STRALEND ORANJEZONNETJE MAAKTE EEN SUCCESVOL VAN KONINGINNEDAG OUD ESTIJN VOOR JONG EN LEUSDEN/C VRIJDAG 5 MEI 1972 - LEUSEER KRANT Sport en spel in Achterveld Jong en oud danste naar hartelust ln de zaal van Pon. Foto Janus Visser De allerkleinste kleuters genoten zichtbaar van het poppenspel. Foto Janus Visser Een bijzonder hevige strijd in de finale tussen Mastenbroek (nr. 1) en H. Kous met NSU (nr. 18) en H. van Roomen met zijn open VW (nr. 14). Foto Janus Visser kind een zakje met sinasappels en snoep aangeboden en al smullend gingen de kinderen huiswaarts. Ook bet kinderprogramma in het Roda-gebouw op het Buining Sportpark voor kleuters trok een overweldigende belangstelling. Ook hier bedroeg het kindertal ruim 400. Het fraaie Roda-gebouw was tot alle hoeken bezet en veel ouders hielden vanuit de hal een oogje op hun kleintjes. Het programma bestond uit een leuke poppenkastvoorstelling door het Pop pentheater „Mi Corno" uit Tiel. Nauw gezet en vol aandacht leefden de kleu ters mee met de avonturen van „De Schat" die steeds weer in andere han den viel. De poppen „spraken" heel duidelijk zodat ook op de achterste rijen geen woord gemist werd. De kin deren werden in bet spel betrokken en steeds gaven ze al roepend en schreeu wend aanwijzingen om de schat weer terug te krijgen. Het was een leuk en goed verzorgd programma en de span ning stond op de vele gezichtjes te le zen. En ook hier werd door de Oranje vereniging Leusden weer kwistig aan de uitgang zakjes frull en snoep uitge deeld De voorzitter van de Oranje vereniging, de heer G. Th. van de Hen gel toonde zich verheugd over de grote belangstelling die voor de verschillende kinderporgramma's was getoond AUTOCROSS voordet.ee- de maal in successie organiseerde de Oranje Vereniging Leusden een auto cross, hetgeen als de hoofdschotel diende in het programma, dat zij ge- wooDÜJk op Koninginnedag met veler lei aktiviteiten voor jong en oud pre senteert. Evenals vorig jaar waren de weer goden de organisatie van dit evenement goed gezind, waardoor het aantal toe schouwers, die dit spektakel van roes tend blik en brullende motoren wilden aanschouwen, alle verwach tingen overtrof. Nadat het korps van majorettes en de muziek van Llsudina hun openingsshow gepresen teerd hadden, begonnen met de voorstel lingsronde, waarin alle 60 crosswagens, die aan de strijd zouden deelnemen zich bijzonder kleurrijk en nog onge schonden toonden. Al deze 60 wagens kwamen uit in twee manches en wer den verdeeld in 6 groepen van tien wagens. Van elke groep plaatste de drie besten over de twee manches zich voor de halve finale. Lees verder op pagina 6 een beeld van de aubade te Leusden/Centrum. plaatsje op de dijk vanwaar men een riant uitzicht had over bet hele cross- terrein. Foto Janus Visser Het Roda-kluphuis was evenals het Ros Beyaart en de zaal van Pon tot laatste plaats toe bezet. Foto Janus Visser Wethouder Bijleveld en echtgenote bezochten het Oranje-Bal in Ons Ge bouw te Achterveld, ook zij gingen in de deinende en hossende massa op. Foto Janus Visser Het poppenspel voor de kleuters" viel erg in de smaak. voor de kinderen uit Leusden-Centrum Voor deze morgen had men beslist in ,,'t Ros Beyaart". g?èn wekker nodig want lawaai was De uitslag is als volgt: er genoeg. Groepen- 1. P van Heugten - Clowns 2. Haket - Zwiebertje groep 3. Fr. Lantink - Julius Ceasar 4 G. Schneider - Moeder en kind 5. J. Bakker - Schoorsteenvegers. 6. A Thomas - Bloemenmeisjes 7 E. Gerritsen - Sneeuwwitje Enkelingen: 1. Annemieke Faber - Sneeuwman 2. Leontine van de Tang - Bloem 3 Margriet de Kruiff - Ooievaar 4. Marco Jansen - Astronaut 5 Petra Oostenbroek - Fantasiegeel 6. Annemarie Kuiper-Stierenvechter 7 Anita van Loon-Surinaams meisje 8 Jeen Acema - Alladin 9. Erika Exterkate - Atje Keulen- Deelstra 10. Lida van Tiel - Pippi Langkous Na de met „geweld" uitgevoerde „operatie reveille", was het niet ver wonderlijk, dat het plein vóór het ge meentehuis omstreeks negen uur vol stond met ouderen en kinderen, die samen met het muziekkorps Lislduna, vergezeld van hetmajorettenkorps, een aubade brachten in de vorm van ver schillende volksliederen. De voorzit ter van de Oranjevereniging Leusden, de heer G. Th. v. d. Hengel, hield een Inleidend woord, waarin hij onder meer de band tussen volk en koningin bena drukte. Burgemeester mr. A. H. van der Post, die vergezeld was van zijn echtgenote, nam namens H.M. de Ko ningin de felicitaties van 1e Leusder bevolking in ontvangst. Ook de beide wethouders met hun echtgenotes gaven acte de presence. De wegens het slechte weer afgelaste Lampionne-optocht in Leusden-Zuid wordt nu gehouden op vrijdag 5 mei om 20.00 uur Wie Koning innedag 1 mei 1972, een extra vrije dag, had bestemd om eens lekker uit te slapen kwam bedrogen uit. Heel vroeg in de morgen rond 7.00 uur werd Leusden opgeschrikt door een enorm aanzwellend kabaal De meest vaste slapers moesten hun dromen opgeven voor het lawaai dat in de slaapkamers binnendrong Reveille1!! Koninginnedag! Opstaan! De feestelijk heden beginnen! Een grote stoet ge wapend met de meest uiteenlopende instrumenten trok door de straten van Leusden. Meer dan 250 jongens en meisjes en ook ouderen hadden gehoor gegeven aan de oproep van de Oranje Vereniging Leusden om iedere Leusde- naar tijdig te laten weten dat het Ko ninginnedag was. Ook het weer werkte mee Dagenlang had het geregend en ge stormd maar op deze vroege maandag morgen stond de zon stralend aan een helder blauwe lucht. De lange luidrug- tige stoet bestond uit meest fietsers en bromfietsers met *rhter zich aan trekkend grote rissen blikjes en ander rammelend materiaal. Zichtbaar ge nietend spoedde de stoet zich door de meeste straten van Leusden centrum. Zoals op zoveel kinderfeesten ont brak ook op deze dag Jan Klaassen en Katrijn niet op het programma, 's Morgens om tien uur was ,,'t Ros Beyaart" tot op de laatste plaats bezet met maar liefst 400 kinderen, waarvan de meeste met feestmutsen en oranje strikken en linten uitgerust. De heerW Schoonderbeek, bestuurs lid Oranjevereniging Leusden, opende de voorstelling met een korte samen spraak met de jeugdige feestgangertjes. Het bleek dat ieder kind wist wie er jarig was en zo klonk uit de paar hon derd monden gelijktijdig'. „DeKoning- in"!waarna er een oorverdovend drie werf hoera volgde De voorstelling werd verzorgd door „De Poedel" uit Amsterdam Jan Klaassen en Katrijn in levende lij ve. hielden een uur lang de aan dacht van de kleintjes gespannen. En het was allemaal erg spannend want om beurten leverden ze elkaar ondeu gende streken, en het kwam zelfs zover, dat Katrijn Jan Klaassen met een mat tenklopper de zaal in joeg Ook de twee clowns. Truusje en Pierewiet die in het programma optraden oogstten veel suc ces. Vooral toen Truusje een gebakje met scheerzeep aanbood aan Pierewiet laai de het gelach hoog op Maar nog was de feestvreugde niet ten einde, want aan de uitgang kreeg ieder De feestelijkheden rond Koninginne dag in Leusden-Centrum, zijn gestart met een fantastische lampionneoptocht Maar liefst 500 jongens en meisjesna men deel aan deze grote optocht. Voor af gegaan door de majorettes en het muziekcorps van Lisiduna trok de fees telijk verlichte lange stoet door de stra ten van Leusden-Centrum. Veel kinde ren waren gekostumeerd en men zag de meest uiteenlopende typetjes in de rij voorbijgaan Indiaantjes, clowns, die ren en zigeunertjes liepen tussen de Pippi Langkousen en de sprookjesfi- guren. Er werd als enkeling en in groeps verband deelgenomen. Ook dit jaar heeft de Oranjevereniging Leusden voor de bestverklede deelnemers weer en kele prijzen beschikbaar gesteld. De beoordeling vond plaats door een spe ciale jury De prijsuitreiking in de vorm van waardebonnen zal plaatsvinden aan staande zaterdag 6 mei om 15.00 uur Sport en spel in Achterveld BUSDEN - Wie zondag had gedacht dat het Koninginnefeest op 1 mei een grote loiklng zou worden door het slechte weer, ls gelukkig bedrogen uitgekomen pe maandag begon al heel vroeg met een stralende zomerzon, die de gure wind Id de regenbuien van de afgelopen dagen al snel deed vergeten. Die zon is één ode redenen geworden, dat de oranjefeesten in de gemeente Leusden bijzonder cesvol zijn geworden. Zowel in Achterveld als in Leusden/Centrum en Zuid j de door de respectievelijke oranjeverenigingen georganiseerde evenementen er uitzondering geslaagd. Vooral de autocross in Leusden/Centrum trok een ekend aantal bezoekers, dat tot laat in de middag de straten en pleinen van het rp bezet hield met auto's, bromfietsen en fietsen. Men schat, dat ruim 8000 ensen de autocross nabij het Vallelkanaal hebben bijgewoond. Dankzij een res- tabel aantal agenten van de Rijkspolitie verliep alles in het algemeen zónder tige moeilijkheden, temeer omdat de politie het bijzonder drukke verkeer eds in goede banen wist te leiden. De voor de verkeersveiligheid geplaatste rkeer-verbodsborden langs de Asschatterweg hadden echter maar weinig of geen succes. Er was letterlijk geen enkele plaats onbenut gebleven, behalve dan _ïtt officiële parkeerterrein van de Oranjevereniging, vlak bij bet autocrosster- rtlo, dat nog lang niet was gevuld toen de cross reeds enige tijd aan de gang tas. Maar de toegang tot die parkeerplaats kostte dan ook een gulden, en dat ,ws voor veel automobilisten kennelijk teveel. De heer G. Th v d. Hengel tijdens de toespraak vóór het begin van de aubade ;te coureurs onder de 60 aan de Leusder auto- r G. C. Mastenbroek (2), los en H. Kous (3). Foto Janus Visser Sport en spel in Achterveld.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3