna zichzelf ontmoet, althans zijn wereld ontmoet in de verre uiteinden van de kosmos. Een verrassend verhaal. „De Denker" is een rasecht sprook je, wel een ietwat griezelig sprookje, maar het is er toch een. Tenslotte het titelverhaal „Duivel- tjeUef". Terecht het titelverhaal, want het is het beste verhaal van de vier. Het is een van geweld gespeend ver haal over de ontmoeting tussen twee werelden: de aarde en Mars. De aarde in haar laatste stuiptrekkingen (of toch niet?) en Mars in opmars. Een samen gaan, die wonderlijk is beschreven, boeiend, soms ontroerend, menselijk en toch ook weer niet. Een fijn ver haal. Het is alleen zo jammer, dat het weUicht een wel ietwat te idealistisch gedachte uitwerking is. „Duiveltjelief" een fijne verhalen bundel van Eric Franc Russell, uitge geven door Bruna te Utrecht. Prijs f3.50. De uitgeversmaatschappij Meulen- hof te Amsterdam bracht kortgeleden een nieuwe serie SF-boeken uit in haar inmiddels bekend geworden SF-reeks. Onder andere een nieuw boek van de voortreffelijke schrijver A. E. van Vogt, die vooral beroemd is gewor den door zijn Nul-A-verhalen: De we reld van Nul-A en „De schakers van Nul-A". In zijn in 1970 geschreven roman „Tijd van leven" duikt Van Vogt opnieuw in de steeds in zijn boe ken terugkerende, uitermate fascine rende thema's zoals „tijd en onster- feUjkheid". De hoofdpersoon is Peter Caxton, een natuurkunde-leraar, die per toeval verward raakt in de lij nen van de tijd en daarmee bovendien geobsedeerd wordt door de wetenschap dat onsterfelijkheid werkelijk te berei ken is. Van Vogt maakt er een bijzon der spannende en boeiende aangelv- genheid van, met tal van schitterende vondsten, zoals alleen Van Vogt die kan bedenken (zie de Nul-A-boeken!). De lezer zal op een gegeven moment zelf bijna verstrikt raken in de kaleidoscoop van ijzingwekkende gebeurtenissen en gecompliceerde intriges, maar Van Vogt wijst u de weg en dat gebeurt dan niet zonder humor. Tijd speelt in dit bijzonder boek geen rol - in die zin - dat Caiton vrijwel aan geen tijd gebonden is. Hij reist in de toekomst, naar het verre verleden en komt ten slotte zelfs bijna aan het einde aller tijden terecht - enkele minuten (of ei genlijk seconden) voor de grote kos mische catastrofe, weet hij weer te ontsnappen naar veiliger tijden. Kort om: een geweldig enerverend boek over een man, die driftig en onafgebroken op zoek is naar het mysterieuse bouw werk, dat het Paleis der onsterfelijk heid heet, gebouwd door onbekende grootheden. Onbekend? De tijd zal het lerenA. E. van Vogt: Tijd van leven, uitgegeven door Meulenhof te Amsterdam in haar SF-reeks nr. 51. Prijs f4.75. Rasverteller Lafferty heeft ver scheidene fantastische romans op zijn naam staan, zoals de ook in Nederland uitgegeven „Avonturen van Kapitein Roodstorm" (Meulenhof SF nr. 34). Be kender is hij door zijn luisterrijke korte verhalen, waarvan er maarliefst 21 werden gebundeld in een Meulen- hof-SF-pocket (nr. 50). 320 bladzijden uitstekend leesplezier, een uitbundige collectie gniffelende humor en on waarschijnlijke zaken. Niet elk verbaal zal door de lezer gewaardeerd worden, omdat er verhalen bij zitten, zonder eigenlijk afgerond slot. Maar de wijze waarop het verhaal op zich verteld wordt, is eigenlijk al een belevenis op zich. Prachtige vondsten weet Lafferty te verwerken in verhalen, die onge loofwaardig grappig zijn, maar niette min toch ergens een wijze les in zich verborgen houden. Een voorbeeld hier van zijn de humoristische verhalen rond de planeet Camiroi, gezien door de ogen van de eigenlijk toch simpele aardmens. Net zo grappig en onwaar schijnlijk is het verhaal over het bij zonder smalle dal, bet is eigenlijk geen dal, meer een greppel. Maar wat voor een greppel! Klein en smal is hij in werkelijkheid niet. Wat de mensen zien is gezichtsbedrog! Het titelverhaal: Negenhonderd grootmoeders is ook zo'n verhaal, waarbij Lafferty ons eigen lijk beetneemt, want als je met span ning het verhaal tot het eind toe hebt gelezen, houdt hij de oplossing van het mysterie voor zichzelf. „Hoe heette die stad ook alweer" is een goed voor beeld van zelfbedrof. Het is een verhaal van een compu ter, die de opdracht krijgt om uit te zoeken, waarom bijvoorbeeld een encyclopedie zo maar een heel stuk overspringt. De plichtsgetrouwe (nou jacomputer zoekt het allemaal haarfijn uit. Wat blijkt? Er is een stad verwoest, maar de veroorzakers willen dat niet graag aan de grote klok han gen, dus werd de naam van de stad met alles wat daaraan verbonden is, uit het geheugen van iedereen gehaald, uit alle bestaande geschriften, films etc. Maar zoiets laat natuurlijk een leegte achter en ook al is het bijzon der zorgvuldig gebeurd, er zijn fouten gemaakt. De computer komt er achter hoe de stad heette Rasverteller Lafferty vertelt zijn verhalen en sprookjes met een vanzelf sprekendheid, die verbluffend is. Ver halen, waarbij de lezer zelf soms een oplossing of een ontknoping moet zoeken, of spottende verhalen, satire, smakelijke grappen en verhalen, waarin de schrijver duidelijk leedvermaak heeft. 320 bladzijden vol. Je moet het gelezen hebben om het te kunnen ge loven! Uitgegeven door Meulenhof te Amsterdam - dubbele SF-pocket. Prijs f6,50. Bert Vos. vanaf 1.95 Hele en halve liters heerlijk IJs. ook "grote" voor meerdere per sonen. SNACKBAR EN LEVENSMIDDELENBEDRIJF VAN DORl| Jan van Arkelweg 41 ACHTERVELD Telefoon 03425-229 Als extra reclame 3 flessen Zie verder onze reclameaanbie dingen in onze zaak. DE TUINMAN HENDRIK-JAN DE TUINMAN GEEFT TIPS VOOR KNUTSELEN EN BOUWEN IN EIGEN TUIN. Een boek met een unieke inhoud voor elke tuin- liefhebber. De prijs is slechts Dit boek mag in geen enkele tuinbibhotheek ontbreken. ZWARTEWEG 8 - TELEFOON 1346 LEUSDEN (C.) Achterveld zwembad met verwarmd water Opening: woensdag 10 mei. 1.30 uur n.m. Openingstijden: zondag 1.00 uur.n.m. 5.00 uur n.m. (uitsluitend voor houders van abonnementen) maandag 7.00 uur v.m. 8 30 uur n.m. dinsdag 7.00 uur v m. 7.00 uur n.m. woensdag 7.00 uur v.m. 8.30 uur n.m. donderdag 7.00 uur v.m. 7.00 uur n.m. vrijdag 7.00 uur v.m. 8.30 uur n.m. zaterdag 10.00 uur v m. 5.00 uur n.m. Tarieven 1972 Voor 1972 is het maximum aantal te verkopen abonne menten vastgesteld op 1250 exemplaren. Bij aankoop van een abonnement moet een recente, gelijkende foto meegebracht worden (ongeveer pasfotoformaat) GEZINSTARIEVEN Personen van 15 jaar en ouder 1e abonn. 2e abonn. 3e abonn. 4e abonn. 5e abonn. en volgende abonn. Normaal 23,— ƒ20 17. 14. 11 Alleen tijdens voorverkoop van 10 t/m 20 mei 20 17.50 15. 12.50 10. Alleen kin deren beneden 15 jaar 1e abonn. 2e abonn. 3e abonn 4e abonn. 5e abonn. en volgende abonn. Normaal 20.- 20.- 17.- 14.- Alleen tijdens voorverkoop van 10 t/m 20 mei 17,50 17.50 15.— 12.50 11. 10. LOSSE ABONNEMENTEN 15 jaar en ouder 23, van 6 t/m 14 jaar ƒ20. van 2 t/m 5 jaar 14, in de voorverkoop 20.— in de voorverkoop 17,50 in de voorverkoop 12,50 van 10 t/m 20 mei KLEUTERS ONDER DE 2 JAAR GRATIS LOSSE BADEN (zondags geen verkoop van losse baden) Personen van 15 jaar en ouder ƒ1,50 Kinderen van 2 t/m 14 jaar 1 Kleuters onder de 2 jaar gratis. Als 15-, 6-, 3- en 2-jarigen tellen zij, die deze leeftijd op 1 mei bereikt hebben GEZELSCHAPPEN Personen van 15 jaar en ouder Kinderen beneden 15 jaar Tenminste 10 personen, bij elke één begeleid (st)er te zijn. 10 ƒ1- 0,70 kinderen dient ZWEMLESSEN Voor personen tot 15 jaar. in het bezit van seizoen abonnementen, 20.tot opleiding voor één der diploma's. Voor personen van 16 jaar en ouder 30. door Frank van Falckenoordt Vrijdags stond er in de dag bladen. dat het dreigende faillissement van het IJzer-constructiebedrijf Le vendaal van de baan was. Het construc tiebedrijf Oosterbeek" aldaar had de hele zaak opgekocht, na een akkoord bereikt te hebben met de belangrijkste schuldeisers De koopakte was inmid dels de notaris gepasseerd en Bert was eigenaar van een tweede bedrijf. Hij liet zijn bedrijfsleiders naar Den Haag komen en bekeek met hen de verschillende machines. Eén van hen bleef er een paar dagen om het personeel te selecteren. De bekwaam ste mensen kregen te horen, dat ze te werk gesteld konden worden in Oos terbeek Getracht zou worden te zor gen voor woonruimte. Er kwamen zwa re vrachtauto's, die de gedemonteerde machines gingen laden, terwijl de an dere de voorraad grondstoffen ver voerden naar Oosterbeek. Nadat fa briek en kantoren leeg waren, zette Bert het pand te koop. De gemeente Den Haag bleek wel interesse te heb ben en na enig onderhandelen werd men het over de prijs eens en bestond het IJzerconstructiebedrijf Levendaal niet meer. De laatste akte speelde zich af ten huize van ex-directeur Levendaal. Bert had al lang begrepen, dat deze man geheel onbemiddeld achterbleef. De zoon, die de eigenlijke schuld was van de ondergang van dit familiebedrijf, stuurde hem de straat op. ,,U bent jong en gezond, daarom moet u in den ver volge maar voor zichzelf zorgen. U hoeft er niet op te rekenen, dat u één cent van mij krijgt Nu niet en in de toekomst evenmin" ln huize Levendaal was, behalve de ex-direkteur en zijn echtgenote, ook nog een dochter. Betty. Een knappe brunette, die de laatste twee jaar op het kantoor van naar vader hau gewerKt Tot haar vader zei hij. ,,U krijgt van mij een pensioen en jaarlijks een aan deel in de winst van uw afdeling. Ik wil niet, dat u op deze leeftijd nog in moei lijke financiële omstandigheden komt te vei Keren Ik maak dit morgen met mijn boekhouder in orde En wat uw dochter betreft, voor haar heb ik wel een funktie op mijn kantoor. In Oos terbeek en omgeving is het mooi. Een paar kamers heb ik in mijn huis wel beschikbaar Ik ben vrijgezel, maar heb een uilstekende huishoudster. Juf frouw Lev'endaal moet maar eens over mijn voorstel-nadenken" Daar hoefde-ze niet lang over na te denken, want haar antwoord was kort en bondig. „Nee. Heel aardig van u, meneer Galestad, maar ik kan wel voor mezelf zorgen" Bert knikte Hij had niet anders ver wacht. „Zo u wilt Toch nodig ik u uit een keer naar Oosterbeek te ko men, om mijn bedrijf te bezichtigen. Zonder enige verplichting. Laat u maar weten, wanneer het u schikt, dan laat ik u met de auto halen en ook weer terugbrengen U bent die dag uiteraard geheel mijn gast" Hoewel de dochter een zekere anti pathie tegen de machtige zakenman Galestad had opgevat, al was het en kel vanwege het feit, dat hij over vol doende geld beschikte om het bedrijf van haar vader te kunnen kopen, had ze anderzijds bewondering voor hem. al wilde ze dat niet laten blijken. Vol gens echte vrouwelijke logica vond ze het verschrikkelijk, dat het oude fami liebedrijf op deze wijze in andere han den was overgegaan, hoewel ze terde ge besefte, dat deze oplossing nog de minst slechte van de twee was Ten slotte bracht een faillisement schande en deze schande was haar ouders ten minste bespaard. Er ging iets van Bert uit, dat haar toch aantrok En daarom stemde ze toe Temeer ook. omdat ze nieuwsgierig geworden was Een man, die binnen enkele dagen in staat was. het bedrijf van haar vader in zoverre te redden.dat het niet in het openbaar volgens arti kel 1223 werd verkocht, moest heel wat in zijn mars hebben En zo oud was hij toch niet. Ze schatte hem op nog geen dertig Op een mooie zomerdag in juli maak te Betty Levendaal aan de zijde van direkteur Galestad een rondgang door het bedrijf Hoewel ze een vrouw is, weet ze uit hoofde van het werk, dat ze twee jaar op het kantoor van haar vader heeft verricht, wel het een en ander af weet van een bedrijf als dit Bert wijst haar op onderhanden zijnde werkstukken en legt uit, wat er ge maakt wordt. Als ze samen in de kleine hal ko men, herkent Betty enkele machines en ook enige mensen, die voorheen bij haar vader werkten Het weerzien is treffend. De meeste oudere mensen, staken even het werk om de juffrouw de hand te drukken. Betty is ont roerd. Piéteitshalve blijft Bert op enige afstand staan en maakt een babbeltje met de bedrijfsleiders. „Gaat het goed met de „import"?" De man knikt. „Dat komt wel voor elkaar, meneer Ze passen zich op de duur wel aan, aan ons tempo, bedoel ik. En aan onze werkmethodes. Dat ga ik niet forceren Kwestie van een paar maanden en ze zijn geacclimatiseerd" „Dat is jouw wel toevertrouwd, Brinkman. Goed zo Zo te zien ver staan ze hun vak wel. hè?" „Prima, meneer. Ze hebben het in hun vingers en dat is het belangrijkste' Betty heeft zich weer hersteld, als ze verder lopen Als laatste laat hij haar de kantoren zien en wijst naar een hoekje „Met enkele dagen wordt mijn telefoon uitgebreid met twee lij nen En natuurlijk huistelefoon. Dan moet ik daar iemand hebben voor het bedienen van de telefoon en wat tik werk tussen de bedrijven door Als het je lijkt, wil ik die plaats voor je re serveren". Het meisje antwoord niet. Ook niet, als hij 's middags met haar naar een restaurant rijdt voor een uitgebreide lunch „Vandaag ben je mijn gast, Bet ty. Ik beschouw het als een eer en een genoegen, dat je vandaag hierheen bent gekomen". Ze knikt enkel. Over het algemeen blijkt ze zwijgzaam van aard te zijn Erg gesloten, concludeert Bert, maar een raspaardje Wie weet, hoe tem peramentvol ze is, als ze loskomt Het zou de moeite waard zijn, om dit char mante, stille meisje tot leven te bren gen Na de middag rijden ze in Berts wagen over de Veluwe. „Ze kunhen het wel een middag zonder mij stellen", legt hij uit. „Nu wil ik van je gezelschap profiteren en je wat van onze onvol prezen Veluwe laten zien". Nabij Apeldoorn drinken ze thee in een kleine gelegenheid Een eind van de grote weg af. 's Avonds eten ze thuis en Betty bemerkt, dat de huishoudster voor haar taak berekend is. Hij laat het huis zien „Het is erg ouderwets", verontschuldigt hij. „Te zijner tijd zal ik wel eens trouwen en dan bouw ik hier in de buurt een nieuw huis. bij voorkeur een bungalowtje. Dat lijkt me ideaal". Ze begrijpt hem Het is een stille wenk Met andere woorden als je in de toekomst mijn vrouw wilt worden, zorg ik voor een passend huis. Het meisje geeft geen antwoord. Ter wijl ze de trap aflopen, om in de huis kamer nog een kop koffie te drinken, alvorens hij terugrijdt naar Den Haag. voegt hij er aan toe „En natuurlijk een flinke garage Waar twee wagens in kunnen, want mijn vrouw krijgt vanzelf sprekend ook een auto" Bij haar thuis heeft niemand een auto. Ook nooit gehad. Vader deed het altijd lopende of met de fiets Autorijden had hij nooit geleerd. En zelf ging ze door gaans met de tram of de bus. En langere afstanden met de trein Op de weg naar Den Haag praat hij over allerlei dingen en springt van de hak opdetak „Ik kom wel eens een keer naar jullie toe, om te kijken, hoe de oudjes het maken, Betty Ik voel me min of meer verantwoordelijk voor hun wel zijn. Ze komen financieel toch niets te kort, hè? Want als dat wel zo is, wil ik, dat je me op de hoogte stelt. Je va der heeft het na al die jaren verdiend, dat hij zich niet bepaalde genoegens moet ontzeggen. Enne wat die baan van mij betreft, als je denkt, dat het niets voor je is, moet je het niet doen. Toch zou ik je graag willen hebben. Je mag boos worden, maar ik heb jullie be drijf overgenomen en dan kan ik de vroegere eigenaars niet in de steek la ten. Öok niet Betty Levendaal, snap je? Als ik je ooit ergens mee helpen kan. moet je het me zeggen Je kunt in alle opzichten op me rekenen. Onder alle omstandigheden Bel me maar, als je denkt, me nodig te hebben. Ik zal mijn sekretaresse zeggen, dat ze jou onder alle omstandigheden meteen met mij in verbinding moet brengen. Het meisje antwoordt nog altijd niet. Ze heeft de sekretaresse van Bert Ga lestad ontmoet ln zijn privé-kantoor Een felle blondine. De vrouwen hebben elkaar getaxeerd en afgetast Betty weet al, dat dit meisje haar niet mag. Een soort jaloezie. Dat kan twee oor zaken hebben. Of het is de toewijding van het pnveetje voor haar baas, die ze op alle mogelijke manieren in be scherming wil nemen. Of ze is ver liefd op haar baas. En dan beschouwt ze iedere vrouw instinctief als concur rente. Zelf begrijpt ze overduidelijk, uat ze indruk heeft gemaakt op deze zaken man. Hoe zou hij zijn als jongeman op een bankje in het bos9 Ze laat in gedach ten haar vroegere aanbidders de revue passeren. O nee, ze is niet van steen. En vaak gekust en geliefkoosd. Het laatste door Gerard, de neef van de minister president. Die zelf waarschijnlijk een schitterende toekomst voor zich heeft, als diplomaat Ze was geïmponeerd door zijn charmante verschijning, zijn knappe gezicht en zijn aangeboren hu mor. Zijn hoffelijkheid jegens haar en andere vrouwen. Maar vooral voor haar In zijn kleine wagen heeft ze vaak dicht tegen hem aangezeten en ge droomd van een toekomst als diploma ten-vrouw. Ergens in de wereld Maar toen de déconfiture van haar vaders bedrijf wereldkundig werd, was Gerard plotseling weggebleven. Een diplomatieke opdracht, heette het te zijn Hij moest plotseling op reis Maar op een middag heeft ze hem zien gaan in zijn auto Met naast hem een frele brunette En het had haar een steek ge geven. Zo gemakkelijk had hij haar aan haar lot overgelaten, nu er een fail lissement dreigde. En een faillissement betekende min of meer een schan daal in het deftige Den Haag. Hun ken nissenkring, eens zo groots gemeleerd, smolt weg als ijs voor de zon. En nu, ondanks het feit, dat het bedrijf op het laatste nippertje nog was gered, al was het dan voor het oog van de wereld normaal verkocht, bleven de oude kennjssen en vrienden weg. De familie Levendaal bestond niet meer. Die paste niet meer in de kring van de bon-ton. De haute-voleé. Het had haar verbitterd. Onwillekeu rig was ze gaan generaliseren. Alle mannen zullen wel zo zijn, ze willen waarschijnlijk allemaal een goed hu welijk doen De enige dochter van een fabrikant was indertijd een begeerde partij. Wie kon weten dat de finan ciële toestand van het bedrijf al jaren niet bepaald rooskleurig was en lang zaam aan verslechterde? Voor het oog van the man in the street was Leven daal een gezeten fabrikant, behorende tot de kringen der betere middenstand. Met een knappe dochter, die waar schijnlijk wel een paar centen zou meebrengen En in Den Haag was geld de enige waardefactor. Zelfs in de liefde. Voor elke gebeur tenis hebben wij een pracht kollek- tie kaarten! Finnmark 3 Leusden/Centrum Baron de Montignac cognac van 14.50 nu 12.95 - 24 - Kappie zag wel in dat Troeteltje eerst weer terecht zou moeten komen, voor dat de maat de „Kraak" weer zou be treden. Wanneer de agenten er niet geweest waren, had hij de maat wel zo mee gesleurd, maar daar kreeg hij nu de kans niet voor Ze liepen dus ln Zuidelijke richting en kwamen op het strand terecht Ze waren daar nog maar net, of ze zagen vanuit- de verte iets heel vreemds naderen. Het was een houten schuur op voeten. Daar achter holden twee mannetjes - de pro fessoren Knikkerbok De maat was de eerste, die de voeten onder het schuurtje herkende „Het is Troeteltje!" schreeuwde hij uit volle borst „Daar achter lopen de dieven!" Zie je wel! Het zijn de twee dezelfde mannen als gisteren!" Ach m'n li' Troeteltje ben je daar dan weer'M dan maar bij je baasje! Wat hebbö' daar toch op je rug gezet, arm beesfl Kom dan kom dan!" „Hou op met dat zoete gekweel. kl^ï zei Kappie geërgerd „Ik word er ja1*! selijk van!" De' agenten waren weggehold in de rtf ting van de gebroeders Knikkerbok

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6