Binnen 3 weken krijgt Achterveld speelplaatsen Ballonnen vlucht opende zomerseizoen van Blijhof Bouw nieuwe Bernadetteschool kan beginnen EN TEN SLOTTE wetenswaardigheden SOMMIGEN ONTEVREDEN OMWONENDEN, MAAR TEVREDEN KINDEREN, WANT VERLOREN EN GEVONDEN LEUSDEN/CENTRUM - Honderden kleurige ballonnen gingen zaterdag morgen -nog vóór het officiële tijd stip- de zon tegemoet en fhopelijk) naar verre streken. De speeltuinver eniging Blijhof opende met dit voor de jeugd feestelijke gebeuren het zo merseizoen van haar speeltuin. Hoewel verschillende kinderen kennelijk moei te hadden hun ongeduld te bewaren -er gingen tal van balonnen eerder de lucht In- is het toch een massale vlucht" geworden in vrijwel noordelijke rich ting. Voor de kinderen, die aan deze ballon-wedstrijd hebben meegedaan komt nu een tijd van spanning. Want de vraag is nu -tot uiterlijk 10 juni a.s.- welke ballon het verst is geko men. Zodra een kaart teruggestuurd wordt, is het zaak dit direkt te mel den op het sekretariaat van Blijhof, Wilgenlaan 70, tel. 1703. Voor de bal lonnen, die het verst zijn afgedreven, worden enkele prijzen beschikbaar ge- Vóór de start van de ballonne-vlucht de start. In het algemeen is door de gemeente hetzelfde systeem gevolgd als kort geleden in het plan Rossenberg te Leus den/C. Ook hier heeft men bewust een scheiding willen trekken tussen de verschillende leeftijdsgroepen, zodat er niet al te gauw een botsing" zal plaats vinden. Op iedere speelplaatsen zullen verschillende soorten klimhek- ken en ander speelmateiraal worden aangebracht, zoals dat ook in Rossen berg zal gebeuren. De twee grote speelplaatsen komen tussen de Hendrik van Viandenstraat v. Oldenbarneveldstraat en de Ver- jeagde Ruijterweg en tussen de Bis schop van Diestraat, Joh. van Olden barneveldstraat en de Pater Storm- straat. De drie kleinere speelplaat sen kan men verspreid in het plan vinden. Beide grote speelplaatsen krijgen een rolschaatsbaan (asfalt, twee me ter breed) en het terrein zal geacci denteerd zijn. De rolschaatsbaan is niet in de eerste plaats bedoeld voor fiet sers en bromfietsers. Ter bescher ming van de spelende jeugd zullen de ouders er zelf op moeten toezien, dat er geen misbruik van deze twee me ter brede asfaltbaan wordt gemaakt, hoewel de omwonenden uiteraard wel gebruik mogen maken van dit pad, dat tevens ter ontsluiting dient van hun achtertuinen LEUSDEN - De bouw van een nieu we zes-klassige r.k. basisschool in plan De Wetering kan beginnen. Dit blijkt uit een brief die het schoolbe stuur dezer dagen heeft ontvangen van de gemeente Leusden. De school zal, eenmaal gereed, de oude Bernadette school aan de Hamersveldseweg, ver vangen. De beslissing om te gaan bouwen kan worden genomen nu Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht, blij kens de in de aanhef genoemde brief, hun goedkeuring hebben gehecht aan de begrotingswijziging, waarin een kre diet voor de bouw van de nieuwe school is uitgetrokken Het terrein, waarop het nieuwe schoolgebouw (aan de Asschat- terweg) is gepland, is inmiddels bouw rijp gemaakt. Zoals wij enige tijd geleden al ge meld hebben, naar aanleiding van de algemene ledenvergadering van de oudervereniging is de nieuwe school er één uit een serie, waarvan er momen teel tien in ons land staan (onder an dere in Amersfoort en Hoevelaken). Het is een ontwerp van de Amers- foortse architect M. J. A vanGeel.dat na lang beraad door schoolbestuur en onderwijskrachten is gekozen. De bouw wordt uitgevoerd door het bouwbedrijf Van Eykelenburg N V. te Rosmalen. De school zal bestaan uit zes klas lokalen een gemeenschapsruimte, een overdekte wandelgang met garderobes en andere noodzakelijke voorzieningen. De klaslokalen zijn dusdanig ge groepeerd dat ze samen een binnen plein- een patio- vórmen Aansluitend is een ruime overdekte fietsenstalling, terwijl ook de toegang tot de schooi vanaf deze stalling, door een luifel is overdekt. De school wordt grotendeels uitge voerd in gele baksteen, ook de binnen wanden van gangen en leslokalen. Er HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJNI komt een mogelijkheid om in de zo mer buiten les te geven. Deze mededelingen zijn door de ou dervereniging met vreugde ontvangen. Het is geen geheim, aldus deelde ons een woordvoerder mee, dat de situatie" in het oude gebouw verre van ideaal was en dat met verlangen werd uit- gezien naar de nieuwe behuizing. Na mens de ouders zegt de oudervereni ging dan ook dank voor de langdu- rige inspanningen van schoolbestuur en gemeente. Nu ook de nieuwe kleuterschool, be horende bij de Rossenbergschool, in aanbouw is, zal Leusden binnenkort een tweetal fraaie en doelmatige scho len rijker zijn. WOENSDAG 10 MEI 1972 LEUSDER KRANT HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJNI Een tekening van de speelplaats ach ter de Verjaegde Ruijterweg. Een tekening van de speelplaats ach ter de Bisschop van Dieststraat. Enkele van de speelwerktuigen, zo als die op de twee grote speelplaatsen zullen worden neergezet. sen, betekent het voor de jeugd toch een aanzienlijke verbetering van het micro-milieu. Alle speelplaatsen (z- wel de gróte als de kleine) hebben voor de peuters en kleuters een hoekje afgeschermd, o.m. met kliederkuipje. Dit 1 ongeveer het uitzicht van de weg. Tussen een deel van de tuinen en bewoners van de speelplaats tussen de de rolschaatsbaan zal geen groenbe- Hendrik van Vianden, Van Oldenbarne- planting worden aangebracht, weldstraat en de Verjaegde Ruijter- De eeuwenoude buurtschap De Ruif" - gelegen tussen de oever van de Bar- neveldse beek, kasteel Stoutenburg, de gelagkamer ,,De Gort" en ,,De Koper- molen" - vierde op spontane Ruifse wijze het feit dat Bertus en Mien van de hoeve ,,De Oude Ruif" éénachtste eeuw waren getrouwd. Er was groot feest in ..Buitenlust" (te Achterveld) - hetwelk was omge doopt in ..Ruiflust" - waar Bertus Her der en zijn huisvrouw Mien Tolboom met de buurtgenoten het grote feest vierden. Omdat Mien van ,,De Oude Ruif" niet de eerste keer het meesters- brevet wagen zonder paard rijden" had behaald, werd dit op deze tijdse wijze nog eens naar voren gebracht. Achter het stuur van Mien's auto was gezeten Jeanette Herder als leerlin ge, instructeur was de man van Jo van Isaac Herder en buurtmeester Cornelis Jonkheer Blom nam het examen af. Op dat moment was een aanrijding met de koe van Theo Herder niet meer af te wenden en was het de portretten- maakster Mien van den Tweel - de huisvrouw van buurtmeester Cees Blom die dit op gevoelige plaat vereeuwig de. De ,,Oude Ruif" kinderen: Maurits, Alex, Rina en Hermine waren geze ten in een originele houten Ruif en zij babbelden heel wat af over het feest van hun ouders. Mien Blom kn ,,De Zilverberk" trok zich even terug uit de oude buurt en maakte een uitste kend televisiedebuut met een,,De Ruif" documentaire. Omdat de bruidegom deel uitmaakt van de Raad van Elf kwamen ook Prins Puup de Eerste, Grootheer van ,,De Singels", met al zijn gerok te Raadsheren het Ruiffeest vieren. Jeanette Herder, zowaar een echte ridder, hoorde het door haar gecom poneerde Ruifse Volkslied zingen door alle buurtbewoners die waren gekleed in de eeuwenoude buurtcostuums; so liste was de oudste inwoonster me vrouw Bertha van Esveld-Blom en trou badour de volslanke Piet van Hont- horst Er ging heel wat gerstenat door de kelen maar het was en bleef een schoon feest. Waarin een kleine buurtschap toch groot kan zijn: feestvieren en de oude Ruif blijft er immer jon ger bij! Gehoord door: Kopspijker AANKOMEN VLIEGEN Een parkiet. Meidoornhof 2, Leus den-C. (Van de redaktie) ACHTERVELD - De gemeente Leus- den is momenteel bezig met de aanleg van een vijftal speelplaatsen in de nieu we woonwijk van Achterveld, twee grote eo drie kleinere. Dit werd maandag morgen verteld tijdens een persconfe rentie op het gemeentehuis, waarbij ook een vertegenwoordiger van het Achterveldse aktie-comité, de heer A. Wessels, aanwezig was. De aanleg van deze speelplaatsen is voortgevloeid uit de openbare hearing van twee jaar geleden in Achterveld en een recht streeks gevolg van het actieocomité in Achterveld, dat werd opgericht, toen bewoners bij het zien van de definitieve plannen tot de konklusie kwamen, dat te weinig aandacht aan de speelplaat sen was besteed. Het gevolg van deze aktie was, dat gesprekken met ge meente-vertegenwoordigers werden gevoerd en dat o.a. vijftien geplande garages plaats hebben moeten maken voor speelplaats en groentebeplanting. Overigens is niet iedereen in Ach terveld het eens met de plannen van de gemeente, zoals ook bleek uit het ge sprek dat wij hadden met de heer Wessels tijdens de persconferentie en tijdens een bezoek aan de speelplaat sen in aanbouw. Vooral de omwonenden zien zich nu plotseling gekonfronteerd met massa's opgehoopt zwart zand, vreemde boomstrukturen en speel werktuigen. Zij maken bezwaar tegen bet feit, dat er te weinig aan hun privacy is gedacht. Dit kwam vooral tot uiting bij de speelplaats tussen de Van Oldenbarneveldstraat, de Ver jaegde Ruijterweg en de Hendrik van Viandenstraat. Een belangrijk deel van deze speelplaats zal namelijk niet wor den afgeschermd met groenbeplanting. De heer Wessels- ,,Ik kan me in denken, dat men nu wat vreemd aan kijkt tegen de speelplaatsen, temeer omdat men zich heeft verkeken op de grootte. Bovendien lijken die hopen zwart zand nu bijzonder onaantrek kelijk, maar als alles straks is inge zaaid met stevig speelgras, lijkt het al een stuk beter." De vrees, dat de verhogingen de omwonenden water overlast zouden bezorgen, is onge grond, volgens de heer Roggenkamp (gemeente-architect) en de heerFaber. „De desbetreffende grond is voldoende gedraineerd om een dergelijke overlast te voorkomen," aldus deze deskun digen van de gemeente: Hoewel niet iedereen dus tevreden is met de aanleg van deze speelplaat- if)9W ;Qi' 9 BRUISEND FEEST IN DE BUURTSCHAP „DE RUIF". MIDDELLANDSE ZEE DE SMERIGSTE binnenzee ter we reld is de Oostzee. Binnen afzienbare tijd zal ze dit record wel verliezen aan de Middellandse Zee. En dan te bedenken, dat dit alles te wijten is aan de aktiviteiten van de mensen! De mens is heel hard op weg de aarde tot één puinhoop temaken De Middellandse Zee, zo vernemen wij, zal op basis van de jongste berekeningen, binnen 30 jaar, dus op de drempel van de nieuwe eeuw, veranderd worden in een stinkende deinende ,,soep" en binnen 60 of ten hoogste 90 jaar biologisch dood zijn! Men kan deze dodelijke diagnose nog afwenden door zeer snel de steeds groter worden verpesting (olie, rioolvuil, chemische en andere afbraakprodukten) stop te zetten Ge beurt dit niet dan ziet het er niet al leen voor de fauna en flora vande Mid dellandse Zee niet goed uit, maar ook de rfiensheid zal haar weerslag onder vinden. Achter de brandweerkazerne is een trapveld van 35 x 25 meter gesitueerd voor de ietwat oudere jeugd. Het ligt in de bedoeling om hier een een paar palen neer te zetten, maar verder krijgt dit veld geen speciale speeltui gen, de groenbeplanting rondom het veld is uiteraard wel in het bestek opgeno men. Wat die groenbeplanting betreft heeft de gemeente de (extra) beschikking over reeds wat meer volgroeide strui ken, afkomstig van het Kerstens Sport park, waar de tennisvereniging momen teel twee tennisbanen krijgt. De groenbeplanting, die hierdoor plaats moest maken, zal worden ge bruikt voor de beplanting van de grote speelplaatsen. Men hoopt bij de gemeente, dat de aanleg binnen drie weken zal zijn ge realiseerd. Wat natuurlijk niet bete kent, dat ook het gras dan reeds een groen tapijt heeft gelegd over de heu vels en dalen. De waterpartij achter de begraaf plaats zal niet voor de jeugd geschikt worden gemaakt. steld, door het Blijhof-bestuur, ter wijl ook de Leusder Krant prijzen be schikbaar stelt. Voor de ballon, die het eerst wordt teruggezonden via tan te Pos, van buiten de gemeente Leus den, stelt de redaktie een prijs be schikbaar, evenals voor de verst te recht gekomen ballon. Ook de uitreiking van deze prijzen geschiedt via het Blijhof-bestuur. Zaterdagmorgen kre gen de kinderen na afloop een lekke re appel, terwijl de ouders een kopje koffie kregen aangeboden. De speeltuin werd al direkt door de Jeugd in bezit genomen. De gevari eerde toestellen waren voordien door Blijhof opgeknapt, nagekeken op tech nische mankementen en van een nieuw verfje voorzien, zodat alles er weer fleurig bij ligt. De speeltuin wordt in gebruik genomen. (Foto's Leusder krant).

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3