Openbare basisschool van Achterveld op nieuwe basis [Duitse burgemeesters bekeken eerste aanzet New Town Leusden Deelplannen le fase in openbare bijeenkomst van het gemeentebestuur l' ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Kantoor Leusder Krant van 19-28 mei gesloten Diefstallen bij het zwembad VANAVOND OM HALF 8 Gezinsdienst in Lensden/Z Twee open- Deiirdiensten in OFFICIËLE ONTVANGST OP GEMEENTEHUIS: Met maquettes, kaartma Receptie s.v. teriaal, illustraties en dia's Achterveld Uitstapje bejaarden op 29 mei Leusden/C eusder Krant Verschijnt wekelijks in: ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STCuiENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. DIREKTIE:H. J. HEINE END. REBEL woensdag 10 mei 1972 4e jaargang no. 3 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS gVan de redaktie) ACHTERVELD - Momenteel wordt lard gewerkt aan de stichting van de we openbare basisschool te Ach- eld, waarvoor de raad van Leusden kortgeleden haar fiat gaf. De voorbe reidingen vergen bijzonder veel in- Ipanning, temeer omdat men wil pro- jberen nog alles rond te hebben vóór [het komende schooljaar (augustus as). e gemeente Leusden bekijkt deplaat- Isingsmogelijkheid in Achterveld's een- rum van deze nieuwe school. Men heeft momenteel twee plaatsen op het oog, die wel geschikt lijken. Maar daar is men er nog niet mee Er zullen leerkrach ten moeten worden aangetrokken en bovendien is men van plan om een ge heel nieuw leer-systeem voor deze school toe te gaan passen. Nieuw al thans voor Leusden. De schoolaccom- modatie zal niet direkt permanent zijn. Om alle problemen zo spoedig mogelijk tot een oplossing te kunnen brengen en om tijdig alles rond te kunnen hebben, zal de openbare basisschool van Ach terveld worden ondergebracht in een semi-permanent gebouw, in zogenaam de mobiele lokalen, die ook elders inde gemeente leusden (centrum en zuid) reeds met succes voor het onderwijs zijn ingezet Elders in dit nummer vertellen wij u het een en ander over het nieuwe schoolsysteem, zoals men dat in Achterveld van plan is te gaan geven. Op de foto een tweeklassig mo biel schoollokaal, zoals momenteel in gebruik in Leusden/Centrum (Toren- akkerweg), en men van plan is in Ach terveld voor de openbare school te gaan gebruiken >oooooooooo»oooc LEUSDEN/CENTRUM - Het kantoor van de Leusder Krant Finnmark 3 te Leusden/Centrum (redaktie en administratie) is wegens vakantie van vrijdag 19 mei tot en met 28 mei a.s. ge sloten. Voor het opgeven van ad vertenties, berichten en versla gen worden onze medewerkers als onze adverteerders vriende lijk verzocht in bovenstaande pe riode zich rechtstreeks te wen den tot onze centrale redaktie en administratie te Barneveld (B.D.U. -NV- Nieuwstraat 15 - Postbus 67 - tel. 03420-3141 - Barneveld). Verenigingen kun nen hun nieuws en/of verslagen afgeven bij onze corresponden ten (tes). Bij voor baat dank voor uw medewerking. Wij hopen u op maandag 29 mei a.s. weer van dienst te kunnen zijn. Redaktie administratie L.K. LEUSDEN/ZUID - Nu het zwembad weer is geopend en het zwemseizoen in volle gang is, komen er weer dagelijks bij de politie meldingen binnen van ge stolen fietsen en bromfietsen. Zaterdagochtend 6 mei miste P. J. A. te Leusden zijn bromfiets, die hij, afgesloten, had geplaatst in de fietsenrekken bij het zwem bad. Bij zijn vertrek bleek het slot van zijn bromfiets te zijn vernield en de bromfiets bleek te zijn meegenomen. LEUSDEN/ZUID - Op zondagmorgen 14 mei te 10 uur wordt er in de dorps kerk te Leusden-zuid eengezinsdienst gehouden. Het is geen jeugddienst, maar een gewone dienst. Wel zullen enkele jongeren de bijbelgedeelten lezen en collecteren. Het onderwerp van deze dienst is- Je kunt zo alleen zijn' Voor ganger is: ds W. Sirag. Iedereen is hartelijk welkom! Tijdens deze dienst is er een kindercrèche in het handenarbeidlokaal van de chris telijke school ,,Loysden" Uwlinderen Aan de ingang van de kerk wordt Aan de ingang van de kerk wordt een u een gestencilde orde van dienst uitge reikt. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Zoals we reeds eerder hebben gemeld, zal het gemeentebestuur vanavond om half acht in het Hervormd Centrum verdere ope ning van zaken geven over de verschil lende deelplannen van de eerste fase struktuurplan Leusden/C (Hamerveld). Met name de plannen Groenhouten en het tweede deel vanRozendaal zullende aandacht krijgen, temeer omdat van deze plannen nog vrijwel niets bekend is gemaakt en de andere deelplannen (Rozendaal le deel, Rossenberg, De Wetering en Rozenboom) al voor een deel voltooid zijn, of reeds zijn ge start. Ook het winkelcentrumplan De Biezenkamp (met de daarbijbehorende veranderingen in de wegenstruktuur) zal worden behandeld. Het tweede deel van het plan Rozen daal (Eurowoningen) zou aanvankelijk bestaan uit de rest van de reeds ge bouwde schalen-woningen. In totaal zou het aantal van dit experimentele ype woningen op 1100 komen. Zoals be- Volgens de bes:? inde opvattingen, zal een deel van het plan Groenhouten een indikatie moeten geven in de richting van het hoofdcentrum (bijvoorbeeld door het deel dat het dichtst bij het hoofdcentrum komt te liggen meer te accentueren met hoogbouw, dan nor maal gebruikelijk in de gemeente Leus den). kend heeft Eurowoningen NV vorig jaar in overleg met de gemeente besloten om zich tot de eerste ongeveer 400 wonin gen van dit type te beperken. In de ach ter ons liggende periode hebben Euro- woningen en gemeetebestuur zich bera den op een alternatieve oplossing. Hoe dit is uitgepakt zal vanavond naar voren worden gebracht. Het plan Groenhouten zal aansluiten op het reeds gebouwde plan Rossen berg in de richting van Leusden/Zuid. Dit deelplan zal eigenlijk reeds een aanzet tot het hoofd-winkelcentrum moeten worden, waarmee in de tweede fase een begin zal worden gemaakt. LEUSDEN/CENTRUM - Gisteren "eeg de gemeente Leusden bezoek van j ongeveer 35 burgemeesters en raads- leden uit de Kreis Stuttgart, onder J®»ding van burgemeester Seibold. De Duitse gasten, die op rondreis zijn door Nederland en hier nog een gehele i *eek verblijven, bekeken in Leusden MOEDERDAG geef een plaat of bon Tel. 1235 Leusden/C. - Tijdens de toelichting op de kaarten en maquettes. de eerste aanzet van de New Town. Doordat burgemeester Van der Post niet aanwezig kon zijn (hij voerde belangrijke besprekingen met G S. over de nieuwbouw in Leusden), werd het gezelschap namens het gemeentebe - stuur door wethouder mr Bijleveld ontvangen, in gezelschap van de ge- meentearchitekt, de heer Roggekamp en de waarnemend gemeente-secreta ris, de heer Polak Namens de Euro- woningen was de heer Van Beek aanwe zig. Wethouder Bijleveld heette het gezel schap van harte welkom en zette in een (in het Duits gestelde) inleiding de ontwikkeling van Leusden op basis van het struktuurplan in 1966 uiteen In de raadszaal waren ter verduidelij king verschillende duidelijke kaarten opgehangen, terwijl een drietal maquet tes van verschillende plannen de ste- debouwkundige aspekten wat beter ac centueerden. Tijdens deze bijeenkomst in de raadszaal lanceerde wethouder Bij leveld ook het nieuwste plan, De Beek, het alternatief voor de niet- gebouwde Eurowoningen in het plan Rozendaal. Dit plan omvat wo ningen, die - evenals de schalen woningen van architekt Henk Klun- der - als experimenteel kunnen worden aangemerkt. Het zijn aan trekkelijk gegroepeerde woningen, die ook een vorm hebben, die afwijkt van het traditionele. Door deze units bestaat de mogelijk heid tot een gevarieerde inde ling. Vanavond tijdens de open bare voorlichtingsavond in het Her vormd Centrum (aanvang half acht) kan iedereen met dit nieuwe plan en met deze nieuwe stedebouwkun- dige opzet kennis maken, alsmede ook met het plan Groenhouten, waarvan gisteren in de raadszaal ook een maquette aanwezig was. Na de uiteenzetting van de heer Bij leveld volgde een toelichting op de. Eurowoningen in het plan Rozendaal, door de vertegenwoordigers van Eu rowoningen NV. de heer Van Beek, die ook op tal van vragen antwoord gaf De Duitse bezoekers waren ver- LEUSDEN - Op 29 mei a.s. gaan de bejaarden in de gemeente Leusden een dagje uit. Het ligt in de bedoeling, dat men een bezoek gaat brengen aan het vogelpark Avifauna in Alphen aan de Rijn. De kosten zijn f 10,- per per soon. Men kan zich aanmelden bij de wijkzuster van de kruisverenigingen, en in Achterveld: bij de heer Witte brood; Stoutenburg: de heer v. d. Post en Leusden/Z. de heer van Loenen en mevr. Tuin (Gr. Kruisgebouw). baasd en aangenaam verrast door de - voor hen - ongewoon goedkope prijs van een nieuwe Eurowoning (f87.000,--). In de Duitse Bondsrepubliek, zo stelde men, wordt al gauw f 100.000,-- tot f120 000,-- voor een dergelijke wo ning betaald De officiële ontvangst op het gemeen tehuis werd gevolgd door een excursie door de nieuwe wijken. Uiteraard wer den de modelwoningen in het plan Rozendaal bezocht, men maakte een wandeling door het plan, terwijl men als afsluiting een bezoek bracht aan een Met het officieel afronden van de plannen Rozendaal en Groenhouten, naast de Wetering, Rozenboom, de Biezenkamp en Rossenberg, zal de eerste fase van het struktuurplan Leus den/C (Hamersveld) zijn voltooid. Vanavond zal een overzicht worden gegeven van de resultaten tot nu toe en de verdere plannen voor de eerste fase. Aan de hand van maquettes (van rozendaal tweede deel en Groenhouten) en overvloedig kaart- en illustratie materiaal, zal de belangstellende be zoeker een goed overzicht kunnen krij gen van deze eerste fase. Bovendien zal de stedebouwkundige van Leusden, de heer D. Zuiderhoek, aan de hand van dia's één en ander nog verduidelijken en accentueren. Het gemeentebestuur verwacht, dat iedereen, die zich inte resseert voor de toekomst van het nieuwe Leusden/Centrum, vanavond aanwezig zal zijn in het Hervormd Cen trum. Aanvang half acht. Er is gelegen heid tot het stellen van vragen en tot diskussie over de behandelde materie. reeds bewoonde woning (in Gallicië). Het plan Rozendaal werd ook met een bezoek vereerd. Omstreeks het middaguur vertrok het gezelschap, nadat het gemeente- Leusden-centrum. - Op zondag 14 mei a.s zullen twee Open-Deurdiensten worden gehouden in het Hervormd-cen trum, Asschatterweg 23, Leusden-cen trum. Aanvang 9.00 uur en 10.30 uur Spreker is de eerwaarde heer G Bui tenhuis, gereformeerde evangelist, uit Utrecht. Aan de beide diensten zullen de ..Spiritual Sibngers" uit Renkum hun medewerking verlenen Voor een ge stencilde liturgie zal worden gezorgd. Tijdens de diensten is er kindercrèche. Iedereen is van harte welkom! Achterveld. - Ter gelegenheid van het kampioenschap en promotie naar de tweede klasse van de Sportvereniging Achterveld wordt er op zaterdag 13 mei a.s. in de cantine van het clubhuis op het Kerstens- sportpark een receptie gehouden. Het bestuur zal daar van 15.30 tot 17.30 uur aanwezig zijn. Zij hoopt daar dan de vele sportvrienden die Achterveld telt, te ontmoeten. Des avonds om 20 00 uur is er in ,,Ons Gebouw" ter gelegenheid van het kampioenschap een feestavond voor de leden en donateurs van de Sportvereni ging Achterveld. Deaktiviteitscommis- sie heeft er veel werk van gemaakt en het belooft een daverend slot te wor den van alles wat er rond de promotie en het kampioenschap heeft plaatsge vonden bestuur van Leusden werd bedankt voor het gulle onthaal en de deskundi ge voorlichting op het gebied van nieu we woonvormen. Het gezelschap ver trok naar Scheveningen. Men blijft nog de gehele week in Nederland. Het bezoek aan het plan Rozendaal.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1