ANTILOPEN I EN II: KANS OP PROMOTIE TERMIJN SPAREN leusder kraut Gert Veer winnaar van Roda-kaartcup Dick Willigenburg snelste nieuweling Successen voor De Haaien op kring- zwem wedstrij den sw» J BLAGEN ONS BOEGEN larttoernooi tv. Achterveld gesloten ÏLECTIE- [EDSTRIJD )0m. GR. GEW. I)5 H. E Wijers IJls J. de Vries KANS OP PROMOTIE IN EIGEN HAND Avanti- Set Up '69: 1-2 Lockhorst-teams begonnen met winst Roda (za.) tweemaal op de eerste plaats IMPALA HANDBAL Kampioen of niet A'VELD VIERT PROMOTIE. FEEST IERDAG 20 APRIL 1972 7 ICHTERVELD - De schutters van j Genoegen" hebben op de banen Cekelijkse onderlinge wedstrijd ge- Jen De beste schutter van de avond ja joh. van de Hengel. Hij schoot 48 [tslag van de Hengel van Ruitenbeek [j^C van Dort W Lagerwey Pepping E van Hamersveld H van Nimwegen Voskuilen van de Kletersteeg j van Hamersveld van Nimwegen 11 Pothof Jonkman Tolboom van Nimwegen Vos Turan van Dijk Rijnders Schimmel 48 pnt. 47 pnt. 47 pnt 47 pnt 46 pnt 46 pnt 4b pnt 4b pnt 44 pnt 43 pnt 43 pnt 43 pnt. 43 pnt. 42 pnt. 42 pnt 41 pnt. 40 pnt. 40 pnt 39 pnt 39 pnt llCHTERVELD - De eindstand van het Tn Achterveld-kaartconcours is als taal aantal deelnemers: 52. aJstand 6de en laatse ronde: I. Houtveen 5073 [Mevr vd Goes-van Dijk (Tas) 4954 evr v Dijk-van Dalen 4864 Voskuilen [Mevr Houtveen-Blom Tolboom de Jong v Dalen 't Hazeveld Beekhoven Legdeur j. Ochse i. Kerkhof i de Loor l Rijnders 4816 4725 4690 4677 4601 4598 4586 4577 4564 4500 4427 4422 taal klassement van de s.v. kaart- A. de Loor (koelkast) Mevr Marwijk (Gril) R. de Jong Turan D Tolboom Voskuilen JSDEN - Afgelopen zaterdag heb- geweerschutters van de schiet- iing Leusden en Omstreken" trste selectie wedstrijd gescho- het onderdeel ,,100m Gr. Kal. tr 3 houdingen" om tot de sa- tUing te kunnen komen van de lllende teams voor de komen- ieerwedstrljden en de diverse kampioenschappen. »el het weer erg tegenwerkte - 'Ipers in de kuil kregen zoveel te verwerken dat het opzetten losse schijven meer op behan- ik - wisten een aantal schutters resultaten te boeken die veel voor het komende wedstrijd- i beloven Uiteindelijk heeft bet lm van de S.V Leusden verleden let de Nationale Kampioenschap- wisselbeker - met maar één verschil - aan de S.V. Drieber- ■oeten afstaan en die moet weer tomen naar Leusden! [resultaten over de wedstrijd van tien schoten, respectievelijk ij* houding, Liggend, Staand en jkjtoT geschoten, zijn: 10-76-88 totaal- 254 le prijs MWijers I tt-82-84 totaal: 254 2e prijs I Zoetmulder 89-69-88 totaal 246 3e prijs k Vries 10-77-79 totaal. 246 «van Delden 1 13-62-83 totaal- 238 H. E karna •63-79 totaal: 234 elewijn —J-66-72 totaal: 232 !DjB Wijers -70-73 totaal: 231 iman 8-66-78 totaal 230 Ridder 16-63-79 totaal. 228 Scherpe nzeel 4*71-66 totaal: 211 M2-46 totaal: 158 Jf en^ele houding kwamen de vol- V winnaars: JJjs B. Koelewijn Pjs E B. v. Delden Ijs j de Vries J t Hart JJ]js D W. Zoetmulder 1J J-1 Hart Pk H. E. Wijers 82 77 76 88 88 84 PROMOVEREN van het eerste entwee- de twaalftal hield men aan het begin van de competitie voor onmogelijk. Bij promotie is Antilopen de eerste sportvereniging in Leusden die LANDELIJK gaat spelen. Dat de bal rond is en niets onmoge lijk is, hebben de Antilopen ploegen dit weekend bewezen. Antilopen 1 en II moesten winnen om kans te behouden op promotie. Antilopen I is uitgespeeld en staat met één wedstrijd meer gespeeld 2 punten voor op naaste concurrent Meeuwen I uit Putten, dat thuis nog Huizen I op bezoek krijgt. Als Huizen I voluit speelt dan heeft Meeuwen I nog lang niet gewonnen. Een beslissingswedstrijd heeft Anti lopen altijd in de zak. Antilopen II moet a s zaterdag thuis winnen van Unitas I uit Harderwijk om zich kam pioen te kunnennoemen Daar het eerste twaalftal vrij is, zullen er zeker de nodige supporters aanwezig zijn. Het eerste dames-team van Impala dat het kampioenschap behaalde Foto Janus Visser. Impala volleybal LEUSDEN - Impala 1 - Wilhelmina 3 2-1. De voorlaatste competitiewedstrijd van de al kampioen zijnde Leusden-dames was bepaald geen visitekaartje van een waardig kampioensteam. Bij een nerveus begonnen eerste set werd na een matig herstel uiteindelijk gewonnen door een iets fortuinlijk spe lend Impala met 15-9. De tweede set, welke grotendeels het spelbeeld van de eerste set had, gaf nauwelijks verbetering in het spelver- loop, zij het dan dat dit keer Wilhel mina het eerst de 15 punten had ge scoord (9-15) De laatste set. waarin beide gelederen hun zenuwen iets beter onder kontrole hadden, mocht Impala het laatste punt je mee naar huis nemen (15-7). Dit resultaat betekent voor de Impala dames dat zij de strijd met afdeling Soest kunnen gaan aanbinden om uit eindelijk een plaats in de eerste klasse te veroveren Een goed resultaat, als men bedenkt dat de dames uit Leusden in 1970 hun entree maakten in de vol- leybalcompetitie en sindsdien onafge broken de sterksten van hun klasse bleken te zijn ACHTERVELD - Hoewel de wed strijd tussen Set Up '69 en Avanti woens dagavond niet zoveel belangstelling trok als de eerste ontmoeting in deze com petitie, is deze wedstrijd zeer zeker de moeite waard geweest. Direct in de eerste set werd er al zeer geconcen treerd gespeeld, wat eigenlijk het po sitieve stempel op de hele wedstrijd drukte. Ondanks vele serieuze po gingen kon Avanti de eerste set toch niet winnen. Nadat de stand ongeveer tot 12-12 gelijk opging, moest Avanti deze set aan Set Up laten met 15-12. In het begin van de tweede set werd het moeilijker. Set Upnam een voorsprong, die Avanti maar met moeite kon weg werken. Toen het 8-8 stond vroeg Set Up een time-out aan. Daarna kon Avanti tegen 't technisch beter spelende Set Up nog twee punten maken. Zodat Set Up met deze 15-10 weer blijk had gege ven van haar superioriteit. De paar minuten pauze voor de derde set, waar in Avanti zichzelf coachte, werden be nut door wat op adem te komen. Daar na ging het er weer hard tegen aan. De stand ging weer gelijk op, maar dit ging niet, zoals anders vaak het ge val was, ten koste van de zenuwen Beide partijen bleven zeer actief maar beheerst spelen. Het werd 12-12, maar toen moest Set Up de laatste puntjes toch prijsgeven. Met deze 15-12 over winning kon Avanti zeer tevreden zijn. Mede dankzij de goede leiding kan Avan ti terugzien op een prettige, sportieve wedstrijd. Uitslag competitie 1972: 1. Set Up '69: 48 punten. 2. Impala II: 42 (met nog 1 wedstrijd te spelen). 3. Avanti: 38 punten. 23 975 23.766 22.491 22.410 22.349 22.121 22.020 LEUSDEN - Voor de vierde maal in suksessie is het door de Leusder- voetbalvereniging RODA '46 georgani seerde kaartkampioenschap bizonder goed verlopen. Daar men uiteraard dit kaartfestijn, door de tot standkoming van het kluphuis, in eigen home wilde organiseren kon men pas op 7 janua ri Jl. van start gaan. Dit kaartkampioen schap 1971/1972 vond na een serie van zes avonden op vrijdag 24 maart zijn einde. Opnieuw trok dit kaartkampi oenschap een rekord-aantal deel nemers, want maar liefst 134 deelne mers kwamen gedurende deze drie maanden ln bet kluphuis op het Burg. Buiningpark in aktie. Ook het aantal deelnemers op één avond bereikte een hoogtepunt, doordat op de tweede avond het oude rekord werd gebroken met maar liefst 100 kaartliefhebbers. Zes avonden lang hebben de vele schut- en klaverjasliefhebbers weer gestreden om de individuele prijzen per kaartavond en alsmede voor een goede klassering in het algemeen klas sement. Om in dit algemeen klasse ment opgenomen te worden diende men minimaal vijf van de zes avonden te kaarten. Een avond missen betekende voor vele deelnemers dus nog geen uitschakeling voor het kampioenschap. Zij, die al de zes avonden wel aan wezig waren kregen het voordeel dat hun slechtste avond afviel, wat bij 24 deelnemers het geval was. Via een in gewikkeld puntensysteem werden ten slotte zowel de klaver- als de schut- jassers ln één klassement onderge bracht. Nadat de zesde avond tot het verleden behoorde kon de organisatie starten met het omvangrijke werk van het bepalen der prijswinnaars, om tenslotte op de feestelijke slotavond van vrijdag jl. alle geklasseerden, 62 in totaal, van een prijs te kunnen voorzien. Ook hierbij bleek dat er opnieuw een rekord was gesneuveld en wel doordat de animo voor klaver jassen duidelijk veel groter is gewor den dan voor het schutjassen, dat schijnbaar aa~ het uitsterven is. Zo als reeds gezegd was het vrijdag 14 april dan zover. Een kleine honderd kaartliefhebbers en liefhebsters waren in het Himhuis aanwezig om maar iets van deae feestelijke gebeurtenis te behoeven te missen. De bestuurskamer op het verhoogde podium was als het ware herschapen in een prachtige show room, daar de prijzen voor de ruim zestig geklasseerden keurig uitgestald waren. Met de woorden „Licht uit. spot aan" werd de vouwwand verwij derd, waarna de aanwezigen met open monden dit alles konden aanschouwen. Te aanschouwen waren deze prijzen en wel Ln alle soorten. Van koperen hel men, luchtbedden, tuinstoelentot aarde en glaswerk, gereedschapjaen etc. toe. Terwijl de kaarters deze avoDd hun beste beentje voorzetten voor een goede avondklassering in het paarkaarten konden de organisatoren, de heren P.A.M. Wendel en J.P.H. van den Berg tussentijds overgaan tot het uitreiken der prijzen. Onderwijl nam de heer C.A. Leyenaar ook nu weer de punten telling van de avoDd voor zijn rekening. Als eersten werden naar voren geroe pen de winnaar van de pechprijs en wel de heer Kees Daatselaar. De pechprijs was voor diegene, die al de zes avonden was geweest, nooit in de prijzen was gevallen en van deze kategorie het hoogst aantal punten had behaald. Ver volgens kwamen de winnaars van de pittenprijs aan de orde. Deze pitten- prijs, voor diegene, die de meeste pit ten of onderdoors gedurende dit mon ster kaarttoernooi behaalde, ging bij de schutjassers naar A. Sal en bij de klaverjassers naar T. Herder. Na dat in volgorde de nummers vier tot en met tweeënzestig van 'n prijs waren voorzien, kwamen de drie best ge klasseerden aan de orde, dit vooral ook om de spanning er extra in te houden Deze drie best geklasseerden waren Jan Abbing, Gert Veer, en H. Boschman. Als kaartkampioen '71/72 kwam ten slotte Gert Veer met 2S.674 uit de bus en hij mocht zodoende de prachtige wissel-troffé, de RODA-kaartkup uit handen van de voorzitter in ontvangst nemen. Iets waarin hem Mevrouw Daat selaar tweemaal en Henk Houtveen een maal waren voorgegaan. De eindklassering was als volgt: 1. G. Veer 23.674 pnt 2. J. Abbing 23.649 pnt 3. H. Boschman 23.331 4. J. Hofland 23.309 5. J. Oostenbroek 23.200 6. J. Kramer 23.132 7. G.v.d. Water 23.012 8. B.v. Ginkel 22.970 9. J. Smal 22.806 10. W.J. Snoek 22.581 11. H. Bransen 22 524 12. Mevr. Daatselaar 22.369 13. J. Kuiper 22.252 14. G. Smal 22.251 15. W. Kreikamp 22.164 Bij het paarkaarten gingen deavond- prijzen naar de koppels: 1. C en A Hoogland; 2. T. Tessels en W. Tij mensen, 3. Mevr. Kreikamp en A. Oos tenbroek; 4. H. en B. Brans en 5 H. v. Egdom en W. Wemsen etc. Om de zaak ook financieel een beetje dragend te maken ontbrak het rad van avontuur niet op deze gezellige avond Dit alles was bij Rien Osnabrugge, met assistentie van enkele charmante da mes, in goede handen. Ook nu weer is evenals ln voorgaan de jaren, dankzij een goede organisa tie en vooral ook door sportieve mede werking van alle deelnemers, dit kaart kampioenschap zeer sfeervol verlopen. Gedurende het gehele toernooi is er geen wanklank geboord. En dat zijn toch allemaal zaken die meewerken aan bet verstevigen van de band tus sen deelnemers eD vereniging of in bet andere geval de kennismaking met de ze vereniging goed doen bevallen. Dit alles is een grote pluim op de hoeden van de organisatoren waard. Het vele werk dat deze organisatie beeft moe ten verzetten om zo'n groots kaart toernooi ln goede banen te leiden, werd door alle deelnemers bijzonder gewaardeerd. Een bewijs dat de ak- tleve Leusdervoetbalvereniging met dit goed en gezellig georganiseerde kaart festijn midden in de roos heeft ge schoten. Een schot dat nu voor de vierde maal in suksessie werd afge vuurd door de heren Wendel en Van den Berg. Voor ben zal dit tevens de laatste kaart organisatie geweest zijn, daar bet volgende kaartfestijn zal o- vergedragen worden aan de aktualitei- tenkommissle, waardoor de scheidende organisatoren, zelf echte kaartlief hebbers, bet volgende konkours zeker tot de deelnemers zullen gaan behoren. LEUSDEN /ZUID - De nieuwe com petitie is voor de tennisvereniging Lockhorst overweldigend gestart. Zowel zaterdag als zondag kwamen al le teams tot de volle winst, onder voorbehoud dat het eerste zondagteam met de wedstrijden niet klaar is ge komen. Van de 8 partijen werden er slechts 5 gespeeld vanwege het slechte weer Er werd in Amsterdam gespeeld tegen Shell en de heren kwamen zeer strerk voor de dag Roland Dijkgraaf won zijn partij met 6-8 en 2-6. terwijl Hans van Mourik Broekman niet voor hem onderdeed en ook overtuigend won met 2-6 en 3-6 De dames deden het minder goed Hans Bolk verloor met 6-4 en 6-0 en Silvia Hassing begon goed, maar kon haar partij toch niet winnen. Uitslag 6-8, 6-4 en 6-2 Maar gelukkig hebben de dames zich keurig hersteld in de dubbel, want deze werd zeer fraai gewonnen met de cijfers 6-4. 4-6 en 1-6 Maar zoals gezegd AMERSFOORT- Ook dit weekeinde beïnvloedde het weer de geplande zaterdagmiddag en zon dagmorgencompetitie weer in ongun stige zin. De zondagse rit ging helemaal niet door, terwijl er voor de zater dagmiddag competitie slechts veertien renners aan de start verschenen. Wout Lansing en Wim Dekker, beiden ad- spirant, en A-jeugd renner Evert van 't Hazeveld waren al snel klaar op het drijfnatte, winderige en door hagelbuien geteisterde parcours. Wout Lansing wist zich ook ditmaal te ontdoen van Wim Dekker en met een behoorlijke voorsprong verdiend de zege voor zich op te eisen Uitslag adspiranten: 1. Wout Lansing, Scher- penzeel, 2. Wim Dekker. Amersfoort Evert van 't Hazeveld behoefde al leen de afstand te volbrengen, daar er geen tegenstanders voor hem opkwa men dagen. Adspirant Dick Willigenburg die in de clubcompetities als nieuweling rijdt, toont zich ook in deze klasse een ge ducht tegenstander. Gezamenlijk met de vier aanwezige amateurs vertrokken de zes nieuwe lingen. Dick WHligenburg en Harry Kok nestelden zich '■nel in de kopgroep iets dat Loet van hamersveld in de begin fase ook gelukte, maar Loet moest al snel terrein prijs geven. Hans Baden- broek, Harry Brouwer, Henk Jonkeren Theo Nagels moesten nog eerder dan Loet van Hamersveld afhaken Enkele honderden meters voor de eindstreep schudde Dick van Willigenburg zijn BARNEVELD - Ondanks het kleine voetbalprogramma is er toch wel het nodige gebeurd in de doelpuntenslag. Het staat vrijwel vast dat het Leusden- se Roda (za) bijzonder hoge ogen gaat gooien. Zij hebben aan de doelpunten- voorkant een royale voorsprong opge bouwd en nu SDVB het tegen ESA tot drie tegentreffers moest laten komen, Doelpunten voor: 1 Roda (za) 2 Woudenberg 3 Achterveld 4. De Glind 5. Otterlo 6 Scherpenzeel (zo) 7. Scherpenzeel (za) 8 De Kieviten 9 Maluku Muda 10 SDCP 11 Barneveld (zo) 12. Advendo 13. Harskamp 14. Stroe 15 SDVB 16 Barneveld (za) 17 Rood Wit 18 SDS 19 Terschuurse boys 20. Veluwse boys 21 Roda (zo) 22 VVOP 23. Renswoude 24 Lunteren 25 Valleivogels 17-48 18-42 17-39 18-38 18-34 19-33 16-32 20-31 18-30 20-30 17-29 15-27 18-27 18-27 18-27 18-26 18-25 19-25 20-24 20-24 19-23 20-23 18-22 19-20 18-11 Rood Wit 5. Achterveld 6 Barneveld (zo) 7 Veluwse boys 8 De Kieviten 9 Otterlo 10 Valleivogels 11 Lunteren 12 Stroe 13. Maluku Muda 14. Advendo 15 Renswoude 16 Scherpenzeel (zo) 17 SDCP 18 Barneveld (za) 19 Roda (zo) 20 Scherpenzeel (za) 21 Terschuurse boys 22 De Glind 23 VVOP 24 SDS 25 Harskamp HUIZEN I - ANTILOPEN I 2-3 Op een bijzonder slecht terrein en met een zeer harde wind en regen had den beide ploegen alles tegen om er een mooie wedstrijd van te maken Toch is het een zeer acceptabele wedstrijd geworden met een overtui gende Antilopenploeg (vroeger was dit anders) tegen Huizen, dat slechts één punt achter stond op Antilopen en dat dus moest winnen om kans op promotie te behouden. Antilopen begon zeer fanatiek en energiek te spelen, de eerste aanval draaide voortreffelijk, maar had bij zonder veel pech met hun schoten en doorloopballen, de oorzaak hiervan was zeker de wind, maar Antilopen bleef moedig doorgaan. Geheel tegen de veld- verhouding in scoorde Huizen met wind mee van afstand 1-0. Antilopen bleef tegen de wind in doorgaan of er niets aan de hand was De heren en dames in aanval wer den keer of keer op ongeoorloofde wij ze „gepakt" of gevloerd Drie straf- worpen achter elkaar werden gefluit door strafworpenspecialist Kees Hen- druks. de vierde was eindelijk wel raak, good old Cor Osnabrugge scoor de beheerst de gelijkmaker. 1-1 moest deze wedstrijd afgebroken wor den met de stand 2-3 in het voordeel van Lockhorst Het tweede team startte eveneens formidabel en stuurde Vinkeveen 2 met een 6-2 nederlaag naar huis Het zaterdag A-team speelde een uitwedstrijd tegen Chefarna en behaal de een benauwde 2-3 overwinning Het moet gezegd worden, dat deze dankzij de dames is gewonnen, want zowel de heren enkel als de heren dubbel werd verloren Zo verloor Ab Noordkamp, die voor zijn zoon Henk inviel, met 6-1 en 6-2 en de dubbel met Wim van Lingen werden met dezelfde cijfers verloren Maar de dames haalden de overwinning uit het vuur Eggelien van Keulen won de dames enkel net 6-1 en 6-1, terwijl de dubbel met Hans Bolk met 6-2 en 6-0 gewonnen werd Tenslotte konden Hans Bolk en Wim van Lingen hun mixed met 9-7 en 6-3 op hun naam brengen De overige uitslagen waren Lockhorst B - Iduna 5-0 Lockhorst jun. 1 - Brisk 4-1 Luk Raak - Lockhorst jun 2 1-4 Deze stand bleef ondanks een steeds beter spelend Antilopen tot de rust. In de rust waren veel mensen bang dat Antilopen, dat in de modder moest gaan verdedigen, zou capituleren, be halve de Antilopen spelers(sters) zelf. Men ging het tempo versnellen, maar ook nu was de aanval niet erg geluk kig Huizen gaf zich niet gewonnen, de afstandsschoten waar Antilopen zo bang voor was, werden zuiverder Eén van deze schoten trof doel en weer stond een sterker Antilopen achter met 2-1, maar over zulke tegenslagen is de ploeg dit jaar gewoon heengegroeid Theo van Duinkerken die twee maal was doorge broken, maar door zijn snelheid te on zuiver was, dacht driemaal scheeps recht en maakte met een knappe door loopbal 2-2 Op dit doelpunt had de gehele ploeg zitten wachten De 3e aanval heeft altijd nog wat in het vat en begon zeer goed combinerend haar aanvallen op te bouwen Alle spelers (sters) kwamen regelmatig langs hun tegen stander, echter zonder te scoren. Gert Nieuwenhuis echter werd telkens zeer hard gepakt of zelfs tegen de paal aan gemeten, waarna de scheidsrech ter wel strafworpen uitdeelde, vier stuks achter elkaar, tweemaal gemist door Gert Nieuwenhuis en éénmaal door Herma Stoffer, de vierde van Gert Nieuwenhuis was echter wel haarzui- ver en dit betekende 2-3, met nog zo'n kwartier te spelen Antilopen ging het spel heel knap vertragen en het aan- vals -vak speelde subliem balbezit, waaruit toch wel de nodige kansen kwa men Tot het einde kon Antilopen deze stand vasthouden en de Antilopenploeg keer de gelukkig huiswaarts, wetende dat men een beslissingswedstrijd op een vreemd terrein reeds op zak heeft en met een beetje geluk zelf kampioen kan zijn, als concurrent Meeuwen een punt ver speelt aan hetzelfde Huizen S.V M M. 2 - ANTILOPEN 2 0-3 Antilopen II ging met een angstig gevoel naar Maarn om tegenSVMM2te strijden. Men moest winnen om kansen op promotie te behouden, de vorige wed strijd thuis had de Antilopen ploeg met 1-3 vèrloren, dus 't zou gewoon moeilijk gaan worden Antilopen II ge coacht door oud-voorzitter Jaap Wever, die elke week uit Papendracht komend, voor zijn oude vereniging de ploeg be geleid, heeft de ploeg echter zijn zelf vertrouwen teruggegeven. Voorde wed strijd is de hele ploeg bij elkaar ge weest om uitgebreid over de te volgen tactiek te praten. Met grote inzet heeft dit tweede een zeer knappe 0-3 overwinning behaald op SVMM 2 en zo alle kans voor het kampioenschap in eigen hand gehouden Pas na twintig minuten zag Frans Kraaikamp met een mooie doorloop- bal kans 0-1 te scoren Met deze stand ging ook de rust in Men wist dat deze voorsprong allesbehalve comfortabel was. Antilopen begon toch geïnspireerd aan de tweede helft Marjan Osnabrug ge liet met een gaaf schot de ploeg voor de tweede maal juichen. 0-2 en George Nieuwenhuis maakte met een mooie doorloopbal 0-3 met zeker nog een kwartier te spelen. Toch een paar maal kreeg de Anti lopenploeg het benauwd, maar men wist deze stand vast te houden A s weekend de beslissingswedstrijd tegen het ster ke Unitas I, met dezelfde inzet is er kans genoeg Hellas I - Antilopen III 1-4 Asp. Mia a - Asp Antilopen b 1-1 PROGRAMMA A.S. WEEKEND 16 00 uur Antilopen II - Unitas I. 16 00 uur Telstar II - Antilopen 111. 16 00 uur jun. Sparta I - Antilopen I. 14.45 uur asp Antilopen A - Amersf B 14.00 uur pup. Antilopen I - Telstar 1. In de zware uitwedstrijd van Antilo pen tegen Huizen scoorde Cor Osna brugge op koelbloedige wijze de gelijk maker waarna Antilopen de overwin ning greep waardoor het kampioen schap nu binnen handbereik is. laatste belager, Harry Kok van zich af. Dick won dus verdiend, Loet van Hamersveld eiste de via de spurt de derde plaats voor zich op voor Hans Badenbroek Uitslag nieuwelingen 1. Dick van Willigenburg. Leusden 2 Harry Kok. Hoogland. 3 Loet van Ha mersveld. Achterveld 4 Hans Baden broek. Amersfoort 5 Harry Brouwer, Amersfoort. 6. Theo Nagels. Amers foort - Van de vier gestarte amateurs ble ven Jan Sandbrink en Evert Smit aan de leiding Eerst moest Johan Ossen drijver, daarna Kees Boogaard losser. Dit tweetal zou ook niet terug kun nen komen. De eindspurt was voor Jan Sandbrink. Uitslag amateurs 1 Jan Sandbrink, Amersfoort 2. Evert Smit, Amersfoort 3. Kees Boogaard, Veenendaal 4 Johan Ossendrijver, Achterveld De inschrijving voor de amateur wedstrijd op zondag 28 mei in Klein Zwitserland (Hugo de Grootlaan) loopt bijzonder goed Reeds na één post bestelling was de amateurrit bijna volgeboekt. De inschrijving voor de veteranenrit loopt niet zo best, want op die dag zijn er drie veteranenwed- strijden in den lande Aanstaande zon dag wordt een aanvang gemaakt met de Midden-Nederland competities 1972 De jeugd komt aan de start in Bunnek waar de wedstrijd georganiseerd wordt door „Het Stadion" de senioren gaan naar Overvecht (Utrecht) alwaar „De Volharding" met de organisatie belast is LEUSDEN-ZUID - Zondag zijn er slechts twee van de vier vastgestelde wedstrijden doorgegaan, daar de weersomstandigheden roet in het eten gooiden. Zodoende hadden de beren en de dames senioren een overwacht hand balloos weekend. Deze beide teams kampen momenteel met te weinig be schikbare spelers en speelsters. Uw aanmelding zou een welkome aan winst zijn voor Impala. IndieD u be langstelling hebt om handbal te gaan spelen, schroomt u zich dan niet om u op te geven bij het secretariaat Ra venhorst 25 te Leusden-C. De dames junioren kwamen wel in het veld en trokken naar Soest. Zij be haalden tegen BDC 2 een vlotte 12-5 overwinning. Men speelde stukken be ter dan vorige week, zodat de aanpas singsmoeilijkheden van het veld voor bij zijn. De meisjes-pupillen speelden in Amersfoort tegen Amersfoort op een halfverhard veld en wonnen in een zeer leuke wedstrijd met 4-0 Zij spe len fris van de lever en beginnen al de nodige wedstrijdervaring te krijgen. Programma voor zondag 23 april a.s. 12 uur heren senioren: AAV 2 - Im pala te Amersfoort. 12 uur meisjes pupillen: Impala - Fi- delitas. 13 uur dames junioren Impala - AAV. 14 uur dames junioren Impala - HHC 2 LEUSDEN-ZUID - Zaterdag j.l. was ook de L. Z. L P. C. „De Haaien" pre sent in het overdekte zwembad te Bar neveld voor deelname aan de kring zwemwedstrijden voor Kring Midden Nederland. Zelfs 21 verenigingen na men hieraan deel, waaronder AZPC, Neptunus, 't Gooi, de Vest, HZC Rob ben, Zwemlust/Hommel en natuurlijk niet te vergeten de Haaien. Deze wed strijden waren toegankelijk voor zwem mers en zwemsters, die het wintersei zoen 1971/1972 niet eerder aan kring- wedstrijden hadden deelgenomen, ge karakteriseerd als zijnde wedstrijden voor de tweede garnituur. Het uitgebreide programma werd vlot afgewerkt, waarbij volop spanning was in het gezellige zwembad, waar vroeger de eierhandel plaatsvond. Hieronder volgen de prestaties van de Haaienzwemmers en -zwemsters. De tijden, die tussen haakjes staan, zijn de snelste tijden, die dus door de num mers één zijn behaald. P Uit de wedstrijd Impala - Wilhelmi na. Eén van de Impala-dames geeft een goede smash terwijl de andere in volle concentratie toekijkt Foto Janus Visser De ideale parkeerplaats voor uw termijnspaargelden (veilig en met hoge rente) BONDSSPAARBANK voor Midden en Oost Nederland staan zij ook aan de andere kant op de eerste plaats. Meer kandidaten voor de eerste plaats zijn er niet en in de resterende wedstrijden, dat is 1 voor Roda en 2 voor SDVB mogen geen tegendoelpunten meer toegestaan wor den. De ploeg, die relatief het beste staat wordt eerste. De standen zijn: Doelpunten tegen: 1 Roda (za) 2 SDVB 3 Woudenberg 25 m. schoolslag meisjes onder 10: Jori Gerth 25.3 sec (22 sec) 25 m schoolslag jongens onder 10. Kees Kuipers 22,9 (22,3) medaille 2e prijs Erik Japenga 23 (22,3) diploma 3e prijs 50 m. vrije slag meisjes onder 12: Aogellque Ruitenbeek 44,4 sec(35,8) Mirjan Goedhart 38,6 sec 50 m. vrije slag jongens onder 12: Auke van Lingen 39,1 sec (33,9) Robert Jan Möhlman 40,5 sec 50 m. mgslag meisjes onder 14- Ingeborg Swarts 45 sec(36,7 sec) Janice Tonneman 42,4 sec 50 m. rugslag jongens onder 14: Erik Goedhart 40,5 sec (40 sec) 100 m. schoolslag meisjes onder 16: Nicolette v.d. Heiden 1 36.3 sec (1 28.5) Marina v.d. Heiden 1.33.6 sec (diploma 3e prijs) 100 m. schoolslag Jongens onder 16: Jan Wanrooy 1.36 2 sec (1.27.5) Jaap Wolfswinkel 1.27 7 sec (medaille 2e prijs) 100 m. vrije slag dames; Corinne Witter 1 24 3 sec (1.13.8) 100 m. vrije slag heren- Wouter Vrolijk 1.14.8 sec (1.03.3) ACHTERVELD - Sv. Achterveld heeft nu al zes jaar tegen de promo tie naar de tweede klasse gehangen, maar ieder jaar stond men precies één plaats te laag. Indien er een ploeg uit de afdeling promoveerde werd Ach terveld tweede op de ranglijst, in dien er twee ploegen uit mochten werd Achterveld derde Maar dit jaar is het de verjongde Achterveldse ploeg dan eindelijk ge lukt. Dit is zonder meer een gevolg van de zeer straffe training van de heer C. Ober uit Amersfoort Ver schillende zware wedstrijden wist de ploeg in de laatste minuten pas in hun voordeel te beslissen, vaak zelfs nadat men aanvankelijk tegen een achterstand moest kijken. Een bewijs dus dat con ditie en mentale instelling dit jaar sterke wapens waren Zondag a.s. moet Achterveld haar laatste wedstrijd spelen en wel tegen SVMM uit Maarn, ondanks de lage plaats op de ranglijst, voorwaar geen gemakkelijke tegenstander Pakt Achterveld uit deze wedstrijd 1 punt, dan mag men zich tevens kam pioen van de derde klas noemen Kam pioenschap of niet, in Achterveld is men zo blij dat men deze minder prettige derde klasse kan verlaten, dat men in s ieder geval feest viert! Het volgende programma is opgesteld rondom de promotie-kampioenschap Zondag 23 april 12 30 uur Damesvoetbal Achterveld - SVMM 13 30 uur Pupillen Achterveld - Roda 14 30 uur- Big-Match Achterveld - SVMM 17.30 uur: Grote rondrit door het dorp S.v.p. vlaggen uit! 's Avonds zal aan de selectiespelers een diner worden aangeboden Het feest zal daarna worden voortgezet op za terdag 13 mei Om verschillende redenen kon dit namelijk niet op dezelfde dag gebeuren, o a Aannemingsfeest in de Katholieke Kerk, het vrij zijn van de zaal in ons gebouw etc. Zaterdag 13 mei: 15.30- 17.30 uur; Receptie voor de ge hele Achterveldse bevolking in het club huis Kerstens Sportpark 20.00-??'' uur Knal Feestavond in Ons Gebouw voor alle leden en donateurs.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7